Uniwersytet Łódzki - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-22, 13:43   #151
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez annked Pokaż wiadomość
koleżanka pisała maila do sekretariatu UŁ i im odpisali, że 301.

Więc będę miała szanse się dostać... choć pewnie będą lepsi. Eh.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 14:34   #152
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez nadiaa92 Pokaż wiadomość
Niestety nie wiem jak to jest na innych uczelniach, ale wiem, że jeżeli nie dostanę się na UŁ, to zawsze mam jeszcze szanse złożyć papiery na Politechinkę Łódzką, bo tam rekrutacja prowadzona jest dłużej niż następuje ogłoszenie list na UŁ.

A który wydział FiR Cię interesuje? I wgl ten próg punktowy z którego wydziału jest? Bo na Wydziale Zarządzania zawsze jest niższy niż na Ekonomiczno-Socjologicznym, a właśnie eko-soc mnie interesuje..
Mnie też interesuje eko-soc, choć zastanawiam się czy dam sobie radę, bo w LO miałam tylko podstawową matmę... ten próg jest właśnie z wydziału eko-soc Masz jakieś info dotyczące poziomu na UŁ? Czy przeciętny matematyk sobie poradzi?
Właśnie patrzyłam na PŁ ale tam chcą jako 3 przedmiot chemię lub fizykę, więc odpada
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 20:29   #153
annked
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 43
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
Więc będę miała szanse się dostać... choć pewnie będą lepsi. Eh.
a chcesz iśc na filologie germańską w tym roku?
annked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 20:59   #154
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez annked Pokaż wiadomość
a chcesz iśc na filologie germańską w tym roku?

Tak, albo na dziennikarstwo z kulturą i językiem niemieckim.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-23, 00:14   #155
Bziu
Zakorzenienie
 
Avatar Bziu
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6 939
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Dzięki dziewczyny ze te progi

---------- Dopisano o 01:14 ---------- Poprzedni post napisano o 01:06 ----------

chyba przeliczniki były inne bo dziwnie niskie te progi chyba że Łódź jest mało wymagająca.

Dziewczyny a powiedzcie mi coś o tej Łodzi, chodzi mi konkretnie czy warto wybierać się tam na studia? Czy lepiej wybrać Wrocław czy Poznań? Czy Łódź jest "upadająca" jak to niektórzy ją postrzegają czy wręcz przeciwnie? Wiecie idąc na studia wiążę się też z miastem na co najmniej 5 lat dlatego chcę wybrać jak najlepiej.
__________________
Teach a parrot the terms supply – and – demand and you've got an economist.


http://miejpoglad.blogspot.com/
Bziu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-23, 20:41   #156
nadiaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 98
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez sylwia_1992 Pokaż wiadomość
Mnie też interesuje eko-soc, choć zastanawiam się czy dam sobie radę, bo w LO miałam tylko podstawową matmę... ten próg jest właśnie z wydziału eko-soc Masz jakieś info dotyczące poziomu na UŁ? Czy przeciętny matematyk sobie poradzi?
Właśnie patrzyłam na PŁ ale tam chcą jako 3 przedmiot chemię lub fizykę, więc odpada
Mam znajomych tam i wiem ze ludzie którzy mieli po 90-100% z podstawy z matmy na maturze musieli chodzić na korki bo w I semestrze było ciężko z matmą, z drugiej strony matura z matmy w zeszłym roku była banalnie prosta, nie zmienia to faktu ze jest ciężko ale do zaliczeniaNa wydziale Zarządzania ten kierunek podobno jest sporo łatwiejszy, nie wiem jak jest bo nie mam tam nikogo. Jezeli chodzi o Politechnikę to na typowo techniczne kierunki potrzebna jest chemia badz fizyka, ja myslalam jeszcze o zarzadzaniu finansowym i rachunkowości na PŁ i tam wystarczy ang i matma. Ale jednak preferuje UŁ ciekawe czy sie dostanę, mam nadzieje ze tak

Bziu, jeżeli chodzi o mnie to naprawdę polecam Łódź; ) wydaje mi się, że to miasto stworzone dla studentów, ten klimat Mimo wieloletniej niechęci do tego miasta, coraz bardziej się przekonuje do niegoJeżeli chodzi o perspektywy to według mnie są, cała ogólnie pojęta aglomeracja łódzka wydaje mi się dynamicznie rozwijającą, powstają nowe miejsca pracy, myślę że nie jest źle ; )
__________________
siatkówka <3
nadiaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 06:21   #157
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Aha...No to w takim razie muszę się dobrze zastanowić nad swoją przyszłością...
xD Dzięki za info
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 19:35   #158
nadiaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 98
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Mam nadzieję, że się dostanę..Zmieniłam ostatnio plany i marzą mi się FiR Boję się, że braknie mi kilku punkcików bo tylko język obcy i matma mi się liczą w rekrutacji, oczywiście na rozszerzeniu (rozszerzenie zdane przyzwoicie-więcej niż połowa, podstawa bardzo, bardzo dobrze).Jak myślicie mam szanse? Bo czarne myśli przychodzą do głowy.
Sylwia, nie rezygnuj! ; ) Jeden przedmiot w I semestrze chyba da się pokonać
__________________
siatkówka <3

Edytowane przez nadiaa92
Czas edycji: 2011-05-24 o 19:36
nadiaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 12:24   #159
annked
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 43
Dot.: Uniwersytet Łódzki

a kto na studia filologiczne? Ja myślę o Łodzi, Poznaniu, bądź Wrocławiu. Kto poleci dobre studia na kierunku germanistyki? Ktoś się orientuje???

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Mam takie pytanie, szczególnie dla "świeżych" studentów, ktorzy pewnie się orientują Czy podczas całego postępowaniua rekrutacyjnego, aż do momentu ustalenia listy przyjętych na dany kierunek trzeba byc (chodzi mi o to, że nie będę mogła osobiscie tam przyjezdzac), chciałam wyjechac do Niemiec i trochę zarobic kasy, a mam tam rodzinę, akurat na caly czerwiec zamierzam wyjechac i czy to robi jakis problem?? Czy mogę np. zrobic tak, ze zlecę osobę upoważnioną np. ktora zrobi oplaty rekrutacyjne, np. moją mamę? Bardzo chciałabym się tego dowiedziec, bo kazdy dzien robi wielką różnicę, , bo tak np. w UŁ jest tak, że 12 lipca są listy zakwalifikowanych w internecie, wczesniej są wpłąty, czy to jest konieczne by byc na "miejscu"?

PROSZĘ O POMOC i jakieś konkretne info!! Byłabym wdzięczna, może ktos był w podobnej sytuacji i może się podzielic swoim zdaniem na ten temat.
annked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 14:13   #160
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez nadiaa92 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że się dostanę..Zmieniłam ostatnio plany i marzą mi się FiR Boję się, że braknie mi kilku punkcików bo tylko język obcy i matma mi się liczą w rekrutacji, oczywiście na rozszerzeniu (rozszerzenie zdane przyzwoicie-więcej niż połowa, podstawa bardzo, bardzo dobrze).Jak myślicie mam szanse? Bo czarne myśli przychodzą do głowy.
Sylwia, nie rezygnuj! ; ) Jeden przedmiot w I semestrze chyba da się pokonać
Hehe xD ja też zmieniłam plany...:P zresztą ostatnio ciągle je zmieniam Jasne, że masz szanse!!! Nawet jakbyś zdała R na 50% to już masz powyżej zeszłorocznego progu a na pewno zdasz lepiej...
Jeden przedmiot rozłożony na kilka odłamów...xD więc matma jest wszędzie !!!
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 11:51   #161
nadiaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 98
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez sylwia_1992 Pokaż wiadomość
Hehe xD ja też zmieniłam plany...:P zresztą ostatnio ciągle je zmieniam Jasne, że masz szanse!!! Nawet jakbyś zdała R na 50% to już masz powyżej zeszłorocznego progu a na pewno zdasz lepiej...
Jeden przedmiot rozłożony na kilka odłamów...xD więc matma jest wszędzie !!!
Taki wiek :P Dzięki ; ) mam nadzieję, że się uda Jeżeli chodzi o matmę to FiR są typowym kierunkiem gdzie ta matma będzie, więc jeśli się zdecydowałaś na ten kierunek, to na pewno miałaś świadomość, że różne przedmioty będą łączyć się z matematyką i dokonałaś racjonalnego wyboru, ze względu na swoje możliwości
__________________
siatkówka <3
nadiaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 14:42   #162
gosh775
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Hej dziewczyny ! Prog faktycznie nie jest jakis szalony ;o jak to w ogole mozliwe?... tez zastanawiam sie nad Fir tam...teraz na serio powaznie.
gosh775 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 18:28   #163
Agata0191
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Exclamation Dot.: Uniwersytet Łódzki

Hej Ja studiuje chemie na UŁ. nie będę sie rozpisywać jak jest, po prostu jeśli ktoś ma jakieś pytania niech pisze. Z miłą chęcią odpiszę P.S. Warto studiować w Łodzi!
Agata0191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 21:22   #164
nadiaa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 98
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez gosh775 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ! Prog faktycznie nie jest jakis szalony ;o jak to w ogole mozliwe?... tez zastanawiam sie nad Fir tam...teraz na serio powaznie.
Podany próg rzeczywiście nie jest imponujący, ale martwiłam się, gdyż w roku ubiegłym znajomi z FiR mieli ponad 500 pkt i dostali się na ten kierunek na miejscu około 130 na 200 utworzonych, więc miałam prawo chyba się obawiać, tym bardziej że w rekrutacji nie dotyczy mnie trzecia grupa przedmiotów. Ciekawe jak będzie w tym roku. ; )
__________________
siatkówka <3

Edytowane przez nadiaa92
Czas edycji: 2011-05-26 o 21:23
nadiaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 06:53   #165
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Uniwersytet Łódzki

A co myślicie o kierunku "logistyka" ??? Macie jakichś znajomych tam?
Próg rzeczywiście nie był wysoki, ale przypuszczam, że to był próg po II naborze, ale to jest oczywiscie moje zdanie no i zwykle na uczelniach przyjmują więcej osób niż jest podane w "liczbie miejsc", bo sporo osób rezygnuje,gdyż idzie na inną uczelnię lub nie daje rady... nadiaa92: myślę, że 3 grupa przedmiotów może dotyczyć Ciebie, bo nie bez powodu podali 2x matmę... Ale nie wiem ;] Pomimo tego i tak masz szansę

Edytowane przez sylwia_1992
Czas edycji: 2011-05-27 o 06:56
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 12:30   #166
annked
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 43
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Mam nadzieję tylko, że dostac się na studia filologiczne nie jest trudno...
annked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 12:31   #167
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez annked Pokaż wiadomość
Mam nadzieję tylko, że dostac się na studia filologiczne nie jest trudno...

Ja też
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 20:12   #168
Agata0191
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Ja mam znajomych na logistyce, ale na pierwszym roku. I jeśli chodzi o ten pierwszy rok to najgorsza jest matma, a reszte podobno da sie przeżyć... Zawsze przyjmują więcej osób niż jest to określone w liczbie miejsc!
Agata0191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-27, 21:01   #169
sylwia_1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 154
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez Agata0191 Pokaż wiadomość
Ja mam znajomych na logistyce, ale na pierwszym roku. I jeśli chodzi o ten pierwszy rok to najgorsza jest matma, a reszte podobno da sie przeżyć... Zawsze przyjmują więcej osób niż jest to określone w liczbie miejsc!
Aha dzięki za info a nie wiesz, czy bez rozszerzonej matmy w LO da się przeżyć? Czy jest ciężko?
sylwia_1992 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 09:25   #170
aQa_jO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 11
Unhappy Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez Agata0191 Pokaż wiadomość
Ja mam znajomych na logistyce, ale na pierwszym roku. I jeśli chodzi o ten pierwszy rok to najgorsza jest matma, a reszte podobno da sie przeżyć... Zawsze przyjmują więcej osób niż jest to określone w liczbie miejsc!
zastanawiam się nad Logistyką na UŁ i FiR na UMK i nie wiem co wybrać. Co prawda pochodzę z Torunia ale wyjazd nie jest dla mnie problemem. Wy też macie takie dylematy? Pozostać w rodzinnym mieście czy wyjechać na studia?
aQa_jO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 15:06   #171
Tinuu27
Raczkowanie
 
Avatar Tinuu27
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 433
Dot.: Uniwersytet Łódzki

hejo również składam na UŁ, ale ciągle się zastanawiam na co.. Zdawałam polski, wos i hist - rozsz., reszta podstawa. Wypadałoby złożyć na prawo, ale średnio chcę.. Myślę nad stosunkami, filologią polską..
Widzę teraz, że mogę składać również na ekonomię lub finanse i rachunkowość.

Boję się, że przez to że zdawałam tylko ang podst nie dostanę się na żaden kierunek ;//
__________________
`Bo to zła kobieta była.`

dieta, dieta..
a może odwiedzisz mnie tu? -> @

wymiana
Tinuu27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 19:17   #172
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez Tinuu27 Pokaż wiadomość
hejo również składam na UŁ, ale ciągle się zastanawiam na co.. Zdawałam polski, wos i hist - rozsz., reszta podstawa. Wypadałoby złożyć na prawo, ale średnio chcę.. Myślę nad stosunkami, filologią polską..
Widzę teraz, że mogę składać również na ekonomię lub finanse i rachunkowość.

Boję się, że przez to że zdawałam tylko ang podst nie dostanę się na żaden kierunek ;//
Nie zakładaj z góry, ze się na zaden nie dostaniesz - w razie czego jest drugi termin i wtedy wiele osób dostaje się z rezerwy.


Ja składam papiery na filię UŁ na administrację
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 08:55   #173
gosh775
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Faktycznie....to pewnie próg po III turze...ale tak czy siak osiągalny zdecydowałam się już próbować do Ł - mam nadzieję, że uda się nam wszytstkim dziewczyny !
gosh775 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 09:39   #174
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Widzę, że dużo osób zainteresowanych germanistyką. Ja studiuję MISH z głównym kierunkiem filologia germańska z językiem hiszpańskim, więc postaram się pomóc:

Cytat:
Napisane przez sylwia_1992 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, orientujecie się może jak z kierunkami na UŁ t.j.:administracja, FiR lub filologia włoska??? Jaki był próg punktowy w zeszłym roku i jaki poziom? bardzo proszę o odpowiedź
Filologia włoska jest na UŁ dopiero od roku akademickiego 2011/2012. Rejestracja jest darmowa i kierunek bardzo promowany, więc przypuszczam, że progi nie spadną poniżej 600. Niestety UŁ nie publikuje progów, więc to tylko moje luźne przemyślenia.

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
A orientujecie się w takich oto kierunkach:
- wychowanie początkowe
-filologia germańska
- DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA z językiem i kulturą niemiecką
Na germanistykę nie jest trudno się dostać, bo niemiecki "wyszedł z mody" i coraz mniej osób zdaje go na maturze. Na specjalności dwujęzyczne dostać się trochę trudniej, zwłaszcza na germ + hiszp, ale każdy, kto przyzwoicie zdał maturę, dostał się bez problemu. Dziennikarstwo z językiem i kulturą niemiecką ma wspólnie z germanistyką praktyczną naukę języka, literaturę i historię Niemiec.

Generalnie wszystko zależy od tego, do jakiej grupy się trafi - na początku jest egzamin klasyfikujący do grup. Ja jestem w grupie I, która ma ukończyć licencjat poziomem C2 i naprawdę jest baaardzo ciężko :/ Pozostałe grupy (II - VII) mają uzyskać poziom C1 i z tego, co widzę, jest im dużo lżej.

Cytat:
Napisane przez annked Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie do Was! W tym roku wybieram sie na filologię niemiecką, wczoraj zakonczylam wszystkie pisemne egzaminy i mam nadzieje, ze powie mi ktos obeznany, jak to jest z tym progiem punktowym, ze niby w roku 2010/11 wynosił niby 301. :O Swiadczy to o tym, ze pewnie malo osob zdawalo polski i niemiecki na poziomie rozszerzonym, co jest bardzo dziwne. Trochę sie zamartwiam, ale obliczajac moje wyniki (wstępnie i sama) bede miec min. 450.. to juz takie minimum z minimum Wiec mam nadzieje, ze dostane sie, dodam, ze przy rekrutacji bedą uwzgledniane u mnie takie przedmioty jak polski PR, niemiecki PR i angielski PP. Prosze pocieszcie mnie, ze bedzie OK Jestem z Piotrkowa i szczegolnie mysle o UŁ i Poznaniu (lingiwstyka stosowana). Za wszelkie info będę wielce wdzięczna!

Pozdrawiam
Moim zdaniem na "czystą" germanistykę dostaniesz się bez problemu.

Cytat:
Napisane przez annked Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, szczególnie dla "świeżych" studentów, ktorzy pewnie się orientują Czy podczas całego postępowaniua rekrutacyjnego, aż do momentu ustalenia listy przyjętych na dany kierunek trzeba byc (chodzi mi o to, że nie będę mogła osobiscie tam przyjezdzac), chciałam wyjechac do Niemiec i trochę zarobic kasy, a mam tam rodzinę, akurat na caly czerwiec zamierzam wyjechac i czy to robi jakis problem?? Czy mogę np. zrobic tak, ze zlecę osobę upoważnioną np. ktora zrobi oplaty rekrutacyjne, np. moją mamę? Bardzo chciałabym się tego dowiedziec, bo kazdy dzien robi wielką różnicę, , bo tak np. w UŁ jest tak, że 12 lipca są listy zakwalifikowanych w internecie, wczesniej są wpłąty, czy to jest konieczne by byc na "miejscu"?
Rodzice mogą za Ciebie donieść dokumenty, więc nie ma problemu.

Edytowane przez 5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Czas edycji: 2011-05-31 o 17:30
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 10:11   #175
Karlitaa1992
Raczkowanie
 
Avatar Karlitaa1992
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 138
Dot.: Uniwersytet Łódzki

a jak to jest ze stosunkami międzynarodowymi?
Karlitaa1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 10:15   #176
Tinuu27
Raczkowanie
 
Avatar Tinuu27
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 433
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez Karlitaa1992 Pokaż wiadomość
a jak to jest ze stosunkami międzynarodowymi?
podbijam. też jestem zainteresowana
__________________
`Bo to zła kobieta była.`

dieta, dieta..
a może odwiedzisz mnie tu? -> @

wymiana
Tinuu27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 16:23   #177
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez Karlitaa1992 Pokaż wiadomość
a jak to jest ze stosunkami międzynarodowymi?
Stosunki międzynarodowe też niejako studiuję (to mój drugi kierunek w ramach MISH), więc mogę trochę pomóc.

Na UŁ są międzynarodowe stosunki gospodarcze na eko-socu i stosunki międzynarodowe na wydziale smip. Osobiście polecam te drugie ze wzlędu na ciekawsze specjalności, ale wiadomo, co kto lubi.

Nie jest trudno się dostać: w ubiegłym roku przyjęto bodajże 400 osób, dokumenty złożyło ok 260, obecnie zostało na pewno mniej niż 200. Dużo osób odpadło na statystyce - jest naprawdę trudna nawet dla tych, którzy w liceum nie mieli problemów z matematyką.

Jest bardzo dużo zajęć do wyboru, a pod koniec I roku trzeba zapisać się na specjalność seminarium licencjackiego. Ja będę chodzić na zajęcia z iberoamerykanistyki i ponoć są super Ale znam też osoby z amerykanistyki, gender studies, studiów bliskowschodnich i studiów dalekowschodnich i wszysy są bardzo zadowoleni. Języki również są do wyboru: arabski, japoński, chiński, hiszpański, francuski, angielski, niemiecki, rosyjski (nie w każdym roku wszystkie).

Robię UŁ niezłą reklamę, ale cóż, uważam, że stosunki międzynarodowe i germanistyka prowadzone są tu na niezłym poziomie. W tym roku pojawi się też kierunek międzynarodowe studia kulturowe - przeglądałam ich plan i brzmi bardzo ciekawie.

Mam nadzieję, że pomogłam, a w razie czego chętnie odpowiem na jakieś konkretne pytania.

Edytowane przez 5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Czas edycji: 2011-05-30 o 16:28
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 16:58   #178
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Na germanistykę nie jest trudno się dostać, bo niemiecki "wyszedł z mody" i coraz mniej osób zdaje go na maturze.
Mam nadzieję, że masz rację. Większe szanse dla mnie
Dziękuję za odpowiedź
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 17:01   #179
Tinuu27
Raczkowanie
 
Avatar Tinuu27
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 433
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Vanilde: dziękować za te informację. byłam ciekawa tych stosunków gospodarczych, w ogóle nie mogłam znaleźć jakiś opinii innych na ten temat.

MISH? z tego co kojarzę to trzeba oprócz matury jakieś dodatkowe testy, tak??
__________________
`Bo to zła kobieta była.`

dieta, dieta..
a może odwiedzisz mnie tu? -> @

wymiana
Tinuu27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 17:18   #180
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Uniwersytet Łódzki

Cytat:
Napisane przez Tinuu27 Pokaż wiadomość
Vanilde: dziękować za te informację. byłam ciekawa tych stosunków gospodarczych, w ogóle nie mogłam znaleźć jakiś opinii innych na ten temat.

MISH? z tego co kojarzę to trzeba oprócz matury jakieś dodatkowe testy, tak??
Proszę bardzo O gospodarczych wiem niewiele, poza tym, że mają zupełnie inne specjalności typu handel międzynarodowy. Stosunki na wsmip są raczej ukierunkowane na rejony świata i są bardziej politologiczne niż ekonomiczne. Znam dziewczynę po stosunkach gospodarczych, znała też świetnie angielski i po licencjacie dostała fajną pracę w Warszawie. Kwestia szczęścia + języki obce + doświadczenie międzynarodowe.

Co do MISHu - zależy od uczelni. Na UŁ przyjmują po 2 (czasem więcej) osoby, które zadeklarowały taką chęć i mają najwyższą liczbą punktów na danym kierunku. Wbrew pozorom nie jest się dostać aż tak ciężko Ja miałam łatwiej, bo składałam z maturą dwujęzyczną.
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.