puder brązujący - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-03, 14:19   #1
EwaJo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2

puder brązujący


powiedzcie mi jak używać pudru brązującego czy nakładać na krem, czy po kremie należy pudrować twarz a potem dopiero puder brązujący?, czy i jak nakładać puder na całą twarz, czy tylko modelować twarz(policzki, nos itp)....
EwaJo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 15:03   #2
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: puder brązujący

Ja używam po kremie, ale nigdy na całą twarz. Modeluję nim policzki, nakładam odrobinę na czoło, muskam delikatnie brodę. Wtedy twarz (przynajmniej moja) wygląda nauralnie, jak delikatnie opalona. Gdy pierwszy raz nałożyłam puder brązujący na całą twarz, wyglądałam staro i nienaturalnie. Sama musisz popróbować, co Ci bardziej pasuje. Dodam, że używam pudru RIMMEL. Kasia
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 15:09   #3
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: puder brązujący

ja używam latem pudru brązującego zamiast pudru sypkiego, którego używam przez resztę roku.mam taką zasadę, że staram się nie opalać twarzy, więc nakładam puder brązujący na całą twarz, żeby wyglądała na opaloną.nakładam go na podkład lub od razu na krem(zależy od tego czy mi się chce malować , na jaką to okazję, jak wygląda danego dnia moja skóra).ale zimą z powodzeniem można używać pudru brązującego zamiast rożu.nadaje się także świetnie do modelownioa twarzy,niezależnie od pory roku.na tym polega też genialność tego typu kosmetyku, że jest wielofunkcyjny.jak widać jestem wielką fanką.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 15:11   #4
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: puder brązujący

Koko, jakiego pudru brązującego używasz. Możesz polecić jakis?Dzięki. Kasia
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 15:17   #5
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: puder brązujący

obecnie używam pudru, który naprawdę mnie zadziwił, tzn.vipery.jest absolutnie rewelacyjny, a kosztuje jedynie 10 złotych!mogę go z czystym sumieniem polecić, bo daje bardzo naturalny efekt, jest delikatny, ale gdy położymy go więcej, skóra wygląda na naprawdę mocno opaloną.poza tym ma w sobie złote drobinki, które ładnie rozświetlają skórę.niestety dla tlustej cery to może być zabójstwo.ale wszystko zależy od tego ile go położymy.stosuję go też np. na dekolt, wygląda wtedy jak pociągnięty brokatem.naprawdę polecam.za 10 złotych...
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 15:20   #6
EwaJo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2
Re: puder brązujący

nakładasz na cała twarz tak jak puder sypki czy tylko muskasz pędzlem.Jak wygląda u Ciebie technika nakładania tego pudru?
EwaJo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 15:27   #7
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: puder brązujący

ja to robię może trochę dziwnie, ale taka metoda najbardziej mi odpowiada: ten puder o którym piszę jest w kamieniu(wersji sypkiej nigdzie nie mogłam znaleźć), więc nakładam na całą twarz jak normalny puder w kamieniu, a potem miejsca newralgiczne jak czoło, nos, broda, muskam aby się nie świeciły pudrem sypkim.co wcale nie znaczy, że w ten sposób przykrywam kompletnie te złote drobinki.zostają one pokryte satynowo-matową warstewką.a ja wyglądam jakbym właśnie wróciła z urlopu nad morzem.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-03, 15:29   #8
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: puder brązujący

ale nie jestem tu oczywiście żadną wyrocznią.opatentowałam sobie taką technikę, bo mi tak wygodnie, ale może są jakieś lepsze sposoby.sama jestem ciekawa.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 18:50   #9
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: puder brązujący

ja właśnie kupiłam puder Manhattana i jakoś nie wiem jak mam nim się pudrować... musze najpierw wypróbować... dzisiaj jak mi nie wychodziło to w końcu użyłam go jako cień do powiek
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 20:47   #10
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: puder brązujący

Ja też jestem wielką fanką pudru brązującego Używam go przez cały rok, nie tylko latem. Ja nakładam pędzlem do pudru na całą twarz; oczywiście trzeba uważać aby nie przesadzić z ilością bo można później wyglądać nieciekawie Modeluję też nim twarz. To jest mój podstawowy kosmetyk, nawet podkład żadziej nakładam.
Miałam kiedys puder Vipery i potwierdzam jest bardzo dobry, choć mogliby zrobić też wersję bez drobinek. Dziewczyny, czy któraś używała może pudru brązującego Loreala? bo przymierzam się do zakupu. Może jakieś inne polecicie?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 21:47   #11
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
Re: puder brązujący

Ja używam pudru brązującego clinique i jestem bardzo zadowolona.Jest wydajny i wygląda bardzo naturalnie.Często koleżanki mnie pytają czy jestem opalonaNakładam go na całą twarz ale delikatnie i czasem zastępuje nim róż.Puder nie zawiera nic migoczącego ani błyszczącego.Z takich bardziej widocznych i świecących ,to słyszałam,że inglota jest dobry .Przez kilka lat używałam tzw."ziemi egipskiej"ale już dawno jej nie widziałam .
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-03, 21:59   #12
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: puder brązujący

ten Manhattana który kupiłam to jest bardziej na lato... bo się bardzo mieni... jak się wypudrowałam nim przd chwilą to wygladałam jak gwiazdka ...i raczej nie można nim smarować całej twarzy... ale jako ciń do powiek jest super trzyma się od rana do wieczora
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 22:13   #13
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: puder brązujący

Słyszałam o ziemi egipskiej, podobno świetny puder (zastanawiam się tylko w jakiej jest cenie). Czy on jest z drobinkami? Szukam raczej pudru bez migoczących refleksów.
Dolly, rzeczywiście niektóre pudry świetnie wyglądają jako cienie
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 22:20   #14
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: puder brązujący

Ja mam ten z oriflame, co normalnie kosztuje 50 zł, ale udało mi się upolować po promocji. Jest taki sobie, bo straasznie świeci się na buzi, tzn chodzi o to że zawiera okropniście dużo świecących drobinek. Na skórze ciała wygląda to fajnie, ale na lato będę chyba nakładac na to jeszcze puder w kompakcie. Poza tym niedawno nabyłam glam bronze loreala, taki sobie. Nie zdążyłam jak na razie całkiem go wypróbować, ale mam zamiar używać na calą buzię. Słyszałam, ze te pudry brązujące mogą służyć jako cienie do powiek jak już powiedziały dziewczyny, więc i tak można sprobowac.
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 22:57   #15
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
Re: puder brązujący

Jeśli chodzi o tą "ziemię egipską" to była naprawdę fajna.Nadawała się jako puder i właśnie jako cień.Była lekko błyszcząca ale nie sylwestrowo bynajmniej.Z tego co pamiętam to nie była tania(ok 80 zł parę lat temu)ale bardzo ,bardzo wydajna.Pamiętam ,że przy codziennym stosowaniu prze mnie i mamę wytrwała chyba z rok.Nie można jej było kupić w sklepie tylko sprzedawały ją bezpośrednio "dystrybutorki".Nawet zapewniały,że ma jakieś lecznicze działanie(zawierała glinkę i coś tam jeszcze).Byłam z niej zadowolona i wiele dziewczyn, którym ją poleciłam, też.Czy ktoś wie co się stało z tym "egipskim" cackiem??
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 23:09   #16
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: puder brązujący

Jest chyba w jednym z gabinetów w moim mieście (mieszkam w Wieluniu w woj. łódzkim), znajoma kosmetyczka bardzo zachwala. Kurczę, może by się skusić na ten puderek
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 23:17   #17
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
Re: puder brązujący

Moniu!
Kiedyś jak te kobitki sprzedawały ten puder to był taki mały pokaz i można było wypróbować.Same mnie umalowały i dlatego się skusiłam.On jest naprawdę dobry.Nadaje się do każdej cery w zależności od ilości jaką sie nałoży .Można się delikatnie musnąć słońcem albo zrobić się na mulatę
Myślę,że lepiej zainwestować trochę o być zdowoloną.Chociaż teraz każda firma ma jakiś taki puder.Dużo ludzi zachwala Bourjous???
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 06:33   #18
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: puder brązujący

"Puder "ziemia egipska" Bi-Kor obecnie kosztuje ok, 105 zł. ale jest wydajny. Też zamierzam sobie zakupić, oprócz nadawania opalenizny ma dużo róznych składników pielęgnacyjnych.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 06:35   #19
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: puder brązujący

Puder ten zgłoszony jest do KW więc można sobie o nim poczytać. Widziałam też do kupienia na stronie www.perfumki.pl ale nie wiem czy to ten bo piszą ze jest to puder br. o konsystencji kremu.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-04, 07:34   #20
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
Re: puder brązujący

Dziewczyny a może widziałyście tą ziemię egipską gdzieś w Warszawie??Może znowu bym sobie kupiła???
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 07:44   #21
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: puder brązujący

Tak, ziemia egipska jest w CH Targówek z Carrefourem, Bi-Kor ma tam swoje stanowisko.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 07:55   #22
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
Re: puder brązujący

Dzięki lejkaChyba się tam przejadę...
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 08:02   #23
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
Re: puder brązujący

Ciekawi mnie jeszcze co to za firma Bi -Kor i dlaczego sprzedają kosmetyki tylko na własnych stoiskach????Zupełnie nic o nich nie wiem.A Wy???Wiecie coś dziewczyny??
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 08:12   #24
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: puder brązujący

Bikor to jest firma kosmetyków profesjonalnych wiec używaana w gabinetach choć można kupić w niektorym miejcach bez problemu. Ja mam cienie do powiek i jestem. b. zadowolona, uważam ze są to najlepsze cienie jakie miałam do tej pory.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 08:36   #25
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: puder brązujący/do Amelianny

Amelianko, dokopałam się na stronę którą podałaś Swoją drogą to bardzo fajny sklep, ma więcej kolorówki niż np. Esentia. Wracając do pudru tam kosztuje chyba 62 zł tylko nie wiem czy jest on w kremie czy w kamieniu. Na moje oko jest w kamieniu Jak oni wogóle tam piszą "puder w kamieniu o konsystenscji kremu" ktoś to rozszyfruje hehe
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 08:41   #26
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
Re: puder brązujący/do Amelianny

Dzięki dziewczyny za informacje o Bikor!Dobrze wiedzieć, że mają też cienie..Może znacie jakąś stronę internetową gdzie można poczytać sobie nieco o tych kosmetykach????
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 08:47   #27
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: puder brązujący/do Amelianny

Firma nie ma stronki niestety ja znalazłam tylką tą: www.erdesa.lt/RU/palete.html. Można tam pooglądac paletki z kolorkami. Co do tego ww. sklepu to właśnie też się zastanwiam czy to ten puder o którym tu mówimy, tam piszą "konsystencja kremu" Poza tym tam cena wyjątkowo niska .Może ktos się wypowie kto go używał czy to ten
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 08:51   #28
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: puder brązujący/do Amelianny

Dla zainteresowanych podaję wątek:
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...pattern=Bi-Kor
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 08:53   #29
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: puder brązujący/do Amelianny

Cienie bikor można kupić na tej stronie którą podała Amelianna, kosztują 51,3 zł tylko że nie mam tam żadnych inforamcji o kosmetyku
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 09:01   #30
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: puder brązujący/do Amelianny

Kiedyś wysłałam e-mail do tego sklepu i odpisali ze nie mają wszystkich zestawów - zaledwie mieli chyba tylko 5, a jest ich sporo chyba 24 po 4, więc najlepiej wcześniej spytać o dostępność wybranego nr zestawu, podobnie pomadki.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-03 23:19:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.