Absurdy i zdziwka z grup na fejsie - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-21, 15:06   #3301
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89473800]Dziwi mnie podejście (na grupach o szukaniu pracy), że "jestem samotną matką, dziecko czesto choruje, szukam pracy zdalnej". Albo "choruję/jestem w spektrum/jestem introwertyczką, ledwo zyje po prostu, szukam pracy zdalnej".

Ludzie serio myślą, że na zdalnej sie nie pracuje albo pracuje sie kiedy sie chce?
Oczywiscie ani słowa o tym co umie i jakie ma doswiadczenie, a najlepiej to podajcie jej w komentarzach linki do konkretncyh ogloszen. To ja juz sie nie dziwie skad biora sie ludzie, co i 2 lata pracy nie mogą znaleźc.[/QUOTE]Tak, też mnie to bardzo dziwi. Wydaje się, że myślą, że na tej grupie siedzą pracodawcy, których ruszają tkliwe historie o samotnym macierzyństwie na wsi pośrodku niczego i już pędzą oferować im pracę typu "wpisywanie danych czy wypełnianie ankiet" w dowolnych godzinach i za średnią krajową.
Jestem bardzo mało empatyczna w stosunku do tych żalpostów, bo zwyczajnie drażni brak jakiejkolwiek elastyczności tych osób (nie takie godziny, za daleko, nie ma z kim dziecka zostawić, po co szukać lepszej pracy przed ciążą, tu już mam stałą umowę, mimo że pracy nienawidzę i na gwałt będę szukać nowej po macierzyńskim, nie przeprowadzę się itp).
To są już wybory, a nie zastana sytuacja, w którą się nagle wpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 15:13   #3302
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89473800]Dziwi mnie podejście (na grupach o szukaniu pracy), że "jestem samotną matką, dziecko czesto choruje, szukam pracy zdalnej". Albo "choruję/jestem w spektrum/jestem introwertyczką, ledwo zyje po prostu, szukam pracy zdalnej".

Ludzie serio myślą, że na zdalnej sie nie pracuje albo pracuje sie kiedy sie chce?
Oczywiscie ani słowa o tym co umie i jakie ma doswiadczenie, a najlepiej to podajcie jej w komentarzach linki do konkretncyh ogloszen. To ja juz sie nie dziwie skad biora sie ludzie, co i 2 lata pracy nie mogą znaleźc.[/QUOTE]


Będąc na zdalnej/ho, możesz się opiekować lub doglądać jednocześnie chore dziecko. Jak jesteś w biurze i nie masz go z kim zostawić, to słabo, bo albo czeka cię urlop albo l4.

Ludzie często mylą bycie introwertykiem z lekami społecznymi. I to mnie dziwi i szokuje. Sama jestem introwertykiem, ale pracuje normalnie w biurze. Zdążyłam poznać swoich współpracowników i czuję się z nimi swobodnie. Myślę, że większość ludzi w czasie wdrożenia (3 miesiące) trochę dziwniej się czuje w nowym towarzystwie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 15:16   #3303
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Może chodzi tu o pracę w stylu skręcanie długopisów, pisanie komentarzy, wypełnianie ankiet? Taka którą się wykonuje w wybranych przez siebie godzinach i zajmuje mniej czasu niż pełen etat? Jeśli nie, to faktycznie dramat.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Nie. Zdecydowanie im chodzi o pracę na UOP, zdecydowanie powyzej minimalnej. I te płaczliwe posty mają odzew i po 400 komentarzy tylko dziewczyny zaczely zauwazac, ze czesto te osoby zadnych rad nie chcą. One chcą gotowej oferty, a proba zwrocenia im uwagi, ze moze to popraw, ze moze to zmien, to obraza majestatu.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 15:19   #3304
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Będąc na zdalnej/ho, możesz się opiekować lub doglądać jednocześnie chore dziecko. Jak jesteś w biurze i nie masz go z kim zostawić, to słabo, bo albo czeka cię urlop albo l4.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może tak, jak to dziecko szkolne, ale marudzacy i chory roczniak czy kilkulatek, a pracownica np. na słuchawkach w call center na HO i połączenie za połączeniem do odebrania?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 15:21   #3305
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Będąc na zdalnej/ho, możesz się opiekować lub doglądać jednocześnie chore dziecko. Jak jesteś w biurze i nie masz go z kim zostawić, to słabo, bo albo czeka cię urlop albo l4.

Ludzie często mylą bycie introwertykiem z lekami społecznymi. I to mnie dziwi i szokuje. Sama jestem introwertykiem, ale pracuje normalnie w biurze. Zdążyłam poznać swoich współpracowników i czuję się z nimi swobodnie. Myślę, że większość ludzi w czasie wdrożenia (3 miesiące) trochę dziwniej się czuje w nowym towarzystwie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oczywiście, że praca zdalna ma ten plus, że np. jak masz okres i cie brzuch boli, to mozesz pracowac spod kocyka i jakos przetrwac ten dzien, zamiast dojezdzac i sie meczyc albo brac urlop/l4. Tak samo mozesz dopilnowac, aby dziecko ci sie nie zabilo i tez przetrwalo ten dzien. Ale praca zdalna to nie jest ohohoho robię co i kiedy chce. Masz telefony, przelewy, maile do ogarniecia na juz, a nie, ze nie mozesz bo sie zajmujesz chorym dzieckiem Ja rozumiem chore dziecko około 7 roku życia, ale tu dziewczyny pisza o maluchach rok-dwa. Nie wierzę w prawdziwą pracę, kiedy masz 2 latka na głowie i to chorego.

No z tym "jestem introwertyczką, musze pracowac zdalnie" to jest hit

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak, też mnie to bardzo dziwi. Wydaje się, że myślą, że na tej grupie siedzą pracodawcy, których ruszają tkliwe historie o samotnym macierzyństwie na wsi pośrodku niczego i już pędzą oferować im pracę typu "wpisywanie danych czy wypełnianie ankiet" w dowolnych godzinach i za średnią krajową.
Jestem bardzo mało empatyczna w stosunku do tych żalpostów, bo zwyczajnie drażni brak jakiejkolwiek elastyczności tych osób (nie takie godziny, za daleko, nie ma z kim dziecka zostawić, po co szukać lepszej pracy przed ciążą, tu już mam stałą umowę, mimo że pracy nienawidzę i na gwałt będę szukać nowej po macierzyńskim, nie przeprowadzę się itp).
To są już wybory, a nie zastana sytuacja, w którą się nagle wpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie bywają sytuacje awaryjne, wiadomo, ale wtedy widze, ze te dziewczyny naprawde sie przykladaja, aby sie pokazac z jak najlepszej strony. A nie 3 akapity o depresji/dziecku i dwa zdania, ze umiem angielski na b1 i znam pakiet office.

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Może tak, jak to dziecko szkolne, ale marudzacy i chory roczniak czy kilkulatek, a pracownica np. na słuchawkach w call center na HO i połączenie za połączeniem do odebrania?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o to to
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 15:28   #3306
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

W ogóle ta grupa pracowa to jakaś masakra ostatnio. Żadna płaca tam nie jest dobrze przyjęta, ostatnio był dramat, że w ośrodku kultury dają TYLKO 8tys brutto, bo wymagają 7 lat doświadczenia w szeroko pojętym marketingu. No taki jest budżet w panstwowce i co zrobisz. 4tys netto w stolicy z zerowymi wymaganiami? Też śmiesznie mało, bo nie wynajmiesz sama i się nie utrzymasz!
Wiadomo, że super, jakby za nic oferowali 10tys, ale tak nie jest, życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 15:31   #3307
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
W ogóle ta grupa pracowa to jakaś masakra ostatnio. Żadna płaca tam nie jest dobrze przyjęta, ostatnio był dramat, że w ośrodku kultury dają TYLKO 8tys brutto, bo wymagają 7 lat doświadczenia w szeroko pojętym marketingu. No taki jest budżet w panstwowce i co zrobisz. 4tys netto w stolicy z zerowymi wymaganiami? Też śmiesznie mało, bo nie wynajmiesz sama i się nie utrzymasz!
Wiadomo, że super, jakby za nic oferowali 10tys, ale tak nie jest, życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widziałam. Jak na kulturę - zayebista pensja. Ja osobiście już do muzuem nigdy nie wrócę ale oferta dobra, tylko ze to konrketne muzeum faktycznie z dobrą atmosferą nie ma nic wspolnego.

Ale masz racje- krytyka wszystkiego. No to co tam na tej grupie robi tyle osob (chyba ze 120 tysiecy) skoro kazdy zarabia minimum 8 netto, jest po SGH i zna 3 jezyki obce

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

I w ogóle ludziom sie troche w dupach poprzewracalo. Jets ogloszenie, ze praca np. w Krakowie. I milion komenytarzy czy nie mozna zdalnie, bo ona by chciala, ale mieszka w Toruniu. yyy wtf? Praca zdalna przed pandemią była naprawde rzadko spotykana, a teraz mam wrazenie, ze jak trzeba byc 3 dni w biurze/tydzien to juz problem...
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-21, 16:15   #3308
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Bardzo dużo 'mamuś' liczy na te nowe przepisy. Do 4 roku życia na wniosek pracodawca będzie musiał udzielić im pracy zdalnej i elastycznego kształtowania godzin pracy, chyba że nie można jej wykonywać w domu (fizyczna, poufna, punkt obsługi itp). Do tego dopłacić za prąd. Senat miał dorzucić że do 8 lat.
A przecież zdalna poza korporacjami w sumie nie była wcześniej zbyt popularna? Za to teraz to będzie obowiązek pracodawcy aby madka z roczniakiem mogła w środku nocy o północy 'popracować'. Niektórym odechce się prowadzenia firm lub zatrudniania wieku rozrodczego (np zostaną z niewykorzystywanymi biurami)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 16:19   #3309
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 16:41   #3310
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Bardzo dużo 'mamuś' liczy na te nowe przepisy. Do 4 roku życia na wniosek pracodawca będzie musiał udzielić im pracy zdalnej i elastycznego kształtowania godzin pracy, chyba że nie można jej wykonywać w domu (fizyczna, poufna, punkt obsługi itp). Do tego dopłacić za prąd. Senat miał dorzucić że do 8 lat.
A przecież zdalna poza korporacjami w sumie nie była wcześniej zbyt popularna? Za to teraz to będzie obowiązek pracodawcy aby madka z roczniakiem mogła w środku nocy o północy 'popracować'. Niektórym odechce się prowadzenia firm lub zatrudniania wieku rozrodczego (np zostaną z niewykorzystywanymi biurami)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciekawi mnie, jak to będzie wyglądało w praktyce. I czy bezdzietni dostaną z tego powodu rykoszetem (bo ktoś w biurze być musi, skoro stracą część osób w najbardziej pożądanych godzinach). Zobaczymy.
Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wątpię w te długopisy, dla mnie to mit
A wujek z pracą zdalną świetny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 16:47   #3311
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie, jak to będzie wyglądało w praktyce. I czy bezdzietni dostaną z tego powodu rykoszetem (bo ktoś w biurze być musi, skoro stracą część osób w najbardziej pożądanych godzinach). Zobaczymy.Wątpię w te długopisy, dla mnie to mit
A wujek z pracą zdalną świetny!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, u mnie już to zapowiedziano że na nic więcej nie będą pozwalać niż prawo nakaże (czytaj reszta ma być w biurze w dotychczasowych godzinach, i brak prawa do ho dla reszty bo będzie przecież to 24 czy 30 dni w roku)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-21, 17:22   #3312
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 17:29   #3313
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Istniało istniało, jakieś 20-25 lat temu na pewno. Nie pamiętam stawki z ogłoszeń, ale to było ileś tam groszy za długopis.
A wujek jada cebulę po takiej pracy? Czy nie może już patrzeć?

Pracuję zdalnie od kiedy córka skończyła 2,5 roku (akurat wtedy wybuchła pandemia) jest to praca operacyjna, wpadają mi dyspozycje które muszę na bieżąco zrealizować; czasami nie mam kiedy herbaty sobie zrobić. Gdyby nie to, że oboje pracujemy zdalnie, to nie udałoby mi się pogodzić opieki nad dzieckiem z pracą. Szybko wypracowaliśmy sobie system działania, wymyśliliśmy jak córkę zająć i obsłużyć, ale bez dwóch osób byłoby to moim zdaniem niemożliwe.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 17:39   #3314
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Timon, ile zarabia wujek na tej cebuli?
Pytam bo planuje sie przekwalifikować
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 17:55   #3315
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Bardzo dużo 'mamuś' liczy na te nowe przepisy. Do 4 roku życia na wniosek pracodawca będzie musiał udzielić im pracy zdalnej i elastycznego kształtowania godzin pracy, chyba że nie można jej wykonywać w domu (fizyczna, poufna, punkt obsługi itp). Do tego dopłacić za prąd. Senat miał dorzucić że do 8 lat.
A przecież zdalna poza korporacjami w sumie nie była wcześniej zbyt popularna? Za to teraz to będzie obowiązek pracodawcy aby madka z roczniakiem mogła w środku nocy o północy 'popracować'. Niektórym odechce się prowadzenia firm lub zatrudniania wieku rozrodczego (np zostaną z niewykorzystywanymi biurami)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie ( jako matki) praca zdalna to w sumie żadne ułatwienie.

Fakt, oszczędzasz na paliwie, ale
-opierdzielać się nie możesz, wyniki się liczą
-dziecko nie może być w domu,.bo to nie jest robota, jak dziecko w domu.

Więc wątpię, że ktoś jest w stanie połączyć pracę zdalna z tym, że dziecko sieszi w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 18:13   #3316
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Widać jesteś nieliczną z tych uczciwych. Chyba każdy wie - lub może się domyślać, jak fajnie jest pracować z takim dzieckiem na kolanach.
A jednak. Ze względu na głośną aferę u mnie w pracy, znam dokładne szczegóły i właściwie to już są modlitwy o szybkie podpisanie ustawy, bo 'dzieci nie mogą tyle h siedzieć w żłobku'. Aha. Wątpię w jakość takiej pracy ale cóż ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 19:56   #3317
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Istniało istniało, jakieś 20-25 lat temu na pewno. Nie pamiętam stawki z ogłoszeń, ale to było ileś tam groszy za długopis.
A wujek jada cebulę po takiej pracy? Czy nie może już patrzeć?

Pracuję zdalnie od kiedy córka skończyła 2,5 roku (akurat wtedy wybuchła pandemia) jest to praca operacyjna, wpadają mi dyspozycje które muszę na bieżąco zrealizować; czasami nie mam kiedy herbaty sobie zrobić. Gdyby nie to, że oboje pracujemy zdalnie, to nie udałoby mi się pogodzić opieki nad dzieckiem z pracą. Szybko wypracowaliśmy sobie system działania, wymyśliliśmy jak córkę zająć i obsłużyć, ale bez dwóch osób byłoby to moim zdaniem niemożliwe.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Ale jak to, oboje pracujecie, a dziecko jest w tym czasie w domu? Według mnie praca zdalna dla rodzica powinna być jako pomoc w tym zakresie, że jednak odpada czas na dojazd, szykowanie się, więc dziecko może siedzieć w placówce coś tam krócej, ale nie wyobrażam sobie, żeby praca zdalna polegała na tym, że dziecko jest w domu, a rodzic się nim zajmuje podczas godzin pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 20:21   #3318
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale jak to, oboje pracujecie, a dziecko jest w tym czasie w domu? Według mnie praca zdalna dla rodzica powinna być jako pomoc w tym zakresie, że jednak odpada czas na dojazd, szykowanie się, więc dziecko może siedzieć w placówce coś tam krócej, ale nie wyobrażam sobie, żeby praca zdalna polegała na tym, że dziecko jest w domu, a rodzic się nim zajmuje podczas godzin pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam dokładnie takie samo zdanie.
Może 6-7 latek zajmie się sobą sam na jakiś czas, ale młodsze dziecko?

Mam 2 latka na stanie i kawę jest ciężko wypić bez przerywania 🤷

Dla mnie taka opcja byłaby super w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach, np. dziecko mi się rozchoruje i nie mam z kim go zostawić, więc wezmę na kilka dni HO

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 20:23   #3319
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale jak to, oboje pracujecie, a dziecko jest w tym czasie w domu? Według mnie praca zdalna dla rodzica powinna być jako pomoc w tym zakresie, że jednak odpada czas na dojazd, szykowanie się, więc dziecko może siedzieć w placówce coś tam krócej, ale nie wyobrażam sobie, żeby praca zdalna polegała na tym, że dziecko jest w domu, a rodzic się nim zajmuje podczas godzin pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Normalnie jest w przedszkolu, jak jest chora to w domu. Sytuację ratują audiobooki. Słuchając ich zajmuje się sama sobą, maluje, bawi się, jak potrzebuje się przytulić to przyjdzie, przytuli się i idzie. Obiad mamy zawsze przygotowany dzień wcześniej, odgrzewa ten kto akurat może, trwa to parę minut. Jak potrzebuje pić czy jakąś przekąskę, albo jej coś sięgnąć(czyli szybkie akcje), to też ten kto akurat może. Jak się rozkłada na dwie osoby to można to ogarnąć bez straty dla wykonywanej pracy.


edit: po namyśle usuwam informacje o tym co robiła mając 2,5 roku i później. Podałam szczegóły, przez które mogę zostać rozpoznana. Młoda teraz ma 5,5 roku.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2023-01-21 o 20:52
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-21, 22:25   #3320
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mam dokładnie takie samo zdanie.
Może 6-7 latek zajmie się sobą sam na jakiś czas, ale młodsze dziecko?

Mam 2 latka na stanie i kawę jest ciężko wypić bez przerywania 🤷

Dla mnie taka opcja byłaby super w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach, np. dziecko mi się rozchoruje i nie mam z kim go zostawić, więc wezmę na kilka dni HO

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale właśnie czy da się zawsze pracować z chorym dwulatkiem? Wiadomo, różnie bywa, może leżeć po prostu pod kocem i oglądać bajki, a może być jednak mega angażujący, może mu się nagle pogorszyć i trzeba jednak do lekarza czy coś. Na pewno ho to oszczędność czasu, bez względu czy ma się dziecko czy nie, 8h w pracy plus 1-2h na dojazdy i przygotowanie się to jest po prostu za dużo, ale to już oddzielny temat
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 23:42   #3321
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Istniało istniało, jakieś 20-25 lat temu na pewno. Nie pamiętam stawki z ogłoszeń, ale to było ileś tam groszy za długopis.
Też pamiętam te ogłoszenia, ale to był scam.
Poznałam dwie osoby, które się na to nacięły. Najpierw musiały wypłacić jakąś tam kwotę, chyba niby na materiały czy coś, potem miały przyjść długopisy, za zgłoszenie których nisko być potem zapłacone. Po wpłaceniu kwoty następowało nic.
Nie wiem, może niektóre firmy produkujące długopisy faktycznie dawały tak do złożenia, ale nie słyszałam o nikim, kto faktycznie by tak pracował i dostawał za to pieniądze.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-21, 23:43   #3322
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Istniało istniało, jakieś 20-25 lat temu na pewno. Nie pamiętam stawki z ogłoszeń, ale to było ileś tam groszy za długopis.


Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
A z tymi długopisami, to nie był jakiś przekręt?
Taki, że trzeba było kupić te długopisy do skręcenia, a potem na własną rękę je sprzedać, żeby te pieniądze odzyskać?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-22, 00:02   #3323
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 081
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
A z tymi długopisami, to nie był jakiś przekręt?
Taki, że trzeba było kupić te długopisy do skręcenia, a potem na własną rękę je sprzedać, żeby te pieniądze odzyskać?
Wydaje mi się, że spółdzielnie inwalidów kiedyś faktycznie zlecały takie prace, ale to były maksymalnie wczesne lata 90-te, bo potem i spółdzielnie popadały albo zmieniły profil, i weszły maszyny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-22, 09:52   #3324
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Istniało. Moja babcia składała kiedyś te długopisy i jakieś inne różne rzeczy. Ale to było dawno temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-22, 19:10   #3325
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Ale przecież pracodawca może nadal odmówić pracy zdalnej, ale ja uważam, że ogólnie istnienie takiego systemu pracy jest ogromną zaletą dla wielu osób (chociażby dla mnie z uwagi na dojazdy). Gorąco liczę, że mój pracodawca wprowadzi taką możliwość na stałe po ustawie, a jak nie, to będę szukać nowej pracy, gdzie po prostu taki system będzie możliwy. Dla matek z małymi dziećmi, które często chorują, to też jest fajna opcja - jak dla mnie w większości prac jednak można odejść od komputera na parę minut bez uszczerbku na jakości pracy. Popatrzymy, jak ludzie pracują w biurach - czy nie ma czasu na plotki, kawę, posiłek?

Nie każda praca też wymaga natychmiastowej reakcji, u mnie jedna praca to obsługiwanie "klientów" i tutaj pomoc jest wymagana, ale część pracy to też realizacja projektów i wszystkim jest to obojętne, czy ja to zrobię o godzinie 10 rano czy 22.

W odniesieniu do krytyki płac, owszem, może pensja 8 tysięcy brutto to dużo jak na pracę w kulturze, ale co jak nie krytyka może przyczynić się do ogólnego podniesienia płac w tym obszarze? Przecież pensja 5 784zł netto dla osoby doświadczonej to naprawdę nie jest dużo, a często to jest minimalna krajowa. Mnie się podoba, że ludzie są coraz bardziej wymagający - nie mówię tutaj o roszczeniowości "mnie się należy", bo ona nie jest nigdy dobra, ale biorąc pod uwagę, jakie płace otrzymują posłowie, to tak naprawdę nie jest żadną roszczeniowością, żeby państwo przeznaczyło większe fundusze na płace dla pracowników kultury.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-22, 20:26   #3326
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ale przecież pracodawca może nadal odmówić pracy zdalnej, ale ja uważam, że ogólnie istnienie takiego systemu pracy jest ogromną zaletą dla wielu osób (chociażby dla mnie z uwagi na dojazdy). Gorąco liczę, że mój pracodawca wprowadzi taką możliwość na stałe po ustawie, a jak nie, to będę szukać nowej pracy, gdzie po prostu taki system będzie możliwy. Dla matek z małymi dziećmi, które często chorują, to też jest fajna opcja - jak dla mnie w większości prac jednak można odejść od komputera na parę minut bez uszczerbku na jakości pracy. Popatrzymy, jak ludzie pracują w biurach - czy nie ma czasu na plotki, kawę, posiłek?

Nie każda praca też wymaga natychmiastowej reakcji, u mnie jedna praca to obsługiwanie "klientów" i tutaj pomoc jest wymagana, ale część pracy to też realizacja projektów i wszystkim jest to obojętne, czy ja to zrobię o godzinie 10 rano czy 22.

W odniesieniu do krytyki płac, owszem, może pensja 8 tysięcy brutto to dużo jak na pracę w kulturze, ale co jak nie krytyka może przyczynić się do ogólnego podniesienia płac w tym obszarze? Przecież pensja 5 784zł netto dla osoby doświadczonej to naprawdę nie jest dużo, a często to jest minimalna krajowa. Mnie się podoba, że ludzie są coraz bardziej wymagający - nie mówię tutaj o roszczeniowości "mnie się należy", bo ona nie jest nigdy dobra, ale biorąc pod uwagę, jakie płace otrzymują posłowie, to tak naprawdę nie jest żadną roszczeniowością, żeby państwo przeznaczyło większe fundusze na płace dla pracowników kultury.
Ja uważam, że jeśli pracodawca do tej pory nie miał problemu z pracą zdalną, to taka ustawa mu na nic, a jak miał, to po prostu będzie odmawiał i tyle. Nie zgadzam się też z tym, że szczególne warunki pracy powinny dotyczyć rodziców z małymi dziećmi, tylko pracowników ogólnie, bo różne są sytuacje życiowe i rodzinne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-22, 20:50   #3327
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że jeśli pracodawca do tej pory nie miał problemu z pracą zdalną, to taka ustawa mu na nic, a jak miał, to po prostu będzie odmawiał i tyle. Nie zgadzam się też z tym, że szczególne warunki pracy powinny dotyczyć rodziców z małymi dziećmi, tylko pracowników ogólnie, bo różne są sytuacje życiowe i rodzinne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się, że to zapewne nic nie zmieni.

Nie no, ja się oczywiście zgadzam, że warunki szczegółowe nie powinny być zarezerwowane dla rodziców. Jako osoba bezdzietna po raz kolejny odczuwam, że dla mnie to żadnych benefitów nie ma, a obecnie dojeżdżam sporo do pracy i chciałabym, żeby uwzględnili kryterium odległości. Ale pracy w mojej branży przynajmniej nadal jest tyle, że spokojnie mogę znaleźć ofertę, która mi odpowiada w tym zakresie i nie jestem uwiązana przy jednej pracy.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 08:27   #3328
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak, też mnie to bardzo dziwi. Wydaje się, że myślą, że na tej grupie siedzą pracodawcy, których ruszają tkliwe historie o samotnym macierzyństwie na wsi pośrodku niczego i już pędzą oferować im pracę typu "wpisywanie danych czy wypełnianie ankiet" w dowolnych godzinach i za średnią krajową.
Jestem bardzo mało empatyczna w stosunku do tych żalpostów, bo zwyczajnie drażni brak jakiejkolwiek elastyczności tych osób (nie takie godziny, za daleko, nie ma z kim dziecka zostawić, po co szukać lepszej pracy przed ciążą, tu już mam stałą umowę, mimo że pracy nienawidzę i na gwałt będę szukać nowej po macierzyńskim, nie przeprowadzę się itp).
To są już wybory, a nie zastana sytuacja, w którą się nagle wpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Niestety, ale znam kilka takich przypadków. Praca kiepska, ale umowa uop na czas nieokreślony, więc ciążka, od razu l4, potem drugie dziecko i nagle dramat jak po 4 latach trzeba do pracy wrócić, a przez te 4 lata się wypadło z rynku i jak to nikt nie chce pracy dać.


Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Będąc na zdalnej/ho, możesz się opiekować lub doglądać jednocześnie chore dziecko. Jak jesteś w biurze i nie masz go z kim zostawić, to słabo, bo albo czeka cię urlop albo l4.

Ludzie często mylą bycie introwertykiem z lekami społecznymi. I to mnie dziwi i szokuje. Sama jestem introwertykiem, ale pracuje normalnie w biurze. Zdążyłam poznać swoich współpracowników i czuję się z nimi swobodnie. Myślę, że większość ludzi w czasie wdrożenia (3 miesiące) trochę dziwniej się czuje w nowym towarzystwie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To zależy jakie dziecko, ile ma lat, jak się czuje podczas tej choroby. W wielu przypadkach nie da się przy takim dziecku pracować. Tak samo jak człowiek sam jest chory. Jak masz okres tak ja pisze Pandora albo katar to spoko, ale jak ktoś ledwo na nogach stoi i twierdzi, że sobie zrobi ho, to jest ściema na maksa.


Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Bardzo dużo 'mamuś' liczy na te nowe przepisy. Do 4 roku życia na wniosek pracodawca będzie musiał udzielić im pracy zdalnej i elastycznego kształtowania godzin pracy, chyba że nie można jej wykonywać w domu (fizyczna, poufna, punkt obsługi itp). Do tego dopłacić za prąd. Senat miał dorzucić że do 8 lat.
A przecież zdalna poza korporacjami w sumie nie była wcześniej zbyt popularna? Za to teraz to będzie obowiązek pracodawcy aby madka z roczniakiem mogła w środku nocy o północy 'popracować'. Niektórym odechce się prowadzenia firm lub zatrudniania wieku rozrodczego (np zostaną z niewykorzystywanymi biurami)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No ja obstawiam, że skończy się to tak, że kobiety będą przez to bardziej dyskryminowane przy zatrudnieniu.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 08:50   #3329
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Niestety myślę podobnie, jakbysmy nie miały wystarczająco trudno. Ale to nie jest wina kobiet, które chcą mieć dzieci i chodza na l4 i inne, tylko no takie mamy myślenie o matkach, jakby były darmozjadami.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-23, 09:03   #3330
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
To u mnie w domu rodzinnym zawsze choinka stała do kolędy, a potem była rozbierana, teraz nie trzymam się żadnej daty, bo też nie przyjmuję kolędy ani nie chodzę do kościoła i jak opadnie mi świąteczny nastrój to rozbieram, z reguły na początku stycznia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mam dokładnie takie samo zdanie.
Może 6-7 latek zajmie się sobą sam na jakiś czas, ale młodsze dziecko?

Mam 2 latka na stanie i kawę jest ciężko wypić bez przerywania

Dla mnie taka opcja byłaby super w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach, np. dziecko mi się rozchoruje i nie mam z kim go zostawić, więc wezmę na kilka dni HO

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko już ma 2 lata? Dopiero rodziłaś ale ten czas leci, masakra

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-21 08:37:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.