Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5 - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-01, 20:43   #511
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cześć dziewczyny! Wchodzę, myślę nie ogarnę, pewnie dużo nowych dzieciu a tu postuj!

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
Wstałam dziś lewą nogą, wszystko mnie drażni, mąż już dostał z 10 ochrzanów, powiedział, że zaraz idzie do galerii pooglądać zegarki sobie 😂
Moja koleżanka położna uświadomiła mnie , że jest niepisane prawo w ciąży do 3 opier**ów męża dziennie. Dostosowałam się :P

Cytat:
Napisane przez LitttleHope Pokaż wiadomość
Ja pije sok aroniowy ale zamiast lisci wisni zrobilam porcje na lisciach malin i takie pije cos juz dluzszy czas.
A jak jezdzicie samochodem? Bo mnie maz pytal czy ja cos wogole widze jadac na lezaco.. No ale wez kieruj za brzuchem, musze miec proste rece i sie rozlozyc 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w sumie jeżdżę normalnie, ale dzisiaj miałam sytuacje!

Wracam samochodem z dzieckiem i mężem (oczywiście pił piwo ze szwagrem), więc ja prowadzę. Pomimo ograniczenia do 70 wlekę się za autobusem, bo podwójna ciągła. Autobus zatrzymuje się na przystanku, dodam, że droga szeroka i dalej podwójna ciągła, więc wyprzedzam, z prędkością 40 km/h, autobus, a tutaj przed przystankiem POLICJA w zatoczce. No to ja zwalniam i myślę "ku*** pech i ze 300 zł nie moje" I wiecie co? Nie zatrzymali mnie więcej szczęścia niż rozumu :P
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 20:47   #512
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Lynn nie przejmuj się wagą, na prawdę spadnie. Ja też już miałam siebie dosyć w końcówce ciąży, a mąż dopiero teraz mi się przyznał, że przez ostatnie tygodnie byłam nie do zniesienia i omijał mnie szerokim łukiem, żeby nie było dymu 😜 to wszystko minie 😊 w zasadzie nie wyobrażam sobie jak to by było jeszcze byc w ciąży.. mój tp na 7.10 więc chyba bym zwariowała 😖😖

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 21:05   #513
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Ja tez normalnie jeżdżę bo musze, trasa dom szkola sklep.

To chyba tak jest ze im bardziej chcemy tym nie wychodzi. Przy pierwszym porodzie u mnie rozkrecilo s ie przy gimnadtyce skladania szafki.

Czyje ze zgaga nadciaga.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 21:16   #514
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Marzena_83 Pokaż wiadomość
No nie powiem, brzuch szybko schodzi.Ale co boli, to boli.
A powiedz mi jeszcze, skąd wiesz, że Twój młody się najada? Ile trwa jedno karmienie?I co ile je? Moja laktacja się niby rozkraca, ale to dalej czarna magia dla mnie 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko waga jest wyznacznikiem.

Jakby mały płakał i płakał i płakał to może by mnie to zastanowiło...ale samo marudzenie to nic

Jak widzę że potrafi przespać np 2 lub 3 godziny to mnie takie coś cieszy...ze raczej nie jest głodny


Wszytko robię rak na czuja... teraz już cycole się ładnie napelniaja...czuje jak mały pije polyka...nie szarpie się przy cycu.... takie rzeczy uspokajają mnie

No i robi duuuuzo kup.... Z czegoś to się bierze....coś musi wpadać do tego żołądka...zeby później wyjść z drugiej strony 😉
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 21:52   #515
Katka20
Rozeznanie
 
Avatar Katka20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: tam nie tutaj
Wiadomości: 945
GG do Katka20
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Akinom0 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
A ja dziś byłam na ip. Od wczoraj od 17 miałam twardnienia brzucha delikatne, wzięłam ciepłą kąpiel a godzinę później wszystko nasiliło się i dostałam biegunki. Chodziłam, leżałam, chodziłam tak do północy i poszłam z tztem spać, o 4 obudził mnie dość silny ból w kroku, cały twardy brzuch i kopniaki małego. Zdecydowaliśmy, że jedziemy sprawdzić co się dzieje. To mam rozwarcie na 3cm, ale skurcze się wyciszyły. Odesłali mnie do domu, bo nie ma miejsc na oddziale. Jak się w nocy nasili mam wrócić. Problem w tym, że mój K. ma dziś na 1 do pracy i boję się że coś się zacznie a w dodatku ten niby brak miejsc.. Póki co brzuch mięciutki, mały się przeciągał i tyle dobrego.
We wtorek wizyta u gina, jak dotrwam to okaże się co dalej Jestem już zmęczona także póki co dobranoc dziewczyny

kurcze myślałam, że będzie na końcu informacja o porodzie a tu nic no ale ważne, że wszystko dobrze, czekamy na wtorek

Cytat:
Napisane przez aguleekk Pokaż wiadomość
Jakoś się byle jak czuje, niby mi gorąco ale jednocześnie zimno,niby spac ale jakoś nie, coś bym zjadła ale mi niedobrze siedzę teraz w wannie, może jakos mi się polepszy

Dzisiaj rano wywolywalam porod z mężem, potem jechaliśmy do teściów specjalnie bardzo dziurawą droga ale nawet brzuch mi nie stwardnial od tego! Jutro zaczynam 40 tydzien

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
40 tydzień i niewiele się dzieje...

Cytat:
Napisane przez alla83 Pokaż wiadomość
Tylko waga jest wyznacznikiem.

Jakby mały płakał i płakał i płakał to może by mnie to zastanowiło...ale samo marudzenie to nic

Jak widzę że potrafi przespać np 2 lub 3 godziny to mnie takie coś cieszy...ze raczej nie jest głodny


Wszytko robię rak na czuja... teraz już cycole się ładnie napelniaja...czuje jak mały pije polyka...nie szarpie się przy cycu.... takie rzeczy uspokajają mnie

No i robi duuuuzo kup.... Z czegoś to się bierze....coś musi wpadać do tego żołądka...zeby później wyjść z drugiej strony ��

jak tyle karmisz to wiadomo, że trzeba strawić a w nocy jak ?




Tak to jest, najpierw strach, że wczesne porody, i same leżące szyjki były, a jak przychodzi co do czego to nic się nie dzieje;] może faktycznie za bardzo chcemy, a może jeszcze nie czas i chcenie nie ma nic do rzeczy:P ogólnie mam prawie zamknięty 38 tydzień więc dziecko może wychodzić! ale oczywiście jak TŻ będzie w domu;] lub gdzieś blisko

jutro wizyta u ginekologa, ciekawe co powie. I czy wróciło moje opuszkowe rozwarcie i szyjka się skróciła? Czy wystraszone wnętrze zostało cofnięte w szpitalu i już tak zostanie??
11 będzie miesiąc odkąd chodzę bez czopa;] na 10 tp więc mogłabym urodzić do tego czasu;] Buahahaha czytam, że bez czopa 2-3 tygodnie można chodzić, i jak jest podbarwiony krwią to poród blisko. Cóż najpierw wypłynęło ze mnie morze krwi- ale jak widać po pobytach w szpitalach wciąż jest ok, a sam czop wylazł także w towarzystwie krwi. To ja się pytam o znaczenie "CZOP PODBARWIONY KRWIĄ OZNACZA, ŻE PORÓD JEST BLISKO" Blisko to ile ? miesiąc?

Edytowane przez Katka20
Czas edycji: 2017-10-01 o 21:55
Katka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 22:00   #516
Aleaa_
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleaa_
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2 056
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Ja dziś po 2 wyjściach na grzyby, do tego wywolywalismy z tż i mogę powiedzieć, że coś więcej zaczyna się dziać. Po była reszta czopa zabarwionego krwią i zaczęły się mocne krzyżowe z parciem na 2. Jestem po prysznicu i molestuje piłkę, bo mnie łamią 😂
Nadzieja jakaś jest, oby to nie był fałszywy alarm, bo 5 nocki prawie bez snu już nie ogarnę...

Tak wgl to dziś 38+0 wg usg a 38+5 wg om, także jestem pozytywnie zaskoczona, bo nie dawano mi nadziei, że po niewydolności szyjki w pierwszej ciąży dotrzymam do 37tc w kolejnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Aleaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 22:06   #517
Katka20
Rozeznanie
 
Avatar Katka20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: tam nie tutaj
Wiadomości: 945
GG do Katka20
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Aleaa_ Pokaż wiadomość
Ja dziś po 2 wyjściach na grzyby, do tego wywolywalismy z tż i mogę powiedzieć, że coś więcej zaczyna się dziać. Po była reszta czopa zabarwionego krwią i zaczęły się mocne krzyżowe z parciem na 2. Jestem po prysznicu i molestuje piłkę, bo mnie łamią ��
Nadzieja jakaś jest, oby to nie był fałszywy alarm, bo 5 nocki prawie bez snu już nie ogarnę...

Tak wgl to dziś 38+0 wg usg a 38+5 wg om, także jestem pozytywnie zaskoczona, bo nie dawano mi nadziei, że po niewydolności szyjki w pierwszej ciąży dotrzymam do 37tc w kolejnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


ooo może będzie pierwsze typowo październikowe dziecko! Trzymam kciuki, tp mamy ten sam więc może jest i dla mnie nadzieja gdzieś tam...

Edytowane przez Katka20
Czas edycji: 2017-10-01 o 22:08
Katka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-01, 22:41   #518
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Aleaa_ Pokaż wiadomość
Ja dziś po 2 wyjściach na grzyby, do tego wywolywalismy z tż i mogę powiedzieć, że coś więcej zaczyna się dziać. Po była reszta czopa zabarwionego krwią i zaczęły się mocne krzyżowe z parciem na 2. Jestem po prysznicu i molestuje piłkę, bo mnie łamią 😂
Nadzieja jakaś jest, oby to nie był fałszywy alarm, bo 5 nocki prawie bez snu już nie ogarnę...

Tak wgl to dziś 38+0 wg usg a 38+5 wg om, także jestem pozytywnie zaskoczona, bo nie dawano mi nadziei, że po niewydolności szyjki w pierwszej ciąży dotrzymam do 37tc w kolejnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać co i jak! No i trzymam kciuki za szybki poród
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 04:01   #519
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Nie spie juz musialam bielizne zmienic bo cale majty mokre byly jak sie przebudzilam, do tego na papierze mikro slady czerwone. Maz sie zbiera do pracy a ja nie wiem co to bylo...
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 05:51   #520
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Nie spie juz musialam bielizne zmienic bo cale majty mokre byly jak sie przebudzilam, do tego na papierze mikro slady czerwone. Maz sie zbiera do pracy a ja nie wiem co to bylo...
Może będzie tego więcej ... może się coś rozkreci
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 06:22   #521
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Lynn nie przejmuj się wagą, na prawdę spadnie. Ja też już miałam siebie dosyć w końcówce ciąży, a mąż dopiero teraz mi się przyznał, że przez ostatnie tygodnie byłam nie do zniesienia i omijał mnie szerokim łukiem, żeby nie było dymu 😜 to wszystko minie 😊 w zasadzie nie wyobrażam sobie jak to by było jeszcze byc w ciąży.. mój tp na 7.10 więc chyba bym zwariowała 😖😖

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już wariuje...I moja cera też wariuje- mam taki wysyp pryszczy, jakiego nie widziałam od conajmniej 15 lat Oboje już jesteśmy zmęczeni, mąż mi codziennie mówi, że mogłabym już urodzić i ja też tak myślę, no ale dziecku chyba jest dobrze w brzuchu.

Cytat:
Napisane przez Katka20 Pokaż wiadomość
kurcze myślałam, że będzie na końcu informacja o porodzie a tu nic no ale ważne, że wszystko dobrze, czekamy na wtorek



40 tydzień i niewiele się dzieje...




jak tyle karmisz to wiadomo, że trzeba strawić a w nocy jak ?




Tak to jest, najpierw strach, że wczesne porody, i same leżące szyjki były, a jak przychodzi co do czego to nic się nie dzieje;] może faktycznie za bardzo chcemy, a może jeszcze nie czas i chcenie nie ma nic do rzeczy:P ogólnie mam prawie zamknięty 38 tydzień więc dziecko może wychodzić! ale oczywiście jak TŻ będzie w domu;] lub gdzieś blisko

jutro wizyta u ginekologa, ciekawe co powie. I czy wróciło moje opuszkowe rozwarcie i szyjka się skróciła? Czy wystraszone wnętrze zostało cofnięte w szpitalu i już tak zostanie??
11 będzie miesiąc odkąd chodzę bez czopa;] na 10 tp więc mogłabym urodzić do tego czasu;] Buahahaha czytam, że bez czopa 2-3 tygodnie można chodzić, i jak jest podbarwiony krwią to poród blisko. Cóż najpierw wypłynęło ze mnie morze krwi- ale jak widać po pobytach w szpitalach wciąż jest ok, a sam czop wylazł także w towarzystwie krwi. To ja się pytam o znaczenie "CZOP PODBARWIONY KRWIĄ OZNACZA, ŻE PORÓD JEST BLISKO" Blisko to ile ? miesiąc?
Blisko, czyli bliżej niż dalej Ja codziennie wyczekuję czopa i nic, a tp za 4 dni.

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Nie spie juz musialam bielizne zmienic bo cale majty mokre byly jak sie przebudzilam, do tego na papierze mikro slady czerwone. Maz sie zbiera do pracy a ja nie wiem co to bylo...
Może coś się zacznie dzis

U mnie mogłoby się zacząc, choc mąż dzisiaj wraca z pracy późno i zapowiedział, że po południu jakby miał szybko wrócić do domu, to będzie to ciężkie, bo będą na pewno mega korki. Jakoś dzisiaj wyjątkowo mnie przeraziła wizja siedzenia samej w domu do wieczora.

Jutro mam wizytę u gina. Miałam nadzieję, że do niej nie dotrwam A tak to muszę się dowiedzieć, kiedy mam się stawić na IP, jakby do tp mały nie wyskoczył.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-02, 06:34   #522
kallina_2014
Wtajemniczenie
 
Avatar kallina_2014
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 346
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Katka jesteś czopową rekordzistką

Alea trzymam kciuki, żeby się rozkrecilo.
__________________
2.02.2016
24.09.2017
kallina_2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 06:35   #523
dziewoja
Raczkowanie
 
Avatar dziewoja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 346
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Dziewczyny wczoraj szukalam herbaty z lisci malin i nigdzie nie moglam jej znaleźć. Czy jedynie w sklepie zielarskim są dostepne? U mnie nie ma takiego sklepu w pobliżu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Ja jestem w 40 tc i czop mo nie odsedl jeszcze a dokladniej termin na 7.10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dziewoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 06:47   #524
aniamelisa
Raczkowanie
 
Avatar aniamelisa
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 130
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Hejka. Wczoraj moja znajoma urodziła w 2,5h synka 4,100gr 59cm. Termin miała na 30 września i w tym dniu poszła do szpitala bo cukrzycę ma i nie mogłaby sobie latać po terminie. Przez całą ciążę czuła się dobrze, żadnego skurczu, brzuch wysoko, czop na miejscu, i co? W terminie o 18 zaczęło ja czyścić, wymioty, doszły skurcze i chwilę po północy urodziła 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aniamelisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 06:56   #525
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez aniamelisa Pokaż wiadomość
Hejka. Wczoraj moja znajoma urodziła w 2,5h synka 4,100gr 59cm. Termin miała na 30 września i w tym dniu poszła do szpitala bo cukrzycę ma i nie mogłaby sobie latać po terminie. Przez całą ciążę czuła się dobrze, żadnego skurczu, brzuch wysoko, czop na miejscu, i co? W terminie o 18 zaczęło ja czyścić, wymioty, doszły skurcze i chwilę po północy urodziła 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie historię lubię czytać. To była jej pierwsza ciąża?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 07:21   #526
aniamelisa
Raczkowanie
 
Avatar aniamelisa
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 130
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Takie historię lubię czytać. To była jej pierwsza ciąża?
Druga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aniamelisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 07:23   #527
ewulkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ewulkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 010
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Dzień dobry

Aniamelisa taki poród to moje marzenie...

Ale u mnie jak zwykle nic się nie dzieje, nie wierzę już w żadne wywoływanie porodu, żadne sprzątanie,przytulanki,sp acery, nic nie działa.
Jedyne co się stało, ale wiemy że już to nic nie znaczy na tym etapie, to wczoraj zaczął mi kawałkami odchodzić czop,ale nie był nawet podbarwiony krwią. A jestem pewna że to czop bo nie widziałam w życiu czegoś takiego, przy pierwszej odszedł mi dopiero przy porodzie

Dziś jadę do pracy zawieźć zwolnienie, mnie jak gin pooglądal to dał mi od razu do 20października bo wtedy już ba pewno muszę urodzić,bo to dwa tygodnie po terminie. Więc on chyba też nie wierzy w mój poród

Termin mam na piątek, za dużo czasu nie zostało... czuję frustrację...

Miłego dnia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kocham i jestem kochana


najszczęśliwsza
Anulka 2.02.2013
ewulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 07:27   #528
Katka20
Rozeznanie
 
Avatar Katka20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: tam nie tutaj
Wiadomości: 945
GG do Katka20
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez dziewoja Pokaż wiadomość
Dziewczyny wczoraj szukalam herbaty z lisci malin i nigdzie nie moglam jej znaleźć. Czy jedynie w sklepie zielarskim są dostepne? U mnie nie ma takiego sklepu w pobliżu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Ja jestem w 40 tc i czop mo nie odsedl jeszcze a dokladniej termin na 7.10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zamówiłam w doz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 07:29   #529
Aleaa_
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleaa_
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2 056
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Hej, w nocy nieregularne skurcze mnie męczyły, spałam na zmianę z bólami. Teraz jeszcze w łóżku leżę, boli jak bolało. Mam już nadzieję, że w końcu raz a dobrze się rozkręci, bo jak przyjdzie co do czego to będę usypiala na porodówce 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Aleaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-02, 07:54   #530
dziewoja
Raczkowanie
 
Avatar dziewoja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 346
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Mam pytanie do dziewczyn pracujących w szkole n KN. Mam termin porodu na 7 pazdziernika. Dzis dostalam wypłatę jak zwykle z góry. Kwota taka jak na l4 czyli większa niz zazwyczaj. Czyli mam rozumieć iż w listopadzie bedzie ona pomniejszona o te 20% z pazdziernika i 20% listopada? Bo wybralam przez rok 80%. Proszę o odp. Osony które sie orientują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dziewoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 07:58   #531
ewulkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ewulkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 010
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Aleaa nie chce nic mówić, ale tak właśnie miałam przy pierworodnej pomiędzy skurczami przysypialam na jakieś mikroelementy czasowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kocham i jestem kochana


najszczęśliwsza
Anulka 2.02.2013
ewulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 08:18   #532
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez aniamelisa Pokaż wiadomość
Hejka. Wczoraj moja znajoma urodziła w 2,5h synka 4,100gr 59cm. Termin miała na 30 września i w tym dniu poszła do szpitala bo cukrzycę ma i nie mogłaby sobie latać po terminie. Przez całą ciążę czuła się dobrze, żadnego skurczu, brzuch wysoko, czop na miejscu, i co? W terminie o 18 zaczęło ja czyścić, wymioty, doszły skurcze i chwilę po północy urodziła 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ja takiej wersji sie trzymam, ze u mnie tak bedzie. Bo ja objawów tez żadnych nie mam....

No a dziś zaczęliśmy 40 tc

Migi, joasiala co u Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 08:30   #533
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Czołem dziewczyny
Jeśli was to pocieszy to u mnie też nie ma żadnych objawów zbliżającego się porodu :P z tym , że ja w 37 tc jestem. W pierwszej ciąży (CC w 40tc) też wcześniej nie miałam żadnych objawów :P
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 09:05   #534
kasiastka
Raczkowanie
 
Avatar kasiastka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez dziewoja Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn pracujących w szkole n KN. Mam termin porodu na 7 pazdziernika. Dzis dostalam wypłatę jak zwykle z góry. Kwota taka jak na l4 czyli większa niz zazwyczaj. Czyli mam rozumieć iż w listopadzie bedzie ona pomniejszona o te 20% z pazdziernika i 20% listopada? Bo wybralam przez rok 80%. Proszę o odp. Osony które sie orientują.
dziewoja tu nieistotne jest, gdzie pracujesz, ale bardziej, jaki masz typ umowy, ale spodziewam się, że masz umowę o pracę, co do reszty przepisy dla wszystkich są takie same

Ogólnie temat jest bardziej skomplikowany niż się wydaje i na tą kwotę wpływa bardzo, bardzo dużo czynników. Standardowo to wygląda tak: wypłatę masz za miesiąc, który ma 31 dni kalendarzowych, to musisz podzielić tę wypłatę przez 31 dni i masz stawkę dzienną. I potem, jak przychodzi następny miesiąc, który ma 30 dni, to automatycznie dostaniesz mniej, bo tą stawkę dzienną już mnożysz przez 30 dni, więc tu już będzie najważniejsza różnica między miesiącami. I teraz wszystko zależy, kiedy urodzisz, bo za dni w ciąży masz jeszcze 100%, za dni na macierzyńskim masz 80%. Piszesz, że masz wypłatę z góry, więc spodziewałabym się korekty wstecz, gdy już będzie wiadomo, kiedy wchodzisz w macierzyński.

Podsumowując: nie wystarczy po prostu odciąć 20%, bo jest bardzo dużo zmiennych, szczególnie na przełomie L4/macierzyński. Poczekaj, aż dostaniesz wypłatę, kiedy cały miesiąc już będziesz na macierzyńskim i wtedy będziesz mogła sobie przewidzieć miesięczną wypłatę, przez policzenie tej stawki dziennej i mnożenie przez tyle dni kalendarzowych, ile jest w danym miesiącu.

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Przeżyłam moje ostatnie wesele w tym sezonie Było super, dobrze się czułam, tańczyłam, było naprawdę ok Tyle emocji było, że nie czułam zmęczenia. Ale jak wsiedliśmy do auta, to w drodze powrotnej poczułam, że nie mam już zupełnie energii. W domu wzięłam prysznic i padłam, bez przerw na siku, spałam 12 h. Do tego chyba za dużo pochodziłam, bo coś mnie biodro boli.

Moja misja zrealizowana, teraz czas rozpocząć misję "poród" i "macierzyństwo", ale coś czuję, że to się zacznie realizować z dużym opóźnieniem
kasiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 09:06   #535
LitttleHope
Raczkowanie
 
Avatar LitttleHope
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Z Sypialni
Wiadomości: 486
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

To co czekamy na porody? Nunny Alea? Która teraz?
Czy czekamy jednak na cesarki?
Ja dzis jakos lekko znioslam swoj poranny maraton. Ale za to od 2 nie spie. Skurczybyki oczywiście sa, ale szalu nie ma. Mala kopie, jestem sama w domu i upajam sie cisza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
3 lata i 6 miesięcy starań i CUD
Syn 6 Lat
TP 15.10.2017
drozny jeden jajowod

2 ciąże bez zarodkowe


LitttleHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 09:11   #536
dziewoja
Raczkowanie
 
Avatar dziewoja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 346
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Dziekuje kochana za odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dziewoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 09:15   #537
karmelka2017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 81
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Dzień dobry z bólem głowy i gardła.

Ciekawe jak dziewczyny w szpitalach.

Cherry a myślałam o Tobie co się dzieje,nue jestem na fb i nie wiedziałam że w spa jesteś😉

Co gotujecie? Nie mam pomysłu na obiad..

Alla z wyczuwalnym spokojem piszesz o karmieniu,to ponaga. Muszę wagę do wazenua niemowląt wyciągnąć i zobaczyć czy działa po 6 latach 😂

Staram się zachować spokój i nie wyglądać porodu, ale dziewczyny w terminie na ten tydzień nie dziwię się, że trudno o ten spokój.
karmelka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 09:22   #538
cb88dba0fc36678caba5734659402cd6408543f4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 852
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez karmelka2017 Pokaż wiadomość
Dzień dobry z bólem głowy i gardła.

Ciekawe jak dziewczyny w szpitalach.

Cherry a myślałam o Tobie co się dzieje,nue jestem na fb i nie wiedziałam że w spa jesteś😉

Co gotujecie? Nie mam pomysłu na obiad..

Alla z wyczuwalnym spokojem piszesz o karmieniu,to ponaga. Muszę wagę do wazenua niemowląt wyciągnąć i zobaczyć czy działa po 6 latach 😂

Staram się zachować spokój i nie wyglądać porodu, ale dziewczyny w terminie na ten tydzień nie dziwię się, że trudno o ten spokój.
U mnie dzisiaj polędwiczka w sosie własnym, ziemniaki i buraczki.

Ja wczoraj miałam taki głos, że moja mama i mój mąż ciągle wymyślali co powinnam brać... Ciągle jestem przeziębiona i jestem ciekawa czy do porodu ozdrowieję...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cb88dba0fc36678caba5734659402cd6408543f4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 09:29   #539
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Wstałam i nic sie nie dzieje, zero bóli, zero krwi czy innych atrakcji. Nie mam pojęcia co to moglo byc, może jakieś naczynko pękło. W każdym razie zapowiada się dzień jak codzień Idę do sklepu po mięso bo dzisiaj na obiad u nas gołąbki
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 09:30   #540
migifigi
Wtajemniczenie
 
Avatar migifigi
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 758
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Ja juz po wszystkim. Nie zostawili mnie w szpitalu bo ktg wyszło ok, aczkolwiek brzuchem mi położna ruszała bo młoda oczywiście spała sobie w najlepsze 😉 później byłam u gina, rozwarcie na 3cm, oczywiście znowu słyszę, że wszytko jak do porodu tylko, że kurfa porodu nie ma. Teraz ktg w środę i później od piątku codziennie... No i mój deadline to przyszła środa, jak nie urodze to mam się stawić na IP i będzie wywołana. Jestem zła i płacze.
migifigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-31 08:35:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.