Skąpi ludzie i ich zachowania - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-25, 15:29   #301
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

No wlasnie, niby znajomi, niby wspolna imprezka ale zeby sie normalnie komunikowac to nie bardzo. Przed pandemią lubilismy gdzies wyskoczyc na weekend ze znajomymi i kurcze ludzie robili zakupy spozywcze, kupowali alkohol, nikt nikomu na rece nie patrzyl czy otworzyl swoje wino czy nie, czy tansze czy drozsze. Jak cos komus nie smakowalo to bral inną butelke.
Zero problemów
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 15:57   #302
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Dziewczyny, no ale bądźcie może trochę bardziej wyrozumiałe. Ludzie mają różne budżety i dla kogoś wódka za 50zl będzie z tych droższych. Śmiejecie się z dziewczyny, że dla niej 50zl za wódkę to dużo? Słabe.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:01   #303
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, no ale bądźcie może trochę bardziej wyrozumiałe. Ludzie mają różne budżety i dla kogoś wódka za 50zl będzie z tych droższych. Śmiejecie się z dziewczyny, że dla niej 50zl za wódkę to dużo? Słabe.
No to trzeba było się upomnieć, żeby otworzyć ich wódkę albo zaproponować imprezę składkową. Gospodarze przecież postawili alkohol od siebie, więc nie przypisywałabym im skąpstwa. Może dla nich nie robi różnicy czy to Finlandia czy Krupnik czy jakie tam są jeszcze popularne wódki, wiem, że mnie by nie przyszło do głowy rozkminiać wartości przyniesionej butelki.
Jak mi ktoś coś przyniesie i nie wypije, to wychodzę z założenia, że na kolejną imprezę ja też przyniosę butelkę i sobie zrobią z nią co chcą.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:02   #304
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Ja sie nie smieje z niczyjego budzetu, smieje sie z tego, ze ktos kupil finlandie jako alkohol premium i uwaza, ze gospodarze zachomikowali butelke zamieniając ją na inną tanszą z pazernosci
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:02   #305
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No to trzeba było się upomnieć, żeby otworzyć ich wódkę albo zaproponować imprezę składkową. Gospodarze przecież postawili alkohol od siebie, więc nie przypisywałabym im skąpstwa. Może dla nich nie robi różnicy czy to Finlandia czy Krupnik czy jakie tam są jeszcze popularne wódki, wiem, że mnie by nie przyszło do głowy rozkminiać wartości przyniesionej butelki.

Jak mi ktoś coś przyniesie i nie wypije, to wychodzę z założenia, że na kolejną imprezę ja też przyniosę butelkę i sobie zrobią z nią co chcą.
Ja piszę o śmianiu się z kogoś, że dla niego 50zl to droga wódka...
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:03   #306
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Ja piszę o śmianiu się z kogoś, że dla niego 50zl to droga wódka...
Ale półki cenowej alkoholu nie określa się na podstawie czyjegoś indywidualnego budżetu
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:03   #307
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ja sie nie smieje z niczyjego budzetu, smieje sie z tego, ze ktos kupil finlandie jako alkohol premium i uwaza, ze gospodarze zachomikowali butelke zamieniając ją na inną tanszą z pazernosci
A jeśli schowali Finlandię za 50zl i wyjęli wódkę za 15zl? Padła gdzieś cena tego tańszego alko?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-25, 16:05   #308
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Jestem team "wyciągamy najlepiej schłodzone", zresztą ze znajomymi mamy taki zwyczaj, że każdy mówi co konkretnego chce albo sam sobie sięga z lodówki na imprezie wedle gustu i uznania, zamiast się krygować.
Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Nie no co ty, lepiej nic nie mówić, a potem następnego dnia się nakręcać o 10 zł na butelce xD. Serio, ja tam z byle kim wódki nie pijam, więc naprawdę dziwi mnie, że bliskiej osobie nie można było powiedzieć "ej, bardziej nam smakuje Finalndia, otwórzmy ją najpierw"
Dokładnie, w większości domów zamrażarki nie są na kłódkę i można sobie pić to co się przyniosło. Chyba że planuje się przełknąć w bólu Krupnik czy inną żubrówkę i dostać Finlandię z powrotem do domu.

Nawiasem mówiąc, jako gospodyni w takiej sytuacji raczej zostawiłabym tę wódkę na kolejne spotkanie z tymi ludźmi (jeśli widujemy się regularnie).

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2021-06-25 o 16:10
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:05   #309
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Ja piszę o śmianiu się z kogoś, że dla niego 50zl to droga wódka...
W kontekscie tej sytuacji jest to smieszne.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:06   #310
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ale półki cenowej alkoholu nie określa się na podstawie czyjegoś indywidualnego budżetu
Przymiotnik "drogi" można rozumieć wielorako. Coś będzie dla mnie drogie, a dla Ciebie nie. Dla mnie torebka za 1000zl na przykład będzie droga, a dla Ciebie nie, bo powiesz, że za dobrej jakości skórę tyle się normalnie płaci. Pojęcie drogie zależy w przeważającej mierze od tego, ile ktoś zarabia.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:06   #311
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, no ale bądźcie może trochę bardziej wyrozumiałe. Ludzie mają różne budżety i dla kogoś wódka za 50zl będzie z tych droższych. Śmiejecie się z dziewczyny, że dla niej 50zl za wódkę to dużo? Słabe.
cóż.. nie, nie śmiejemy się. tu nie chodzi o cenę wódki. tu chodzi o zachowanie. dla kogoś 50 zł za wódkę to może być dużo i to nic dziwnego. ludzie mają różne budżety. ale podkreślanie w każdym poście, że to FINLANDIA, jakby to były nie wiadomo jakie cuda, wpisuje się w definicję wątku.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-25, 16:07   #312
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
W kontekscie tej sytuacji jest to smieszne.
Cóż, dla mnie to w tej historii brakuje zbyt wielu informacji, żeby się z niej śmiać. Ale jeśli Wam one wystarczają, to nic z tym nie zrobię.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:08   #313
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
A jeśli schowali Finlandię za 50zl i wyjęli wódkę za 15zl? Padła gdzieś cena tego tańszego alko?
można sobie sprawdzić w necie średnią cenę za pół litra Finlandii i ile kosztują różne inne wódki, nie ma opcji żeby była to aż taka różnica, jak już jesteśmy szczegółówi.
Poza tym cena nie równa się jakości czy smakowi, szczególnie w kwestii czystej wódki.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:09   #314
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
cóż.. nie, nie śmiejemy się. tu nie chodzi o cenę wódki. tu chodzi o zachowanie. dla kogoś 50 zł za wódkę to może być dużo i to nic dziwnego. ludzie mają różne budżety. ale podkreślanie w każdym poście, że to FINLANDIA, jakby to były nie wiadomo jakie cuda, wpisuje się w definicję wątku.
No i co że dla kogoś Finlandia jest z tych lepszych wódek? Widocznie wcześniej pił gorsze. Nie każdego stać całe życie na najlepsze wódki.

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
można sobie sprawdzić w necie średnią cenę za pół litra Finlandii i ile kosztują różne inne wódki, nie ma opcji żeby była to aż taka różnica, jak już jesteśmy szczegółówi.

Poza tym cena nie równa się jakości czy smakowi, szczególnie w kwestii czystej wódki.
Często cena właśnie równa się smakowi i jakości.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:09   #315
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
A jeśli schowali Finlandię za 50zl i wyjęli wódkę za 15zl? Padła gdzieś cena tego tańszego alko?
cena nie jest wyznacznikiem jakości ani smaku
dla mnie tańsze wódki (np żubrówka) są o wiele lepsze niż ta cudowna finlandia
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:10   #316
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
A jeśli schowali Finlandię za 50zl i wyjęli wódkę za 15zl? Padła gdzieś cena tego tańszego alko?
Wódka za 15 zl? Pokaz mi przyklad. Z ciekawosci, bo to nie ma znaczenia. Mieli schlodzona wodke i ją podali gosciom. Goscie mają buzie i jezeli bardzo im zalezalo na finlandii to trzeba bylo to powiedziec i byloby po problemie.
Jak np. dostajesz wino to sprawdzasz cene, zeby czasem nie podac tanszej butelki?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:11   #317
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Przymiotnik "drogi" można rozumieć wielorako. Coś będzie dla mnie drogie, a dla Ciebie nie. Dla mnie torebka za 1000zl na przykład będzie droga, a dla Ciebie nie, bo powiesz, że za dobrej jakości skórę tyle się normalnie płaci. Pojęcie drogie zależy w przeważającej mierze od tego, ile ktoś zarabia.
Jak dla kogoś 15 czy 20 zł różnicy to taka duża kwota, to może jednak niech nie kupuje w gości Finlandii tylko coś tańszego. Poza tym gospodarze zazwyczaj zapewniają też inne zasoby na imprezę (w tym lokal), więc tym bardziej żałowanie im tej flaszki jest słabe.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Często cena właśnie równa się smakowi i jakości.
Akurat nie w przypadku wódki, i to nie tylko moja opinia.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:13   #318
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
No i co że dla kogoś Finlandia jest z tych lepszych wódek? Widocznie wcześniej pił gorsze. Nie każdego stać całe życie na najlepsze wódki.
no i spoko. przynieśli taką jaką chcieli
a gospodarze może też wystawili najlepszą wódkę wg nich? to nawet bardziej prawdopodobne, niż to że ze skąpstwa zachomikowali

ciekawe, że pierwsze co autorce problemu przychodzi do głowy do chęć zachomikowania 'lepszego' alkoholu skoro powodów może być milion. tak jakby z góry zakładała, że tamtych nie stać na tą luksusową finlandię
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:14   #319
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Słuchajcie, ja tej dziewczyny nie bronie, bo powinna była się odezwać. Ja tylko zareagowałam na podsmiechujki pt. "Finlandia to nie droga wódka, jak to może być, że ktoś robi aferę o wódkę za 50zl". Dla mnie słabe jest śmianie się z czyjegoś budżetu i tyle. Postanowiłam wyrazić na ten temat moje zdanie. Możecie mnie olać.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-25, 16:15   #320
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Przymiotnik "drogi" można rozumieć wielorako. Coś będzie dla mnie drogie, a dla Ciebie nie. Dla mnie torebka za 1000zl na przykład będzie droga, a dla Ciebie nie, bo powiesz, że za dobrej jakości skórę tyle się normalnie płaci. Pojęcie drogie zależy w przeważającej mierze od tego, ile ktoś zarabia.
Halo, tu ziemia. Mowimy o butelce wodki, ktorą autorka kupila na impreze a nie o standardzie zycia od skarpetek, przez torebki, po samochody.
Wódka za 50 zl. Chciala, kupila, nie wiem czemu sugerujesz, ze bieduje i te 50 zl to dla niej wielkie pieniadze.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:16   #321
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Halo, tu ziemia. Mowimy o butelce wodki, ktorą autorka kupila na impreze a nie o standardzie zycia od skarpetek, przez torebki, po samochody.
Wódka za 50 zl. Chciala, kupila, nie wiem czemu sugerujesz, ze bieduje i te 50 zl to dla niej wielkie pieniadze.
Bo taki wniosek wyciągnęłam na podstawie jej wypowiedzi, że wódka za 50zl jest z tych droższych. Masz prawo się z tym nie zgadzać.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:17   #322
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez dorotka1066 Pokaż wiadomość
Mąż był ostatnio ma wieczorze kawalerskim. Plan był taki, że najpierw chłopaki jadą na paintball w ciągu dnia, a potem wieczorem robią grilla. Zaczęły się głosy, że temu nie pasuje, ten pracuje, tamten dotrze dopiero na wieczór. No to ok, ustalili, że kto da radę to jedzie na strzelanie, a kto nie to dojedzie na grilla. Składka była rozłożona jakoś mniej więcej:100 zł na paintball, 50 zł na grilla (jedzenie+alkohol). Oczywiście pan młody za nic nie płacił. Okazało się, że kilka osób przyszło późniejszym wieczorem, kiedy reszta była już lekko podpita, chcąc uniknąć składki. Ktoś przyniósł ze sobą Amarenę, ktoś 4-pak najtańszego piwa, a oczywiście jedli i pili to co wszyscy. Po imprezie organizator musiał przez 2 tygodnie dopominać się o przelewy, bo ten nie miał gotówki, tamten zapomniał...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tż miał podobną sytuacje, rezygnacja z kawalerskiego ( on był organizatorem) chwile przed impreza i dopominanie sie o kase, a to był wyjazd wiec on jako organizator sporo dopłacił ale cóż kawalerski przyjaciela jest raz w zyciu a Ci ktorzy odpadli to akurat osoby z ktorymi kontaktu wczesniej nie mial i teraz tez nie


Co do nie podania obiadu, przypomniala mi sie sytuacja z dziecinstwa! mialam jakies 5-7 lat i poszłam pobawic sie do kolezanki. Podczas zabawy przyszla jej babcia z obiadem, oczywiscie tylko dla niej i ja karmila ziemniakami mielonym i surowka. Do dzis pamietam ta surowke, a raczej jej zapach i wyglad - wyjatkowo apetyczna! Pamietam ze ta babcia wygladala na taka poczciwa starsza typowa babcie a po tej sytuacji kojarzyla mi sie z wiedzma. Dziwnie sie czulam nawet bedac dzieckiem tym bardziej ze u mnie kolezanki zawsze mialy full serwis i predzej mama podzielilaby kotleta na pol. Tak naprawde ta babcia mogla mnie spokojnie wyprosic powiedziec ze teraz mamy obiad, XYZ przyjdzie do Ciebie pozniej albo cos takiego...
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:19   #323
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Cóż, dla mnie to w tej historii brakuje zbyt wielu informacji, żeby się z niej śmiać. Ale jeśli Wam one wystarczają, to nic z tym nie zrobię.
Mi brakuje opisu tej sytuacji ze strony gospodarzy. Ale sam fakt, ze autorka przyznala, ze na drugi dzien byl kwas o tą finlandie, ktora wylądowala w lodowce a nie na stole swiadczy tylko o niej i jej partnerze i to nie najlepiej.

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Słuchajcie, ja tej dziewczyny nie bronie, bo powinna była się odezwać. Ja tylko zareagowałam na podsmiechujki pt. "Finlandia to nie droga wódka, jak to może być, że ktoś robi aferę o wódkę za 50zl". Dla mnie słabe jest śmianie się z czyjegoś budżetu i tyle. Postanowiłam wyrazić na ten temat moje zdanie. Możecie mnie olać.
Bo to nie jest droga wodka. Pokaz mi wodke za 15 zl za 0,7
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:21   #324
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Dla mnie to absurdalna sytuacja, bo jak coś biorę w gości to zakładam, że z tym do domu nie wrócę Więc co za różnica, kupuję to na co mnie stać. A jak biorę coś na co mam akurat ochotę, to na wejściu mówię, że dziś piję to i to i żeby mi wrzucić szybciutko do lodówki.
Więc takie rozkminianie co kto zyskał i za ile postawił i że pewnie z chytrości - to jest właśnie skąpstwo.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:25   #325
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Słuchajcie, ja tej dziewczyny nie bronie, bo powinna była się odezwać. Ja tylko zareagowałam na podsmiechujki pt. "Finlandia to nie droga wódka, jak to może być, że ktoś robi aferę o wódkę za 50zl". Dla mnie słabe jest śmianie się z czyjegoś budżetu i tyle. Postanowiłam wyrazić na ten temat moje zdanie. Możecie mnie olać.
bo tak jest. ile by ta wódka nie kosztowała to słabe jest robienie afery, bo gospodarz postawił swoją

dziewczyna mogła wybrać alkohol na jaki ją stać. wtedy by tak nie przeżywała tej sytuacji. a jeśli jej nie było stać na wódkę za 50 zł, to nie powinna była go kupować, niezależnie od tego czy zostałby wypity czy nie.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:25   #326
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dla mnie to absurdalna sytuacja, bo jak coś biorę w gości to zakładam, że z tym do domu nie wrócę Więc co za różnica, kupuję to na co mnie stać. A jak biorę coś na co mam akurat ochotę, to na wejściu mówię, że dziś piję to i to i żeby mi wrzucić szybciutko do lodówki.
Więc takie rozkminianie co kto zyskał i za ile postawił i że pewnie z chytrości - to jest właśnie skąpstwo.
Zgadzam się.
Ja się np na cenach wina nie znam, testuje różne i w życiu nie mam pojęcia ile i jakie kosztowało. Daje to co akurat schłodzone i tyle.
Jak ktoś chce pić np tylko swoje prosecco, to mi to mówi i tyle.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:31   #327
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Mi brakuje opisu tej sytuacji ze strony gospodarzy. Ale sam fakt, ze autorka przyznala, ze na drugi dzien byl kwas o tą finlandie, ktora wylądowala w lodowce a nie na stole swiadczy tylko o niej i jej partnerze i to nie najlepiej.

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------


Bo to nie jest droga wodka. Pokaz mi wodke za 15 zl za 0,7
Nie pokaże Ci, bo rzuciłam te cenę ot tak. Nie kupuje wódek, więc się nie znam. Pewnie teraz stracę w Twoich oczach całą wiarygodność, nie?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:39   #328
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Nie pokaże Ci, bo rzuciłam te cenę ot tak. Nie kupuje wódek, więc się nie znam. Pewnie teraz stracę w Twoich oczach całą wiarygodność, nie?
cóż... to skoro nie znasz cen to skąd wiesz, że ta Finlandia to faktycznie mogłaby być uznana za drogą? a nie była to standardowa cena jak za wódkę?
bo to chyba dość istotne w Twojej teorii, że naśmiewamy się z tego, że finlandia to nie jest droga wódka
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 16:41   #329
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Nie pokaże Ci, bo rzuciłam te cenę ot tak. Nie kupuje wódek, więc się nie znam. Pewnie teraz stracę w Twoich oczach całą wiarygodność, nie?
Ale jaką wiarygodnosc? Internetowego obroncy?
Rzucilas cene z powietrza. Usilujemy ci przekazac, ze za 15 zl nie kupisz wodki, wiec wodka za 50 zl nie jest zadnym rarytasem, zeby czyhac jak tu podmienic na tansza a drozszą sobie po kryjomu zwędzić. Podejscie autorki jest kuriozalne.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 17:03   #330
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Poza tym nie mówimy nawet o 50 zł, tylko o jakieś dyszce, bo taka jesy różnica między Finaldnia, a "normalna" sklepową wódka. Jeśli ktoś robi następnego dnia kwas o 10 zł OD PARY I od razy przypisuje chec zagrabienia czegoś ich kosztem, to idealnie do wątku sam pasuje.



A jeśli 10 zł naprawdę w budżecie danej pary robi aż taka różnice, to niech nie odwalają zastaw się a posyaw się i następnym razem kupią cos tanszego.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-21 22:16:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.