Wczesna ciąża - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-27, 11:10   #61
nanah79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 31
Smile Dot.: Wczesna ciąża

Czyli zostaje mi czekanie
nanah79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 16:14   #62
kasiolkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 88
Dot.: Wczesna ciąża

Ach tu tez na forum pusto ...
U mnie tez wczesna ciaza - ostatnia miesiaczka 11 kwietnia, 26 kwietnia zazyte escapelle po 43h - nie zadzialalo. Teraz 3 testy pozytywne (ciagle wyrazniejsze), co mnie cieszy, ale bol brzucha jak na okres i 3 dni juz plamienie . bylam w szpitalu, ale lekarka nic nie widziala. Prawdopodobny pecherzyk 3mm, macica cofnieta i plyn w zatoce Douglasa - to wszystko. Lekow nie dostalam, wiec nie wiem co daalej. Ide w poniedzialek do mojej lekarki i do tego czasu leze w lozku, bo martwie sie ze to brunatne plamienie moze byc niebezpieczne albo ze przez pigulke doszlo do ciazy pozamacicznej . Powiedzcie, czy na badaniu w 4tyg i 5 dniu powinno byc juz cos widoczne? Potwierdzenia ciazy nie mam. postaram sie w poniedzialek bete zrobic, to bedzie 5tydz i 1 dzien, bedzie cos widac? ehh martwie sie
kasiolkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 16:28   #63
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Wczesna ciąża

Skoro piszesz ze ciebie ciąża cieszy to poco wzięłaś pigułkę?/
tylko zaszkodzilaś ciąży.. tak ja bynajmniej muśle. a niewiem kiedy bedzie widoczne ale myśle że w 5 tyg juz powinno
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 17:29   #64
kasiolkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 88
Dot.: Wczesna ciąża

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Skoro piszesz ze ciebie ciąża cieszy to poco wzięłaś pigułkę?/
tylko zaszkodzilaś ciąży.. tak ja bynajmniej muśle. a niewiem kiedy bedzie widoczne ale myśle że w 5 tyg juz powinno
Wzielam gdyz do konca studiow zostalo 5 miesiecy i niestety magisterka jest przy chemikaliach i promieniowaniach rentgenowskich, wiec pomyslalam, ze ciaze lepiej na po studiach zostawic. Poza tym czytalam, ze escapelle jak juz dojdzie do zaplodnienia to pomaga ciazy a tylko jak jajniki chore byly to grozi pozamaciczna, wiec pomyslalam ze ryzyka nie ma... no, ale teraz sie martwie
kasiolkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 19:26   #65
kootekk
Zakorzenienie
 
Avatar kootekk
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 056
Dot.: Wczesna ciąża

Cytat:
Napisane przez kasiolkas Pokaż wiadomość
Ach tu tez na forum pusto ...
U mnie tez wczesna ciaza - ostatnia miesiaczka 11 kwietnia, 26 kwietnia zazyte escapelle po 43h - nie zadzialalo. Teraz 3 testy pozytywne (ciagle wyrazniejsze), co mnie cieszy, ale bol brzucha jak na okres i 3 dni juz plamienie . bylam w szpitalu, ale lekarka nic nie widziala. Prawdopodobny pecherzyk 3mm, macica cofnieta i plyn w zatoce Douglasa - to wszystko. Lekow nie dostalam, wiec nie wiem co daalej. Ide w poniedzialek do mojej lekarki i do tego czasu leze w lozku, bo martwie sie ze to brunatne plamienie moze byc niebezpieczne albo ze przez pigulke doszlo do ciazy pozamacicznej . Powiedzcie, czy na badaniu w 4tyg i 5 dniu powinno byc juz cos widoczne? Potwierdzenia ciazy nie mam. postaram sie w poniedzialek bete zrobic, to bedzie 5tydz i 1 dzien, bedzie cos widac? ehh martwie sie

ja miałam robione usg dokładnie w 4ti 5dniu ciazy i bylo bardzo wyraznie widac pecherzyk, ale nie byl to 4t5d od daty miesiaczki, licząc od daty miesiączki był by to mój 5t5d wiec widocznie doszlo pozniej u mnie do zaplodnienia. wiec nic sie nie martw, mozliwe że u ciebie bedzie ta sama sytuacja co u mnie trzymam kciuki, a tyle testow ciazowych sie napewno nie myli ja tez zrobiłam z 4
__________________
http://instagram.com/kootekk#


kootekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 14:17   #66
kasiolkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 88
Dot.: Wczesna ciąża

No ide teraz w 5t1d od miesiaczki liczac, no i chcialam jeszcze w 5t5d. Tak wiec jutro beta a w piatek pojde z nadzieja zobaczenia wielkiego pecherzyka

Dzieki Wam za odpowiedzi!

Ach nie plamie dzis, tylko brzuch boli jak na okres, ale temperatura pieknie trzyma sie na wysokim poziomie. Powoli szykuje sie do zmian w moim zyciu.
kasiolkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 11:54   #67
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Wczesna ciąża

U mnie lekarz potwierdził ciąże w połowie 4tygodnia wiec jak najbardziej u Ciebie powinien lekarz potwierdzic ciąże A jak u pozostałych forumowiczek ciąża mija?? Bo u mnie tak potworne mdłości dzien w dzien... I który tydzien wam mija??
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 00:03   #68
wampirzyca0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 23
Dot.: Wczesna ciąża

Mdłości to ciężki okres ale ok 12 tyg powinny minąć. Ja zaczęłam 19 tydzień i niestety doszły inne dolegliwości - jak bóle w okolicach lędźwiowych. Jak nie urok to.. Ale wszystko wynagradza mi zdjęcie z usg mojej ślicznotki. Pozdrawiam
wampirzyca0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 09:44   #69
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Wczesna ciąża

No to mnie pocieszylas bo myslalam ze mdlosci juz nigdy nie miną, ale trzeba wytrzymac wszystko dla naszych kruszynek Ale masz racje, wszystko wynagradza USG które z wizyty na wizyte coraz wyrazniej widać dzidzię
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 11:19   #70
kasiolkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 88
Dot.: Wczesna ciąża

Bylam u lekarki w 5t1d, mialam robione badanie krwi i moczu oraz usg dopochwowe. Mam nadal plyn w zatoce Douglasa (w 4t5d byl widoczny), pecherzyk w macicy urosl, nie widac zarodka jeszcze. Kolejna wizyta w piatek. Bedzie to 5t5d... strasznie sie martwie, ze to pozamaciczna. Musze wyczekac do piatku, ale chyba umre. Wtedy sie okaze, czy cos nowego widac i jakie sa wyniki krwi.... Przez ten plyn umieram ze strachu skad on moze tak dlugo tam byc... straszne czuje sie okropnie z tymi myslami...
Czy ktoras z Was miala ten plyn i sie dobrze skonczylo????
kasiolkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 12:16   #71
wampirzyca0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 23
Dot.: Wczesna ciąża

Cytat:
Napisane przez kasiolkas Pokaż wiadomość
Bylam u lekarki w 5t1d, mialam robione badanie krwi i moczu oraz usg dopochwowe. Mam nadal plyn w zatoce Douglasa (w 4t5d byl widoczny), pecherzyk w macicy urosl, nie widac zarodka jeszcze. Kolejna wizyta w piatek. Bedzie to 5t5d... strasznie sie martwie, ze to pozamaciczna. Musze wyczekac do piatku, ale chyba umre. Wtedy sie okaze, czy cos nowego widac i jakie sa wyniki krwi.... Przez ten plyn umieram ze strachu skad on moze tak dlugo tam byc... straszne czuje sie okropnie z tymi myslami...
Czy ktoras z Was miala ten plyn i sie dobrze skonczylo????
"Zatoka Douglasa znajduje się między macicą a odbytnicą.
W pionowej pozycji ciała jest to najniżej położone miejsce jamy brzusznej.
Ma prawo znajdować się tam nieco płynu.
Większa ilość może występować w przypadku ciąży pozamacicznej, stanu zapalnego przydatków, pęknięcia torbieli jajnika."

tak wypowiedział się pewien dr na tym forum w innym wątku, także jak widać nie koniecznie musi to oznaczać ciążę pozamaciczną. Wiem, ze to wielki stres dla Ciebie, rozumiem Cię bo również mam być matką. Ale musisz się uzbroić w cierpliwość i pójść na to badanie pozytywnie nastawiona. Grunt to pozytywne myślenie. Pomyśl, że wszystko będzie dobrze - MUSI być dobrze!

Pozdrawiam
wampirzyca0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 08:45   #72
kasiolkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 88
Dot.: Wczesna ciąża

Cytat:
Napisane przez wampirzyca0 Pokaż wiadomość
"Zatoka Douglasa znajduje się między macicą a odbytnicą.
W pionowej pozycji ciała jest to najniżej położone miejsce jamy brzusznej.
Ma prawo znajdować się tam nieco płynu.
Większa ilość może występować w przypadku ciąży pozamacicznej, stanu zapalnego przydatków, pęknięcia torbieli jajnika."

tak wypowiedział się pewien dr na tym forum w innym wątku, także jak widać nie koniecznie musi to oznaczać ciążę pozamaciczną. Wiem, ze to wielki stres dla Ciebie, rozumiem Cię bo również mam być matką. Ale musisz się uzbroić w cierpliwość i pójść na to badanie pozytywnie nastawiona. Grunt to pozytywne myślenie. Pomyśl, że wszystko będzie dobrze - MUSI być dobrze!

Pozdrawiam
Dziekuje bardzo za slowa otuchy! Mam nadzieje, ze jutro bedzie juz widac zarodek, choc watpie, gdyz to jeszcze pewnie za wczesnie. Ale moze choc wyniki krwi beda zadowalajace . Dzieki jeszcze raz! Napisze jutro, co powiedzial lekarz....ach oby bylo dobrze
kasiolkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 10:44   #73
wampirzyca0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 23
Dot.: Wczesna ciąża

Cytat:
Napisane przez kasiolkas Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za slowa otuchy! Mam nadzieje, ze jutro bedzie juz widac zarodek, choc watpie, gdyz to jeszcze pewnie za wczesnie. Ale moze choc wyniki krwi beda zadowalajace . Dzieki jeszcze raz! Napisze jutro, co powiedzial lekarz....ach oby bylo dobrze

No to trzymam kciuki i czekam na wieści
wampirzyca0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:27   #74
nieobecna88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 10
GG do nieobecna88
Dot.: Wczesna ciąża

Mam straszny dylemat, może Wy mnie uspokoicie. Ostatnio okres notuje w aplikacji na telefonie wynikło z niego, że okres spóźnia mi się 23 dni, przed świętami test ciążowy nic nie wykazał, nie martwiłam się bo okres mam z reguły nieregularny i zdarzyło mi się z miesiąc nie mieć okresu. Poszłam do lekarza wykrył że możliwe wczesna ciąża, zrobiłam test na teście nic, za tydzień ma być widać. Czy to możliwe? Pomóżcie
nieobecna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 06:18   #75
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Wczesna ciąża

Nieobecna88 zrobilas zwyklu test sikany? Polecam zrobic bete jest pewna i bedzie wiadomo co i jak
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 12:42   #76
Marteczka94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Wczesna ciąża

Witam Was!
Od tygodnia spóźnia mi się okres, robiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. Ostatnią miesiączkę miałam 23.03- czy jeśli pójdę do ginekologa,coś będzie w stanie już potwierdzić?

Proszę o pomoc
Marteczka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 11:40   #77
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Wczesna ciąża

Marteczka94, przede wszystkim zrób beta hCG z krwi. Ja miałam ostatnią miesiączkę 19.03 i na USG dopochwowym w poniedziałek było już widać dzidzię i słychać serduszko.
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel



Edytowane przez Velvet Wave
Czas edycji: 2016-05-05 o 11:44
Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-05 12:40:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.