W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2012-01-05, 19:45   #3451
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3143394 3]no tak jak dla mnie to wstyd na caly swiat, ze Rzym tak sie prezentuje. wszedzie pelno smieci i smierdzi siuchami. ciekawe, gdzie idzie ta kasa, co gmina zarabia [/QUOTE]

do kieszeni ,do kieszeni .... politykow.

odkad zamieszkalam w Rzymie obiecywali nieustannie ,ze beda sprzatac miasto,zesegregacja smieci bedzie obowiazkowa,ze odnowia ,odmaluja te obskorne dzielnice i culo !

dla porownania ,syndyk Salerno jak cos powie ,zaraz to robi,ludzie go poprostu uwielbiaja,Salerno to najszybciej rozwijajace sie miasto w Italii ,zainwestowali 1,5 miliarda euro w rozwoj miasta,buduja osrodki turystyczne,hotele,jak grzyby po deszczu rosna nowe lokale,sklepy,budynki ....

czystosc to podstawa,segregacja smieci jest obowiazkowa...

wszystko mozna,wszystko sie da,ale rzadko sie zdarzy uczciwy polityk dotrzymujacy obietnic i naprawde dbajacy o ludzi....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-05, 22:47   #3452
silvyetta
Raczkowanie
 
Avatar silvyetta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 468
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Hej Kochane Befanine!wrocilam(jak syn marnotrawny),ale pewnie nie na dlugo bo w przyszlym tygodniu mamy nadzieje,ze w koncu uda nam sie przeprowadzic i zostaniemy bez interentu przez jakis czas.
przed swietami harowalam w pracy,kazali nam po godzinach zostawac,a po swietach zaczelismy przewozic pudla z rzeczami,ale niestety jestesmy jeszcze w glebokim lesieile sie tego nazbieralo przez 4 lata(dzisiaj rocznica)wspolnego mieszkania!
Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!!!
__________________
nasz slub 02/10/2010
Najpiêkniejszych chwil w ¿yciu nie zaplanujesz. One przyjd± same.
— Phil Bosmans
silvyetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-06, 16:25   #3453
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
do kieszeni ,do kieszeni .... politykow.


odkad zamieszkalam w Rzymie obiecywali nieustannie ,ze beda sprzatac miasto,zesegregacja smieci bedzie obowiazkowa,ze odnowia ,odmaluja te obskorne dzielnice i culo !

dla porownania ,syndyk Salerno jak cos powie ,zaraz to robi,ludzie go poprostu uwielbiaja,Salerno to najszybciej rozwijajace sie miasto w Italii ,zainwestowali 1,5 miliarda euro w rozwoj miasta,buduja osrodki turystyczne,hotele,jak grzyby po deszczu rosna nowe lokale,sklepy,budynki ....

czystosc to podstawa,segregacja smieci jest obowiazkowa...


wszystko mozna,wszystko sie da,ale rzadko sie zdarzy uczciwy polityk dotrzymujacy obietnic i naprawde dbajacy o ludzi....
w moim miescie jest dosc czysto, sprzataja i segreguje sie smieci, ale drogi maja takie jakby je ktos zbombardowal nawet w Polsce we wioskach maja lepsze drogi ... i w ogole nic sie tu nie dzieje. sindaco oszczedza, ale rozdawac mandaty, to potrafia
Cytat:
Napisane przez silvyetta Poka¿ wiadomo¶æ
Hej Kochane Befanine!wrocilam(jak syn marnotrawny),ale pewnie nie na dlugo bo w przyszlym tygodniu mamy nadzieje,ze w koncu uda nam sie przeprowadzic i zostaniemy bez interentu przez jakis czas.
przed swietami harowalam w pracy,kazali nam po godzinach zostawac,a po swietach zaczelismy przewozic pudla z rzeczami,ale niestety jestesmy jeszcze w glebokim lesieile sie tego nazbieralo przez 4 lata(dzisiaj rocznica)wspolnego mieszkania!
Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!!!
my zaczelismy sie rozgladac za mieszkaniem, ale narazie nic ciekawego nie widac. zeby sie chociaz znalazlo cos, gdzie bedziemy mogli zostac na dluzej ...


a dzisiaj wybralismy sie do centrum. bylam pewna, ze sklepy beda zamkniete, bo jest swieto, ale mylilam sie. no i obkupilismy sie troche. do tally weijl oczywiscie tez zajzalam
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-06, 18:08   #3454
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Auguri Befanotte da socia del club cioè da me

Dzis z mezem swietowalismy druga rocznice slubu, co prawda rocznica w poniedzialek, ale maz wyjezdza, a w niedziele mamy wesele, wiec nie byloby kiedy no i caly dzien w domu przesiedzielismy, takie urwanie chmury, leje jak z cebra! przed chwila byli znajomi i przyniesli prezencik swiateczno-befanowy dla synka, a teraz sie chwile relaksuje

w ogole mam problem, bo w niedz to wesele, mam sukienke, ale nie mam bolerka, a jak zaloze komplet z chrzcin to nie mam butow, bo na chrzciny mialam jeszcze letnie, musialabym jutro gnac na leb na szyje po buty, kurcze jak zwykle wszystko na ostatnia chwile, nigdy nie moge w spokoju sie wyszykowac! dzis nie dalo sie z domu wyjsc taka ulewa, wiec tylko jutro zostalo, przciez balerin nie zaloze do sukienki, bo jak pingwin bede wygldac, jak myslicie??

dostalam probke maski nawilzajacej Galenic z olejkiem argan polecam
http://www.myfarma.com/argane-masche...-it.html?sl=IT

silveytta wszystkiego dobrego z okazji rocznicy

Romanaccia
ale czy wzielas pod uwage to, ze Rzym jest najczesciej odwiedzanym miastem swiata i ile tam mieszka imigrantow, normlanie ze jak kazdy rzuci papierek to sie brudno robi, to ze rozkradaja pieniadze to swoja droga, ale ile tam sie tysiecy ludzi codziennie przewija...ja b.tesknie za tym miastem, mam pare miejsc takich swoich "z dusza" jak to sie mowi, jednym slowem urzeklo mnie jednak Roma è Roma eh
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-06, 21:15   #3455
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Romanaccia ale czy wzielas pod uwage to, ze Rzym jest najczesciej odwiedzanym miastem swiata i ile tam mieszka imigrantow, normlanie ze jak kazdy rzuci papierek to sie brudno robi, to ze rozkradaja pieniadze to swoja droga, ale ile tam sie tysiecy ludzi codziennie przewija...ja b.tesknie za tym miastem, mam pare miejsc takich swoich "z dusza" jak to sie mowi, jednym slowem urzeklo mnie jednak Roma è Roma eh
no,nie wiem czy najczesciej,bo co do tego zdania sa podzielone ,pozatym w ostatnich 2 latach to nie wydaje mi sie absolutnie ,jest wiele miast takich jak Rzym,a jakos o czystosc potrafia zadbac

ja w tym miescie zadnej duszy nie dostrzeglam
jak dla mnie ma bardzo zla energie,ja sie wiecznie chora tam czulam,zle..... zalezy co kto lubi,mi sie Rzym absolutnie nie podoba,nic mnie w nim nie zachwyca
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-07, 23:06   #3456
silvyetta
Raczkowanie
 
Avatar silvyetta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 468
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Auguri Befanotte da socia del club cioè da me

Dzis z mezem swietowalismy druga rocznice slubu, co prawda rocznica w poniedzialek, ale maz wyjezdza, a w niedziele mamy wesele, wiec nie byloby kiedy no i caly dzien w domu przesiedzielismy, takie urwanie chmury, leje jak z cebra! przed chwila byli znajomi i przyniesli prezencik swiateczno-befanowy dla synka, a teraz sie chwile relaksuje

w ogole mam problem, bo w niedz to wesele, mam sukienke, ale nie mam bolerka, a jak zaloze komplet z chrzcin to nie mam butow, bo na chrzciny mialam jeszcze letnie, musialabym jutro gnac na leb na szyje po buty, kurcze jak zwykle wszystko na ostatnia chwile, nigdy nie moge w spokoju sie wyszykowac! dzis nie dalo sie z domu wyjsc taka ulewa, wiec tylko jutro zostalo, przciez balerin nie zaloze do sukienki, bo jak pingwin bede wygldac, jak myslicie??

dostalam probke maski nawilzajacej Galenic z olejkiem argan polecam
http://www.myfarma.com/argane-masche...-it.html?sl=IT

silveytta wszystkiego dobrego z okazji rocznicy

Romanaccia ale czy wzielas pod uwage to, ze Rzym jest najczesciej odwiedzanym miastem swiata i ile tam mieszka imigrantow, normlanie ze jak kazdy rzuci papierek to sie brudno robi, to ze rozkradaja pieniadze to swoja droga, ale ile tam sie tysiecy ludzi codziennie przewija...ja b.tesknie za tym miastem, mam pare miejsc takich swoich "z dusza" jak to sie mowi, jednym slowem urzeklo mnie jednak Roma è Roma eh
dzieki princi
ja niestety bym Ci nie doradzila,zreszta juz chyba troche pozno,bo wesele jutro,co zdecydowalas?gnalas po buty?

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3145019 6]
a dzisiaj wybralismy sie do centrum. bylam pewna, ze sklepy beda zamkniete, bo jest swieto, ale mylilam sie. no i obkupilismy sie troche. do tally weijl oczywiscie tez zajzalam [/QUOTE]
niestety otwarteu nas bylo strasznie duzo ludzi,miejsca na parkingu nie moglam znalezc(a parking olbrzymi) i prawie spoznilam sie do pracy no i niestety nie mam czasu na shopping
co fajnego kupilas?
buziaki stelline
__________________
nasz slub 02/10/2010
Najpiêkniejszych chwil w ¿yciu nie zaplanujesz. One przyjd± same.
— Phil Bosmans
silvyetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-08, 08:12   #3457
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomo¶ci: 3 844
GG do NoLQa Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do NoLQa
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Dziewczyny co tak ten watek ucichl? Ja ucze sie do sesji chociaz taaaaak bardzo mi sie nie chce i jakos probuje sie powoli ogarnac! Wy jakie macie plany na dzisiaj? Pozdrawiam Was wszystkie!
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 09:22   #3458
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez silvyetta Poka¿ wiadomo¶æ
co fajnego kupilas?
buziaki stelline
wszystkiego po trochu : kozaki, spodnie, spodnice, getry ,pare sweterkow, szalik i troche bielizny musze jednak przyznac, ze w tym roku bylo duzo ladnych rzeczy. moze przez ten kryzys chca tak ludzi zachecic ...
Cytat:
Napisane przez NoLQa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny co tak ten watek ucichl? Ja ucze sie do sesji chociaz taaaaak bardzo mi sie nie chce i jakos probuje sie powoli ogarnac! Wy jakie macie plany na dzisiaj? Pozdrawiam Was wszystkie!
cuciola i marmotta chyba w Polsce. sjoanna tez gdzies sie podziala. a moze tak szalaja z mezem w nowym mieszkanku ?


jaki ladny dzien sie zaczal. w koncu wyszlo slonce. zaraz wyjdziemy z psem i mu porzucamy troche pilke
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-08, 09:31   #3459
silvyetta
Raczkowanie
 
Avatar silvyetta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 468
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3148119 9]wszystkiego po trochu : kozaki, spodnie, spodnice, getry ,pare sweterkow, szalik i troche bielizny musze jednak przyznac, ze w tym roku bylo duzo ladnych rzeczy. moze przez ten kryzys chca tak ludzi zachecic ...


cuciola i marmotta chyba w Polsce. sjoanna tez gdzies sie podziala. a moze tak szalaja z mezem w nowym mieszkanku ?


jaki ladny dzien sie zaczal. w koncu wyszlo slonce. zaraz wyjdziemy z psem i mu porzucamy troche pilke [/QUOTE]
wow jakie zakupy super
tak sjoanna w weekendy zajmuje sie mezusiem
Cytat:
Napisane przez NoLQa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny co tak ten watek ucichl? Ja ucze sie do sesji chociaz taaaaak bardzo mi sie nie chce i jakos probuje sie powoli ogarnac! Wy jakie macie plany na dzisiaj? Pozdrawiam Was wszystkie!
nie zazdroszcze kochana,duzo masz egzaminow?
ja dzis do pracy,a wolalabym wozic kartony
__________________
nasz slub 02/10/2010
Najpiêkniejszych chwil w ¿yciu nie zaplanujesz. One przyjd± same.
— Phil Bosmans
silvyetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-08, 20:25   #3460
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Mam wreszcie chwilke na wizaz.
Jutro wam wszystko opowiem ale mialam troche zwariowane ostatnie pare dni.
Kupilismy pralke a dzisiaj przyjechaly z Polski moje garczki.
No i musialam sie mezusiem zajac przez swiateczny czas.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-08, 20:32   #3461
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3148119 9]wszystkiego po trochu : kozaki, spodnie, spodnice, getry ,pare sweterkow, szalik i troche bielizny musze jednak przyznac, ze w tym roku bylo duzo ladnych rzeczy. moze przez ten kryzys chca tak ludzi zachecic ...


cuciola i marmotta chyba w Polsce. sjoanna tez gdzies sie podziala. a moze tak szalaja z mezem w nowym mieszkanku ?


jaki ladny dzien sie zaczal. w koncu wyszlo slonce. zaraz wyjdziemy z psem i mu porzucamy troche pilke [/QUOTE]
nie kochana, ja juz niestety z powrotem.... ale w Polsce fajnie by³o, pozniej sie nie odzywalam bo mase roboty mialam (pranie, prasowanie i takie tam) no i oczywiscie saldi zaliczylam...a jutro wracam do pracy i kurna juz mi sie nie chce....
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 09:18   #3462
silvyetta
Raczkowanie
 
Avatar silvyetta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 468
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

marmotta spelnienia marzen z okazji urodzin!
__________________
nasz slub 02/10/2010
Najpiêkniejszych chwil w ¿yciu nie zaplanujesz. One przyjd± same.
— Phil Bosmans
silvyetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-09, 17:35   #3463
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez silvyetta Poka¿ wiadomo¶æ
marmotta spelnienia marzen z okazji urodzin!
o ja Cie, dziekuje bardzo
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-09, 19:04   #3464
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

marmotta wszystkiego naj
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-09, 19:27   #3465
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 863
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

marmotta wszystkiego najlepszego

Dziewczyny która z Was wybiera siê ze swoim emkiem do Mediolanu na Dream Theater bo zapomnia³am..... Mo¿e gdzie¶ w t³umie siê zobaczymy


Z emkiem jutro jedziemy na saldi, muszê trochê siê obkupiæ. A na nowy rok zafundowa³am sobie b³yszczyk Diora Dior Addict i tusz Heleny Rubinstein, a co tam

Evelinarav co do zakupów spo¿. zajrzyj mo¿e do Dico, my czêsto robimy tam duze zakupy i p³acimy o wiele mniej ni¿ za to samo np w iper

Edytowane przez aragosta
Czas edycji: 2012-01-09 o 19:30
aragosta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-09, 21:16   #3466
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Marmotta - i ode mnie najlepsze zyczenia!

Przez ten tydzien szukalismy dobrej pralki w promocji.
Niestety ja nie jestem z tych co kupuja zaraz po tym jak zobacza. Dlugo sie decyduje no i czasami to mi bardzo przeszkadza.
Tak bylo tez ostatnio.
Bo jednego dnia bylismy w sklepie AGD-RTV i zobaczylismy pralke w super ofercie. Przeceniona 190 euro.
No ale ja musialam w domu sprawdzic opinie i co ona ma.
Nastepnego dnia przejechalismy sie do innego sklepu i 2 dni pozniej do jeszcze innego.
Zdecydowalismy ze kupimy ta z pierwszego.
Jak wrocilismy to tej super promocji juz nie bylo.
Pralka byla tansza tylko 90 euro.
No wiec szybko przegadalismy sprawe i zaraz pojechalismy i kupilismy pralke ktora widzielismy tego samego dnia w dobrej cenie w promocji Noworocznej.
Przywioza mi ja 11 stycznia.
Electrolux.
Mam nadzieje ze bedzie dobra.

W czwartek bylismy w Ikei i znowu kupilismy mase rzeczy do domu.
W ten dzien zaczely sie tutaj wyprzedaze ale jakos nic dla siebie nie widze - tylko do domu.
Kupilismy pare ramek, powiesilismy obrazki w salonie i postawilismy nasze 2 zdjecia ze slubu na polce.
Kupilam w Ikei takie poszewki i poduszeczki do nich na kanape. http://www.ikea.com/it/it/catalog/pr...208/#/10205204

Szczypce sobie do kuchni kupilam http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/80149460/
No i kieliszki i otwieracz do wina bo mielismy nastepnego dnia goscic znajomych a nie mielismy tego w domu. http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/30015123/
Taki zestawik puszek http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/60155206/
Maz dokupil stolki do kuchni bo juz w katalogu na stronie ich nie bylo a mamy stol 6 osobowy (po rozlozeniu) a tylko 4 stolki.

W piatek zrobilismy kolacje - podobna do tej sylwestrowej - makaron z sosem grzybowym, zampone (bez soczewicy) z pieczonymi ziemniaczkami i na deser ostatnie muffinki. Do tego dobre winko znajomi przyniesli a potem poogladalismy sobie film.
Fajnie bylo.
I wszystkim smakowalo.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-10, 09:50   #3467
silvyetta
Raczkowanie
 
Avatar silvyetta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 468
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez aragosta Poka¿ wiadomo¶æ
Z emkiem jutro jedziemy na saldi, muszê trochê siê obkupiæ. A na nowy rok zafundowa³am sobie b³yszczyk Diora Dior Addict i tusz Heleny Rubinstein, a co tam



sjoanna my kupilismy pralko-suszarke hotpoin ariston w super promocji,ale jeszcze nie wyprobowana,bo dopiero jutro pierwsze pranie
ciesze sie,ze Wasza chatka nabiera ksztaltu,my jeszcze gleboko w lesie,ale zdecydowalismy sie przeniesc juz jutro,rozpakowywanie mnie troche przeraza,ale chociaz bedziemy juz na nowym
no i na pewno bedziemy musieli jeszcze wrocic 1000razy do starego mieszkania,pozabierac reszte rzeczy,posprzatac itd...

super,ze kolacja Wam sie udala

zostane bez kompa,bo zostawiamy go tutaj,dopoki nie bedziemy miec nowej umowy,a nawet nie wiemy z kim ja zawrzec(telecom?vodafone? ),wiec to pewnie troche potrwa,ale tej co mamy tutaj jeszcze nie rozwiazujemy,wiec pewnie bede pisac stad
__________________
nasz slub 02/10/2010
Najpiêkniejszych chwil w ¿yciu nie zaplanujesz. One przyjd± same.
— Phil Bosmans
silvyetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-10, 10:05   #3468
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomo¶ci: 3 844
GG do NoLQa Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do NoLQa
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3148119 9]

jaki ladny dzien sie zaczal. w koncu wyszlo slonce. zaraz wyjdziemy z psem i mu porzucamy troche pilke [/QUOTE]
U mnie tez piekna pogoda, slonce jak w lato, a ja bym chciala kilka dni mrozu i sniegu
Cytat:
Napisane przez silvyetta Poka¿ wiadomo¶æ

nie zazdroszcze kochana,duzo masz egzaminow?
ja dzis do pracy,a wolalabym wozic kartony
Mam do zaliczenia: economia aziendale, diritto pubblico i matematica. Ekonomia raczej sie nie przejmuje (zaliczylam juz dwa esami parziali, wiec mysle, ze jakos to pojdzie, chociaz wszyscy z drugiego roku, mowia ze akurat w tym wypadku wszystko zalezy od humoru szanownej pani profesor! ), teraz siedze nad prawem i mam sporo materialow no ale, zobaczymy A Matematyka mnie przeraza i nie chodzi tutaj o trudnosc tych zadan a o profesora, ktory w ogole nie nadaje sie do prowadzenia lekcji
Trzymajcie za mnie kciuki a wszystko jakos to bedzie

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Mam wreszcie chwilke na wizaz.
Jutro wam wszystko opowiem ale mialam troche zwariowane ostatnie pare dni.
Kupilismy pralke a dzisiaj przyjechaly z Polski moje garczki.
No i musialam sie mezusiem zajac przez swiateczny czas.
Super kochana, ze juz powoli ogarniacie mieszkanko - chcemy wszystkie zaproszenie na impreze jak bedzie juz wszystko dopiete na ostatni guzik

Cytat:
Napisane przez silvyetta Poka¿ wiadomo¶æ


zostane bez kompa,bo zostawiamy go tutaj,dopoki nie bedziemy miec nowej umowy,a nawet nie wiemy z kim ja zawrzec(telecom?vodafone? ),wiec to pewnie troche potrwa,ale tej co mamy tutaj jeszcze nie rozwiazujemy,wiec pewnie bede pisac stad
Ja mam umowe z tiscali i pierw mialam sam internet bez telefonu stacjonarnego a kiedy konczyla sie mi pierwsza umowa zadzownili i zaproponowali przedluzenie i za taka sama cene dali nam linie telefoniczna + darmowe rozmowy na stacjonarne po pierwszej minucie chociaz nie wiem ile dokladnie placimy - jesli Cie interesuje to moge sprawdzic.
Nie polecam na pewno wind'u - kolezanki mialy i ciagle jakies problemy, podwyzki itp, a jesli chodzi o vodafone to nie orientuje sie.


Pozdrawiam was kochane i uciekam do ksiazek
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 10:38   #3469
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez silvyetta Poka¿ wiadomo¶æ


sjoanna my kupilismy pralko-suszarke hotpoin ariston w super promocji,ale jeszcze nie wyprobowana,bo dopiero jutro pierwsze pranie
ciesze sie,ze Wasza chatka nabiera ksztaltu,my jeszcze gleboko w lesie,ale zdecydowalismy sie przeniesc juz jutro,rozpakowywanie mnie troche przeraza,ale chociaz bedziemy juz na nowym
no i na pewno bedziemy musieli jeszcze wrocic 1000razy do starego mieszkania,pozabierac reszte rzeczy,posprzatac itd...


zostane bez kompa,bo zostawiamy go tutaj,dopoki nie bedziemy miec nowej umowy,a nawet nie wiemy z kim ja zawrzec(telecom?vodafone? ),wiec to pewnie troche potrwa,ale tej co mamy tutaj jeszcze nie rozwiazujemy,wiec pewnie bede pisac stad
My wlasnie przez komputer - a wlasciwie Internet - ciagle sie ostatecznie nie wyprowadzilismy od tescia.
I cos maz mi zwleka z tym.

Cytat:
Napisane przez NoLQa Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie tez piekna pogoda, slonce jak w lato, a ja bym chciala kilka dni mrozu i sniegu
Mam do zaliczenia: economia aziendale, diritto pubblico i matematica. Ekonomia raczej sie nie przejmuje (zaliczylam juz dwa esami parziali, wiec mysle, ze jakos to pojdzie, chociaz wszyscy z drugiego roku, mowia ze akurat w tym wypadku wszystko zalezy od humoru szanownej pani profesor! ), teraz siedze nad prawem i mam sporo materialow no ale, zobaczymy A Matematyka mnie przeraza i nie chodzi tutaj o trudnosc tych zadan a o profesora, ktory w ogole nie nadaje sie do prowadzenia lekcji
Trzymajcie za mnie kciuki a wszystko jakos to bedzie


Super kochana, ze juz powoli ogarniacie mieszkanko - chcemy wszystkie zaproszenie na impreze jak bedzie juz wszystko dopiete na ostatni guzik

Pozdrawiam was kochane i uciekam do ksiazek
Powodzenia na wszystkich egzaminach!
A jak widze od humoru profesora to wszedzie duzo zalezy - nie tylko w Polsce.

Imprezka bedzie na laczach Internetowych bo ciezkoby bylo nam sie zjechac w realu.

Nie pochwalilam sie swoimi garczkami - przyjechaly do mnie w niedziele. To sa te garnki http://www.ceneo.pl/9666557s
Rodzice kupowali przed swietami w jakims sklepie RTV-AGD - byly w promocji.
Piekne sa, z podwojnym dnem, wkladka do gotowania na parze i szklanymi pokrywkami

Jeszcze dodam ze ma dzisiaj przyjechac pralka ale nie wiem kiedy - jak na razie nie dzwonili zeby sie zapowiedziec.
Siedze z nieumytymi wlosami bo nie chce z lazienki wyskakiwac.

I musze prace domowa zrobic i do egzaminu z wloskiego - takiego wewnatz szkolnego sie przygotowac.
Wczoraj sie dowiedzielismy ze ma byc za tydzien.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 11:13   #3470
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 863
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Dzieñ doberek,
gdzie siê podziewacie?

Wczoraj obkupi³am siê m.in. w GAP-ie, potrzebowa³am czego¶ na codzieñ i akurat niespodziewanie w GAP b. du¿o rzeczy mi siê podoba³o. Za to motivi to jaki¶ ch³am dla babæ. W PL zawsze mi siê kolekcje motivi b. podoba³y, a tutaj tragedia.

Sjoanna no to jak pralka dojedzie to ju¿ nie macie wymówki by siê nie przeprowadzaæ
Mo¿e trzeba przenie¶æ rzeczy do nowego mieszkanka jak m±¿ w pracy i postawiæ mê¿ulka przed faktem dokonanym?
Pisa³a¶, ¿e ju¿ ¶picie u siebie, kuchniê te¿ macie tzn. ¿e i gotujecie i jecie ju¿ u siebie, prawda? To co jeszcze robicie u te¶cia?

My szybko uciekli¶my od rodziny emka. U siebie mieli¶my tylko gotow± kuchniê, pralkê (w ³azience zero szafek), w salonie tylko kanapê + stolik + na pod³odze stary po¿yczony telewizor, a w sypialni tylko ³ó¿ko. By³o gdzie spaæ, gdzie je¶æ, gdzie praæ i byli¶my bardzo szczê¶liwi.
A potem to ze spokojem dokupowali¶my meble i to co trzeba. Ale najwa¿niejsze, ¿e byli¶my sami na swoim


silvetta a Wy wyprowadzacie siê od te¶ciów, ¿e net bêdziecie mieli w starym mieszkaniu? Te¿ chcecie sie usamodzielniæ Nie pamiêtam jak to jest u Was
aragosta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:42   #3471
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Co robimy u tescia jeszcze?
Dobre pytanie - oszczedzamy na wodzie, pradzie i gazie.
No i tu mamy internet.
Zeby przeniesc internet do nas trzeba by do firmy isc - maz moj sie z tym nie spieszy.
I chyba nie chce sie tak definitywnie oddzielac bo nie lubi tej dziewczyny tescia i martwi sie ze ona sie tutaj rozgosci a moze nawet zamieszka.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:51   #3472
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 863
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
martwi sie ze ona sie tutaj rozgosci a moze nawet zamieszka.
no to mo¿e nie trzeba by³o robiæ remontu w waszym mieszkaniu i nie wyprowadzaæ siê
Szkoda, bo pewnie ta sytuacja Ci za bardzo nie pasuje i chcia³aby¶ byæ na swoim. Ale przecie¿ m±¿ o¿eni³ siê z Tob± a nie swoim ojcem, z drugiej strony Twój m±¿ nie mo¿e chyba zabroniæ mieszkaæ swojemu ojcu z kim¶ innym. Je¶li tak, to mo¿ecie nigdy sie nie przeprowadziæ.
A z internetu przecie¿ mo¿ecie korzystaæ u te¶cia jak potrzeba.
Zreszt± internet montuj± w ci±gu 1 - 2 dni bo zale¿y im na kasie
aragosta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 11:58   #3473
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Hej Zabcie, ja tylko na moment, nocke mialam koszmarna, znowu mam zapalenie cyca

Cytat:
Napisane przez aragosta Poka¿ wiadomo¶æ
no to mo¿e nie trzeba by³o robiæ remontu w waszym mieszkaniu i nie wyprowadzaæ siê
Szkoda, bo pewnie ta sytuacja Ci za bardzo nie pasuje i chcia³aby¶ byæ na swoim. Ale przecie¿ m±¿ o¿eni³ siê z Tob± a nie swoim ojcem, z drugiej strony Twój m±¿ nie mo¿e chyba zabroniæ mieszkaæ swojemu ojcu z kim¶ innym. Je¶li tak, to mo¿ecie nigdy sie nie przeprowadziæ.
A z internetu przecie¿ mo¿ecie korzystaæ u te¶cia jak potrzeba.
Zreszt± internet montuj± w ci±gu 1 - 2 dni bo zale¿y im na kasie
sjoanna swiete slowa w koncu musicie zamieszkac u siebie u sami sie gospodarzyc, co ten Twoj maz taki przywiazany do ojca! tesc tez ma prawo do ulozenia sobie zycia, w koncu to dorosly czlowiek

ide gotowac obiad ledwo zipie aaaa
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 13:33   #3474
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Dziewczyny - ja sie z wami w 200% zgadzam!
Bardzo mi to przeszkadza ze sie wszystko tak ciagnie.

A pralki ciagle nie ma.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 13:53   #3475
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 863
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny - ja sie z wami w 200% zgadzam!

a ja ju¿ siê martwi³am, ¿e mo¿e za ostro napisa³am

Joanna (mogê tak pisaæ? ) - zadecyduj za mê¿a i basta. Na co czekaæ? Na zmi³owanie? Czyje? M±¿ chce przeczekaæ zimê, ¿eby nie p³aciæ za ogrzewanie? Przecie¿ na pewno dok³adacie siê u te¶cia i do rachunków, wiêc za bardzo to niczego nie zmienia.
Mo¿e ma³¿onek za bardzo jeszcze przywi±zany do ojca, ale w koñcu to Ty jeste¶ jego ¿on±!!!
Powim Ci, ¿e mój te¶æ ma du¿o z Twojego - mrukliwy, nigdy nie wiem czy dobrze co¶ robiê czy nie, czy mu pasuje czy nie, w domu emka to on gotuje i te¿ nigdy nie wiedzi³am czy mu co¶ mojego zasmakuje czy nie
Co prawda lubi mnie, ale na swój sposób
Jego charakter to jeden z powodów by uciec przed nim i nie mieszkaæ razem. Nigdy bym siê nie zdecydowa³a na mieszkanie u niego. Dlatego te¿ podziwiam Twoj± anielsk± cierpliwo¶æ a z drugiej strony bardzo siê dziwiê na co jeszcze czekasz....
Je¶li nie macie jeszcze wszystkich sprzêtów kuchennych to zawsze chyba mo¿esz po¿yczyæ od te¶cia. Z drugiej strony to te¶æ te¿ czeka kiedy siê wyprowadzicie (sama co¶ kiedy¶ takiego napisa³a¶), w koñcu sfinansowa³ Wam czê¶æ remontu i pewnie chcia³by te¿ ju¿ mieæ mieszkanie tylko dla siebie. A Wy nie jeste¶cie ma³ymi dzieæmi, które musz± mieszkaæ u tatusia.


A zmieniaj±c temat - jeste¶my w³a¶nie po obiadku - risotto z grzybami, potem ¶wie¿o wyci¶niêty sok z pomarañczy i kawka.
Na kolacjê planujê paprykê faszerowan± al forno. A co Wy szykujecia bo ja ju¿ nie mam pomys³ów na kolacjê, codziennie trzeba wymy¶laæ co¶ nowego
aragosta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:12   #3476
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Czesc wszystkim! Wlasnie rano dolecialam juz do Wloch. Bylo super i zal sie bylo zegnac.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 16:30   #3477
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

aragosta, z zakupami to jakos sobie radzimy. troche w coopie, troche w conadzie lub w lidlu. ja zawsze ogladam ulotki i jakies promocje wypatrze. tylko to jedzenie tutaj jakies dziwne jest, bo w sobote wypelnimy cala lodowke, a w poniedzialek juz prawie pustka


sjoanna, a moze Ty pierwsza sie wyprowadz, to wtedy Twoj maz pojdzie za Toba hehe


cuciola, witaj spowrotem. pozegnania sa okropne ja zawsze musze dlugo dochodzic do siebie ....
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 18:17   #3478
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 863
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3155583 6]aragosta, z zakupami to jakos sobie radzimy. troche w coopie, troche w conadzie lub w lidlu. ja zawsze ogladam ulotki i jakies promocje wypatrze. tylko to jedzenie tutaj jakies dziwne jest, bo w sobote wypelnimy cala lodowke, a w poniedzialek juz prawie pustka
[/QUOTE]

tylko, ¿e jak np. za zakupy zap³acimy 60 - 70 Euro to z dico wyje¿d¿amy przepe³nionym koszykiem, a z iper za t± sam± cenê z po³ow± tego co w dico , maj± pyszn± pastê fresca, pasta sfoglia i brise te¿ b. dobra a o wiele taniej> Nie kupowa³am tam tylko miêsa, ale nasza kole¿anka, która nie zje byle czego te¿ robi tam zakupy i mówi, ¿e miêsko te¿ dobre. My do lidla mamy do¶æ daleko, ale lidl nie zawsze mi podchodzi.


Aha, w³±¶nie w dico znalaz³am ogórki konserwowe jak nasze mo¿e trochê bardziej s³odkie ale tak samo chrupi±ce no i ten smak... Ogórki konserwowe z lidla mi nie podesz³y bo s± z dodatkiem peperoncino

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3155583 6]
sjoanna, a moze Ty pierwsza sie wyprowadz, to wtedy Twoj maz pojdzie za Toba hehe
[/QUOTE]

te¿ mia³am tak napisaæ. Zobaczysz w koñcu za kim jest m±¿: za ¿on± czy ojcem to oczywi¶cie ¿art
aragosta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 19:06   #3479
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

aragsota ja dzis robie frittata ze szpnakiem w moim bimby
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-12, 10:09   #3480
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Pralka ma byc dzisiaj.
Po poludniu.
Oby

Spawdzalam - u mnie nie ma Dico.

Jakies akcje policyjne w Latinie - helikopter krazy nad centrum a carabinierzy na syrenach podjezdzali pod areszt.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.