Wszystko o Avonie - cz.37 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-27, 14:44   #1141
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez in bloom Pokaż wiadomość
ten roz ''havently pink'' to ten ktory dostalas w programie za szminki????
tak za szminki tylko popełniłam błąd, poprawna nazwa ''heavenly pink", on jest różowy i matowy
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 15:04   #1142
in bloom
Zadomowienie
 
Avatar in bloom
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 358
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Ewlyn Pokaż wiadomość
Fajny
Nawilza, nie podraznia, te kuleczki na twarzy pekaja... troche moze sie skora kleic po nalozeniu, ale to i tak na noc jest. Rano buzia wyglada swietnie
Uzywam 2x w tygodniu, ale gdzies czytalam ze ktos uzywal codziennie jak krem na noc.
wstawialas niedawno na katalogowym zelowy lakier w odcieniu szarym/srebrnym ''sterling'' i porownywalas go no innego srebrnego starry sky czy jakos tak i ten mi sie wlasnie bardzo spodobal ale nie widze go nigdzie w ofercie dawno go kupowalas???
__________________

Edytowane przez in bloom
Czas edycji: 2014-12-27 o 15:07
in bloom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 15:20   #1143
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Oj ten starry sky już dawno wycofany, jakiś czas temu zamawialam klientce z netto, bo chciała "ten sam" oczywiście w cenie z katalogu
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 15:58   #1144
in bloom
Zadomowienie
 
Avatar in bloom
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 358
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
Oj ten starry sky już dawno wycofany, jakiś czas temu zamawialam klientce z netto, bo chciała "ten sam" oczywiście w cenie z katalogu
szkoda a napisz jeszcze jak ci pasuje ten kolor z musu luxe skoro jest ciemniejszy od if a juz przeciez jasniejszego nie ma czy nie robi plam itp

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

normalnie musso jescze zapytam cie o cienie luxe czy jestes zadowolona czy sa lepsze niz normalne ''4'' i jekie w palecie tam gdzie sa fiolety ''violets'' sa odcienie matowe perlowe czy brokatowe?
__________________
in bloom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 16:17   #1145
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Viselle Pokaż wiadomość
Też go mam i fajny jest. Używam go jak zwykły krem na noc, a rano twarz jest nawilżona i wygładzona. Mam cerę mieszaną i mnie nie zapycha.
No własnie ja tez mieszana i mimo to nie jest wcale ciężki Fajny jest.

Cytat:
Napisane przez in bloom Pokaż wiadomość
wstawialas niedawno na katalogowym zelowy lakier w odcieniu szarym/srebrnym ''sterling'' i porownywalas go no innego srebrnego starry sky czy jakos tak i ten mi sie wlasnie bardzo spodobal ale nie widze go nigdzie w ofercie dawno go kupowalas???
Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
Oj ten starry sky już dawno wycofany, jakiś czas temu zamawialam klientce z netto, bo chciała "ten sam" oczywiście w cenie z katalogu
Sie spóźniłam :p
__________________
Storczyki
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 16:45   #1146
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez in bloom Pokaż wiadomość
szkoda a napisz jeszcze jak ci pasuje ten kolor z musu luxe skoro jest ciemniejszy od if a juz przeciez jasniejszego nie ma czy nie robi plam itp

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

normalnie musso jescze zapytam cie o cienie luxe czy jestes zadowolona czy sa lepsze niz normalne ''4'' i jekie w palecie tam gdzie sa fiolety ''violets'' sa odcienie matowe perlowe czy brokatowe?
pasuje mi ten mus porcelain, może ten if trochę za jasny, ogólnie on nie robi mega krycia więc się dopasowuje do karnacji zresztą ja daję tyle podkładu, zeby nie było go widać, że jest do tego dochodzi bronzer, rozświetlacz i róż i wszystko się stapia w całość

z cieni luxe jestem zadowolona, na pewno są bardziej twarde niż czwórki, ale nie ujmuje to pigmentacji i jesli o nią chodzi to podobnie jak w czwórkach zależy od paletki i od koloru
w cieniach violets najjaśniejszy i najciemniejszy to mat, ale z takimi mikroskopijnymi drobinkami, oba fiolety na pograniczu matu i satyny, szary-satynowy
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 16:57   #1147
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość

Bo ten róż co jest obok Peach (Classic Aura) nie ma drobinek i ciekawa jestem jak wygląda na twarzy.
Matowy stricte różowy, taki trochę jakby lody malinowe. Jeżeli komuś pasuje taki kolor to róż prezentuje się w porządku.

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2014-12-27 o 19:08
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-27, 17:19   #1148
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Matowy stricte różowy, taki trochę jakby malinowy. Jeżeli komuś pasuje taki kolor to róż prezentuje się w porządku.
Dziękuję, ja z niego rezygnuję. Nie dla mnie takie kolory

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Ale mnie wkurzają niektóre klientki...
Szorty z reniferem były w brakach, ale mieli mi je zafakturować 19.12 (i tak też zrobili). Dziewczyna z pracy poszła wcześniej na urlop, więc umówiłyśmy się, że 19.12 daję znać czy są szorty i ona robi mi przelew (bo w pracy będzie 12.01, a do tego czasu fakturę trzeba opłacić).
Dałam jej znać i do teraz nie mam kasy, odpisała na początku tygodnia, że zapłaci we wtorek - nie ma.
Ja nie zamierzam zakładać za nią pieniędzy, więc jeśli do poniedziałku nie dostanę przelewu to zrobię zwrot i będę musiała na niego wyłożyć z własnej kieszeni.

Nie cierpię takich osób, takiego podejścia. Żebym ja w okresie świątecznym musiała się o takie coś upominać. Gdzie ona ma głowę?! W sklepie też płaci po miesiącu?! Obiecała zrobić przelew 19.12 i kompletnie nie interesują mnie jej święta i głupie wymówki.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 20:34   #1149
hanureku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 540
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Dziękuję, ja z niego rezygnuję. Nie dla mnie takie kolory

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Ale mnie wkurzają niektóre klientki...
Szorty z reniferem były w brakach, ale mieli mi je zafakturować 19.12 (i tak też zrobili). Dziewczyna z pracy poszła wcześniej na urlop, więc umówiłyśmy się, że 19.12 daję znać czy są szorty i ona robi mi przelew (bo w pracy będzie 12.01, a do tego czasu fakturę trzeba opłacić).
Dałam jej znać i do teraz nie mam kasy, odpisała na początku tygodnia, że zapłaci we wtorek - nie ma.
Ja nie zamierzam zakładać za nią pieniędzy, więc jeśli do poniedziałku nie dostanę przelewu to zrobię zwrot i będę musiała na niego wyłożyć z własnej kieszeni.

Nie cierpię takich osób, takiego podejścia. Żebym ja w okresie świątecznym musiała się o takie coś upominać. Gdzie ona ma głowę?! W sklepie też płaci po miesiącu?! Obiecała zrobić przelew 19.12 i kompletnie nie interesują mnie jej święta i głupie wymówki.
Też mam jedną taką klientkę, ale to chyba taki typ człowieka, któremu trzeba przypominać co chwilę a i tak nie pamięta. Ja na moją mam jedną receptę, bombarduję ją smsami. Jeżeli mi mówi, że już wysyła przelew to po południu jej piszę, czy wysłała bo nie mam pieniędzy. Jeśli odpisuje, że rano wyśle to jeśli dalej nie mam to koło południa kolejny smsik. Trochę to męczące, ale skutkuje
hanureku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 20:43   #1150
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez hanureku Pokaż wiadomość
Też mam jedną taką klientkę, ale to chyba taki typ człowieka, któremu trzeba przypominać co chwilę a i tak nie pamięta. Ja na moją mam jedną receptę, bombarduję ją smsami. Jeżeli mi mówi, że już wysyła przelew to po południu jej piszę, czy wysłała bo nie mam pieniędzy. Jeśli odpisuje, że rano wyśle to jeśli dalej nie mam to koło południa kolejny smsik. Trochę to męczące, ale skutkuje
He he No tak, ale teraz są święta i jest mi strasznie głupio jej zawracać tyłek, a z drugiej strony fakturka czeka. Niby mam mieć pieniądze we wtorek, zobaczymy.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 21:05   #1151
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Ale mnie wkurzają niektóre klientki...
Szorty z reniferem były w brakach, ale mieli mi je zafakturować 19.12 (i tak też zrobili). Dziewczyna z pracy poszła wcześniej na urlop, więc umówiłyśmy się, że 19.12 daję znać czy są szorty i ona robi mi przelew (bo w pracy będzie 12.01, a do tego czasu fakturę trzeba opłacić).
Dałam jej znać i do teraz nie mam kasy, odpisała na początku tygodnia, że zapłaci we wtorek - nie ma.
Ja nie zamierzam zakładać za nią pieniędzy, więc jeśli do poniedziałku nie dostanę przelewu to zrobię zwrot i będę musiała na niego wyłożyć z własnej kieszeni.

Nie cierpię takich osób, takiego podejścia. Żebym ja w okresie świątecznym musiała się o takie coś upominać. Gdzie ona ma głowę?! W sklepie też płaci po miesiącu?! Obiecała zrobić przelew 19.12 i kompletnie nie interesują mnie jej święta i głupie wymówki.
tez mnie teraz jedna klientka tak zalatwila obiecywala przelew tydzien temu, potem koniecznie we wtorek a w srode przeprosiny, bo wlasnie robi przelew, ale bedzie zaksiegowany dopiero w poniedzialek... a do poniedzialku to dolicza mi kare az sie rozbeczalam z niemocy - kazdy ma swieta i tysiac spraw na glowie
to wlasnie taki typ, ze trzeba non stop przypominac...
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 22:40   #1152
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
tez mnie teraz jedna klientka tak zalatwila obiecywala przelew tydzien temu, potem koniecznie we wtorek a w srode przeprosiny, bo wlasnie robi przelew, ale bedzie zaksiegowany dopiero w poniedzialek... a do poniedzialku to dolicza mi kare az sie rozbeczalam z niemocy - kazdy ma swieta i tysiac spraw na glowie
to wlasnie taki typ, ze trzeba non stop przypominac...
Masakra. Skąd się biorą tacy ludzie? U mnie to niby tylko 40zł, ale ja też jestem "po prezentach" i nie mam kasy, żeby jeszcze za kogoś zakładać.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 23:53   #1153
angelikaw
Zakorzenienie
 
Avatar angelikaw
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 359
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Gdzie ona ma głowę?! W sklepie też płaci po miesiącu?! Obiecała zrobić przelew 19.12 i kompletnie nie interesują mnie jej święta i głupie wymówki.
Witaj w klubie. Mój zwrot (od jednej klientki) to prawie 200zł. Fakturę musiałam zapłacić z własnej kieszeni.
angelikaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 00:11   #1154
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez angelikaw Pokaż wiadomość
Witaj w klubie. Mój zwrot (od jednej klientki) to prawie 200zł. Fakturę musiałam zapłacić z własnej kieszeni.
Oni chyba myślą, że my te kosmetyki mamy za darmo
Jesteśmy stratne na zwrocie. Powinno być tak, że jak ktoś zwraca to odejmuje mu się od oddawanej kwoty koszty wysyłki. W wielu sklepach internetowych zwroty są darmowe, ciekawe czemu nie w Avonie.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 08:36   #1155
taka jedna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wielkopolskie
Wiadomości: 7 853
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Jesteśmy stratne na zwrocie. Powinno być tak, że jak ktoś zwraca to odejmuje mu się od oddawanej kwoty koszty wysyłki. W wielu sklepach internetowych zwroty są darmowe, ciekawe czemu nie w Avonie.
Ale w większości jednak nie są. Co innego jak jest reklamacja. Myślę, że za dużo osób by sobie zamawiało, poużywało i zwracało jak jeszcze by oddawali za zwrot.
U mnie tylko raz (akurat teraz, w K16) 2 klientki, nowe zresztą, zrezygnowały, bo "inna sprzedaje taniej", ale miały prawie same duże szampony, płyny i żele i nie opłacało mi się tego odsyłać. Żele się zużyje, płyn jakiś już zamówił ktoś inny, został mi wielki szampon z Naturalsa i ze 2 płyny do kąpieli Mi się chyba nie zdarza płacić faktur blisko terminu, bo wszystkie klientki płacą albo od razu, albo przelewem w ciągu 2-3 dni.
taka jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 09:35   #1156
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Masakra. Skąd się biorą tacy ludzie? U mnie to niby tylko 40zł, ale ja też jestem "po prezentach" i nie mam kasy, żeby jeszcze za kogoś zakładać.
u mnie niestety kwota jest kilka razy wieksza i dlatego czekalam jak glupia do ostatniej chwili
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 10:43   #1157
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez taka jedna Pokaż wiadomość
Ale w większości jednak nie są. Co innego jak jest reklamacja. Myślę, że za dużo osób by sobie zamawiało, poużywało i zwracało jak jeszcze by oddawali za zwrot.
U mnie tylko raz (akurat teraz, w K16) 2 klientki, nowe zresztą, zrezygnowały, bo "inna sprzedaje taniej", ale miały prawie same duże szampony, płyny i żele i nie opłacało mi się tego odsyłać. Żele się zużyje, płyn jakiś już zamówił ktoś inny, został mi wielki szampon z Naturalsa i ze 2 płyny do kąpieli Mi się chyba nie zdarza płacić faktur blisko terminu, bo wszystkie klientki płacą albo od razu, albo przelewem w ciągu 2-3 dni.
No to mogliby wprowadzić darmowe zwroty nowych produktów, jak np. klientka zrezygnuje/nie odbierze. I to takie od razu, czyli np. do 2 tygodni od otrzymania.
Natomiast, jeśli Avon wszędzie rozgłasza, że każdy może zwrócić używany produkt do 3 miesięcy to niech oni płacą za zwroty. Dlaczego ja, szary człowieczek, mam wykładać z własnej kieszeni kasę na wysyłkę po 3 miesiącach jak ktoś sobie poużywa kosmetyk? Gdybym miała wybierać nie pozwoliłabym na takie zwroty. Jeśli Avon ma taką politykę to niech płaci.

A co do sklepów to większość, w których kupowałam miało darmowy zwrot nieużywanej rzeczy (mybra, C&A itd.).
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 10:48   #1158
taka jedna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wielkopolskie
Wiadomości: 7 853
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Natomiast, jeśli Avon wszędzie rozgłasza, że każdy może zwrócić używany produkt do 3 miesięcy to niech oni płacą za zwroty. Dlaczego ja, szary człowieczek, mam wykładać z własnej kieszeni kasę na wysyłkę po 3 miesiącach jak ktoś sobie poużywa kosmetyk? Gdybym miała wybierać nie pozwoliłabym na takie zwroty. Jeśli Avon ma taką politykę to niech płaci.
Z Avonu nikt Ci nie każe sprzedawać kosmetyków, każdy może sam zostać konsultantką i zamawiać tylko dla siebie jeśli komuś nie odpowiada to jaka jest polityka firmy. A jak się na tym zarabia to raz kiedyś można zrobić zwrot, nie wykłada się z własnej kieszeni tak naprawdę-jakby każdy kupował po opuście u konsultantek to co innego. Ja mam "klientki" wśród rodziny i znajomych i nie mam problemów, rzadko ktoś coś zwraca, ale informuję, że może, nawet używane.
taka jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:17   #1159
Chantell
Rozeznanie
 
Avatar Chantell
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 650
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Mam problem, co mam zrobic...pierwszy raz mi sie to przydarzyło...
Dawalam na prezent zestaw elite gentleman...obdarowany otworzył, wszystko fajnie, ale nie działa psikadełko w perfumach i nawet nie da sie ich powąchać...
__________________
JEUNESSE dystrybutorka


Chantell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:26   #1160
joannamm
Raczkowanie
 
Avatar joannamm
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 428
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez joannamm Pokaż wiadomość
Mam pytanie o ofertę mikołajkową: kupiłam po 6 zestawów z 16 i 17, dostałam 45% i naszyjnik za 1zł. Ale dwie klientki oddały 2 zestawy, jeden z 16 i jeden z 17. Jak zwrócę je do Avon, to czy nie zrobią korekty faktur i zabiorą mi 45% opustu? A co z naszyjnikiem? Bo jeśli tak, to nie opłaca się odsyłać.
Ponawiam pytanie, może ktoś jednak się orientuje i coś napisze
joannamm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:30   #1161
taka jedna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wielkopolskie
Wiadomości: 7 853
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Chantell Pokaż wiadomość
Mam problem, co mam zrobic...pierwszy raz mi sie to przydarzyło...
Dawalam na prezent zestaw elite gentleman...obdarowany otworzył, wszystko fajnie, ale nie działa psikadełko w perfumach i nawet nie da sie ich powąchać...
Napisz/zadzwoń to Avonu.
taka jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:37   #1162
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
No to mogliby wprowadzić darmowe zwroty nowych produktów, jak np. klientka zrezygnuje/nie odbierze. I to takie od razu, czyli np. do 2 tygodni od otrzymania.
Natomiast, jeśli Avon wszędzie rozgłasza, że każdy może zwrócić używany produkt do 3 miesięcy to niech oni płacą za zwroty. Dlaczego ja, szary człowieczek, mam wykładać z własnej kieszeni kasę na wysyłkę po 3 miesiącach jak ktoś sobie poużywa kosmetyk? Gdybym miała wybierać nie pozwoliłabym na takie zwroty. Jeśli Avon ma taką politykę to niech płaci.

A co do sklepów to większość, w których kupowałam miało darmowy zwrot nieużywanej rzeczy (mybra, C&A itd.).
bo to ty jesteś sprzedawcą mając klientki więc Ty odpowiadasz za wysyłkę.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:51   #1163
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Natomiast, jeśli Avon wszędzie rozgłasza, że każdy może zwrócić używany produkt do 3 miesięcy to niech oni płacą za zwroty. Dlaczego ja, szary człowieczek, mam wykładać z własnej kieszeni kasę na wysyłkę po 3 miesiącach jak ktoś sobie poużywa kosmetyk? Gdybym miała wybierać nie pozwoliłabym na takie zwroty. Jeśli Avon ma taką politykę to niech płaci.
.
Dokładnie tak. Jeżeli taka mają politykę i decydują, że klientka może zawsze zwrócić produkt, to niech wezmą ten zwrot na siebie.
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 12:04   #1164
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez taka jedna Pokaż wiadomość
Z Avonu nikt Ci nie każe sprzedawać kosmetyków, każdy może sam zostać konsultantką i zamawiać tylko dla siebie jeśli komuś nie odpowiada to jaka jest polityka firmy.
Myślisz, że każdego człowieka stać, żeby zamawiać na 160zł (inaczej dopłaca za małe zamówienie)? Nie sądzę. Większość ludzi woli siedzieć wygodnie na pupce i czekać, aż ktoś im przyniesie. I nie podoba mi się, że konsultantki wszędzie piszą (czy tu czy na FB), że "sama możesz zostać konsultantką". Zamiast zapytać o miasto i zaproponować katalog to tracimy klientów.
[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;49492468]bo to ty jesteś sprzedawcą mając klientki więc Ty odpowiadasz za wysyłkę.[/QUOTE]
Heh. Który sprzedawca przyjmie używany produkt i to po 3 miesiącach?
Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Jeżeli taka mają politykę i decydują, że klientka może zawsze zwrócić produkt, to niech wezmą ten zwrot na siebie.
Dokładnie o to mi chodzi. Zarabiamy na tym grosze, bo trzeba kupić katalogi i próbki z własnej kieszeni, a jeszcze musimy płacić za zwroty.
Cytat:
Napisane przez joannamm Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie, może ktoś jednak się orientuje i coś napisze
Myślę, że nie będziesz musiała zwracać naszyjnika i nie zrobią korekty faktur, bo jest po ptakach. To by było nielogiczne.
Ale warto zadzwonić lub napisać, że masz taką sytuację i co oni na to.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 12:12   #1165
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość

Dokładnie o to mi chodzi. Zarabiamy na tym grosze, bo trzeba kupić katalogi i próbki z własnej kieszeni, a jeszcze musimy płacić za zwroty.
Taka polityka firmy Avon, tylko nieliczne przypadki przestaną być przez to konsultantkami. Reszta zaciśnie zęby i będzie nadal rozdawać katalogi
Więc samo narzekanie nic nie da
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 12:18   #1166
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
Taka polityka firmy Avon, tylko nieliczne przypadki przestaną być przez to konsultantkami. Reszta zaciśnie zęby i będzie nadal rozdawać katalogi
Więc samo narzekanie nic nie da
Ja nie narzekam. Napisałam, że zwroty powinny być darmowe jak w innych firmach.
A dyskusja się rozwija, bo dziewczyny uważają, że to w porządku, że my płacimy za zwroty i katalogi i próbki. To wszystko powinno być darmowe. Avon zarabia na tym dużo, ma darmowych pracowników. Nie dostajemy wypłaty, tylko prowizję (nie piszę o liderkach tylko normalnych konsultantkach). Artykuły reklamowe (właśnie te próbki czy katalogi) powinny być darmowe lub za grosze. Darmowy pracownik + jeszcze płaci za artykuły reklamowe. Taka polityka.
Ja lubię być konsultantką, ale nie zgadzam się, że to jest w porządku.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 12:21   #1167
in bloom
Zadomowienie
 
Avatar in bloom
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 358
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez joannamm Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie, może ktoś jednak się orientuje i coś napisze
przestan nic ci nie zabiora aniu upustu ani nagrody no chyba ze bys wszystko odeslala no to moze by sie o nagrode upomnieli
__________________
in bloom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 12:24   #1168
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Ja lubię być konsultantką, ale nie zgadzam się, że to jest w porządku.
Podobnie sądzę. Ale ja mam zawsze małe zamówienia 300-400 zł, nie dopłacam do katalogu - używam tego darmowego Próbki zamawiam jak już ktoś wyrazi taką chęć... Sprzedawcą roku nigdy nie będę, ale mi to nie przeszkadza
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 13:00   #1169
taka jedna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wielkopolskie
Wiadomości: 7 853
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Myślisz, że każdego człowieka stać, żeby zamawiać na 160zł (inaczej dopłaca za małe zamówienie)? Nie sądzę. Większość ludzi woli siedzieć wygodnie na pupce i czekać, aż ktoś im przyniesie. I nie podoba mi się, że konsultantki wszędzie piszą (czy tu czy na FB), że "sama możesz zostać konsultantką". Zamiast zapytać o miasto i zaproponować katalog to tracimy klientów.
Jeśli się zbierze zamówienia wśród rodziny to już spokojnie się uzbiera 160zł raz na katalog, a też nie trzeba zamawiać co katalog Poza tym kilka kosmetyków już pokryje te 10zł jeśli ktoś kupował wcześniej w cenach katalogowych. A w większych miastach są COKi i można kupić nawet jedną rzecz
Ja tam nie chcę mieć za dużo obcych klientów, bo potem właśnie np. rezygnują, nie płacą i tylko problem.
Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Ja nie narzekam. Napisałam, że zwroty powinny być darmowe jak w innych firmach.
A dyskusja się rozwija, bo dziewczyny uważają, że to w porządku, że my płacimy za zwroty i katalogi i próbki. To wszystko powinno być darmowe. Avon zarabia na tym dużo, ma darmowych pracowników. Nie dostajemy wypłaty, tylko prowizję (nie piszę o liderkach tylko normalnych konsultantkach). Artykuły reklamowe (właśnie te próbki czy katalogi) powinny być darmowe lub za grosze. Darmowy pracownik + jeszcze płaci za artykuły reklamowe. Taka polityka.
Ja lubię być konsultantką, ale nie zgadzam się, że to jest w porządku.
A Ty nic nie zarabiasz? Mało która konsultantka płaci za katalogi, próbki i zwroty ze swojej kieszeni, myślę, że wtedy szybko by się z tego wypisała. Ja nie dopłacam do interesu Oczywiście, że lepiej jakby było za darmo, ale też bez przesady, że wszyscy tracą na byciu konsultantką, bo inaczej nikt by nią nie był.
taka jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 13:05   #1170
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Wszystko o Avonie - cz.37

Cytat:
Napisane przez taka jedna Pokaż wiadomość
A Ty nic nie zarabiasz? Mało która konsultantka płaci za katalogi, próbki i zwroty ze swojej kieszeni, myślę, że wtedy szybko by się z tego wypisała. Ja nie dopłacam do interesu Oczywiście, że lepiej jakby było za darmo, ale też bez przesady, że wszyscy tracą na byciu konsultantką, bo inaczej nikt by nią nie był.
racja.
katalogi, próbki wszystko kosztuje także firmę, więc nie widzę powodu aby było cokolwiek za darmo, żadna firma S.bezpośredniej nie ma nic za darmo, wysyłki zwrotów także.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-19 13:48:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:29.