Tragicznie sucha skóra + kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-16, 13:46   #1
Fleur_
Przyczajenie
 
Avatar Fleur_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Białystok, Ostrołęka,Warszawa
Wiadomości: 17
Unhappy

Tragicznie sucha skóra + kosmetyki


Hej,
mam ogromny problem, a mianowicie. Mam prawie 20 lat i nadal szukam swojego ideału jednak bardzo ciężko to idzie
Moja skóra jest bardzoooo! sucha na policzkach i napięta/naciągnięta. Wręcz czasem nawet takie plamy suche mam (czasem różowe). Nakładając fluid, po niedługim czasie czuję dyskomfort gdy się kawali oraz podkreśla moją suchą i naciągniętą skórę.
Używałam wielu kremów, lecz nie znalazłam czegoś na prawdę dobrego.
Obecnie mam VICHY AQUALIA THERMAL - ale nie jest specjalny. Jak posmaruję cerę to niby okej ale po zmyciu to i tak cera jest dalej okropna.
Używam fluidu DIORSKIN NUDE, wcześniej miałam Clarinsa (obydwa nawilżające) ale żaden nie jest dobry.
Do zmywania twarzy mam La-Roche Rosaliac (żel do c. naczynkowej)
Może ktoś ma również tak ogromny problem i powie mi czego używa?
Potrzebuję fluidu oraz kremu może być też żel bądź tonik.
Moja cera również jest naczynkowa więc BROŃ BOŻĘ żeby fluid miał odcień RÓŻU!
Bardzo proszę o pomoc! Na prawdę mi się przyda!
Fleur_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 14:01   #2
doda82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Sprobuj La Roche Posay Effeclar K, bardzo dobry krem do suchej cery.
doda82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 15:00   #3
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

polecam całą serię Bioderma Hydrabio. szczególnie piankę do zmywania makijażu, płyn micelarny, krem i serum nawilżające.

dzięki serii tych kosmetyków uporałam się z wysuszoną skórą
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 17:20   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Cytat:
Napisane przez doda82 Pokaż wiadomość
Sprobuj La Roche Posay Effeclar K, bardzo dobry krem do suchej cery.

Effaclar K zawiera w swoim składzie kwasy, to krem złuszczający do skóry z trądzikiem i tłustej. Do skóry suchej, wręcz przesuszonej i potrzebującej nawilżenia nie radziłabym.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 19:50   #5
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Mam bardzo suchą cerę służy mi krem Inositol Yves Rocher
http://www.yves-rocher.com.pl/twarz/...sze_zmarszczki
Podkładów unikam , jeśli już to czasem vichy Dermablend albo podkład w pudrze YR. Możesz spróbować odstawić podkład lub zmienić na jakiś górnopółkowy do cery suchej, możliwe,że przesusza Cię podkład.
Grunt to dobry krem- chwaliłam sobie Hydrain2 Dermedic, różany Miraculum-miałam zestaw obu tych kremów, pasują mi kremy yves rocher:nutri specific i active sensitive. Miałam też serię apteczną eris czyli pharmaceris do cery naczynkowej, ich krem odżywczy nie ma sobie równych.
Jeśli szukasz nawilżenia zainteresuj się kwasem hialuronowym- w kremach np. dermika, w suplementach
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cy-na-noc.html
I pij więcej wody mineralnej
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 20:15   #6
niegziecna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 24
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Fleur_ Pokaż wiadomość
Hej,
mam ogromny problem, a mianowicie. Mam prawie 20 lat i nadal szukam swojego ideału jednak bardzo ciężko to idzie
Moja skóra jest bardzoooo! sucha na policzkach i napięta/naciągnięta. Wręcz czasem nawet takie plamy suche mam (czasem różowe). Nakładając fluid, po niedługim czasie czuję dyskomfort gdy się kawali oraz podkreśla moją suchą i naciągniętą skórę.
Używałam wielu kremów, lecz nie znalazłam czegoś na prawdę dobrego.
Obecnie mam VICHY AQUALIA THERMAL - ale nie jest specjalny. Jak posmaruję cerę to niby okej ale po zmyciu to i tak cera jest dalej okropna.
Używam fluidu DIORSKIN NUDE, wcześniej miałam Clarinsa (obydwa nawilżające) ale żaden nie jest dobry.
Do zmywania twarzy mam La-Roche Rosaliac (żel do c. naczynkowej)
Może ktoś ma również tak ogromny problem i powie mi czego używa?
Potrzebuję fluidu oraz kremu może być też żel bądź tonik.
Moja cera również jest naczynkowa więc BROŃ BOŻĘ żeby fluid miał odcień RÓŻU!
Bardzo proszę o pomoc! Na prawdę mi się przyda!
znam ten ból, przez lata miałam ten problem, a do tego dochodziły ciągłe alergie. rozwiązanie było proste !
podstawa to płyn miceralny (o którym byał już mowa) ja kupuje z Ziaji, tani i skuteczny. przynajmniej 2 razy dziennie
na pewien czas zrezygnuj z fluidu, a przynajmniej ogranicz jego stosowanie, on tylko rujnuje ci skórę
a podstawa (nauczyłam sie tego na studiach na pielęgniarstwie!) SUCHEJ SKÓRY SIĘ NIE NAWILŻA! SUCHA SKÓRA POTRZEBUJE NATŁUSZCZENIA!!!!!!!
i właśnie natłuszczanie mi pomogło!
doprowadziłam swoją buzie szybciorem do porządku i juz ci mówię, co robiłam:
1. najlepiej nie myj buzi niczym innym, tylko płynem miceralnym (ewentualnie, jeśli musisz zmyć grubą warstwę makijażu użyj mleczka, a mleczko zmyj płynem)
2.na czas kuracji zrezygnuj z używania fluidów, jeśli musisz stosować cokolwiek, to możesz od czasu do czasu musnąć twarz pudrem w kamieniu dla zmatowienia. fluidy z pewnością pogarszają sprawę i o tym przekonałam się osobiście
3.koniecznie zaopatrz się w peeling, tylko jakiś delikatny, na pewno nie gruboziarnisty i podstawa TŁUSTY KREM (polecam tradycyjny nivea (nie soft), lub z firmy Ziaja: oliwkowy, z masłem kakaowym lub mój ulubiony Ziajka dla dzieci (białe pudełko niebieska zakrętka) Wszystkie taniocha ale tym się nie zrażaj, liczy się efekt. ostatni zakup to krem garniera taki w czerwonym pudełku, do cery bardzo suchej(to będzie na dzień)
4. musisz być cierpliwa i systematyczna (u siebie poprawę zauważyłam po jakimś tygodniu, po około miesiącu miałam problem prawie z głowy)
5. każdego wieczoru przed pójściem spać umyj buzie płynem i kremuj ją porządnie tłustym kremem, nie zaszkodzi krótki masaż
6. możesz dwa razy w tygodniu zrobić sobie delikatny peeling (to bardzo istotne i pamietaj, że masz skórę naczynkową więc nie przesadzaj z szorowaniem), później oczywiście tłusty krem
7. rano nie woda, tylko płyn i od razu krem garniera (ten krem można śmiało musnąć pudrem i lekko zmatowić skórę, ale jeśli nie musisz tego robić, to poprzestań na kremie)
Nie martw się tym, że kremy są tłuste, to ci nie zaszkodzi. Ja w trakcie kuracji stale nosiłam w torebce płyn miceralny i płatki kosmetyczne i co jakis czas przemywałam buzię.
Kiedy skóra wróci do normy prawdopodobnie będziesz mogła stosowac fluidy i lżejsze kremy (polecam lekki, matujący Dior, drogi, ale dobry), ale warto co jakiś czas przed snem zastosować nivea. Musisz też pamiętać, że problem może, ale nie musi powracać w okresie grzewczym (od późnej jesieni, do wczesnej wiosny), bo wtedy powietrze w pomieszczeniach jest bardziej suche, ale jak juz wcześniej napisałam wystarczy nivea na noc i po sprawie.
Nie daj się tylko nabrać na jakieś specyfiki typy bellisa hydro, czy inne cuda w tabletkach, bo to ci nie pomoże, a szkoda kasy i zdrowia.
Ale litanie napisałam! Mam tylko nadzieję, ze moje rady Ci pomogą.
niegziecna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 09:34   #7
Fleur_
Przyczajenie
 
Avatar Fleur_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Białystok, Ostrołęka,Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, szczególnie Tobie niegziecna.
Właśnie tak też sądziłam, że nie krem nawilżający a jakiś tłusty mi potrzebny bo te nawilżające mają wodę a ona wysusza bardzo, zreszto gdy wyjdę z pod prysznica to tragedia na buzi!
Taki Garniera czerwony to moja mama miała tyle, że na zmareszczki ale zauważyłam że gdy się nim posmarowałam (już z bezradności) o nawet bardzo fajny był

Dior'a krem, a dokładniej jaki?
I ten tłusty to taki robiony czy ze sklepu? (bo kiedyś miałam robiony)

No przez to że mam policzki czerwone to niestety ale fluidu użwać muszę, taki średniokryjący ale jednak, tyle, że od pewnego czasu używam od biedy gdy na prawdę muszę. A że teraz wakacje to dam radę ogarnąć bez Tylko troche mordkę opalę to nie będzie tak źle może z tymi rumieńcami !
Peelingu używam takiego: (The Body Shop) VITAMIN E Cream Exfoliator (wszystkie rodzaje cery, z jojobą ) - Bardzo delikatny

A i jeszcze prosiłabym jednak o poradę dotyczącą jakiegoś fluidu!
Dzięki !
Fleur_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 21:05   #8
niegziecna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 24
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Fleur_ Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, szczególnie Tobie niegziecna.
Właśnie tak też sądziłam, że nie krem nawilżający a jakiś tłusty mi potrzebny bo te nawilżające mają wodę a ona wysusza bardzo, zreszto gdy wyjdę z pod prysznica to tragedia na buzi!
Taki Garniera czerwony to moja mama miała tyle, że na zmareszczki ale zauważyłam że gdy się nim posmarowałam (już z bezradności) o nawet bardzo fajny był

Dior'a krem, a dokładniej jaki?
I ten tłusty to taki robiony czy ze sklepu? (bo kiedyś miałam robiony)

No przez to że mam policzki czerwone to niestety ale fluidu użwać muszę, taki średniokryjący ale jednak, tyle, że od pewnego czasu używam od biedy gdy na prawdę muszę. A że teraz wakacje to dam radę ogarnąć bez Tylko troche mordkę opalę to nie będzie tak źle może z tymi rumieńcami !
Peelingu używam takiego: (The Body Shop) VITAMIN E Cream Exfoliator (wszystkie rodzaje cery, z jojobą ) - Bardzo delikatny

A i jeszcze prosiłabym jednak o poradę dotyczącą jakiegoś fluidu!
Dzięki !
cieszę się, że mogłam ci pomóc. mam jeszcze kilka uwag:
1.jak wychodzisz spod prysznica, koniecznie serwuj sobie płyn miceralny, skóra nie będzie sucha i ściągnięta.
2.ten krem GARNIERA nie jest na zmarszczki, mówimy o dwóch różnych seriach. ja stosuję na dzień GARNIER SKIN NSTURALS intensywna pielęgnacja bardzo suchej skóry (to jest jeden z najtańszych kremów tej firmy), jest w każdej drogerii.
3. krem diora to HYDRA LIFE fluide-matite pro-jeunesse (jest bardzo dobry i wydajny, niestety cena może przekroczyć nawet 200zl za 50ml- moim zdaniem to troche dużo, jak za krem)
4.z tym peelingiem spoko, byle był delikatny
5. co do fluidu, to słusznie, że się ograniczasz, młodziutka jesteś i szkoda tak skórę maltretować, a nie oszukujmy się wszystkie fluidy, nawet najdroższe zapychają pory i na dłuższą metę nie służą skórze. ja używam fluidu i pudru raczej okazjonalnie, zwłaszcza latem, po kilku mniej i bardziej udanych testach od kilku lat stosuję LIRENE, taki w srebrnym opakowaniu z pompką, zostawia na skórze taka delikatną aksamitną powłokę. ja polecam
6. a teraz o tłustym kremie: polecam Ci NIVEA, klasyczny,taki w granatowym, pudełku. dobre też są ZIAJA oliwkowy, albo masło kakaowe. ja zimą, zwłaszcza kiedy jadę na narty zaopatruję się w krem dla dzieci ZIAJKA ma małe białe pudełko z jasną, niebieską nakrętką. Wszystkie te kremy są dostępna w drogeriach i kosztują grosze.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania śmiało pisz. Powodzenia w kuracji
niegziecna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 10:55   #9
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

jeżeli masz suchośc, która idzie nawet w stan zapalny o czym świadczy podrażnienie i zaróżowienie to uważaj bo może to być też atopowe zapalenie skóry.
ja radziłabym trochę inaczej - zacząć używać niepodrażniających kosmetyków --> do mycia twarzy żel babydream z rossmanna lub olejek myjący z biochemii urody
jakiś solidny, naturalny krem na noc (ale nie garniery i nivea) np. z firmy sylveco krem rokitnikowo-brzozowy (mogą być dostępne w aptekach, koszt. ok. 27 zł), nakładaj go także gdy jesteś już w domu albo z biochemii urody jakieś serum olejowe albo krem sojowy
na dzień póki co stosowałabym taki sam krem
jezeli chodzi o podkłady to do bardzo suchej skóry sprawdza się bourjous
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...enia-cery.html
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 11:29   #10
Olga72
Raczkowanie
 
Avatar Olga72
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 103
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Ja Ci polecam do nawilżenia krem ziajka (z filtrem SPF 6) on jest dla dzieci, ale naprawdę świetnie natłuszcza Tylko nakładaj go 20 minut przed podkładem, ponieważ na początku jest tłusty film, który potem znika a cera jest super nawilżona i się nie świeci
Olga72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 11:55   #11
Marquisa
Raczkowanie
 
Avatar Marquisa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 78
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Ja borykam się z problemem mega przesuszonej skory od miesiąca. Nie mam wykształcenia kosmetycznego ani medycznego ale myślę że sporo wiedzy zasięgnęłam w tej dziedzinie podczas szukania czegoś dla swojej potrzeby.

Bardzo się zgadzam z niegziecna w sprawie natłuszczania.
Niemniej jednak ja nie polecałabym żadnych peelingów mechanicznych!!! Nawet najlżejszych. Sama używam peelingów enzymatycznych ,poleconych mi w instytucie Erisa. Dla cery wrazliwej najlepiej unikac jakiegokolwiek podrażnienia, tarcia. Nawet najmniejsze może mieć marne skutki.
Z najtanszych znam Pharmaceris peeling enzymatyczny, sa dwa rodzaje :jest do cery naczynkowej oraz do suchej.
Poza tym uzywam żeli i płynów micelarnych, dbam o to żeby dokładnie oczyścić skorę z makijazu. Kilkukrotnie delikatnie ja oczyszczam, a na koniec spryskuje wodą termalną i osuszam po ok 30sek chusteczką. Potem nakladam krem...

Nie musisz rezygnowac z makijazu, byc moze nie znalazłas odpowiedniego podkladu nawilzajacego ale zastąp go kremem toująco- naiwlżającym tzw "tinted moisturizer", na rynku jest ich mnóstwo dodatkowo zawierających filtr przeciwsłoneczny (w moim przypadku super jasnej karnacji koniecznosc).

Jesli chodzi o kremy ja często stosuje kilka wartsw . Moja skora momentalnie je wchłania. (Nie odczułam żadnego zapychania.) A zatem kładę coś nawilzajacego np Agualia Thermal Vichy, a na to natłuszczajacego.
Moje ulubione kremy ktore zawsze śpieszą mi ratunek to:

* SVR Topialyse senstivie
* Nanobase Repair
*Iwostin (krem tłusty, lub półtłusty)
robie sobie takze na kilka godzin super natłuszczającą maseczkę z wazeliny *Linomag lub Linoderm


pod oczy stosuję żel Arnikowy (trzymam go w lodówce ^^)

Szalenie wazne jest spozywanie wody mineralnej (nie zrodlanej!) w duzych ilosciach, ja pije 1,5-2 litry dziennie poza innymi plynami jak herbata itd.
No i warto zaopatrzyc się w jakies witaminy do regeneracji skory typu
*h-pantoten ^^

Nie piszę o żadnych kremach z wyższej półki, też lubię serię Hydra Life z Dior ale nie uwazam aby miały spektakularne efekty. Za cenę takiego kremu lepiej udać się do dobrej kosmetyczki na zabieg nawilżający.

To jest moja kompleksowa kuracja oparta na moim własnym doświadczeniu. Mam nadzieję , że Ci pomogę

Edytowane przez Marquisa
Czas edycji: 2011-06-18 o 11:57
Marquisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-18, 13:11   #12
sara788
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Hej ja polecam Ci abyś wypróbowała sobie linie odżywczą z firmy Thalgo, krem jest tłusty i bardzo odżywczy oraz z tej samej serii maskę którą możesz w celu natłuszczenia skóry stosować dwa razy w ciągu tygodnia, ja w swoim gabinecie prowadzę sprzedaż kosmetyków firmy Thalgo i bardzo długo na nich pracuje, posiadam nawet sklep internetowy z tymi kosmetykami na www.centrumurody-joanna.pl. Gdybyś miała jakieś inne pytania to służę pomocą. Warto zmienić kosmetyki jeśli nie pomagają, miałam wiele klientek które z Vichy zrezygnowały, bo nie każdemu pomogą.

Pozdrawiam

Sara
sara788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 16:48   #13
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
jeżeli masz suchośc, która idzie nawet w stan zapalny o czym świadczy podrażnienie i zaróżowienie to uważaj bo może to być też atopowe zapalenie skóry.
ja radziłabym trochę inaczej - zacząć używać niepodrażniających kosmetyków --> do mycia twarzy żel babydream z rossmanna lub olejek myjący z biochemii urody
jakiś solidny, naturalny krem na noc (ale nie garniery i nivea) np. z firmy sylveco krem rokitnikowo-brzozowy (mogą być dostępne w aptekach, koszt. ok. 27 zł), nakładaj go także gdy jesteś już w domu albo z biochemii urody jakieś serum olejowe albo krem sojowy
na dzień póki co stosowałabym taki sam krem
jezeli chodzi o podkłady to do bardzo suchej skóry sprawdza się bourjous
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...enia-cery.html
kesii dobrze mówi
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 18:16   #14
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Dla każdego coś innego. Ja miałam identyczny problem. Męczyłam się, wydawałam mnóstwo kasy na kremy, a co okazało się najskuteczniejsze? Kosmetyki za grosze. Oczywiście nie twierdzę, że drogie kosmetyki to ściema, a tanie luksus. Po prostu ja odkryłam, że mojej buzi wystarczą:
- krem bambino,
- żel do mycia i demakijażu twarzy i oczu, be beauty, do cery suchej i wrażliwe (dostępny w biedronce, groszowe sprawy, a zniknęły mi suche skórki, napięta skóra, ograniczył też występowanie jakichś niespodzianek),
- hydrolat oczarowy,
- peeling raz na tydzień.

Zrezygnowałam z podkładów, bo obojętnie jakie doprowadzały moją buzię do stanu opłakanego. Używam korektora i sypkiego pudru, to mi wystarcza.

Spróbuj chociaż na noc kremu bambino, naprawdę polecam. Na dzień może być za tłusty, ale na noc w sam raz. Sprawdź, czy nie będzie Cię zapychał. Jeśli nie to warto z nim poeksperymentować.
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 20:58   #15
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

co jest wartościowego w kremie Bambino, że go polecasz?
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 11:37   #16
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Polecam go, ponieważ to jedyny kosmetyk, który mi pomógł. Miałam suche, zaczerwienione "placki" na buzi, podrażnioną skórę w okolicach nosa, ust.

To krem przeznaczony dla niemowląt i dzieci. Nie ma konserwantów, barwników. Z tego, co wyczytałam ma tlenek cynku, talk i oleje mineralne. Pięknie wszystko łagodzi i odpowiednio natłuszcza. Dla mojej skóry jest idealny, ale z tego co mówią dziewczyny na wizażu niektóre może zapychać. Ja na szczęście nie mam tego problemu, a z innymi sobie świetnie radzi.

Napisałam też o nim, bo wiem do jakiej frustracji prowadzi tak sucha skóra. A krem na pewno nie zaszkodzi, a może nawet pomoże.

I z góry zaznaczam, że nie - nie jestem żadnym przedstawicielem tej firmy i nie próbuję zwiększyć sprzedaży.

A jeszcze tak pomyślałam - do autorki - próbowałaś nakładać oleje na buzię? Np. olej ze słodkich migdałów?
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 15:13   #17
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

tlenek cynku i talk wysuszają, a w kremie bambibo sa po to żeby minimalizować skutki odparzeń i chronić skórę. dla skóry nie-dziedzięcej nie robi nic. oleje mineralne do tego powodują, że skóra nie oddycha właściwie. na dłuższą drogę nie jest to właściwa pielęgnacja. bądź co bądź starzejemy się z każdym dniem i należy to uwzględnić, gdyż skóra sucha starzeje się jeszcze szybciej.
popieram tańsze kosmetyki ale bardziej w kierunku mało znanych marek i na pewno niedrogeryjnych i nie z wielkich koncernów kosmetycznych. tanie kremy ziajki owszem natłuszczają ale raczej tanią parafiną która po prostu tworzy warstwę, z własciwym natłuszczeniem skóry głeboko nie mają za wiele wspólnego.
jeszcze w zakresie suplementacji - faktycznie możesz kupić sobie wiesiołka w kapsułkach i zażywać doustnie, czasami możesz kapsułkę wydusić na twarz. spróbuj może polubisz naturalne olejki.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 11:20   #18
Fleur_
Przyczajenie
 
Avatar Fleur_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Białystok, Ostrołęka,Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Dziękuję za wszystkie porady! Szukałam fluidu i myśle nad tym: Estee Lauder Futurist albo Estee Lauder Double Wear. Co sądzicie?
Fleur_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 15:08   #19
margarita990
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 12
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

ja stosuję ten krem http://decubal.pl/produkty,face_cream.html i bardzo go sobie chwalę. jest delikatny, względnie tani, starcza na długo, stosuję go i na noc, i na dzień (również pod podkład).
margarita990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 13:35   #20
basia456
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 20
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Też nie bardzo rozumiem w czym miałby Ci pomóc.
Może efekt placebo? Czasem i kosmetyki do skóry suchej tak działają że wystarczy w nie wierzyć i masz efekt.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-05-13 o 14:39 Powód: link
basia456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 15:52   #21
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Tragicznie sucha skóra + kosmetyki

Od dziecka męczę się ze suchą skórą, przetestowałam masę kremów, głównie aptecznych (drogeryjne w swoim składzie nie mają nic, co mogłoby pomóc, a co najwyżej zaszkodzą), a co mi pomogło? Oleje Taka prosta rzecz.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-14 16:52:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.