Belgia - wystąp ! - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-07, 18:22   #571
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez maadziak Pokaż wiadomość
Nie Bruksela, a Aalst
oo a czym się zajmujesz? Czy przyjechałaś tylko do kogoś i narazie nic nie robisz?
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 11:23   #572
eternitymoment
Zadomowienie
 
Avatar eternitymoment
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: olimp
Wiadomości: 1 626
Dot.: Belgia - wystąp !

pozdrawiam Was dziewczyny
eternitymoment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 12:38   #573
maadziak
Raczkowanie
 
Avatar maadziak
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 191
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
oo a czym się zajmujesz? Czy przyjechałaś tylko do kogoś i narazie nic nie robisz?
Przyjechałam właśnie dlatego, że miałam już tutaj pracę w biurze projektowym : )
maadziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 18:06   #574
Aplee
Przyczajenie
 
Avatar Aplee
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Belgia - wystąp !

Ja rozpocznę moją przygodę z Belgią za miesiąc
Aplee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 07:39   #575
Gwiazdka20
Zadomowienie
 
Avatar Gwiazdka20
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 168
Dot.: Belgia - wystąp !

Cześć dziewczyny!
Właśnie kończę swój ponad 2 miesięczny pobyt w Belgii, w części posługującej się językiem niderlandzkim. Polubiłam ten kraj i poważnie zastanawiam się nad powrotem do tego kraju na stałe.
W swojej pracy (sezonowa praca na sortowni) pracowałam ze starszym, 70-letnim Belgiem, który był bardzo miłym człowiekiem, ale z którym porozumiewalam się po ang. Chciałabym zrobić mu miłą niespodziankę i pożegnać się z nim po niderlandzku. Jeśli któraś z Was zna ten język i mogłaby mi przetłumaczyć 2-3 zdania to proszę o priv.
Gwiazdka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 11:02   #576
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez Aplee Pokaż wiadomość
Ja rozpocznę moją przygodę z Belgią za miesiąc
Hej. W której części Belgii będziesz?
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 15:13   #577
Aplee
Przyczajenie
 
Avatar Aplee
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
Hej. W której części Belgii będziesz?
Hej Będę w walonii, w Liege
Aplee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 19:45   #578
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Belgia - wystąp !

pozdrawiam z Flandrii
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 19:18   #579
Cada
Raczkowanie
 
Avatar Cada
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Opole/Częstochowa
Wiadomości: 446
Dot.: Belgia - wystąp !

Hej, jest tu jeszcze ktoś? Pozdrawiam z Brukseli
__________________
Angielski
Hiszpański
Rosyjski

Arabski



Cada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 09:39   #580
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Belgia - wystąp !

I ja również pozdrawiam z Flandrii
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 23:21   #581
LegalnaBlondii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 268
Dot.: Belgia - wystąp !

Dopisze się i ja. Mimo, że jeszcze z Polski

Witam

1lipca z TZ'em wyjezdzamy do jego rodziny do belgii, tam też planujemy zostać na dluzszy okres. Moja mama mieszka tam ok 150km od miejsca, w ktore my trafimy.
Do emigrantek: powiedzcie, najważniejsze rzeczy jakie musze zabrać ze soba na 1 dłuższy wyjazd? Co jest konieczne z tych wszystkich urzędów itp, poza tym co musze wziac w walize, takie rzeczt bez których trudno sie odyć i odnaleźć?
__________________
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
LegalnaBlondii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-25, 19:30   #582
zeberi
Przyczajenie
 
Avatar zeberi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 4
Dot.: Belgia - wystąp !

Pozdrawiam z Brukseli
zeberi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 10:07   #583
LegalnaBlondii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 268
Dot.: Belgia - wystąp !

Hej moze zna któraś z was strony na których można znaleźć mieszkanka do wynajecia przez osoby prywatne, a nie biura?
__________________
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
LegalnaBlondii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 12:51   #584
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Belgia - wystąp !

Immoweb
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 14:07   #585
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez LegalnaBlondii Pokaż wiadomość
Dopisze się i ja. Mimo, że jeszcze z Polski

Witam

1lipca z TZ'em wyjezdzamy do jego rodziny do belgii, tam też planujemy zostać na dluzszy okres. Moja mama mieszka tam ok 150km od miejsca, w ktore my trafimy.
Do emigrantek: powiedzcie, najważniejsze rzeczy jakie musze zabrać ze soba na 1 dłuższy wyjazd? Co jest konieczne z tych wszystkich urzędów itp, poza tym co musze wziac w walize, takie rzeczt bez których trudno sie odyć i odnaleźć?
u mnie w regionie nie ma czerwonej herbaty-nigdzie!

i sprawa z kosmetykami też problemowa(odżywki do włosów, maski, kwasy-ściagam z Pl)

Edytowane przez 201604190934
Czas edycji: 2015-07-27 o 14:40
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 08:41   #586
LegalnaBlondii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 268
Dot.: Belgia - wystąp !

Ja właśnie zamówiłam kosmetyki do domu bo tutaj nie ma tych 'moich'.

Orientuje sie któraś z Was czy w belgii mozna kupić liquidy do e-papierosow? Wiem, ze tu sa te beznikotynowe, właśnie o nie mi chodzi, ale tak czy inaczej, nie moge ich zlokalizowac
__________________
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
LegalnaBlondii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 20:13   #587
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez LegalnaBlondii Pokaż wiadomość
Ja właśnie zamówiłam kosmetyki do domu bo tutaj nie ma tych 'moich'.

Orientuje sie któraś z Was czy w belgii mozna kupić liquidy do e-papierosow? Wiem, ze tu sa te beznikotynowe, właśnie o nie mi chodzi, ale tak czy inaczej, nie moge ich zlokalizowac
są są, ale trzeba pytać-tż w nachtwinklu kupuje
na początku mu zerówki wciskał, ale szybko się "doposażył"

edit. doczytałam, że Tobie zależy na 0-są w każdym nocnym
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 11:51   #588
LegalnaBlondii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 268
Dot.: Belgia - wystąp !

Wlasnie zlokalizowalam 3 sklepy w odleglosci ok 3km ode mnie usiane rzadkiem gdzie teraz za 10ml kosztuja 3€


Jestem tu krótko wiec ciężko mi sie odnaleźć

A pytanie do osob wynajmujacych mieszkanie, bo właśnie z tz stoimy przed wyborem, mieszkanie za 500€+160€rachunki+elektry cznosc indywidualnie z rozliczeniem na koniec roku czy studio za 450€+wszystkie indywidualne rachunki? Co sie bardziej "oplaca"?
__________________
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
LegalnaBlondii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 12:05   #589
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez LegalnaBlondii Pokaż wiadomość
Wlasnie zlokalizowalam 3 sklepy w odleglosci ok 3km ode mnie usiane rzadkiem gdzie teraz za 10ml kosztuja 3€


Jestem tu krótko wiec ciężko mi sie odnaleźć

A pytanie do osob wynajmujacych mieszkanie, bo właśnie z tz stoimy przed wyborem, mieszkanie za 500€+160€rachunki+ele ktrycznosc indywidualnie z rozliczeniem na koniec roku czy studio za 450€+wszystkie indywidualne rachunki? Co sie bardziej "oplaca"?
1.koniecznie odwiedź Action-sklep ze wszystkim-mega tanio, dobre kosmetyki można wyhaczyć(są tańsze niż w marketach np za żel Garniera 3 e zamiast 9)
2.druga opcja dużo lepsza wg mnie
3 p/s w jakiej okolicy mieszkasz? ja niedaleko Vilvoorde

Edytowane przez 201604190934
Czas edycji: 2015-07-30 o 13:07
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 12:08   #590
LegalnaBlondii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 268
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez mjos Pokaż wiadomość
1.koniecznie odwiedź Action-sklep ze wszystkim-mega tanio, dobre kosmetyki można wychaczyć(są tańsze niż w marketach np za żel Garniera 3 e zamiast 9)
2.druga opcja dużo lepsza wg mnie
Actiona wlasnie mamy zamiar dzis odwiedzić

Ile wychodza Ci mniej wiecej rachunki miesiecznie jesli tak wynajmujesz? (jesli mozna wiedziec )

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

I czy ciezko sie dogadac w sprawie otwarcia tych rachunkow, duzo latania jest za tym?
__________________
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
LegalnaBlondii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 13:23   #591
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez LegalnaBlondii Pokaż wiadomość
Actiona wlasnie mamy zamiar dzis odwiedzić

Ile wychodza Ci mniej wiecej rachunki miesiecznie jesli tak wynajmujesz? (jesli mozna wiedziec )

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

I czy ciezko sie dogadac w sprawie otwarcia tych rachunkow, duzo latania jest za tym?
Otwieranie rachunków jest proste, ogólnie sprawy urzędowe są tu bardzo proste-na początku wszędzie i wszystko załatwialiśmy po angielsku


Teraz mieszkamy w 3 miejscu, ale przeszliśmy przez studio, duży dom, mały dom(we wrześniu będzie ostateczna przeprowadzka).


Więc
dom ogrzewany olejem był najdroższy, bo i olej drogi. Plus taki, że zalewasz i zużywasz to co masz. Nie pamiętam ceny

Studio 40 m2, totalnie nieizolowane-52e miesięcznie prąd, 26 e gaz-po rocznym rozliczeniu mieliśmy 100e nadpłaty(razem,bo mieliśmy w pakiecie prąd plus gaz)

Grzaliśmy średnio, bo ja lubię +-19-20 stopni. Cały dzień chodzi u nas komputer i zamiennie drugi lub tv. Sprzęty:lodówka, pralka, suszarka, płyta indukcyjna i piekarnik elektryczny. Czyli bez szaleństw-standardowe.

Teraz domek tak na oko 50 m2, okna na 3 ścianach pojedyncze, od sufitu do podłogi, zajmujące 3/4 ściany-prąd ta sama sytuacja, ogrzewanie gazowe(dom zimny) wychodziło 300 e miesięcznie(przeszliśmy na ogrzewanie kominkiem)

Internet mam najtańszy, 100 GB miesięcznie-26 e

Telefon mam na kartę-lycamobile 10e-opłaca się, bo do Pl dzwonię prawie za darmo

Ubezpieczenie mamy z Parteny, dobre i tanie

Domek 450e-sypialnia i salon, ogród 1000m2

Jeżeli dopiero przyjechaliście to polecam Kringwinkle-meble, wyposażenie za grosze, żałuję że dowiedziałam się w tym roku



Aaa i mi się przypomniało-jeżeli mieszkasz w vlaams brabant to musicie opłacić podatek "od wieku", dobrze samemu im się przypomnieć, bo często przysyłają rachunek zbiorowy za 3 lata i od razu komornika Do zeszłego roku to było 25 e, ale podobno w tym roku podwyżka(chyba 50e, ale ręki nie dam, bo czekam na rachunek)

Edytowane przez 201604190934
Czas edycji: 2015-07-30 o 13:35
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 13:56   #592
LegalnaBlondii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 268
Dot.: Belgia - wystąp !

Teraz odnajmuje mieszkanie od znajomych, którzy pojechali do polski, praktycznie w centrum Antwerpii. Ale dziś jedziemy na spotkanie do Deurne obejrzec mieszkanie z kuchnia otwarta na salon, łazienka i sypialnia za 675€ juz z rachunkami bez elektryczności. Problem jest w języku bo dogadujemy się w języku angielskim, a niderlandzki/flamandzki to jeszcze czerna magia dla nas... Tz jeszcze z Polski zlapal prace na fabryce i wymagali od niego tylko angielskiego wiec stwierdzilismy, ze skoro jest możliwość plus możliwość zamieszkania na 2 miesiace bez wynajmy to zaryzykujemy. Dobrze ze mowisz o tym sklepie bo mieszkania sa gole . O tym podatku wspomniec przy meldunku czy gdzie?

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Tz się uparl na rachunki wliczone w cene wynajmu, bo boi się ze nie ogarniemy, żeby coś takiego na początek zlapac, a ja nie jestem przekonana :/
__________________
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
LegalnaBlondii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 15:34   #593
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez LegalnaBlondii Pokaż wiadomość
Teraz odnajmuje mieszkanie od znajomych, którzy pojechali do polski, praktycznie w centrum Antwerpii. Ale dziś jedziemy na spotkanie do Deurne obejrzec mieszkanie z kuchnia otwarta na salon, łazienka i sypialnia za 675€ juz z rachunkami bez elektryczności. Problem jest w języku bo dogadujemy się w języku angielskim, a niderlandzki/flamandzki to jeszcze czerna magia dla nas... Tz jeszcze z Polski zlapal prace na fabryce i wymagali od niego tylko angielskiego wiec stwierdzilismy, ze skoro jest możliwość plus możliwość zamieszkania na 2 miesiace bez wynajmy to zaryzykujemy. Dobrze ze mowisz o tym sklepie bo mieszkania sa gole . O tym podatku wspomniec przy meldunku czy gdzie?

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Tz się uparl na rachunki wliczone w cene wynajmu, bo boi się ze nie ogarniemy, żeby coś takiego na początek zlapac, a ja nie jestem przekonana :/
675 w Deurne z rachunkami to bardzo dobra cena-przejrzałam inne oferty i jest ok

Nie wspominać, oni zaraz dostaną informację, że im nowi mieszkańcy w regionie przybywają

Jeżeli chcesz iść na język to zorientuj się już teraz, bo niektóre szkoły w wakacje zbierają zapisy do szkoły-jeżeli zapiszesz się na inburgering to jest za darmo. No ale wtedy musisz mieć prawie 100% obecności(nie chcę strzelać ile, bo to znam ze słyszenia tylko)
Po kursie intensywnym mówisz biegle po 6m, po kursie 2x w tygodniu kumasz, mówisz ale na podstawowym.

Macie konto w banku? Polecam argenta-wszystko za darmom można założyć na polski dowód, a jak już wyrobicie belgijskie karty to idziecie i zmieniają dane.

aaa i warto zainwestować w czytnik kart-wtedy sobie w domu możecie sczytacie jakie podatki macie, jakie zwroty, dopłaty, ile dni urlopu, możecie zapisać sie łątwiej do szkoły, wypełniać dokumenty i wysyłać drogą mailową-opłaca się

do oglądania tvn na internecie(player.pl) polecam wtyczkę hola-inaczej nie działa
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 19:36   #594
LegalnaBlondii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 268
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez mjos Pokaż wiadomość
675 w Deurne z rachunkami to bardzo dobra cena-przejrzałam inne oferty i jest ok

Nie wspominać, oni zaraz dostaną informację, że im nowi mieszkańcy w regionie przybywają

Jeżeli chcesz iść na język to zorientuj się już teraz, bo niektóre szkoły w wakacje zbierają zapisy do szkoły-jeżeli zapiszesz się na inburgering to jest za darmo. No ale wtedy musisz mieć prawie 100% obecności(nie chcę strzelać ile, bo to znam ze słyszenia tylko)
Po kursie intensywnym mówisz biegle po 6m, po kursie 2x w tygodniu kumasz, mówisz ale na podstawowym.

Macie konto w banku? Polecam argenta-wszystko za darmom można założyć na polski dowód, a jak już wyrobicie belgijskie karty to idziecie i zmieniają dane.

aaa i warto zainwestować w czytnik kart-wtedy sobie w domu możecie sczytacie jakie podatki macie, jakie zwroty, dopłaty, ile dni urlopu, możecie zapisać sie łątwiej do szkoły, wypełniać dokumenty i wysyłać drogą mailową-opłaca się

do oglądania tvn na internecie(player.pl) polecam wtyczkę hola-inaczej nie działa
Dziękuję za rady konto w banku mamy, ale w polskim. Kolejne pytanie: jak się zsmelduje, musze przerejrstrowac samochod? To dość duży koszt wiec czy da się tak by się tylko zglosic ze tu i tu mieszkam i nie ruszać samochodu?

GDZIE TANIO KUPIĆ PRALKE I LODOWKE?
__________________
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
LegalnaBlondii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 10:12   #595
LegalnaBlondii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 268
Dot.: Belgia - wystąp !

Witajcie emigrantki nie wiem czy jeszcze tu ktos zaglada z Belgii. Ale jak sobie radzicie z deszczowa pogoda w Belgii? Moja mama rok temu przezyla tylko dwa dni ze sniegiem, a od wrzesnia non stop deszcz. Da sie przywyknac? mnie juz szlak trafia, kosci lupia, glowa boli, a jezdzenie do pracy autobusami podczas deszczu przyprawia mnie o dreszcze macie tak?
__________________
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
LegalnaBlondii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 16:36   #596
AMonica
Przyczajenie
 
Avatar AMonica
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Belgia - wystąp !

Witam ,
Tak sie zastanawiam czy jest ktos z okolic Dendermonde ? Czuje sie tu dosc samotnie , przyjechalam z corka do meza w lipcu . Corka chodzi do szkoly radzi sobie dobrze , gorzej z mamusia nie potrafie site tu odnalesc , ucze sie niderlandzkiego, Wczesniej mieszkalam w Kanadzie I niestety wszystko porownuje , brakuje mi angielskiego , czesto sir zastanawiam jak dlugo tu jeszcze wytrzymam , nie wiem czy nie wyjechac do Anglii. Czy jest tu jeszcze jakas mama ktora sie nie moze w Belgii odnalezc? Tak sobie mysle ze jak bym kogos poznala moze bylo by mi prosciej die odnalesc , SAMA niewiem
AMonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 18:53   #597
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez LegalnaBlondii Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady konto w banku mamy, ale w polskim. Kolejne pytanie: jak się zsmelduje, musze przerejrstrowac samochod? To dość duży koszt wiec czy da się tak by się tylko zglosic ze tu i tu mieszkam i nie ruszać samochodu?

GDZIE TANIO KUPIĆ PRALKE I LODOWKE?
o matko i córko! nie wiem dlaczego mi nie wyświetliło powiadomienia

co u Ciebie?poukładało się?

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez AMonica Pokaż wiadomość
Witam ,
Tak sie zastanawiam czy jest ktos z okolic Dendermonde ? Czuje sie tu dosc samotnie , przyjechalam z corka do meza w lipcu . Corka chodzi do szkoly radzi sobie dobrze , gorzej z mamusia nie potrafie site tu odnalesc , ucze sie niderlandzkiego, Wczesniej mieszkalam w Kanadzie I niestety wszystko porownuje , brakuje mi angielskiego , czesto sir zastanawiam jak dlugo tu jeszcze wytrzymam , nie wiem czy nie wyjechac do Anglii. Czy jest tu jeszcze jakas mama ktora sie nie moze w Belgii odnalezc? Tak sobie mysle ze jak bym kogos poznala moze bylo by mi prosciej die odnalesc , SAMA niewiem
hej, pewnie Ci ciężko po przeprowadzce z Kanady
Belgia jest dość usidlająca
codziennie, podobnie jak Ty, biję się z myślami o powrocie-ciągłe kalkulowanie, ciągle za i przeciw
pozdrawiam z Vilvoorde

Edytowane przez 201604190934
Czas edycji: 2015-11-27 o 18:55
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 20:32   #598
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Belgia - wystąp !

oooo Belgia

Jak tam jest w kwesti bezpieczenstwa na chwile obecna? mam bilety na sylwestra do brukseli ale sie obawiam...
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 21:10   #599
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
oooo Belgia

Jak tam jest w kwesti bezpieczenstwa na chwile obecna? mam bilety na sylwestra do brukseli ale sie obawiam...
jest dziwnie...dużo mniej ludzi na ulicach, wzmożone kontrole "pod bronią", o dziwo wydaje się być bezpieczniej niż po poprzednich atakach
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 12:19   #600
Suprises
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 58
Dot.: Belgia - wystąp !

Cytat:
Napisane przez AMonica Pokaż wiadomość
Witam ,
Tak sie zastanawiam czy jest ktos z okolic Dendermonde ? Czuje sie tu dosc samotnie , przyjechalam z corka do meza w lipcu . Corka chodzi do szkoly radzi sobie dobrze , gorzej z mamusia nie potrafie site tu odnalesc , ucze sie niderlandzkiego, Wczesniej mieszkalam w Kanadzie I niestety wszystko porownuje , brakuje mi angielskiego , czesto sir zastanawiam jak dlugo tu jeszcze wytrzymam , nie wiem czy nie wyjechac do Anglii. Czy jest tu jeszcze jakas mama ktora sie nie moze w Belgii odnalezc? Tak sobie mysle ze jak bym kogos poznala moze bylo by mi prosciej die odnalesc , SAMA niewiem
Mam to samo co i Ty nie mam dziecka, a jedynie przyszlego "narzeczonego" i nie potrafie sie tu odnaleźć. Języka jeszcze nie zaczelam, z kazdym dogaduje sie tu po angielsku, ale wiadomo, oni tak samo jak i ja nie zawsze dogaduja się perfekto jestem tu pol roku, a juz mnie troszke zmeczyl ten kraj, caly czas ciagnie do polski, ale patrzac na warunki zycia tam, szczególnie na Lubelszczyźnie skąd pochodze, odechciewa mi się powrotu, skoro tu pracujac oboje, jedna wyplate spokojnie sobie odkladamy na oszczędności w polsce nie byloby to mozliwe...
Dobija jeszcze to, że jesteśmy tu praktycznie sami, jest tu rodzina Tz, ale po tym co mam odstawili, kontakt się urwal, zero znajomych. Przynajmniej ja, praca i dom. Tz zlapal w pracy polskie znajomości, ja niestety nie mam takiej możliwości. Dlatego żeby zabic czas zaczynam niedługo jezyk i szukam jakiejs szkoly dodatkowej zeby sie podszkolić i zabic trochę czasu
Pozdrawiam z Antwerpii

Edytowane przez Suprises
Czas edycji: 2016-01-23 o 12:23
Suprises jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 10:22:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.