CO SADZICIE O KOSMETYKACH VICHY? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-08, 08:21   #31
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: CO SADZICIE O KOSMETYKACH VICHY?

ja używałam szamponu regenerującego (w żółtym opakowaniu) i byłam średnio zadowolona,moja mama przepada natomiast za kremami do twarzy tej firmy.
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 11:20   #32
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: CO SADZICIE O KOSMETYKACH VICHY?

Ad. wypowiedzi Tomka G. i Pixie_76

To, że L'Oreal i LRP należą do tego samego koncernu nie oznacza jeszcze, że produkują takie same kosmetyki, tylko zmieniają naklejki na słoiczkach...Przynależnoś ć do jednego konceru do jedno, a zróżnicowanie oferty to drugie...Nie twierdzę, że firmy wchodzące w skałd koncernu L'Oreal(m.in. L'Oreal, Garnier, Maybelline, LRP, Vichy, Biotherm, Lancome i inne) nie mają cech wspólnych, ale wrzucać je do jednego wora?...przesada...Od czego jest zresztą skład podany na opakowaniu?

Nigdy nie mogłam używać żadnych kosmetyków do twarzy L'Oreala, natomiast jest kilka kremów LRP, które nie wywołują u mnie podrażnień, podobnie swojego czasu uwielbiałam toniki Garnier Paris łagodzące z serii klasycznej(juz ich nie ma), a toniki L'Oreala fatalnie działały na moją skórę, wymieniony przeze mnie w poprzednim poście płyn do demakijażu twarzy i oczu Vichy uważam, za b. delikatny, po płynie do demakijażu oczu Garniera oczy doslownie mi wypływają...itd. itp. Przykłady można by mnożyć, a to nie zaczy chyba, że niezależnie od marki, wciąż kupuję to samo???

Pozdrawiam
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 11:36   #33
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: CO SADZICIE O KOSMETYKACH VICHY?

Szpilka napisał(a):
> Ad. wypowiedzi Tomka G. i Pixie_76
>
> To, że L'Oreal i LRP należą do tego samego koncernu nie oznacza jeszcze, że produkują takie same kosmetyki, tylko zmieniają naklejki na słoiczkach...Przynależnoś ć do jednego konceru do jedno, a zróżnicowanie oferty to drugie...Nie twierdzę, że firmy wchodzące w skałd koncernu L'Oreal(m.in. L'Oreal, Garnier, Maybelline, LRP, Vichy, Biotherm, Lancome i inne) nie mają cech wspólnych, ale wrzucać je do jednego wora?...przesada...Od czego jest zresztą skład podany na opakowaniu?
>
> Nigdy nie mogłam używać żadnych kosmetyków do twarzy L'Oreala, natomiast jest kilka kremów LRP, które nie wywołują u mnie podrażnień, podobnie swojego czasu uwielbiałam toniki Garnier Paris łagodzące z serii klasycznej(juz ich nie ma), a toniki L'Oreala fatalnie działały na moją skórę, wymieniony przeze mnie w poprzednim poście płyn do demakijażu twarzy i oczu Vichy uważam, za b. delikatny, po płynie do demakijażu oczu Garniera oczy doslownie mi wypływają...itd. itp. Przykłady można by mnożyć, a to nie zaczy chyba, że niezależnie od marki, wciąż kupuję to samo???
>
> Pozdrawiam

OK

nigdy nie twierdziłem, że wszystko, co produkuje koncern L'O jest takie samo niezależnie od etykietki jaką ma na pudełku Nie mam ani słowa zarzutu pod względem Helenki , która też jest przecież z tego koncernu

poza tym wiele kosmetyków ma te same cechy wspólne niezależnie od producenta

bardzo sobie chwalę pojedyncze produkty LRP, Vichy nie zaryzykuję. L'O też

pozdrawiam

Tomek
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 11:58   #34
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: CO SADZICIE O KOSMETYKACH VICHY?

Szpilka napisał(a):
> To, że L'Oreal i LRP należą do tego samego koncernu nie oznacza jeszcze, że produkują takie same kosmetyki, tylko zmieniają naklejki na słoiczkach...Przynależnoś ć do jednego konceru do jedno, a zróżnicowanie oferty to drugie...

Ja od siebie dodam, że to że marki należą do jednego koncernu w żaden sposób nie oznacza, że mają wspólną historię - np. garnier i l'oreal paris to zupełnie niezależnie rozwijające się marki (możecie poczytać więcej na stronie internetowej l'oreal). Marka lancome zostala przez koncern kupiona. Vichy to linia kosmetyków oparta na wodzie termalnej z miejscowosci Vichy, która rozrosła się do marki.

Oprócz tego poszczególne marki są kierowane do róznych grup docelowych i na rózne pólki cenowe.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 12:35   #35
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: CO SADZICIE O KOSMETYKACH VICHY?

Bardzo dobrze powiedziane Reniu! Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.