wit. A w płynie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-03-05, 09:14   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

wit. A w płynie?


Kiedyś znajoma kosmetyczka poleciła mi kurację witaminą A w płynie, taką zwykłądostępną w aptece. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków, a kuracja miała polegać na smarowaniu raz, dwa razy na tydzień po wykonaniu peelingu.
Co pani o tym myśli?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-05, 09:14   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
wit. A w płynie?

Kiedyś znajoma kosmetyczka poleciła mi kurację witaminą A w płynie, taką zwykłądostępną w aptece. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków, a kuracja miała polegać na smarowaniu raz, dwa razy na tydzień po wykonaniu peelingu.
Co pani o tym myśli?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-08, 16:09   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: wit. A w płynie?

Trudno mi wypowiedzieć się na ten temat. Witaminę A w kroplach , do smarowania skóry zalecam raczej przy szorstkości skóry , przy zapaleniach okołomieszkowych. Myślę ,że lepiej działają kosmetyki z dodatkiem tej witaminy. Witamina A potrzebna jest organizmowi, ale nie wolno jej przedawkować. Może więcej na ten temat powie Basia.
Ja uważam ,że na wypryski trzeba szukać innej rady a samo smarowanie wit. A nie pomoże.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-08, 16:09   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: wit. A w płynie?

Trudno mi wypowiedzieć się na ten temat. Witaminę A w kroplach , do smarowania skóry zalecam raczej przy szorstkości skóry , przy zapaleniach okołomieszkowych. Myślę ,że lepiej działają kosmetyki z dodatkiem tej witaminy. Witamina A potrzebna jest organizmowi, ale nie wolno jej przedawkować. Może więcej na ten temat powie Basia.
Ja uważam ,że na wypryski trzeba szukać innej rady a samo smarowanie wit. A nie pomoże.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-08, 17:19   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: wit. A w płynie?

witamina A jest rzeczywiście pomocna przy leczeniu wyprysków, jednak witamina A w kroplach jak podejrzewam wystepuję w postaci palmitynianu witaminy A, jest to najłagodniejsza postać tej witaminy, pomocna, ale bardziej dla przesuszonej skóry, obecnie naskuteczniejszą w leczeniu wyprysków formą witaminy A jest kwas retinowy dostępny tylko w dermatologicznych maściach, o które możesz pytać lekarza dermatologa.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-08, 17:19   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: wit. A w płynie?

witamina A jest rzeczywiście pomocna przy leczeniu wyprysków, jednak witamina A w kroplach jak podejrzewam wystepuję w postaci palmitynianu witaminy A, jest to najłagodniejsza postać tej witaminy, pomocna, ale bardziej dla przesuszonej skóry, obecnie naskuteczniejszą w leczeniu wyprysków formą witaminy A jest kwas retinowy dostępny tylko w dermatologicznych maściach, o które możesz pytać lekarza dermatologa.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.