Co kupujecie w EcoSpa ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-06, 17:45   #31
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
tez sie zastanawialam nad ta butelecka, ale gdzies przeczytalam [chyba na BU], ze serum musi byc w ciemnej butelce, prawda to?
czy generalnie wszystko jedno?
Pewnie jeśli trzymasz serum w lodówce to nie ma to większego znaczenia - no bo ile tam śswiatla dociera? Jednak do serum uzywam butelek amber, kupionych w mazidlach, ponadto zuzywam te ktore mi zostaly po olejach i innych specyfikach. Ekologia sie liczy
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 08:03   #32
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ilona, jojoba jest świetna, dziękuję!

Podgrzewacz też mi chodzi po głowie... next time...

Hydrolaty kupiłam z myślą o TZ - on ma tłustszą skóre (jak to facet ) - już dziś go wysmarowałam kadzidłem, co za zapach! Napisane jest, że hydrolat polecany dla naczynkowców - on ma strasznie popękane naczynka na nosie - nie liczymy na to, że się zamkną, ale może następne nie będą pękać. No i może będzie dobry jako balsam po goleniu?

Oleju z granatów zamierzam użyć niebawem w jakiejś mieszance - ale dziś będę testować serum różane z BU
zawsze do usług
chyba jednak wybiorę głóg z mazideł
mój też ma naczynka, ale o ile sama go nie smaruje to z jego strony nie ma się co łudzić że po coś sięgnie

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Pewnie jeśli trzymasz serum w lodówce to nie ma to większego znaczenia - no bo ile tam śswiatla dociera? Jednak do serum uzywam butelek amber, kupionych w mazidlach, ponadto zuzywam te ktore mi zostaly po olejach i innych specyfikach. Ekologia sie liczy
w sumie to masz rację, ale ja stary gadżeciarz jestem
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 19:19   #33
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Wysmarowałam sie mixem: jojoba (w zagłębienie dłoni), kropla oleju z pestek granatu (zapach czegoś palonego, niezbyt piękny, ale i nie niemożliwy do zniesienia), kropla olejku neroli (5% olejek eteryczny, w oleju jojoba). Ładnie pachnie dobrze się wchłania, zobaczymy rano czy nie mam uczulenia

Muszę też pochwalić panią Ritę - w odebranym przeze mnie wczoraj zamówieniu nie było pipetek - napisałam do sklepu e-mail, chociaz właściwie powinnam była sprawdzić na Wilczej czy w paczce niczego nie brakuje, wtedy miałabym podstawy do reklamacji. Ale pani Rita odpowiedziała, że wyślą brakujące pipetki pocztą. Chwalebne, zwłaszcza gdy normą w Polsce jest raczej nieuznawanie jakichkolwiek reklamacji.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 22:28   #34
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Olej z pestek granatu mnie uczulił w zasadzie po raz pierwszy w życiu cos mnie uczuliło - ale to moja wina i bez bicia się przynaję że olałam zastrzeżenia procentowe. 4 dnia rano po upojnym mazaniu się olejem mieszanym na oko z kremem, obudziłam się cała w krostkach, maciupkich podskórnych i dzięki Bogu nie widocznych tylko wyczuwalnych (jakbym twarz w piachu wytarzała) Tak się mazalam z zapamiętamniem, a to dlatego, że efekty sa po nim świetne - twarz gładka, wszystko się goi 100 razy szybciej, cera jak płatek róży - a tu taki zonk. Piszę ku przestrodze, żeby z nim ostrożnie. Po 5 dniach wszystko zniknęło i teraz znów powoli wracam do tego- tylko już się trzymam tych 5% dzieki temu pewnie będe miała te moje 30 ml wieki całe

A dziś ukręciłam sobie mazidełko ustowe masło z avokado+karite+olej z amarantusa+olej z pestek granatu+ wosk carnauba+ maśc na brodawki z Rossmanna+olejek neroli. Miodzio
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 06:10   #35
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Też chodzi za mną jakas pomadka - poniewaz cuda z ustami robi położona na noc warstwa sutkowego kremu z rossmanna, to postanowiłam ukręcić coś na bazie wosku pszczelego i oleju lanolinowego. Tyle że ten ostatni muszę kupić A pomysł na dodanie olejku neroli - bomba.

Moja wczorajsza mikstura na szczęście krzywdy mi nie zrobiła - teraz ukręce sobie 10 ml takiego specyfiku. Rano twarz nawilżona i wygładzona.
Na butelce oleju z granatów jest napisane, żeby dawać 5 kropli na 10 ml oleju bazowego - czyli naprawdę niewielkie stężenie.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 15:04   #36
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Schaetzchen, odbierałaś zamówienie osobiście? Jak to się załatwia?

I jeszcze jedno pytanko: jaką datę ważności ma ten olej z pestek granatu? (zaczynam się łamać...)
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 19:48   #37
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Odebrałam osobiście już trzeci raz
Przy pierwszym zamówieniu po prostu napisałam e-mail z pytaniem czy taki odbiór jest mozliwy. Przy następnych w polu "komentarz do zamówienia" wpisuję odbiór osobisty. Zapłacic trzba przelewem, bo sklep nie ma kasy fiskalnej. Odejmuję od ceny zakupów koszty przesyłki, tę sumę wpłacam na konto i czekam na e-mail z informacją, że zamówienie jest do odbioru. Adres: Wilcza 31/1A. Tuż obok Marszałkowskiej, po wschodniej stronie. A dokładnie wschodnio-południowej

Termin przydatności oleju: 31 stycznia 2010.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 22:11   #38
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Odebrałam osobiście już trzeci raz
Przy pierwszym zamówieniu po prostu napisałam e-mail z pytaniem czy taki odbiór jest mozliwy. Przy następnych w polu "komentarz do zamówienia" wpisuję odbiór osobisty. Zapłacic trzba przelewem, bo sklep nie ma kasy fiskalnej. Odejmuję od ceny zakupów koszty przesyłki, tę sumę wpłacam na konto i czekam na e-mail z informacją, że zamówienie jest do odbioru. Adres: Wilcza 31/1A. Tuż obok Marszałkowskiej, po wschodniej stronie. A dokładnie wschodnio-południowej

Termin przydatności oleju: 31 stycznia 2010.
Cudownie

Schaetzchen, jesteś wielka Dziękuję i.... chyba jutro zamawiam, a niech tam!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 23:03   #39
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Czy olejek neroli pachnie tak jak hydrolat neroli? Ja tak nie znoszę zapachu tego hydrolatu, że boję się kupić olejek.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 05:58   #40
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Czy olejek neroli pachnie tak jak hydrolat neroli? Ja tak nie znoszę zapachu tego hydrolatu, że boję się kupić olejek.
pachną bardzo podobnie, właściwie można powiedziec, że tak samo Hydrolat mam z mazideł.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Cudownie

Schaetzchen, jesteś wielka Dziękuję i.... chyba jutro zamawiam, a niech tam!
Oj, jestem wielka, coś powinnam z tym zrobić
Zamawiaj, zamawiaj, olej fajniutki.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 09:40   #41
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość

EDIT:
są już olejki i hydrolaty! Moje zamówienie:
Olejek różany (rosa damascena) 5%
Hydrolat drzewa herbacianego
Olej z pestek granatu
Olej jojoba (złoty)
Olejek jaśminowy 5%
Pipetka miarowa 3 ml
Olejek różany (Absolut) 5%
Olejek neroli 5%
Hydrolat kadzidłowca
schaetzchen - używałaś już olejków eterycznych różanych? Właśnie się nad nimi zastanawiam Chciałabym dodawać z 2 kropelki do maseczek, żeby nadać im przyjemny aromat różany Ponieważ te z EcoSpa są na bazie oleju jojoba to zastanawiam się czy dwie kropelki w porcji maseczki dadzą wyczuwalny różany aromat :P
I czy między absolutem a olejkiem destylowanym jest duża różnica w zapachu i jego intensywności?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

PS czy olej jojoba może zapychać?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-09, 09:47   #42
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Oj, kusicielki... właśnie złożyłam pierwsze zamównienie w EcoSpa. Zaszalałam:
Peeling algowy
Glinka różowa
Hydrolat drzewa herbacianego
Hydrolat kadzidłowca
Olej z pestek granatu
Olejek neroli 5%
Olejek różany (rosa damascena)
Olej arganowy (tradycyjny)



Confused_girl, jojoba raczej nie powinna... ale to sprawa indywidualna oczywiście
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 10:49   #43
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
pachną bardzo podobnie, właściwie można powiedziec, że tak samo Hydrolat mam z mazideł.

Dziękuję

Upewniłam się, że jednak go nie kupię, wezmę różany.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 07:07   #44
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
schaetzchen - używałaś już olejków eterycznych różanych? Właśnie się nad nimi zastanawiam Chciałabym dodawać z 2 kropelki do maseczek, żeby nadać im przyjemny aromat różany Ponieważ te z EcoSpa są na bazie oleju jojoba to zastanawiam się czy dwie kropelki w porcji maseczki dadzą wyczuwalny różany aromat :P
I czy między absolutem a olejkiem destylowanym jest duża różnica w zapachu i jego intensywności?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

PS czy olej jojoba może zapychać?
1. Oba olejki zapach maja właściwie taki sam, tyle że ten droższy jest intensywniejszy. Jestem teraz strasznie zakatarzona i zapachu olejku absolut nie wyczuwam kompletnie ale jak odebralam paczke to sprawdzilam zapach obu olejków i był taki sam.

2. Myślę, że 2 kroleki olejku nie-absolut powinny wystarczyć. No i zapach różany to rzecz względna - te olejki mają zapach bardzo przyjemny, ale dla mnie dominująca nuta to miód.

3. Jojoba nie powinna zapychać - chociaz z tym to jak z pszczołami - nigdy nic nie wiadomo...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 10:32   #45
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
1. Oba olejki zapach maja właściwie taki sam, tyle że ten droższy jest intensywniejszy. Jestem teraz strasznie zakatarzona i zapachu olejku absolut nie wyczuwam kompletnie ale jak odebralam paczke to sprawdzilam zapach obu olejków i był taki sam.

2. Myślę, że 2 kroleki olejku nie-absolut powinny wystarczyć. No i zapach różany to rzecz względna - te olejki mają zapach bardzo przyjemny, ale dla mnie dominująca nuta to miód.

3. Jojoba nie powinna zapychać - chociaz z tym to jak z pszczołami - nigdy nic nie wiadomo...

Dzięki za odpowiedź Marzy mi się zapach różany w stylu hydrolatu z BU, no a skoro ten jest bardziej miodowy to szkoda
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 14:23   #46
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Hydrolat znam mazidlowy - zapach tego olejku jest inny, bardzo ładny, dość słodki. Tak pachnie serum rose z biochemii urody. Ale jak tu rozmawiać przez internet o zapachach tym bardziej że mam katar (zakwitły leszczyny...)
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 17:43   #47
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Jeśli można się włączyć do internetowej rozmowy o zapachach , to chciałam zauważyć, że miodowy zapach ma rosa damascena, a ten lekki, kwiatowy, zwykle kojarzony z kwiatem róży - rosa centifolia, z której jest wyrabiany hydrolat (i mazidłowy, i z BU). Powinnaś zwracać uwagę na odmianę róży, Confused

Dziś dostałam email z EcoSpa z informacją, że moje zamówienie (złożone i zapłacone wczoraj!) jest już w trakcie realizacji. Napiszę to głośno - nie spodziewałam się aż takiego tempa, zwłaszcza, że dziś niedziela.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 18:32   #48
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Ano właśnie - nie znałam zapachu róży damasceńskiej i myślałam że zapach różany to to, co znam z krzaków rosnących w Polsce
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 11:10   #49
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Właśnie odpakowałam paczuszkę z EcoSpa. Muszę pochwalić ten sklep - produkty sa świetnie zapakowane, szczegółowo opisane, a paczkę wysłano wczoraj! Wszystko już powąchałam - olej z pestek granatu faktycznie pachnie średnio, arganowy bardzo przyjemnie orzechowo (mam ten z pieczonych orzechów), hydrolat kadzidłowca cudnie.... orientalnie Hydrolat z drzewa herbacianego ma zapach przewidywalny Olejek różany to rzeczywiście zapach miodu, za to neroli.... zakochałam się w nim. Pachnie tak samo jak znany mi hydrolat neroli, który uwielbiam, za to bardziej intensywnie. Wspaniały! Zamawiałam jeszcze glinkę różową i peeling algowy i zaskoczyła mnie wielkość pudełek - nie pomyślałam, że 100 g suchej glinki to dużo więcej niż 100 g pasty, którą znam. Będę miała naprawdę solidny zapas
Jako gratisy dostałam wosk pszczeli (przyda mi się do wyrobu kremów) i 5 ml skwalanu, który spadł mi z nieba, bo szykuję się do dwutygodniowego wyjazdu i właśnie myślałam nad tym, co zabrać ze sobą do uzdatniania twarzowych olejków . Już miałam zamawiać mały, 50-mililitrowy kwas hialuronowy z BU (ten można trzymać poza lodówką), a tu taka miła niespodzianka
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 11:27   #50
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Właśnie odpakowałam paczuszkę z EcoSpa. Muszę pochwalić ten sklep - produkty sa świetnie zapakowane, szczegółowo opisane, a paczkę wysłano wczoraj! Wszystko już powąchałam - olej z pestek granatu faktycznie pachnie średnio, arganowy bardzo przyjemnie orzechowo (mam ten z pieczonych orzechów), hydrolat kadzidłowca cudnie.... orientalnie

To ten?
http://www.ecospa.pl/olej-arganowy-t...jny-p-105.html

Też go kupiłam (paczka w drodze). Miałam poprzednio olej arganowy, ale jakiś inny (były dwa w ecospa, dobrze pamietam?). Zapach miał koszmarny, ale świetnie działał na włosy.
Przynajmniej mam nadzieję, że tym razem kupiłam ten o lepszym zapachu.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 11:47   #51
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Ten W EcoSpa były kiedyś dwa, a teraz jest tylko jeden.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 12:36   #52
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ten W EcoSpa były kiedyś dwa, a teraz jest tylko jeden.

Dziękuję

Tamten zyskał przydomek "olej, który pachnie jak goowno"
Ale działał bardzo fajnie.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 14:37   #53
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Właśnie odpakowałam paczuszkę z EcoSpa. Muszę pochwalić ten sklep - produkty sa świetnie zapakowane, szczegółowo opisane, a paczkę wysłano wczoraj! Wszystko już powąchałam - olej z pestek granatu faktycznie pachnie średnio, arganowy bardzo przyjemnie orzechowo (mam ten z pieczonych orzechów), hydrolat kadzidłowca cudnie.... orientalnie Hydrolat z drzewa herbacianego ma zapach przewidywalny Olejek różany to rzeczywiście zapach miodu, za to neroli.... zakochałam się w nim. Pachnie tak samo jak znany mi hydrolat neroli, który uwielbiam, za to bardziej intensywnie. Wspaniały! Zamawiałam jeszcze glinkę różową i peeling algowy i zaskoczyła mnie wielkość pudełek - nie pomyślałam, że 100 g suchej glinki to dużo więcej niż 100 g pasty, którą znam. Będę miała naprawdę solidny zapas
Jako gratisy dostałam wosk pszczeli (przyda mi się do wyrobu kremów) i 5 ml skwalanu, który spadł mi z nieba, bo szykuję się do dwutygodniowego wyjazdu i właśnie myślałam nad tym, co zabrać ze sobą do uzdatniania twarzowych olejków . Już miałam zamawiać mały, 50-mililitrowy kwas hialuronowy z BU (ten można trzymać poza lodówką), a tu taka miła niespodzianka
Skwalan jest cudny. Dostałam próbkę o która sama poprosiłam i teraz zamówię całe opakowanie. Jest bezwonny . Przeźroczysty . Taki olejek.

Co do białej glinki mam opakowanie 250 g ...Jest boska ale nie wiem czy kiedykolwiek ja zużyję
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 15:02   #54
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Dziękuję

Tamten zyskał przydomek "olej, który pachnie jak goowno"
Ale działał bardzo fajnie.
Margaretka, dziękuję że to napisałaś - myślałam, że mam kłopoty z nosem Ale olej stosuję mimo zapachu - rozcieńczam i dodaję olejków eterycznych
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 16:33   #55
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Skwalan jest cudny. Dostałam próbkę o która sama poprosiłam i teraz zamówię całe opakowanie. Jest bezwonny . Przeźroczysty . Taki olejek.
A jak go stosujesz? Ja mam zamiar mieszać z olejkiem, ale chętnie poczytam i o innych zastosowaniach Z góry dziękuję
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 17:05   #56
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Dodaje do kremów do twarzy .Nie jestem 100% biochemiczką więc mam dużo kupnych
Robie też sobie szybkie serum skwalan + hydrolat+ HA albo skwalan + hydrolat + HA + olej

Albo dodaje do samego oleju . Raz też użyłam samego skwalanu na noc Tylko po przetarciu hydrolatem i wszystko było ok a nawet bardzo ok
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 17:11   #57
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Dzięki wielkie
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 17:32   #58
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Ee tam nie ma za co żaden ze mnie autorytet
Zapomniałam jeszcze o mieszance skwalan + ha . Skwalan fajnie zastępuję olej
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 19:18   #59
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

No więc zdaję relację Wypróbowałam dziś w nocy olej z pestek granatu w mieszance z olejem porzeczkowym i jestem baaaaaardzo zadowolona - buzia jakaś podejrzanie ładna, jak nie moja Efekt poprawiłam jeszcze przed chwilą czarnym mydłem peelingującym z Biolandera.
Oleju z granatu dodałam też do kremiku nawilżającego, który dziś zrobiłam - zdaje się, że uczynił kremidło troszkę bardziej treściwym, bo sam olej ogórecznikowy to leciutki jest.
A teraz siedzę z maseczką różaną zainspirowaną przez przepis z BU (glinka, ale różowa, właśnie z EcoSpa + suszone płatki róż + jogurt + 2 krople olejku eterycznego różanego) i się relaksuję. Zapach cudny, mam nadzieję, że działanie również takie będzie.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 15:01   #60
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w EcoSpa ?

Mial ktos moze hydrolat oczarowy z Ecospa i z Biochemiaurody lub Mazidla i może porównać zapachy. Nie znam tego z ecospa, ciekawa jestem czy też pachnie podobnie.
Niezamienna gratulacje z okazji nowych olejów


Pośmiałam się 'ten co pachnie jak goowno' niezła nazwa.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-01 18:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.