antykoncepcja a przebarwienia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-18, 11:41   #31
brazil133
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z daleka:)
Wiadomości: 648
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

Ja niestety też się nabawiłam wąsa:-( byłam u dermatologa i pani powiedziała ,że to nie jest wina tabletek ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.Stwierdziła że to są początki trądziku różowatego.Zero słońca i alkoholu.Nie wiem sama co mam już o tym wszystkim myśleć.
brazil133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 22:36   #32
gym
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

witam!
czy od wszystkich tabletek antykoncepcyjnych mozna dostac przebarwien czy tylko od niektorych?? ja biore Diane 35 i nie wiem czy moje plamy na policzkach sa po syfach czy moze po tabletkach ! ale jak przestałam na 3 miesiace uzywac diany to mnie tak wysypało ze ze milam jakby kamienie pod skóra! wiec wole brac tablety, a z przebarwieniami walcze kremami z kwasami, mam nadzieje ze nie powstana nowe..
gym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 22:52   #33
gym
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Dot.: Re: antykoncepcja a przebarwienia

Cytat:
Napisane przez pannazmokraglowa Pokaż wiadomość
Droga Paulo!
Ja leczylam sie dlugo Diana35 z powodu problemow skornych.Rzeczywiscie byl to jedyny lek,ktory mi pomagal.Owszem na ulotce bylo napisane,ze moga pojawic sie przebarwienia skorne,co ja glupia potraktowalam,jako moga,a nie musza.I rzeczywiscie nie pojawialy sie latami,ladna cera,zero przebarwien itd...Opalalm sie,bo do twarzy mi bylo z opalenizna. Probowalam nie raz skonczyc ta kuracje hormonalna,ale "efekt odbicia",czyli reakcji po odstawieniu tabletek byl dla mnie koszmarny w skutkach.Skora przetluszczala mi sie jeszcze bardziej niz przed kuracja. Kiedy dobieglam 30-tki,niestety na mojej twarzy pojawily sie plamy.Najpierw nie odczytywalam tego jako efekt leczenia hormonalnego,bo przeciez tych przebarwien wczesniej nie mialam. Wkoncu zrozumialam,ze niestety to po pigulkach.Uzywalam roznych kremow wybielajacych,ale nic mi nie pomagalo. W tym roku,a mam lat 33,udalam sie do dermatologa.To cud,ze namowil mnie na odstawienie pigulek.Z jego pomoca "efekt odbicia" nie byl taki straszny. Na przebarwienia zastosowal u mnie Cosmelan.Jestem bardzo zadowolona,choc zabieg kosztowny. Pisze Ci o tym wszystkim ku przestrodze.Nie wiem ile masz lat,ale to,ze przebarwienia nie pojawily sie,nie znaczy,ze sie nie pojawia potem.

rany ja tez stosuje diane i juz probowałam zaprzestac, ale ten nawrot , nie moge tego zniesc, jak to zrobic? czy mozna uniknac wysypu przy odstawieniu tabletek? wspomne ze tabletki biore od 25 roku zycia a mam 29.. jesli to ma jakikolwiek wplyw , juz sama nie wiem co robic jak nie zaskorniaki i syfy to przebarwienia ciagle cos jestem poprostu zalamana
gym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 08:30   #34
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

stosowanie każdego rodzaju antykoncepcji hormonalnej bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej wiąże się z ryzykiem powstania przebarwień. po prostu hormony uwrażliwiają skórę na promienie UV.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 08:21   #35
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Alicja74 Pokaż wiadomość
Niestety przebarwienia po tabletkach antykoncepcyjnych same nigdy nie zejdą ze skóry nawet jak odstawi się leki. Na szczęście nie mam dużych plam na twarzy, ale mam sporą na plecach i za każdym razem, kiedy założę bluzkę z odkrytymi plecami, ktoś zwraca mi uwagę, że mam na plecach wielkiego siniaka Nie chciałbym przebarwienia usuwać w jakiś inwazyjny sposób. W aptece polecono mi Keranorm na wyrównywanie kolorytu skóry. Zdaję sobie sprawę, że pewnie nie zadziała od razu, ale liczę, że mi pomoże.
na przebarwienia dobre są kwasy AHA i BHA, tylko że podczas ich stosowania też należy chronić skórę przed słońcem możesz stosować keranorm (to kwas mlekowy+mocznik, też złuszczające działanie) na dzień, pod filtr a na noc - np tonik z kwasami AHA/BHA z Biochemii Urody (ok. 17 zł). wg mnie systematyczne 3 m-ce takiej kuracji powinny przynieść efekty. jeśli problem dotyczy pleców to wystarczy nie chodzić w czasie tej kuracji w bluzce która je odsłania i wtedy nie musisz się filtrować
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 15:08   #36
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

Przebarwienia hormonalne można albo uswuwac kwasami, albo mikrodermabrazją. Dla tych, którzy sa w stanie ponieść nieco wyżesze koszty polecam dermamelan - zabieg usuwa przebarwienia hormonalne. Jedna kuracja pozwala na pozbycie się aż 95% ciemnych plamek - efekt jest natychmiastowy. Kuracja idealna dla kobiet sosujących tabletki antykoncepcyjne, która można wykonac niezaleznie od pory roku. Minusem będzie tu chyba tylko centa, która jest dośc wysoka...
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 15:46   #37
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Przebarwienia hormonalne można albo uswuwac kwasami, albo mikrodermabrazją. Dla tych, którzy sa w stanie ponieść nieco wyżesze koszty polecam dermamelan - zabieg usuwa przebarwienia hormonalne. Jedna kuracja pozwala na pozbycie się aż 95% ciemnych plamek - efekt jest natychmiastowy. Kuracja idealna dla kobiet sosujących tabletki antykoncepcyjne, która można wykonac niezaleznie od pory roku. Minusem będzie tu chyba tylko centa, która jest dośc wysoka...
czy ten dermamelan to kuracja kwasowa?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-07, 19:42   #38
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
czy ten dermamelan to kuracja kwasowa?
tak , to jest krem z kwasami . Po kuracji plamy wracają z prędkością światła . Powinno się go używać do końca życia , jeden 30 gramowy słoiczek - 500 zł
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 12:54   #39
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

Aż tak źle nie jest - plamy nie wróca jeżeli organizm ustabilizuje się hormonalnie. dlatwgo kuracja skuteczna jest po ciązy w celu usunięcia ostud oraz po przejściu z silniejszych na słabsze tabletek hormonalnych. w 2 tygodnie po zabiegu naskórek się systematyczne złuszcza, woięc zakładającże wykonany zamieg teraz (kiedy pormieniowanie UV nie jest mocne) efekt jasnej skóry utrzyma się długo (w zimie trzeba tylko stosowac filtry). na przebarwienia hormonalne nie znam jednak nic leprzego. Mikrodermabrazja nie usunie od razu wszytskich plam, a poza tym przebarwienia również powróca po tym zabiegu. Taki już los...
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 13:59   #40
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

no cóż , tu jest cała prawda o cosmelanie , dermamelanie i innych cudach . Wszystkim plamy wracają , po kuracji tymi kremami

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...306141&page=80
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 09:56   #41
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

nie znacie moze jeszcze innych sposobow pozbycia sie tych plam?
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 09:42   #42
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

chciałam być śliczniejsza jak mądrzejsza i zabawiłam się kwasami,hormony biorę od paru dobrych lat.Być może to zbieg okoliczności,ale kwasy na pewno przyśpieszyły moje przebarwienia.Na szczęście ułożyły się wzdłuż linii żuchwy,machnę bronzerem i maskują się.Pomaga mi peeling enzymatyczny z bro...coś tam coś tam z BU
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 19:01   #43
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

mi niestety kwasy tez pogorszyly stan skory, jeszcze wiecej brzebarwien mam
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 20:41   #44
futurys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10
Dot.: antykoncepcja a przebarwienia

a czy ochrona twarzy filtrami (np. 30) sprawi że przebarwienia nie wystąpią? ja mam jasną karnację z tendencją do piegów a tabletki przepisała mi gin na cerę i ustabilizowanie miesiączek wspomniala o przebarwieniach. czy one wyskakują tylko na twarzy??? czy filtr zabezpieczy mnie przed nimi?
futurys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.