Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-27, 19:12   #61
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wczoraj skończyłam kolejne opakowanie Curacne. Kolejne, czyli już 8.! Jakoś strasznie szybko mi ten czas leci. Pamiętam koniec października, pierwszą tabletkę i myślenie 'huhu, pewnie się będą te miesiące wlekły i wlekły!', a tu psikus, bo naprawdę jestem zdziwiona, że mam już staż 120 dni ( z dzisiaj będzie 121 )

Na mojej buźce jest cisza, ostatnie ropniaki poschodziły, nic nowego nie wylazło, przyjemnie Najbardziej łuszczą mi się uszy i ich okolice Ostatnio byłam przeziębiona i ciągle po dmuchaniu noska chusteczka była z krwi :/ Na szczęście przeziębienie minęło, krwi też już nie ma

Poza tym wiosna idzie i jakoś ogólnie jest weselej

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
aktogimka
jak chcesz dwa głosy dziennie to pisz tu codziennie posta
bo inaczej nie pamiętam by Ci przyklikać
Dzięki za klikanie
Btw, resztę widzących mój banerek w tym wątku też proszę o kliki!
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 19:33   #62
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No, u mnie dopiero mija 6. dzień z 20mg Tretinex'u.
Tak się cieszę, że wam tak doskonale działa kuracja na pryszczole i inne skórne wady Bo skoro wam robi się lepiej, to pewnie i mnie z czasem też! HA! Na razie chyba brak jakichkolwiek objawów. Nie jestem pewna czy to efekt mojej kapryśnej skóry czy leku, ale mam na twarzy więcej skórek i pełno bolących fuksjowo - czerwonych gól, co zdarza się u mnie często ostatnio ;/. Poza tym zdrowe partie twarzy wydają się być idealne, ale pewnie mi się wydaje :P


Obawiam się bólu stawów, ze względu na skoliozę i częste "dziwne odczucia" w lewym stawie kolanowym - ni to ból, ni to ucisk, jakiś dyskomfort po długim zginaniu utrzymujący się nawet cały dzień.

Poza tym nie wiem co zrobić gdy zacznie mi lecieć krew z nosa.... jaką pierwszą pomoc wtedy zastosować?
I błagam, niech mi nie wyprostuje mojego prawie afro a jak już to zrobi, to niech po kuracji to minie

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-02-27 o 19:35
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 19:36   #63
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Z braku czasu nie było mnie kilka dni a tu już nowa część sie pojawiła

Właśnie kończę pierwsze opakowanie, chyba 25 dzień dzisiaj jeśli dobrze liczę. We wtorek mam wizytę u dermy i mam nadzieję, że dostanę większa dawkę.

Na dzisiaj sytuacja wygląda tak:
- usta suche
- skóra sucha, odrobine sie łuszczy, czasem jakieś wieksze suche skórki odchodzą
- stanów zapalnych mało, raczej takie podskórne wychodzą albo dość małe ropne
- moja pokaźna kolekcja wągrów (zwlaszcza w okolicach nosa) zrobiła się większa, to znaczy nie jest więcej wągrów ale jakby wyszły mocniej na wierzch aż mnie kusi żeby sie za nie wziąść
- na rękach mam pojedyńcze suche krostki, które czasami lekko swędzą, ale nie ma wysypki
- nie pojawiły się bóle stawów ani pleców mimo, że rególarnie ćwiczę
- troche bolą mnie oczy ale tragedii nie ma
- włosy moge myć co kilka dni

Ostatnio odkryłam przez przypadek super specyfik na wysuszone usteczka. Balsam Ziaja, taki w tubce do smarowania, na opakowaniu pisze chyba terapia dla skóry i zmysłów

Może jutro znajde chwilkę żeby zrobić fotki moich postępów i wkleić je.

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa i może któraś z Was będzie umiała mi doradzić. Zastanawiam sie nad dietą Portal (dieta białkowa) i chciałabym jakos pogodzić to z braniem Acne. Tabletki łykam zawsze rano wszystkie na raz, wiec tłuszczu potrzebuje tylko w jednym posiłku. Na tej diecie mozna jeść jajka i tłuste ryby, ale nie wiem czy to wystarczy, żeby tabletki sie rozpuściły
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 19:43   #64
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

O znam tę dietę - moja mama właśnie ją przechodzi
(chyba dwa tygodnie samego białka, potem etapami wprowadzanie warzyw i owoców i po jakimś czasie znowu same białko i tak w kółko).
Chciałam się do niej dołączyć bo mam dość tych jej tłustych obiadów dla taty i siostry, ale boję się, że nie jest ona odpowiednia przy braniu Izo ;/ Ale może się mylę.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:06   #65
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mam pytanie:
czy jesli wam wychodzą "na wierzch" zaskórniki, pryszcze, itpitp to co sie potem z nimi dzieje? wyciskacie?
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:11   #66
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

w tym wypadku żyję według zasady : "BROŃ, CIĘ PANIE BOŻE!!!!" ale któraś z nas napisała , że po kąpieli je usunęła co mnie zdziwiło. Zawsze wydawało mi się, że to jest zabronione :O
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:22   #67
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Ostatnio odkryłam przez przypadek super specyfik na wysuszone usteczka. Balsam Ziaja, taki w tubce do smarowania, na opakowaniu pisze chyba terapia dla skóry i zmysłów
Ja miałam taki kokosowy Suuuuper pachniał

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
mam pytanie:
czy jesli wam wychodzą "na wierzch" zaskórniki, pryszcze, itpitp to co sie potem z nimi dzieje? wyciskacie?
Wszystko zostawiam, nic nie wyciskam Samo zejdzie
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 20:34   #68
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

nie jestem w stanie pojac jak to ma samo zejsc !?!?!?
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:39   #69
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Izotek i inne... CZ.II

u mnie na linii żuchwy utrzymują się bolące gule, siedzą tam i siedzą wstręciuchy! a tak to z nowych objawów zauważyłam pogorszenie się wzroku. można powiedzieć, że z dnia na dzień mi się tak zrobiło albo zwróciłam na to uwagę dopiero. trudno powiedzieć

co do wyciskania to staram się nie wyciskać z resztą teraz to już coraz mniej powodów mam, ale dziś zgrzeszyłam pod nosem można powiedzieć mi coś wyskoczyło i na mnie patrzyło... żałuje i postanawiam poprawę
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:39   #70
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
nie jestem w stanie pojac jak to ma samo zejsc !?!?!?
A czemu nie? Łykam Izo, więc to 'jemu' zostawiam całą robotę związaną z usuwaniem zmian. Po co mam się babrać z jakimś wyciskaniem, skoro nie umiem tego zrobić dokładnie?
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:54   #71
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Tabletki łykam zawsze rano wszystkie na raz, wiec tłuszczu potrzebuje tylko w jednym posiłku. Na tej diecie mozna jeść jajka i tłuste ryby, ale nie wiem czy to wystarczy, żeby tabletki sie rozpuściły
co do diet tego typu to nie wyznaje się na nich
co do obaw o rozpuszczenie tabs, to tłusta rybka + otoczka leku wystarczą

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
mam pytanie:
czy jesli wam wychodzą "na wierzch" zaskórniki, pryszcze, itpitp to co sie potem z nimi dzieje? wyciskacie?
ropne krosty, czy te mniejsze z białymi czubkami po prostu zasychają, albo nie wyłażą do ostatniej fazy, tylko w połowie wzrostu się cofają i znikają w skorze - to z moich obserwacji - tych nie ruszam, bo poźniej goją się do 2 tygodni, narasta na nich strup, odpada, znow narasta strup i tak w koło i do tego zostawiaja blizne/przebarwienie, zostawione w spokoju cofaja sie szybko.
zaskórniki otwarte, czyli wągry, wyduszam przez chusteczki higieniczne, po kąpieli - zabieg trwa pare sekund, wychodza wszystkie, z każdego pora, ale tylko wtedy je ruszam kiedy zaczynają wychodzić z porów i wystawac na zewnątrz

mmm3m
tak masz rację, wyciskanie jest zabronione
ze względu na to, że większość robi sobie tym krzywdę
w konsekwencji czego robią się blizny, przebarwienia a ranki goją się nawet do 2tygodni

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
nie jestem w stanie pojac jak to ma samo zejsc !?!?!?
trzeba byś znała budowe skóry, następnie widziała rysunek stanu zapalnego w skorze - gdy w skorze wyrabia się krosta, następnie wiedziała, że Izotek hamuje stan zapalny, zmniejsza gruczoł łojowy itd i umiała to przenieść do swojego łebka.
Jeśli krwiaki (siniaki, krew która się rozlała pod skórą w wyniku uszkodzenia naczyn krwionośnych) cofają się na rekach czy nogach pod wpływem maści która nawet nie wnika zbyt głęboko w skórę, to tymbardziej maleńki stan zapalny w kroście, gdy lek który podajesz sobie codzien wewnętrznie (doustnie), działa własnie w tej sposób, że go leczy i krosta przez to cofa się w głąb skóry i na końcu znika

albo wersja dla przygłupów - to magia !!

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-27 o 21:04
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 21:24   #72
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;17480919]150 mg na kilogram, czyli 150mg*53kg=twoja dawka łączna.

p.s. no nie...chyba jestem najgrubsza. gdzie nie przeczytać to wszyscy 50kg a ja tu 60. tak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy[/QUOTE]
Bo ja jestem niska stąd taka waga

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
mmm3m
chyba nie można, widziałam jakieś dwa czy trzy tematy na forum izotek.pl. ale tam tez były przeczace odpowiedzi, ze nie można i już, ale może zerknij tam jeszcze i poszukaj tych tematów


LauraS.
jak widzę nie czytałaś artykułu o izotretinoinie, do którego tu nie raz podawałam linka, więc wkleję Ci odpowiedź kolejny raz:
Istotne jest, ażeby łączna dawka preparatu podczas kuracji nie była niższa niż 120 mg/kg m.c., a w przypadku bardzo nasilonych zmian, zwłaszcza na plecach, nawet 150 mg/kg. Wynika to z obserwacji, że dopiero podanie takich dawek w istotny sposób redukuje szansę nawrotu trądziku (1, 5-8). W praktyce oznacza to na ogół 4-8-miesięczny okres terapii.*

chodzi o to, że zbadano, że 120mg/kg masy ciała to jest konieczne minimum
natomiast górną dawką jest 150mg/kg, jest ona najczęsciej podawana w przypadku silnego tradziku, również na całym ciele

to po prostu wynika z badań, tak jak są ustalone dawki przyjmowania witamin, np witamina B5 - zapotrzebowanie zwykłego człowieka na Calcium Panthotenicum wynosi 10 mg/dobę, a dawkę niebezpieczną obliczono na ponad 3 g. Dawki lecznicze, np przepisywane na trądzik wynoszą około 100-200mg/dobę.

Każdy lek ma jakieś dawkowanie, tak samo tutaj, zbadano minimum i maximum potrzebne do wyleczenia, zarówno jeśli chodzi o dawki ogólne (120-150mg/kg) jak i o dawki dzienne (0,2 do 0,5-1 mg/kg m.c).



* artykul -
zastosowanie doustnej izotretynoiny w dermatologii
Hanna Wolska, Wiesław Gliński
Klinika Dermatologiczna AM w Warszawie
Kierownik: prof. dr hab. M. Błaszczyk
Bogu dzięki,że są tak mądre,idealne kobiety jak Ty..
Jesli chcesz pomoc to mi odpowiedz i daruj sobie zenujace komentarze..jak nie to daj sobie spokoj.
Otwieraj gabinet derm.bedziesz najlepsza
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 21:36   #73
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie tak:
- skóra po kąpieli wysuszona, szczególnie w okolicy ust i płatków nosa, po czym rano wstaję i jest taka jakby natłuszczona, mogę powiedzieć, że u mnie produkcja sebum nadal wyraźna
- krwawienia z nosa brak
- ból kręgosłupa, i mięśni, szczególnie to oduczwam, gdy nabieram głęboko powietrza, wtedy to mięśnia międzyżebrowe dają o sobie znać...
- bolesne zmiany na linii żuchwy wychodzą i automatycznie zasychają , zaskórników jakby mniej i coś jakby buźka się wygładzałam, a może tak chcę po prostu ją widzieć

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
trzeba byś znała budowe skóry, następnie widziała rysunek stanu zapalnego w skorze - gdy w skorze wyrabia się krosta, następnie wiedziała, że Izotek hamuje stan zapalny, zmniejsza gruczoł łojowy itd i umiała to przenieść do swojego łebka.
Jeśli krwiaki (siniaki, krew która się rozlała pod skórą w wyniku uszkodzenia naczyn krwionośnych) cofają się na rekach czy nogach pod wpływem maści która nawet nie wnika zbyt głęboko w skórę, to tymbardziej maleńki stan zapalny w kroście, gdy lek który podajesz sobie codzien wewnętrznie (doustnie), działa własnie w tej sposób, że go leczy i krosta przez to cofa się w głąb skóry i na końcu znika

albo wersja dla przygłupów - to magia !!
Myślę Silwena, że gdybyś troszkę ograniczyła swój protekcjonalizm w stosunku do innych uczestników tego wątku, tak jak to było chociażby z Karlitooo to zdecydowanie łatwiej czytałoby się nam ten wątek. Bo niestety w związku z osobistymi inwektywami ciężko jest przez niego przebrnąć i nie czuć się jak ostatni głupek. Jest to oczywiście sugestia, ale miło by było jakbyś to uwzględniła.

Edytowane przez EdzikK
Czas edycji: 2010-02-27 o 21:37
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 21:37   #74
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Bogu dzięki,że są tak mądre,idealne kobiety jak Ty..
Jesli chcesz pomoc to mi odpowiedz i daruj sobie zenujace komentarze..jak nie to daj sobie spokoj.
Otwieraj gabinet derm.bedziesz najlepsza
zgłosiłabym tego posta moderatorom, ale obie wiemy, że nic by Cie to nie nauczyło

Cytat:
Napisane przez EdzikK Pokaż wiadomość
Myślę Silwena, że gdybyś troszkę ograniczyła swój protekcjonalizm w stosunku do innych uczestników tego wątku, tak jak to było chociażby z Karlitooo to zdecydowanie łatwiej czytałoby się nam ten wątek. Bo niestety w związku z osobistymi inwektywami ciężko jest przez niego przebrnąć i nie czuć się jak ostatni głupek. Jest to oczywiście sugestia, ale miło by było jakbyś to uwzględniła.
może masz rację, powinnam się usunąć z wątku
nic ciekawego nie wnoszę do tematu, a tylko pokazuję jaka jestem tępa

czasem spojrzenie kogoś obok potrafi przewartościowac człowieka
odsubskrybuję wątek
a Wam życzę udanych kuracji

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-27 o 21:44
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 21:46   #75
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
zgłosiłabym tego posta moderatorom, ale obie wiemy, że nic by Cie to nie nauczyło
Super
Zglosilabym Twoje glupie teksty do Karlitaa moderatorom,ale szkoda mi czasu na glupoty..
A ucze sie szybko

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

[QUOTE=Silwena;17507427]
może masz rację, powinnam się usunąć z wątku
nic ciekawego nie wnoszę do tematu, a tylko pokazuję jaka jestem tępa


Bardzo dziekujemy to naprawde bardzo milo z Twojej strony
Jestes po prostu za madra
__________________
zmieniać..

Edytowane przez LauraS.
Czas edycji: 2010-02-27 o 21:47
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 21:48   #76
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No i zrobiło się nieprzyjemnie. Proponuje zmienić temat a właściwie wrócić do tematu przewodniego
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 21:50   #77
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;17507788]No i zrobiło się nieprzyjemnie. Proponuje zmienić temat a właściwie wrócić do tematu przewodniego[/QUOTE]
jestem za dlatego tez prosilam o darowanie sobie komentowania i madrzenia sie..
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 21:59   #78
izuniak
Rozeznanie
 
Avatar izuniak
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 798
GG do izuniak
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej
Jeśli chodzi o ceny leku, to po pokonaniu rundy po wszystkich aptekach w okolicy najtaniej wyszło zamówienie w internetowej aptece Dbam o zdrowie. Ja miałam dawke 40 mg a ta była dostępna tylko w necie w cenie ok. 160 zł. Kupując 2 opakowania po 20 mg zapłaciłabym ok. 260 zł. To w skali miesiaca daje oszczędność 80 zł Looknijcie na ich stronkę
Te gule na żuchwie utrzymują się najdłużej (niestety...) Ja nic nie wyciskałam, ponieważ po takich "zabiegach" robiły mi się trudno gojące otarcia Wydaje mi się, że mam tez więcej prosaków i te usuwam, bo mnie wkurzają

Pozdrawiam
__________________
22.12.2001 - Jagódka
14.07.2007 - Emilka
izuniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 22:51   #79
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez izuniak Pokaż wiadomość
Hej
Jeśli chodzi o ceny leku, to po pokonaniu rundy po wszystkich aptekach w okolicy najtaniej wyszło zamówienie w internetowej aptece Dbam o zdrowie. Ja miałam dawke 40 mg a ta była dostępna tylko w necie w cenie ok. 160 zł. Kupując 2 opakowania po 20 mg zapłaciłabym ok. 260 zł. To w skali miesiaca daje oszczędność 80 zł Looknijcie na ich stronkę
Te gule na żuchwie utrzymują się najdłużej (niestety...) Ja nic nie wyciskałam, ponieważ po takich "zabiegach" robiły mi się trudno gojące otarcia Wydaje mi się, że mam tez więcej prosaków i te usuwam, bo mnie wkurzają

Pozdrawiam
Rozumiem, że chodzi Ci o tabletki 40 mg w cenie 160 zł? Ja mam dawkę 40 mg, ale łykam 2x20 Bałabym się brać całe 40 na jeden raz Poza tym za 2x20 mg płacę 178 zł
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 09:20   #80
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A jeśli teraz biorę Tretinex, a za jakiś czas okaże się , że większa dawka kosztuje taniej jako inny lek, np. Aknenormin, to mogę robić takie przeskoki, z Tretinexu na innego braciszka? Niby jest to samo, ale nie chciałabym schrzanić wszystkiego.


a mogę jeszcze prosić o wypisanie ty wszystkich braciszków? ja chyba nam nazw tylko 3, 4 . Będę bardzo wdzięczna

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
zgłosiłabym tego posta moderatorom, ale obie wiemy, że nic by Cie to nie nauczyło



może masz rację, powinnam się usunąć z wątku
nic ciekawego nie wnoszę do tematu, a tylko pokazuję jaka jestem tępa

czasem spojrzenie kogoś obok potrafi przewartościowac człowieka
odsubskrybuję wątek
a Wam życzę udanych kuracji

Ej no
ja, taki laik, bez ciebie chyba nic nie ogarnę xD zawsze znajdujesz takie mądre cytaty. chyba nikt inny nimi nie rzuca tak jak ty
ale jeśli serio nie wrócisz, to wierzę, że reszta też nie raz pomoże.





Zaczął się dzień 7.
i jest już objaw, który na pewno jest winą leku a nie mojej kapryśnej cery - USTA EWIDENTNIE MI WYSYCHAJĄ . Jeszcze nie pękają ani nic, ale są suche, nieco chropowate w dotyku no i powoli nie mogę się uśmiechać, bi nic mi nie pękło.

Jestem nieco w szoku, że tak szybko pojawia się jakikolwiek z objawów, przy tej małej dawce. A zarazem się cieszę, bo być może do urodzin chłopaka będę wyglądać na tyle znośnie by wyjść do znajomych, których przez ten tr ądzik dawno nie widziałam
A także boję się, że skóra będzie tak sucha i podrażniona, że nawet makijaż sobi z tym nie poradzi i będę zmuszona siedzieć w domu, pokłócić się z chłopakiem o jego urodziny i się dołować wyglądem
DAM RADĘ!

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-02-28 o 09:55
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:02   #81
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Laski, po co te kłótnie? Laura.S, po co ten naskok na Silwenę? Jak masz coś tylko do niej, to jest opcja PW i reszta nie musi tego czytać...

Silwena ma sporą wiedzę, swoje wypowiedzi popiera własnym doświadczeniem albo cytatami z medycznych artykułów, nie pisze nic w stylu 'wydaje mi się, gdzieś słyszałam, ktoś powiedział, ponoć' Ok, może czasem odnosi się do innych niemiło, ale pewnie jest to związane z tym, że jej ręce opadają, jak setny raz widac to samo pytanie (bo mi opadają, ale trzymam język za zębami, jak widzę kolejne pytanie o liczenie dawki minimalnej - to wszystko jest w ulotce, a matematyki kazdy się uczył).

Ochłonijcie.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:13   #82
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Miłość i pokój

A ja przepraszam w razie czego za wszelkie moje głupie pytania, ale ja już chyba jestem taka niedorozwinięta umysłowo xD
Słońce zaczyna złowrogo świecić. Moje filtry poszły w ruch. Nie używam ich tylko w naprawdę szare pochmurne otulone mgłą dni.
Mój ulubiony to :

klikFILTR

Jeszcze nigdy z nią (emulsją) się nie poparzyłam i nie opaliłam. Mam nadzieję, że pod czas dalszej kuracji dalej będzie mi służyć.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:36   #83
EdzikK
Raczkowanie
 
Avatar EdzikK
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 199
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

aktogimka, ja tylko delikatnie zwróciłam uwagę, nie widząc jeszcze postu Laury.S - to tyle z mojej strony, nie zamierzam wdawać się w potyczki słowne, bo nie o tym jest ten temat

mmm3m, jeśli chodzi o Twoje pytanie, to znam kilka osób, które po konsultacji z dermą przeszły z Roaccutane na Acnenormin. Myślę, że gdyby nastąpił spadek ceny, któregoś z tych leków to i Twój dermatolog nie powinien mieć nic przeciwko, bo substancja czynna jest ta sama, leki te różnią się tylko składnikami otoczki, które nie są tak inwazyjne, w związku z tym nie powinnaś mieć problemów z ich tolerancją . To już jest kwestia rozmowy z twoim lekarzem prowadzącym, myślę, że ważny jest tu też czynnik, że dermatolodzy mają świadomość jakie to są koszta
EdzikK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:38   #84
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Acnenormin, Izotek, Roaccutane, Curacne, Tretinex? Tylko takie, czy jest ich więcej? Zastanawiam się podobnie jak mmm3m czy można sobie skakać z opakowania akne na opakowanie izoteku np. Mówiąc szczerze chciałabym żeby efekt był i to za jak najniższą cenę z możliwych, które i tak małe nie wyjdą.
Poza tym mam jakąś taką dziwną manierę-akneonormin i izotek wydają mi się bardziej popularne niż 3 kolejne nazwy leków które wymieniłam. I przez to wydają mi się być bardziej wiarygodne, skuteczne. Źle?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:53   #85
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hmmm, wydaje mi się, że poprawna nazwa to AKnenormin. Gdy szukałam w aptece internetowej to znalazłam tylko z literką K. a poza tym dziękuję za listę. I mam podobne odczucia co do tych popularnych. No ale ja nie mam wyboru i muszę najtaniej. Choć gdybym była bardziej przy kasie , to bez problemu kupowałabym nawet najdroższe byleby mieć 100% pewności, że to najlepszy lek i mnie wyleczy a inne nie.

Co sądzicie o nowym leku, który reklamują od niedawna (scena pogrzebu trądziku)? Zawsze zapominam zapisać jego nazwę, ale według reklamy działa on podobnie jak Izo, czyli zapobiega wydzielaniu łoju i takie tam.
Jakbym pamiętała tę nazwę już dawno poszukałabym więcej informacji o nim.

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-02-28 o 10:54
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:58   #86
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Faktycznie aknenormin. Kolejne nazwy miały w sobie tyle 'c', że aż zaatakowałam inne nazwy : D
Zastanawiam się właśnie, który z tych leków cenowo wychodzi najkorzystniej. Ceny w aptekach różnią się od siebie cholernie.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:03   #87
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Odnoszę wrażenie, że i tak najtaniej wychodzi apteka internetowa. Po aptekach stacjonarnych już nie chodzę i nie pytam, ponieważ odnoszę wrażenie, że oni specjalnie wyczytują mi tylko te najdroższe leki a tańszych to niby nie mają. Byłam w jednej aptece to wymieniła mi tylko leki za 120 i 160 zł. ale o braciszku za 89 zł nie pisnęła paniusia. ale ja i tak zamówiłam go za 80 z grosikami, i odebrałam w dokładnie tej samej aptece xD no i dopiero wtedy coś mi powiedziała o tym, że na miejscu jest za te 89 zł... phi, jak to już po ptakach było!
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:08   #88
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ale o którym leku piszesz i o jakiej dawce?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:12   #89
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ogółem na recepcie mam Izotek, spytałam po ile go ma i po ile ma najtańszy odpowiednik. To podała ceny 12o i 160 zł.
Przez neta zamówiłam jako zamiennik Tretinex za te 80 zł.
No i no dopiero wtedy mi powiedziła, że ma właśnie Tretinex za 89,98 zł.



Dawka: 20 mg
kapsułek : 30
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:14   #90
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No to tanio faktycznie jak za 20mg. Ja znalazłam aknenormin najtaniej za 107zł za 20mg. Ktoś widział taniej?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.