technika one stroke - ABC malowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-26, 11:38   #1
Magik Madzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 80
GG do Magik Madzia Send a message via Skype™ to Magik Madzia

technika one stroke - ABC malowania


wiem, ze sporo z Was szuka w necie informacji odn malowania farbami

postaram sie w pigułce zamieścić tutaj kilka rad - mam nadzieje, przydatnych




Nasz zawód - to upust fantazji i urzeczywistnienie pomysłów, a najlepszym do tego materiałem są ostatnio farby akrylowe. To nie tylko najnowsze medium malarskie - ostatnio to również najbardziej popularny wśród stylistek paznokci materiał do zdobień. Odchodzą do lamusa hologramy, brokaty, piórka, muszle …



Jedynymi zasadami przy pracy farbami akrylowymi są:
  • wolność – rozumiana jako charakter nas, stylistek, czyli artystek i szeroka wiedza o charakterze farb tj. co możemy stosować, a czego unikać i czego możemy się spodziewać w końcowym efekcie;
  • wyobraźnia – czyli techniki łączenia akryli, gamy kolorystyczne i nowe wzory, które wciąż powstają dzięki naszej fantazji.


Czym pracujemy?
Farby akrylowe to farby polimerowe, tj. zawierające spoiwo, złożone z wodnej emulsji wysoko spolimeryzowanego plastyku. Spoiwo, złączone z pigmentami, stanowi podstawę farb akrylowych. Wysychanie farb akrylowych, podobnie jak akwareli, następuje poprzez parowanie wody i odbywa się niemal tak samo szybko w obu przypadkach, jednak w przeciwieństwie do akwareli, akryle, z korzyścią dla nas stylistek, są kryjące i bez problemu można nakładać je wieloma warstwami i przemalowywać. Wyróżniamy farby o konsystencji kremu w tubce, w puszkach i płynne w pojemnikach. W zależności od producenta różnią się one gamą kolorów.


Ja polecam i pracuję na farbach w tubce, wyciskam tyle produktu ile trzeba i zakręcam tubkę, dzięki czemu farbka nie wysycha. Farbki w butelkach z pędzelkiem szybciej wysychają i pędzelek nie dochodzi do 1/3 ilości farby, co powoduje nie całkowite jej wykorzystanie. Farby w tubce zużywamy do ostatniej „kropli”. Do rozpuszczenia farb będziemy potrzebowały słoiczka z wodą, a do tworzenia mieszanek możemy użyć zamiast wody odrobiny medium w celu uzyskania większego połysku. Medium to emulsja wiążąca farby, tyle że pozbawiona pigmentu.





Dużym atutem jest to, że mają intensywne barwy i rozpuszczają się w wodzie, nie potrzebne są specjalne rozpuszczalniki, szybko schną, co może być niestety wadą przy długim malowaniu pędzlem. Po wyschnięciu farby pozostaje gładka, trwała i elastyczna powłoka, która nie żółknie – co też jest plusem w przypadku wykonanych przez nas zdobień permanentnych.

Pędzel – przedłużenie ręki każdej stylistki.



Wyróżniamy trzy końcówki pędzli artystycznych: okrągłe, płaskie i tzw. kocie języczki. W technice akrylowej najważniejsze są pędzle płaskie, możemy nimi nabrać dużą ilość farby i bardzo szybko namalować dużo elementów. Używamy też pędzli cienkich grubości 0, 1 i 2. i to właśnie od nich najlepiej zacząć naukę, poprzez ćwiczenia przyciskania i odpuszczania.



Pracować możemy na pędzlach z naturalnego włosia i syntetycznych. Włosie syntetyczne bardzo się tutaj sprawdza, gdyż jest rodzajem poliestru, który jest tani i miękki, i co najważniejsze nie traci kształtu. Zaczynając zabawę z malowaniem pamiętaj, żeby mieć pędzel wciąż wilgotny, często go czyść w wodzie i wycieraj w czysty ręcznik jednorazowy. Pamiętaj – farby akrylowe schną bardzo szybko, a wtedy nie da się ich już rozpuścić. Jak nie będziesz dbała o pędzel, stanie się on zbity przy nasadzie i tylko koniuszek będzie giętki, ale nie będzie już tak plastyczny jak na początku. Najlepsze są pędzle z włosia kuny, kołonka – syberyjskiej łasicy lub wołu, ponieważ są delikatne i elastyczne. Pamiętaj po każdorazowym użyciu dokręcaj tubkę z farbą, inaczej po kilku minutach nie wyciśniesz farby i tylko ostry nożyk pomoże ci odciąć zaschnięty materiał. I kolejna rada: aby wykorzystać maksimum farby po każdym wyciśnięciu zawijaj tubkę.

Paleta - jaką wybrać?
Możemy używać palet malarskich np. zwykłej, plastikowej, jednak przez to, że farby bardzo szybką schną mamy potem problem z czyszczeniem palety w związku z czym bardzo dobrze sprawdzają się powierzchnie gładkie, lecz twarde – np. szkło, płyta CD lub folia srebrna śniadaniowa, którą po jednorazowym użytku wyrzucamy.

Jak malujemy?
Jedną z najważniejszych zasad dotyczących malowania kwiatów jest wykorzystywanie ostrych i miękkich krawędzi. Miękkie są we wszystkich okrągłych i łukowatych elementach, zaś ostre tworzymy wszędzie tam, gdzie jedna powierzchnia zachodzi na drugą. Dawaj ciemne tło, alby wydobyć bardzo jasne krawędzie płatków.

Łodygi malujemy jednym pociągnięciem pędzla najlepiej o grubości odpowiadającej grubości łodygi. Nie zaznaczaj różnych łodyg tym samym odcieniem, najlepiej zamocz pędzel w 2 odcieniach farby – gdyż zmiany natężenia sugerują położenie kwiatów – bliżej lub dalej. Kwiatki maluj jednym pociągnięciem pędzla. Staraj się zachować środek i jednakową wielkość płatków. W początkowym etapie nauki wybieraj prosty temat. Unikaj skomplikowanych kompozycji, skup się na jednym kwiatku, sama dobieraj odcienie i twórz kontrasty, a małymi kroczkami zaczniesz malować duże ilości kwiatów i zdobędziesz doświadczenie jak je rozmieścić.

W stosunku do akwareli malowanie farbami akrylowymi jest prostsze, umożliwia pełne mieszanie kolorów i dokonywanie retuszy. Od farb olejnych różni je to, ze nie dają swobody w nadawaniu faktury, ale możemy tworzyć nimi przenikania kolorów np. w płatkach aż po efekty przestrzenne.



Kilka rad na koniec:


Farby akrylowe rozcieńczamy wodą lub specjalnym medium do akrylu. Media malarskie i domieszki - jeśli farba jest za gęsta dodajemy odpowiednie media spowalniające zasychanie farby akrylowej, media matowe lub media błyszczące. W technice zbliżonej do olejnej lepiej rozrabiać akryle mediami niż wodą, wówczas barwy nie tracą swej intensywności i lepiej się rozprowadzają na podłożu.
Przed rozpoczęciem pracy z nowego pędzla wykrusz klej i zmocz go w wodzie, by farba się nie przykleiła. Wiesz już, że farba jest szybkoschnąca, dlatego po skończonym malowaniu pamiętaj by pędzle dokładnie umyć wodą (może być z mydłem) i osuszyć. Nigdy nie trzymaj pędzli w słoiku z wodą, ewentualnie w płaskim naczyniu z wodą, tak by włosie leżało.




pozdrawiam Magdalena Perec
__________________
AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK"
Magdalena Perec
pozdrawiam wszystkie forumki
Magik Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 11:46   #2
Magik Madzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 80
GG do Magik Madzia Send a message via Skype™ to Magik Madzia
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

kilka moich prac technika one stroke


najwazniejsze jest cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc

pokaze wam najpierw moje prace sprzed 1-,5 roku i potem wrzuce kilka ostatnich prac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01 (9).jpg (136,3 KB, 552 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01 (1).jpg (43,9 KB, 260 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01 (3).jpg (18,9 KB, 229 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01 (4).jpg (18,3 KB, 212 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01 (6).jpg (16,6 KB, 200 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01 (7).jpg (20,8 KB, 177 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01 (10).jpg (72,1 KB, 192 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (27,9 KB, 222 załadowań)
__________________
AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK"
Magdalena Perec
pozdrawiam wszystkie forumki
Magik Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 11:56   #3
Magik Madzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 80
GG do Magik Madzia Send a message via Skype™ to Magik Madzia
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

i jedne z ostatnich
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2 wersje kwiatow _zmien nazwe.jpg (20,4 KB, 257 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inne_zmien nazwe.jpg (19,8 KB, 152 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg maki_zmien nazwe.jpg (22,8 KB, 201 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg motylek 3_zmien nazwe.jpg (19,1 KB, 162 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg motylki 1_zmien nazwe.jpg (20,4 KB, 172 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg roze na czarnym_zmien nazwe.jpg (19,9 KB, 156 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg roze szt 2_zmien nazwe.jpg (23,5 KB, 154 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg roze sklejone.jpg (112,4 KB, 258 załadowań)
__________________
AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK"
Magdalena Perec
pozdrawiam wszystkie forumki
Magik Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 13:56   #4
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

myśle ze wlasnie zrobiłas dobry uczynek i pomogłas niejednej stylistce... od siebie dodam, ze najbardziej polecam farby firmy polycolor... wiem, ze sa w sprzedazy farbki w słoiczkach-niby specjalnie do paznokci...ale one jakos słabo mieszaja sie z wodą tworzac gluty, a nie ładnie wycieniowany odcien :/
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 14:27   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Magda Ty zdolniacho!
Super to napisałas- krótko, zwięźle i na temat
A kwiatuchy brawissimo!
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 15:32   #6
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Magik, ale dałaś do pieca. Bez kitu - jak mówią młodzi synowie- super.
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 14:08   #7
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Magik piękne prace mam pytanie o to jaki konkretnie pędzel mogła byś polecić na początek? Chodzi mi o płaski i igłowy do malowania cienkich kresek, zawijasków etc. a i jaki rozmiar pędzla jest najlepszy do ćwiczeń na pazurkach? Mam sporo pędzli ale chyba je zniszczyłam teraz dzięki Tobie będę wiedziała jak prawidłowo dbać o pędzel
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 00:56   #8
Magik Madzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 80
GG do Magik Madzia Send a message via Skype™ to Magik Madzia
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Stormm
ja rozne elementy maluje roznymi pedzlami
listki zalezy jakie maluje prostym i skosnym

roze bardziej szarpane maluje prostym, mniej szarpane skosnym chociaz w sumie jest mi to juz obojetne
na poczatek proponuje na pewno do cienkich linii "0" z kolei "2" uwielbiam do odciskanych kwiatkow

plaskie polecam najlepiej jakis komplet
niektore osoby maluja wszystko jednym pedzlem, ale masz rozne wielkosci paznokci i kompozycje trzeba do nich dostosowac, wiec najlepiej miec kilka pedzli roznej szerokosci

i uwazam, ze najlepsze sa pedzle z Ukrainy
innych do reki nie biore
__________________
AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK"
Magdalena Perec
pozdrawiam wszystkie forumki
Magik Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 13:54   #9
motylek17222
Zadomowienie
 
Avatar motylek17222
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 487
GG do motylek17222
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Super pomocne ja jeszcze z takim zapytaniem ...co jest nie tak jeśli mi farbki odpryskują z pazurka żelowego ...ktory wcześniej matowie i odpylam i maluje farbkami.na to nablyszczacz ..które po jakimś odpadają płatami ..niewiem czy to wina fabek??...używam zwykłych dla plastyków...i mam pytanie czy farbki polycolor też tak sie zachowują?a gdzie można kupić 100% pędzelki ukrainskie ? dziękuję
motylek17222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 18:18   #10
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

czy któraś z was mogła by podesłać link to idealnych pędzli, bo miałam juz rózne i kazdy miał jakiś mankament, ewentualnie zdjęcie
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 00:06   #11
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Cytat:
Napisane przez Magik Madzia Pokaż wiadomość
Stormm


plaskie polecam najlepiej jakis komplet
niektore osoby maluja wszystko jednym pedzlem, ale masz rozne wielkosci paznokci i kompozycje trzeba do nich dostosowac, wiec najlepiej miec kilka pedzli roznej szerokosci

i uwazam, ze najlepsze sa pedzle z Ukrainy
innych do reki nie biore

Wiesz co magik zawiodłam się może i te pędzle z ukrainy które sprzedajesz nie są złe (tego nie wiem), ale jednak pisząc tu na forum każdy ma wrażenie, że jesteś normalną użytkowniczką która dzieli się swoimi doświadczeniami, a przynajmniej na taką się oficjalnie kreujesz, a tak na prawdę jesteś sprzedawcą, a jak wiadomo sprzedawca często z chęci czystego zysku nie koniecznie rzetelnie opisuje swój produkt, który sprzedaje jako rzekomo najlepszy i jak wyczytałam na innym forum żaden polski mu nie dorówna... zresztą taki cichy sposób reklamy też nie jest uczciwy i nie wzbudza zaufania w potencjalnych klientkach.
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-31, 22:39   #12
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Stormm chyba jesteś trochę przewrażliwiona. Ja w Magdy wypowiedziach nie wyczułam żadnego marketingu, a patrząc na jej prace muszę jej przyznać racje.
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 11:27   #13
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

No właśnie ja nie mówię o oficjalnych wypowiedziach na forum tylko o wiadomościach wysyłanych na priv z adresem strony do jej sklepu... i powiem więcej śmiem przypuszczać że ten post powstał właśnie po to żeby dziewczyny zadawały takie pytania po czym magik po cichu odsyła je do swojego sklepu.
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 11:30   #14
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Cytat:
Napisane przez stormm Pokaż wiadomość
No właśnie ja nie mówię o oficjalnych wypowiedziach na forum tylko o wiadomościach wysyłanych na priv z adresem strony do jej sklepu... i powiem więcej śmiem przypuszczać że ten post powstał właśnie po to żeby dziewczyny zadawały takie pytania po czym magik po cichu odsyła je do swojego sklepu.
co za jad, gdybym mogła pewnie bym napisała, że żal ci coś zacisnął
jeśli ma nam to pomóc w doskonaleniu techniki to i oficjalnie proszę o taki link do tych pędzelków bo bardzo chętnie kupie
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 11:49   #15
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

jad? a jaki bym miała mieć powód? przecież magik nie jest dla mnie żadną konkurencją, pod żadnym względem, nie prowadzę żadnej działalności handlowej czy usługowej, a jeśli chodzi o prace pazurkowe to nawet nie śmiem się porównywać do profesjonalistek, bo w tym temacie jestem zwyczajnie żółtodziobem:P więc nie rozumiem jaki miałabym mieć powód do zazdrości, a po za tym w tym zawodzie to się raczej nie zazdrości komuś prac tylko ewentualnie podziwia z wywieszonym jęzorem! A tłumacząc Ci o co mi dokładnie chodzi to o to, że ja np widzę różnicę w tym jak ktoś zachwala produkt dla własnej korzyści materialnej, między tym jak ktoś to robi nie mając w tym żadnego interesu, co innego jak np albertyna i dobra rada mają na wizażu oficjalne reklamy i dzięki temu mam też poczucie że np nie zachwalały by chłamu bo wyrabiają sobie trwałą opinię zarówno u stałych jak i potencjalnych klientek. Sorry ale ja już się parę razy przejechałam na jakości w sprzedaży internetowej i po prostu nie kupuję już w niesprawdzonych miejscach, a szczególnie jeżeli ktoś proponuje mi to tak "po cichu".
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 12:19   #16
Magik Madzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 80
GG do Magik Madzia Send a message via Skype™ to Magik Madzia
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Po prostu mnie zatkalo od nowego roku jak przeczytałam Twoja wypowiedz

Szkoda mojego cennego czasu na analizę Rwojej wypowiedzi
Wątek założyłem celem pomocy forumkom w Odp na wiele nurtujacych pytań odn tej najb popularnej ostatnio techniki zdobien
Ten sam artykuł ukazał sie pól roku temu w akademii paznokcia w dziale technika i był pomocą techniczna a nie art sponsonowanym czy forma reklamy

Nigdzie nie napisałam na forum, ze MACIE kupować tylko TE konkretne pedzle i w konkretnym miejscu

P.s Stormm dziekuje za radę odn mini reklamy tak jak ma Albertyna
Teraz pisze do Was z komórki , wiadomo mały ekran i cieżko sie klika
Jednak jak we wtorek wroce do domu popracuje nad ta forma reklamy mojego kochanego salonu
Pozdrawiam cieplutko z zimnej Wisły

Poza tym winny sie tłumaczy a ja nie czuje sie niczemu winna i w życiu nie widziałam w wątku z poradami dla innych nagle takiego ataku z taka wrogością, zawiscia i zazdroscia

Wstaw swoje prace, doradz jak i czym malować bo o tym jest wątek i ma temu służyć
Daj swoje rady i sugestie odn techniki
I nie wiem co Ci dziewczyno zrobiłam, ze mnie tak nie lubisz
W każdym razie zycze Ci w tym nowym roku wiecej życzliwości i samych serdecznych ludzi wkoło

I zycze samych zadowolnych klientek
Pozdrawiam
W razie pytań odn w/w tematu służę rada

Pozdrawiam Was z pieknej Wisły
Gdzie nawet tak nieprzyjemne wypowiedzi jedyne w tym watku nie są w stanie zepsuć mi nastroju w ten piękny 1 dzień 2011 roku

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

P.s.skoro jesteś laikiem jak sama sie przyznajesz, zywie nadzieje, Ze moje napisane w tym wątku i na forum porady bedą dla Ciebie cenne

A jak nie lubisz Ukrainy i wschodnich produktów polecam polskie pedzle mozesz je znaleźć w sklepach dla plastyków
Jednak Ktos kto liznal trochę tej techniki zobaczy różnice

Pozdrawiam Cie serdecznie
I nie mam żalu o ton Twojej wypowiedzi
Ile ludzi tyle opinii
Może mialas zły dzień komuś chciałas dać opr ... ;-) trafilo na mnie
Jak miało Ci to pomoc i Ci lepiej - na zdrowie ;-)

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

[QUOTE=motylek17222;240695 74]Super pomocne ja jeszcze z takim zapytaniem ...co jest nie tak jeśli mi farbki odpryskują z pazurka żelowego ...ktory wcześniej matowie i odpylam i maluje farbkami.na to nablyszczacz ..które po jakimś odpadają płatami ..niewiem czy to wina fabek??...używam zwykłych dla plastyków...i mam pytanie czy farbki polycolor też tak sie zachowują?a gdzie można kupić 100% pędzelki ukrainskie ? dziękuję[/QUOTE

Motylku
Jak chcesz zdobic permanentnie one stroke to polecam
- Malujemy na opracowanym odtluszczonym paznokciu
- pod zdobienie jako tło polecam
A) brokaty lub pigmenty tak jak do klasycznej kolorowki brokatowej
B) cieniowanie z farb z zachowaniem zasady by krawędzie boczne i czołowa w linii wlosa była wolna od farby

Jak na tym malujesz farbami własnie nie zamalowuj krawędzi bocznych i czołowej, dokładnie glossem zamykaj wzór i plytke

Maluj wzór na raz - zdobienia gazetowe maluje sie na dwa jeden liść czy plat celem wyciągnięcia glebii kolorów użytkowe maluj raz

Myśle ze jak napisze ze farby Policolor na których pracujesz jak najbardziej sie nadają znowu życzliwe osoby nie napiszą ze je reklamuje - można je kupić w sklepach dla plastyków ;-)))))))
__________________
AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK"
Magdalena Perec
pozdrawiam wszystkie forumki

Edytowane przez Magik Madzia
Czas edycji: 2011-01-01 o 12:24
Magik Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 12:25   #17
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Nie wiem może za mało jasno napisałam, ale nie mam zamiaru się powtarzać, ale te posty nie wynikały z zazdrości, zawiści, czy co tam jeszcze napisałaś, ale jeszcze raz zapytam o co miałabym być zazdrosna? czy naprawdę jak nie ma się co komuś zarzucić to najłatwiej właśnie zazdrość? choć nie mam ku temu żadnych powodów, z mojego postu ewentualnie kipi rozczarowanie i smutek, bo naprawdę chciałam się poradzić odnośnie dobrych pędzli itp, ale jak pisałam niżej co myślę o tym jak ktoś zachwala coś dla własnego zysku, do tego jeszcze te komentarze na innym, forum że próbowałaś wszystkiego sprzedawanego w Polsce i wszystkie do d... sorry ale dla mnie przynajmniej to śmierdzi tylko i wyłącznie marketingiem, ale to jest moje zdanie, mam prawo je wyrazić i nikt nie musi tego podzielać, jedynie o co proszę to nie zarzucajcie mi rzeczy z kosmosu a i magik czy tym że proponujesz mi żebym wstawiła swoje prace wiedząc że dopiero zaczynam zabawę z malowankami etc. miałaś na celu mnie ośmieszyć??? Mając świadomość że dopiero zaczynam (a nawet jeszcze nie, bo dopiero jestem w trakcie kompletowania przyborów), nie wiem po co to napisałaś, ale to jest akurat najmniej ważne:P pozdrawiam
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 12:37   #18
Magik Madzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 80
GG do Magik Madzia Send a message via Skype™ to Magik Madzia
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Stormm i znowu wypowiedz przepełniona złością
Nie przeinaczaj moich słów bo tego nie lubie
Nigdzie nie napisałam ze chce Cie ośmieszyć
Szanuje Twoje zdanie i napisałam to celem by ze zdjęć zgodnie z wątkiem wyciągnąć wnioski i ew doradzić co bym poprawiła wyłącznie tyle
Ale znowu złe zinterpretowalas moje intencje

Skoro nie rozumiesz moich wypowiedzi po prostu wyluzyj i sie nie wypowiadaj po co zasniecac
forum nikomu nie potrzebnymi wywodami
Jak masz cos do mnie zapraszam na priva
Chociaż chyba juz wszystko sobie wyjasnilysmy
I widzę, ze podchodzisz do tematu ze zadni instruktorzy i dystrybutorzy nie powinni sie wypowiadać bo działają materialnie nie celem pomocy innym
Zgubił ja tak myślała nie tracilabym czasu na pisanie tych porad bo ogólnie daje Wam to za darmo a inni za to płaca na szkoleniach w wielu w Polsce placówkach szkoleniowych
__________________
AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK"
Magdalena Perec
pozdrawiam wszystkie forumki

Edytowane przez Magik Madzia
Czas edycji: 2011-01-01 o 12:51
Magik Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 12:47   #19
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Cytat:
Napisane przez Magik Madzia Pokaż wiadomość
P.s.skoro jesteś laikiem jak sama sie przyznajesz, zywie nadzieje, Ze moje napisane w tym wątku i na forum porady bedą dla Ciebie cenne
nie mam się do czego przyznawać, vo to nie jest nic złego a wręcz powód do dumy, że weszłam na tą drogę a rady jak pisałam są cenne jak już pisałam kilka postów niżej:P


Cytat:
Napisane przez Magik Madzia Pokaż wiadomość
A jak nie lubisz Ukrainy i wschodnich produktów polecam polskie pedzle mozesz je znaleźć w sklepach dla plastyków

hmmm:/ skąd wniosek że nie lubię ukrainy? z tąd że nie spodobał mi się Twój sposób reklamy? Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, a wschodnie klimaty są bardzo bliskie memu sercu! I podkreślam jeszcze raz żeby było jasne nie pisałam, że produkty które sprzedajesz są złe, tylko wyraziłam swoje zdanie odnośnie sposobu jaki wybrałaś na pozyskanie klientów.


Cytat:
Napisane przez Magik Madzia Pokaż wiadomość
Pozdrawiam Cie serdecznie
I nie mam żalu o ton Twojej wypowiedzi
Ile ludzi tyle opinii
Może mialas zły dzień komuś chciałas dać opr ... ;-) trafilo na mnie

Nie, nie miałam złego dnia i nie uważam żebym kogoś opr... ale zdanie własne mieć mogę i uważam że dopóki pisze prawdę i nie obrażam nikogo mogę je wyrażać.

I na koniec prośba: nie zaśmiecajmy więcej tego wątku, ja wyraziłam swoje zdanie, ty powiedziałaś co o tym myślisz i starczy, bo temat jest naprawdę super i niepotrzebnie dziewczyny które będą chciały się dowiedzieć czegoś konkretnego będą musiały się przebijać przez gąszcze tych postów.
Amen
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-01, 12:58   #20
Magik Madzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 80
GG do Magik Madzia Send a message via Skype™ to Magik Madzia
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Stormm
Ja wyżej napisałam nie zasniecaj a ty rozdrabniasz na atomy moje wypowiedzi
Bez komentarza ....

Serdecznie Cie pozdrawiam
Mimo wszystko ;-)
Bez odpowiedzi
P.s nie moge edytowac całej wiadom i miało byc gdybym ja tak myślała a nie zgubił pisze z komórki bo chciałam odpaczac od netu, ale jak odebralam pocztę musiałam Ci odpisać

Jednak uważam temat za zamknięty
Każdy wyciągnie sobie odp wnioski z wyżej wymienionych treści
Miłego dnia
Bez odbioru
__________________
AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK"
Magdalena Perec
pozdrawiam wszystkie forumki
Magik Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 13:02   #21
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Kurcze miałam już nie zaśmiecać, ale nie potrafię zostawić czegoś bez odpowiedzi gdy ktoś mi zarzuca coś czego nie zrobiłam, z góry przepraszam i mam nadzieję że ostatni raz, bo rozumiem że dla innych to już nudne...

Cytat:
Napisane przez Magik Madzia Pokaż wiadomość
Stormm i znowu wypowiedz przepełniona złością
Nie przeinaczaj moich słów bo tego nie lubie
Nigdzie nie napisałam ze chce Cie ośmieszyć
Szanuje Twoje zdanie i napisałam to celem by ze zdjęć zgodnie z wątkiem wyciągnąć wnioski i ew doradzić co bym poprawiła wyłącznie tyle
Ale znowu złe zinterpretowalas moje intencje
Nie przeinaczam twoich słów, tylko to było pytanie, bo ja takie wrażenie w tym przypadku odniosłam, mam nadzieje że tylko ja i bardzo bym się cieszyła gdyby tak było, bo tu w końcu o moją osobę chodzi


Cytat:
Napisane przez Magik Madzia Pokaż wiadomość
Skoro nie rozumiesz moich wypowiedzi po prostu wyluzyj i sie nie wypowiadaj
Jak wyżej napisałam, to Ty mnie nie zrozumiałaś więc jeszcze raz podkreślę to było pytanie nie stwierdzenie!


Cytat:
Napisane przez Magik Madzia Pokaż wiadomość
po co zasniecac forum nikomu nie potrzebnymi wywodami
super że tu się zgadzamy


Cytat:
Napisane przez Magik Madzia Pokaż wiadomość
I widzę, ze podchodzisz do tematu ze zadni instruktorzy i dystrybutorzy nie powinni sie wypowiadać bo działają materialnie nie celem pomocy innym

i widzisz nadal mnie nie rozumiesz, bo przecież inni dystrybutorzy nie wysyłają użytkownikom wiadomości na priv z adresami ich sklepów etc a instruktorzy też nie wysyłają swoich ofert, to tyle, mam nadzieję że w końcu zostałam zrozumiana co nie znaczy że mam nadzieję że ktoś zacznie podzielać moje zdanie.
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 13:30   #22
motylek17222
Zadomowienie
 
Avatar motylek17222
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 487
GG do motylek17222
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

dzięki magik za pomoc
motylek17222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 13:43   #23
Magik Madzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 80
GG do Magik Madzia Send a message via Skype™ to Magik Madzia
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Nie wysyłam nikomu żadnych ofert tutaj na wizazu
Admin może sprawdzić ilośc moich priv wiadomości
Musiałabym nie miec co robić a zajęć mi nie brakuje na szczęście
Instruktorzy i dystrybutorzy nie piszcie nic bo zaraz wyjdzie ze to reklamujecie
I nie odp na priva na zapytania
Albo najlepiej nie pokazywać swoich prawdziwych danych
Mogłam zalogować sie jako np pazurkowa maniaczka lub cos w tym stylu
Ale nie lubie udawać kogoś innego bo nie wstydzę sie swojej osoby i tego co sobą reprezentuje swoimi wypowiedzami i pracami

Stormm może spotkamy sie Kiedys na jakimś szkoleniu jako dwie uczestniczki i bardzo sie polubimy ;-) ja wszędzie jestem magik madzia i bardzo mi miło było Cie poznać w sieci
Mimo tak złego początku

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Motylku do usług
Zawsze służę rada w miare umiejętności i możliwości
I polecam bierz nowe farby jak malujesz jedna rękę i potem ten sam wzór na drugiej
Teraz jak mamy na maksa kaloryfery farby szybko schna i na drugiej ręce ta sama farba trudno uzyskać te sama płynność farby

Ppa pa
__________________
AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK"
Magdalena Perec
pozdrawiam wszystkie forumki
Magik Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 14:04   #24
stormm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 133
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Oj Magik Magik, widzę że lubisz wyolbrzymiać sprawy, mam na myśli że niby każdy teraz będzie podejrzewany o darmową reklamę.
A w wiadomości którą mi przesłałaś był zawarty adres sklepu, opis produktów i ceny więc uważam że była to jak najbardziej oferta handlowa! Jak coś jeszcze chcesz mi powiedzieć czy odnieść się do czegoś zapraszam na priv.
stormm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 08:42   #25
Ninka__2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Madziu mam pytanie o te pędzle do one stroke? Mogę je u Ciebie zamówić? Mam jeden z nich kupiony i trzęsę się nad nim żeby mi się nie zniszczył. Chciała bym zamówić u Ciebie cały komplet po pędzelki są rewelacyjne!

P.S. I reklamuj się dziewczyno ile wlezie. Znam produkty których używasz i potwierdzam, że są doskonałe Polecam!!!
Ninka__2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 10:12   #26
magnoliia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Ninka_2005 a po co się pytasz magik madzi czy mozesz zamówić? Skoro już jeden pedzel masz to chyba wiesz jak się zamawia a jak nie to magda ma w opisie adres do swojej strony.
A ja mam pytanie czy zdobień metoda one stroke nauczę się tylko na kursie, czy samodzielne cwiczenia tez przynosza efekty? Kurs przedluzania ukonczylam dopiero ok pol roku temu ale nie mielismy techniki one stroke.
magnoliia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 10:42   #27
Ninka__2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Cytat:
Napisane przez magnoliia Pokaż wiadomość
Ninka_2005 a po co się pytasz magik madzi czy mozesz zamówić? Skoro już jeden pedzel masz to chyba wiesz jak się zamawia a jak nie to magda ma w opisie adres do swojej strony.
A ja mam pytanie czy zdobień metoda one stroke nauczę się tylko na kursie, czy samodzielne cwiczenia tez przynosza efekty? Kurs przedluzania ukonczylam dopiero ok pol roku temu ale nie mielismy techniki one stroke.
Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie. Nie zamawiałam u Magdy pędzli. Mam jeden z zupełnie innego źródła kupiony bezpośrednio w hurtowni. A jak się zamawia w internecie też wiem I właśnie na stronie sklepu Magdy jest napisane, że o pędzle trzeba pytać przed zamówieniem więc właśnie pytam
A co do techniki one stroke to można ćwiczyć samemu tylko po co wyważać otwarte drzwi? Warto zainwestować w dobre szkolenie a potem i tak bez ćwiczeń się nie obejdzie
Ninka__2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 11:08   #28
magnoliia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Nie widzę nigdzie wzmianki o tym żeby pytać wcześniej ale ja ślepa jestem więc możliwe, a zdziwiło mnie twoje pytanie bo nigdy nie spotkalam sie z tym zeby pytac czy mozna zlozyc zamowienie skoro produkt jest dostepny na stronie, no i pomyslalam ze zamawialas juz w sklepie magik dlatego bo napisalas ze masz jeden z tych pedzli. Co do kursu to chyba faktycznie sie wybiore bo plastycznych zdolnosci to ja nie posiadam wiec raczej samodzielne cwiczenia nie przyniosa pożądanych efektow
magnoliia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 23:05   #29
Magik Madzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 80
GG do Magik Madzia Send a message via Skype™ to Magik Madzia
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

widze , ze znowu musze wkroczyc do akcji
laski spokoj mi tu i to migiem ;-) po po dupskach Wam natrzaskam ;-)

pod moimi postami jest mikroreklama
sa wszystkie namiary wiec dla zainteresowanych juz nie ma problemu!
celowo ją wykupiłam, zeby nikt nie mial pretensji ;-)

jesli chodzi o "samonauke" metody one stroke - niby jak sie patrzy, jest to takie proste jednak uwazam, ze trzeba poznac tajniki tej techniki zdobien i akurat w tej kwestii uwazam, ze nie sa to na marne wyrzucone pieniazki.
Ja bylam juz na Ukrainie wlasnie z one stroke u 3 instruktorow, każda z nich uczyła inaczej i jak ktos sie chce nauczyc to wyciagnie dla siebie najbardziej przydatne informacje, dlatego uwazam, ze nawet ten sam program szkolenia warto zobaczyc u roznych prowadzacych, ale tak jest chyba w kazdej dziedzinie, ze kazdy cos od siebie dolozy i ma inną formę przekazywania wiedzy.

a to ze po kursie trzeba cwiczyc to rzecz wiadoma
jak instruktor wykonuje odnowe z one stroke w 1,15 h to nie ma szans, zeby kursantka nowa zaczynająca zabawę z pedzlami płaskimi do malowania po kursie uzyskala ten sam czas
(kursantka wykonuje to po raz 1 a instruktor wykonał juz tego duuuuuuuuuuuuuzo ;-) dlatego nie ma co się stresować tylko pracować ;-)


cwiczenie czyni mistrzem
ja zawsze, zeby pocieszyc kursantki pokazuje im na kursie moje pierwsze kroki z one stroke - i wtedy jest im o wiele lepiej ;-))))

pozdrawiam i polecam sie uczyc - bo w naszej branzy spoczywac na laurach wrecz zakazane ;-)
__________________
AKADEMIA ZDROWIA I URODY "MAGIK"
Magdalena Perec
pozdrawiam wszystkie forumki

Edytowane przez Magik Madzia
Czas edycji: 2011-01-06 o 08:00
Magik Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 17:17   #30
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: technika one stroke - ABC malowania

Oj, zdecydowanie samemu to sobie można...pędzlem pomachać Zanim poszłam na szkolenie z one stroke też mi się to wydawało taaakie proste! A że nie wychodziło jak sobie coś tam próbowałam pomalować, to byłam święcie przekonana, że mam złe pędzle albo farby. Hehe A po szkoleniu tymi samymi pędzlami, które wcześniej były "złe" tak jakoś zaczęło wychodzić
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.