Pazurki bez kursu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-23, 07:23   #1
madgus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 17

Pazurki bez kursu?


Witam
Czy jest szansa,że bez kursu nauczę się robic paznokcie żelowe,akryle?
Konkretnie to nauczy mnie koleżanka,która jest po kursie.
Co na początek ,co jest najłatwiejsze? Jakie żele sa dobre?
madgus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 11:19   #2
Kiciunia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 353
Dot.: Pazurki bez kursu?

Cytat:
Napisane przez madgus Pokaż wiadomość
Witam
Czy jest szansa,że bez kursu nauczę się robic paznokcie żelowe,akryle?
Konkretnie to nauczy mnie koleżanka,która jest po kursie.
Co na początek ,co jest najłatwiejsze? Jakie żele sa dobre?
Cześć,
oj, bardzo kontrowersyjny temat

1. Termin "tipsy bez kursu" na wizażu dotyczy osób, które biorą się za wykonywanie pazurków bez żadnej wiedzy teoretycznej na ten temat, bez zachowania zasad higieny, na kiepskich produktach. Efekty takiej działalności, najczęściej o niskich walorach estetycznych, uskutecznione są na pazurkach osób obcych. Są osóbki, które bez kursu (samouki) wykonują paznokcie co najmniej poprawnie, ALE są to nieliczne wyjątki, które poświęciły dużo czasu na czytanie forów pazurkowych i doskonalenie warsztatu. Większość autorek ładnych frenczy i innych takich cudeniek skończyła kurs. (No, i są osoby, które nie mają talentu ani gustu, tym nawet kurs nie pomoże- ale nie o nich temat)
U Ciebie będzie trochę inaczej, bo nauczy Cię koleżanka. To znaczy, nie wiem jak nauczy, może Ci pokazać i skorygować błędy, potem czeka Cię sporo ciężkiej pracy, żeby dojść do perfekcji.

2. Gratuluję takiej koleżanki. Nie wiem, jak wyglądają jej prace, pamiętaj jednak, że na dobrym kursie wiedzę przekazuje Ci i ćwiczy z Tobą instruktor, którego prace są idealne, który ma uprawnienia do nauczania innych. Ale nie wiem, jak dawno skończyła kurs Twoja koleżanka ani jak dobrze opanowała warsztat, więc tu się nie wypowiem.

3. Co na początek- no, przecież koleżanka Ci pokaże Najpierw trzeba opanować prawidłową budowę paznokcia przedłużanego. Najpiękniejsze nawet zdobienie nie uratuje niepoprawnie zbudowanego paznokcia. Co jest najłatwiejsze- z tego, co czytałam, to robienie pazurków tylko wygląda na takie łatwe. Trzeba dużo ćwiczyć, żeby paznokcie były równiutkie i dobrze się trzymały. Proponuję założyć (jeśli chcesz) własny wątek w Pazurkowych galeriach- wkleisz tam (wyraźne) zdjęcia swoich prac, a Wizazanki wychwycą błędy, których Ty nie dostrzegasz.

Na temat żeli jest obszerny wątek na Wizazu Jaki żel wybrać?, plus osobne wątki dla sporej liczby marek- wejdź w podforum "Przedłużanie paznokci" i przejrzyj wątki przyklejone- jest tam lista linków do wątków o poszczególnych markach. Przeczytaj też wątek Dezynfekcja i sterylizacja, o tym temat będzie. Stylizacja paznokci to nie tylko french i brokaty, bardzo ważna jest kwestia higieny, oprócz tego musisz dobrze znać budowę naturalnych paznokci i ich choroby, aby umieć je rozpoznać.

Pokory, wytrwałości i powodzenia życzę

Mam nadzieję, że stylistki nie obrażą się, że osoba niezwiązana z branżą walnęła elaborat
Kiciunia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 07:19   #3
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Pazurki bez kursu?

Hm, ja tam nie związana z branżą w sumie, ale mnie drażni takie coś.
Planujesz robić koleżankom czy się tym zająć tak normalnie?
Ja bym w życiu nie poszła na tipsy do kogoś kogo uczyła koleżanka
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 21:27   #4
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Pazurki bez kursu?

Odp brzmi NIE.
I najpierw nie trzeba opanować budowę paznokcia przedłużonego, a zasady higieny, budowę paznokcia naturalnego i wiele wiele innych rzeczy, których koleżanka pewnie nie wie, bo gdyby wiedziała, nie zaproponowałaby Ci szkolenia.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.