Badanie kosmetyków na prywatne zlecenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-13, 13:17   #1
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica

Badanie kosmetyków na prywatne zlecenie


Witam! Nurtuje mnie ostatnio kwestia składu kremów.Otóż czy istnieje jakieś laboratorium gdzie mogłabym oddać swój krem do "przebadania" oczywiście za opłatą...Mimo tego , że kupuję wiele produktów organicznych to nie wiem czy producent nie kłamie w sprawie składu.Dodam , że jestem skora np dać te 80 zł za krem który ma ważność np 4 mies ale chciałabym miec pewność , że producent zamknął w tym słoiczku dokładnie to co napisał w składzie i spełnia obietnice iż produkt ten nie zawiera np konserwantów.
Wiem......niedowiarek ze mnie
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:57   #2
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: gdzie można sprawdzić jaki skład ma krem?

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Witam! Nurtuje mnie ostatnio kwestia składu kremów.Otóż czy istnieje jakieś laboratorium gdzie mogłabym oddać swój krem do "przebadania" oczywiście za opłatą...Mimo tego , że kupuję wiele produktów organicznych to nie wiem czy producent nie kłamie w sprawie składu.Dodam , że jestem skora np dać te 80 zł za krem który ma ważność np 4 mies ale chciałabym miec pewność , że producent zamknął w tym słoiczku dokładnie to co napisał w składzie i spełnia obietnice iż produkt ten nie zawiera np konserwantów.
Wiem......niedowiarek ze mnie
Nigdy o czyms takim nie słyszałam, ale może napisz maila do nich z takim zapytaniem
http://www.chem.pg.gda.pl/Katedry/Detergenty/dete.html

http://www.chem.pg.gda.pl/Katedry/De...a_naukowa.html
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 22:42   #3
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: gdzie można sprawdzić jaki skład ma krem?

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Nigdy o czyms takim nie słyszałam, ale może napisz maila do nich z takim zapytaniem
http://www.chem.pg.gda.pl/Katedry/Detergenty/dete.html

http://www.chem.pg.gda.pl/Katedry/De...a_naukowa.html

dzięki wielkie.na pewno napiszę.
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 10:00   #4
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Badanie kosmetyków na prywatne zlecenie

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Dodam , że jestem skora np dać te 80 zł za krem który ma ważność np 4 mies ale chciałabym miec pewność , że producent zamknął w tym słoiczku dokładnie to co napisał w składzie i spełnia obietnice iż produkt ten nie zawiera np konserwantów.
Wiem......niedowiarek ze mnie
Deklaracja braku konserwantów w kosmetyku, który w składzie ma wodę, nie oznacza, że nie jest on konserwowany. Jest to zabieg marketingowy. Kremy muszą zawierać składniki o działaniu konserwującym, tyle tylko, że nie zawsze znajdują się one na liście konserwantów dopuszczonych do stosowania w kosmetykach. Substancje takie mogą mieć inną funkcję podstawową, np. kompozycji zapachowej (Parfum), wcale nie muszą być "łagodniejsze" czy "bezpieczniejsze" niż tradycyjne konserwanty.

Nie sądzę, abyś chciała zainwestować w badania kosmetyku tylko dla spokoju ducha, gdy się dowiesz, jak wysokie są koszty.

http://www.biotechnologia.pl/biotech...toria-uslugowe

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-05-18 o 23:51
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 19:51   #5
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Badanie kosmetyków na prywatne zlecenie

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Witam! Nurtuje mnie ostatnio kwestia składu kremów.Otóż czy istnieje jakieś laboratorium gdzie mogłabym oddać swój krem do "przebadania" oczywiście za opłatą...Mimo tego , że kupuję wiele produktów organicznych to nie wiem czy producent nie kłamie w sprawie składu.Dodam , że jestem skora np dać te 80 zł za krem który ma ważność np 4 mies ale chciałabym miec pewność , że producent zamknął w tym słoiczku dokładnie to co napisał w składzie i spełnia obietnice iż produkt ten nie zawiera np konserwantów.
Wiem......niedowiarek ze mnie
Poproś producenta o Composition Document dla danego kremu, czyli inaczej Formula Registration Certificate.
Na tym dokumencie jest zawarty cały skład kremu aż po najmniejsze cząsteczkowe substancje w nim zawarte.
Kompletnie nie potrzebne są Tobie dodatkowe badania a taki dokument posiada każdy producent oraz szanujący się dystrybutor.
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 23:56   #6
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Badanie kosmetyków na prywatne zlecenie

Cytat:
Napisane przez monroe_30 Pokaż wiadomość
Poproś producenta o Composition Document dla danego kremu, czyli inaczej Formula Registration Certificate.
Na tym dokumencie jest zawarty cały skład kremu aż po najmniejsze cząsteczkowe substancje w nim zawarte.
Kompletnie nie potrzebne są Tobie dodatkowe badania a taki dokument posiada każdy producent oraz szanujący się dystrybutor.
Ale przecież skład procentowy stanowi tajemnicę handlową. Żaden producent nie udostępni go konsumentowi.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 01:12   #7
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Badanie kosmetyków na prywatne zlecenie

hmmm... tajemnica obowiązuje wówczas kiedy trwają badania nad nowym jak dotąd nieznanym nikomu składem. Po wprowadzeniu na rynek firma autorska wykupuje patent.
Wygasa patent, wiadomo wszystkie firmy biorą się za analizę produktu
Albo i lepiej... już mają przygotowaną analizę i czekają tylko na moment wygaśnięcia patentu.
Dziś przy takiej technice laboratoryjnej wszystkie stężenia można szybko wykryć.
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 08:50   #8
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Badanie kosmetyków na prywatne zlecenie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ale przecież skład procentowy stanowi tajemnicę handlową. Żaden producent nie udostępni go konsumentowi.
Dokładnie Poza tym niektórych składników może być identyczna ilość a mimo to będą wymienione w kolejności (dokładnych ilości choćby procentowo nie trzeba podawać). I jak tu wcześniej pisano pewnych składników np zapach nie trzeba szczegółowo opisywać (a może być bardzo szkodliwy).
Ja osobiście kieruję się zaufaniem do firmy, bo dobra, rzetelna dba i buduje coś takiego latami ewentualnie pewne certyfikaty otrzymują na własne zlecenia. Ja temu ufam, bo nie widzę innego sposobu. Indywidualnie a nawet dla drobnego producenta koszty badań są ciężkie do udźwignięcia....
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 22:25   #9
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Badanie kosmetyków na prywatne zlecenie

Dziewczyny, to nie jest wątek o szkodliwych składnikach, opakowaniach, dermarollerach itd. Piszcie, proszę, we właściwych wątkach. OT usuwam.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-05-22 o 11:34
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 09:53   #10
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Badanie kosmetyków na prywatne zlecenie

Spróbuję odgrzać wątek. Podejrzewam krem o zawartość paciorkowców, gdzie mogę się zgłosić, żeby to sprawdzić. Te testy rzeczywiście tak słono kosztują?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 11:48   #11
wildclouds
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 138
Dot.: Badanie kosmetyków na prywatne zlecenie

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Spróbuję odgrzać wątek. Podejrzewam krem o zawartość paciorkowców, gdzie mogę się zgłosić, żeby to sprawdzić. Te testy rzeczywiście tak słono kosztują?
Myślę, że SANEPID może Ci pomóc.
Oni się zajmuja nadzorem norm sanitarnych w żywności, kosmetykach.
Mają coś takiego wypisane w ofercie:

Cytat:
Nadzór bieżący nad obiektami produkującymi i wprowadzającymi do obrotu żywność, kosmetyki i przedmioty użytku.
wildclouds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.