KWC - wątek do zgłaszania błędów - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-31, 11:01   #91
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

KWC stało się gigantyczną reklamą - wchodzę na stronę i miga mi wielki napis "jak dbać o brwi" i "zobacz recenzję z gali" - nie obchodzi mnie to bo chcę czytać recenzje kosmetyków, wiem, że te artykuły są w innych działach Wizażu i gdybym chciała je przeczytać to najpierw tam bym zajrzała.
Na górze mamy nieistotne statystyki oraz polecam ( reklama), po prawej stronie znowu polecamy czyli znowu reklama.

Całość jest na białym tle, użyta czcionka jest bardzo cienka - brak wyraźnych linii odgraniczających powoduje brak czytelności - mamy jedną wielką papkę dla oka z intensywnie zmieniającą się reklamą arytkułów

Potem najpopularniejsze produkty - wielkie zdjęcia i nazwy produktów - nie wiemy jednak kto jest ich producentem ( może nie każdy rozpoznaje po opakowaniach?)

na dole kategorie znowu z nieistotnymi statystykami

pod spodem najnowsze recenzje - kompletnie nieczytelne, nazwa producenta pojawia się jedynie na rysunku i tak wszędzie, rozumiem, że mamy się domyślać?

Klikam najnowsze recenzje:
niestety aby je przeczytajć musze kliknąć i wejść w każdą osobno - bez sensu, nie chce mi się, wolę mieć wszystko jedno pod drugim, rozumiem, że marki są nieistotne bo prawie niewidoczne. Strasznie ciężko czyta się tekst napisany taką czcionką - prawie tak ciężko jakby był pisany dużymi literami, cieniutki linie do tego szare - trzeba mieć naprawdę dobry wzrok albo lupę.

Co mi się podoba - jedynie duże i wyraźne zdjęcia przy każdym produkcie, pozwalają na lepszą identyfikację.

Nowy KWC w mojej ocenie, w skali 1do10 otrzymuje ode mnie 1
jest to twór, w którym chyba nikt nie pomyślał o czytelniku, mam wrażenie, że jestem ostatnim elementem układanki w któej na pierwszym miejscu stoi reklamodawca.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:53   #92
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość

PS: ja gdyby nie KWC to w ogóle bym nie słyszała o dziesiątkach kosmetyków. Nie mam czasu na czytanie blogów i bieganie po sklepach.
I wkurzyło mnie to zaznaczanie miejsca, w którym kupiło się kosmetyk. I tak się ono chyba potem nigdzie nie wyświetla..? Czy ja nie widzę?
To nie jest opcja dla nas, służy zbieraniu danych rynkowych. Tu już nic nie jest dla nas, no chyba że jesteś, tfu, ambasadorką i masz ochotę produkować recki typu poczatek recenzji najlepszy żel kropka koniec recenzji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:38   #93
thecla
Raczkowanie
 
Avatar thecla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 320
Exclamation Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Ja również nie mogę nic dobrego napisać o nowym KWC. No może poza łatwiejszym dodawaniem składników.

Pierwsze 10 minut patrzyłam na stronę i nie wiedziałam jak mam coś wyszukać, gdzie kliknąć żeby dodać produkt, jak wybrać nowe kategorie??

Kategorie są mało czytelne a poruszanie się po nich to loteria.

9 wyników wyszukiwania na stronie a reszta to reklamy - pstrokate i denerwujące, i trzeba przejść na drugą stronę żeby zobaczyć kolejne.

Ale najbardziej się zirytowałam kiedy dodawałam nowy produkt i przy zatwierdzaniu formularza wyskoczył mi błąd - podaj cenę i pojemność. Wpisywałam wartość produktu 25 lub 25,00 , pojemność 500 ml i oczywiście system ich nie przyjął. Po 6 próbie zrezygnowałam .
__________________
Kochaj i rób co chcesz. (św. Augustyn)


thecla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:44   #94
Martykinka14
Przyczajenie
 
Avatar Martykinka14
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 2
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

dziewczyny, dodałam recenzję ale jest problem z jej wyświetlaniem się...czasem jest, czasem nie a zamiast niej tylko jakiś błąd 500. raz pisze, że dodanych jest 11 recenzji a raz, że 12. ;(
nic z tego nie rozumiem, pierwszy raz dodawałam tu recenzję choć jestem tu bardzo długo ale zawsze jedynie poszukiwałam opinii, a dziś postanowiłam dodać coś od siebie. może ktoś mi powie czy moja recenzja potrzebuje jakiegoś zatwierdzenia czy co jest grane? nie wydaje mi się aby była potrzebna akceptacja zamiast tego widziałam, że można zgłaszać recenzje, które są niepoprawnie napisane. pomóżcie takiej zagubionej "świeżynce" jak ja
Martykinka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 08:00   #95
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
U mnie też zdublowane nawet 4-krotnie.
Teraz można porównać jak fachowo podszedł portal DoZ. (apteka) Mają przełącznik do starej wersji w a w nowej wszystko pięknie hula
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 08:41   #96
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Teraz można porównać jak fachowo podszedł portal DoZ. (apteka) Mają przełącznik do starej wersji w a w nowej wszystko pięknie hula
Chyba wszyscy tak robią - tylko nie KWC.

Też korzystam z tej apteki i jeśli się nie mylę od kilku miesięcy mają odnośnik "przełącz na nową wersję" ale pierwsze logowanie było na starej.
Wczoraj zauważyłam, że weszło od razu do nowej wersji (bez wielkich rewolucji) i jest nadal możliwość przełączenia do starej wersji.
To jest przykład tego, że można dbać o klientów czego koncern zajmujący się KWC nie jest w stanie pojąć

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
U mnie też zdublowane nawet 4-krotnie.
U mnie też. Zauważyłam, że oni osobno podają (w zakładce 'wszystko'), że dodałaś produkt, wstawiłaś opinię, zmodyfikowałaś produkt itp. Dlatego się dublują. I to jest kolejna głupota

Edytowane przez lolka80
Czas edycji: 2016-04-01 o 10:40
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 09:18   #97
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Żeby było śmieszniej, doz robiła ta sama firma graficzna

Czy komuś, kto próbował usuwać recenzje, znikają z listy na profilu? Doszłam do ściany i póki lista się nie zaktualizuje nie wiem, co mi tam jeszcze zostało. A mam tam jeszcze takie, które wyleciały regulaminowo na długo przed przenosinami.
Licznik pochwał i recenzji też się nie zeruje.

Edytowane przez 201605110926
Czas edycji: 2016-04-01 o 09:26 Powód: +
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-01, 09:53   #98
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Żeby było śmieszniej, doz robiła ta sama firma graficzna
hehe, dobre najwyraźniej w tym przypadku firma po prostu wykonuje polecenia pań zajmujących się KWC
DoZ jest (pomimo małych zmian) nadal bardzo intuicyjne i proste w obsłudze - aby nie zniechęcać użytkowników. Wprowadzone modyfikacje nie generują problemów, nie obniżyły komfortu korzystania z serwisu.
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 10:12   #99
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez lolka80 Pokaż wiadomość
U mnie też. Zauważyłam, że oni osobno podają (w zakładce 'wszystko'), że dodałaś produkt, wstawiłaś opinię, zmodyfikowałaś produkt itp. Dlaczego się dublują. I to jest kolejna głupota
Pytałam już czemu porozwłóczyli np torebkę w różne miejsca, ale odpowiedzi brak.
Przypominam sobie, jak podczas przenosin bazy pojawił się raz w formularzu zarys nowego KWC i były tam takie rzeczy jak najbardziej kwiecista recenzja oraz "tu ma coś być, ale jeszcze nie wiadomo co". Chyba tak właśnie to cały czas powstawało, porozwalać wszystko, żeby było dużo i żeby powstało tło dla reklam, bo te na pewno rozmieszczono z dużo większą starannością niż właściwą treść KWC.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 10:24   #100
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Czy ktos w ogole nam kiedys zdradzil, co bylo powodem zmiany KWC? Ewidentnie nie chodzilo o polepszenie funkcjonalnosci (estetyki chyba zreszta tez nie, biorac pod uwage jak nieczytelny i slaby pod wzgledem wizualnym jest projekt), wiec o co?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 11:11   #101
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Wlasnie napisalam recenzje, ale po kliknieciu w dodaj znowu sie ona nie zapisala. Juz wczesniej tak bylo i po pracach Redakcji problem niby zostal rozwiazany i dalo sie dodac recenzje. Teraz znowu zmarnowalam czas bo recenzja poszla sobie w powietrze. Stanowczo zniechecaja takie akcje Milo by bylo, jakby widnial jakis napis na stronie KWC ze niewarto jeszcze dodawac recenzji bo trwaja dalej prace. Na pewno powstrzymam sie od dodawania recenzji az prace nie zostana definitywnie skonczone.

Fajnie, jakby z profilu KWC i przycisku z gwiazdka o ilosci recenzji (tym ktory widnieje pod zdjeciem uzytkownika) mozna by bylo przejsc na wszystkie dodane recenzje i moc je sortowac wg gwiazdek.

Tez mi przeszkadzaja te wszechobecne reklamy na stronie glownej KWC. Moglaby sie otwierac lista kategorii lub ostatnio dodane recenzje itp w jakis ladnieszy graficznie i bardziej przejrzysty sposob. Teraz sa one po prawej stronie a to przeciez najczesciej klikane opcje jak uzytkownik korzysta z kwc.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-01, 11:42   #102
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Czy ktos w ogole nam kiedys zdradzil, co bylo powodem zmiany KWC? Ewidentnie nie chodzilo o polepszenie funkcjonalnosci (estetyki chyba zreszta tez nie, biorac pod uwage jak nieczytelny i slaby pod wzgledem wizualnym jest projekt), wiec o co?
Przestarzałe bebechy.
Tylko z jakiegoś powodu (G?) zdecydowano się załadować nową odsłonę rozgrzebaną na wczesnym etapie prac, z niedziałającą wyszukiwarką, mechanizmami sortowania i (pod)kategoriami, nieogarniętymi składami ani podziałem na marki i producentów. (Zauważyłyście, że w ogóle zrezygnowali z pomysłu z tagami?) I sprzedać to jako konsultowany ze społecznością sukces.
Naprawdę, nie przychodzi mi do głowy ani jedna rzecz, która działała poprawnie w chwili uruchomienia. Dane niech sobie migrują, ale rzecz w tym, że strona techniczna, cała ta rama, nie jest gotowa i miną tygodnie jeśli nie miesiące nim będzie. Mamy tu od 2 tyg betatesty w skali kraju i żadnej informacji zwrotnej, co się stanie po ogarnięciu technicznych niedoróbek. Łączniczka jest najpierw chora, potem są święta, a teraz ma zasłużony urlop - czy nikogo innego tam nie ma (fp jakoś działa, na głównej jakiś bystrzak podchwycił nawet modną fryzurę sprzed paru miesięcy)? Obiecanego FAQ też nie ma, masa informacji ginie pewnie w PW.
Zmiana byłaby dla wielu trudna do przełknięcia nawet gdyby wszystko działało idealnie, w takiej formie to samobój.

Co do reklam - adblock plus z wtyczką do ukrywania elementów, o której była mowa wcześniej, skutecznie wszystko chowa. Zainstalujcież je, ułatwcie sobie życie (nie tylko na kwc) i ne wracajmy już do tego
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 11:58   #103
limot
Raczkowanie
 
Avatar limot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 145
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Co do reklam - adblock plus z wtyczką do ukrywania elementów, o której była mowa wcześniej, skutecznie wszystko chowa. Zainstalujcież je, ułatwcie sobie życie (nie tylko na kwc) i ne wracajmy już do tego
Ja polecam jeszcze zainstalowanie prostego dodatku do przeglądarki

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/ghostery/

Będziecie bardzo zaskoczone widząc ile wizaż zbiera o nas informacji
__________________
Cytat:
Tu jest tak, że obojętne czy się uzytkownikom podoba czy nie, zmiany zostają narzucone i koniec.
limot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 12:09   #104
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Najlepiej machnąć na to ręką i nie stresować się, że nie można dodać recenzji - to tak naprawdę problem tych "geniuszy" od KWC. Poza tym testerki wypełnią lukę
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 12:50   #105
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Jak zobaczyłam nową wersję portalu doz, to od razu pomyślałam o KWC. Ironia losu, że to ta sama firma

U mnie również zdublowane kosmetyki, nawiasem mówiąc.
Wciąż czekam cierpliwie na ten moment, kiedy KWC zacznie po prostu działać. Jakkolwiek...
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 14:02   #106
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
jak to jaki?! do korektorów
mówię wam dziewczyny, niech się martwią przyszłością KWC ci, którzy biorą za to pieniądze i są odpowiedzialni za nową odsłonę - czyli wspominana już kiedyś pani Elżbieta i Dorota z zespołem (jeśli dobrze pamiętam). Tak samo błędy powinni wyłapywać oni/one zamiast oczekiwać tego od wizażanek. Chwalą się nowym KWC co najmniej jakby stworzyli coś godnego uwagi, a tak naprawdę popsuli sprawny i popularny kiedyś serwis. Z udostępnieniem tej wersji jako jedynie możliwej do korzystania nie będę już się powtarzać, bo to żenada na całej linii odpowiedzi na niewygodne pytania też są pomijane. Strona główna zaczyna przypominać Pudelka itp. Chyba źle ocenili dominującą grupę dotychczasowych odbiorców.

Edytowane przez lolka80
Czas edycji: 2016-04-01 o 14:06
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 14:32   #107
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez limot Pokaż wiadomość
Ja polecam jeszcze zainstalowanie prostego dodatku do przeglądarki

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/ghostery/

Będziecie bardzo zaskoczone widząc ile wizaż zbiera o nas informacji
A jak mogę zatrzymać te reklamy w Chrome? jakim dodatkiem?
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 14:38   #108
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

spróbuj tym:
https://chrome.google.com/webstore/d...dilifddb?hl=pl
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 16:32   #109
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-01, 18:59   #110
rochas
Raczkowanie
 
Avatar rochas
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 68
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Klikam sobie na najnowsze recenzje, otwiera się lista, ale jak przechodzę do konkretnego produktu to tej najnowszej recenzji już nie ma. I nie chodzi o to, że mogła zostać skasowana, bo w przypadku każdego produktu tak jest.
Nowy wizaż mnie przerasta, sprawdza się powiedzenie "lepsze jest wrogiem dobrego".
rochas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 20:36   #111
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Biorąc pod uwagę wysyp reklamowych postów pewnej firmy, ktore zglaszane i tak moderacja nie usuwa tylko patrzeć jak inne firmy podłapią taką prostą kryptoreklamę, a co też są tego warci Można załatwić KWC to i forum.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 20:40   #112
rochas
Raczkowanie
 
Avatar rochas
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 68
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Po dzisiejszym wysypie recenzji innej firmy widzę, że chyba pomysł chwycił
A tak poza tym to czemu dodawanie recenzji nie działa?? Kiedy wreszcie będzie normalnie...
rochas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 11:44   #113
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-02 o 11:47
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 12:31   #114
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Problemy techniczne z Forum

Hej. Mam pytanie.. piszę teraz z aplikacji bo nie mam możliwości zalogowania się na forum na laptopie. Po wpisaniu loginu i hasła wyskakuje mi informacja na czerwonym tle "Przepraszamy, ale wystąpił błąd. Prosimy spróbować później." Mam rozumieć, że problem tkwi w wizażu, a nie u mnie? coś z tym można zrobić czy trzeba czekać?
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 13:22   #115
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Gdy dwa tygodnie temu odkryłam nową wersję KWC postanowiłam więcej na nią nie wchodzić w celu wyszukiwania kosmetyków, a wyłącznie poprzez Google bezpośrednio do danego produktu. Dzisiaj jednak się poddałam i spróbowałam znaleźć krem.
Zaznaczam, że KWC używam przede wszystkim do wyszukiwania i porównywania najlepszych kosmetyków pod względem zależności cena/jakość lub do przeglądania recenzji produktów wcześniej przez kogoś poleconych. Nie dodaję recenzji i kosmetyków, nawet nie wiem czym dokładnie jest torebka. Prawdopodobnie reprezentuję grupę stanowiącą większość odwiedzających biorąc pod uwagę Wasze pozycjonowanie w Google.

Punktuję co najbardziej mi przeszkadza, kolejność ma znaczenie.
  1. Brak możliwości wyboru sposobu wyświetlania kosmetyków w danej kategorii (lista/kafelki) i zmiany ich ilości na stronie.
    Przykładowo kategoria Kremy do twarzy podzielona jest na 346 stron ze względu na wyświetlanie 10 produktów na stronie. Dodam, że moja cierpliwość skończyła się już na pierwszej stronie.
  2. Niepraktyczność.
    Rozumiem, że kafelki są teraz trendem, ale miejcie litość - kluczowym elementem moich wizyt na KWC była możliwość szybkiego i łatwego porównania kosmetyków. Segregowałam je od najlepszych i przeglądałam całą listę szybko zjeżdżając w dół patrząc jednocześnie na markę, ocenę i ilość recenzji. Teraz jest to niemożliwe ze względu na oczywisty brak listy, nieintuicyjność i...
  3. Nieczytelność.
    Ciężko mi powiedzieć czy powodem bólu moich oczu jest zniecierpliwienie i rosnąca agresja, czy kolorystyka strony.
  4. Brak sposobu sortowania najlepsze/najgorsze i brak rankingu w poszczególnych kategoriach.
    Mam na myśli sortowanie będące relacją ilości recenzji i ocen. Sortowanie po samych najlepszych ocenach nie ma większego sensu.
    Tutaj dodam, że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie filtru związanego z ilością recenzji. Sortowanie od najlepszej oceny w kategorii Kremy do twarzy wiąże się z dotarciem do 44 podstrony jeśli chce się uzyskać choć trochę miarodajne recenzje.
    Chcąc wyeliminować kosmetyki z samymi 5 i ilością recenzji oscylującą między 1-5, kliknęłam filtr ocena 4/5. Wyświetliły mi się kosmetyki wyłącznie z oceną 4, bez części dziesiętnych od 4,1 do 4,9, co raczej nie ułatwia zadania.
  5. Brak alfabetycznego sortowania po markach.
  6. Marka produktu podana pod kosmetykiem, a nie w nazwie.
    Ten punkt miał brzmieć "Brak marki produktu w nazwie", ale właśnie zauważyłam, że podana jest ona mniejszymi literami pod kafelkiem z kosmetykiem. To z kolei kieruje nas do ostatniego, wspomnianego już wyżej punktu.
  7. Całkowita nieintuicyjność.
    Pomijam już masę błędów technicznych związanych z filtrami i wyszukiwaniem, gdyż mam jeszcze nadzieję na ich naprawienie.

Nie rozumiem strategii wprowadzania tak niedopracowanej nowej wersji strony. To jakiś eksperyment społeczny?

Edytowane przez eweelinaa91
Czas edycji: 2016-04-02 o 13:31
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 13:47   #116
ewane
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Akurat to, kiedy nowa lista producentów i marek będzie kompletna i sprawna, będzie prostsze niż przedtem - zamiast grzebania w alfabecie, kolumna po lewej stronie zaciągnie marki z wyników wyszukiwania i będzie można wybrać same Ingloty, Sally Hansen itd. (Teraz są tam jakieś podstawione popularne marki.)
Ręce i stopy podobnie - one tylko teraz wyglądają na wrzucone do jednego wora, bo coś szwankuje.
Ja się akurat z tym nie zgadzam. Dla mnie to duża uciążliwość. Lubiłam sobie przeglądać produkty po markach używając alfabetu. Zwłaszcza, jak nie pamiętałam dokładnej nazwy. Rozwijalna lista przy dużej liczbie marek jest dla mnie nie funkcjonalna. Przy założeniu, że jest ich 10, było by ok, a tak to lipa. Jak na razie odczuwam spoją irytację przy korzystaniu z nowej wersji.
ewane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 17:15   #117
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Exclamation Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez lolka80 Pokaż wiadomość
Chyba źle ocenili dominującą grupę dotychczasowych odbiorców.
Może chcą zmienić grupę odbiorców...?
Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 17:38   #118
lolka80
Raczkowanie
 
Avatar lolka80
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 206
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Cytat:
Napisane przez Summer Pokaż wiadomość
Może chcą zmienić grupę odbiorców...?
To akurat na pewno im się uda
Czy na plus dla serwisu - pozostawiam bez komentarza
lolka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 21:14   #119
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Od wczoraj próbuję usunąć moją ostatnią recenzję. Dzieją się rzeczy dziwne i niesłychane Wczoraj na telefonie usunęłam ją tzn nie było tekstu, ale zostały oceny (byłam jedyną recenzentką tego produktu). Dziś recka powróciła i próbowałam dalej się jej pozbyć na laptopie, ale pomimo komunikatu, że usunięto, tekst dalej wisi, w profilu widzę kosmetyk jako zrecenzowany, ale przy ilości opinii stoi 0. Nie rozumiem
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 10:13   #120
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: NOWE KWC - wątek do zgłaszania błędów

Dwa dni temu dodałam recenzje pudru i od tego czadu na zmianę pojawia się i znika. Dodałam tez kilka produktów do torebki i jest z nimi dokładnie taka sama sytuacja jak z tą nieszczęsną recenzją...

Sortowanie recenzji nie działa.

Kiedy wchodząc przez profil danej wizażanki jej recenzja będzie wyświetlana jako pierwsza? Tak jak to było na starej wersji.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-19 14:36:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.