Operacje nosa - zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-07-10, 22:26   #31
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Prostowanie nosa i przegrody-pyt.do specjalisty.

Cytat:
Napisane przez Lordex
Witam
Jeszcze nie jestem zapisany na zaden zabieg narazie musze zrobic potrzebne szczepionki i znów isc do laryngologa.Natomiast jezeli beda wskazania do tego ze sama septoplastyka nie da tak zadowalajacego efektu w funkcjonowaniu przegrody jak septorynoplastyka to czy wtedy w ramach NFZ bedzie mozliwa taka operacja?

pozdrawiam

Korekcja przegrody - w ramach NFZ.
Korekcja nosa ze względów estetycznych - zabieg odpłatny.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-10, 22:27   #32
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Prostowanie nosa i przegrody-pyt.do specjalisty.

Cytat:
Napisane przez ruda020
a ile kosztuje taka operacja? ja mam skrzywiona przegrode, choc brałabym takze pod uwage jakąś nieduza zmiane kształtu nosa. Prosze dopowiedz....
Kortekcja przegrody - w ramach NFZ lub prywatnie (w naszej klinice) 3000 złotych.
Całkowita korekcja nosa - 4500 złotych (koszt całkowity)
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-10, 22:31   #33
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Prostowanie nosa i przegrody-pyt.do specjalisty.

Cytat:
Napisane przez Kriss
Panie doktorze, widziałam na jakimś angielskojęzycznym kanale całkowitą korektę nosa (chyba we Francji). Nie zakładano pacjentce gipsu (podobno są różne metody robienia takiej korekty i jej akurat zrobiono nos metodą, przy której był jedynie nieduży opatrunek nalepiony na nos z wierzchu - nosiła go ok. 1 tygodnia, po czym został zdjęty, a nos wyglądał już całkiem normalnie). Czy przeprowadza nię już zabiegi w ten sposób w Polsce?
Metoda jest "ogólnoświatowa" stosowana również w Polsce. Zabieg widziany w TV nie jest nowatorski. jest to tylko, jak sama Pani widziała, kwestia samego opatrunku. Po całkowitej korekcji nosa (wraz z łamaniem kości nosa) opatrunek gipsowy stanowi ochronę mechaniczą i stabilizującą. natomiast możliwe jest założenie tylko opatrunku plastrowego - prawidłowo wykonany zabieg to umożliwia - pod warunkiem, że przez conajmniej 1 tydzień jest pani w stanie całkowicie ochronic nos przed jakimkolwiek dotknięciem 9również podczas snu), nie mówiąc już o urazie.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 11:34   #34
donia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11
po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

Witam serdecznie
Miałam osteotomie poczwórną
Usunięcie garba, skracanie, zwęzanie nosa
Jestem ponad 2 tygodnie po zabiegu.Wszelkie zmiany obrzekowe w okolicy oczu, sinikai- nie mam .Nawet powiem ze nie byłam "mocno poturbowana" ale moje pytanka dotycza nosa po:

1.profil wydaje mi sie nieco długi, czubek i cały nos jakby bokser, czy jest możliwe ze profil wydaje sie "dłuższy" przez obrzeki w nosie.?
2. Opuchlizny sa po bokach nosa, czy jeśli zejda to nos sie jeszcze wydłuzy?? co z czubkiem czy bedzie on taki kartofelek??
3. jak długo można czekac na efekt koncowy noska, wiem ze to jest zalezne ale czy faktycznie tylko ok. 3 miesiace nosek ma szanse na "modelowanie" ?
4. czuje ze nos jest zapchany czy krople pomagają?? ja uzywam ale co jakis czas jest zów to samo-dlaczego?

dziekuje za odp. i pozdrawiam serdecznie
donia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 12:52   #35
Buttercup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 205
Dot.: po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

Hej!
Twój nosek dopiero się "układa". Opuchlizna napewno jeszcze jest i będzie jeszcze długo. Czubek na 100% wysubtelnieje i leciutko opadnie. Ostateczny efekt będzie widoczny dopiero po ok 6 miesiącach, lub nawet później. Ja jestem 3 miesiące po operacji, boki noska nadal opuchnięte, czubek już opadł leciutko. Do czyszczenia zapchanego noska polecam patyczki kosmetyczne nasączone rumiankiem, bądź wodą utlenioną, to bardzo pomaga. No i trzeba się uzbroić w cierpliwość, ja oglądając zdjęcia po operaji, czy miesiąc po, widzę, że nosek z czasem bardzo się zmienia.

Pozdrawiam
Buttercup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 17:34   #36
donia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11
Dot.: po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

dziękuje bardzo za szybka reakcje i odp..a jeszcze jedno :

czy jak spojrzy sie z przodu i nos jest jakby skrzywiony lekko na jedną stronę to to tez powinno ustąpić?
Tzn widac to na fotkach jak zrobię zdjęcie, bo tak w lustrze to nie widze tej asymetrii
dziękuje
donia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 18:23   #37
Buttercup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 205
Dot.: po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

Taka asymetria po tak krótkim czasie od operacji to normalka.Nosek niestety nie puchnie rownomiernie po obu stronach, więc wyglądać to może jakby był krzywy.
Zobaczysz, nosek bardzo będzie się zmienial.
Mam nadzieję, że jesteś zadowolona z efektu.
Pozdrawiam serdecznie
Buttercup jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-09, 08:33   #38
donia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11
Dot.: po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

bardzo dziękuje
ja oczywiście ciesze sie z mojego noska, sam profil juz mnie zadowala bo miałam brzydki no ale fakt to nie jest jeszcze to bo te "opuchniecia".

Mam zalecone masowanie, bo porobiły sie blizny..czy one puszczaja pod wpływem masażu czy nawet jakbym nie masowała to nosek doszedłby do siebie?
Lekarz mnie uspokaja ale wiadomo czasem lekarze uspokajają -ja mu ufam ale ktos kto to przechodzi chyba rozumie najlepiej....


Dziekuje Ci ze wspierasz mnie w tym ciężkim teraz okresie "po"
donia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-09, 14:26   #39
Buttercup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 205
Dot.: po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

Będzie dobrze, zobaczysz
Ja miałam przerost blizn wewnątrz noska, takie twarde zgrubienia się zrobiły, ale mój Doktor powiedział, że te blizny często przerastają i to zejdzie do 4 miesiąca po operacji. No i faktycznie, kilka dni temu minęło 3 miesiące, a blizny już są niewyczuwalne
Nie masuję noska, bo mój Doktor tego nie zaleca, więc nie wiem czy to przyśpiesza gojenie, ale wiem, że wielu lekarzy to praktykuje, więc napewno nie zaszkodzi
Niestety opuchlizna długo schodzi, raz siedzi z jednej strony, raz na czubku i nosek każdego dnia może wyglądać inaczej, ale w końcu dojdzie do siebie

Pozdrawiam
Buttercup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-10, 17:41   #40
donia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11
Dot.: po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

dziękuje
jeju ale mi jestes pomocna czy mogę ewentualnie jeszcze podpytac o te blizny?
Ja własnie mam na czubku jakby włąsnie jedna strona slicznie zeszła a po drugiej w okolicy czubka 'zgrubienie" wybrzuszenie? w sumie to niewielkie...czyli to powinno zejśc? Ja juz widze jak ten nos subtelnieje..ale człowiek ma takie wizje czasem
Myślałam,ze te blizny to juz koniec i kropka
Czyli jest szansa ze powinny ustąpic ot tak?
Jeszcze raz dziekuje
a jak z Twoim oddychaniem?

pozdrówka
donia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 10:18   #41
Buttercup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 205
Dot.: po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

Cytat:
Napisane przez donia5 Pokaż wiadomość
Myślałam,ze te blizny to juz koniec i kropka
Czyli jest szansa ze powinny ustąpic ot tak?
Jeszcze raz dziekuje
a jak z Twoim oddychaniem?
Blizny napewno się będą wchłaniać, na to wszystko niestety potrzeba troszkę czasu i cierpliwości. Ja chciałam, aby po operacji było odrazu wszystko super i fajnie, ale trzeba przeczekać opuchliznę, blizny, nierówności itp ...
Czasami nosek jest ładny i równy, aby następnego dnia czubek był mocno opuchnięty ... Ale z czasem wszystko się uspokoi.
Jeśli chodzi o oddychanie, to na początku miałam prawie cały czas zatkany nosek, ale to normalne, teraz już oddycham swobodnie, choć ostatnio byłam chora i miałam katar - okropne uczucie, nie można za bardzo wydmuchać noska, ale już wróciło wszystko do normy, jedynie śluzówka troszę obrzęknięta, ale to zejdzie
Mam nadzieję, że chociaż troszkę Ci pomogłam

Pozdrawiam
Buttercup jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 18:16   #42
donia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11
Dot.: po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

Bardzo bardzo Ci dziękuje
jak miałabym pytanko napisze na priv jak pozwolisz ?
Jeszcze raz dziękuje i zycze WSZYSTKIEGO najlepszego i ślicznego wyglądu

pozdrawiam serdecznie

ach te noski....
ja wlasnie znow zakraplam
donia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 20:26   #43
Buttercup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 205
Dot.: po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

Cytat:
Napisane przez donia5 Pokaż wiadomość
Bardzo bardzo Ci dziękuje
jak miałabym pytanko napisze na priv jak pozwolisz
Jasne, jesli tylko będę mogła pomóc


Cytat:
Napisane przez donia5 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dziękuje i zycze WSZYSTKIEGO najlepszego i ślicznego wyglądu
Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć

Pozdrawiam !
Buttercup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 16:57   #44
donia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11
Dot.: po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

Trzymam kciuki
a ja widze faktycznie po fotkach ze nosek subtelnieje z dnia na dzien

och kiedys bedziemy pikne
donia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 21:11   #45
Buttercup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 205
Dot.: po operacji nosa-pare pytan-prosze o odp.

Cytat:
Napisane przez donia5 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki
Ja rownież trzymam kciuki, aby Twój nosek był noskiem wymarzonym

Cytat:
Napisane przez donia5 Pokaż wiadomość
a ja widze faktycznie po fotkach ze nosek subtelnieje z dnia na dzien

och kiedys bedziemy pikne
Oj zmienia się, zmienia, oczywiście na lepsze

Buźka
Buttercup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-23, 19:47   #46
Maciekocyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1
Dot.: Prostowanie nosa i przegrody-pyt.do specjalisty.

poprosze adres strony internetowej do kliniki w ktorej mozna zrobic sobie nos za ok 5000 zl
Maciekocyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-23, 21:35   #47
donia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11
Dot.: Prostowanie nosa i przegrody-pyt.do specjalisty.

Cytat:
Napisane przez pskupin Pokaż wiadomość
Metoda jest "ogólnoświatowa" stosowana również w Polsce. Zabieg widziany w TV nie jest nowatorski. jest to tylko, jak sama Pani widziała, kwestia samego opatrunku. Po całkowitej korekcji nosa (wraz z łamaniem kości nosa) opatrunek gipsowy stanowi ochronę mechaniczą i stabilizującą. natomiast możliwe jest założenie tylko opatrunku plastrowego - prawidłowo wykonany zabieg to umożliwia - pod warunkiem, że przez conajmniej 1 tydzień jest pani w stanie całkowicie ochronic nos przed jakimkolwiek dotknięciem 9również podczas snu), nie mówiąc już o urazie.

Pozdrawiam
panie doktorze ale jak nalezy uwazac tzn wogóle spac tylko na wznak..preciez mozna sie we snie"przekręcic" na bok- czy wtedy jest uraz np. ze nos sie skrzywi??
donia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 12:31   #48
Dolores30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2
Korekcja nosa

Chce sie poddać korekcji nosa. Proszę o polecenie mi dobrego chirurga. Piszcie też kogo odradzacie.
Dolores30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-04, 22:47   #49
Val
Raczkowanie
 
Avatar Val
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: GDYNIA
Wiadomości: 117
Dot.: Korekcja nosa

Z własnego doświadczenia polecam gorąco Pana Dr Piotra Skupina!
__________________
Valentina
Val jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-19, 14:37   #50
sylwuśka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5
Dot.: Korekcja nosa

dzien dobry.mam 17 lat i chciałabym zmienic wygląd mojego nosa.ile kosztowałaby taka operacja plastyczna?czy musze miec zgode rodziców kiedy jestem nie pełnoletnia?
sylwuśka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 20:34   #51
justyna21:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3
Dot.: Korekcja nosa

ja natomiast moge polecic dr. łątkowskiego, naprawde piekne noski łątkowi wychodza, wiem z wlasnego doswiadczenia , choc moze do tanich nie nalezy...
justyna21:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 17:21   #52
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: Korekcja nosa

ja robilam u Bieleckiego i tez polecam z czystym sumieniem. zrobil mi bardzo ladny dziwczecy nosek w miejsce wielkiego a la baba jaga
variete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 14:48   #53
magimoc
Przyczajenie
 
Avatar magimoc
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Korekcja nosa

Ja polecam dr Bromę, który operuje w Klinice Model Med w Warszawie. Całkowita operacja nosa kosztuje 6 tys. złotych. Ja jestem bardzo zadowolona z efektu. Mój nos nie jest ani za mały ani za duży, idealnie dopasowany do twarzy. Gorąco Polecam, obsługa w klinice też super.
magimoc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-18, 15:15   #54
Gosik20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Woj. kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 11
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosik20
Przegroda nosowa

Hej.
Mam pytanie do wszystkich ktorzy mieli korekte skrzywionej przegrody nosowej a zwlaszcza do tych którzy oprócz tego mieli takze inna korekte nosa. Ja za 2 tyg mam miec robioną na kase chorych przegrodę (na zabieg czekalam prawie rok ). Dwa dni temu bylam na konsultacji u lekarza(laryngologa), który ma przeprowadzac zabieg, no i wszystko mi sie namieszalo. Mianowicie, lekarz powiadomił mnie, ze po zabiegu przesyniecia przegrody moge (jeśli bede chciała) zrobic korekte nosa (jesli moj nos nie bedzie mi sie podobal po zabiegu) i to także na kase chorych. Lekarz jako przyklad podal operacje którą miała Frytka(mam nadzieję ze kojarzycie). Ja nigdy nie bylam specjalnie zadowolona ze swojego nosa i nie chodzi tylko o skrzywiona przegrodę więc pomyslalam, że nawet fajnie sie składa Ale jednocześnie dowiedziałam się, że te dwie operacje bylyby przeprowadzane osobno ponieważ przegrodę bedzie mi robił laryngolog a pózniej dopiero miałabym się zgłosic do chirurga. Ja czytalam wcześniej na tym forum ze najlepiej przeprowadzac oba zabiegi jednoczesnie bo jeden ból itp. Powidzialam o tym lekarzowi, a on na to ze mogłby mi poprawic nos ale on jest raczej "od lamania" i mimo ze ma "jakiś gust estetyczny" to lepiej Żebym zrobiŁa to u chirurga. No wiec nie byloby problemu, ale wlasnie przeczytalam na forum odpowiedŹ lekarza ze miedzy jednym a drugim zabiegiem musi mina 3-6 miesiecy (a ja rok na przegrode czekałam!). Kolejna rzecz to finansowanie. Mianowicie lekarz mowil ze ten dodatkowy zabieg tez byłby refundowany, ale cos w długiej rozmowie raz przebąknął, że czasami czeba coś dopłacić- wiecie może jakich przypadków to dotyczi i ile około wynosi taka dopłata? Jeśli ktoś miał podobna sytuację i moglby mi coś tym napisać będę bardzo wdzięczna i przepraszam za to ze tak się rozpisalam ale chcialam przedstawic dokładnie cala sytuację.
Gosik20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-19, 12:16   #55
rafVe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 11
Dot.: Przegroda nosowa

Cześć,jestem świeżo po operacji przegrody nosa wraz z plastyką wszystko za jedną operacją,niestety nie z kasy chorych
rafVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-19, 13:06   #56
Gosik20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Woj. kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 11
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosik20
Dot.: Przegroda nosowa

Ojej ale się cieszę, że ktoś odpisał Jeśli mozesz to napisz coś wiecej o swoim zabiegu. No i mam troche niedyskretne pytanie- mianowicie ile płaciłaś za zabieg, bo ostatnio zaczynam sie zastanawiac, czy nie lepiej zrobić też tego prywatnie, zwłaszcza że rodzice zgodziliby sie pokryć koszty. Chociaż z drugiej strony myśle że skoro tyle czekałam na ten zabieg... Ale nieważne. Będe Tobie wdzięczna za wszelkie info odnośnie tej operacji, tzn na czym dokładnie polegała w Twoim przypadku, jak wyglądały ustalenia "nowego noska" z lekarzem itp. Mam nadzieje, że szybko dojdziesz do siebie i będziesz bardzo zadowolona z efektów
Gosik20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-19, 15:20   #57
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Dot.: Przegroda nosowa

Ja miałam robioną przegrode z kasy chorych. Za korekte, plastyke nosa miałam dopłacić 4 tysiące ( tak normalnie ta sama plastyka kosztowałaby mnie 6 tyś). Nie zdecydowałam sie w tedy ...teraz za korekte bede placic pelna sume.Pozdrawiam.
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-19, 15:45   #58
rafVe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 11
Dot.: Przegroda nosowa

Operacja wyglądała następująco:
Przegroda nosa lewa strona - ulepszyć oddychanie
Część chrzęstna,czubek - korekta
Część chrzęstna - przeszczep chrząstki ze skrzydeł na doł nosa po to,aby z nosa krótkiego i grubego zrobić prosty męski nos czubkiem ku dołu
część kostna - lekkie spiłowanie po bokach kości nosowej,bez osteotomii.
Koszt operacji wraz z jedną dobą pobytu po operacji 6500zł kupe pieniędzy jak na moją kieszeń,ale mam nadzieje że bede zadowolony
Jeśli ci rodzicie chcą dać na to pieniądze to z miejsca rób prywatnie!
Obsługa,pokoje,dbanie o pacjentów 1 klasa
Robiono mi lewą strone przegrody była strasznie pokrzywiona,Pani Dr po operacji powiedziała że musiałem kiedyś za młodego sie uderzyć w nos i powstała taka nierówność a także nos krzywo zaczoł rosnąć...operacja trwała 3 godziny,narkoza "znieczulenie ogólne" 0 bólu ostatnie co to pamiętam 3 strzykawki do wenflonu i nyny,niewiedząc kiedy zasnołem odrazu sie obudziłem po operacji nieczując bólu itp itd,dopiero w pózniejszych godzinach zaczeło boleć wszystko gdy leki znieczulające przestawały działać,ale na to też był sposób "leki przeciwbólowe" gdy lekarz już zrobił przegrode zaczął mi sie nos zapadać z tej lewej strony więc.Pani Dr wzieła sie do roboty i przeszczepiła mi z mojej wielgachnej chrząstki "czubka nosa" troche chrząstki poto aby aby naddać na nierówność gdzie była pokrzywiona przegroda,następnie piłowano lekko kość nosową poto aby ulepszyć jej kształt bo niezbyt równa była.Osteotomii czyli kości nosowej niemiałem łamanej ze względu na to iż niemiałem nosa garbatego,kość miałem nieco grubawą ale czubek był strasznie fatalny gruby i na dodatek zadarty wyglądałem strasznie,na dzień dzisiejszy moge powiedzieć że dziurki mam idealnie proste jak od cyrkla, i co już widać nos dużo niżej czubkiem usytuowany,mam nadzieje że sie jeszcze nieco zmniejszą dziurki,ale są naprawde idealnie proste podziwiam Dr mam też szwy jeszcze w nosie do wyjęcia,a o kształcie całego nosa niemoge niestety narazie nic powiedzieć dlatego że mam jeszcze gips na nosie założony do poniedziałku,dodać moge jedno pierwsze 2 dni po operacji są fatalne nieda sie jeść,spać,oddychać,a wyciąganie setonów z nosa też dla mnie niebyło za miłe troche dużo tego tam napchali,większosć ludzi mówi że to łaskocze,coś w tym jest ale lewa dziurka mi sie jakoś zapchała tym i jak wyciągali to troche bolałom,ale jakoś dałem rade.Teraz tylko cierpliwie czekać do zdjęcia gipsu i miejmy nadzieje że cieszyć sie z twarzy którą sie ma i bedzie mieć do końca życia bez kompleksów.Ps Gosik 20 jestem chłopaczkiem ... ;]
rafVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 09:12   #59
Gosik20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Woj. kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 11
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosik20
Dot.: Przegroda nosowa

Dziękuje za dokładny opis(dopiero teraz zorientowałam się, że jsteś chłopakiem ) Moniak19 mam jeszcze pytanie do Ciebie. Czy bardzo zmienił sie Tobie wygląd nosa po korekcie przegrody? Wiem, że to raczej indywidualna sprawa i zależy od tego, jak mocno była ona skrzywiona i wyglądu nosa, ale jestem ciekawa. I jeszcze jedno jak długo się Tobie wszystko goiło i czy czekałaś z tą korektą nosa po zrobieniu przegrodzy tyle czasu, bo wcześniej nie można było? Aaa i jeszcze ostatnie: Czy kiedy nie zgodziłaś się wtedy na te dwa zabiegi, to miały być one wykonywane jednocześnie? Bo mi, jak pisałam proponują oddzielnią (jeden przez laryngologa, drugi przez chirurga) i obawiam się, że będę musiła sporo czasu poczekać na ten drugi, jeśli się zdecyduję, z powodu gojenia przegrody. Z góry dziękuje za odpowiedzi
Gosik20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 20:35   #60
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Dot.: Przegroda nosowa

hmm...no wiesz ja robiłam zabieg 2 lata temu. Dopiero teraz w czerwcu będe miała pełną korekte( mam dopiero 20 lat i ciężko mi było uzbierać tyle pieniędzy). Po operacji przegrody mój nos niestety wyglądał dużo gorzej, nie była to przecież operacja upiększająca, bardzo płakałam ( oczywiście u ciebie może być całkiem dobrze). Nos mnie nie bolał i dość szybko się zagoił, jednak do dziś mam tzw. bóle zatokowe, nie wiem czy to wynik operacji. jeżeli zdecydujesz się na dwa zabiegi licz się z tym że musisz odczekać kilka miesięcy aż do całkowite zagojenia nosa ( proponuje jakiś rok do 1,5 oczywiście można wcześniej...porozmawiaj z lekarzem). Jeżeli masz pieniądze to radze ci zrób to wszystko za jednym zamachem, po co dwa razy narazac sie na cierpienie (tzn ja bardzo nie cierpiałam po zabiegu jedynie miałam trudności z jedzeniem i spaniem;]).Pozdrawiam.
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.