Jak myślicie dlaczego... ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-29, 16:54   #1
Venus_
Przyczajenie
 
Avatar Venus_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 23

Jak myślicie dlaczego... ?


Brałam udział w rekrutacji do jednego z urzędów w moim mieście. Dwa dni temu
testy a dzisiaj rozmowa. Poinformowali wszystkich że dzisiaj powiadomią
KAŻDEGO telefonicznie o wynikach rozmowy, tak jak to zrobili tego samego dnia po testach. Czekałam dzisiaj z niecierpliwością
na telefon ale cisza.. nikt do mnie nie zadzwonił. Co to może oznaczać? Proszę
o odpowiedzi, z góry dziękuję.
__________________

Venus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 17:21   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Że Cię nie przyjęli.
Albo zapomnieli zadzwonić, co dla mnie jest równoznaczne z tym, że pracują tam niekompetentni ludzie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 17:23   #3
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Cytat:
Napisane przez Venus_ Pokaż wiadomość
Brałam udział w rekrutacji do jednego z urzędów w moim mieście. Dwa dni temu
testy a dzisiaj rozmowa. Poinformowali wszystkich że dzisiaj powiadomią
KAŻDEGO telefonicznie o wynikach rozmowy, tak jak to zrobili tego samego dnia po testach. Czekałam dzisiaj z niecierpliwością
na telefon ale cisza.. nikt do mnie nie zadzwonił. Co to może oznaczać? Proszę
o odpowiedzi, z góry dziękuję.
Zadzwonimy do Pani/Pana...Standardowy tekst chyba na odchodne
Owszem możesz wierzyć, że Cie przyjęli, ale zapomnieli Ci o tym wspomnieć Ja bym jednak się nie łudziła.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 17:30   #4
Venus_
Przyczajenie
 
Avatar Venus_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 23
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

W tym urzędzie były wolne 2 stanowiska i rozmawiałam dzisiaj przed rozmową z Panią, która brała udział w obu konkursach i mówiła, że wczoraj do niej dzwonili,( odnośnie tamtego stanowiska), że niestety nic z tego. Poza tym po przeprowadzonych testach dzwonili do wszystkich zarówno do tych, którzy je zdali i którzy nie. Dzisiaj nas było ok. 15 osób więc co to za problem do nich przedzwonić? Może przedzwonili dzisiaj tylko, do tych, którzy się nie dostali? Niepotrzebnie się łudzę?
__________________

Venus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 18:28   #5
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Pracowałam ponad 3 lata w urzędzie i wiem, że te konkursy i rekrutacje na rzekome wakaty, to jedna wielka ściema. Już przed ogłoszeniem naboru pewnie te stanowiska były obsadzone. No, ale konkurs ogłosić i przeprowadzic trzeba, bo takie są procedury (ukochane słowo urzędników) i żeby było "przejrzyście".

Dlaczego nie zadzwonili nie wiem. Musisz się dowiedzieć sama, nikt tu prorokiem nie jest
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 18:45   #6
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Jak dla mnie i nie tylko dla mnie to był typowy tekst na odwal czyli że na bank nie zadzwonią.

Cytat:
Napisane przez Venus_ Pokaż wiadomość
W tym urzędzie były wolne 2 stanowiska i rozmawiałam dzisiaj przed rozmową z Panią, która brała udział w obu konkursach i mówiła, że wczoraj do niej dzwonili,( odnośnie tamtego stanowiska), że niestety nic z tego. Poza tym po przeprowadzonych testach dzwonili do wszystkich zarówno do tych, którzy je zdali i którzy nie. Dzisiaj nas było ok. 15 osób więc co to za problem do nich przedzwonić? Może przedzwonili dzisiaj tylko, do tych, którzy się nie dostali? Niepotrzebnie się łudzę?
Skoro ZAWSZE dzwonią do wszystkich to jest nadzieja
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 18:48   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Pracowałam ponad 3 lata w urzędzie i wiem, że te konkursy i rekrutacje na rzekome wakaty, to jedna wielka ściema. Już przed ogłoszeniem naboru pewnie te stanowiska były obsadzone. No, ale konkurs ogłosić i przeprowadzic trzeba, bo takie są procedury (ukochane słowo urzędników) i żeby było "przejrzyście".

Dlaczego nie zadzwonili nie wiem. Musisz się dowiedzieć sama, nikt tu prorokiem nie jest
otóż to... 99% takich konkursów jest rozstrzygniętych zanim się zaczną... Jak ostatnio w jednym z warszawskich urzędów był pierwszy od 3 lat prawdziwy konkurs bez ustawienia, to była sensacja na cały urząd
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 18:56   #8
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
otóż to... 99% takich konkursów jest rozstrzygniętych zanim się zaczną... Jak ostatnio w jednym z warszawskich urzędów był pierwszy od 3 lat prawdziwy konkurs bez ustawienia, to była sensacja na cały urząd
ta.... musieli wreszcie kogoś NAPRAWDĘ wybrać czyli.. naprawdę przeprowadzić rekrutacje, naprawdę przeczytać CV i LM, naprawdę przeprowadzić rozmowy i naprawde zdecydować :d

oj biedni tyle pracy w której nie mieli jeszcze prkatyki ;D
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 19:06   #9
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
ta.... musieli wreszcie kogoś NAPRAWDĘ wybrać czyli.. naprawdę przeprowadzić rekrutacje, naprawdę przeczytać CV i LM, naprawdę przeprowadzić rozmowy i naprawde zdecydować :d

oj biedni tyle pracy w której nie mieli jeszcze prkatyki ;D
Ale to się zwykle wszystko NAPRAWDĘ odbywa (poza ostatnim elementem, czyli decyzją co do wyboru). Z tym, że to taki pic na wodę, fotomontaż
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 19:37   #10
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

ehhh brałam ostatnio udział w takim konkursie :/ mieli się spotkać ze wszystkimi spełniającymi wymagania formalne. Ja je spełniałam, po jakimś czasie zadzwoniłam tam z zapytaniem czy coś wiadomo, to pani mnie poinformowala, że już jest osoba przyjęta. Zapytałam się w takim razie, jakich wymagań nie spełniłam, na co pani mnie poinformowała, że nie podpisałam oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, którą to formułkę standardowo pisze się na końcu CV nie wiem, czy to jest wymóg, żeby podpisywać cos takiego, nigdy tego nie robiłam, nikt mi nigdy nie zwrocil uwagi, ale nauczkę mam na zaś. a ten kto miał ta pracę dostać, to i tak ją dostał bez względu na kwalifikacje
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 19:43   #11
milena21
Raczkowanie
 
Avatar milena21
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 101
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Pracowałam ponad 3 lata w urzędzie i wiem, że te konkursy i rekrutacje na rzekome wakaty, to jedna wielka ściema. Już przed ogłoszeniem naboru pewnie te stanowiska były obsadzone. No, ale konkurs ogłosić i przeprowadzic trzeba, bo takie są procedury (ukochane słowo urzędników) i żeby było "przejrzyście".

Dlaczego nie zadzwonili nie wiem. Musisz się dowiedzieć sama, nikt tu prorokiem nie jest
czyli też dostałaś się bo stanowisko było już zarezerwowane dla Ciebie?
jeśli miałaś styczność z tymi procedurami to jak Ci ludzie tam trafiają - to znajomi znajomych czy jak taka jedna wielka urzędnicza rodzina
------------------
Venus_ jeśli nie zadzwonili to chyba nie zostałaś przyjęta ... zawsze dzwonią - tu nie wchodzi w grę że zapomnieli : (
__________________
*** ***

Być nikim, ale sobą, w świecie, który robi wszystko,
co w jego mocy, dniami i nocami, by zrobić z ciebie przeciętniaka,
oznacza walkę w najcięższej bitwie, w jakiej dane było walczyć ludzkości
i która nigdy się nie skończy

E.E CUMMINGS

Edytowane przez milena21
Czas edycji: 2010-04-29 o 19:44
milena21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 19:58   #12
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Cytat:
Napisane przez milena21 Pokaż wiadomość
czyli też dostałaś się bo stanowisko było już zarezerwowane dla Ciebie?
jeśli miałaś styczność z tymi procedurami to jak Ci ludzie tam trafiają - to znajomi znajomych czy jak taka jedna wielka urzędnicza rodzina
------------------
Venus_ jeśli nie zadzwonili to chyba nie zostałaś przyjęta ... zawsze dzwonią - tu nie wchodzi w grę że zapomnieli : (
Nieee, ja dostałam etat po stażu - potrzebowano wielu nowych pracowników do obsługi funduszy unijnych (cały nowy wydział sie tworzył). Nikt z wewnątrz urzędu nie chciał sie dac przesunąć, więc musięli przyjąć nowe osoby. Wtedy zresztą otwarte konkursy nie były wymagane więc nie było konieczności odstawiania tej żenującej ściemy.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2010-04-29 o 20:08
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 20:48   #13
milena21
Raczkowanie
 
Avatar milena21
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 101
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

mhm rozumiem w jaki sposób to u Ciebie działało - myślałam że podobnie jak pisałaś powyżej

mogliby sobie darować te konkursy bo przecież wielu przychodzi z wielką nadzieją na nieraz wymarzoną pracę, uczą się tych wszystkich ustaw, stresują się a potem ... lipa
__________________
*** ***

Być nikim, ale sobą, w świecie, który robi wszystko,
co w jego mocy, dniami i nocami, by zrobić z ciebie przeciętniaka,
oznacza walkę w najcięższej bitwie, w jakiej dane było walczyć ludzkości
i która nigdy się nie skończy

E.E CUMMINGS
milena21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 21:05   #14
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Cytat:
Napisane przez milena21 Pokaż wiadomość
mhm rozumiem w jaki sposób to u Ciebie działało - myślałam że podobnie jak pisałaś powyżej
Kiedy ja się tam przyjmowałam, to to jeszcze tak nie działało. Potem już tak. Zwykle etat był zaklepany przez stażystę, niekoniecznie musiało to być po znajomości. Po prostu ktos się zdążył wdrożyć przez pół roku do roboty, był dobry, to się go przyjmowało. Ale mimo to konkurs trzeba było ogłosić i całą procedurę przeprowadzić. Żeby rozstrzygnięcie następowało szybko i było przejrzyste, do katalogu wymagań i oczekiwanych umiejętności wpisywało się jakieś bardzo wąskie zagadnienie, które mało kto z zewnątrz miał szansę opanować - nie wiem, jakiś certyfikat po specjalistycznym kursie na przykład.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 22:25   #15
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Cytat:
Napisane przez asia_z Pokaż wiadomość
ehhh brałam ostatnio udział w takim konkursie :/ mieli się spotkać ze wszystkimi spełniającymi wymagania formalne. Ja je spełniałam, po jakimś czasie zadzwoniłam tam z zapytaniem czy coś wiadomo, to pani mnie poinformowala, że już jest osoba przyjęta. Zapytałam się w takim razie, jakich wymagań nie spełniłam, na co pani mnie poinformowała, że nie podpisałam oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, którą to formułkę standardowo pisze się na końcu CV nie wiem, czy to jest wymóg, żeby podpisywać cos takiego, nigdy tego nie robiłam, nikt mi nigdy nie zwrocil uwagi, ale nauczkę mam na zaś. a ten kto miał ta pracę dostać, to i tak ją dostał bez względu na kwalifikacje
Niestety, pani miała rację, ta formułka jest wymagana.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 06:14   #16
pavett
Zadomowienie
 
Avatar pavett
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Okolice Lbl
Wiadomości: 1 324
GG do pavett
Dot.: Jak myślicie dlaczego... ?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Pracowałam ponad 3 lata w urzędzie i wiem, że te konkursy i rekrutacje na rzekome wakaty, to jedna wielka ściema. Już przed ogłoszeniem naboru pewnie te stanowiska były obsadzone. No, ale konkurs ogłosić i przeprowadzic trzeba, bo takie są procedury (ukochane słowo urzędników) i żeby było "przejrzyście".

Dlaczego nie zadzwonili nie wiem. Musisz się dowiedzieć sama, nikt tu prorokiem nie jest

Święta racja ja też pracuję w państwowym urzędzie i wiem jak wyglada nabór na wolne etaty.
wszelkie rekrutacje to tylko "podkładka" zeby nikt się nie czepił a tak jak nie masz " pleców" to daje Ci 1% szans na dostanie się na posadę.

I nie ma się co oszukiwać taka jest Polska rzeczywistość
Ale może akurat w Twoim wypadku jest inaczej w końcu nadzieja umiera ostatnia.
Daj znać jak to wszystko się skonczyło jestem ciekawa
__________________
Każdemu zdarza się być głupcem
Przynajmniej przez pięć minut dziennie.Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć tego limitu.
pavett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.