Paryż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-19, 15:28   #1
sylwia871003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 25

Paryż


hej,wybieram się z mężem na początku sierpnia na 5 dni do Paryża.Orientuje się ktoś jakie tam są ceny.nie mam pojęcia ile powinniśmy zabrac ze sobą pieniędzy.Słyszeliśmy że tam jest drogo ale moze ktoś coś więcej napisze.nocleg już mamy. Chodzi np ile kosztowałoby zjedzenie obiadu w jakiejś knajpce itp. Z góry dziękuje za odpowiedzi

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

dopiero zauważyłam że jest już taki wątek :p
sylwia871003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 10:25   #2
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Paryż

a mogę zapytać, gdzie i w jakiej cenie macie nocleg? bo sama się zastanawiam nad wyjazdem i jestem ciekawa cen
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 11:18   #3
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Paryż

Za obiad zapłaciliśmy w granicy 50 euro...
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 17:37   #4
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Paryż

Ja właśnie przez ceny nie mogę się zdecydować na Paryż, chyba, że wylecę z biurem podróży w wersji all inclusive... Myślicie, że tak najbardziej się opłaca?
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 07:15   #5
Monny
Raczkowanie
 
Avatar Monny
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 123
Dot.: Paryż

Ja jadę w sierpniu z Biurem Podróży. Nie będzie to to samo co zwiedzanie na spokojnie na własną rękę, ale mamy nadzieje poczuć choć trochę klimat tego miejsca. A jest blisko więc wrócić zawsze można ;P
__________________
Na siódmej obręczy piekieł zatańczyć chcę taniec chaosu doskonałego...
***
Od 5.07.2013r. mgr Kosmetolog, menedżer produktów kosmetycznych
Monny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 08:47   #6
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Paryż

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
Za obiad zapłaciliśmy w granicy 50 euro...
Są w Paryżu takie restauracje do samodzielnego nakładania jedzenia. Wybierasz sobie czy frytki/ryż jakieś mięso etc i podchodzi sie do kasy. Nie wychodzi wtedy drogo za posiłek.
Niestety nie jest najtaniej, wiadomo mnóstwo turystów i interes sie kręci.
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 11:21   #7
Monny
Raczkowanie
 
Avatar Monny
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 123
Dot.: Paryż

A była któraś z Was w Disneylandzie? Macie jakieś zdjęcia? Co tam można zjeść, kupić, co warto zobaczyć. Są jakieś sklepiki? Długie kolejki?
__________________
Na siódmej obręczy piekieł zatańczyć chcę taniec chaosu doskonałego...
***
Od 5.07.2013r. mgr Kosmetolog, menedżer produktów kosmetycznych
Monny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 13:07   #8
fergieunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 697
GG do fergieunia
Dot.: Paryż

Do Eurodisneylandu proponuję wybrać się na cały dzień ( oczywiście bilety są okropnie drogie) Z tego co wiem, są 3 części ( w tym jedna z atrakcjami dla dorosłych) ja byłam w tej głównej dla dzieci gdyż byłam z wycieczką szkolną ( informacje są w miarę aktulane, byłam tam w kwietniu br). W cenie biletu masz wszystkie atrakcje oprócz jedzienia. Co prawda nie kupowałam tam posiłku ale co jakiś czas masz malutką restaurację z normalnymi posiłkami. Kolejki są na wszystko bardzo długie, czas oczekiwania może sięgnąć 1,5h - 2h, na wstępie są ulotki, plan disneylandu ( w j polskim nie widziałam), zanim wejdzie się do tego magicznego miejsca, jest kilka bramek, które trzeba przejść. Toalety są czyste i bezpłatne. Na niektóre atrakcje są ograniczenia wiekowe. Na każdym kroku są sklepiki ( wystrój magiczny, sprzedawcy poprzebierani i ciągle usmiechnięci) w których możesz kupić kubki, zegarki, ubrania, ozdoby do mieszkania, breloczki, a wszytko to z motywem postaci z bajek. W razie jakis pytań pisz smiało, chętnie pomogę. Zdjęcia wrzucę jeszcze dzisiaj cobys się obeznała w temacie
__________________
Kto powiedział, że muszę być taka jak inni? Indywidualność jest piękna.

Oszczędzam na PERFUMY!!
fergieunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 14:49   #9
Monny
Raczkowanie
 
Avatar Monny
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 123
Dot.: Paryż

Dzięki za odpowiedź ! Fotki wrzucaj, wrzucaj! Ja jadę z mamą w sierpniu do PAryża i jest jeden cały dzień w Disneylandzie. Ograniczenia wiekowe nam nie są straszne bo jesteśmy dwie stare baby ;P Ale młode duchem hehe i kochamy takie zabawy. Najbardziej czaimy się na jakiś dobry obiadek i zakupy ale oczywiście interesują nas też inne atrakcje, stad moja obawa czy starczy nam na wszystko czasu. Bo chciałybyśmy isc i do wioski piratów i do alicji w krainie czarów na te filiżanki! Czy tam mogą wchodzić tylko małe dzieci czy dorośli też? Żadne rollercostery nas nie interesują, ,mamy za słabe nerwy ;P Słyszałam ze sa jakies biletomaty co wydają numerek na godzine i nie trzeba czekać w kolejce jak to wygląda w praktyce?
__________________
Na siódmej obręczy piekieł zatańczyć chcę taniec chaosu doskonałego...
***
Od 5.07.2013r. mgr Kosmetolog, menedżer produktów kosmetycznych
Monny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 10:29   #10
fergieunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 697
GG do fergieunia
Dot.: Paryż

Powiem Ci, ze o filiżankach słyszałam, ale nie mam pojęcia czy są jakieś ograniczenia wiekowe, bo nie miałam czasu tam zagościć. Biletomatów nie widziałam, chyba ze zaraz przy wejściu, ludzi wszyscy stali w kolejkach jeden po drugim i nikt za okazaniem magicznego bilecika nie wchodził przed kolejkę ( ale oszołomiona ilością i innością wszystkiego mogłam to przegapić) Ach co godzinę odbywa się parada, spotkasz wszystkie postaci z bajek
__________________
Kto powiedział, że muszę być taka jak inni? Indywidualność jest piękna.

Oszczędzam na PERFUMY!!
fergieunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 10:32   #11
fergieunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 697
GG do fergieunia
Dot.: Paryż

Na wstępie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_5710.jpg (88,1 KB, 58 załadowań)
__________________
Kto powiedział, że muszę być taka jak inni? Indywidualność jest piękna.

Oszczędzam na PERFUMY!!
fergieunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 12:35   #12
firieness
Raczkowanie
 
Avatar firieness
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż

Cytat:
Napisane przez Monny Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź ! Fotki wrzucaj, wrzucaj! Ja jadę z mamą w sierpniu do PAryża i jest jeden cały dzień w Disneylandzie. Ograniczenia wiekowe nam nie są straszne bo jesteśmy dwie stare baby ;P Ale młode duchem hehe i kochamy takie zabawy. Najbardziej czaimy się na jakiś dobry obiadek i zakupy ale oczywiście interesują nas też inne atrakcje, stad moja obawa czy starczy nam na wszystko czasu. Bo chciałybyśmy isc i do wioski piratów i do alicji w krainie czarów na te filiżanki! Czy tam mogą wchodzić tylko małe dzieci czy dorośli też? Żadne rollercostery nas nie interesują, ,mamy za słabe nerwy ;P Słyszałam ze sa jakies biletomaty co wydają numerek na godzine i nie trzeba czekać w kolejce jak to wygląda w praktyce?
To się nazywa Fast pass i obowiązuje tylko na poniższe atrakcje:
Disneyland:
Indiana Jones™ and the Temple of Peril, Adventureland
Space Mountain: Mission 2, Discoveryland
Buzz Lightyear Laser Blast®, Discoveryland
Big Thunder Mountain, Frontierland
Peter Pan's Flight, Fantasyland
Star Tours, Discoveryland
Disney studio:
Rock'n'Roller Coaster starring Aerosmith, Backlot
The Twilight Zone Tower of Terror™, Production Courtyard
Flying Carpets over Agrabah, Toon Studio

Ogólnie idzie się do automatu koło danej atrakcji, wkłada swój ticket i otrzymuje fast pass na daną godzinę. Tylko te atrakcje to głównie rollercoastery - najbardziej popularne Big Thunder Mountain jest bardziej lightowe, może Peter Pan's Flight też.
Ogólnie polecam kupić bilet do Disneylandu np. w metrze, sklepie Disney'a przy Champs Elysee żeby ominąć kolejki na miejscu.
A i bilet na RER B kosztuje 7 euro bo to już 5 strefa.
firieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 00:46   #13
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Paryż

Cytat:
Napisane przez Fara25 Pokaż wiadomość
Ja właśnie przez ceny nie mogę się zdecydować na Paryż, chyba, że wylecę z biurem podróży w wersji all inclusive... Myślicie, że tak najbardziej się opłaca?
Nie, tak wyjdzie drożej. Do tego będziesz musiała dostosować się do wycieczki. A zawsze znajdą się maruderzy, ktoś się zgubi, etc. Poczuć dane miejsce można zdecydowanie lepiej, gdy wyjeżdża się na własną rękę.

Aktualnie LOT ma promocję na loty do Paryża. Z Warszawy 350zł, lotnisko Charles de Gaulle, a nie jak w tanich liniach oddalone od Paryża o 80km Beauvais.

Nocować można tanio (no jak na Paryż) w hostelach, podobno PAN ma też u siebie miejsca. Drożej w hotelach, warto przejrzeć booking.com czy agoda.com i zorientować się w cennikach.


Miłego planowania wyjazdu, zazdroszczę Paryża.
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 11:10   #14
firieness
Raczkowanie
 
Avatar firieness
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż

Zgadzam się z Yavanna84 - lepiej organizowaćwyjazd samemu. Wychodzi wtedy taniej, a co ważniejsze wybierasz co chcesz zwiedzić. Ja jadę do Paryża w sierpniu i udało mi się kupić te tanie bilety z Lotu.
Dla mnie osobiście w organizowanych przez biuro wycieczkach najgorsze są te programy. Dla porównania spojrzałam sobie na program wycieczki chyba Rainbow tours i masakra - Wersal, Notre-Dame i wieża Eiffela w jednym dniu? albo po 3 muzea w jednym dniu... Oczywiście wyjazd na własną rękę wymaga sporo planowania i wiadomo, że nie każdy ma na to czas i chęci.
firieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 13:17   #15
Marien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 174
Dot.: Paryż

200 euro na 5 dni wystarczy. Obiad można zjeść w granicach 10 euro wzwyż za osobę.
Marien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 08:07   #16
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Paryż

Cytat:
Napisane przez firieness Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Yavanna84 - lepiej organizowaćwyjazd samemu. Wychodzi wtedy taniej, a co ważniejsze wybierasz co chcesz zwiedzić. Ja jadę do Paryża w sierpniu i udało mi się kupić te tanie bilety z Lotu.
Dla mnie osobiście w organizowanych przez biuro wycieczkach najgorsze są te programy. Dla porównania spojrzałam sobie na program wycieczki chyba Rainbow tours i masakra - Wersal, Notre-Dame i wieża Eiffela w jednym dniu? albo po 3 muzea w jednym dniu... Oczywiście wyjazd na własną rękę wymaga sporo planowania i wiadomo, że nie każdy ma na to czas i chęci.
Jesli możesz to zdradź ile zapłaciłaś za bilety?
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 10:03   #17
firieness
Raczkowanie
 
Avatar firieness
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż

Bilety kupiłam z Lotu w tej ich promocji First Minute - Europa w jednej cenie i zapłaciłam 330 zł. Kupowałam te bilety w marcu i teraz jest drożej, ceny zaczynają się od 800 zł za loty w sierpniu.
firieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 15:53   #18
ygen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22
Dot.: Paryż

Z wycieczką koszty są bardziej przewidywalne, ale to chyba jedyny plus . Paryż jest drogi, i hotele i restauracje są na różną kieszeń. Można zjeść i bardzo tanio i bardzo drogo . Disneyland to dla mnie porażka, na pewno nie zawitam tam ponownie zanim moje dzieci dorosną do rollercosterów. Dla mnie to jedyna atrakcja, a najgorsze są kolejki i okropne, a do tego drogie jedzenie.
Paryż naprawdę można w miarę prosto zwiedzić samemu, bo jest bardzo dobrze rozwinieta komunikacja publiczna, a o wszystkich ważnych miejscach można przeczytać w przewodnikach
ygen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 16:55   #19
MariaCii
Przyczajenie
 
Avatar MariaCii
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 12
Dot.: Paryż

Tam jest okropnie drogo! Lód kosztuje 4 euro, obiady nawet do 50, ogólnie szale są po 5-10-15 euro. Wieże Eiffla (takie pamiątki) są dość drogie, lepiej nie kupować ich w straganach tylko u ciemnoskórych w promocyjnych cenach. Ciocia jechała samochodem w dwie osoby, nie płacili za nocleg bo byli u znajomych i za paliwo, wycieczki itp wyszło im 4000 zł.
MariaCii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 22:23   #20
lala77
Raczkowanie
 
Avatar lala77
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
GG do lala77
Dot.: Paryż

a może nocowałyście w hostelach które warto polecić?wybieram sie ze znajomymi do Paryża na 4 dni i poszukujemy czegoś w miarę taniego.
__________________
''Bo najlepsze w byciu single jest to ze moge malowac usta na czerwono nie bojac sie ze ktos pocalunkiem moze je rozmazac" - Lala77
lala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 08:14   #21
Monny
Raczkowanie
 
Avatar Monny
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 123
Dot.: Paryż

Dziewczyny, a ile kosztują w Paryżu kartki i pamiątki a ile w Disneylandzie? Ile kosztuje obiad, albo jakaś przekąska, alkohol, słodycze, sery?
__________________
Na siódmej obręczy piekieł zatańczyć chcę taniec chaosu doskonałego...
***
Od 5.07.2013r. mgr Kosmetolog, menedżer produktów kosmetycznych
Monny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 17:34   #22
bani87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Paryż

Witam,
jestem studentką turystyki międzynarodowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzę badania do mojej pracy magisterskiej, których celem jest zbadanie opinii atrakcyjności Paryża zdaniem turystów. Proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety, która będzie cennym źródłem moich badań.

Ankieta jest anonimowa.


Dziękuję serdecznie za pomoc i poświęcony czas!

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2012-03-07 o 16:18
bani87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 17:45   #23
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Paryż

Cytat:
Napisane przez bani87 Pokaż wiadomość
Witam,
jestem studentką turystyki międzynarodowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzę badania do mojej pracy magisterskiej, których celem jest zbadanie opinii atrakcyjności Paryża zdaniem turystów. Proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety, która będzie cennym źródłem moich badań.

Ankieta jest anonimowa.


Dziękuję serdecznie za pomoc i poświęcony czas!
gdzie ta ankieta?
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 01:02   #24
deq102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Dot.: Paryż

Współrzędne geograficzne Paryża to:
  • 48 stopni i 50 min. szerokości geograficznej północnej,
  • 2 stopnie i 20 min. długości geograficznej wschodniej.
Na północy kończy się wielka równina północno-europejska i zaczyna Basen Paryski. Otacza on dolinę Sekwany i zajmuje większą część Francji Północnej. Basen Paryski jest największym basenem osadowym Europy. Z punktu widzenia geografii skupia on większość krain położonych wokół Sekwany i Loary średniej, będącej rzeką boczną od końca ery trzeciorzędowej. Grunty paryskie są wapniowe, marglowe, gliniaste i piaskowe. Powierzchnia miasta wynosi 10 540 ha.
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez deq102
Czas edycji: 2013-02-01 o 02:18
deq102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 07:51   #25
Leparis
Przyczajenie
 
Avatar Leparis
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Paryż

Monny ceny są w sumie do siebie zbliżone Paryż & Dysneyland.

Bagietka – 0,80 €
Crossiant – 0,50€
Coca Cola 0,5l – 1,50 €
Kawa lub Herbata – 1 € - 2€
Nocleg w dwu-gwiazdkowym hotelu w centrum – 20€ - 40€
Kebab – 4,50 €
Widokówka – 0,20 € - 0,50 €
Najtańszy, całodzienny bilet metra – 8,50 €
Porcja kasztanów – 2,50 €
Obiad w restauracji (zupa, danie główne, deser) – 10€ - 30€
Pizza – 8€ - 10€

O tym gdzie możesz zjeść tanio i dobrze możesz poczytać tutaj [ciach-reklama]

Warto szukać zaułków z knajpkami trochę oddalonymi od centrum różnica w cenie jest duża. Chyba że kogoś stać płacić za obiad 50€.
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2014-11-14 o 09:21
Leparis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 14:23   #26
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Paryż

Podbijam temat i mam kilka pytań.

1) Transport z lotniska Beauvais do centrum Paryża - wiem, że kursują lotniskowe autobusy i busiki prywatne. Gdzie się udać po wyjściu z samolotu, żeby ich szukać? Czy w 20 minut (czas pomiędzy przylotem a odjazdem autobusu) ofiara losu mojego pokroju zdąży dotrzeć na miejsce odjazdu autobusu?

2) Jak to z tymi Francuzami jest..? Poznałam kilku i dało się z nimi rozmawiać po angielsku, jednak krąży opinia, że z taksówkarzami, czy też sprzedawcami nie ma szans na wymianę zdań w tym języku.

3) Proszę o wszelkie porady dotyczące podróżowania po mieście, zwiedzania i życia tam przez kilka dni

Ah, no i jaka pogoda zazwyczaj jest pod koniec marca?
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 08:15   #27
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Paryż

kisielova po Paryżu najlepiej poruszać się metrem, zakupić bilet na kilka dni, a nie pojedyńcze..
Co do czasu przejścia z lotniska, to zależy czy bagaz odbierzesz tak szybko..
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 08:22   #28
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Paryż

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
kisielova po Paryżu najlepiej poruszać się metrem, zakupić bilet na kilka dni, a nie pojedyńcze..
Co do czasu przejścia z lotniska, to zależy czy bagaz odbierzesz tak szybko..
bagaż będę miała tylko podręczny
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 12:16   #29
hufezyluman
Przyczajenie
 
Avatar hufezyluman
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Debica
Wiadomości: 4
Dot.: Paryż

poruszaj sie metrem. a jedzenie mozesz kupic wszedzie. przy czym w dzielnicy lacinskiej i na montmarte jest taniej.
hufezyluman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 16:11   #30
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Paryż

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Podbijam temat i mam kilka pytań.

1) Transport z lotniska Beauvais do centrum Paryża - wiem, że kursują lotniskowe autobusy i busiki prywatne. Gdzie się udać po wyjściu z samolotu, żeby ich szukać? Czy w 20 minut (czas pomiędzy przylotem a odjazdem autobusu) ofiara losu mojego pokroju zdąży dotrzeć na miejsce odjazdu autobusu?

2) Jak to z tymi Francuzami jest..? Poznałam kilku i dało się z nimi rozmawiać po angielsku, jednak krąży opinia, że z taksówkarzami, czy też sprzedawcami nie ma szans na wymianę zdań w tym języku.

3) Proszę o wszelkie porady dotyczące podróżowania po mieście, zwiedzania i życia tam przez kilka dni

Ah, no i jaka pogoda zazwyczaj jest pod koniec marca?
Paryż zazdro

transport po mieście tylko metrem. są też pociągi RER i na niektóre trzeba osobne bilety, zależy gdzie chcesz jeździć.

Francuzi zawsze mi się przypomina sytuacja jak byłam w piekarni i chciałam kupić bagietkę i poprosiłam o to po angielsku. jestem pewna, że pan mnie zrozumiał, ale z fochem odpowiedział że już bagietek nie ma. za chwilę do tej piekarni weszła moja koleżanka, poprosiła po francusku i kupiła bagietkę ale mam nadzieję, że to się nie zdarza zbyt często.
oni ogólnie angielski znają, ale nie chcą go używać.
zakupy spożywcze najtaniej w marketach, mają tam takie fajne tanie sieciówki, ale zapomniałam jak się nazywają. i faktycznie w dzielnicy łacińskiej najtaniej.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-15 13:46:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.