Guzek - narośl na sutku u 24 latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-24, 22:13   #1
chora95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2

Guzek - narośl na sutku u 24 latki


Dobry wieczór, mam problem z piersią, mam 24 lata i od kilku lat mam problem z prawą piersią - dziwna narośl na sutku (w sumie to chyba od zawsze mam problem tylko może jak piersi rosły to się to powiększyło, sutek jest wklęsły zazwyczaj, ale to akurat przypadłość obu piersi ale tej prawej z narosła w szczególności i otoczka sutka jakby niestety nieregularna co jest słabo widoczne bo mam jasna karnację i niezbyt wybarwione sutki). Ogólnie jest taka mała narośl pod skóra jakby na otoczce sutkowej taka grudka i sam sutek tez jakiś taki białawy od środka jakby pod skóra jakiś nalot. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ogólnie czuje często mrowienie tej piersi (a może to urojenia) ale bardzo się boje najgorszego, co to może być i czy wyglada na coś groźnego? Do jakiego lekarza z tym iść? Niestety nie byłam nigdy u ginekologa bo się boje - wiem ze już najwyższa pora i niedługo się wybiorę ale chyba już po nowym roku bi nie mam obecnie za dużo problemów na głowie. Proszę o pomoc - nie wiem już co robić. W załącznikach kolka zdjęć. Chora i zdrowa piers
chora95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 06:06   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Guzek - narośl na sutki u 24 latki

Cytat:
Napisane przez chora95 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór, mam problem z piersią, mam 24 lata i od kilku lat mam problem z prawą piersią - dziwna narośl na sutku (w sumie to chyba od zawsze mam problem tylko może jak piersi rosły to się to powiększyło, sutek jest wklęsły zazwyczaj, ale to akurat przypadłość obu piersi ale tej prawej z narosła w szczególności i otoczka sutka jakby niestety nieregularna co jest słabo widoczne bo mam jasna karnację i niezbyt wybarwione sutki). Ogólnie jest taka mała narośl pod skóra jakby na otoczce sutkowej taka grudka i sam sutek tez jakiś taki białawy od środka jakby pod skóra jakiś nalot. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ogólnie czuje często mrowienie tej piersi (a może to urojenia) ale bardzo się boje najgorszego, co to może być i czy wyglada na coś groźnego? Do jakiego lekarza z tym iść? Niestety nie byłam nigdy u ginekologa bo się boje - wiem ze już najwyższa pora i niedługo się wybiorę ale chyba już po nowym roku bi nie mam obecnie za dużo problemów na głowie. Proszę o pomoc - nie wiem już co robić. W załącznikach kolka zdjęć. Chora i zdrowa piers
Hej, ja dalej nie rozumiem...

Masz guza pod sutkiem czy sutek i otoczka nie mają regularnej, gładkiej powierzchni?

Jak sciskasz sutek to leci płyn? Jeśli tak, to to raczej zaburzenia hormonalne.

Jeśli jest to guz to najlepiej usg i onkolog. Jeśli to coś z budową sutka, to bym najpierw poszła do ginekologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 06:56   #3
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Guzek - narośl na sutki u 24 latki

Ja bym poszła do ginekologa na usg piersi. Nie musi cię badać dopochwowo, jeśli masz z tym problem, bo nie z tym do niego przychodzisz. Poza tym nie ma co się wstydzić. Ginekolog to lekarz jak każdy inny. I nie zwlekałabym, bo jeśli to nowotwór to z każdym dniem ryzykujesz utratą całej piersi albo nawet życia. Nic nie powinno być dla ciebie ważniejsze od zdrowia, bo masz je jedno.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 11:53   #4
Fraczka88
Raczkowanie
 
Avatar Fraczka88
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Miłobądź
Wiadomości: 72
Dot.: Guzek - narośl na sutki u 24 latki

Przy tym co piszesz to nic tylko iść do ginekologa. Nie rozumiem w sumie czemu dopiero z tym idziesz teraz. Ja wiem, ze nie każdemu chce się wywalać biust u lekarza (tez nie lubie tego), ale jeżeli muszę i widze coś niepokojącego to ide z duszą na ramieniu, ale ide jednak na to badanie. nie ma co ryzykować i trzeba się badać.Masz możliwość to przebadaj się pod usg. Daj tez znać czy wszystko w porządku.
Fraczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 13:11   #5
DracarysDragon
Raczkowanie
 
Avatar DracarysDragon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: Guzek - narośl na sutki u 24 latki

Zdjęcia się nie wyświetlają, ale powinnaś doprecyzować - czy jest to wyczuwalny pod skórą guzek, czy po prostu maleńka grudka sebum (może to po prostu pryszcz? ).



Ale do ginekologa marsz tak czy inaczej, przebadać się kontrolnie i na doli i u góry. Bo jesteś już w takim wieku, że powinno to być zrobione dawno temu - chociażby po to aby sprawdzić, czy wszystko rozwija się prawidłowo.
DracarysDragon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 18:44   #6
bufhaila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 14
Dot.: Guzek - narośl na sutku u 24 latki

W tej chwili to powinien być twój największy problem. Ja bym ani chwili dłużej nie zwlekała. Zbadaj to porządnie i nie daj się przypadkiem zbyć, że u młodych kobiet rak piersi zdarza się bardzo rzadko. Koniecznie musisz wykonać usg i udać się do onkologa. Jeżeli jest jakiś guzek, narośl to bez biopsji się nie obejdzie. Nie lekceważ tego. Nie chcę cie straszyć ale ja również miałam problemy z piersiami, zostałam zbyta przez lekarzy a po kilku miesiącach okazało się, że to jednak rak.
bufhaila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-03 19:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.