szkoła językowa w Warszawie - która? angielski - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy A wealth of knowledge and motivation - for those who learn languages, and those who already know them. Kącik rozmów i wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-06-09, 20:16   #421
niteczka91
Przyczajenie

Dot.: szkoła językowa w Warszawie - która? angielski

Polecam zerknąć sobie w jakiś ranking szkół językowych. To oprócz opinii dodatkowa wskazówka którą szkołę wybrać dla siebie.

Edytowane przez niteczka91
Czas edycji: 2019-06-11 o 10:32 Powód: reklama
niteczka91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 11:27   #422
krokusik01
Przyczajenie

Ja uczyłam się w szkole Berlitz, dlatego mogę ją polecić W Warszawie mają kilka oddziałów, więc sprawdź na stronie xxx dokładny adres.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-06-10 o 16:03 Powód: link
krokusik01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 20:08   #423
aleksjaaa
Rozeznanie

A czy ktoś z was uczęszczał do szkoły językowej SWPS ?
aleksjaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 13:02   #424
w_esola
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez magda_mala Pokaż wiadomość
Mój problem z angielskim był zapewne podobny jak dla większości osób. Chodziłam, zaczynałam, przerywałam i tak wkoło. Zawsze traciłam zapał. Sytuacja zmieniła się zupełnie, gdy po namowie kilku osób zapisałam się do English For You. Zresztą miałam dodatkową motywację, gdyż mój awans w pracy był uzależniony od tego czy poprawię język, szczególnie mówienie. Jeżeli chodzi o zajęcia to prowadzone były rzeczywiście zgodnie z założeniami. Temat najpierw wprowadzany był przez polskiego lektora, potem native speaker wdrażał zagadnienie w konwersacjach. Dokładnie wiedzieliśmy o czym będzie rozmowa, był więc czas aby przygotować się do dyskusji. Przykład: W poniedziałek Justyna ( nasza lektorka) wprowadziła temat o „Internecie”, omówiła słownictwo powiązane z tym zagadnieniem, zrobiła bazę gramatyczną, przeprowadziła zadania ze słuchu, sprawdziła pracę domową. Następnie w środę nasz native speaker ( Kyle z UK) prowadził dyskusje właśnie o „Internecie” Zawsze dokładnie omawiał i wyłapywał nasze błędy. Zajęcia były zatem ze sobą powiązane. Dodatkowo wspomnę, że tematyka kursu była ciekawa, dobrana indywidualnie do naszej grupy. Osobiście bardzo skorzystałam na tym układzie i dość krótkim czasie zrobiłam porządki z językiem. Według mnie bardzo ważną rzeczą jest możliwość ćwiczenia języka w praktyce, czyli kontakt z osobami dla których angielski jest językiem ojczystym. A to właśnie oferuje English For You i to jest rzeczywistym atutem szkoły. Koniec końców na tyle poprawiłam swój angielski, ze awans okazał się faktem.

Oczywiście jest wiele dobrych szkół w Warszawie i każdy musi dobierać kurs do własnych potrzeb. Znam osoby, bardzo zadowolone z Sokratesa na Ursynowie, czy szkoły OK w śródmieściu. Moja wypowiedz jest oczywiście subiektywna w temacie.
Biorę serio pod uwagę właśnie English For You( z powyżej opisanych powodów, gdyż mam problemy z komunikacją) Rozważam także British School. Mieszkam na Bemowie a oni mają tam oddział. Co sądzicie o tej szkole ? Koleżanka była zadowolona.

Edytowane przez w_esola
Czas edycji: 2019-07-31 o 14:16
w_esola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 11:39   #425
monia_white
Przyczajenie

Rzeczywiście gramatyki to można się nawet nauczyć samemu korzystając z dobrych książek np. Murphy. Gorzej z mówieniem. Tu potrzebny jest dobry lektor. Najlepiej native speaker
monia_white jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 19:02   #426
magda_mala
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez monia_white Pokaż wiadomość
Rzeczywiście gramatyki to można się nawet nauczyć samemu korzystając z dobrych książek np. Murphy. Gorzej z mówieniem. Tu potrzebny jest dobry lektor. Najlepiej native speaker
Dokładnie, najtrudniej ogarnąć się z mówieniem.
magda_mala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 14:40   #427
west0ne
Przyczajenie

Radzę zwrócić uwagę na enguide.pl - zawiera wiele interesujących artykułów na temat nauki języka angielskiego oraz katalog ponad 100 szkół w Warszawie.
west0ne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 14:19   #428
w_esola
Przyczajenie

Ostatecznie zdecydowałam się na English For You. Chodziłam w sierpniu na intensywny kurs i teraz od września jestem już na kursie semestralnym. Moje odczucia są bardzo pozytywne i zgodne z poprzednimi opiniami o tej placówce. Można rzeczywiście poczuć chęć do nauki języka. Jest w tej szkole bardzo międzynarodowo. Native speakers mają bardzo szerokie horyzonty dzięki czemu można nie tylko uczyć się języka, ale dowiedzieć się mega dużo o anglojęzycznym świecie. Ludzie ci są przy tym mega sympatyczni i mają bardzo indywidualne podejście do słuchacza.Polscy lektorzy od gramatyki to też ludzie z pasją i nic im nie umknie. Starannie i dokładnie tłumaczone jest każde zagadnienie. Chodziłam na kilka kursów, ale w English For You korzystam najwięcej. Małe grupki plus układ z dwoma lektorami w każdej grupie sprawia, że jak dla mnie do szkoła numer jeden.
w_esola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 11:25   #429
kowalewska88
Przyczajenie

To prawda, że można samemu nauczyć się gramatyki. Wiem, ponieważ sama się uczyłam. Jednak po dłuższym czasie samodzielna nauka była dla mnie niewystarczająca i czułam, że potrzebuję zajęć z lektorem, dlatego zapisałam się do szkoły Berlitz. Dzięki temu nauczyłam się poprawnie mówić po angielsku.
kowalewska88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 16:38   #430
magda_mala
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez w_esola Pokaż wiadomość
Ostatecznie zdecydowałam się na English For You. Chodziłam w sierpniu na intensywny kurs i teraz od września jestem już na kursie semestralnym. Moje odczucia są bardzo pozytywne i zgodne z poprzednimi opiniami o tej placówce. Można rzeczywiście poczuć chęć do nauki języka. Jest w tej szkole bardzo międzynarodowo. Native speakers mają bardzo szerokie horyzonty dzięki czemu można nie tylko uczyć się języka, ale dowiedzieć się mega dużo o anglojęzycznym świecie. Ludzie ci są przy tym mega sympatyczni i mają bardzo indywidualne podejście do słuchacza.Polscy lektorzy od gramatyki to też ludzie z pasją i nic im nie umknie. Starannie i dokładnie tłumaczone jest każde zagadnienie. Chodziłam na kilka kursów, ale w English For You korzystam najwięcej. Małe grupki plus układ z dwoma lektorami w każdej grupie sprawia, że jak dla mnie do szkoła numer jeden.
Według mnie bardzo dobry wybór szkoły językowej. Osobiście bardzo też skorzystałam z zajęć w English For You. Metoda rzeczywiście skuteczna, małe grupki i 20 lat na rynku. Słusznie szkoła ta według mnie zajmuje pierwsze pozycje w rankingach.
magda_mala jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
angielski, dokształcanie, kurs językowy, szkoła językowa, warszawa

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości