Szukam opini dziewczyn, ktore stosowały lady comp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-29, 15:35   #1
Krakowianka 84
Przyczajenie
 
Avatar Krakowianka 84
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Question

Szukam opini dziewczyn, ktore stosowały lady comp


Witam Szukam opini o lady comp. Chodzi mi o opinie dziewczyn, które stosuja lub stosowały lady comp lub pearly a nie o opinie dystrybutorów....Jestem ciekawa czy przy nieregularnych cyklach, z róznicą np 6 dni lady comp jest skuteczny w wyznaczaniu dni płodnych i niepłodnych? I jak wygląda kwestia stresu, choroby itd..Zastanawiam się czy warto inwestować w to urządzenie pieniądze..jesli ktoś naprawde stosował proszę o opinie Pozdrawiam
Krakowianka 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 18:43   #2
jessy86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 141
Dot.: Szukam opini dziewczyn, ktore stosowały lady comp

Wyszukiwarka

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ight=lady+comp
jessy86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 12:43   #3
Kelaine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 18
Dot.: Szukam opini dziewczyn, ktore stosowały lady comp

Ja ci odpowiem, chociaż słusznie tutaj do wyszukiwarki cię odesłano
Mam lady compa ponad pół roku, jestem bardzo zadowolona, a nie mam super regularnych cykli. Przy tym co mój organizm raz zrobil, twoje 6 dni różnicy cyklu to pikuś Spokojnie komputerek da radę. fakt że to sa olbrzymie pieniądze, ale wydane raz na wiele wiele lat.
Kelaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 09:25   #4
A5trid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Szukam opini dziewczyn, ktore stosowały lady comp

Ja też Ci odpowiem, bo miałam podobny problem przy rozważaniu zakupu.
Cykle nieregularne miałam od zawsze, i krótkie u mnie trwały 15 - 22 dni! W wiekiem i leczeniem to się zmieniło, jednak nadal zostały nieregularne (obecnie 26l)
Posiadam Baby Compa, ale stosuję póki co jak LC, na razie ciąży nie planuję. Sprawdza się w 100 %, da Ci więcej czerwonych lub pomarańczowych świateł niż pozwoli na zielone. Nie ma czym się przejmować. Jak zachorowałam - tylko raz w ciągu tych 9 miesięcy z BC, to zmierzyłam temperaturę tylko raz rano - okazało się, że mam gorączkę, wtedy przez dwa dni nie mierzyłam tempki - tak jest w instrukcji - i zbijałam tempkę, jak się wyleczyłam, wróciłam do BC. Chodzi o to, żeby urządzenia nie ogłupiać, lepiej nie mierzyć temperatury w czasie gorączki, lub jak np. śpisz tylko 2 godz. w nocy, bo to "rozmywa" obraz Twojego cyklu, zapisany w urządzeniu. Najwyżej w tym cyklu urządzenie da więcej czerwonych/pomarańczowych światełek. Ale tym też nie ma co się przejmować, przecież czerwone lampki nie równają się bierności seksualnej, tylko trzeba być ostrożnym lub pomysłowym
Stres - nie zauważyłam żeby jakoś temperatura ciała mi wzrastała/spadała. Wpływu raczej nie ma. Istnieją przypadki, że stres przesuwa miesiączkę lub ją wywołuje, ale to skrajne jednostki (choć moja mama potrafi sobie wywołać miesiączkę u gina - tak się stresuje . Ja tak nie mam. W ogóle to ze względu na moją mamę i jej przeboje hormonalne i nietypowe ciąże, bałam się że u mnie BC kompletnie się nie sprawdzi, ale nic bardziej mylnego! Teraz uważam, że ciąża mojej mamy w pierwszy dzień po miesiączce to raczej było krwawienie sródcykliczne lub wynik krótkich cykli niż to, że to z gruntu winno być niemożliwe i mama zdziwiona.
BC czasem tylko po miesiączce daje mi zielone światełko, z reguły 1-2 dni, więc ja się nie boję, że się kiedyś zdziwię jak mama stosująca NPR z braku tolerancji na jakiekolwiek inne metody - wrażliwiec do kwadratu..
Szczerze polecam komputerek z autopsji, będę stosowała tak długo jak wytrzyma urządzenie.

W problemach z nieregularnymi cyklami polecam ziołowe tabletki Castagnus, mi pomógł
A5trid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 20:00   #5
bombardala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Szukam opini dziewczyn, ktore stosowały lady comp

witajcie,
mam pytanie do osób stosujących już jakiś czas lady comp/pearly - czy też zielone światło macie tylko w czasie okresu i po owulacji? U mnie już trzeci cykl z pearly i denerwuje mnie czerwone światło od zakończenia okresu do owulacji, tym bardziej, że mam regularne cykle, a owulacja występuje zwykle między 15-18 dniem. Jest szansa, że pearly jeszcze się "dostroi" do mojego organizmu, czy one tak po prostu działają?
bombardala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-06 21:00:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.