Ile macie oszczędności? - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-14, 18:56   #661
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Najlepiej jest po prostu zaplanować manko na nieprzewidziane wydatki
Ja zawsze jak planuję, ile mam oszczędzać, to sobie zaokrąglam tą kwotę trochę w dół (ok. 10%), by mieć w budżecie jakiś margines na manko.
Robię ten margines mniejszy (ewentualnie żaden) tylko jak wiem, że będę miała jakąś dodatkową kasę (np. bony na święta, na wczasy pod gruszą itd.), którą w razie czego będę mogła ten swój budżet załatać.*

Dodatkowo może pomóc robienie planów minimum... Np. moim celem jest odłożyć 12k w rok, z czego tylko 10k "muszę minimalnie" odłożyć... Chociaż w praktyce zazwyczaj u mnie to jest raczej w drugą stronę, tzn. że gdybym uwzględniła wszystkie premie itp., to mogłabym odłożyć z 15k, ale że z góry wiem że cośtam będę sobie chciała sobie kupić albo mi wypadnie, to sobie ustalam cel na "12k, ale jak Ci się uda odłożyć 15k,to dostaniesz 6+"

Czasem robię też tak, że takie nieprzewidziane wydatki pokrywam po prostu z oszczędności z poprzednich lat, ale nadal trzymam się twardo planu typu 1000 zł/msc... Mam zazwyczaj na to oddzielne konta, by mi się nie mieszało, więc nie tracę motywacji

*Przy czym chodzi o sytuacje, gdzie z góry nie planuję wyjechać na wakacje (albo jakaś totalna cebulaopcja), a tylko wziąć dofinansowanie, czy nie planuję kupować prezentów (albo jakieś zupełnie symboliczne), ale dostanę bon... Jak z góry wiem, że (najprawdopodobniej) wydam ten dodatkowy hajs, to go oczywiście nie policzę jako kasę, która "w razie czego będzie w portfelu" - to by było głupie planowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja i tak oszczędzam ok 40% wypłaty. Niespodziewane wydatki mi w ogóle nie rujnują budżetu. Rzadko coś zabieram z oszczędnościowego. Ostatnio wzięłam 7 k na zachciankę. Ale to pierwszy raz od x czasu.
We wrześniu jeżdżę zwykle na długie wakacje, więc wtedy nic nie odkładam.
Ale generalnie po prostu lubię przelewać na oszczędnościowe. Nie bawi mnie wydawanie całej kasy i nie lubię tego robić.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2021-07-14 o 18:58
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 21:16   #662
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ale wszystko to stosuje, tylko tak czy tak mnie boli, chociaż mam do tego dystans kiedyś do oszczędzania podchodziłam na luzie, a teraz staram się cisnąć do celu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli to motywuje do oszczędzania, to może i dobrze ^^

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88808535]Ja i tak oszczędzam ok 40% wypłaty. Niespodziewane wydatki mi w ogóle nie rujnują budżetu. Rzadko coś zabieram z oszczędnościowego. Ostatnio wzięłam 7 k na zachciankę. Ale to pierwszy raz od x czasu.
We wrześniu jeżdżę zwykle na długie wakacje, więc wtedy nic nie odkładam.
Ale generalnie po prostu lubię przelewać na oszczędnościowe. Nie bawi mnie wydawanie całej kasy i nie lubię tego robić.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Gratulacje, bardzo dobry wynik!

Ja aktualnie jestem bardzo zadowolona z mojej sytuacji finansowej, chyba pierwszy raz w życiu nie świruję z oszczędzaniem, tylko trzymam taki złoty środek między planowaniem wydatków vs jednak folgowaniem trochę swoim zachciankom i póki co dobrze się to u mnie sprawdza.

Bardzo doceniam to, że udało się przejść przez COVID suchą stopą, że nie straciłam dochodów, jak wielu znajomych, że miałam poduszkę w razie czego...

COVID mi trochę mimo wszystko udowodnił, że jestem na dobrym kursie z jednej strony (biorąc pod uwagę, że po czasach tłustych mogą nadejść chude, a w związku z tym warto oszczędzać i nie wydawać 100% zarobków), a z drugiej - że nie można wszystkiego przewidzieć, więc też nie ma co przesadzać z czarnowróżeniem i układaniem sobie planów od A do Z "w razie gdyby..." Wystarczy od A do D
A także, że trzeba cieszyć się tym, co mamy w życiu fajnego, bo nie wiemy, jak długo to będziemy mieć... Więc z tymi wyrzeczeniami w imię lepszej przyszłości to też trzeba uważać, by się nie zapędzić w gonieniu króliczka, całkowicie poświęcając teraźniejszość na rzecz lepszego jutra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2021-07-14 o 21:19
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-12, 14:08   #663
PSMPS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2
Dot.: Ile macie oszczędności?

Mój narzeczony skończył niedawno 30 lat, zaoszczędzone ma 620 tyś.
PSMPS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-12, 14:14   #664
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez PSMPS Pokaż wiadomość
Mój narzeczony skończył niedawno 30 lat, zaoszczędzone ma 620 tyś.
Biorąc pod uwagę inflację dobrze byłoby, gdyby szybko coś z tym zrobił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-12, 22:06   #665
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 081
Dot.: Ile macie oszczędności?

Oj tak, niech kupuję chociażby mieszkanie na wynajem od ręki, bo inflacja będzie szybko uszczuplać oszczędności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-23, 20:42   #666
Liloouu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 25
Dot.: Ile macie oszczędności?

PSMPS A Ty coś oszczędziłaś? Narzeczony -rzecz ruchoma. Ale fakt ładna suma
Liloouu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 04:42   #667
PSMPS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2
Dot.: Ile macie oszczędności?

A ja też coś tam mam, nie aż tak dużo jak on ale tez nienajgorzej - coś ponad 100 tyś.
PSMPS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-24 05:42:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:04.