Mamusie czerwcowe 2020 - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-17, 13:07   #4801
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Ja sie pytałam ze trzeba przychodzić. A babka co siedzi w rejestracji mówiła ze tak.
Ja chodze do tej przychodni co na NFZ gin jest. Tam są te położne. Ona spr puls, wazy, za kasę nawet Ktg zrobi. Kiedys tego nie było.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Ost musiałam wypisać deklaracje. Która położna wybieram. Ona sie pytała gdzie mieszkam.
Najlepiej zadz do przychodni na NFZ.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Nie wiem jak położna może prowadzić ciąże. Przecież usg jest najważniejsze. U mnie nie ma szkoły rodzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Ogolnie do położnej sie zapisuje przed porodem. Zeby wiedziała ile ma pacjentek. W danym miesiącu. Niby ta mówiła ze jest bardzo duzo kobiet w ciąży.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnie ważenia i mierzenia ciśnienia to ja to też mam przy każdej wizycie, z tym, że nie robi tego położna tylko pielęgniarka.
I pielęgniarka wpisuje te pomiary do karty ciąży.

Odnośnie prowadzenia ciąży przez położną to też gdzieś to słyszałam. Ale musi to być ciąża niezagrożona, "bezproblemowa".

Co do USG to przecież na NFZ przysługują tylko trzy darmowe USG. To czy lekarz w ramach NFZ zrobi ich więcej to już jego decyzja. Refundowane i zalecane są chyba trzy. Osobiście nie wyobrażam sobie nie mieć USG podczas każdej wizyty.

Blondynko, a może Tobie powiedzieli, że to obowiązkowe bo mają jeszcze jakieś limity do wykorzystania i szukają na "siłę" żeby im środki z NFZu nie przepadły ? A jak w ogóle trafiłaś do tej położnej ? Bo Ty chyba też chodzisz prywatnie do gina, z tego co pamiętam . Ale w sumie masz rację, zadzwonię do przychodni NFZ, w której kiedyś wybierałam położną przy okazji wizyt u gina i zapytam jej co i jak. Z tego co pamiętam to dosyć sympatyczna babka.

A odnośnie opieki nad niemowlęciem, to oczywiście chętnie przyjmę taką panią w domu - tym bardziej, że ona chyba też ma za zadanie skontrolować jakie dziecko ma warunki. Ale jeśli będę miała jakieś pytania odnośnie opieki nad dzieciem to chyba raczej będę wolała pogadać z mamą, a nie z obcą kobietą. Tak mi się wydaje...

W poprzedniej przychodni, do której chodziłam po recepty położna to była taka stara paskudnica. Rządziła całą przychodnią ... Była niemiła, kłótliwa, wredna, nieuprzejma i mająca o sobie nie wiadomo jakie mniemanie. Tej to bym za próg nie wpuściła i nie dała jej dotknąć dziecka...

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Mała sie uaktywniła trochę więc nie jechałam do położnej,spędziłam prawie dwie godziny w urzędzie miasta żeby zrobić profil zaufany ja ciążę mam prowadzona przez położna i ginekolog

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To super, że wszystko w porządku Ja też przy pierwszych "poważniejszych" ruchach miałam początkowo chwilę dłuższego spokoju. Jeszcze za tym zatęsknisz A napisz nam coś o sobie, skąd jesteś, czy to Twoja pierwsza ciąża ?
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 13:30   #4802
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

A po co im w szpitalu zgłoszenie położnej Poz.? Tak napisane na str szpitala.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 13:34   #4803
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez lubieCie Pokaż wiadomość
Ale baza Wam zostanie na fotelik następny tylko pytanie czy następny chcecie właśnie cybex☺ my mamy nosidlo cybexa i jest spoko tylko taaaakie ciężkie, samo chyba koło 5kg waży. Dobrze że się przeprowadziliśmy spowrotem na parter
A z wózkiem nie pomogę, ja wybrałam duży i wygodny nie patrząc na wagę i design.


Z położna też pierwsze słyszę. Też słyszałam że jest możliwość wizyt u położnej przed porodem w ramach szkoły rodzenia - w sensie zamiast na zajęcia grupowe czy organizowane przysługują spotkania z położną której można wszystko wypytac. No i w przypadku fizjologicznej ciąży położna chyba może prowadzić ciążę? Właśnie mierzy, waży + ciśnienie a wtedy wizyty u gin rzadziej? Ale tego to nie wiem czy nie pokrecilam.

Pat ja tutaj jak czytam to się nie przejmuję. Np tak jak z grupą krwi - piszecie o potwierdzeniach itp. Mi gin wkleil grupę z poprzedniej ciąży i nic nie mówił. A inny gin z tego samego szpitala pytał czy mam ten stary oryginał czy musi wypisać skierowanie. Chyba wszystko jest kwestia szpitala gdzie planuje się rodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My fotelik z baza kupilismy 2 dni temu. Może komuś w decyzji pomoże informacja, która mnie bardzo zaskoczyła, a o której nie miałam wcześniej pojęcia... otóż firma maxi cosi zapewnia darmową wymianę fotelika i bazy w razie jakiejkolwiek kolizji czy stłuczki (tylko w razie czego trzeba mieć oświadczenie policji że fotelik był w tym czasie w samochodzie). Dla mnie ogromny plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 13:56   #4804
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez cirro7 Pokaż wiadomość
My fotelik z baza kupilismy 2 dni temu. Może komuś w decyzji pomoże informacja, która mnie bardzo zaskoczyła, a o której nie miałam wcześniej pojęcia... otóż firma maxi cosi zapewnia darmową wymianę fotelika i bazy w razie jakiejkolwiek kolizji czy stłuczki (tylko w razie czego trzeba mieć oświadczenie policji że fotelik był w tym czasie w samochodzie). Dla mnie ogromny plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jaka bazę i za ile kupiliście? Bo tez muszę kupic. To pebble plus.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 14:09   #4805
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Ja jak rodziłam 3 lata temu to nie miałam żadnej położnej przed porodem. Po porodzie ojciec idzie do przychodni zgłosić dziecko i wybiera położną i pediatrę. Położną przychodzi w ciągu kilku dni i wyznacza termin pierwszej wizyty u pediatry.
Mam maxi Cosi Citi i nie miałam pojęcia o tym. Na szczęście nie mieliśmy żadnej kolizji z synkiem więc będzie służył też braciszkowi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 14:17   #4806
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez cirro7 Pokaż wiadomość
My fotelik z baza kupilismy 2 dni temu. Może komuś w decyzji pomoże informacja, która mnie bardzo zaskoczyła, a o której nie miałam wcześniej pojęcia... otóż firma maxi cosi zapewnia darmową wymianę fotelika i bazy w razie jakiejkolwiek kolizji czy stłuczki (tylko w razie czego trzeba mieć oświadczenie policji że fotelik był w tym czasie w samochodzie). Dla mnie ogromny plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie zastanawiałam się nad maxi Cosi Citi z tą baza, na którą można potem wrzucić ten następny fotelik. Ale kurcze tam jest tak dużo przestrzeni, że boję się, że ten fotelik nie będzie trzymał główki. Dlatego zastanawiamy się nad cybex'em . Poprzedni nam sprzedawca fajnie dobrał, więc chyba zaufamy teraz też...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 14:32   #4807
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez cirro7 Pokaż wiadomość
My fotelik z baza kupilismy 2 dni temu. Może komuś w decyzji pomoże informacja, która mnie bardzo zaskoczyła, a o której nie miałam wcześniej pojęcia... otóż firma maxi cosi zapewnia darmową wymianę fotelika i bazy w razie jakiejkolwiek kolizji czy stłuczki (tylko w razie czego trzeba mieć oświadczenie policji że fotelik był w tym czasie w samochodzie). Dla mnie ogromny plus.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Może i plus, ale jestem na grupie 8 gwiazdek i nasza polska policja nie zapisuje czy w pojeździe był fotelik nawet jak się o to poprosi, zdjęcia tez dodatkowego nie zrobią chyba, ze masz u takiego znajomosci. Udowodnić ze fotelik był w samochodzie tez jest trudno wiec ubezpieczyciele nie chcą zwrócić kosztów na nowy. Takie historie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Ja właśnie zastanawiałam się nad maxi Cosi Citi z tą baza, na którą można potem wrzucić ten następny fotelik. Ale kurcze tam jest tak dużo przestrzeni, że boję się, że ten fotelik nie będzie trzymał główki. Dlatego zastanawiamy się nad cybex'em . Poprzedni nam sprzedawca fajnie dobrał, więc chyba zaufamy teraz też...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W Cybexach właśnie prócz wagi minusem jest problem z opadającą główką. Niby w Cloud Z ten problem już nie występuje, ale jakos nie wierze sprzedawcom...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-17, 14:42   #4808
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Mam pytanie orientujecie sie . Jaki lekarz wypisze mężowi L4 jak bede w szpitalu? Zeby mógł z dziećmi być. Pediatra czy ogólny?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 14:42   #4809
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

I w cybexie sprawdźcie dokładnie jak jest z "wkładką noworodkowa". Ja mam aton q i jest tylko więcej materiału pod pupa że pozycja jest bardziej leżąca, co potem się wyciąga. Moja mała na szczęście była drobna bo inaczej nie miescilaby się w ramionkach bo z góry właśnie niczego nie da się wyciągnąć.

Krychulec nie wiem czy to zależy od szpitala ale ja w szpitalu (2 lata temu) podawałam przychodnie i szpital przesylal to do przychodni i położna z przychodni już się ze mną kontaktowala i przywozila deklaracje do domu. Mąż nie musiał do nich jeździć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 14:47   #4810
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Moje dzieci są już duze. Ale moj M tez do położnej nie jeździł. Szybciej sie to załatwia. A nie po porodzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 14:51   #4811
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Może i plus, ale jestem na grupie 8 gwiazdek i nasza polska policja nie zapisuje czy w pojeździe był fotelik nawet jak się o to poprosi, zdjęcia tez dodatkowego nie zrobią chyba, ze masz u takiego znajomosci. Udowodnić ze fotelik był w samochodzie tez jest trudno wiec ubezpieczyciele nie chcą zwrócić kosztów na nowy. Takie historie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------




W Cybexach właśnie prócz wagi minusem jest problem z opadającą główką. Niby w Cloud Z ten problem już nie występuje, ale jakos nie wierze sprzedawcom...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No właśnie nad tym cybex'em myślałam... Jezu masakra jakaś, mógłby być jeden fotelik, jeden wózek i po problemie...

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Mam pytanie orientujecie sie . Jaki lekarz wypisze mężowi L4 jak bede w szpitalu? Zeby mógł z dziećmi być. Pediatra czy ogólny?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
6 lat temu wypisywała moja ginekolog. Wychodziliśmy że szpitala i ona wypisała mężowi L4 na mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-17, 15:12   #4812
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez lubieCie Pokaż wiadomość
I w cybexie sprawdźcie dokładnie jak jest z "wkładką noworodkowa". Ja mam aton q i jest tylko więcej materiału pod pupa że pozycja jest bardziej leżąca, co potem się wyciąga. Moja mała na szczęście była drobna bo inaczej nie miescilaby się w ramionkach bo z góry właśnie niczego nie da się wyciągnąć.

Krychulec nie wiem czy to zależy od szpitala ale ja w szpitalu (2 lata temu) podawałam przychodnie i szpital przesylal to do przychodni i położna z przychodni już się ze mną kontaktowala i przywozila deklaracje do domu. Mąż nie musiał do nich jeździć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam na szkole rodzenia mówili że szpital wysyła, ale zanim oni to ogarną i przeprocesują to minie trochę czasu, a najlepiej by było jakby położna przyszła na kolejny dzień od wypisu. I dlatego mąż do położnej dzwonił i faktycznie na drugi dzień była.

Ja mam maxi Cosi pebble plus z bazą po starszym, teraz jeździ w kolejnym na tej bazie. Musimy dokupić bazę dla młodszego.

Ja po wizycie, witam się na L4 mały ma 740 gramów, w normie, wszystko wygląda w porządku, jest już główką w dół ułożony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 15:27   #4813
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

O rety już główka w dół? Mój jest chyba główką do góry bo non stop czuje kopyta w dół w spojenie... Dziś mnie tak kopał o 4 rano że przez godzinę nie spałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 15:46   #4814
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Nam na szkole rodzenia mówili że szpital wysyła, ale zanim oni to ogarną i przeprocesują to minie trochę czasu, a najlepiej by było jakby położna przyszła na kolejny dzień od wypisu. I dlatego mąż do położnej dzwonił i faktycznie na drugi dzień była.

Ja mam maxi Cosi pebble plus z bazą po starszym, teraz jeździ w kolejnym na tej bazie. Musimy dokupić bazę dla młodszego.

Ja po wizycie, witam się na L4 mały ma 740 gramów, w normie, wszystko wygląda w porządku, jest już główką w dół ułożony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie Hanna tez jest główka w dol. Ale ze już tak zostanie czy niekoniecznie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 16:15   #4815
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Właśnie Hanna tez jest główka w dol. Ale ze już tak zostanie czy niekoniecznie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niekoniecznie, może się jeszcze 50 razy obrócić, bo będzie miała dużo miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 16:25   #4816
myszenka87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 566
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

U mnie mała ułożona niby miednocowo a ruchy czuję w różnych miejscach, najczęściej pod pępkiem i na bliźnie po wyrostku.

Kupiłam jednak tą poduszkę w biedronce i z kartą zapłaciłam 30zł, więc nawet jak się nie sprawdzi to nie będzie szkoda.
myszenka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 16:40   #4817
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Właśnie Hanna tez jest główka w dol. Ale ze już tak zostanie czy niekoniecznie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, może się jeszcze 50 razy obrócić, bo będzie miała dużo miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, może jeszcze psikusa zrobić syn akurat od połówkowych na badaniach był zawsze głową w dół, ale podejrzewam że pomiędzy badaniami fikał w każdą stronę bo różnie go czułam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 16:40   #4818
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Ale nie rozumiem dziewczyny, jest wymóg chodzenia do położnej w trakcie ciąży ?
W sensie obowiązkowo ? Nigdy o tym nie słyszałam. Jedynie mi się przewinęło, że taka położna przychodzi do domu po narodzinach dziecka. Jak to załatwiałyście ? Miałyście jakieś skierowanie od swojego lekarza ?
Nie ma wymogu - jest możliwość edukacyjnych spotkań z położną od 21 tygodnia ciąży. Większość moich koleżanek o tym nie wiedziała i nie chodziła przed porodem, jedna tylko koleżanka chodzila, bo chciała i była zadowolona. Nikt do niczego nie zmusza, bez przesady To się może też odbywać w formie grupowej, coś a la szkoła rodzenia albo typowo szkoła rodzenia. A położną można zmienić jeśli nie pasuje (nie pamietam ile tych zmian w ciągu roku może być bez opłat...2?)

Chyba tylko te patronażowe wizyty są obowiązkowe, chociaż i tam sie zdarza, że jak ktoś bardzo nie chce to wypełnia dokumenty na zapas i nara...


Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, może się jeszcze 50 razy obrócić, bo będzie miała dużo miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja to sie obraca chyba jak świder...bo raz mi kopy sadzi w spojenie, raz w bok jeden, raz w drugi, a na usg zazwyczaj uwielbia pozycję "głowa w dół", żeby uprzykrzyć pracę lekarzowi

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 16:41   #4819
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Patrz Blondynka, upolowałam w lumpeksie takie spodenki z HM jak Ty, tylko w innym kolorze. Tylko poczekam jeszcze zanim założę...rozmiar 86 20200217_171407.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-17, 16:44   #4820
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

A co do wagi to ja mam +2,5 kg (21+4 tc). Ale mam wrażenie, że teraz co się zważę to jest kilogram do przodu i ten brzuch też coraz większy Ciekawe na ilu się skończy...
Moja mama praktycznie przytyła tylko o dziecko w ciążach, ale tyła okrutnie na karmieniu, więc bardziej się boję, że też nad tym nie zapanuję :/ Ona już do swojej figury nie powróciła...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 17:01   #4821
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Moja się nie rusza raczej. Kopie mnie zawsze w tym samym miejscu. Czuje jej kopniaki od tygodnia ale wczoraj to już nie było miłe...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 17:47   #4822
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Jaka bazę i za ile kupiliście? Bo tez muszę kupic. To pebble plus.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pebble pro za 849 i baza 2wayfix za 699. Doradzili nam ten zestaw w 8 gwiazdkach w Dąbrowie. Ten poprzedni model Pebble był 150 zł tańszy, ale kolory nam nie podeszły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Może i plus, ale jestem na grupie 8 gwiazdek i nasza polska policja nie zapisuje czy w pojeździe był fotelik nawet jak się o to poprosi, zdjęcia tez dodatkowego nie zrobią chyba, ze masz u takiego znajomosci. Udowodnić ze fotelik był w samochodzie tez jest trudno wiec ubezpieczyciele nie chcą zwrócić kosztów na nowy. Takie historie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------




W Cybexach właśnie prócz wagi minusem jest problem z opadającą główką. Niby w Cloud Z ten problem już nie występuje, ale jakos nie wierze sprzedawcom...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No widzisz, czyli jednak nie jest tak różowo... Ale i tak zdecydowaliśmy się na ten model zanim nas poinformowali o tych wymianach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 17:53   #4823
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Patrz Blondynka, upolowałam w lumpeksie takie spodenki z HM jak Ty, tylko w innym kolorze. Tylko poczekam jeszcze zanim założę...rozmiar 86 Załącznik 7708248

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Super ci sie udało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cirro
To cena dosyć niska. Muszę zapamiętać ze tam tak tanio maja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 17:57   #4824
cirro7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Super ci sie udało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cirro
To cena dosyć niska. Muszę zapamiętać ze tam tak tanio maja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A chcesz samą bazę czy z fotelikiem? Bo jeśli samą, to cena będzie 1000. My kupowalismy zestaw 1 fotelik + 2 bazy i za każdą policzyli nam po 699.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cirro7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 18:09   #4825
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez cirro7 Pokaż wiadomość
A chcesz samą bazę czy z fotelikiem? Bo jeśli samą, to cena będzie 1000. My kupowalismy zestaw 1 fotelik + 2 bazy i za każdą policzyli nam po 699.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Tylko bazę. Bo fotelik mam. Patrzyłam to na str faktycznie inna cena. Chciałam jakaś do 800zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 19:39   #4826
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Mam takie głupie pytanie bo rodzę w czerwcu uwielbiałam jeździć na rolkach ale wiadomo raczej z noworodkiem sobie nie pojeżdżę,często widziałam mamy które jeździły z wózkami na rolkach ale to już jak dzieci starsze od jakiego miesiąca mogłabym z moim maluchem tak jeździć?
Tak samo sprawa tyczy się basenu?Bo uwielbiam pływać i z małą bym bardzo chciała od jakiego miesiąca takie małe może iść na basen? Tzn. Bardziej interesują mnie aquaparki które uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 19:51   #4827
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Mam takie głupie pytanie bo rodzę w czerwcu uwielbiałam jeździć na rolkach ale wiadomo raczej z noworodkiem sobie nie pojeżdżę,często widziałam mamy które jeździły z wózkami na rolkach ale to już jak dzieci starsze od jakiego miesiąca mogłabym z moim maluchem tak jeździć?
Tak samo sprawa tyczy się basenu?Bo uwielbiam pływać i z małą bym bardzo chciała od jakiego miesiąca takie małe może iść na basen? Tzn. Bardziej interesują mnie aquaparki które uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że takie do 6 MSC jeżeli chodzi o rolki to nie bardzo, chyba musiałoby już w spacerówce jeździć. A co do basenu to wiem że są zajęcia dla takich maluszków od 3 miesiąca, z tym, że to raczej nie aquapark bo tam jest z reguły chlorowana woda. A taka woda z chlorem dla takiego maluszka to nie bardzo ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 20:05   #4828
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez mala_iskierka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że takie do 6 MSC jeżeli chodzi o rolki to nie bardzo, chyba musiałoby już w spacerówce jeździć. A co do basenu to wiem że są zajęcia dla takich maluszków od 3 miesiąca, z tym, że to raczej nie aquapark bo tam jest z reguły chlorowana woda. A taka woda z chlorem dla takiego maluszka to nie bardzo ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mi się tak właśnie wydawało,że takie maluszki to już w spacerówce na rolki
Z tym basenem to też kompletnie pojęcia nie miałam
Dziękuję bardzo za odpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 20:40   #4829
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Ja będę chyba kupować kamerkę z Xiaomi, która prócz wizji przekazuje również dźwięk na aplikację telefonu. Ale muszę jeszcze dokładnie poczytać na ten temat.







Ale w sumie jak masz sprawdzony leżaczek to po co kupować. Co do kosmetyków to mam tylko jakiś krem z Rossmana na odparzenia (data ważności do 2022), hipoalergiczny Dove baby do mycia (był przeceniony o połowę) i jakiś naturalny krem do buźki (też z promocji). Krem jest ważny do końca roku, więc myślę, że spokojnie zużyję,tym bardziej, że tubka jest mała. Ale oczywiście kupując już teraz tego typu rzeczy zawsze patrzę na datę ważności.







Tak, mam płyny do prania dla dzieci kupione oczywiście w promocji, płyn do płukania też - kupiłam Silan Sensitive i ma nawet ładny zapach. Przy okazji zamówienia z All zamówiłam też jakiś niemiecki płyn do płukania dla dzieci, ale tu już zapach w ogóle mi nie odpowiada. Pampers Premium Care zamawiałam z All bo miałam kupon na 18,00 zł. Mam też małą paczkę tańszych "pampersów" z Lidla i Ross na próbę. Chusteczki kupiłam w Ross, kiedy mieli promocję 2+2 gratis. Mam też jedną paczkę tych paskudnych dużych podpasek, ale słuchając Waszych rad, skoro raczej będę mieć CC to więcej paczek tych podpasek nie będę kupować. Wydaje mi się, że mam dużo rzeczy. Ale sporo jeszcze zostało do kupienia. Co do koszul to mam duży problem. Bo albo są jakieś krótkie z infantylnymi aplikacjami, albo "babciowe", a jak już jakaś wpadnie mi w oko to kosztuje tyle co ładna sukienka. A wiem, że po wyjściu ze szpitala nie będę tego używać bo nie śpię w piżamach/koszulach.

Tez chce ta kamerę kupić miałam wcześniej jakąś z aliexpress ale ostatnio nie chce się łączyć z wifi.

Co do smarowania ja póki co chyba nic nie kupuje specjalnego właśnie robię zamówienie na gemini, wzięłam krem z linomag różowy w razie czego będę mieć oliwkę z hipp z dobrym składem bo i tak używam do smarowania brzucha.

Co do emolientow uważam ze jak nic się nie dzieje to nie ma potrzeby wręcz może pogorszyć jak u nas ... był moment gdzie kupiłam emolium bo już nie wiedziałam co robić a po tym było jeszcze gorzej ...

Właśnie tez zamawiam z dwie paczki waterwipes może wezmę jedna do szpitala. Co do pampersow to chce spróbować tych z rossmana bambiboo wiec czekam na promocje znów. Tez kupię z dwie paczki aby. Jedna pójdzie do szpitala druga zostanie w domu a i tak ze szpitala przyniosę pewnie darmowe z pampersa jeśli jeszcze dają


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-17, 21:06   #4830
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Mam takie głupie pytanie bo rodzę w czerwcu uwielbiałam jeździć na rolkach ale wiadomo raczej z noworodkiem sobie nie pojeżdżę,często widziałam mamy które jeździły z wózkami na rolkach ale to już jak dzieci starsze od jakiego miesiąca mogłabym z moim maluchem tak jeździć?
Tak samo sprawa tyczy się basenu?Bo uwielbiam pływać i z małą bym bardzo chciała od jakiego miesiąca takie małe może iść na basen? Tzn. Bardziej interesują mnie aquaparki które uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Też mi się tak właśnie wydawało,że takie maluszki to już w spacerówce na rolki
Z tym basenem to też kompletnie pojęcia nie miałam
Dziękuję bardzo za odpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do basenu to moja koleżanka ze swoją córeczką chodziła na basen tak jakoś około 3 miesiąca życia. Ale wydaje mi się, że bez sensu w takiej sytuacji jest korzystanie z Aquaparku. Wszelkie atrakcje i tak Cię ominą, bilet jest droższy niż na "normalny" basen i zawsze jest dużo ludzi. Bardziej skupiłabym się na zwykłym basenie z dobrej jakości wodą (nie wiem czy to jest w ogóle ''sprawdzalne" ?).

A co do rolek to nie wiem jak u Ciebie wyglądają trasy. Ale ja u mnie w mieście korzystam z dwóch. Są one dosyć oblegane, są też strome podjazdy i zjazdy. Ciężko by było z wózkiem. A i pewnie miałabym stracha, że ktoś może mi się "wpakować" w ten wózek. No chyba, że masz jakieś proste, nieoblegane trasy do dyspozycji.
Wydaje mi się, że technicznie jeśli chodzi o jeżdżenie na rolkach z wózkiem to jest chyba podobnie jak z bieganiem, czyli od ok. 6 miesiąca. Tylko czy do tego nie jest potrzebny specjalny wózek ?
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 21:36:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.