chcę zostać kosmetyczką - pomocy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-13, 09:07   #31
KaraDerma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
GG do KaraDerma
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

do TRUSKAWKOWAWIOSNA
troche mnie rozbawilas tym ze napisalas ze kiedy ja konczylam szkole, za moich czasow, myslisz ze ja taka stara jestem? skonczylam ta szkole rok temu!
kosmetologia to nowa dziedzina i caly czas sie rozwija.


wydaje mi sie ze jest to podejscie indywidualne gdzie chcemy sie uczyc.
moja przyjaciolka skonczyla wlasnie studium, nie ma zadnej checi pracowac w zawodzie bo nic nie umie (byla w studium zaocznym) i chce isc do WSZKIPZ na studia dzienne!
ja jestem wlasnie po studiach dziennych i wydaje mi sie ze to nie zalezy od tego czy to jest studium czy studia tylko JAKIE to jest studium badz JAKA szkola wyzsza i raczej powinna byc dzienna. gdyz na zaocznych rzeczywiscie ciezej jest zdobyc taka wiedze, i nie chodzi mi o sama praktyke bo praktyki czlowiek sie uczy cale zycie.
tak wiec niech kazda z nas robi to na co ma ochote i moze spotkajmy sie za jakies 5 lat na kongresie i wtedy porozmawiamy o tym co ktora osiagnela, bo madrzyc sie za wczasu jest najlatwiej.
Pozdrawiam
KaraDerma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 09:22   #32
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Cytat:
Napisane przez KaraDerma Pokaż wiadomość
do TRUSKAWKOWAWIOSNA
troche mnie rozbawilas tym ze napisalas ze kiedy ja konczylam szkole, za moich czasow, myslisz ze ja taka stara jestem? skonczylam ta szkole rok temu!
co w tym zabawnego

sama przyznajesz, skonczylas ROK temu, a wiec rozpoczelas studia przed pazdziernikiem 2007, a wiec "szlas"jeszcze STARYM PROGRAMEM NAUCZANIA

od roku akademickiego 2007/08 zmienil sie program studiow i tak jest w calej Polsce
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 10:19   #33
naatajla
Przyczajenie
 
Avatar naatajla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk - Rybnik
Wiadomości: 16
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

moim zdaniem bedzie jesli bedziesz ucyzla sie od podstaw tego wszystkiego bo na kursach nie nauczysz sie tego co w szkole i nie bedziesz wiedziala duzo rzeczy ktore w szkole Ci powiedza wiem bo poszlam na technika uslug kosmetycznych i po kursach bedziesz miala tylko dyplom ze je skonczylas a po szkole pipiery ze ukonczylas jakas uczelnie i dyplom tez powinnas dostac wiec lepiej idz do skzoly i glupio ze posluchalas mamy powinnas sama decydowac o sobie ja zadecydowalam i nie zaluje ani troche
__________________
Becia
naatajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 10:53   #34
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Cytat:
Napisane przez naatajla Pokaż wiadomość
moim zdaniem bedzie jesli bedziesz ucyzla sie od podstaw tego wszystkiego bo na kursach nie nauczysz sie tego co w szkole i nie bedziesz wiedziala duzo rzeczy ktore w szkole Ci powiedza wiem bo poszlam na technika uslug kosmetycznych i po kursach bedziesz miala tylko dyplom ze je skonczylas a po szkole pipiery ze ukonczylas jakas uczelnie i dyplom tez powinnas dostac wiec lepiej idz do skzoly i glupio ze posluchalas mamy powinnas sama decydowac o sobie ja zadecydowalam i nie zaluje ani troche
Jestem w szoku, cala wypowiedz jednym ciagiem i w 1 zdaniu

Po kursach nie przyjmuja do pracy w zadnych gabinetach!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 20:36   #35
KaraDerma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
GG do KaraDerma
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Jestem w szoku, cala wypowiedz jednym ciagiem i w 1 zdaniu

Po kursach nie przyjmuja do pracy w zadnych gabinetach!
dokladnie!
KaraDerma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 16:46   #36
monikanikus1110
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 30
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Witam
Chciałabym sie dowiedzieć, czy aby dostać sie na studia kosmetologiczne konieczna jest matura z chemii i biologi?
Pozdrawiam
monikanikus1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 20:29   #37
lolciq
Rozeznanie
 
Avatar lolciq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 593
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

dziewczyny! czy wy przypadkiem nie mylicie kosmetyki z kosmetologią? To dwa różne zawody!! owszem po kosmetologii mozna zostać kosmetyczką, ale KOSMETOLOGIA TO "dział dermatologii zajmujący się leczeniem i pielęgnowaniem skóry ciała ze stanów chorobowych (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Związana ściśle z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną." wiadomość z wikipedii!! dziwią mnie osoby, które ukończyły studia, a pracuja jako kosmetyczki. Kosmetolog to nie malowanie paznokci itp!! Czy wam tego na studiach nie uświadomili?? PO CO wam na kosmetyczke tyle przedmiotów i tyle nauki, stężeń itp??? porównajcie sobie przedmioty ze studium z tymi, które sa na studiach. Przepraszam, ale naprawde osobiscie tego nie moge pojąć:|
lolciq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-16, 13:56   #38
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Oj dziewczyny. Ten topic to istna wojna, aż śmiać się chce, jak się czyta kto na jakie poszedł uczelnie, jak je wychwala, a druga osoba je miesza z błotem. Zastanówcie się! Nie po to powstał ten temat, żebyście się kłóciły, tylko żebyście doradziły.

Więc ja doradzam studia albo studium. Studia- jeśli myślisz o czymś innym, niż tylko gabinet. Będziesz miała możliwość zostania pomocą dermatologa, albo wykładowcą kosmetologii na uniwersytecie, choć oczywiście gabinet też możesz po nich mieć, ja właśnie po maturze w maju wybieram się na takie studia dzienne.

Studium- da ci możliwość pracowania w gabinecie

Odradzam stanowczo kursy, ponieważ nie znajdziesz po tym zatrudnienia.

Co do uczelni w okolicy Warszawy, to niestety nie znam żadnej, bo sama wybieram się do Poznania, na pewno jednak w googlach coś ci wyskoczy

Pozdarwiam
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 20:57   #39
naatajla
Przyczajenie
 
Avatar naatajla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk - Rybnik
Wiadomości: 16
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

porównajcie sobie przedmioty ze studium z tymi, które sa na studiach. Przepraszam, ale naprawde osobiscie tego nie moge pojąć



hahaha wyobraz sobie ze ja jestem na studium a mam robiene lekcje ze studiow !
__________________
Becia
naatajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 09:53   #40
lolciq
Rozeznanie
 
Avatar lolciq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 593
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

naatajla ja mam porównanie więc proszę cię tylko nie mów mi że masz wszystko to co na studiach... ale nawet jeśli na studium jest tak jak mówisz, to proszę powiedz mi czy masz zajęcia w pracowniach kosmetologii upiekszającej albo też pracowniach biochemiczno-biologicznych lub kinezyterapii??

A tak wogóle, ja tylko napisałam RÓŻNICE pomiędzy kosmetyczką a kosmetologiem. jeśli to by było to samo, to nie utworzyliby nowego kierunku kosmetologii. I nie wiem co miało na celu te "haha"...
lolciq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 11:06   #41
naatajla
Przyczajenie
 
Avatar naatajla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk - Rybnik
Wiadomości: 16
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

lolciq odrazu w pierwszy dzien szkoly mialam powiedziale ze bede miala lekcje prowadzone tak jak na studiach i beda robili nam notatki ze studiow wiec jakos wielkiej roznicy nie ma miedzy tym ;] fakt jakas jest napewno no ale nie taka jak myslisz. no wlasnie za tydzien mam pierwsze zajecia na prcowniach
fakt przyznam ze jak nie znalam sie tak dobrze na tym zn czym sie wyroznia kosmetologia to sama nie widzialam roznicy miedzy kosmetyczka a kosmetologiem bo przewaznie sie mowi ze idzie sie do kosmetyczki



jeszcze mam slowko do Arya90 jak pojdzie Ona na studium to moze pracowac w gabinetach jak i rowniez miec cwoj gabinet

i to haha mialo na celu to ze jak przeczytalam Twoja wypowiedz to jakos tak dziwnie poczulam ze roche sie nabijasz z tych co nie poszli na studia tylko na studium wiec mnie to rozbawilo bo ja sie wcale gorsza nie czuje
__________________
Becia
naatajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-18, 22:22   #42
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Oczywiście, że wtedy może otworzyć swój gabinet, ale na tym możliwości się kończą. A dziś gabinetów od groma i trochę i trezba sobie zdawać sprawę, że wiecznie nowe powstawać nie będą. Dlatego ja poleca, studia. Więcej możliwości. Choć jak chcecie to idźcie na studium. Będę miała mniejszą konkurencję

Czy to było do mnie o tym nabijaniu się? Jeśli tak, to nie rozumiem.
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 10:19   #43
naatajla
Przyczajenie
 
Avatar naatajla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk - Rybnik
Wiadomości: 16
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że wtedy może otworzyć swój gabinet, ale na tym możliwości się kończą. A dziś gabinetów od groma i trochę i trezba sobie zdawać sprawę, że wiecznie nowe powstawać nie będą. Dlatego ja poleca, studia. Więcej możliwości. Choć jak chcecie to idźcie na studium. Będę miała mniejszą konkurencję

Czy to było do mnie o tym nabijaniu się? Jeśli tak, to nie rozumiem.

nabijasz sie z tych ktorzy poszli na studium myslisz ze jestes jakas lepsza ? takie same mozliwosci bede miala otwarcia swojego gabinetu kosmetycznego jak Ty i moze nawet lepiej funkcjonowac niz Twoj ;]


nie o tym nabijaniu sie nie bylo do Ciebie !
__________________
Becia
naatajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 13:11   #44
lolciq
Rozeznanie
 
Avatar lolciq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 593
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

natajla absolutnie nie myśle że studium jest gorsze od studii tylko chciałam zaznaczyć róznice które dzielą oba zawody chodziło mi o to, że jako kosmetyczka nie możesz być np. pomocnikiem chirurga plastycznego czy pracować w laboratorium. Arya ma rację po kosmetologii są większ emożliwości. Jednak róbmy to , co nas interesuje i nie przejmujmy sie krytykami innych! Najważniejsza jest satysfakcja z tego, co się robi.
lolciq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 13:12   #45
agusiek123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 972
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Cytat:
Napisane przez naatajla Pokaż wiadomość
nabijasz sie z tych ktorzy poszli na studium myslisz ze jestes jakas lepsza ? takie same mozliwosci bede miala otwarcia swojego gabinetu kosmetycznego jak Ty i moze nawet lepiej funkcjonowac niz Twoj ;]


nie o tym nabijaniu sie nie bylo do Ciebie !
Napewno ludzie niedługo poznaja różnicę między kosmetyczką a kosmetologiem i więcej ludzi będzie wolało chodzic jednak do kosmetologa który ma magistra i posiada jednak wieksza wiedze ;] I kosmetolog nie jest tylko przywiązany do gabinetu ale moze znalezc prace jako wpolpracownik dermatologa, doradca klienta w aptece oraz w firmach produkujących kosmetyki i wiele innych ;]

A co do gabinetów to ma wejśc ustawa, która będzie pozwalała otwierac gabinety tylko licencjonowanym kosmetologom. Ja bedac kosmetologiem napewno nigdy nie powiem ze jestem KOSMETYCZKĄ
agusiek123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 11:01   #46
KaraDerma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
GG do KaraDerma
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Cytat:
Napisane przez agusiek123 Pokaż wiadomość
Napewno ludzie niedługo poznaja różnicę między kosmetyczką a kosmetologiem i więcej ludzi będzie wolało chodzic jednak do kosmetologa który ma magistra i posiada jednak wieksza wiedze ;] I kosmetolog nie jest tylko przywiązany do gabinetu ale moze znalezc prace jako wpolpracownik dermatologa, doradca klienta w aptece oraz w firmach produkujących kosmetyki i wiele innych ;]

A co do gabinetów to ma wejśc ustawa, która będzie pozwalała otwierac gabinety tylko licencjonowanym kosmetologom. Ja bedac kosmetologiem napewno nigdy nie powiem ze jestem KOSMETYCZKĄ

I POWINNO TAK BYC, chocby z powodu takiego ze osoby konczace studia wydaja wiecej pieniedzy, wiecej swego czasu poswiecaja na uzyskanie dyplomu licencjata
jest to nie fair ze osoby po kursach moga otworzyc gabinet bo poswiecily mniej na zdobycie zawodu a poza tym maja duzo mniej wiedzy. A niestety duzo takich salonów lub gabinetów isteniej gdzie wlascicielem i glówna kosmetyczka jest osoba po kursach.
to tak jakbym ja skonczyla kurs prawa i chciala zostac prawnikiem, paranoja
KaraDerma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 11:05   #47
KaraDerma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 38
GG do KaraDerma
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Cytat:
Napisane przez lolciq Pokaż wiadomość
dziewczyny! czy wy przypadkiem nie mylicie kosmetyki z kosmetologią? To dwa różne zawody!! owszem po kosmetologii mozna zostać kosmetyczką, ale KOSMETOLOGIA TO "dział dermatologii zajmujący się leczeniem i pielęgnowaniem skóry ciała ze stanów chorobowych (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Związana ściśle z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną." wiadomość z wikipedii!! dziwią mnie osoby, które ukończyły studia, a pracuja jako kosmetyczki. Kosmetolog to nie malowanie paznokci itp!! Czy wam tego na studiach nie uświadomili?? PO CO wam na kosmetyczke tyle przedmiotów i tyle nauki, stężeń itp??? porównajcie sobie przedmioty ze studium z tymi, które sa na studiach. Przepraszam, ale naprawde osobiscie tego nie moge pojąć:|
mylisz sie i to bardzo.
ja jestem po studiach i pracuje w gabinecie kosmetycznym. nigdy nikt nie kazal mi robic paznokci.
zajmuję sie tylko i wylacznie twarza a najbardziej specjalizuje sie w leczeniu stanów zapalnych, trądzika, trądzika różowatego, przebarwieniami i innymi cięzkimi problemami. i własnie dlatego skonczylam studia zeby móc robić roztwory, kremy które dzialają lepiej niz jakies tam maseczki.
KaraDerma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 12:43   #48
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Cytat:
Napisane przez KaraDerma Pokaż wiadomość
mylisz sie i to bardzo.
ja jestem po studiach i pracuje w gabinecie kosmetycznym. nigdy nikt nie kazal mi robic paznokci.
zajmuję sie tylko i wylacznie twarza a najbardziej specjalizuje sie w leczeniu stanów zapalnych, trądzika, trądzika różowatego, przebarwieniami i innymi cięzkimi problemami. i własnie dlatego skonczylam studia zeby móc robić roztwory, kremy które dzialają lepiej niz jakies tam maseczki.
Now idzisz, znalazlas dobry salon niestety gro salonow istnieje, ktoreych wlasciciele (nie zawsze kosmetyczki, choc czesto) nie widza zadnej roznicy miedzy kosmetologiem a kosmetyczka
szukam teraz pracy wlasnie, chodze na rozmowy i slysze "to jest pani kosmetyczka?" a ja mowie "kosmetologiem" i patrza sie na mnie dziwnie, usmiechaja sie i mowia "no tak tak", no kurde jakby roznicy nie bylo!!
a juz najlepsze jest jak wymagaja umiejetnosci wizazu, manicure, pedicure, tipsy, zab.na twarz i cialo a co ja kurde kombajn jestem??? w koncu komus powiem, ze jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego, bo w czyms sie trzeba specjalizowac do licha...
Wiem jedno, na pewno nie pojde do zadnego malego gabineciku gdzie trzaska sie manicure, pedic.i inne zab. byleby zysk byl najwiekszy a ty sie musisz uwijac po pachy zeby zdarzyc wszystkich obsluzyc i kurde sa takie gabinety...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 14:34   #49
lolciq
Rozeznanie
 
Avatar lolciq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 593
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

karaDerma

napisałaś, że poszłaś na studia, aby sie zajmować stężeniami (roztworami) i zmianami chorobowymi skóry... a ja właśnie o tym pisałam ja miałam na myśli zajęcia typowych kosmetyczek po studium. W tym wypadku uważam, że to co robisz nie mija się w zadaniami kosmetologa tak jak napisałaś "dlatego skonczylam studia zeby móc robić roztwory, kremy które dzialają lepiej niz jakies tam maseczki."
lolciq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 10:15   #50
naatajla
Przyczajenie
 
Avatar naatajla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk - Rybnik
Wiadomości: 16
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

eh caly czas sie tu tylko klocicie a nie o to tutaj chodzilo trzeba powiedziec dziewczynie co ma wybrac a Wy sie przescigacie ktora co potrafi :/

wiec prosto dziewczyna powinna wybrac studia albo studium co se woli a kursy moze zrobic tylko dla siebie bo to nic nie da jak tylko dyplom i moze sie przydac do pracy jak bedzie skladala cv nic wiecej





heh tak czytalam wasze wypowiedzi tutaj i powiedzcie mi jedno poszlam na technika uslug kosmetycznych i z tego co wyczytalam od was stwierdzilam ze bede mieszanka kosmetyczki z kosmetologiem ;] i gdzie tu sens ?
__________________
Becia
naatajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 15:15   #51
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

przyglądam się od dłuższego czasu tej rozmowie i chyba wtrące swoje trzy grosze...

Żadna kosmetyczka nie ma prawa mówić że jest bądź utożsamiać się z kosmetologiem, podobnie jak szanujący się kosmetolog nie powinien przedstawiać sie jako kosmetyczka. Szanujmy swoje grupy zawodowe.
Niestety jest jeszcze grono osób studiujących kosmetologię ,które same się utożsamiają z kosmetyczkami, przez co gnoją sobie prestiż zawodu. Same sobie doły kopią i same nie wiedzą co studiują. Zapytane dlaczego wybrały kosmetologię odpowiadają z kretyńskim uśmiechem na twarzy że chciały mieć wyższe wykształcenie... a nie o to tu chodzi.
Kiedy się to skończy?
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 15:33   #52
naatajla
Przyczajenie
 
Avatar naatajla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk - Rybnik
Wiadomości: 16
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

no wlasnie jestem tego samego zdania
__________________
Becia
naatajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 15:37   #53
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Cytat:
Napisane przez natina2 Pokaż wiadomość
przyglądam się od dłuższego czasu tej rozmowie i chyba wtrące swoje trzy grosze...

Żadna kosmetyczka nie ma prawa mówić że jest bądź utożsamiać się z kosmetologiem, podobnie jak szanujący się kosmetolog nie powinien przedstawiać sie jako kosmetyczka. Szanujmy swoje grupy zawodowe.
Niestety jest jeszcze grono osób studiujących kosmetologię ,które same się utożsamiają z kosmetyczkami, przez co gnoją sobie prestiż zawodu. Same sobie doły kopią i same nie wiedzą co studiują. Zapytane dlaczego wybrały kosmetologię odpowiadają z kretyńskim uśmiechem na twarzy że chciały mieć wyższe wykształcenie... a nie o to tu chodzi.
Kiedy się to skończy?
Chyba nigdy
przeciez nie jest tak tylko na kosmetologii...malo to jest kierunkow, gdzie ludzie chodza byleby miec papierek? mnostwo... jedni bardziej zagrazajacy spoleczenstwu (wlasnie ci pseudo "kosmetolodzy") a inni mniej - jak ci od zarzadzania czy marketingu.
Tego sie nie wytępi. Trzeba nie zwazac na innym i isc wlasna droga i swoje cele realizowac
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 11:30   #54
alusia111
Raczkowanie
 
Avatar alusia111
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
Wiadomości: 37
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

ja osobiście bardziej cenię osobę, która jest kosmetyczką z pasją, ma do tego "dryg", chęć do samodokształcania, niekoniecznie skonczyła jakieś nie wiadomo jakie super szkoły, ale dzięki samozaparciu i dążeniu do doskonałości w swoim fachu jest po prostu dobra i zna się na rzeczy.
Z tymi studiami to jest tak jak ktoś wcześniej wspomniał - myli się u nas kosmetologa/kosmetolożkę z kosmetyczką. Aby skończyc studia nie trzeba być omnibusem - to dotyczy wszystkich kierunków. To żaden sukces. Nie wszyscy absolwenci kosmetologii są super ekspertami, jak powszechnie się uważa. Niedawno w jednym z programów w tv "Kolacja z szefem" była dziewczyna, która kończy studia kosmetologiczne i nie znała budowy paznokcia. O zgrozo! To wolę iść do kobiety, która nie może się pochwalić dyplomem studiów, ale zna się na rzeczy.
alusia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 12:59   #55
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Nadal nie ma jasno określonych wytycznych co do zawodu kosmetologa i kosmetyczki, stąd te kłótnie, powtarzanie nieprawdziwych informacji (np. kto ma więcej praktyki)...
Znam niedoedukowanie kosmetyczki i kosmetologów, ale tak jest gdy sie idzie na dany kierunek dla checi zysku, z przypadku, bez zainteresowania... I pamietajcie że studium kosmetyczne jest o profilu administracyjno- usługowym, natomiast studia mają profil medyczny.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-07-26 o 13:16
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 06:31   #56
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: chcę zostać kosmetyczką - pomocy

Nauczcie się przede wszystkim jednego - tj. zawód, który wymaga ciągłej nauki i postępu. Jeśli macie w planach zrobić zawód i stanąć w miejscu to nie ma sensu, bo nikt was w pracy trzymać nie będzie, nie o to tutaj chodzi.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-19 07:31:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.