Mamy grudniowe 2018 ;) - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-12, 09:14   #2191
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Hejka w ten w koncu chlodniejszy dzien

Czesci mojej listy wyprawkowej:

-> wozek - trzeba przetestowac jazde na roznych nawierzchniach, jakie ma dodatki (spiworek, muffka, pojemnosc kosza, wielkosc budki w spacerowce zeby zaslaniala dziecko w razie duzego slonca/deszczu, pakownosc torby na rzeczy dziecka i to jak jest mocowana do wozka)
-> fotelik samochodowy - nowy/z pewnego zrodla, dopasowanie do auta zeby byl odpowiedni kat
-> adaptery do fotelika
-> otulacze - u nas tulik byl strasznym niewypalem, sprawdzily nam sie ocieplane bawelniane rozki
-> pieluchy - tetrowe o gramaturze 140, pod glowe w lozeczku flanelowe (latwiej wymienic pieluche niz przescieradlo jak sie cos uleje), muslinowe
-> przewijak - mialam przescieradla na przewijak ale lepsze sa podkladki z rossmanna
-> monitor oddechu - nam sie nie przydal, sa rozne typy - takie doczepiane do pieluchy - sczytuja oddech rodzicow jak dziecko spi z nimi w lozku lub takie pod materac - trzeba pamietac zeby je wylaczac za kazdym razem jak sie podnosi dziecko bo inaczej zacznie pikac
-> szumis? - u nas nie powodowal super szybkiego usypiania ale ewidentnie pomagal sie malemu wyciszyc i co najwazniejsze troche wygluszal dzwieki z pola wiec nie budzily dziecka
-> zabawka szeleszczaco pobudzajaca - dostalam w jakims pudelku lub na warsztatach, fajna sprawa, mozna bez problemu uszyc
-> recznik z kapturkiem - najtansze chyba w Pepco, my kupilismy od razu 1/1m bo mniejszy starcza na chwile (mam duze dziecko )
-> termometr do kapieli - niby mozna lokciem mierzyc albo termometrem IR ale jakos tak bylo wygodniej jak on sobie caly czas plywal w wannie i pokazywal temperature
-> termometr IR (microlife nc 150?) - trzeba sie stosowac do instrukcji to pokazuje dobrze temperature, nam sie sprawdza
-> odsysacz smarkow - katarek do odkurzacza
-> fotelik do wanienki - u nas niezbedny, przed zakupem kapiele byly koszmarem, gabki pod plecki uwazam za malo higieniczne
-> lezaczek tiny love 3w1 - plaski, mozna klasc od poczatku, maly - Wojtek wyrosl z niego po ok 4 msc
-> lozeczko - mielismy dostawke do naszego lozka, fenomenalna sprawa, mozna bylo odkladac i wyjmowac dziecko bez wstawania w nocy, mlody spal bezpiecznie u siebie a jednak blisko nas, dzieki niemu nie bylo potem problemu ze spaniem w swoim lozeczku
-> nieprzemakalny ochraniacz na materac
-> materac
-> przescieradla z gumka
-> inhalator/nebulizator - sprawdzic poziom halasu


-> laktator - nie kupowalam przed porodem bo liczylam na kp, poniewaz mielismy problemy to na szybko kupowalismy Canpol, byl spoko ale bez szalu, dopiero potem doczytalam ze sa takie ktore maja dwie miseczki i mozna je obslugiwac bez rak - nie wiem ile kosztuja ale to na pewno mega komfort w porownaniu z taki, ktory tzreba trzymac. Mialam tez na pocztek reczny od szwagierki ale to porazka - czasochlonne i mega meczace
-> podgrzewacz do butelek - bajer, dostalismy w prezencie, jest spoko ale jednak rownie dobrze mozna sobie poradzic z termosem i mieszaniem wody zimnej z goraca
-> butelki - 1 dostaje sie chyba w ktoryms pudelku (nie jestem pewna), chyba warto 1 miec na wszelki wypadek
-> smoczki - syn byl calkowicie bezsmoczkowy mimo ze butelkowy, jak ktos chce uzywac to warto sie wczytac w informacje na temat sksztaltow, tworzyw i wplywu na zgryz
-> grzechotki - wiekszosc jest bez sensu bo sa grube, nam sie najlepiej sprawdzila mala, lekka i z cienkim uchwtem grzechotka z pepco
-> karuzela do lozeczka - mlody bardzo lubil, koniecznie trzeba posluchac przed zakupem zeby potem nie zwariowac
-> ochraniacz do lozeczka - sa rozne glosy, my mielismy zamontowany od zew lozeczka tak zeby mlody nie mogl w niego wsadzic nosa ale zeby mu nie "wialo" (zima)
-> kocyki - fajnie miec jedne z kapturkiem, np na wizyty u lekarza kiedy najpierw dziecko jest mierzone i wazone u pielegniarek a potem z rozebranym maluchem sie przechdzi do lekarza, osobny do wozka i osobny do lozeczka
-> spiworek do fotelika samochodowego - z noworodkiem sie najczesciej wychodzi z domu w nosidle i od razu wpina do auta, spiworek mozna bez problemu rozpiac kiedy auto sie nagrzeje, sciaganie kombinezonu to jakis kosmos, mozna go tez dosc latwo zrobic z koca, lub po prostu dokladnie otulac dziecko w koc/kolderke
-> lusterko do auta - takie zeby widziec dziecko kiedy sie prowadzi auto
-> mata na podloge - my kladlismy mlodego na niej juz w drugim miesiacu zycia
-> niania z kamera - dla mnie przydatna nawet w mieszkaniu, moglam spokojnie sluchac radia czy ogladac tv w innym pomieszczeniu i nie martwic sie, ze nie uslysze dziecka. Zastanawialam sie tez nad kamerka wifi ale niania jest lepsza bo nie jest zalezna od sieci (przydatne na urlopie lub w gosciach)


-> kombinezon / cieply pajac 62 - najlepiej ze stopkami i rekawiczkami z dlugim zamkiem do kostki - z dwoma zamkami to juz wogole komfort
-> pajace zapinane z przodu, najlepiej z rozpinana nozka, bez kapturow (chyba ze to taki do wyjscia na zew, kaptur w domu jest bez sensu)
-> bodziaki kopertowe lub przynajmniej takie, ktore maja szeroki/rozpinany otwor na glowe - dlugi i krotki rekaw
-> koszulki kopertowe - my przez pierwsze tygodnie czasami zakladalismy taki pod pajaca, da sie bez nic zyc
-> polspiochy z szeroka guma (kikut pepka)
-> czapeczka
-> trojkat na szyje - tak wiem, ze niby noworodki nie maja szyi ale moj mial
-> rekawiczki jezeli kombinezon nie ma wbudowanych

-> pieluchy jednorazowe, nie warto kupowac zapasu bo po pierwsze dzieci w roznym tempie z nich wyrastaja a po drugie zawsze moze byc uczulenie na konkretna marke
-> patyczki higieniczne - tak wiem, ze sa takie specjalne dla niemowlat, ja ich nie umiem uzywac wiec przecieralam zwyklymi
-> platki kosmetyczne - duze
-> oliwka - u nas sie sprawdzala wlewana do wody (hipp)
-> plyn do kapieli (hipp)
-> szczotka z miekkiego wlosia
-> krem przeciw odparzeniom (bepanthen extra masc)
-> mokre chusteczki (babydream calendula)
-> plyn dezynfekujacy (octanisept)
-> sol fizjologiczna do oczu
-> nozyczki do pazurkow
-> spray do noska dla niemowlat (disnemar baby)
-> podklady do przewijania (babydream)
-> proszek do prania i plyn do plukania (Dzidzius)


bateria w kompie mi pada wiec musze skonczyc pisac - komentarze czesciowo pisane dla mojej przyjaciolki, czesciowo dodane teraz, jak podladuje kompa to sprawdze co jeszcze mam na kolejnych zakladkach mojego pliku
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/

Edytowane przez CAR0LKA
Czas edycji: 2018-06-12 o 10:47 Powód: dopiski do listy
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 09:33   #2192
snowflake17
Raczkowanie
 
Avatar snowflake17
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 229
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
Hejka w ten w koncu chlodniejszy dzien

Czesci mojej listy wyprawkowej:
super, dzięki za listę! przeraża mnie ta ilość wyprawkowych rzeczy, naprawdę warto już teraz zacząć je kompletować... tyle tego jest! Tak na oko to chyba z 8-10 tys taka wyprawka będzie kosztować

Patrycja, ja raz poczułam lekkie musnięcie, ale nie nakręcam się bo to jeszcze o wiele za wcześnie nie mogę się doczekać ruchów
snowflake17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 09:47   #2193
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Juz po wizycie. Wszystkie pomiary ok. Male ma 7 cm. A plci dalej nie znamy. Machalo sobie nozkami. Kamien spadl mi z serca!
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 09:57   #2194
WerkuUuS
Zadomowienie
 
Avatar WerkuUuS
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Juz po wizycie. Wszystkie pomiary ok. Male ma 7 cm. A plci dalej nie znamy. Machalo sobie nozkami. Kamien spadl mi z serca!
Super! nasza boksowała piąstkami i w ogóle tańczyła sobie ale doktor jednak dał rade wszystko ogarnąć
My ponownie jutro zobaczymy naszą Niuńkę na zwykłej wizycie a potem znowuuuu miesiąc czekania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Razem od 14-03-2010r.*
*Jesteśmy małżeństwem od 20-08-2014r.*
WerkuUuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 09:58   #2195
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez snowflake17 Pokaż wiadomość
super, dzięki za listę! przeraża mnie ta ilość wyprawkowych rzeczy, naprawdę warto już teraz zacząć je kompletować... tyle tego jest! Tak na oko to chyba z 8-10 tys taka wyprawka będzie kosztować

Patrycja, ja raz poczułam lekkie musnięcie, ale nie nakręcam się bo to jeszcze o wiele za wcześnie nie mogę się doczekać ruchów
Nie jest tak źle. Jak się kupuje z wyprzedzeniem to naprawdę można upolować używane rzeczy w super cenach. Nie wiem dokładnie jakie są teraz średnie ale te prawej dwa lata temu ustaliłam sobie np zaporowa cenę za leżaczek na poziomie 2 stów i czatowałam - no i w końcu udało mi się bo pojawił się w tej cenie w KRK (i to jeden z "moich" kolorów). Po wózek jechaliśmy w okolice Katowic bo jak policzyłam benzynę to i tak nam się opłacało. Ciuszkow nie warto kupować dużo bo np mój syn z tych pierwszych rozmiarów (56-62) wyrósł po paru tygodniach (ale jak już pisałam on był, jest i zapewne będzie duży). Kosmetyki to najlepiej kupować po jednym opakowaniu lub wręcz próbki - my mieliśmy szczęście bo Wojtek źle zareagował tylko na chusteczki nawilżane (niby jakiś super hiper skład a jego szanownej dupencji nie podpasowal) - zmienilismy na calendula i używamy ich do dziś. U nas sprawdza się HiPP i kupuje go wyłącznie na promocjach w rossmanie. Bepanthen wykańcza mnie finansowo więc kupuje go przy większych zakupach w aptece i ternetowej - wychodzi mi srednio 32zl za tubkę plus darmowa dostawa. Dostawke nowa z nowym materacem kupiłam za chyba mniej niż 200zl a można kupić używaną za ok 100zl (chyba że się chce taka wypasiona, chyba z Chicco to jest jakieś 6-8stow).
Najwięcej to nowy fotelik plus baza - ja bardzo bazę polecam, da się żyć bez ale jak się regularnie jeździ z dzieckiem to baza daje niesamowity wręcz komfort. Można natomiast rozejrzeć się wśród znajomych. My swoją bazę pożyczyliśmy - fotelik mamy do wymiany więc znajomi kupili sobie nowy a od nas wzięli na rok bazę, więc parę stów im zostało w kieszeni. Prawie ich cora wyrosnie to może odkupimy od nich fotelik jeżeli będą chcieli sprzedać lub kupimy nowy (bo nasz o ile się nie pomyliłam w liczeniu to jest przeterminowany chyba). Jak ktoś ma pewne źródło wsrod znajomych czy rodziny to i fotelik z bazą można ekonomicznie odkupić.

Różne bajery to kwestia przemyślenia czy są faktycznie potrzebne - tak jak ten podgrzewacz - przydaje się przy wyjazdach, w domu też jest dość wygodny ale naprawdę da się bez niego żyć używając do mm termosu za 20zl (w kp to juz wogole nie jest potrzebny - ja się już tym razem tak optymistycznie na kp nie nastawiam :p).

Mnie bardzo cieszyło szukanie, porównywanie, czytanie o rzeczach dla dziecka (wiadomo jak to przy pierwszym). Z racji że miałam czas w drugiej połowie ciąży to sobie polowałam na promocje, na rzeczy w dobrych cenach na olx, grupach sprzedażowych mojego miasta na FB. Kupiłam dużo za dużo ubranek bo się nie mogłam oprzeć - ale przynajmniej nie musialam co chwilę prac. Uległam reklamie tulika i otulaczy jako takich które u mojego dziecka okazały się ogromnym niewypałem (dostawał szalu jak miał unieruchomione ręce). Itp its 😎

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 10:00   #2196
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Juz po wizycie. Wszystkie pomiary ok. Male ma 7 cm. A plci dalej nie znamy. Machalo sobie nozkami. Kamien spadl mi z serca!
Super że wszystko dobrze

Ale się objadłam czereśniami Tata mi z działki przywiózł

Edytowane przez Patrycja_1708
Czas edycji: 2018-06-12 o 10:01
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 10:19   #2197
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Juz po wizycie. Wszystkie pomiary ok. Male ma 7 cm. A plci dalej nie znamy. Machalo sobie nozkami. Kamien spadl mi z serca!
Super!

Tak na szybko spojrzałam na Carolki listę. Ja na przykład w ogóle nie używałam żadnych koszulek kopertowych. Ani kopertowego body. Zwykłe przez głowę. Założysz dwa razy i już wiesz jak to się robi

Szumis - u mnie rewelacja. Młodszy syn nadal z nim śpi.

Tak na prawdę życie i upodobania wasze i dzieci zweryfikuja co będzie hitem a co klapą. Już szukam listy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-12, 10:23   #2198
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Juz po wizycie. Wszystkie pomiary ok. Male ma 7 cm. A plci dalej nie znamy. Machalo sobie nozkami. Kamien spadl mi z serca!
Gratuluję udanej wizyty ☺

Myślę że warto zacząć wcześniej kupować wyprawke albo chociaż odkładać co miesiąc jakas kwote na to przeznaczoną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 10:30   #2199
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Proszę:


Tylko to lista na czerwiec.


Teraz kupię więcej bodziaków z długim rękawem, jakieś sweterki i kombinezon z czapka oczywiście.






noworodka

Do spania:
Łóżeczko z materacem
Ochraniacz na materac
Prześcieradło 2-3 szt.
Kołdra (ze sztucznym wkładem, naturalne pierze może uczulać)
Poszewka na kołdrę 2-3 szt.
Kocyk cienki 2 szt.
Kocyk gruby 1 szt
Rożek

Do kąpieli i pielęgnacji:
Wanienka
Płyn do kąpieli z oliwką przeznaczony dla niemowląt
Płatki do przemywania buzi
Sól fizjologiczna do przemywania oczu
Krem pielęgnacyjny dla niemowląt
Ręczniki (mogą, ale nie muszą być z kapturkiem) 3 szt
Miękka szczotka do włosów
Nożyczki lub obcinak do paznokci
Octenistep to przemywania pępuszka
Aspirator Frida do noska
Proszek do prania dla niemowląt (np. Jelp, Lovela)
Delikatny płyn do płukania ubranek

Do przewijania
Przewijak
Mokre chusteczki do przecierania pupy
Pieluszki jednorazowe
Pieluszki tetrowe 25 szt
Pieluszki flanelowe 2-3 szt (przydatne przy wyjściu do lekarza, są ładniejsze od tetrowych)
Maść chroniąca przed odparzeniami ( np. sudocrem)

Ubranka:
Body bawełniane zapinane w kroku z krótkim rękawem 10 szt
Body bawełniane z długim rękawem 10 szt
Pajacyki bawełniane 10 szt
Bawełniane bluzeczki zapinane z przodu 10 szt
Kompleciki 4 szt
Śpioszki 10 szt
Skarpetki 10 szt
Czapeczki osłaniające uszy i czoło 10 szt
Kurteczka nie przepuszczająca wiatru
Niedrapki 3 szt


Na wyjście z domu:
Wózek
Parasolka przeciw słońcu
Moskitiera na wózek (niezbędna podczas wieczornych spacerów)
Folia przeciwdeszczowa na wózek
Krem ochronny do buzi
Termoopakowanie na butelkę

Do karmienia naturalnego:
Wkładki laktacyjne do biustonosza
Laktator elektryczny lub ręczny

Do karmienia butelką:
Butelki najlepiej antykolkowe
Myjka do butelek
Smoczki do butelek o małej sile przepływu
Śliniaki

Rzeczy pomocne, ale nie konieczne:
Niania elektroniczna(nie musisz się martwić, że dziecko płacze będąc same w pokoju, a ty go nie słyszysz
Smoczki uspakajające
Chusty do noszenia dziecka
Termometr do wody



Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 10:53   #2200
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Juz po wizycie. Wszystkie pomiary ok. Male ma 7 cm. A plci dalej nie znamy. Machalo sobie nozkami. Kamien spadl mi z serca!
Super

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Super!

Tak na szybko spojrzałam na Carolki listę. Ja na przykład w ogóle nie używałam żadnych koszulek kopertowych. Ani kopertowego body. Zwykłe przez głowę. Założysz dwa razy i już wiesz jak to się robi

Szumis - u mnie rewelacja. Młodszy syn nadal z nim śpi.

Tak na prawdę życie i upodobania wasze i dzieci zweryfikuja co będzie hitem a co klapą. Już szukam listy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Heh, ja nienawidzilam wszystkiego co do zapiecia wymagalo przewracania mlodego na brzuch lub podnoszenia - bo on nienawidzil lezenia na brzuchu Potem sie juz nauczylam po prostu zeby bodziaki mial zawsze takie, zeby otwor na glowe byl duzy ale pajace zamykane na plecach lub w kroku to dla mnie nieporozumienie - a jest taki wybor ubranek teraz, ze mozna wybrac najwygodniejsze

A pogrubione to najprawdziwsza prawda - cos moze byc hitem, wszystkie matki w internetach moga to polecac a u jednego dziecka bedzie wielkim niewypalem


edit:
Jeszcze w temacie chusty do motania - wiem ze to hit wlasnie i wiekszosc osob to poleca ale ja jestem sceptyczna bo jak pisalam Wojtek nienawidzil skrepowania - znam te teorie, ze dziecko sie czuje wtedy bezpieczne itp ale po prostu uwazam, ze zanim sie zainwestuje w chuste lepiej od kogos pozyczyc i przetestowac na konkretnym zywym organizmie (czyli sobie i dziecku). W krakowie sa wypozyczalnie i spora ilosc doradcow chustowych wiec podejrzewam, ze tak samo jest w innych miastach.
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/

Edytowane przez CAR0LKA
Czas edycji: 2018-06-12 o 10:56 Powód: dopisek
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 11:03   #2201
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Ja uwielbiałam pajace rozpinane tylko w kroku lub troszkę wyżej,najlepiej się to u nas sprawdziło wiec i tym razem jak bąbel jest zimowy to zaopatrze się w najwięcej pajaców i body bo to najczęściej ubierałam. Wiadomo na święta czy coś to zakładałam mu fajne kompleciki ale to było dosłownie na raz. Teraz wiem że sporo rzeczy jest zbędnych i napewno kupie dużo mniej niż przy 1 dziecku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-12, 11:25   #2202
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, ja mam dziś wizytę ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki ☺

Cytat:
Napisane przez snowflake17 Pokaż wiadomość
Witam w II trymestrze
Gratulacje!
Ja to bede meczyc sie z wymiotami do konca ciazy


Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy odczuwacie coś delikatnie w brzuszkach? Wiem że to jeszcze wcześnie ale ja mam wrażenie że czuje takie troszkę rozpychanie. Sama nie wiem jak to nazwać ale jak leżę bez ruchu to mam wrażenie że wyczuwam coś delikatnie... Podobno w 2 ciąży dużo szybciej można wyczuć lokatora

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cos czuc ale mysle ze to jelita ☺ ale Ty w drugiej ciazy jak najbardziej mozesz juz czuc ☺


Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
Hejka w ten w koncu chlodniejszy dzien

Czesci mojej listy wyprawkowej:
O jej chyba nie chcialam widziec tej listy strasznie duzo rzeczy trzeba przemyslec przy tej wyprawce.


Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Juz po wizycie. Wszystkie pomiary ok. Male ma 7 cm. A plci dalej nie znamy. Machalo sobie nozkami. Kamien spadl mi z serca!
Super


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 11:26   #2203
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Ja też bardzo lubiłam pajace rozpinane w kroku. W ogóle teraz jest taki ogromny wybór ciuszków że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 11:28   #2204
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Ja też bardzo lubiłam pajace rozpinane w kroku. W ogóle teraz jest taki ogromny wybór ciuszków że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też zdecydowanie. Zapinane na plecach to dla mnie nieporozumienie. Ale każdy coś lubi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 12:01   #2205
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Ja o wyprawce bede myslec od wrzesnia. Wczesniej przejrze co mi tam po strszaku zostalo.
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 12:15   #2206
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Ja mysle o wyprawce juz teraz, raz ze mnie nie stac mnie tyle kasy jednorazowo wydac, dwa lubie szukac promocji fajnych, a tu mam na to kilka miesiecy, trzy jakbym zostala uziemiona w lozku moj chlop nie poradzilby sobie z wyprawka, fakt lubi ze mna ogladac, mowi co mysli, doradzi, ale zeby sam cos zaproponowac, poszukac, niby mozna ogarnac wszystko wirtualnie, ale wole teraz pochodzic pomacac, kompletuje juz jakies uzywane ciuszki, czytam listy innych mam, opinie i jakos tak uderzam w swoje typy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3

Edytowane przez Aleksandriiia
Czas edycji: 2018-06-12 o 12:16
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 12:21   #2207
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

My ostatnio oddawaliśmy stelaż od wózka na reklamacje to oglądałam sobie wózki i gondole która pasuje do naszego stelaża. Poszukam w naszych okolicach czy ktoś używanego wózka godnego uwagi nie sprzedaje ale jak nie znajde to dokupimy gondole samą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 12:47   #2208
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Ja mam najdrozsze rzeczy po starszaku. Teraz chcialabym lozeczko dostawne, ale sa dosyc drogie. Ktoras z was tu pisala, ze kupila taniej niz 200 zl? Czy mi sie przywidzialo? Moge prosic jakies namiary?
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 13:09   #2209
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
My ostatnio oddawaliśmy stelaż od wózka na reklamacje to oglądałam sobie wózki i gondole która pasuje do naszego stelaża. Poszukam w naszych okolicach czy ktoś używanego wózka godnego uwagi nie sprzedaje ale jak nie znajde to dokupimy gondole samą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mozna normalnie w sklepie kupic sam stelaz i gondole? Przepraszam jesli to glupie pytanie ale jak juz mowilam jestem zielono zielona w temacie ☺


Tez bym chciala dostawke. Ale jak wpisuje w google to wyskakuje mi glownie ta taka droga. Chicco czy jakos tak. A troszke szkoda mi tyle pieniedzy bo jednak dziecko w tym dlugo chyba mie pospi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-12, 14:09   #2210
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Ja mam najdrozsze rzeczy po starszaku. Teraz chcialabym lozeczko dostawne, ale sa dosyc drogie. Ktoras z was tu pisala, ze kupila taniej niz 200 zl? Czy mi sie przywidzialo? Moge prosic jakies namiary?
Ja pisałam - mamy taką dostawke, jak kupowałam to była ciut tańsza:
https://www.senmalucha.pl/pl/p/Lozec...uralna-sosna/9
U nas się super sprawdziła, ten hak mocujący do łóżka nie do końca nam pasował ale po prostu przywiązaliśmy ją pod materacami przy pomocy mocnego sznurka 🤣
Jak szukałam to na olx były takie/podobne używane za ok 100zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 14:25   #2211
emdees
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 617
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

U mnie nie sprawdził się kompletnie:
*rożek (córka od urodzenia strasznie rozpaczała w nim bo lubiła mieć swobodę)
*przewijak (najlepiej na łóżku)
*ręczny laktator (miałam z avent i to był koszmar, poza tym ja nie miałam praktycznie problemów z laktacją)
*smoczki i butelki (dobrze mieć po 1 szt tak na wszelki i w razie czego dokupić w każdej chwili)
*śpiworki do spania (miałam wrażenie że córce marzną rączki)
*łóżeczko (w pierwszych miesiącach kompletnie bezużyteczne bo KP i jak tylko odlozylam to był ryk i histeria więc dla własnej wygody spalismy z dzieckiem)
*niedrapki (nigdy nie użyłam)



Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
emdees jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 14:56   #2212
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Hej witam po weekendzie

U mnie dziś chłodniej, da się oddychać ale za to leje co chwilę (rano burza) i musiałam znaleźć "lukę" bez deszczu żeby na zakupy pójść udało się na szczęście mam co jeść zresztą ja to mogę zjeść "byle co" bo i tak apetyt średni, ale córcia ważniejsza

Gratuluję Wam udanych wizyt super, że z dzieciaczkami wszystko dobrze i rosną

Damgala, wszystkiego najlepszego na Nowej Drodze Życia szczęścia i miłości

Nem- jak masz możliwość i bardzo Ci się podoba wizualnie ten wózek to bierz! Ja mam Bebetto Torino po córce (to była nowość jak kupowałam) i jestem bardzo zadowolona. Tzn. kółka się trochę już pokancerowały, ale był w częstej eksploatacji wnoszony/znoszony na kółkach z 2 piętra, także no
No i co do tego fotelika 9-letniego to absolutnie go wywal na śmieci bo tam jego miejsce. Foteliki mają swój termin ważności więc jak już kupować to nowy albo ze sprawdzonego źródła- kiedy wiadomo kiedy był kupiony i czy bezwypadkowy

Aleksandriiia, pisałaś o wynikach glukozy- z krwi jest bardziej dokładna niż mierzona w warunkach domowych cieszę się, że wyszła w normie

Cytat:
Napisane przez Nuria147 Pokaż wiadomość
Ja rozglądam sie jedynie za wózkiem tzn czytam recenzje na blogach. Raczej będę chciała nowy, 2w1 tak do 2000- max 2500zl, zdecydowanie skupie sie na zaletach i niskiej wadze spacerówki, a gondola tak zeby tylko była. Na razie mam 2typy: Joie mytrax flex signature i babyjogger city mini.
Ja tak samo- wolę postawić na porządną spacerówkę, bo w gondoli dziecko krótko jeździ (no dobra, moja była mała do chyba 8 miesięcy ale i tak zdecydowanie dłużej w spacerówce). A te 2 tys. to i tak sporo

Cytat:
Napisane przez biduetka Pokaż wiadomość
u mnie z teściową jazdy ciąg dalszy... kobieta sie na mnie uwzięła i nieziemsko wkurza. Ciągle sie mnie czepia - ze za duzo pracuje, ze za malo sprzatam, ze jestem za gruba, ze nie radze sobie w ciazy, nic nie odpoczywam...nigdy taka wobec mnie nie była ale mnie po prostu nienawidzi...
Masakra co za baba!!!!! weź Ją zignoruj albo coś odpyskuj


Co do wyprawki- ja na razie nic nie kupuję, te podstawowe i najważniejsze rzeczy (wózek, łóżeczko, fotelik, materac) mam po córce; zresztą nie wiem jaka płeć będzie . Te listy wyprawkowe są strasznie długie i sama przepadłam przy pierwszym dziecku (jak to zwykle bywa :P) i nakupowałam różnych pierdół, które okazały się nieprzydatne. Pierwsza rzecz- masa pieluch wystarczy max. 10 (5 np. tetrowych, 5 flanelowych/muślinowych- te takie "na wyjścia). Z ubranek nie polecam śpiochów i kaftaników- zupełnie niepraktyczne, a i jeszcze wszelkie pajacyki zapinane na PLECACH- tragedia. Ogólnie pajacyki super- do spania pod spód body z krótkim rękawem. Ogólnie bodziaki+półśpiochy/spodenki+skarpetki- najwygodniejsze ubranie i najlepiej się zakłada, przynajmniej dla mnie Przewijak- u mnie nie zdał egzaminu- wolałam przebierać na łóżku, tak było mi wygodniej. Podkładałam podkłady poporodowe (dla nas też się przydadzą) Seni- super sprawa- nawet zabrać gdzieś na wyjazd czy coś. Butelek też na początek nie polecam kupować, zobaczycie jak pójdzie Wam z kp. Tak samo podgrzewacz- ja kupiłam i użyłam RAZ. Dużo szybciej podgrzać na kuchence i wsadzić zupkę czy deserek do gorącej wody.
Rożki u mnie się sprawdziły- miałam dwa, jeden miękki i drugi usztywniany- pomocne przy noszeniu malucha jak ktoś jest niedoświadczony. Od siebie polecam jeszcze śpiworek do spania (miałam dwa, ale jeden mniejszy do 6 msc, drugi do 1,5 roku chyba)- nie żadne kołderki, poduszki (małe dzieci śpią na płasko, moja do tej pory śpi bez poduszki). Z kosmetycznych rzeczy- na odparzenia może być Bephanten, ja używałam Sudocrem (polecam małe opakowania, bo ja kupiłam duże i dłuuuugi czas używałam, w końcu wywaliłam bo to też ma swój termin po otwarciu). Oliwki nie używałam w ogóle, ona nie nawilża, jedynie natłuszcza. Balsamów też nie. Do kąpieli polecam serię hipp babysanft (lub Derma Eco Baby), nie zaczynajcie od emolientów (dopiero jak się pojawią problemy). Do codziennej pielęgnacji pupy polecam też linomag a+e, z chusteczek nawilżanych wybierajcie te bezzapachowe, o krótkim składzie. Dobre są Waterwipes (ale dość drogie) i Kindii Pure tych drugich używam do tej pory.
Materac do łóżeczka- polecam lateksowy hevea (nie żadne gryczano-kokosowe czy piankowe- jak sobie wpiszecie w google to poczytać co w nich się może wytworzyć po niedługim czasie użytkowania...).
Szumisia polecam BARDZO. U nas się sprawdził- wycisza i tłumi odgłosy używamy do tej pory

Jeśli chodzi jeszcze o spanie to my mieliśmy jeszcze materac LifeNest dla niemowląt- zmniejsza ryzyko uduszenia, pozwalając na swobodne oddychanie poprzez siatkę w sytuacji, gdy dziecko przypadkowo obróci się na brzuch; zapobiega spłaszczeniu głowy- to takie podstawowe zalety. To takie "zastępstwo" dla monitora oddechu. Z tym, że używa się go dość krótko bo do 6 miesięcy. Ale ja byłam zadowolona i spokojna przede wszystkim.



Cytat:
Napisane przez emdees Pokaż wiadomość
U mnie nie sprawdził się kompletnie:
*rożek (córka od urodzenia strasznie rozpaczała w nim bo lubiła mieć swobodę)
*przewijak (najlepiej na łóżku)
*ręczny laktator (miałam z avent i to był koszmar, poza tym ja nie miałam praktycznie problemów z laktacją)
*smoczki i butelki (dobrze mieć po 1 szt tak na wszelki i w razie czego dokupić w każdej chwili)
*śpiworki do spania (miałam wrażenie że córce marzną rączki)
*łóżeczko (w pierwszych miesiącach kompletnie bezużyteczne bo KP i jak tylko odlozylam to był ryk i histeria więc dla własnej wygody spalismy z dzieckiem)
*niedrapki (nigdy nie użyłam)
No jak widać co osoba to inne odczucia dla mnie śpiworki do spania- rewelacja, nie wyobrażam sobie przykrywać kołderką takiego malucha... co do niedrapek- też nie używałam. Jeśli chodzi o łóżeczko to moje służyło gdzieś z pół roku (na tym dodatkowym materacu), później zaczęły się zęby i spanie z mamusią przy cycusiu w ogóle łóżeczko prawie nieużywane, mam nadzieję, że przy drugim coś skorzystam...
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć

Edytowane przez heroine86
Czas edycji: 2018-06-12 o 15:04
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:17   #2213
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Ech to my z łóżeczkiem byliśmy zdeterminowani żeby młody spał u siebie. Chyba jak zaczęły się kołki to spał ok tygodnia u nas i szybko go tego oduczylismy. Dostawka dawała super komfort psychiczny. Pewnie zabrzmie teraz jak wyrodna matka ale ja bardzo nie lubiłam spać z dzieckiem. Budziłam się wtedy zupełnie niewyspana bo cała noc miałam tryb czuwania żeby go nie zgnieść czy nie przydusić. Teraz jak ma prawie półtora roku mogę normalnie z nim przespać noc (jak się raz na ruski rok obudzi w nocy i chce do nas) bo jest na tyle duży że wiem że jak bym go przygniotła to mnie kopnie w proteście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:19   #2214
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez CAR0LKA Pokaż wiadomość
Ja pisałam - mamy taką dostawke, jak kupowałam to była ciut tańsza:
https://www.senmalucha.pl/pl/p/Lozec...uralna-sosna/9
U nas się super sprawdziła, ten hak mocujący do łóżka nie do końca nam pasował ale po prostu przywiązaliśmy ją pod materacami przy pomocy mocnego sznurka 🤣
Jak szukałam to na olx były takie/podobne używane za ok 100zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajne to ale my mamy rozkładaną kanapę więc to chyba odpada

Heroine Twoje rady powinny wylądować w pierwszym poście

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:41   #2215
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Heroine super nam to napisalas ☺ kazda z Was da cos od siebie i mozna tworzyc liste, niedlugo wyciagam zeszyt


Nie wiem czy Wam pisalam ale kupilam na olx detektor tetna. Wczoraj wyslala, dzis mi przyszedl, wlasnie pare minut temu.
Na poczatku nie moglam sie odnalezc i znalazlam swoje ale za chwile znalazlam to malenkie serduszko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:43   #2216
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Heroine super nam to napisalas ☺ kazda z Was da cos od siebie i mozna tworzyc liste, niedlugo wyciagam zeszyt


Nie wiem czy Wam pisalam ale kupilam na olx detektor tetna. Wczoraj wyslala, dzis mi przyszedl, wlasnie pare minut temu.
Na poczatku nie moglam sie odnalezc i znalazlam swoje ale za chwile znalazlam to malenkie serduszko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo jaki model kupiłaś? Uwielbiam gadżety więc kto wie czy się nie skusze 🤔😛

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 16:40   #2217
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

A ja sobie nie wyobrażam nie mieć przewijaka. Mamy taki wolnostojacy drewniany i jest super wygodny.

To samo łóżeczko dla dziecka. Ja z żadnym nigdy nie spałam gdy był malutki. Obu karmiłam ponad rok.

Śpimy razem dopiero teraz

Śpiworki super wygodne rozwiązanie. Moje dzieci nie miały żadnej kolderki tylko kocyki do wózka.

I pieluch zdecydowanie więcej niż 5-10. Ulewanie, podkladanie pod glowke na początku. Ja miałam zdaje się 25 tetrowych i było ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 16:47   #2218
emdees
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 617
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Mi wspólne spanie i bliskość sprawiało dużo radości. No i kp za którym bardzo tęsknię . Zanim urodziłam mówiłam że karmić będę pół roku a spanie z dzieckiem nigdy w życiu. Potem że czekolady to do podstawówki nie dostanie i bajek miała nie oglądać. Takie pitolenie. Prawda jest taka że życie samo zweryfikowało więc ja się już przed niczym nie bronię i nie zapieram rękami i nogami bo może wyjść zupełnie inaczej. A czego nie kupię przed porodem a okaże się przydatne po prostu dokupię później. Także kochane dystans przede wszystkim.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
emdees jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 16:48   #2219
CAR0LKA
Rozeznanie
 
Avatar CAR0LKA
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Ja już sama nie wiem, czy my wszystkie mamy na myśli to samo jak piszemy o przewijaku? Ja mam coś w tym stylu https://babawebshop.babyblu.hu/klups...kazo-komod-524
Mąż zrobił wysoka komodę (ja mam trochę ponad 175cm a mąż jest ciut wyższy), na niej mamy taką nakładkę i w tym przewijak https://bejbi.eu/przewijaki-50x70-cm...ianka-072.html
Szwagierka przewijała na łóżku na podkładce jednorazowej i wszyscy klęli na ból pleców.
Przewijaka takiego używamy do tej pory i jest to dla nas bardzo wygodne bo nie trzeba się schylać, ogarniamy też na nim młodego po kąpieli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szit, nie mam pozwolenia na dodawanie zdjęć a link mi czaszkuje wrrrrr
Edit 2 - podmienilam linki
__________________
bloguję https://nailpolishaddiction.wordpress.com/

Edytowane przez CAR0LKA
Czas edycji: 2018-06-12 o 16:55 Powód: Czaszki
CAR0LKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 16:57   #2220
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018 ;)

Ja mam taki wolnostojacy z ikea. Z półka na dole. Super sprawa. Nie mogę wgrać fotki bo za duża niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-03 10:26:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.