Laserowa korekta wady wzroku - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-16, 22:56   #481
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Nikt tu nie mówi, kto co wytrzymuje więcej. LASEK po prostu wykonuje się inaczej niż LASIK i stąd możliwe bóle.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 19:42   #482
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Hm, mam badania kwalifikacyjne do operacji w środę. Wada duża.. -10 i -9. I wiecie co, po rozważeniu wszystkich za i przeciw chyba się nie zdecyduję, no chyba, żeby mi zaproponowali całkowite usunięcie wady, co jest raczej niemożliwe w moim przypadku.

Pomyślałam, że skoro po zabiegu i tak będę musiała nosić okulary lub soczewki (teraz noszę soczewki i jest mi z tym całkiem wygodnie, żadnych problemów) + dodatkowo mogą się pojawić jakieś komplikacje, to co to za różnica tak naprawdę? :P

Co myślicie? Operował ktoś tu sobie podobną wadę?
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 21:02   #483
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Hm, mam badania kwalifikacyjne do operacji w środę. Wada duża.. -10 i -9. I wiecie co, po rozważeniu wszystkich za i przeciw chyba się nie zdecyduję, no chyba, żeby mi zaproponowali całkowite usunięcie wady, co jest raczej niemożliwe w moim przypadku.

Pomyślałam, że skoro po zabiegu i tak będę musiała nosić okulary lub soczewki (teraz noszę soczewki i jest mi z tym całkiem wygodnie, żadnych problemów) + dodatkowo mogą się pojawić jakieś komplikacje, to co to za różnica tak naprawdę? :P

Co myślicie? Operował ktoś tu sobie podobną wadę?
z tego co pamiętam, to były tu osoby z porównywalną wadą (zdaje mi się, że tylko o 1-2 dpt mniejszą), która im zeszła do 0 lub baaardzo blisko 0, no ale pewności nie mam przejrzyj kilka ostatnich stron, kogoś o podobnej wadzie na pewno znajdziesz
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 07:58   #484
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dzięki serdeczne za odpowiedź miotam się tak trochę w niepewności, bo jednak zredukowanie wady kusi... teraz bez okularów lub soczewek jestem całkiem bezradna. Boję się jednak trochę komplikacji, że coś pójdzie nie tak, albo że nie będę już mogła nigdy nosić soczewek, jak zostanie mi częściowo wada :/

No nic, jeśli się zdecyduję, na pewno zdam Wam relację Jadę do okolaser na grzybowskiej.
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 22:26   #485
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Dzięki serdeczne za odpowiedź miotam się tak trochę w niepewności, bo jednak zredukowanie wady kusi... teraz bez okularów lub soczewek jestem całkiem bezradna. Boję się jednak trochę komplikacji, że coś pójdzie nie tak, albo że nie będę już mogła nigdy nosić soczewek, jak zostanie mi częściowo wada :/

No nic, jeśli się zdecyduję, na pewno zdam Wam relację Jadę do okolaser na grzybowskiej.
Napisz co Ci powiedzą na wizycie - tzn na ile dpt przewidują, że można zejść z twojej wady
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 22:42   #486
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Hm, mam badania kwalifikacyjne do operacji w środę. Wada duża.. -10 i -9. I wiecie co, po rozważeniu wszystkich za i przeciw chyba się nie zdecyduję, no chyba, żeby mi zaproponowali całkowite usunięcie wady, co jest raczej niemożliwe w moim przypadku.

Pomyślałam, że skoro po zabiegu i tak będę musiała nosić okulary lub soczewki (teraz noszę soczewki i jest mi z tym całkiem wygodnie, żadnych problemów) + dodatkowo mogą się pojawić jakieś komplikacje, to co to za różnica tak naprawdę? :P

Co myślicie? Operował ktoś tu sobie podobną wadę?
Co tu dużo pisać. Musisz iść do lekarza i powiedzieć mu szczerze, że oczekujesz całkowitej korekty wady. Jeśli lekarz się zawaha, to znaczy, że być może nie będzie to możliwe. Fora są super, ale pamiętaj że nie jesteśmy lekarzami i nie odpowiemy Ci na pytanie, czy Twoja grubość rogówki jest wystarczająca do redukcji wady. Od tego bowiem zależy, czy będzie można ją "ściąć", aby zredukować wadę do 0.

Ja miałem -8,5 na lewe oko, a na prawe około -7,5. Na lewe widzę idealnie, prawe ma minimalnie poniżej 0, ale nie potrzebuję nosić okularów, prowadzę samochód i wszystko jest piękne.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 09:46   #487
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Niestety (a może na szczęście) mój dylemat rozwiązał się samoistnie, ponieważ okazało się, że mam dość cienką rogówkę i korekcja laserowa odpada. Zaproponowano mi soczewki fakijne, ale nie będę się chyba spieszyła z tą decyzją, jako że można nimi korygować nawet o wiele większe wady niż moja Poczekam pewnie aż skończę studia. Wszystkim, którym się udało, jednak troszkę zazdroszczę życia bez okularów... Pozdrawiam!
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 21:45   #488
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Zastanawiam się...

http://www.groupon.pl/oferty/cala-po...chorzow/687642
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 08:36   #489
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Sif Pokaż wiadomość
Na pewno się zastanawiasz, czy raczej reklamę robisz?

Jeśli chodzi o mnie, to nie zdecydowałbym się na operację oczu w ramach promocji - zbyt poważna sprawa, nawet jeśli promocja i klinika jak najbardziej wiarygodni.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 13:40   #490
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Tomko10 Pokaż wiadomość
Na pewno się zastanawiasz, czy raczej reklamę robisz?

Jeśli chodzi o mnie, to nie zdecydowałbym się na operację oczu w ramach promocji - zbyt poważna sprawa, nawet jeśli promocja i klinika jak najbardziej wiarygodni.
Wiesz co... obrażasz mnie
Zauważ, że na Wizażu jestem zarejestrowana od dawna, więc żadnym trolem nie jestem, to po pierwsze. Po drugie zauważ również, że jakiś czas temu napisałam w tym wątku parę postów (wystarczy przeczytać cały wątek, jakoś wybitnie długi on nie jest), bo byłam zainteresowana takim zabiegiem. A po trzecie - jestem nim zainteresowana nadal, a powyższy link dałam w ramach ciekawostki - że nawet coś takiego można kupić na grouponie. Nie wykupiłam tej oferty, bo również uznałam, że laserowa korekta wady wzroku jest zbyt poważnym zabiegiem by robić go w ramach promocji Poza tym i tak na razie nie mam na to pieniędzy, mam inne bieżące duże wydatki.
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 21:19   #491
aneczka240
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka240
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 134
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Sif Pokaż wiadomość
Też widziałam tą zniżkę Ja bym zadzwoniła i zapytała dokładnie, bo raczej jeżeli się ogłaszają, to powinni zrobić ten zabieg tak samo jak za normalną kwotę.

Dziś byłam u lekarza na kontroli 8 miesięcy po zabiegu i tak OL mam 0 D, gdzie miałam -6,5 D, a OP mam -2 gdzie miałam -12, a na poprzedniej kontroli miałam w granicach -3, więc się poprawił mi wzrok Wszystko się zagoiło pięknie, nie widać śladów cięć. Fakt faktem nadal mam zespół suchego oka, ale cały czas kroplę oczki
__________________


15

aneczka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 22:08   #492
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Sif Pokaż wiadomość
Wiesz co... obrażasz mnie
Zauważ, że na Wizażu jestem zarejestrowana od dawna, więc żadnym trolem nie jestem, to po pierwsze. Po drugie zauważ również, że jakiś czas temu napisałam w tym wątku parę postów (wystarczy przeczytać cały wątek, jakoś wybitnie długi on nie jest), bo byłam zainteresowana takim zabiegiem. A po trzecie - jestem nim zainteresowana nadal, a powyższy link dałam w ramach ciekawostki - że nawet coś takiego można kupić na grouponie. Nie wykupiłam tej oferty, bo również uznałam, że laserowa korekta wady wzroku jest zbyt poważnym zabiegiem by robić go w ramach promocji Poza tym i tak na razie nie mam na to pieniędzy, mam inne bieżące duże wydatki.
Jeśli uraziłem, to przepraszam. Oczywiście nie miałem takiego zamiaru. Sam jestem po LASIKU - minęli dwa miesiące. Miałem oko lewe -8,75 i -0,5 cylindra, a prawe -7,5 i -1,0 cylindra. Teraz mam oko lewe idealnie, bo tylko +0,25 (po operacji +0,75), a na lewe -0,5. Także jest ok. Mam mały problem z prawym okiem, bowiem jak się zaczyna robić ciemno, to trochę się wszystko rozmazuje. Po kontroli dowiedziałem się, ze w listopadzie mogę mieć za darmo poprawione prawe oko. Tutaj jeśli chodzi o Lexum medica, to oferta jest naprawdę fair.

A i jeszcze jedno: Wszystko zależy od grubości rogówki. Bozia dała mi prawie ślepotę, ale i grube rogówki, że mam możliwość nawet drugiego LASIKa.

Cytat:
Napisane przez aneczka240 Pokaż wiadomość
Też widziałam tą zniżkę Ja bym zadzwoniła i zapytała dokładnie, bo raczej jeżeli się ogłaszają, to powinni zrobić ten zabieg tak samo jak za normalną kwotę.

Dziś byłam u lekarza na kontroli 8 miesięcy po zabiegu i tak OL mam 0 D, gdzie miałam -6,5 D, a OP mam -2 gdzie miałam -12, a na poprzedniej kontroli miałam w granicach -3, więc się poprawił mi wzrok Wszystko się zagoiło pięknie, nie widać śladów cięć. Fakt faktem nadal mam zespół suchego oka, ale cały czas kroplę oczki
Ładnie, ale chyba nie masz szansy na dobicie do zera tym okiem, gdzie masz -2?
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 07:49   #493
aneczka240
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka240
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 134
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Tomko10 Pokaż wiadomość
Ładnie, ale chyba nie masz szansy na dobicie do zera tym okiem, gdzie masz -2?
Nie i nawet na to nie liczę - za duża wadę miałam, a poza tym OP jest niedowidzące Cieszę się, że i tak ładnie te 10 D zeszło
__________________


15

aneczka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 13:55   #494
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez aneczka240 Pokaż wiadomość
Nie i nawet na to nie liczę - za duża wadę miałam, a poza tym OP jest niedowidzące Cieszę się, że i tak ładnie te 10 D zeszło
Wiem co czujesz. Ja do tej pory nie mogę się przyzwyczaić, że kładąc się spać widzę i jak wstaję to też widzę. Myślę, że mam soczewki na oczach. Tak to jest, jak się od dziecka nie widzi. Praktycznie nie pamiętałem, jak to jest, widzieć bez okularów lub soczewek. Teraz widzę wszystko bez żadnej pomocy.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 15:13   #495
aneczka240
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka240
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 134
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Tomko10 Pokaż wiadomość
Wiem co czujesz. Ja do tej pory nie mogę się przyzwyczaić, że kładąc się spać widzę i jak wstaję to też widzę. Myślę, że mam soczewki na oczach. Tak to jest, jak się od dziecka nie widzi. Praktycznie nie pamiętałem, jak to jest, widzieć bez okularów lub soczewek. Teraz widzę wszystko bez żadnej pomocy.
Ja na samym początku miesiąc po zabiegu, jak zaczęłam malować oczy, to myślałam "kurczę, znów nie założyłam soczewki", a potem szybkie "palnięcie się w czółko" i pomyślenie "głupia, przecież już nie musisz". Często się na tym łapałam, ale teraz już mi minęło
__________________


15

aneczka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 19:01   #496
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mam pytanko, wiecie może jak to jest, czy po paru latach wzrok może się pogarszać (tak jakby się pogorszył np. bez operacji)? Mam teoretycznie stałą wadę, ale praktycznie raz na dwa-trzy lata idzie o 0,5 na minus..
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 21:17   #497
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Red face Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Mam pytanko, wiecie może jak to jest, czy po paru latach wzrok może się pogarszać (tak jakby się pogorszył np. bez operacji)? Mam teoretycznie stałą wadę, ale praktycznie raz na dwa-trzy lata idzie o 0,5 na minus..
A ile masz lat? Zazwyczaj wada nie spada po osiągnięciu wieku 21 lat. Także po operacji nie spada zazwyczaj i to przez lata. Potem po 40 mogą zrobić się plusy - ale to dużo ludzi ma i ma to związek jedynie z wiekiem.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 21:21   #498
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

mam 29 lat.. w ostatnich 3-4 latach skoczyła mi z -1 do -1,75 , praca przy komputerze
Ostatni rok jest bez zmian (ale miałam trochę przerwy - zmieniałam pracę).

Wiem, że to niby 'nie duża' wada, ale w połączeniu z astygmatyzmem powoduje, że przy komputerze muszę mieć soczewki/okulary, nie mówiąc już o .. prowadzeniu auta. Zresztą ludzi w metrze bez okularów też nie poznaję
Zastanawiam się czy wada może się dalej pogłębiać i jakie są czynniki sprzyjające..
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 22:16   #499
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
mam 29 lat.. w ostatnich 3-4 latach skoczyła mi z -1 do -1,75 , praca przy komputerze
Ostatni rok jest bez zmian (ale miałam trochę przerwy - zmieniałam pracę).

Wiem, że to niby 'nie duża' wada, ale w połączeniu z astygmatyzmem powoduje, że przy komputerze muszę mieć soczewki/okulary, nie mówiąc już o .. prowadzeniu auta. Zresztą ludzi w metrze bez okularów też nie poznaję
Zastanawiam się czy wada może się dalej pogłębiać i jakie są czynniki sprzyjające..
Ważna jest higiena oczu i nie mam na myśli tutaj ich mycia. Chodzi o przerwy w pracy, odprężaniu oczu przez patrzenie na odległe punkty, przemywanie twarzy ciepłą wodą (tak, to nie zimna a ciepła woda daje oczom odpoczynek).

Po operacji nic nie powinno się zmieniać. Najlepiej przejdź się na wizytę kwalifikacyjną.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 22:40   #500
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
wlasnie pytalam sie niedawno w okolaser i powiedzieli, ze mimo nieduzej wady moge przyjsc, bo takie tez sie koryguje. wczesniej inny okulista mowil, ze to za mala wada i ze jest sens robic korekte od -3.
mysle ze sie przejde w tym miesiacu moze cos sie dowiem

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 08:21   #501
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
wlasnie pytalam sie niedawno w okolaser i powiedzieli, ze mimo nieduzej wady moge przyjsc, bo takie tez sie koryguje. wczesniej inny okulista mowil, ze to za mala wada i ze jest sens robic korekte od -3.
mysle ze sie przejde w tym miesiacu moze cos sie dowiem

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
Przy mniejszych wadach częściej stosowana jest metoda LASEK (nie LASIK), która przebiega trochę inaczej. Często po zabiegu oko przez dłuższy czas może boleć, szczypać itd.. Ale wszystkiego dowiesz się u lekarza.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 16:43   #502
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
dziekuje Ci za odpowiedzi

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 16:18   #503
szatynka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam jestem tu pierwszy raz i mam pytanie mam wade wzroku -0,75 i noszę soczewki już 3 lata słyszałam ze noszenie ich długo też powoduje skutki uboczne .Mieszkam obecnie we franci i chciełabym mieć zabieg korekty oczu i w końcu nie nosić soczewek.Proszę o pomoc jak to przebiega i czy podczas zabiegu oczy nie zostaną gorszej widoczności niż przed, oraz czy po zabiegu nie powraca wada z powrotem.
szatynka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 17:49   #504
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez szatynka33 Pokaż wiadomość
Witam jestem tu pierwszy raz i mam pytanie mam wade wzroku -0,75 i noszę soczewki już 3 lata słyszałam ze noszenie ich długo też powoduje skutki uboczne .Mieszkam obecnie we franci i chciełabym mieć zabieg korekty oczu i w końcu nie nosić soczewek.Proszę o pomoc jak to przebiega i czy podczas zabiegu oczy nie zostaną gorszej widoczności niż przed, oraz czy po zabiegu nie powraca wada z powrotem.
-0,75 to całkiem mała wada. Chyba bym się dwa razy zastanowił... albo nawet więcej. Usłyszysz to też od lekarza. Ale oczywiście Twój wybór. Lekarz lepiej poinformuje Cię o możliwych efektach ubocznych.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 21:09   #505
szatynka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Tomko10 Pokaż wiadomość
-0,75 to całkiem mała wada. Chyba bym się dwa razy zastanowił... albo nawet więcej. Usłyszysz to też od lekarza. Ale oczywiście Twój wybór. Lekarz lepiej poinformuje Cię o możliwych efektach ubocznych.
Dziękuję bardzo za odpowiedz
szatynka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 17:23   #506
patrycja11
Raczkowanie
 
Avatar patrycja11
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 163
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam.
Zastanawiam się nad korektą wady w Bielsku-Białej pod Bukami, zabieg wykonuje prof. dr hab. n. med. Stanisława Gierek-Ciaciura.
Możecie cos powiedzieć o tym szpitalu lub o Pani Doktor??
patrycja11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:51   #507
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez anus9999 Pokaż wiadomość
Okolaser teraz na facebooku ma promocje a dokładnie konkurs - można wygrać 50% zniżka na laserową korekcję. http://www.facebook.com/Okolaser

dokładnie to jest foto-konkurs.
Wizażanki, ostatnio myślałam nad laserową korekcją wzroku. Ta klinika okolaser jest blisko mojego mieszkania. Czy któraś miała tam wykonywany zabieg albo słyszała o niej jakieś opinie? A może macie jakieś dobre kliniki w stolicy do polecenia? Trochę się tym wszystkim denerwuję, chciałabym iść już na konsultacje i mieć to wszystko za sobą ehh
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 08:49   #508
natalia_wo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 87
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

hanna_f, moja siostra ponad rok temu miała robioną laserową korekcję wzroku w Okolaser. Strasznie się zamartwiała przed zabiegiem, tak jak Ty teraz Miała jakąś dużą wadę, nie wiem dokładnie ile. Operacja zniwelowała ją praktycznie do zera. Jeśli Cię to interesuje, mogę ją podpytać jaki lekarz przeprowadzał zabieg.
natalia_wo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 10:21   #509
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez natalia_wo Pokaż wiadomość
hanna_f, moja siostra ponad rok temu miała robioną laserową korekcję wzroku w Okolaser. Strasznie się zamartwiała przed zabiegiem, tak jak Ty teraz Miała jakąś dużą wadę, nie wiem dokładnie ile. Operacja zniwelowała ją praktycznie do zera. Jeśli Cię to interesuje, mogę ją podpytać jaki lekarz przeprowadzał zabieg.
Powiem Ci, że trochę mnie pocieszyłaś Ja też mam dużą wadę, ale jest ona stała. Mam już dość noszenia okularów, dlatego chciałabym poddać się takiemu zabiegowi. Bardzo chętnie się dowiem u którego doktora była Twoja siostra! Dzięki!
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 20:28   #510
maimeri
Raczkowanie
 
Avatar maimeri
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 231
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Trzy tygodnie temu poddałam się zabiegowi LASIK. Skorygowano mi krótkowzroczność w obu oczach, -1.5 i -3.75. Badanie wstępne przeprowadzono przy pomocy okulistycznych aparatów (mierzenie ciśnienia itp), potem pan doktor zrobił mini wywiad (powiedział, że moją wadę można skorygować do zera). Pytań nie było wiele, raczej opowiadał o zaletach korekcji, resztę przeczytałam w broszurce. Poinformowałam go, że przyjmuję pigułki antykoncepcyjne, i że przez ostatnie kilka miesięcy oczy są dość suche i swędzące (powiedział, że to przesuszenie rogówki i zalecił krople nawilżające). Zabieg miałam dwa dni później. Po zabiegu wszystko było ok, przepisowo zero komputera, tv, ciemne okulary, przez cały tydzień nie wychodziłam z domu. Zauważyłam jednak, że o ile wada w uprzednio gorszym oku została skorygowana, to drugie oko nie widzi wyraźnie. Poinformowałam o tym panią doktor podczas kontroli tydzień po zabiegu - powiedziała, że to może być efekt po antybiotyku (Tobradex - wyczytałam, że może spowodować wiele niekorzystnych efektów, m.in. zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe, punkcikowe zapalenie rogówki i uczucie dyskomfortu). Jednak ciśnienie wewnątrzgałkowe miałam w normie w obu oczach, a brak ostrości tylko w jednym... Poza tym oczy były bardzo przesuszone mimo skrupulatnego stosowania kropli - przepisano mi więc maść Vita-Pos z witaminą A. Postanowiłam czekać spokojnie na poprawę, w końcu lekarz chyba bardziej się zna niż ja :/ Wczoraj miałam kolejną kontrolę (3 tygodnie po zabiegu), i stwierdzono podczas badania, że w prawym oku (tym, w którym brak ostrości) mam sporo podwyższone ciśnienie (17 w porównaniu do drugiego - 11). Lekarka kazała natychmiast odstawić Tobradex. I dopiero wtedy sprawdziła w karcie, czy ja czasem nie przyjmuję jakichś leków - wyczytała o środkach anty, spytała czego używam - Yasminu - i orzekła, że to najgorsze pigułki, jeśli chodzi o wysuszanie oka... Jestem na początku cyklu, więc nie mogę ot tak przerwać ich brania, poza tym tego samego dnia wracałam do UK i nie było już czasu na wizytę u ginekologa z prośbą o przepisanie innych pigułek... Lekarka orzekła, że ostatecznie jakoś to będzie o_O Dała mi jeszcze jedne krople i wypis po angielsku, "w razie jakbym musiała iść do okulisty w UK"...

W tej chwili czuję dyskomfort w oczach, w prawym brak ostrości i mglenie. Od zabiegu zalewam oczy kroplami, staram się nie patrzeć w tv i nie siedzieć za długo przy komputerze (2 tyg. wcale, zresztą oczy szybko się męczą), nie robię makijażu oczu, wciąż noszę ciemne okulary (nawet teraz przy komputerze)... I czekam, aż coś się poprawi 8/

Wyczytałam teraz na forum, że przed zabiegiem powinno się zrobić więcej badań, określenie flory bakteryjnej oka itp - u mnie nic takiego nie było. 10 minut badania, kilka minut rozmowy, "kwalifikuje się pani, zabieg za dwa dni". Oczywiście za zabieg płaciłam...

W moim wypisie po ang. wyczytałam, że mam epiteliopatię (epithelopathy) - próbowałam znaleźć jakieś info o tym schorzeniu, ale po polsku niewiele znalazłam, a po ang. nie rozumiem fachowych medycznych opisów. Najlepsze jest to, że lekarka nie powiedziała mi, że mam coś takiego, mówiła tylko o "podwyższonym ciśnieniu w oku i suchości mogącej być wynikiem stosowania tobradexu"...

Czekam na poprawę, mam nadzieję, że nie spieprzyłam sobie oczu o_O
__________________
Because I read "Twilight" I have unrealistic expectations in men.. o_O
maimeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.