Laserowa korekta wady wzroku - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-30, 21:21   #571
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jak poszukać, to człowiek (a nawet kobieta) znajdzie. Doczytałam, że nie robi się zabiegu przy rogówce poniżej 460 mikrometrów. Ale ważna jest jeszcze topografia rogówki i inne drobiazgi. Więc jeśli chcesz się dowiedzieć - leć do kliniki.
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 11:38   #572
Zyleta1986
Raczkowanie
 
Avatar Zyleta1986
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dobra powiem wam to było tak ze kupiłam grupon na laserowa korekcje wzroku, czytałam najpierw o tej klinice miała dobre opinie wiec kupiłam umówiłam się na badania i poszłam je zrobić, wszystko było ok poza tą grubością rogówki. Jak wróciłam do domu to zaczełam czytać o tej rogówce ze własnie poniżej 460 nie da się zrobić laserowej korekcji a ja miałam ok 520 wiec czytałam dalej i znalazłam na jednym forum ze oni robią tak: kupujesz grupon jedziesz na badania płacisz 200zł nie kwalifikują cie ale za to i tak maja 200zł od każdej osoby i nie tracą na zabiegu bo zabieg normalnie 6 tys a z gruponu 3tys a kuponów kupiło aż ponad 500 osób (już nie pamiętam ile dokładnie) to 200zł x 500 osób = 100tys to zarobili i nic nie stracili. Nie wiem co o tym myśleć, chyba muszę znaleźć inna klinikę i zrobić sobie badania bez gruponu. Co o tym myślicie? Dodam jeszcze ze przede mną było trochę osób z gruponu i żadna z nich się nie zakwalifikowała. Nie wiem może nie potrzebnie takie gupoty czytałam.
Zyleta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 19:49   #573
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Zyleta1986 Pokaż wiadomość
Dobra powiem wam to było tak ze kupiłam grupon na laserowa korekcje wzroku, czytałam najpierw o tej klinice miała dobre opinie wiec kupiłam umówiłam się na badania i poszłam je zrobić, wszystko było ok poza tą grubością rogówki. Jak wróciłam do domu to zaczełam czytać o tej rogówce ze własnie poniżej 460 nie da się zrobić laserowej korekcji a ja miałam ok 520 wiec czytałam dalej i znalazłam na jednym forum ze oni robią tak: kupujesz grupon jedziesz na badania płacisz 200zł nie kwalifikują cie ale za to i tak maja 200zł od każdej osoby i nie tracą na zabiegu bo zabieg normalnie 6 tys a z gruponu 3tys a kuponów kupiło aż ponad 500 osób (już nie pamiętam ile dokładnie) to 200zł x 500 osób = 100tys to zarobili i nic nie stracili. Nie wiem co o tym myśleć, chyba muszę znaleźć inna klinikę i zrobić sobie badania bez gruponu. Co o tym myślicie? Dodam jeszcze ze przede mną było trochę osób z gruponu i żadna z nich się nie zakwalifikowała. Nie wiem może nie potrzebnie takie gupoty czytałam.
Dlatego ja bym nie kupowała grouponu na coś tak drogiego i ważnego, bo to zawsze można jakieś oszukaństwo wymyślić wtedy Korzystam z zakupów grupowych ale to na jakieś drobne rzeczy - w takim przypadku i im osobom oferującym się to opłaca (promocja) i mi, bo oni tak na prawdę nie mają z tego żadnego zysku, a wręcz dopłacają. I plus dla grouponu - kupiłam kiedyś zniżkę na jakieś naleśniki czy coś, a okazało się później że nie przyjmują tych kuponów w restauracji (jak ja byłam to w ogóle było zamknięte mimo że nie powinno, ale poszukałam na necie i ktoś pisał że nie przyjmują wcale), no i mi oddali pieniądze bez problemu, oczywiście do wykorzystania na inne kupony, ale ważne 6 miesięcy więc nie jest źle
Trochę oftop zrobiłam chyba
Jak zrobisz badania w innej klinice to napisz koniecznie czy Cię zakwalifikowali
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 15:58   #574
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A jaka to klinika?
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 09:13   #575
natalia_wo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 87
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja gruponom nie ufam. Dla mnie to sprytny sposób zarobienia na, bez obrazy, naiwniakach. Często jest tak, że na grouponach są vouchery na daną metodę, a przecież niemożliwością jest wykupienie sposobu zabiegu jeszcze przed konsultacją. Zdzierają kasę i tyle.
Proponuje Ci poszukać innej kliniki. Ja, jako, że na fejsbuku mam w linkach Okolaser, gdzie moja siostra miała naprawiane oczy, widziałam na przykład konkurs na jakieś zabawne zdjęcie w okularach i zwycięzca dostaje zniżkę na zabieg. Też oszczędzanie, a w trochę bezpieczniejszy sposób. Jeden facet (nie wiem czy zwycięzca) wstawił zdjęcie swojego kota w okularach ależ się uśmiałam

A jaka to klinika ta od groupona?
natalia_wo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 10:01   #576
Zyleta1986
Raczkowanie
 
Avatar Zyleta1986
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam!
Dzięki wielkie za odpowiedzi i tez tak własnie myślę jak wy, po prostu znajdę inna klinikę, jestem ze śląska wiec albo Katowice albo Kraków. I na pewno dam znać jak się zakwalifikuje A co do tej kliniki to nie wiem czy powinnam podawać nazwę.
Ps: Morze ktoś poleci dobra klinikę na śląsku.
Pozdrawiam!
Zyleta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 10:21   #577
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Zyleta1986 Pokaż wiadomość
Witam!
Dzięki wielkie za odpowiedzi i tez tak własnie myślę jak wy, po prostu znajdę inna klinikę, jestem ze śląska wiec albo Katowice albo Kraków. I na pewno dam znać jak się zakwalifikuje A co do tej kliniki to nie wiem czy powinnam podawać nazwę.
Ps: Morze ktoś poleci dobra klinikę na śląsku.
Pozdrawiam!
Możesz nazwy nie podawać. Ale napisałaś o dziwnym trochę podejściu do klientów z groupona. Jeśli rzeczywiście nikogo nie zakwalifikowali, to widocznie zniżkę wykupiły same beznadziejne przypadki...
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 13:19   #578
Zyleta1986
Raczkowanie
 
Avatar Zyleta1986
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Antonina74 Pokaż wiadomość
Możesz nazwy nie podawać. Ale napisałaś o dziwnym trochę podejściu do klientów z groupona. Jeśli rzeczywiście nikogo nie zakwalifikowali, to widocznie zniżkę wykupiły same beznadziejne przypadki...
Hmmm.... może beznadziejne, nie wiem, ja tylko napisałam to co przeczytałam na jednym z forum, które dało mi do myślenia... Ale nie twierdze że tak jest! Zobaczymy co mi powiedzą w innej klinice może faktycznie nie kwalifikuje się.

Może ktoś coś wie na temat kliniki ZOOPTICA w Krakowie? Czytałam dużo dobrych opinii na jej temat.
Zyleta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 11:03   #579
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Nazwa brzmi przyjemnie - kojarzy się z ogrodem zoologicznym (specjalność - ptactwo).
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:42   #580
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Zyleta1986 Pokaż wiadomość
Hmmm.... może beznadziejne, nie wiem, ja tylko napisałam to co przeczytałam na jednym z forum, które dało mi do myślenia... Ale nie twierdze że tak jest! Zobaczymy co mi powiedzą w innej klinice może faktycznie nie kwalifikuje się.

Może ktoś coś wie na temat kliniki ZOOPTICA w Krakowie? Czytałam dużo dobrych opinii na jej temat.
Jestem z Krakowa i też słyszałam dobre opinie o ZOOPTICA
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 12:43   #581
Zyleta1986
Raczkowanie
 
Avatar Zyleta1986
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jednak wybrałam OFTALMICA w Bydgoszczy. Termin badania 24 styczeń. Zobaczymy jak to będzie ....
Pozdrawiam!
Zyleta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-13, 10:51   #582
natalia_wo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 87
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Powiem Ci szczerze, że ja nigdy nie słyszałam o tej klinice. W sumie znam tylko Mavit i Okolaser, jako, że z tych okolic jestem. Moja siostra przed zabiegiem pytała okulistów, która klinika lepsza i zaczytywała się w opinie na stronach znanylekarz.pl czy tym podobnych. No i dzięki temu zdecydowała się na Okolaser. I słusznie
A Ciebie co przekonało do tej kliniki?
natalia_wo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 13:30   #583
Zyleta1986
Raczkowanie
 
Avatar Zyleta1986
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez natalia_wo Pokaż wiadomość
Powiem Ci szczerze, że ja nigdy nie słyszałam o tej klinice. W sumie znam tylko Mavit i Okolaser, jako, że z tych okolic jestem. Moja siostra przed zabiegiem pytała okulistów, która klinika lepsza i zaczytywała się w opinie na stronach znanylekarz.pl czy tym podobnych. No i dzięki temu zdecydowała się na Okolaser. I słusznie
A Ciebie co przekonało do tej kliniki?

Maja dobry sprzet, troche czytałam o tej "maszynie" i wydaje mi sie ze jest najlepsza, chodź moge sie mylić.
Zyleta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 15:49   #584
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

OK, ja zapłaciłem 5000 zł i dodatkowo za badanie i może mam takie nastawienie, ale nie oszczędzałbym na oczach, nawet gdybym tych pieniędzy nie miał. Kliniki oferują możliwości spłaty ratalnej. Tutaj chodzi o oczy, a nie o telewizor i biorący raty nawet na 3 lata, na pewno nie będziemy sobie pluć w brodę, że jeszcze mamy 25 miesięcy do spłacania.

Na zdrowiu się nie oszczędza, nie kupuje żadnych ofert na gruponie, a przede wszystkim idzie się na badanie kwalifikacyjne i rozmawia szczerze z lekarzem. Mówi się o oczekiwaniach i jeśli lekarz będzie mało kontaktowy, będzie budził dziwne podejrzenia, to po prostu idziemy gdzie indziej. To nie jest zadrapanie na skórze, to zabieg laserowy na oku.

Ja polecam Lexum Medica w Szczecinie. O ile wiem, mają swoje kliniki także w innych miastach w Polsce.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 17:37   #585
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez natalia_wo Pokaż wiadomość
Powiem Ci szczerze, że ja nigdy nie słyszałam o tej klinice. W sumie znam tylko Mavit i Okolaser, jako, że z tych okolic jestem. Moja siostra przed zabiegiem pytała okulistów, która klinika lepsza i zaczytywała się w opinie na stronach znanylekarz.pl czy tym podobnych. No i dzięki temu zdecydowała się na Okolaser. I słusznie
A Ciebie co przekonało do tej kliniki?
Rzeczywiście - na pierwszej stronie rankingu znanego lekarza w kategorii "okulista warszawski" pojawia się sześcioro lekarzy z CMO Laser. Pogratulować.
PS. Skąd ten wynik? Jak mówił skromnie jeden ze znanych Polaków, "po prostu trzeba oddać dwa dobre skoki", czyli robić swoje jak najlepiej...
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 11:11   #586
Zyleta1986
Raczkowanie
 
Avatar Zyleta1986
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Tomko10 Pokaż wiadomość
OK, ja zapłaciłem 5000 zł i dodatkowo za badanie i może mam takie nastawienie, ale nie oszczędzałbym na oczach, nawet gdybym tych pieniędzy nie miał. Kliniki oferują możliwości spłaty ratalnej. Tutaj chodzi o oczy, a nie o telewizor i biorący raty nawet na 3 lata, na pewno nie będziemy sobie pluć w brodę, że jeszcze mamy 25 miesięcy do spłacania.

Na zdrowiu się nie oszczędza, nie kupuje żadnych ofert na gruponie, a przede wszystkim idzie się na badanie kwalifikacyjne i rozmawia szczerze z lekarzem. Mówi się o oczekiwaniach i jeśli lekarz będzie mało kontaktowy, będzie budził dziwne podejrzenia, to po prostu idziemy gdzie indziej. To nie jest zadrapanie na skórze, to zabieg laserowy na oku.

Ja polecam Lexum Medica w Szczecinie. O ile wiem, mają swoje kliniki także w innych miastach w Polsce.
Masz z cała pewnością racje zdrowie jest najważniejsze bez względu na cenę. Stać mnie spokojnie na taki zabieg bez gruponu, ale po prostu chciałam zaoszczędzić troszkę kaski a tym bardziej ze ta klinika ma naprawdę dobre opinie.
No nic we wtorek jadę na 10:30 na badania, zobaczymy
Zyleta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 14:33   #587
natalia_wo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 87
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Antonina, dobrze prawisz. Moja siostra zawdzięcza tym lekarzom zdrowy wzrok, więc zdecydowanie "robią swoje jak najlepiej".

Żyleta - powodzenia i czekam realcje z wizyty
natalia_wo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 22:29   #588
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Zyleta1986 Pokaż wiadomość
No nic we wtorek jadę na 10:30 na badania, zobaczymy
Czekamy na relację - zakwalifikowali Cię czy to jednak nie chodziło o zniżki...
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 23:03   #589
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Zyleta1986 Pokaż wiadomość
Masz z cała pewnością racje zdrowie jest najważniejsze bez względu na cenę. Stać mnie spokojnie na taki zabieg bez gruponu, ale po prostu chciałam zaoszczędzić troszkę kaski a tym bardziej ze ta klinika ma naprawdę dobre opinie.
No nic we wtorek jadę na 10:30 na badania, zobaczymy
I jak poszło badanie?
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 09:41   #590
Zyleta1986
Raczkowanie
 
Avatar Zyleta1986
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam!
Wczoraj byłam w Oftalmice na kwalifikacji do zabiegu laserowej korekcji. Mam wadę OL -3,5 i OP -4,00 + astygmatyzm. Grubość rogówki to prawie 550um. I udało się ))) Na 16 lutego mam termin )) Pani doktor powiedziała że uda nam sie skorygować wadę bez najmniejszych problemów do 0,00 bo mam nie dużą wadę. A jak spytałam o rogówkę to powiedziała że wcale ona nie jest cienka. Jest w normie. Trzymajcie kciuki za dalszy ciąg
Zyleta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 09:47   #591
nina333
Raczkowanie
 
Avatar nina333
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

nie wiem czy ten wątek był już gdzieś poruszony, jeżeli tak to proszę mnie tam odesłać, ale nie mam siły wertować tylu stron mam pytanie dotyczące ubezpieczeń z których to ponoć mają być zwracane koszty zabiegu korekty wady wzroku całkowicie lub częściowo. czy ktoś się orientuje jakie to ubezpieczenia? wspomniała mi o tym moja okulistka, której pacjentka miała opłacany zabieg właśnie z ubezpieczenia, więc chyba coś takiego funkcjonuje, tylko gdzie?
nina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 09:48   #592
Zyleta1986
Raczkowanie
 
Avatar Zyleta1986
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Aha zapomniała dodać ze zakwalifikowałam się do zabiegu TransPRK lub LASEK ale wybrałam TransPRK jest droższa ale lepsza ( Tak jak mówiliście nie ma co oszczędzać na wzroku). W tej metodzie nikt nie dotyka twojego oka żadnym narzędziem. Oni tylko nakierowują laser a on robi wszystko sam, odparowuje płatek rogówki później koryguje wadę, a później zamyka oko I szybciej się goi oko po tej metodzie.
Zyleta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 11:18   #593
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez nina333 Pokaż wiadomość
nie wiem czy ten wątek był już gdzieś poruszony, jeżeli tak to proszę mnie tam odesłać, ale nie mam siły wertować tylu stron mam pytanie dotyczące ubezpieczeń z których to ponoć mają być zwracane koszty zabiegu korekty wady wzroku całkowicie lub częściowo. czy ktoś się orientuje jakie to ubezpieczenia? wspomniała mi o tym moja okulistka, której pacjentka miała opłacany zabieg właśnie z ubezpieczenia, więc chyba coś takiego funkcjonuje, tylko gdzie?
Najlepiej zapytaj Twoją okulistkę (widać ona się orientuje, jakie to ubezpieczenia), to i nas oświecisz. Póki co zabieg laserowej korekcji wzroku uznawany jest za zabieg kosmetyczny, więc nie jest refundowany przez NFZ. A ubezpieczenia? Można się ubezpieczyć od wszystkiego, zapewne też od niepowodzenia korekcji wzroku, ale przecież nie o to chodzi.
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 20:55   #594
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Zyleta1986 Pokaż wiadomość
Aha zapomniała dodać ze zakwalifikowałam się do zabiegu TransPRK lub LASEK ale wybrałam TransPRK jest droższa ale lepsza ( Tak jak mówiliście nie ma co oszczędzać na wzroku). W tej metodzie nikt nie dotyka twojego oka żadnym narzędziem. Oni tylko nakierowują laser a on robi wszystko sam, odparowuje płatek rogówki później koryguje wadę, a później zamyka oko I szybciej się goi oko po tej metodzie.
A czy nie było mowy o LASIKu?
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 10:09   #595
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

hej, ja wykupilam grupona do WCO we Wroclawiu. bylam w poniedzialek na badaniu i dowiedzialam sie, ze mam cienka rogowke (460) i ze jest to wartosc graniczna dla mojej wady -2,5 D. zabieg mozna zrobic, ale nie bedzie mozliwa dalsza korekcja w przyszlosci...
czy ktos z was robil u nich oczy? w necie czytalam pozytywne opinie na ich temat, ale zasialyscie ziarnko watpliwosci dot. tych gruponow...

Cytat:
Napisane przez Zyleta1986 Pokaż wiadomość
Dobra powiem wam to było tak ze kupiłam grupon na laserowa korekcje wzroku, czytałam najpierw o tej klinice miała dobre opinie wiec kupiłam umówiłam się na badania i poszłam je zrobić, wszystko było ok poza tą grubością rogówki. Jak wróciłam do domu to zaczełam czytać o tej rogówce ze własnie poniżej 460 nie da się zrobić laserowej korekcji a ja miałam ok 520 wiec czytałam dalej i znalazłam na jednym forum ze oni robią tak: kupujesz grupon jedziesz na badania płacisz 200zł nie kwalifikują cie ale za to i tak maja 200zł od każdej osoby i nie tracą na zabiegu bo zabieg normalnie 6 tys a z gruponu 3tys a kuponów kupiło aż ponad 500 osób (już nie pamiętam ile dokładnie) to 200zł x 500 osób = 100tys to zarobili i nic nie stracili. Nie wiem co o tym myśleć, chyba muszę znaleźć inna klinikę i zrobić sobie badania bez gruponu. Co o tym myślicie? Dodam jeszcze ze przede mną było trochę osób z gruponu i żadna z nich się nie zakwalifikowała. Nie wiem może nie potrzebnie takie gupoty czytałam.
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 10:31   #596
Zyleta1986
Raczkowanie
 
Avatar Zyleta1986
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Była mowa o LASIKU ale TransPRK jest lepsza, to nie jest to samo co PRK. TransPRK jest całkiem nową metodą. To co znalazłam na necie. Dokładny opis:
"TransPRK metoda powierzchowa. Bez dotyku, bez bólu, z szybka rekonwalescencja. Ta nowa bezkontaktowa i najmniej inwazyjna metoda przebiega w dwóch fazach kilkasekundowych. Najpierw przy pomocy lasera z duza dokladnościa zostanie odkryta warstwa powierzchowa rogówki (epitel), nastepnie laser ekscymer na tak doskonale przygotowanej rogówce poprawi jej zakrzywienie, w ten sposób usuwajac wade dioptryczna.

Podczas celego zabiegu pacjent odczuwa tylko rózne światła lasera i koncentruje sie na zielonym przerywanym światle w środku. Po zakończeniu zostaje rogówka splukana zimnym roztworem, zostana podane krople oraz soczewka kontaktowa. Ta pozostanie na okres 4-5 dni."

Edytowane przez Zyleta1986
Czas edycji: 2012-01-27 o 16:20
Zyleta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 09:16   #597
Tomko10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Zyleta1986 Pokaż wiadomość
Była mowa o LASIKU ale TransPRK jest lepsza, to nie jest to samo co PRK. TransPRK jest całkiem nową metodą. To co znalazłam na necie. Dokładny opis:
"TransPRK metoda powierzchowa. Bez dotyku, bez bólu, z szybka rekonwalescencja. Ta nowa bezkontaktowa i najmniej inwazyjna metoda przebiega w dwóch fazach kilkasekundowych. Najpierw przy pomocy lasera z duza dokladnościa zostanie odkryta warstwa powierzchowa rogówki (epitel), nastepnie laser ekscymer na tak doskonale przygotowanej rogówce poprawi jej zakrzywienie, w ten sposób usuwajac wade dioptryczna.

Podczas celego zabiegu pacjent odczuwa tylko rózne światła lasera i koncentruje sie na zielonym przerywanym światle w środku. Po zakończeniu zostaje rogówka splukana zimnym roztworem, zostana podane krople oraz soczewka kontaktowa. Ta pozostanie na okres 4-5 dni."
Byłem zdania, że FemtoLASIK to najnowocześniejsza metoda. Tutaj to nawet lekarz nie musi nacinać klapki na oku, a laser sam koryguje rogówkę. I tak np. w Lexum Medica w Szczecinie FemtoLASIK wykonywany jest przez specjalną ekipę lekarzy z Czech. O FemtoLasik jest dużo informacji w sieci.

Ja miałem LASIK, wadę -8 i -8,5 i chyba cienką rogówkę. Mimo tego dało się nawet zrobić na prawym oku lekką poprawkę. Po samym zabiegu nie musiałem mieć na oku żadnej soczewki opatrunkowej, a i oczy w ogóle nie bolały. Także ja polecam LASIK, ale oczywiście są różne metody i to lekarz powinien wiedzieć, jaka dla danej wady i osoby będzie najlepsza. Chociaż nie musi być to do końca prawdą... Ja miałem szczęście i zdecydowanie mogę polecić LexumMedica w Szczecinie.

Jeśli chodzi o Grupon, to chyba jest to jakaś ściema i być może tak jest, że lekarze zarabiają więcej na samych badaniach kwalifikacyjnych do zabiegu, niż na tańszych zabiegach.
Tomko10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 12:01   #598
Zyleta1986
Raczkowanie
 
Avatar Zyleta1986
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Tomko10 Pokaż wiadomość
Byłem zdania, że FemtoLASIK to najnowocześniejsza metoda. Tutaj to nawet lekarz nie musi nacinać klapki na oku, a laser sam koryguje rogówkę. I tak np. w Lexum Medica w Szczecinie FemtoLASIK wykonywany jest przez specjalną ekipę lekarzy z Czech. O FemtoLasik jest dużo informacji w sieci.

Ja miałem LASIK, wadę -8 i -8,5 i chyba cienką rogówkę. Mimo tego dało się nawet zrobić na prawym oku lekką poprawkę. Po samym zabiegu nie musiałem mieć na oku żadnej soczewki opatrunkowej, a i oczy w ogóle nie bolały. Także ja polecam LASIK, ale oczywiście są różne metody i to lekarz powinien wiedzieć, jaka dla danej wady i osoby będzie najlepsza. Chociaż nie musi być to do końca prawdą... Ja miałem szczęście i zdecydowanie mogę polecić LexumMedica w Szczecinie.



Jeśli chodzi o Grupon, to chyba jest to jakaś ściema i być może tak jest, że lekarze zarabiają więcej na samych badaniach kwalifikacyjnych do zabiegu, niż na tańszych zabiegach.
TransPRK jest zaawansowana wersją obróbki powierzchniowej jak LASEK, Epi-LASIK i PRK.
Wiesz co nie wiem która metoda jest nowsza( nie jestem lekarzem)nie chce sie licytować, najważniejsze zeby bło ok Wydaje mi sie ze to tez zalezy od całej maszyny lasera. Z tego co wiem to maszyne w OFTALMICE nabyli w sierpniu 2011r i jest to najnowszy laser Amaris 750S niemieckiej firmy Schwind eye-tech-solutions. Tu jest strona na jego temat i tej metody http://www.eye-tech-solutions.com/index.php?id=714 A tu jest opisane dlaczego ten laser jest lepszy od femtosekundowego. http://www.eye-tech-solutions.com/in...=571&tx_ttnews[tt_news]=35&cHash=e91bdec386a7722 795b10b6f65180193

Edytowane przez Zyleta1986
Czas edycji: 2012-01-30 o 12:06
Zyleta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 22:54   #599
Antonina74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 80
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Kurcze, Żyleta,
nie czytaj tyle przed zabiegiem - szkoda oczu...

(taki żart)

Edytowane przez Antonina74
Czas edycji: 2012-01-31 o 22:55 Powód: dopisek
Antonina74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 14:11   #600
Zyleta1986
Raczkowanie
 
Avatar Zyleta1986
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 38
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Antonina74 Pokaż wiadomość
Kurcze, Żyleta,
nie czytaj tyle przed zabiegiem - szkoda oczu...

(taki żart)
Ok
Zyleta1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.