Laserowa korekta wady wzroku - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-08, 15:44   #1381
ragez01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 27
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Jak u Ciebie? Juz widzisz wszystko dokladnie?
lasik sbk pozostało OL: -0.25 OP: -0.5 . 4 miesiące po zabiegu.
ragez01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 07:13   #1382
izulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 272
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gabisweet Pokaż wiadomość
izulla nie przejmuj się, ale zakrapiaj oczy (zwłaszcza przy kompie) i rób ćwiczenia w przerwach (patrz daleko przed siebie i blisko). Ja mam z kolei słabsze lewe oko i ono mi się mocniej wysusza. Hyabak jest moim przyjacielem ja zakrapiam w pracy tak co 2 godziny mniej więcej, no i nasze dotykowe mega telefoniki niestety też szkodzą nam na oczy!!!
Dzięki za słowa otuchy Zastanawiam się, po jakim czasie od zabiegu można stwierdzić, czy wada została usunięta w całości, tj. do kiedy mogę słabsze widzenie zwalać na gojenie się... Bo przecież mamy gwarancję na te oczy. Tzn. ja mam gwarancję roczną (ale to brzmi), a po rocznej wizycie kontrolnej zostaje ona przedłużona na kolejny rok.
Co do zakrapiania, staram się pilnować, ale z różnym skutkiem. Kazali mi zakrapiać już teraz tylko Cationormem, najlepiej co godzinę. Ale tak po prawdzie, jak ze 3-4 razy zakropię w pracy, to już nie jest źle. Chyba sobie postawię tę buteleczkę na biurku, będzie mi przypominać.
__________________

izulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:11   #1383
gabisweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 89
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez izulla Pokaż wiadomość
Dzięki za słowa otuchy Zastanawiam się, po jakim czasie od zabiegu można stwierdzić, czy wada została usunięta w całości, tj. do kiedy mogę słabsze widzenie zwalać na gojenie się... Bo przecież mamy gwarancję na te oczy. Tzn. ja mam gwarancję roczną (ale to brzmi), a po rocznej wizycie kontrolnej zostaje ona przedłużona na kolejny rok.
Co do zakrapiania, staram się pilnować, ale z różnym skutkiem. Kazali mi zakrapiać już teraz tylko Cationormem, najlepiej co godzinę. Ale tak po prawdzie, jak ze 3-4 razy zakropię w pracy, to już nie jest źle. Chyba sobie postawię tę buteleczkę na biurku, będzie mi przypominać.
Kochana kropienia musisz niestety rygorystycznie pilnować!!! Ja też mam roczną gwarancję, z możliwością przedłużenia o kolejny rok, trzeba robić co roku badania w klinice. Niby 6 miesięcy to jest czas stabilizowania się widzenia, bo same oczy goją się w kilka dni. Ale nawet do roku może widzenie się stabilizować - więc jakby co, na gwarancję się załapiemy:P w jakiej klinice robiłas zabieg? ja w Chorzowie miałam
gabisweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 14:46   #1384
izulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 272
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja miałam w Lexum w Krakowie. Zalecili mi kropienie Cationormem, ale mam straszne problemy z dostaniem tych kropli w naszej mieścinie.
Zauważyłam znaczną poprawę widzenia w weekend, a pogorszenie w tygodniu, komputer mi szkodzi jak nic
__________________

izulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 15:00   #1385
gabisweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 89
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez izulla Pokaż wiadomość
Ja miałam w Lexum w Krakowie. Zalecili mi kropienie Cationormem, ale mam straszne problemy z dostaniem tych kropli w naszej mieścinie.
Zauważyłam znaczną poprawę widzenia w weekend, a pogorszenie w tygodniu, komputer mi szkodzi jak nic
Ja miałam krople Tobrex (chyba jakoś tak?), a potem Flucon. A nawilżające to Hyabak cały czas. Co do poprawy widzenia w weekendy - mam dokladnie tak samo!!! teraz widać jak komputer niszczy oczy ale cóż poradzić? jak już pisałam wcześniej, ja robię ćwiczenia w przerwach, żeby mięśnie oczne nie były skupione tak mocno, lekarka powiedziala mi, że bardzo dobre to ćwiczenia:P
gabisweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 19:15   #1386
d3lta
Przyczajenie
 
Avatar d3lta
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Trzebinia
Wiadomości: 27
GG do d3lta
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gabisweet Pokaż wiadomość
daj znać co potem
Już jest potem. Jestem tydzień do LASEK. Zabieg dużo przyjemniejszy niż EPI-LASIK. Czekam na efekty.
d3lta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 14:13   #1387
nadyn91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 37
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cześć wszystkim
Przeglądam wątek i od dłuższego czasu zastanawiam się nad laserową korekcją wzroku. Z tego co czytałam to można korygować wady do ok +4. Im większa wada, tym pewność zniwelowania jej do zera jest mniejsza. Spotkał się ktoś może z jakimiś przypadkami osób z nadwzrocznością ponad te +4 . Czy skorygowano u nich wadę do zera? Wiem, że to kwestia indywidualna, ale zanim wgl zdecyduję się na badanie kwalifikacyjne, chciałabym mniej więcej być przygotowana na ewentualne niedopuszczenie do zabiegu. I które kliniki polecacie na śląsku? Katowice - Ceglana, Chorzów... może jakieś inne? Z góry dziękuję za odpowiedz
nadyn91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 20:25   #1388
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja polecam Chorzów.

Jak ćwiczycie oczy?
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 04:44   #1389
sagarmathaa
Raczkowanie
 
Avatar sagarmathaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 160
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Miałam w Katowicach na ceglanej i jestem zadowolona. Wszystkie kontrole po zabiegu mam na nfz.
sagarmathaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 08:07   #1390
izulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 272
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gabisweet Pokaż wiadomość
jak już pisałam wcześniej, ja robię ćwiczenia w przerwach, żeby mięśnie oczne nie były skupione tak mocno, lekarka powiedziala mi, że bardzo dobre to ćwiczenia:P
Ja też wierzę w moc ćwiczeń! Kilka lat temu akupiłam o tym książkę, ćwiczyłam kilka miesięcy i wada mi się zmniejszyła. Okulistka oczywiście nie uwierzyła, ale komputer pokazał czarno na białym, że było lepiej, z resztą też to czułam.
A potem przestałam ćwiczyć i szlag poprawę trafił...

Muszę sobie taki reżim kropelkowo-ćwiczeniowy narzucić chyba

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez sagarmathaa Pokaż wiadomość
Miałam w Katowicach na ceglanej i jestem zadowolona. Wszystkie kontrole po zabiegu mam na nfz.
No to Lexum pod tym względem nie błyszczy :/ Kasują sporo, potem tylko 1 wizyta jest w cenie zabiegu, za wszystkie inne oraz za leki się płci, i to nie mało...
__________________

izulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 14:49   #1391
gabisweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 89
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez d3lta Pokaż wiadomość
Już jest potem. Jestem tydzień do LASEK. Zabieg dużo przyjemniejszy niż EPI-LASIK. Czekam na efekty.
Super, ile jesteś po? Jedno oko czy obydwoje miałaś robione, nie pamiętam

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez nadyn91 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Przeglądam wątek i od dłuższego czasu zastanawiam się nad laserową korekcją wzroku. Z tego co czytałam to można korygować wady do ok +4. Im większa wada, tym pewność zniwelowania jej do zera jest mniejsza. Spotkał się ktoś może z jakimiś przypadkami osób z nadwzrocznością ponad te +4 . Czy skorygowano u nich wadę do zera? Wiem, że to kwestia indywidualna, ale zanim wgl zdecyduję się na badanie kwalifikacyjne, chciałabym mniej więcej być przygotowana na ewentualne niedopuszczenie do zabiegu. I które kliniki polecacie na śląsku? Katowice - Ceglana, Chorzów... może jakieś inne? Z góry dziękuję za odpowiedz
Chyba nie ma na to reguły, nawet mniejsze wady nie zawsze do zera udaje się zejść. Wpływ na to ma też rogówka, a to wiadomo indywidualna bardzo sprawa. Ja również polecam Chorzów, i koniecznie dr Rogowska

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez izulla Pokaż wiadomość
Ja też wierzę w moc ćwiczeń! Kilka lat temu akupiłam o tym książkę, ćwiczyłam kilka miesięcy i wada mi się zmniejszyła. Okulistka oczywiście nie uwierzyła, ale komputer pokazał czarno na białym, że było lepiej, z resztą też to czułam.
A potem przestałam ćwiczyć i szlag poprawę trafił...

Muszę sobie taki reżim kropelkowo-ćwiczeniowy narzucić chyba
izulla a jakie ćwiczenia Ty robisz czy robiłaś na to zmniejszenie wady? ja takie rozluźniające mięśnie oczu, czyli ósemki w jedną i drugą stroną, spoglądanie mocno w dół, w górę i na boki, spoglądanie daleko przed siebie i blisko na jakiś przedmiot. Tyle podziel się swoimi!
gabisweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-19, 07:38   #1392
katwoj73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 9
Wink Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cześć pozdrawiam wszystkich .Ja miałam zabieg 10.02.2015 w Chorzowie u dr. Rogowskiej ogólnie jestem zadowolona , ale sa dni kiedy oczy są bardzo przesuszone i tak szczypią czy swędzą i to przeszkadza. Mam też problem rano po wstaniu muszę powoli otwierać oczy bo mi się tak jakby przyjlejają powieki do rogówki i to wręcz boli. Czasem mam też takie wrażenie jakby prawe oko łapał taki jakby paraliż -tak jakby coś je wykręcało od środka ,głupie uczucie .Teraz w czerwcu powinnam jechać na kontrolę to dowiem się czy wada zniknęła całkowicie . Czy zakrapiacie tylko kroplami nawilżającymi czy jeszcze jakimiś innymi? Czy możecie malować oczy? Czy macie znajomych którzy są juz dłuzej niż 2-3 lata po zabiegu i co sie dzieje z ich wadą?Będę wdzięczna za odpowiedzi i podpowiedzi.Pozdrawiam.
katwoj73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 07:50   #1393
izulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 272
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gabisweet Pokaż wiadomość
izulla a jakie ćwiczenia Ty robisz czy robiłaś na to zmniejszenie wady? ja takie rozluźniające mięśnie oczu, czyli ósemki w jedną i drugą stroną, spoglądanie mocno w dół, w górę i na boki, spoglądanie daleko przed siebie i blisko na jakiś przedmiot. Tyle podziel się swoimi!
Te, które opisujesz też, ale chyba w tej książce było więcej. Kojarzę jeszcze klucz wiolinowy i coś tam jeszcze... Odkopię ją w najbliższym czasie i się odezwę
__________________

izulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 12:27   #1394
gabisweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 89
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez izulla Pokaż wiadomość
Te, które opisujesz też, ale chyba w tej książce było więcej. Kojarzę jeszcze klucz wiolinowy i coś tam jeszcze... Odkopię ją w najbliższym czasie i się odezwę
Będę wdzięczna, myślę że nie tylko ja :P

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez katwoj73 Pokaż wiadomość
Cześć pozdrawiam wszystkich .Ja miałam zabieg 10.02.2015 w Chorzowie u dr. Rogowskiej ogólnie jestem zadowolona , ale sa dni kiedy oczy są bardzo przesuszone i tak szczypią czy swędzą i to przeszkadza. Mam też problem rano po wstaniu muszę powoli otwierać oczy bo mi się tak jakby przyjlejają powieki do rogówki i to wręcz boli. Czasem mam też takie wrażenie jakby prawe oko łapał taki jakby paraliż -tak jakby coś je wykręcało od środka ,głupie uczucie .Teraz w czerwcu powinnam jechać na kontrolę to dowiem się czy wada zniknęła całkowicie . Czy zakrapiacie tylko kroplami nawilżającymi czy jeszcze jakimiś innymi? Czy możecie malować oczy? Czy macie znajomych którzy są juz dłuzej niż 2-3 lata po zabiegu i co sie dzieje z ich wadą?Będę wdzięczna za odpowiedzi i podpowiedzi.Pozdrawiam.
To miałyśmy u tej samej Pani Doktor zabieg Przesympatyczna!!!
Ja oczy zakrapiam tylko sztucznymi łzami już, wcześniej jak Doktor zalecała inne krople antybiotykowe. Jak nic Ci nie zaleciła, to tylko sztuczne łzy. Niestety suche oko to problem, u mnie cały czas, ale już mam nawyk zakrapiania, przed snem obowiązkowo!!!! Jak jeszcze grzali w mieszkaniu, to nawet w nocy kropiłam, bo właśnie budził mnie taki ból jakby przyklejonej powieki do oka A te inne bóle oka to
widzenie się stabilizuje!!!! Pani Doktor mi tak to tłumaczyła właśnie, to taki ból jakby ktoś Ci gałkę oczną wziął w palce i ściskał mocno. Ja po takich bólach widziałam zawsze lepiej i nawet się cieszyłam potem, że je mam:P
gabisweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 20:50   #1395
Olkaoczko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez d3lta Pokaż wiadomość
Miałem astygmatyzm OL 3,2 OP 3,0. Teraz po dwóch latach mam OL 1,2 OP 1,0. Pierwszy zabieg był robiony Epi-Lasik.
Moje zeznania z tamtych czasów są kilkanaście stron temu w tym temacie.
Rekorekcja będzie robiona LASEK.
Hej , czy miałeś już rekorekcję, ja jestem przed podjęciem decyzji o rekorekcji ale sama nie wiem co mam zrobić.
Olkaoczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 12:42   #1396
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Powiedzcie jak wybierałyście klinikę, w której odbył się zabieg?
Nie wiem na co się zdecydować, a szukam czegoś w okolicy Trójmiasta.
Widziałam, że jest taka klinika w Krzywym Domku w Sopocie. Ktoś z was o niej słyszał albo może przechodził tam zabieg?
Z tego co sama wyszukałam, wychodzi że to dość przyzwoita klinika, która cieszy się dobrymi opiniami.
Wolę jednak jeszcze dopytać. Będę też wdzięczna za inne namiary.
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:19   #1397
gabisweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 89
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Po pierwsze lokalizacja, po drugie opinie, po trzecie lekarz, po czwarte sprzęt, po piąte cena tak przynajmniej ja wybierałam
gabisweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 11:16   #1398
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

katwoj – hmmm ja jestem rok po zabiegu I w ogóle nie mam takich problemów (ja robiłam w Optegrze u dra dr Urama) oko nie jest suche I normalnie widzę, nic mi się nie przykleja. Lepiej idź do swojego doktora się skonsultować ? Chleroza – ja szukalam info w necie I po znajomych. No i wiadomo, jakby coś mi nie pasowalo w trakcie konsultacji, to też bym już nie wrociła do tej kliniki – ale akurat ja mialam szczeście i na pierwszej wizycie zdecydowałam się na zabieg
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych

Edytowane przez justyna_k1
Czas edycji: 2015-07-03 o 11:17
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:33   #1399
zielonysprej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 17
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

ta Optegra jest dobra? wiem ze we Wrocławiu tez są i widziałam ich ofertę, bo sama chce skorygować swoje -2, nie mam przeciwskazań więc myślę ze to dobre rozwiązanie. a po porstu musze znaleźć odpowiednią klinikę której zaufam...a piszesz ze jest to godne zaufania miejsce. mam nadzieje ze we Wro także
__________________
Eurosilicone, 375HP, dr Niemkiewicz
zielonysprej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 14:48   #1400
Anne Everbring
Raczkowanie
 
Avatar Anne Everbring
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 92
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

powracam do Was po dluzszym czasie, wakacje mnie pochlonely
Bylam 2 tygodnie temu na badaniu kontrolnym i ta moja zmarszczka na lewym oku jeszcze jest widoczna pod mikroskopem, ale znacznie sie zmniejszyla- na tyle, ze ja juz praktycznie jej nie dostrzegam, musze sie bardzo skupic i wpatrzec czyli to dobry znak
Moja wada zostala skorygowana z -3,5 i -4,0 do -0,25 i +0,25 czyli bilans wychodzi 0 haha Jestem zadowolona, pani doktor powiedziala, ze ze strony kliniki jest to bardzo satysfakcjonujacy wynik i nie robi sie dokorekcji tej wady. A co Wy myslicie?
Musze sie tez pochwalic, ze juz nie miewam takiej suchosci oka jak na poczatku, kropie jak mi sie przypomni, ale juz nie otwieram oka rano z wysilkiem, troche pobolewaja mnie oczy wieczorem czy w nocy na imprezie, ale krople aplikuje i jest ok Z czystym sumieniem moge polecic Eye Laser Center we Wro
__________________
Moj blog
Fejs
Anne Everbring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:49   #1401
Anne Everbring
Raczkowanie
 
Avatar Anne Everbring
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 92
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

powracam do Was po dluzszym czasie, wakacje mnie pochlonely
Bylam 2 tygodnie temu na badaniu kontrolnym i ta moja zmarszczka na lewym oku jeszcze jest widoczna pod mikroskopem, ale znacznie sie zmniejszyla- na tyle, ze ja juz praktycznie jej nie dostrzegam, musze sie bardzo skupic i wpatrzec czyli to dobry znak
Moja wada zostala skorygowana z -3,5 i -4,0 do -0,25 i +0,25 czyli bilans wychodzi 0 haha Jestem zadowolona, pani doktor powiedziala, ze ze strony kliniki jest to bardzo satysfakcjonujacy wynik i nie robi sie dokorekcji tej wady. A co Wy myslicie?
Musze sie tez pochwalic, ze juz nie miewam takiej suchosci oka jak na poczatku, kropie jak mi sie przypomni, ale juz nie otwieram oka rano z wysilkiem, troche pobolewaja mnie oczy wieczorem czy w nocy na imprezie, ale krople aplikuje i jest ok Z czystym sumieniem moge polecic Eye Laser Center we Wro
__________________
Moj blog
Fejs
Anne Everbring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:52   #1402
Anne Everbring
Raczkowanie
 
Avatar Anne Everbring
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 92
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

powracam do Was po dluzszym czasie, wakacje mnie pochlonely
Bylam 2 tygodnie temu na badaniu kontrolnym i ta moja zmarszczka na lewym oku jeszcze jest widoczna pod mikroskopem, ale znacznie sie zmniejszyla- na tyle, ze ja juz praktycznie jej nie dostrzegam, musze sie bardzo skupic i wpatrzec czyli to dobry znak
Moja wada zostala skorygowana z -3,5 i -4,0 do -0,25 i +0,25 czyli bilans wychodzi 0 haha Jestem zadowolona, pani doktor powiedziala, ze ze strony kliniki jest to bardzo satysfakcjonujacy wynik i nie robi sie dokorekcji tej wady. A co Wy myslicie?
Musze sie tez pochwalic, ze juz nie miewam takiej suchosci oka jak na poczatku, kropie jak mi sie przypomni, ale juz nie otwieram oka rano z wysilkiem, troche pobolewaja mnie oczy wieczorem czy w nocy na imprezie, ale krople aplikuje i jest ok Z czystym sumieniem moge polecic Eye Laser Center we Wro
__________________
Moj blog
Fejs
Anne Everbring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:53   #1403
Anne Everbring
Raczkowanie
 
Avatar Anne Everbring
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 92
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

powracam do Was po dluzszym czasie, wakacje mnie pochlonely
Bylam 2 tygodnie temu na badaniu kontrolnym i ta moja zmarszczka na lewym oku jeszcze jest widoczna pod mikroskopem, ale znacznie sie zmniejszyla- na tyle, ze ja juz praktycznie jej nie dostrzegam, musze sie bardzo skupic i wpatrzec czyli to dobry znak
Moja wada zostala skorygowana z -3,5 i -4,0 do -0,25 i +0,25 czyli bilans wychodzi 0 haha Jestem zadowolona, pani doktor powiedziala, ze ze strony kliniki jest to bardzo satysfakcjonujacy wynik i nie robi sie dokorekcji tej wady. A co Wy myslicie?
Musze sie tez pochwalic, ze juz nie miewam takiej suchosci oka jak na poczatku, kropie jak mi sie przypomni, ale juz nie otwieram oka rano z wysilkiem, troche pobolewaja mnie oczy wieczorem czy w nocy na imprezie, ale krople aplikuje i jest ok Z czystym sumieniem moge polecic Eye Laser Center we Wro
__________________
Moj blog
Fejs
Anne Everbring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:54   #1404
Anne Everbring
Raczkowanie
 
Avatar Anne Everbring
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 92
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

powracam do Was po dluzszym czasie, wakacje mnie pochlonely
Bylam 2 tygodnie temu na badaniu kontrolnym i ta moja zmarszczka na lewym oku jeszcze jest widoczna pod mikroskopem, ale znacznie sie zmniejszyla- na tyle, ze ja juz praktycznie jej nie dostrzegam, musze sie bardzo skupic i wpatrzec czyli to dobry znak
Moja wada zostala skorygowana z -3,5 i -4,0 do -0,25 i +0,25 czyli bilans wychodzi 0 haha Jestem zadowolona, pani doktor powiedziala, ze ze strony kliniki jest to bardzo satysfakcjonujacy wynik i nie robi sie dokorekcji tej wady. A co Wy myslicie?
Musze sie tez pochwalic, ze juz nie miewam takiej suchosci oka jak na poczatku, kropie jak mi sie przypomni, ale juz nie otwieram oka rano z wysilkiem, troche pobolewaja mnie oczy wieczorem czy w nocy na imprezie, ale krople aplikuje i jest ok Z czystym sumieniem moge polecic Eye Laser Center we Wro
__________________
Moj blog
Fejs
Anne Everbring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:58   #1405
Anne Everbring
Raczkowanie
 
Avatar Anne Everbring
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 92
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

powracam do Was po dluzszym czasie, wakacje mnie pochlonely
Bylam 2 tygodnie temu na badaniu kontrolnym i ta moja zmarszczka na lewym oku jeszcze jest widoczna pod mikroskopem, ale znacznie sie zmniejszyla- na tyle, ze ja juz praktycznie jej nie dostrzegam, musze sie bardzo skupic i wpatrzec czyli to dobry znak
Moja wada zostala skorygowana z -3,5 i -4,0 do -0,25 i +0,25 czyli bilans wychodzi 0 haha Jestem zadowolona, pani doktor powiedziala, ze ze strony kliniki jest to bardzo satysfakcjonujacy wynik i nie robi sie dokorekcji tej wady. A co Wy myslicie?
Musze sie tez pochwalic, ze juz nie miewam takiej suchosci oka jak na poczatku, kropie jak mi sie przypomni, ale juz nie otwieram oka rano z wysilkiem, troche pobolewaja mnie oczy wieczorem czy w nocy na imprezie, ale krople aplikuje i jest ok Z czystym sumieniem moge polecic Eye Laser Center we Wro
__________________
Moj blog
Fejs
Anne Everbring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 02:07   #1406
sinuosity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 101
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cześć!

Przymierzam się od jakiegoś czasu do laserowej korekcji wzroku, ale z racji że 21 lat kończę za 3 miesiące to zaczęłam szukać na poważnie kliniki, w której mogłabym się temu poddać i opinii na temat różnych rodzajów zabiegów.

Ktoś mógłby polecić miejsce, gdzie fachowo się tym zajmą? Najbardziej interesuje mnie Poznań/Wrocław (o Wrocławiu już przeczytałam w ostatnich wpisach :P) Prosiłabym też o podanie ceny i rodzaju zabiegu. Mieliście po tym jakieś powikłania, sam zabieg był nieprzyjemny, kiedy widać było efekty?

Czy poddawaliście się temu zabiegowi z niedużą wadą wzroku? Ja mam -1,75 i -1,25, ale mój kierunek studiów może w przyszłości wiązać się z zawodem, gdzie okulary będą uciążliwe. Kiedyś marzyłam o okularach, ale po 9. latach ich noszenia zaczęłam dostrzegać coraz więcej zalet u nie-okularników

PS. Czy choroba tarczycy kogoś zdyskwalifikowała do zabiegu??
sinuosity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 19:38   #1407
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Hey,
Ja mam 26 lat, wadę wzroku na jednym oku-10,00 i na drugim -9,00.

Mam pytania:
1. Którą klinikę w Krakowie polecacie? (jestem z Brzeska)
2. Czy laserowa korekcja wzroku jest w części refundowana?
3. Jak długo czeka się na zabieg?
4. Czy przed zabiegiem trzeba zrezygnować z noszenia soczewek? Ile czasu - tydzień przed?
5. Możliwe jest, ze nie zredukują mi całkowicie wady wzroku?
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 00:01   #1408
Anne Everbring
Raczkowanie
 
Avatar Anne Everbring
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 92
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ale mi sie naklikalo ten sam post. Sorki! Czy jest ktos w stanie to usunac?
__________________
Moj blog
Fejs
Anne Everbring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 05:05   #1409
Today1976D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 28
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Hey,
Ja mam 26 lat, wadę wzroku na jednym oku-10,00 i na drugim -9,00.

Mam pytania:
1. Którą klinikę w Krakowie polecacie? (jestem z Brzeska)
2. Czy laserowa korekcja wzroku jest w części refundowana?
3. Jak długo czeka się na zabieg?
4. Czy przed zabiegiem trzeba zrezygnować z noszenia soczewek? Ile czasu - tydzień przed?
5. Możliwe jest, ze nie zredukują mi całkowicie wady wzroku?
Cześć.
Ja i siostra miałyśmy zabieg prawie rok temu -25.08.14r.
Ja miałam wadę -7 na każdym oku, a moja młodsza siostra coś w granicach -3.
Obie kupiłyśmy zabieg przez Gruppon bo wyszło nas około 1 tysiąca taniej za pare oczu niż bezpośrednio w klinice.
Robiłyśmy to w Lexum w Krakowie, teraz zmienili nazwę na inną bo dostałam smsa od nich, ale nie pamiętam na jaką. Ulica Zwierzyniecka zaraz przy Jubilacie.
Obie robiłyśmy u doktor Rakoczy - Gołdy, ale nie dlatego ze u niej akurat chciałyśmy ale ona nas kwalifikowała i tak zostało.
Po prawie roku obie jesteśmy bardzo zadowolone, bardzo rzadko kropimy oczy bo nie czujemy takiej potrzeby. Siostra mówi że nawet nie ma żadnych kropli, ja przeważnie kropię jeśli po demakijażu oczy czuję jakiś dyskomfort, ale mam w tej chwili krople Systane Ultra bo chyba jako jedne z niewielu mogą być używana aż pół roku od otwarcia. Mam je otwarte od 18 marca i jeszcze trochę zostało, więc naprawdę rzadko używam.
Ponieważ obie z siostrą bardzo podobnie dochodziłyśmy do siebie wydaje mi się że to kwestia genów, na pewno nie wieku bo jestem od niej starsza o 13 lat.
Obie jesteśmy BARDZO zadowolone, na początku jak zdarzały się chwilowe zaburzenia wzroku to wydawało mi się że to soczewka mi się przesunęła, a dopiero po chwili uśmiech na twarzy i świadomość że ich już nie noszę
Nosiłam przez 20 lat, od 18 roku życia więc długo.
Najlepiej poczytaj to forum od początku, ja też sama to sporo napisałam począwszy chyba od 2-3 dni po zabiegu. Wbrew pozorom przeczytanie całości nie zajmuje aż tak dużo czasu a naprawdę można sporo się dowiedzieć.
Ja osobiście BARDZO polecam i uważam że to jedna z lepszych decyzji w moim życiu.

---------- Dopisano o 06:05 ---------- Poprzedni post napisano o 05:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Today1976D Pokaż wiadomość
Cześć.
Ja i siostra miałyśmy zabieg prawie rok temu -25.08.14r.
Ja miałam wadę -7 na każdym oku, a moja młodsza siostra coś w granicach -3.
Obie kupiłyśmy zabieg przez Gruppon bo wyszło nas około 1 tysiąca taniej za pare oczu niż bezpośrednio w klinice.
Robiłyśmy to w Lexum w Krakowie, teraz zmienili nazwę na inną bo dostałam smsa od nich, ale nie pamiętam na jaką. Ulica Zwierzyniecka zaraz przy Jubilacie.
Obie robiłyśmy u doktor Rakoczy - Gołdy, ale nie dlatego ze u niej akurat chciałyśmy ale ona nas kwalifikowała i tak zostało.
Po prawie roku obie jesteśmy bardzo zadowolone, bardzo rzadko kropimy oczy bo nie czujemy takiej potrzeby. Siostra mówi że nawet nie ma żadnych kropli, ja przeważnie kropię jeśli po demakijażu oczy czuję jakiś dyskomfort, ale mam w tej chwili krople Systane Ultra bo chyba jako jedne z niewielu mogą być używana aż pół roku od otwarcia. Mam je otwarte od 18 marca i jeszcze trochę zostało, więc naprawdę rzadko używam.
Ponieważ obie z siostrą bardzo podobnie dochodziłyśmy do siebie wydaje mi się że to kwestia genów, na pewno nie wieku bo jestem od niej starsza o 13 lat.
Obie jesteśmy BARDZO zadowolone, na początku jak zdarzały się chwilowe zaburzenia wzroku to wydawało mi się że to soczewka mi się przesunęła, a dopiero po chwili uśmiech na twarzy i świadomość że ich już nie noszę
Nosiłam przez 20 lat, od 18 roku życia więc długo.
Najlepiej poczytaj to forum od początku, ja też sama to sporo napisałam począwszy chyba od 2-3 dni po zabiegu. Wbrew pozorom przeczytanie całości nie zajmuje aż tak dużo czasu a naprawdę można sporo się dowiedzieć.
Ja osobiście BARDZO polecam i uważam że to jedna z lepszych decyzji w moim życiu.
Ps.
Zapomniałam o innych Twoich pytaniach
2. Czy laserowa korekcja wzroku jest w części refundowana? - JA NIE MIAŁAM, POTEM ZŁOŻYŁAM WNIOSEK O ZWROT CZĘSCI DO PZU BO MAM TAM UBEZPIECZENIE GRUPOWE, ALE MI POWIEDZIELI ŻE ZWRACAJĄ GDY TO JEST NASTĘPSTWEM NW, ALBO RATUJE ŻYCIE, A ICH ZDANIEM TO BYŁA OPERACJA PLASTYCZNA BO TO TYLKO POPRAWIŁO MÓJ KOMFORT ŻYCIA. JESZCZE IM NIE ODPUŚCIŁAM, ALE NA RAZIE NIE MAM CZASU.
3. Jak długo czeka się na zabieg? - MY MIAŁYŚMY ZA PONAD MIESIAC OD KWALIFIKACJI, ALE DLATEGO ŻE TAK CHCIAŁBYŚMY BO JA NP. MIAŁAM WTEDY URLOP, ALE CZEKA SIĘ PEWNIE OKOŁO 1-2 TYGODNI, ZAWSZE MOŻESZ ZAPYTAC O KONKRETNY TERMIN JAKI CI PASUJE.
4. Czy przed zabiegiem trzeba zrezygnować z noszenia soczewek? Ile czasu - tydzień przed? - NAM POWIEDZIANO ŻE 2 TYGODNIE PRZED ZABIEGIEM, ALE JA NOSIŁAM SOCZEWKI PRZEZ 20 LAT I NIKT MNIE NIE WIDZIAŁ W OKULARACH WIEC DO PRACY CHODZIŁAM W SOCZEWKACH, A W DOMU W OKULARACH. MOJA SIOSTRA TEŻ TYLKO W DOMU.
5. Możliwe jest, ze nie zredukują mi całkowicie wady wzroku? - ZAWSZE JEST TAKA SZANSA, ALE NAM POWIEDZIANO ŻE IM WIĘKSZA (JAK W TWOIM WYPADKU I MOIM) TYM WIĘKSZA SZANSA NA REDUKCJE DO ZERA. JA I SIOSTRA MAMY W TEJ CHWILI CUDOWNE ZERO )))
PRZEZ KILKA MIESIECY PO ZABIEGU CZUŁYŚMY CZASEM ŻE COŚ SIE TAM JESZCZE DZIEJE - STABILIZUJE, ALE OD OKOŁO 2-3 JUŻ NIC TAKIEGO NIE CZUJĘ.
Najlepiej jak pójdziesz na wizytę to badaniach dowiesz się jaką metodę polecają.
W moich wpisach wczesniejszych pisałam dokładnie jak wyglądało badanie, a potem zabieg.
Today1976D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 19:40   #1410
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

To prawda, że przed badaniem kwalifikacyjnym też trzeba zrezygnować z soczewek? Na stronie jednej z klinik było tak napisane.
Bo przed zabiegiem to tak 2 tyg., ale przed badaniem?
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.