Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-08, 11:36   #61
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ale przecież autorka nie stosuje silikonów, więc to nie one jej szkodzą a być może właśnie ich brakuje w pielęgnacji

I zapewne to błąd, powinna je trochę nasilikonować, i tak by nie dopuściła do dalszego przesuszania , niszczenia. Jednak mimo wszystko , silikony troche chronią. Dla niektórych włosów nie są wskazane, a dla moich są wielkim zbawieniem bo mój włos kocha silikon. - oczywiście staram się nie przesadzać. I nie chodzi o to , że mam straszne wyniszczone, lecz włos jest cienki, podatny na uszkodzenia , a po silikonach wygląda o wiele lepiej . I wiem , że muszę się godzić na to.

Dość silne , częste nawilżanie, keratyną , jedwabiem, d-pantenolem , aloesem i wieloma innymi naturalnymi składnikami dodawanymi do odżywek d/s i b/s . Ja często stosuję takie zabiegi ponieważ farbuję włosy . I zawsze po takich zabiegach włos nie potrzebuje dużych ilości silikonu.


pozdrawiam
Polecam
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 11:43   #62
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

Ja zawsze stosuję silikony, jeśli uprzednio nakładam humekanty (które są potrzebne włosom suchym). Dzięki temu substancja czynna zostaje zamknięta przez emolient we włosie a nie oddaje całe nawilżenie otoczeniu Szczególnie teraz, kiedy w większości kraju wilgotność jest powyżej 85% a temperatura punktu rosy to często ok 20 stopni Nawet najzdrowsze włosy wymagają w takich warunkach szczególnej pielęgnacji, żeby nie wyglądać jak szopa. A włosy suche i puszące się bez zabezpieczenia emolientem nadają się tylko do schowania w kapelusz
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 14:30   #63
smoothly
Zakorzenienie
 
Avatar smoothly
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 283
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

pisałam, ze po myciu wstawię zdjęcie włosów.
mycie i wszystko według zasad CG.. ciekawe czy coś z tego wyjdzie, póki co nie doschły w 100% ale widzę ze dwa kołtuny, z którymi bede musiała walczyć, ale powstrzymam się od czesania.
dzisiaj czesałam tylko przed myciem i przy nakładaniu waxa.
na pierwszym zdjęciu widać jak się kołtunią.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF2074.jpg (176,3 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2072.jpg (147,7 KB, 40 załadowań)
smoothly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 16:01   #64
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

Moje włosy po umyciu wyglądają bardzo podobnie
Kiedy mi się zrobią kołtuny jak mam jeszcze wilgotne włosy to je delikatnie rozczesuję. I obowiązkowo sprężynkuję ile wlezie
Dopiero suchych nie czeszę.

Mam taki kolor ścian w pokoju jak ty i też białe meble
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 16:17   #65
smoothly
Zakorzenienie
 
Avatar smoothly
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 283
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Moje włosy po umyciu wyglądają bardzo podobnie
Kiedy mi się zrobią kołtuny jak mam jeszcze wilgotne włosy to je delikatnie rozczesuję. I obowiązkowo sprężynkuję ile wlezie
Dopiero suchych nie czeszę.

Mam taki kolor ścian w pokoju jak ty i też białe meble
czyli CG może pomóc? ;-)
ech, będę kombinowac i się uczyć co robić, czego nie, czego unikać ;-) ja swoje zwinęłam i w klamrę. ;-) szkoda tylko że tył nie chce się kręcić, chyba są za ciężkie, bo boki wycieniowane są całkiem przyzwoite jak na 1 raz.
i muszę przyznać, że w takim razie masz ładne meble i ładny pokój

Edytowane przez smoothly
Czas edycji: 2012-07-09 o 16:18
smoothly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 16:47   #66
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

Metoda CG u mnie się sprawdza
Powiem szczerze najlepsze efekty widzę kiedy rozplatam warkocz.
Jak tylko jestem w domu to go zaplatam, a wieczorem (kiedy nigdzie nie idę ) mam śliczne fale

___
W tamtym roku robiłam remont pokoju. Dwie ściany różowe, dwie fioletowe. Stare szare meble pomalowałam na biało i są 'prawie' jak nowe (farba schodzi ). Poza tym na ścianie wielkie zdjęcie Nowego Jorku. I ogólnie wszystkie ozdoby pod kolor.
Teraz sobie mieszkam w spełnionym marzeniu
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 16:58   #67
smoothly
Zakorzenienie
 
Avatar smoothly
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 283
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

wiec moze i u mnie sie sprawdzi !
w takim razie patrzę z nadzieją na moje włosy! )))
smoothly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 09:40   #68
Olinka9
Przyczajenie
 
Avatar Olinka9
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 16
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

Hej, Posiadaczki Pięknych Włosów, może macie jakiś pomysł albo metodę na utrwalenie loków
Niestet mam teraz, po obcięciu, włosy raczej krótkie, ale zauważyłam, że zaczynają znowu układać w gęste fale. Zaczęłam stosować maski i delikatnie myć, suszyć bez suszarki i efektem jest powrót do ich dawniejszego stanu...chociaż po katastrofie z inoą, to jeszcze daleka droga
Moje włosy są cienkie (kiedyś było ich dużo, teraz została połowa), ale po umyciu ładnie sie skręcają. Jednak kiedy wyschną (bez czesania i suszarki) znowu się rozprostowują, a ja pozwoliłabym im na loki
__________________
Znowu chcę mieć gęste, długie włosy
Olinka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 10:38   #69
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

Cytat:
Napisane przez Olinka9 Pokaż wiadomość
Hej, Posiadaczki Pięknych Włosów, może macie jakiś pomysł albo metodę na utrwalenie loków
Niestet mam teraz, po obcięciu, włosy raczej krótkie, ale zauważyłam, że zaczynają znowu układać w gęste fale. Zaczęłam stosować maski i delikatnie myć, suszyć bez suszarki i efektem jest powrót do ich dawniejszego stanu...chociaż po katastrofie z inoą, to jeszcze daleka droga
Moje włosy są cienkie (kiedyś było ich dużo, teraz została połowa), ale po umyciu ładnie sie skręcają. Jednak kiedy wyschną (bez czesania i suszarki) znowu się rozprostowują, a ja pozwoliłabym im na loki
A próbowałaś może tego:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...6&postcount=33
Ja to robię nawet na suchych włosach kiedy tylko mam czas.


Moja mama też kiedyś miała takie fale jak my. A że jej się marzyły loki to sobie zrobiła trwałą..
Ja tam jednak nie polecam takich drastycznych sposobów
Przede wszystkim trzeba o nie dbać
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 16:58   #70
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

Cytat:
Napisane przez Olinka9 Pokaż wiadomość
Hej, Posiadaczki Pięknych Włosów, może macie jakiś pomysł albo metodę na utrwalenie loków
Niestet mam teraz, po obcięciu, włosy raczej krótkie, ale zauważyłam, że zaczynają znowu układać w gęste fale. Zaczęłam stosować maski i delikatnie myć, suszyć bez suszarki i efektem jest powrót do ich dawniejszego stanu...chociaż po katastrofie z inoą, to jeszcze daleka droga
Moje włosy są cienkie (kiedyś było ich dużo, teraz została połowa), ale po umyciu ładnie sie skręcają. Jednak kiedy wyschną (bez czesania i suszarki) znowu się rozprostowują, a ja pozwoliłabym im na loki

Czym bardziej się dba o falowane włosy, tym bardziej odwdzięczają się pięknym skrętem . Tylko tak jak kolezanka pisze, trzeba odpowiednio o nie dbać. Wiem po sobie , że teraz dając im więcej odzywienia, olejowania, wszelkiego rodzaju maski domowej roboty- drożdzowa jest super - polecam , oczywiście wszystkie dobroci dla włosów - wcierki , ampułki proteiny, jedwabie itp . Link który podaje koleżanka jest godny polecenia .
Tak to jest , że te nasze włosy są niestety bardzo nieszcześliwe- delikatne, wrażliwe, kruche itp wymagające od nas bardzo starannej pielegnacji. Włos kręcony jest bardziej wrazliwy niż włos prosty. Ale warto o nie dbać , bo są piękniejsze niż proste. Kiedyś nagminnie je prostowałam szczotka, na szczęście nie prostownicą- ja je wyprostowałam a one po 2-3 godzinach i tak w swoją strone ten włos rządzi się swoimi prawami i powiem szczerze, że teraz nigdy bym nie chciała mieć prostych włosów, mimo , ze trzeba poświęcić im czas.
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 17:30   #71
Natt09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

Ojej, jak patrzę na te zdjęcia to jakbym widziała swoje włosy jeszcze z 3-4 miesiące temu. Trafiłam jednak do fajnej fryzjerki, u której zamówiłam sobie kosmetyki z serii affinage i muszę powiedzieć, że są naprawdę rewelacyjne. Jak je u niej kupowałam, to jeszcze nie były dostępne w PL, ale teraz już chyba są. Ja mam jeszcze prawie połowę, bo są mega wydajne.
Natt09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 18:06   #72
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Strasznie zniszczone włosy - proszę o pomoc! (foto)

Cytat:
Napisane przez Natt09 Pokaż wiadomość
Ojej, jak patrzę na te zdjęcia to jakbym widziała swoje włosy jeszcze z 3-4 miesiące temu. Trafiłam jednak do fajnej fryzjerki, u której zamówiłam sobie kosmetyki z serii affinage i muszę powiedzieć, że są naprawdę rewelacyjne. Jak je u niej kupowałam, to jeszcze nie były dostępne w PL, ale teraz już chyba są. Ja mam jeszcze prawie połowę, bo są mega wydajne.

a napisz cos więcej o tych kosmetykach? jakie zadanie spełniają ile kosztują itp i oczywiście jakie rezultaty , opisz sposób odbudowy włosów

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

http://www.affinage.com.pl/

to masz na myśli?
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.