Na suchą podrażnioną skórę- maślanka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-18, 21:01   #1
temptational
Raczkowanie
 
Avatar temptational
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 59
Question

Na suchą podrażnioną skórę- maślanka?


Sluchajcie mam ogromny problem
Oprócz tego, że mam skłonności do zaskórników (w strefie T) to moja cera szybko się przesusza, jest meeega wrażliwa.
Ostatnio zauważyłam, że właśnie zrobiła się sucha i pojawiły się okropne pryszcze-takie wypukłe i bolące na czole.. Byc moze to od hormonów bo w ogole biorę plastry i mam teraz sesje i tydzien temu (mimo że był 2 plaster) miałam upławy-myśle, że gorąco, stres itd no ale nie o tym :P
Kupiłam sobie czytając pozytywne komentarze, krem Zjai z serii Med Kuracja Nawilzajaca- Krem łagodzący podraznienia.
No i chętnie posmarowałam moją wyszuszoną, napiętą buzię.
No i co... Po parunastu minutach zaczęło mi się robić gorąco, poszłam do lustra i zobaczyłam że mam wypieki(była jeszcze lekka warstwa kremu)
zmyłam szybko-cała twarz czerwona (teraz oprocz pryszczy jest indianin :P)
Nie mam jakiegoś neutralnego nawilżacza, nivea mi się skończyła, a co innego nakładam to piecze.
Mama powiedziała, że najlepszym rozwiązaniem będzie maślanka
Co o tym sądzicie-czy załagodzi sprawe? A czy może jest taka dobra, że warto jej używać jako nawilżacza?
Mam nadzieje że przebrnełyscie przez wywód i pomożecie
__________________
Jeżeli masz kogoś, kto Cię kocha, daje Ci to setkę powodów by żyć

62-->60-->56-->55-->54->52-->51--> 50

od 17.02 nie dotykam twarzy
od 10.04 dieta
od 22.03 dbam o włosy
temptational jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 20:10   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Na suchą podrażnioną skórę- maślanka?

idz do dermatologa
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 15:13   #3
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Na suchą podrażnioną skórę- maślanka?

Podpinam się pod ten wątek, żeby nie śmiecić nowym.

Od kilku dni mam czerwone placki na twarzy. Takie czerwone, lekko wypukłe miejscami (jak wybroczyny), powleczone suchą skorupą. Tak czasem wygląda u mnie reakcja alergiczna na krem (może mnie nagle uczulić taki, którego używam od dawna). Problem jednak w tym, że odstawiłam WSZYSTKO (jedyne co robię teraz to myję twarzy i na wszelki wypadek zmieniłam produkt) a to jak było tak jest...
Do dermatologa na razie iść nie mogę, mam tak nawalone egzaminów, że nawet gotować przestałam, tylko siedzę i się uczę (no i czasem MUSZĘ wejść na Wizaż ).
Na początku próbowałam to wyciszyć Calmą Ziaji, potem ogórkową ziają, potem w przypływie rozpaczy jakimś Oriflame'owskim specyfikiem, który poleciła mi mama. No i A i jeszcze zwykłego ogórka na to dałam Ale też, ani nie poprawił ani nie pogorszył.
Od trzech dni nie nakładam niczego. Sytuacja jest jaka była.

Macie może jakiś sposób na wyciszenie tego? W środę mam egzamin, w piątek następny a w poniedziałek dwa kolejne. Chciałabym wyglądać na nich jak człowiek a nie jak nieudany eksperyment medyczny...

Edytowane przez 201604190949
Czas edycji: 2010-06-25 o 23:04
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.