dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-04, 20:03   #1
szpaczek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 50

dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??


czesc!
ostatnio zastanawiam sie z mezem co musi sie stac żeby ze stanu "chcemy miec dziec, ale jeszcze nie teraz" przejsc do stanu "chcemy teraz dziecko miec"?

Chcialabym bardzo zeby bylo w tym robieniu wiecej uczucia i milosci niz tylko obowiazku i zastanawiam sie jak to wyglada u innych kobiet, w innych zwiazkach?? Czy jest to w ogole mozliwe??

Jak to bylo u was?? Co sie stalo ze z biernej checi posiadania dziecki przeszliscie do aktywnego posiadania dzieci??
szpaczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 20:06   #2
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

ja chcę, ale kiedyś tam, w przyszłości...
w moim przypadku myślę, że to kwestia dojrzałości do podjęcia decyzji, że to już teraz, na razie jeszcze nie jestem gotowa mentalnie i psychicznie,
poza tym liczą się też względy zawodowe, wiem, że czeka mnie jeszcze jakieś pół roku do roku wyjazdów i dziecka mieć na razie nie mogę.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 20:11   #3
erika19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 121
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Gdy obudzi się w tobie silny instynkt macierzyński napewno będziesz wiedziała jak działać
erika19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 20:21   #4
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Jednym z pierwszych "objawow" jest zadawanie takich pytan
Teraz tylko odstawic tabletki, czy co tam uzywacie i juz
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 20:21   #5
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Cytat:
Napisane przez erika19 Pokaż wiadomość
Gdy obudzi się w tobie silny instynkt macierzyński napewno będziesz wiedziała jak działać


może się nie obudzić , skąd ta pewność?
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 21:03   #6
ainoh7
Rozeznanie
 
Avatar ainoh7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 717
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

ja nigdy nie chciałam miec dzieci. odeszłam od faceta ktory wyobrazął sobie ze za raz po slubie bedziemy miec trojke.... odeszłam powiem szczeze z tego własnie powodu. znalazłam faceta ktory "nigdy nie chce miec" jestesmy hajtnieci... pare lat po slubie i od jakiegos czasu hmm zartujemy a co by było gdyby... a jakby to było jak... niby zarty ale moze jednak cos w nas "peka"? niewiem bo na razie jeszcze nie chce choc czuje ze "rozsadkowo powinnam juz miec" powinnam sie zdecydowac albo wogole nie chce albo chce i mam. czuje ze to juz mój ostatni dzwonek....
__________________
moje ubranka na wymiane
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187039
wejdz i zobacz
i ksiązki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 21:11   #7
karo0408
Raczkowanie
 
Avatar karo0408
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 56
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

hmmm ja juz od dawna chce miec dzidziusia. pewnie wszystko indywidualnie przychodzi.
wczesniej bylam za mloda na dziecko,
teraz mam 21lat jestem mezatka i przed zajsciem w ciaze hamuje mnie tylko sytuacja materialna. chcialabym zapewnic dziecku wszystko co najlepsze, z drugiej strony nie chce czekac z ciaza do momentu kiedy bedziemy z mezem zarabiac krocie bo to moze nigdy nie nastapic.
z jednej strony chce a z drugiej sie boje, chociaz czuje sie juz na tyle dojrzala by zostac mama.
poniewaz oboje nie moglismy sie zdecydowac a oboje chcemy postanowilismy oddac sprawe losowi nasza "metoda antykoncepcji" jest stosunek przerywany. niech sie dzieje co chce
w sumie ciezko jest podjac decyzje ze to juz teraz. zawsze bedzie jakies ale
karo0408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-04, 21:55   #8
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

ja nie chciałam dzieci- bo studia, bo gdzie ja znajd eprace, bo nie było gdzie meiszkac, bo kto się zaopiekuje.

Pekło we mnie wszystko, ktoś m kiedyś tez powiedział,że nie miej jedneog dziecka- bo jedno dziecko to jak świeczka-, może zgasnąc. Koncze studia, biore ślub, chcemy isc z tZ na badania czy mamy szansze, czy nic nie stoi na drodze.

Chcemy sprobowac teraz, bo jak nie zrobimy teog, to np za 5 lat moze sie okazac, ze je zmarnowalismy, ze moze jakas choroba, ze moze nie mozemy, itd.
Jesęsmy młodzi, nawet jesli sie pojawia problemy mamy jeszcze sile je pokonac. bo taka jets prawda, ze człowiek z wiekiem robi sie wygodny.

Prosze mi zaraz nie pisac koemnatrzy- za co je utrzymasz, dziekcu trzeba zagwarantowac to siamto, trzeba miec gdzie mieszkac, etc. Oprocz pieniedyz potrzeba jescze checi i miłosci
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 22:04   #9
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

lemoorko ja się z Tobą zgadzam,bo teraz obecnie chciałabym mieć dziecko.Dzisiaj np widziałam młodą dziewczyne z brzuchem ze swoim facetem noi poczułam lekką zazdrość-pomyslałam eh,też bym chciała nosić w sobie dziecko.Tż twierdzi,że jeszcze nie teraz,jeszcze czas,choć jakiś czas temu to on chciał już mieć i pytał kiedy.No cóż ja szczerze powiedziawszy chciałabym mieć chociaż jedno dziecko do 30,mam teraz wzmozony instynkt macierzyński i jak widze jakieś dziecko to reaguje ojej ale fajne,czy też zwracam uwage na panie z brzuszkami.No,ale mam obawy,że zanim się tż zdecyduje to mi się odechce. bo do tanga trzeba dwojga.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 22:10   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Pekło we mnie wszystko, ktoś m kiedyś tez powiedział,że nie miej jedneog dziecka- bo jedno dziecko to jak świeczka-, może zgasnąc.
chyba nie zrozumialam tego "powiedzenia"

ze niby miec hurtownie ?
ze zrob sobie 2 lub 3 jak jedno zgasnie bedziesz miec rezerwowe?

przerazajace:-/

ja nigdy nie chcialam miec dzieci ,mam 1 ,podswiadomie wiedzialm ze bede je miala gdy poznalam Tż ,wiecej nie planuje .
nie mam instynktu ,nie rozczulam sie nad wozkiem,nie seplenie do spotkanym dzieci a ciezarowkom wspolczuje porodu i bolacych sutkow :-D

niestety jest wiecej rodzicow nie nadajacych sie na rodzicow niz ludzi ktorzy powinni miec dziecki.

Gadki ze dziecku przede wszytskim trzeba dac milosci i zainteresowanie owszem sprawdzaja sie ale tylko kiedy strona materilana jest zapewniona.
gdy nie ma kasy rzadko kiedy jest czas dla dziecka i kolko sie zamyka.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 22:10   #11
ushia
Zadomowienie
 
Avatar ushia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 802
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

lemoorka - nie przejmuj sie gadaniem - ja mialam pierwsze dziecko w wieku 22 lat, w samym srodku studiow - tak tez sie da
ushia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-04, 22:23   #12
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Ja szczerze powiedziawszy też chyba czekam tylko na odpowiednią sytuację materialną. Chciałabym wszystko ładnie poukładać: mieszkanie, mąż, praca a potem dzidziuś. CZasem się zastanawiam, kiedy będzie taki moment, kiedy uznam że to JUŻ, że już mam odpowiednio na koncie, odpowiedni metraż i odpowiedni moment. Ciekawe.

Lemoorka, to powiedzenie z dzieckiem świeczką jest przerazajace i strasznie niefortunna metafora.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 23:03   #13
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

to jakoś samo przychodzi, u mnie właśnie pojawił się ten czas, gdy wszystko w miarę poukładane, pewne rzeczy , które były przeszkodą mają się ku końcowi i zaczyna się myślenie, że może by tak teraz. I ta myśl nie jest już przerażająca ani przerastająca ale zaczyna być normalna.
CHoć nie mogę powiedzieć, że działa u mnie silny instynkt macierzyński. Raczej świadomość ile mam lat i że już czas bo przecież generalnie chcę mieć dzieci. I lubię porządek w życiu i robienie rzeczy o właściwej porze. W tym kontekście możemy już przystąpić do dzieła!
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 00:32   #14
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Ja chcialam tylko dopisac do tego wątku, tak poprostu chociaz, nie planuje narazie dziecka, to chcialam tylko napisac, iż moment kiedy osiągnę moją upragnioną pozycję zawodową i będę mieć dzidziusia będzie dla mnie największym szczęściem na świecie i poczuję się prawdziwie spełnioną, dojrzałą kobietą.
Wszystkie moje wysilki, na studiach, podporzadkowuje tym 2 celom i wiem, że kiedyś się spełnią i że będę bardzo dobrym prawnikiem i wspaniałą mamusią
A instynky macierzyński czuję już od wielu lat. Mam 19 lat.

Pozdrawiam,
Joline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 00:37   #15
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
może się nie obudzić , skąd ta pewność?
no wlasnie,ja jakos nie mam
Wiec nie wiem co sie wtedy dzieje ,ale to ciekawe niby naturalny instynkt ale nie kazdy jest nim obdarowany
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 07:39   #16
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
chyba nie zrozumialam tego "powiedzenia"

ze niby miec hurtownie ?
ze zrob sobie 2 lub 3 jak jedno zgasnie bedziesz miec rezerwowe?

przerazajace:-/

ja nigdy nie chcialam miec dzieci ,mam 1 ,podswiadomie wiedzialm ze bede je miala gdy poznalam Tż ,wiecej nie planuje .
nie mam instynktu ,nie rozczulam sie nad wozkiem,nie seplenie do spotkanym dzieci a ciezarowkom wspolczuje porodu i bolacych sutkow :-D

niestety jest wiecej rodzicow nie nadajacych sie na rodzicow niz ludzi ktorzy powinni miec dziecki.

Gadki ze dziecku przede wszytskim trzeba dac milosci i zainteresowanie owszem sprawdzaja sie ale tylko kiedy strona materilana jest zapewniona.
gdy nie ma kasy rzadko kiedy jest czas dla dziecka i kolko sie zamyka.

Zgasnie, nie chodzi o rezerowe. Zawsze umiesz tak coś zinterpretowac, że szok w trampkach. Sama jestem ejdynaczka i wiem o co chodziło. Moj tz ma rodzenstwo i tez wie. Jak sie jest jedynakiem jest sie jedynym jak palec. Oczywiscie daje sie wsyztsko dziecku, zaznałam to ptasie mleczko, ale siedzisz w domu sama jak palec. Przyjaciele sa, al tez nie zawsze.

Nie hurtowo, chcemy mieć dwoje, stać mnie na razie 1. Skoro się i jedno wychowa, to sie drugie wychowa.
Nie chce zrobic patologii i namnozyc sie, wiem c,o jets potrzebne dziekcu. Wkoncu nadal nim dla swojej mamy jestem


Nie rozczulam się, nie siedze na non stop na i forach o macierzynstwie. Bo powiem szcezrze,ze do konca nie odpowiada mi tam klimat i slowo "zasasolkowałas".

Dobrze Paula,ze Ty mialas ukonczone studia jak urodzilas.....
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 08:17   #17
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Aktualnie nie pozostaję w związku, ale...
Raz jeden poczułam, że chcę mieć dziecko.
Po prostu spotkałam odpowiednią osobę i odezwał się instynkt.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 08:18   #18
to ja magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 327
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Jak mam dwójkę dzieci. Pierwsze "wpadkowe". Początkowo panika - brak własnego mieszkania, studia, itp. obawy. Potem dzika radość i jakas taka pewność, że przecież jestesmy młodzi, zdrowi, mamy siebie, więc damy radę. No i dalismy.

Potem drugie. Kilka lat później. Już zaplanowane, we własnym mieszkaniu, kredyt spłacony, stabilna (jak sie wydawało) sytuacja zawodowa. No i bardzo, bardzo chcielismy być większą rodziną. Przestaliśmy się zabezpieczać i kilka tygodni później już wiedzielismy, że jestem w ciąży.
Tak więc synek jest owocem miłości i młodości a córcia - miłości i rozsądku.

Istyntktu macierzyńskiego i cierpliwości mam tyle, że starczyłoby na kilkoro dzieci. I prawdę mówiąc (choć w dzisiejszych czasach może brzmieć to jak herezja), czasami żałujemy że nie zdecydowalismy się na trzecie.
to ja magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 08:48   #19
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

A ja chcę już. Po prostu pewnego dnia zaczęłam wchodzić na nasze podfroum mausiowe. Właśnie z TŻ nad tym "pracujemy"
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-05, 09:40   #20
Natalyah
Raczkowanie
 
Avatar Natalyah
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 102
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Kurczę, u mnie chyba nigdy się nie odezwie ten instynkt. Im jestem starsza, tym mniej chcę mieć dzieci, tym więcej rozumiem, tym bardziej poznaję trudy życia, problemy, kłopoty, tym mniej widzę szans na mieszkanie z łazienką itp. Nie wiem dlaczego. Dodam, że od 3 lat jestem szczęśliwą mężatką. No cóż, chyba nie każdy jest stworzony do rodzenia dzieci.
Natalyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 09:50   #21
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Cytat:
Napisane przez Natalyah Pokaż wiadomość
Kurczę, u mnie chyba nigdy się nie odezwie ten instynkt. Im jestem starsza, tym mniej chcę mieć dzieci, tym więcej rozumiem, tym bardziej poznaję trudy życia, problemy, kłopoty, tym mniej widzę szans na mieszkanie z łazienką itp. Nie wiem dlaczego. Dodam, że od 3 lat jestem szczęśliwą mężatką. No cóż, chyba nie każdy jest stworzony do rodzenia dzieci.


ja już to pisałam, człowiek z wiekiem staje się wygodny, młodemu jeszcze się chce
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:00   #22
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

U nas było gdybanie m.in. ze względu na sytuację materialną (zawsze mnoże być lepiej) i takie-chcenie- ale...
I okazało się,że spodziewamy się dziecka.
I wszystko się wywróciło do góry nogami.
W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie było już gdybania dyskusji o priorytetach, wszystko znalazło się na swoim miejscu.


Z drugiej strony to zawsze wiedziałam, że macierzyństwo jest dla mnie
uwielbiam dzieci
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:23   #23
olbka
Zadomowienie
 
Avatar olbka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z pięknego miasta :)
Wiadomości: 1 342
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

ja tez juz strasznie chce... i niby zdaje sobie sprawe z kiepskawej sytuacji materialnej, wlasnie kupujemy mieszkanie, bierzemy je na kredyt, w przyszlym roku slub... Ale sa tekie momenty, ze mam ochote krzyczec, to to juz, ze ja chce, ze przeciez i tak damy rade, nawet jak bedziemy mieszkac gorzej, to rodzina jest najwazniejsza... a ja przeciez bede kochac najbardziej na swiecie...

Moj TZ wychodzi zalozenia, ze jestem w goracej wodzie kapana, ze musimy sobie wszystko poukladac... A we mnie rosnie frustracja. Bo zawsze bedzie cos. Zawsze jakis nowy cel. A ja po prostu wiem, ze on sie boi ojcostwa i tyle... chociaz ma 29 lat.

Ja juz pod tym wzgledem zaczynam sie zalamywac powoli... przychodza mi do glowy juz takie desperackie mysli zeby po cichu odstawic tabletki, ale to bedzie cholernie nie fair i nie zrobie mu tego.

No i chodzi za mna paniczny strach, ze jestem bezplodna, nie wiem, dlaczego...;(
__________________
Nadzieja umiera ostatnia...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5supjyv0nppsj9.png

Kasia
olbka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:27   #24
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Ja nie chcę, nie potrafię wyobrazić sobie tego jako szczęścia. Nie znajduję potrzeby, żadnych jasnych stron, więc sama jestem ciekawa, co popycha kobiety do chęci posiadania dzieci. W zasadzie dla mnie ciąża/dziecko, to pewnego rodzaju wyrok.
Próbowałam patrzeć na to z każdej strony i nie widzę żadnych plusów w macierzyństwie.
Spotkałam kolegę, powiedział, że "będą robić bachora, żona nie chce, ale ma już 35 lat, więc z rozsądku, żeby mieć z głowy".
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:36   #25
madzia686
Raczkowanie
 
Avatar madzia686
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 438
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Ja bym chciała mieć dziecko ale gdybym miała warunki do jego utrzymania i wychowania a na razie takich nie posiadam więc uważamy
W każdym razie odezwał się we mnie instynkt macierzyński a zawdzięczam do koleżankom ktore pozachodziły w ciążę, naoglądałam się zdjęć bobasów i tak mnie naszło...
madzia686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 13:33   #26
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Ja jakos nie chce dziecka. Mysle o dziecku tylko w kategoriach - co bedzie w przyszlosci, jak mi sie zachce, ale biologia juz nie wydoli.
TŻ uwaza, ze na dziecko zdecydowalby sie tylko w komfortowej sytuacji materialnej.
Takze u nas nie ma parcia na ten temat.
Co innego ewentualne babcie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 13:52   #27
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Właśnie, kwestia rodziny... ani ja, ani TZ nie mamy z tej strony parcia. Moja matka ujęła to mniej więcej tak:
Nie rób sobie dziecka, jestem za młoda na bycie babcią, poza tym nie chce mi się tym zajmować, mam lepsze rzeczy do roboty.
Jego rodzice dawno temu zrezygnowali i jak najbardziej akceptują, że wnuków nie będzie.
TZ jest z wpadki, ja "bo koleżanki miały", więc instynkt mamy chyba po rodzicach
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 13:55   #28
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Cytat:
Napisane przez szpaczek1 Pokaż wiadomość
ostatnio zastanawiam sie z mezem co musi sie stac żeby ze stanu "chcemy miec dziec, ale jeszcze nie teraz" przejsc do stanu "chcemy teraz dziecko miec"?
A ja zastanawiam się co musi sie stać, aby przejść ze stanu "nigdy nie chcemy dzieci" do stanu "chcemy dzieci, ale jeszcze nie teraz"
Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
Wiec nie wiem co sie wtedy dzieje ,ale to ciekawe niby naturalny instynkt ale nie kazdy jest nim obdarowany
Ja słyszałam, że u każdego jest i wcześniej czy później sie budzi, a te osoby, u których się obudził później nigdy nie przyznają się, że sie obudził
Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Prosze mi zaraz nie pisac koemnatrzy- za co je utrzymasz, dziekcu trzeba zagwarantowac to siamto, trzeba miec gdzie mieszkac, etc. Oprocz pieniedyz potrzeba jescze checi i miłosci
Jak nie ma chęci posiadania dziecka, wychowania go i miłości, to żadne pieniądze nie zrekompensują tego braku... bo dziecko trzeba wychować (miłość, troska, dbałość na każdym polu, czułość...), a nie wyhodować poprzez zapewnienie odpowiednich warunków ekonimicznych.
Proszę tego opatrznie nie zrozumieć tylko
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 14:01   #29
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Ja nie chcę, nie potrafię wyobrazić sobie tego jako szczęścia. Nie znajduję potrzeby, żadnych jasnych stron, więc sama jestem ciekawa, co popycha kobiety do chęci posiadania dzieci. W zasadzie dla mnie ciąża/dziecko, to pewnego rodzaju wyrok.
Próbowałam patrzeć na to z każdej strony i nie widzę żadnych plusów w macierzyństwie.
mysle dokladnie tak samo.
dla mnie to strata czasu, zyje tylko raz wiec chce spełnic w zyciu swoje marzenia/ pragnienia....chce byc wolna
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 14:19   #30
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: dzieci - co się dzieje ze czlowiek chce miec dzieci??

[1=881a135baa34e075ff271ac 6ad77e43317518c11;7451628]mysle dokladnie tak samo.
dla mnie to strata czasu, zyje tylko raz wiec chce spełnic w zyciu swoje marzenia/ pragnienia....chce byc wolna[/quote]
Jeszcze coś mi przyszło do głowy, to brzydkie, ale często używane określenie - ogon.
Nie chcę musieć być np zdrowa, czy sprawna, bo dziecko. Chce móc zaryzykować w jakimś sporcie ekstremalnym, gdzie mogę się połamać, mając dziecko nie mogłabym, bo kto się nim zajmie. Bo muszę być odpowiedzialna, bo muszę dla niego żyć, bo co się z nim stanie jak mu matki zabraknie, chuchać na siebie i dmuchać.

hihi mnie się widzi, że od "nie chcę" do "chce" prowadzi pewna chemia w organizmie, absolutnie przez nas nie kontrolowana.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.