Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 część V - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-04, 18:31   #991
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Ja tez smarowalam czystą lanolina akurat mialam z medeli, świetna jest, uzywalam pierwsze 2 tygodnie teraz już nie ma potrzeby
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 18:48   #992
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
A zmywasz ja potem? Bo ja też mam i smaruje. Położna mówi ze to ładnie uelastycznia brodawki.
Czasem lekko ścieram, ale nie trzeba, tak jest napisane na opakowaniu.
Ja mam próbki lanoliny z lansinoha. Już mi się kończą, muszę kupić. Ale tak myślę o kremie na brodawki, który kiedyś tu polecałyście - tylko jak on się nazywał?
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 18:55   #993
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Dziewczyny ciągle was podczytuje. Ja jako mama czuje się bardzo dobrze w tej roli. Też miewam gorsze dni kiedy nie wierzę w siebie, ale trzeba iść na przód dla naszych maluszków.
Co do bolących sutek to mi bardzo pomaga bepanthen maść. A z tymi sutkami to fakt wielkie są i ciągną się jak guma do żucia
Polecam wam też wietrzenie piersi, ją ciągle z jedną odsłoniętą chodzę i grubo posmarowaną maścią.
Od dzisiaj jestem sama bo TŻ poszedł już do pracy. Nie wiem jak na spacer jutro pójdę, bo mieszkam na drugim piętrze i nie wiem czy dam radę z wózkiem. A wy jak sobie radzicie?
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 19:06   #994
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez frida26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ciągle was podczytuje. Ja jako mama czuje się bardzo dobrze w tej roli. Też miewam gorsze dni kiedy nie wierzę w siebie, ale trzeba iść na przód dla naszych maluszków.
Co do bolących sutek to mi bardzo pomaga bepanthen maść. A z tymi sutkami to fakt wielkie są i ciągną się jak guma do żucia
Polecam wam też wietrzenie piersi, ją ciągle z jedną odsłoniętą chodzę i grubo posmarowaną maścią.
Od dzisiaj jestem sama bo TŻ poszedł już do pracy. Nie wiem jak na spacer jutro pójdę, bo mieszkam na drugim piętrze i nie wiem czy dam radę z wózkiem. A wy jak sobie radzicie?
Ja mieszkam na 1 piętrze, i Tz codziennie znosi rano wozek a wieczorem wnosi go do góry na pół piętro i tak sobie jakos radzimy
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 19:32   #995
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Ja ramę trzymam w aucie i schodzę tylko z gondola. Ale i tak jest ciężka i mało to wygodne.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 19:37   #996
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Hej!
Na bolace sutki uzywalam masci maltan. Super jak dla mnie.

Cynamon u nas bieganie z wozkiem na 4 pietro... takze tego..

Ooo widze ze ostatnie maluszki dolaczaja do nas. Powodzenia!!


Dziewczyny ktory linomag jest dobry do smarowania posladkow?

Pisalyscie tez o wargach sromowych u dziewczynek. Mi polozna kazala czyscic te biala maz... juz sama nie wiem.


Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 19:46   #997
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Ja mam Maltan na brodawki właśnie i zwykła wqzelinke ze szpitala. W szpitalu miałam ranki na skutkach i Maltanu położna nie polecała bo ma jakiś składnik nie za bardzo na poranione sutki.

Aasik tak biała maź lekko przecierać ale wszystkiego nie wyciągać.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-04, 20:17   #998
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Czesc dziewczyny,

wpadam tylko na chwilę, bo u nas ostatnio kiepsko.
Dostałam zapalenia lewej piersi, nad ranem ból niesamowity, dreszcze, drgawki, gorączka, ból mięśni.
Ale nie to było najgorsze, najgorsze ze przez to praktycznie straciłam pokarm w obu piersiach...
Dostałam antybiotyk na szczęście taki przy którym można karmić ale pokarmu u mnie jak na lekarstwo.. Na wszelki wypadek kupiliśmy mm, ale ja mam prawie depresję z powodu tej małej ilości pokarmu
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 20:21   #999
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

agne19s kciuki!! Chociaż pewnie już po wszystkim
__________________
02.11.2012
09.03.2015 II kreski
13.11.15 Ola 2790g, 49cm
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 20:30   #1000
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Mnie też bolą sutki po karmieniu, ale smaruje wtedy lanolina i to przynosi ulgę Mam kapturki w domu, ale jeszcze ani razu ich nie użyłam.
ja probowalam kapturkow ale niestety nie leci mi przez nie, jakos mało ssie chyba.

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Mnie trochę bolą jak mała zasysa, później juz nie, i też mam jedną pierś wrazliwsza, mała mi tak suty wyciągnęła ze ich nie poznaje, stercza na 2 cm

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Mam samotny wieczór z dwójką dzieci, Tz na wigilii pracowniczej eh:/
mi tez tak sterczą... czy one potem wroca do normalnosci ?
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 20:35   #1001
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Wonderka u mnie jak polozna zobaczyla ranke na sutku to polecila wlasnie maltan, ze niby bezpieczna, szybko goi i dziecko spokojnie moze pic z cyca bez zmywania.
Ehh widac kazdy ma jakies swoje ulubione produkty, ktore poleca.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-04, 21:05   #1002
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,

wpadam tylko na chwilę, bo u nas ostatnio kiepsko.
Dostałam zapalenia lewej piersi, nad ranem ból niesamowity, dreszcze, drgawki, gorączka, ból mięśni.
Ale nie to było najgorsze, najgorsze ze przez to praktycznie straciłam pokarm w obu piersiach...
Dostałam antybiotyk na szczęście taki przy którym można karmić ale pokarmu u mnie jak na lekarstwo.. Na wszelki wypadek kupiliśmy mm, ale ja mam prawie depresję z powodu tej małej ilości pokarmu
Olilina ten pokarm wróci. Masz laktator? Pracuj nim, nawet jeśli nic nie leci. Ja kilka dni pracowałam laktatorem i było pusto. Ani kropli. Teraz zalewam małą mlekiem. Nawet nie mogłam małej w trakcie tego braku pokarmu przystawic dla stymulacji bo ja denerwowała pusta pierś strasznie.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 22:45   #1003
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez frida26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ciągle was podczytuje. Ja jako mama czuje się bardzo dobrze w tej roli. Też miewam gorsze dni kiedy nie wierzę w siebie, ale trzeba iść na przód dla naszych maluszków.
Co do bolących sutek to mi bardzo pomaga bepanthen maść. A z tymi sutkami to fakt wielkie są i ciągną się jak guma do żucia
Polecam wam też wietrzenie piersi, ją ciągle z jedną odsłoniętą chodzę i grubo posmarowaną maścią.
Od dzisiaj jestem sama bo TŻ poszedł już do pracy. Nie wiem jak na spacer jutro pójdę, bo mieszkam na drugim piętrze i nie wiem czy dam radę z wózkiem. A wy jak sobie radzicie?
Ja mieszkam na parterze, wózek mam w domu, więc nie muszę go dźwigać. Za to się namecze na spacerze, bo wychodzę razem z psem, a mój pies strasznie ciągnie, także muszę go trzymać na krótkiej smyczy.





Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,

wpadam tylko na chwilę, bo u nas ostatnio kiepsko.
Dostałam zapalenia lewej piersi, nad ranem ból niesamowity, dreszcze, drgawki, gorączka, ból mięśni.
Ale nie to było najgorsze, najgorsze ze przez to praktycznie straciłam pokarm w obu piersiach...
Dostałam antybiotyk na szczęście taki przy którym można karmić ale pokarmu u mnie jak na lekarstwo.. Na wszelki wypadek kupiliśmy mm, ale ja mam prawie depresję z powodu tej małej ilości pokarmu
Współczuję... Trzymaj się! Oby laktacja szybko wróciła do normy
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 23:38   #1004
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Olilina, jeszcze raz bo mi zezarlo odpowiedz :-I moze to chwilowy kryzys laktacyjny? sprobuj pobudzic laktacje laktatorem.

Pytalas tez o szczepienia. 5w1 i pneumo sa darmowe dla dzieci urodzonych przed 37 tc LUB z waga ponizej 2500. Z ciekawosci, bo nie pamietam: Twoja jest z ktorego tygodnia?
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 00:05   #1005
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Dzięki dziewczyny

WONDERKA laktatorem właśnie nic nie leci
Przystawiam mala ale ona jak nie leci rezygnuje i przysypia.
Serio moje dziecko dałoby się zagłodzić.

JOYCE SKY u nas był 37tc skończony tylko waga poniżej 2500g.

Właśnie wybudziłam mala na karmienie ale je tylko jak jej samo zacznie lecieć a teraz samo rzadko leci
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 03:13   #1006
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

No to wszystkie się rozpakowałyśmy Przenosimy sie już na odchowalnie czy kończymy ten wątek?
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 03:40   #1007
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

No wlasnie nie wiem jakie sa wizazowe zwyczaje - czy sie konczy watek czy od razu na odchowalnie
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 05:42   #1008
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Olilina u mnie nic nie leciało. Zero null ale pompuj to wróci. U mnie wróciło.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 06:08   #1009
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

szybko opisze wam szybko porod. o 4 napisalam ale sie nie dodal. tak wiec od rana byla kroplowka o.14 odeszly wody. do 16:30 mialam pelne rozwarcie. glowka caly czas sie cofala. zaczelismy przec ale ona schodzila i wchodzila. bole z kregoslupa nie do opisania tym bardziej ze kazde jego zejscie jechalo mi po kregoslupie. skurcze zaczely sie wyciszac wiec dostalam kroplowke ale przerwa miedzy skurczami byla za dluga. parlam na stojaco. lekarz 3razy kladl mi sie na brzuch ale niestety nic . wkoncu decyzja cc. i wtedy kroplowka zaczela dzialac. bol ogromny przy skurczu a nie moglam juz przec zeby sobie ulzyc. okazalo sie ze bruno caly czas mial glowke przyciagnieta do klatki zamiast wychodzic przez kanal nosem to.on pchal potylice. lekarz mowil ze bardzo trudne ulozenie. raczej nie dla pierwiastki. teraz jestem juz po pionizacji. rana ciagnie jak nie wiem. wygladam strasznie. naczynka od parcia popekane no ale mam juz to za.soba
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-05, 06:58   #1010
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

WONDERKO jaki masz laktator ręczny czy elektryczny?
Z jaką częstotliwością odciągałaś i co ile godzin?
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 07:04   #1011
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Agnes dobrze ze juz po Gratulacje, bylas bardzo dzielna!
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 07:58   #1012
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

olilina ja laktatorem w 2 dni od ani kropli doszłam do nawału- co 3 godziny serię 7-5-3 polecam
agne19s gratuluję! Ciężki poród miałaś, ale juz po wszystkim szybko Cie spionizowali, mnie po prawie dobie dopiero :/ Ale może dlatego się tak dobrze czułam...
__________________
02.11.2012
09.03.2015 II kreski
13.11.15 Ola 2790g, 49cm
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 08:04   #1013
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Dziewczyny ja tak laktatorem pobudziłam laktację na początku jak byłyśmy w szpitalu.
Przeszłam już też kryzys laktacyjny i jakoś wyszłyśmy z niego, ale teraz jest jakoś inaczej, jakby coś się zblokowało:/ może to przez mój stres bo strasznie mnie to zdołowało, że tyle razy już walczyłam o kp i zawsze jak już jesteśmy na dobrej drodze, jakiś kop w tyłek
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 08:17   #1014
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Olilina lovi prolactis elektryczny, po Każdym karmieniu pompowalam co trzy godziny. Mała miałam blisko albo i nie, to u mnie nie miało znaczenia. Metoda jak fasterka 753. Teraz jak mam zbyt pełne piersi to tez odciągam.

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Olilina tak to jest stres, trzeba odpuścić, wiem ze to trudne ale spróbuj.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 08:21   #1015
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
szybko opisze wam szybko porod. o 4 napisalam ale sie nie dodal. tak wiec od rana byla kroplowka o.14 odeszly wody. do 16:30 mialam pelne rozwarcie. glowka caly czas sie cofala. zaczelismy przec ale ona schodzila i wchodzila. bole z kregoslupa nie do opisania tym bardziej ze kazde jego zejscie jechalo mi po kregoslupie. skurcze zaczely sie wyciszac wiec dostalam kroplowke ale przerwa miedzy skurczami byla za dluga. parlam na stojaco. lekarz 3razy kladl mi sie na brzuch ale niestety nic . wkoncu decyzja cc. i wtedy kroplowka zaczela dzialac. bol ogromny przy skurczu a nie moglam juz przec zeby sobie ulzyc. okazalo sie ze bruno caly czas mial glowke przyciagnieta do klatki zamiast wychodzic przez kanal nosem to.on pchal potylice. lekarz mowil ze bardzo trudne ulozenie. raczej nie dla pierwiastki. teraz jestem juz po pionizacji. rana ciagnie jak nie wiem. wygladam strasznie. naczynka od parcia popekane no ale mam juz to za.soba
O kurde. Poród ciężki bardzo. Ale już to za Wami
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 08:32   #1016
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Poszukam info o kubeczku i popytam doradcy laktacyjnego. Mam blokadę żeby dać cokolwiek innego niż cyc.
Kubeczek jest bardzo bezpieczny - moja polożna od laktacji poleca.



Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Czy wasze maluszki Spędzają czas same? Nie wiem jak myśl sformułować, moja coraz mniej śpi i nakarmie ja, przewine, znowu cycek i ona jakby zasypia to ja kładę do bujaczka a tam oczy jak pięć złotych ale nie placze. Leży sobie, gugla i steka i czasem zaśnie a czasem zaplacze
Nasz Młody tylko je i śpi. Czasem ma czas czuwania - tak jak piszesz - patrzy się, rusza łapkami.

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
wody odeszly
Powodzenia

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
cześć ! długo się nie odzywalam ale co chwile coś wychodziło, i nie miałam już sił. siedziałam w tym szpitalu i ryczałam, bo chciałam już być w domu. w końcu dzisiaj nas wypuścili - pierwsza podróż za nami

zaczynam mieć problem z karmieniem - sutki bolą mnie okropnie, do tego małą jak przystawiam to possie 5 min i śpi - odstawie ją do lóżeczka a po 30 min kwęk. w nocy nie spałam do 4.. dopiero jak ją dokarmiłam butelką to usnęła i spała do rana.. na cycu zaraz śpi i sobie nie poje :/ nie wiem jak temu zaradzić.. kupiłam mleko modyfikowane na noc, jakby dziś znowu tak było to chyba będę skazana dawać jej na noc z butelki mleko, przynajmniej tak soie poje i śpimy.
Obstawiam, że może być źle przystawiona (za plytko). Co do zasypiania - jeśli zależy Ci na wyłącznym kp - sprawdź, czy ssie efektywnie. Jeśli tak i przyrasta na wadze, te 5 minut może wystarczyć. Z metod budzenie - laskotanie, stymulowanie pod bródką - trzeba szukać.

Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
Nam też się zaczął maraton. We wtorek byłam u pediatry osiedlowe i te szczepienia robiliśmy, dzisiaj pediatra z medicover i wzięłam skierowanie na usg bioderek i jeszcze w przyszłym tygodniu robimy usg głowy żeby skontrolować po tym wylewie śródczaszkowym.
Niby wiem w teorii jak małą prawidłowo przystawiać, naoglądałam się filmików i szkiców i co z tego? Ona nie otwiera tak szeroko buźki i normalnie tak mi ściska brodawki dziąsełkami, że chce mi się płakać. I powiem Wam, że przez kapturki (mam medela rozm. s) też mnie boli!
Trzymam kciuki za usg - oby wszystko było ok.

Z karmieniem piersią mam.ten sam problem. Mogę przystawiac prawidłowo po 20 razy i Młody swoje. Czasami bawi się piersią i to dopiero masakra.


Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Czasem lekko ścieram, ale nie trzeba, tak jest napisane na opakowaniu.
Ja mam próbki lanoliny z lansinoha. Już mi się kończą, muszę kupić. Ale tak myślę o kremie na brodawki, który kiedyś tu polecałyście - tylko jak on się nazywał?
Używam Maltanu - jest ok, ale nie ma u mnie jakichś wybitnych zdolności łagodzący ból.


Cytat:
Napisane przez frida26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ciągle was podczytuje. Ja jako mama czuje się bardzo dobrze w tej roli.
Od dzisiaj jestem sama bo TŻ poszedł już do pracy. Nie wiem jak na spacer jutro pójdę, bo mieszkam na drugim piętrze i nie wiem czy dam radę z wózkiem. A wy jak sobie radzicie?
My jeszcze nie chodzimy na spacery - wózek będę zostawiać albo w bagażniku auta, albo na polpietrze. Chcę wypróbować chustę - będzie łatwiej ze spacerami.


Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,

wpadam tylko na chwilę, bo u nas ostatnio kiepsko.
Dostałam zapalenia lewej piersi, nad ranem ból niesamowity, dreszcze, drgawki, gorączka, ból mięśni.
Ale nie to było najgorsze, najgorsze ze przez to praktycznie straciłam pokarm w obu piersiach...
Dostałam antybiotyk na szczęście taki przy którym można karmić ale pokarmu u mnie jak na lekarstwo.. Na wszelki wypadek kupiliśmy mm, ale ja mam prawie depresję z powodu tej małej ilości pokarmu
Zdrowiej... Czy możesz karmić z tej chorej piersi? Czasami to pomaga - chodzi o stymulację. Ciepła kąpiel lub okłady na biust też dużo dają. Trzymam kciuki

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
szybko opisze wam szybko porod. o 4 napisalam ale sie nie dodal. tak wiec od rana byla kroplowka o.14 odeszly wody. do 16:30 mialam pelne rozwarcie.
Dzielna jesteś - bardzo trudny poród. Szybkiego powrotu do formy


Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja tak laktatorem pobudziłam laktację na początku jak byłyśmy w szpitalu.
Przeszłam już też kryzys laktacyjny i jakoś wyszłyśmy z niego, ale teraz jest jakoś inaczej, jakby coś się zblokowało:/ może to przez mój stres bo strasznie mnie to zdołowało, że tyle razy już walczyłam o kp i zawsze jak już jesteśmy na dobrej drodze, jakiś kop w tyłek
Ze stresem ja Cię dobrze rozumiem, bo u mnie przez pobyt w szpitalu i problemy zdrowotne malucha mojego mleka jest mało. A kiedy teraz latamy po lekarzach, nie zawsze mam czas na stymulację laktatorem.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 08:32   #1017
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,

wpadam tylko na chwilę, bo u nas ostatnio kiepsko.
Dostałam zapalenia lewej piersi, nad ranem ból niesamowity, dreszcze, drgawki, gorączka, ból mięśni.
Ale nie to było najgorsze, najgorsze ze przez to praktycznie straciłam pokarm w obu piersiach...
Dostałam antybiotyk na szczęście taki przy którym można karmić ale pokarmu u mnie jak na lekarstwo.. Na wszelki wypadek kupiliśmy mm, ale ja mam prawie depresję z powodu tej małej ilości pokarmu
Współczuję. prawie 2 tyg temu przechodziłam to samo i też lewa pierś.
Temperatura do 40 st., drgawki, ogromny ból... Wylądowałam w szpitalu od poniedziałku do czwartku. Tam pod kroplówkami non stop bo nie mogli zbić temp. i CRP mi słabo spadało. W końcu dali mi na raz 2 antybiotyki i podziałało.
Ja cały czas dostawiałam Antka do piersi (do tej chorej nawet częściej) i jedynie co to sutek mnie zaczął boleć bo ciągle z niej jadł.
Ale pokarm mam i miałam cały czas.
Ty może przez to że nie przystawiasz to mniej się produkuje?
Zrówka
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 09:12   #1018
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Z tej chorej mogę też karmić i co karmienie przystawiam ją do obu piersi.
Przed karmieniem biorę gorący prysznic, masuje piersi, piję te wszystkie wszystkie wspomagacze. I dupa, mleka jak na lekarstwo.
Jedyna nadzieja jeszcze w tym laktatorze po każdym karmieniu.

TYLKO KASIA współczuję pobytu w szpitalu.
U mnie gorączka zmalała po antybiotyku.

Mala jeszcze na dodatek całą noc nie umiała zrobić kupy a zawsze robiła po każdym karmieniu.
Od razu mi się przypomniało to co pisała CORNFLOWER że się nie najada pewnie.

Edytowane przez olilina
Czas edycji: 2015-12-05 o 09:23
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 10:38   #1019
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

muszę dziś ściągnąć na noc laktatorem bo nie mam wyjścia. mała nie spała od 21 do 4 nad ranem - no, drzemala po 30 min. nakarmiłam ją przed spaniem ( ok 22) z dwóch cycków, potem jeszcze raz jak nie mogła spać i nic. ssała dość długo.. nie usnęła, kwękała do 4. o 4 dałam jej 60ml mm i spała do 8 rano bez kwęknięcia :/ ja nie wiem, czy ten mój pokarm w nocy jest jakiś taki o dupe rozbić czy co.. w ciągu dnia jak je to śpi i jest ok, a w nocy nie uśnie i tyle, ciągle głodna. rano jak się obudziłam to miałam mokrą bluzkę, wiec pokarmu jest wystarczająco . dziś ściągnę na noc do butelki tak z 60 ml bym chciała jak się uda i zobaczymy .

mała ssie dobrze, bo przy tym nawet sobie pomrukuje i słychać dość głośno jak połyka, jestem pewna że leci jej dobrze. od wczoaj wpycham więcej piersi do buzi i mniej też mnie boli. ssie dobrze, w ciągu dnia jest spoko, w nocy wiecznie głodna..
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 11:47   #1020
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Listopadowe maluszki opuszczają nasze brzuszki! czyli listopadowe mamy 2015 czę

Agne19s jeszcze raz gratuluję ale się kobieto nameczylas, szacun!


To jak, przechodzimy na odchowalnie?

Czeko moja w nocy też tak by jadła, w dzień śpi długo a w nocy często po 2 h się budzi... Albo budzi się i wisi na mnie dosłownie 2 h, dzisiaj tak było i mi się oczy już same zamykaly. Poza tym w ogóle w nocy nie chce się odkleic ode mnie, nie ma mowy żeby ja do łóżeczka odłożyć, śpi z nami. Ciekawe czy jak odciagniesz i podasz z butli to jakoś pomoże.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-07 14:23:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.