Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-29, 13:36   #3451
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Nawracające infekcje intymne, mam już dość

Cytat:
Napisane przez palinnka0 Pokaż wiadomość
A powiedz mi, przed tabletkami pojawiały Ci się problemy intymne?
Bo mi niestety tak, po tabletkach tylko się nasiliły i są częstsze.
Przed tabletkami nie miałam żadnych problemów. Teraz od 2 lat nie biore i raz na jakis czas coś mam.
Tylko ze ja zaczelam brac tabletki jak mialam 18 lat.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 13:39   #3452
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Nawracające infekcje intymne, mam już dość

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Przed tabletkami nie miałam żadnych problemów. Teraz od 2 lat nie biore i raz na jakis czas coś mam.
Tylko ze ja zaczelam brac tabletki jak mialam 18 lat.
A ja w wieku 19. Dopiero teraz będę miała 20stkę, a tabletki biorę od sierpnia 2015.
Przed nimi sporadycznie zdarzały mi się infekcje, ale mniej też współżyłam.
Stąd moje wahania czy odstawić tabletki, czy to coś pomoże w ogóle.
Na prawdę jestem załamana tą sytuacją, wydaje mi się, że jest bez wyjścia. Nie ma jakichś szczepionek przeciw grzybicy? Jakichś nowych leków, cena nieważna ale żeby to chociaż pomogło Raz na Zawsze.
Bo co z tego, że ja się faszeruję byle czym z apteki.
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 15:57   #3453
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Nawracające infekcje intymne, mam już dość

Cytat:
Napisane przez palinnka0 Pokaż wiadomość
A ja w wieku 19. Dopiero teraz będę miała 20stkę, a tabletki biorę od sierpnia 2015.
Przed nimi sporadycznie zdarzały mi się infekcje, ale mniej też współżyłam.
Stąd moje wahania czy odstawić tabletki, czy to coś pomoże w ogóle.
Na prawdę jestem załamana tą sytuacją, wydaje mi się, że jest bez wyjścia. Nie ma jakichś szczepionek przeciw grzybicy? Jakichś nowych leków, cena nieważna ale żeby to chociaż pomogło Raz na Zawsze.
Bo co z tego, że ja się faszeruję byle czym z apteki.
Ale jakie leki? Ty brałaś jakieś leki? Bo z tego co pisałaś to Twoja lekarka kazała Ci brać lactovaginal, który lekiem nie jest.
Nie wyleczy się tego raz na zawsze, u kobiet to w 100 % normalne że raz na jakiś czas zdarzy się jakaś infekcja.

Schemat prawidłowy -> lekarz -> posiew -> leki na recepte zgodne z wynikiem posiewu -> probiotyk
Na czas leczenia zero seksu. Jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne to zwiększają podatność na infekcje. Ja biorąc tabletki nie mogłam się w ogóle wyleczyć, tak na mnie działały.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 17:23   #3454
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Nawracające infekcje intymne, mam już dość

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ale jakie leki? Ty brałaś jakieś leki? Bo z tego co pisałaś to Twoja lekarka kazała Ci brać lactovaginal, który lekiem nie jest.
Nie wyleczy się tego raz na zawsze, u kobiet to w 100 % normalne że raz na jakiś czas zdarzy się jakaś infekcja.

Schemat prawidłowy -> lekarz -> posiew -> leki na recepte zgodne z wynikiem posiewu -> probiotyk
Na czas leczenia zero seksu. Jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne to zwiększają podatność na infekcje. Ja biorąc tabletki nie mogłam się w ogóle wyleczyć, tak na mnie działały.
Aktualnie biore Vagical...
A lekarka nie wskazała żadnego leku , tylko kazała mi raz na jakiś czas zrobić sobie 'kuracje wspomagajaca' takimi lekami jak Lactovaginal itp. Nie przepisala mi zadnego leku mimo ze bylam u niej podczas infekcji..

Raz na zawsze to może nie , ale jak się pojawi raz na ruski rok, to może jakoś przeżyje.
Słyszałyście coś o tym Fluconazol'u czy jakoś tak? to podobno pomaga, ale jak zmusić moją wspaniałą ginekolog aby mi to przepisała, albo zrobiła posiew?
Na uczelnię latam od 8 rano do 19stej. . Nie wiem jak ja znajdę jakiegoś ginekologa, który mnie przyjmie i na prawdę się mną zajmie.
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 17:26   #3455
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Nawracające infekcje intymne, mam już dość

Cytat:
Napisane przez palinnka0 Pokaż wiadomość
Aktualnie biore Vagical...
A lekarka nie wskazała żadnego leku , tylko kazała mi raz na jakiś czas zrobić sobie 'kuracje wspomagajaca' takimi lekami jak Lactovaginal itp. Nie przepisala mi zadnego leku mimo ze bylam u niej podczas infekcji..

Raz na zawsze to może nie , ale jak się pojawi raz na ruski rok, to może jakoś przeżyje.
Słyszałyście coś o tym Fluconazol'u czy jakoś tak? to podobno pomaga, ale jak zmusić moją wspaniałą ginekolog aby mi to przepisała, albo zrobiła posiew?
Na uczelnię latam od 8 rano do 19stej. . Nie wiem jak ja znajdę jakiegoś ginekologa, który mnie przyjmie i na prawdę się mną zajmie.
Moja lekarka też mnie tak pół roku "leczyła", aż się okazało ze mam po prostu stan przewlekły i stad objawy.

Idź do dobrego lekarza, to nie Ty masz zmuszać lekarza żeby przepisywał Ci jakiekolwiek leki.
Sama studiowałam i można znaleźć czas, odpuścić jakieś jedne zajęcia itd
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 17:47   #3456
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Nawracające infekcje intymne, mam już dość

Ja zgodnie z planem wybieram się do ginekologa po 3 miesiączce, mam do odbioru wyniki cytologii, i chyba tym razem zrobię posiew. Aczkolwiek jest ok, trochę mnie tylko w czasie okresu piekło. Teraz jestem po i jest wszystko dobrze. A no i muszę zrobić badania hormonalne
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 17:51   #3457
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Nawracające infekcje intymne, mam już dość

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ale jakie leki? Ty brałaś jakieś leki? Bo z tego co pisałaś to Twoja lekarka kazała Ci brać lactovaginal, który lekiem nie jest.
Nie wyleczy się tego raz na zawsze, u kobiet to w 100 % normalne że raz na jakiś czas zdarzy się jakaś infekcja.

Schemat prawidłowy -> lekarz -> posiew -> leki na recepte zgodne z wynikiem posiewu -> probiotyk
Na czas leczenia zero seksu. Jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne to zwiększają podatność na infekcje. Ja biorąc tabletki nie mogłam się w ogóle wyleczyć, tak na mnie działały.
Kiedyś spytałam lekarza od czego dostałam grzybicy i czy mi no minie na zawsze. Powiedział, że jak komuś się już raz przypałętała grzybica to raz na jakiś czas będzie wracać, nie ma rady.

palinkao, może zmień lekarza? Jakieś probiotyki doustne? Ja np jak zaczyna mi się okres to biorę co 2 dni LacibiosFemina żeby wzbogacić organizm o pałeczki kwasu mlekowego. Może zmień płyn do higieny intymnej na hipoalergiczny? Musisz próbować.
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-29, 18:10   #3458
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Nawracające infekcje intymne, mam już dość

Cytat:
Napisane przez Lady Audrey Pokaż wiadomość
Kiedyś spytałam lekarza od czego dostałam grzybicy i czy mi no minie na zawsze. Powiedział, że jak komuś się już raz przypałętała grzybica to raz na jakiś czas będzie wracać, nie ma rady.
Popieram. Jak kobieta jest aktywna seksualnie, to raczej nie ma rady, kiedyś prawdopodobnie się coś przyplącze.
Ja też już próbowałam różnych metod, leków, zappera, a bardziej generatora także używałam, i używam nadal, od czasu do czasu, i to już od dawna. Ale i tak jakaś infekcja mnie czasem dopada, z większą lub mniejszą częstotliwością. Z doświadczenia wiem, a ostatnio się o tym przekonałam, że leczenie leczeniem, ale ważną rolę odgrywa tutaj także dieta i systematyczne oczyszczanie organizmu bo cały czas się czymś "zatruwamy" chcąc-niechcąc
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 19:39   #3459
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nawracające infekcje intymne, mam już dość

Cytat:
Napisane przez palinnka0 Pokaż wiadomość
Tylko cytologia, USG itp, a na infekcje intymne ginekolog w ogóle nie zwróciła uwagi...
A co do polecanych, to Kinga Janosz przyjmuje gdzieś w Krakowie w swoim gabinecie? bo coś kojarzę ją ze szpitalem Narutowicza.
A wolę kobietę, mam niewielkie doświadczenie z ginekologami i jakoś bardziej preferuję pójście do kobiety.
Dobrze kojarzysz z narutowiczem. Wpisz w google jej nazwisko i miasto i znajdziesz w 5 sekund gdzie przyjmuje.
Olga Kacalska-Jansen jest też często polecana jeśli koniecznie chcesz kobietę.
Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość

Schemat prawidłowy -> lekarz -> posiew -> leki na recepte zgodne z wynikiem posiewu -> probiotyk
Na czas leczenia zero seksu. Jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne to zwiększają podatność na infekcje. Ja biorąc tabletki nie mogłam się w ogóle wyleczyć, tak na mnie działały.
Dokładnie
Cytat:
Napisane przez palinnka0 Pokaż wiadomość
Słyszałyście coś o tym Fluconazol'u czy jakoś tak? to podobno pomaga, ale jak zmusić moją wspaniałą ginekolog aby mi to przepisała, albo zrobiła posiew?
Na uczelnię latam od 8 rano do 19stej. . Nie wiem jak ja znajdę jakiegoś ginekologa, który mnie przyjmie i na prawdę się mną zajmie.
Posiew możesz zrobić sama i iść do niej z wynikiem, po co dublować wizyty? Nie potrzebujesz do tego skierowania. Ale skoro zbagatelizowała problem to ja już bym do niej nie szła.
Też studiuję i nie wierzę, że masz codziennie zajęcia od 8 do 19
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 19:55   #3460
xMayx
Raczkowanie
 
Avatar xMayx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 337
Dot.: Nawracające infekcje intymne, mam już dość

Cytat:
Napisane przez Lady Audrey Pokaż wiadomość
Kiedyś spytałam lekarza od czego dostałam grzybicy i czy mi no minie na zawsze. Powiedział, że jak komuś się już raz przypałętała grzybica to raz na jakiś czas będzie wracać, nie ma rady.
Szczera prawda. Poza tym akurat candida jest składnikiem naszej flory, prawidłowej flory. To, że infekcja ma miejsce, świadczy o tym, że grzyb zaczął zbyt intensywnie się namnażać i na to ma wpływ naprawdę sporo czynników, a współżycie i zażywanie tabletek antykoncepcyjnych to jedne z nich. Na szczęście powszechnie już wiadomo, że infekcje intymne nie biorą się z braku higieny..

U mnie szczęśliwie brak dolegliwości Oby jak najdłużej to trwało, bo sama świadomość posiadania infekcji była gorsza niż objawy.
__________________
7/2016


Picie pokrzywy od 25.03.2016
Pantotenian wapnia od 25.03.2016
xMayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 20:26   #3461
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Nawracające infekcje intymne, mam już dość

Cytat:
Napisane przez xMayx Pokaż wiadomość

U mnie szczęśliwie brak dolegliwości Oby jak najdłużej to trwało, bo sama świadomość posiadania infekcji była gorsza niż objawy.
Dokładnie ostatnio miałam w wakacje, w te okropne upały, a praca nad jeziorem w restauracji i strasznie się męczyłam wtedy oby jak najdłużej było dobrze
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 15:15   #3462
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez marriot1123 Pokaż wiadomość
a czy ten zapach jest mocno wyczuwalny czy tylko majtki?
Wykonał mój ginekolog cytologię pobrał coś nakuwal bardzo bolało;/ no i wykrył nadżerkę chodz ja nie ufam lekarzom na NFZ Czemu na NFZ wykryją mi nadzerkę a prywatnie idę nic? czy wymaz jest refundowany? dostałam lek 50o mg antybiotyk mam bakterię jak powiedziałam lekarce, iż że chce wymaz zaczeła się mądrzyć wybielać poco wymaz? ale chwileczke jeżeli mnadal bedą zielone upławy chce podjąć antykoncepcje ale nie wiem jaką nie moge brać tabletek jakie powinnam badania zrobic? mam trądzik hormonalny ,nie znam sie na tym lekarz powiedziała proszę poczytac sobie w internecie! Wszystko to podejrzane.. CO dalej działać probiotyki ile czasu ginekologiczne trzeba czy może problem tkwi głębiej mozliwość jest pasożytów w ukladzie pokarmowym może one przemieszaczją sie do miejsc intymnych i nawracają ? ..Absurd nie chcę mieć wiecznie kisielu w majtkach! podmywam sie codziennie bielizne zmieniam nie uczeszczam na baseny itp.. dbam o higienę gdzie jest błąd?A jak wzmocnic florę bakteryjną? jesli już o niej piszecie pije aloes specyfiki próbóję w miarę funduszy zdrowo sie odżywiać ale lekarze nie chca ,mi pomóc skąd te upławy czy juz całe zycie będę je miec? sa nawet brązowe zielone z krwią.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.

Edytowane przez Disnejova
Czas edycji: 2016-03-02 o 15:18
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 12:50   #3463
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Infekcja intymna

Mam pytanie,ponieważ po miesiączce zauważyłam u siebie zielono zabarwione upławy i nieprzyjemnych zapachu,do tego dochodzi lekkie pieczenie. Jeśli to ma jakiś związek to stosuje Nuva Ring jako antykoncepcje. Na wizytę u lekarza muszę jeszcze poczekać,jak mogę leczyć się do tego czasu sama? Dodam,że kupiłam Lacibios Femine w tabletkach.
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 15:15   #3464
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Infekcja intymna

Cytat:
Napisane przez AnnaPanna123 Pokaż wiadomość
Mam pytanie,ponieważ po miesiączce zauważyłam u siebie zielono zabarwione upławy i nieprzyjemnych zapachu,do tego dochodzi lekkie pieczenie. Jeśli to ma jakiś związek to stosuje Nuva Ring jako antykoncepcje. Na wizytę u lekarza muszę jeszcze poczekać,jak mogę leczyć się do tego czasu sama? Dodam,że kupiłam Lacibios Femine w tabletkach.
To wygląda na infekcję, NuvaRing może być tego przyczyną. Na razie sama na własną rękę nie radziłabym nic robić, postaraj się dostać do ginekologa jak najszybciej to możliwe
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 15:54   #3465
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: Infekcja intymna

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
To wygląda na infekcję, NuvaRing może być tego przyczyną. Na razie sama na własną rękę nie radziłabym nic robić, postaraj się dostać do ginekologa jak najszybciej to możliwe
Z tym,że infekcji nabawilam się prawdopodobnie podczas okresu i miałam wtedy tygodniowa przerwę od Nuva Ringu.
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 17:08   #3466
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Infekcja intymna

Cytat:
Napisane przez AnnaPanna123 Pokaż wiadomość
Z tym,że infekcji nabawilam się prawdopodobnie podczas okresu i miałam wtedy tygodniowa przerwę od Nuva Ringu.
Wydaję mi się, że to nie musi mieć znaczenia, ale może to nie przez antykoncepcję. Może tak po prostu, albo partner ma jakąś infekcję?
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 21:20   #3467
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: Infekcja intymna

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Wydaję mi się, że to nie musi mieć znaczenia, ale może to nie przez antykoncepcję. Może tak po prostu, albo partner ma jakąś infekcję?
Nie współżyłam już jakiś czas. Musiało się coś po prostu przypałętać..
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 05:53   #3468
peggsue
Raczkowanie
 
Avatar peggsue
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 61
Dot.: Infekcja intymna

Kup sobie w aptece test GineIntima, jest prostu w użyciu i mógłby ci pomóc. Jeśli faktycznie wykryje ci jakąś infekcje to będziesz mogła poprosić w aptece o coś na taką przypadłość Test kosztuje jakieś 7/8zł bodajże.
peggsue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 06:13   #3469
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: Infekcja intymna

Cytat:
Napisane przez peggsue Pokaż wiadomość
Kup sobie w aptece test GineIntima, jest prostu w użyciu i mógłby ci pomóc. Jeśli faktycznie wykryje ci jakąś infekcje to będziesz mogła poprosić w aptece o coś na taką przypadłość Test kosztuje jakieś 7/8zł bodajże.
Ten test?
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-15, 06:25   #3470
peggsue
Raczkowanie
 
Avatar peggsue
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 61
Dot.: Infekcja intymna

Cytat:
Napisane przez AnnaPanna123 Pokaż wiadomość
Ten test?
Tak, to jest test ph, może ci pomóc w diagnozie. Wtedy pani w aptece pomoże ci coś dobrać na wykrytą infekcję.
peggsue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 06:27   #3471
AnnaPanna123
Raczkowanie
 
Avatar AnnaPanna123
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: Infekcja intymna

Cytat:
Napisane przez peggsue Pokaż wiadomość
Tak, to jest test ph, może ci pomóc w diagnozie. Wtedy pani w aptece pomoże ci coś dobrać na wykrytą infekcję.
Dziękuję bardzo!
AnnaPanna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 19:43   #3472
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Wykonał mój ginekolog cytologię pobrał coś nakuwal bardzo bolało;/ no i wykrył nadżerkę chodz ja nie ufam lekarzom na NFZ Czemu na NFZ wykryją mi nadzerkę a prywatnie idę nic? czy wymaz jest refundowany? dostałam lek 50o mg antybiotyk mam bakterię jak powiedziałam lekarce, iż że chce wymaz zaczeła się mądrzyć wybielać poco wymaz? ale chwileczke jeżeli mnadal bedą zielone upławy chce podjąć antykoncepcje ale nie wiem jaką nie moge brać tabletek jakie powinnam badania zrobic? mam trądzik hormonalny ,nie znam sie na tym lekarz powiedziała proszę poczytac sobie w internecie! Wszystko to podejrzane.. CO dalej działać probiotyki ile czasu ginekologiczne trzeba czy może problem tkwi głębiej mozliwość jest pasożytów w ukladzie pokarmowym może one przemieszaczją sie do miejsc intymnych i nawracają ? ..Absurd nie chcę mieć wiecznie kisielu w majtkach! podmywam sie codziennie bielizne zmieniam nie uczeszczam na baseny itp.. dbam o higienę gdzie jest błąd?A jak wzmocnic florę bakteryjną? jesli już o niej piszecie pije aloes specyfiki próbóję w miarę funduszy zdrowo sie odżywiać ale lekarze nie chca ,mi pomóc skąd te upławy czy juz całe zycie będę je miec? sa nawet brązowe zielone z krwią.
Z tego co wiem dobrze jest doustnie i dopochwowo przyjmować probiotyki. Ja np. po okresie często brałam dopochwowo, doustnie w czasie i po. I to naprawdę zadziałało. A krwawienia pomiędzy możesz mieć właśnie przez nadżerkę. Poszukaj opinii dobrego, prywatnego ginekologa. Ja teraz poszłam do nowego, i od razu wszystkim się zainteresowała. Mam małą nadżerkę, raz krwawiłam, ale teraz jest ok
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 20:09   #3473
maajjaa88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 570
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Z tego co wiem dobrze jest doustnie i dopochwowo przyjmować probiotyki. Ja np. po okresie często brałam dopochwowo, doustnie w czasie i po. I to naprawdę zadziałało. A krwawienia pomiędzy możesz mieć właśnie przez nadżerkę. Poszukaj opinii dobrego, prywatnego ginekologa. Ja teraz poszłam do nowego, i od razu wszystkim się zainteresowała. Mam małą nadżerkę, raz krwawiłam, ale teraz jest ok
Mozesz polecic probiotyki, ktore zazywasz?
maajjaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 20:34   #3474
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez maajjaa88 Pokaż wiadomość
Mozesz polecic probiotyki, ktore zazywasz?
Najczesciej lactovaginal dopochwowo, a doustnie provag, czesto tez gdy czuje ze jest cos nie tak zazywam probiotykow ktore trzeba brac podczas antybiotykoterapi, m.in.bactilac, dicofor. Sa tez specalne tampony probiotyczne, moze warto by z nimi sprobowac? Ja sie nad nimi caly czas zastanawiam, w takich sytuacjach gdy jest cos nie tak
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 19:44   #3475
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Lekarz na podstawie objawów stwierdził u mnie grzybicę pochwy, ale nie badał mnie. Wypisał tylko receptę. To powszechne? Myślałam, że mnie obejrzy, żeby się upewnić, ale nie.
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 20:10   #3476
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
Lekarz na podstawie objawów stwierdził u mnie grzybicę pochwy, ale nie badał mnie. Wypisał tylko receptę. To powszechne? Myślałam, że mnie obejrzy, żeby się upewnić, ale nie.
Zdecydowanie nie, powinien zbadać. Lekarz konował - do wymiany. Mam nadzieję że nie skasował Cię za tę wizytę...
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 20:42   #3477
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie grzybicy???

Dziewczyny mi wyszedl paciorkowiec w wymazie
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 22:32   #3478
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Zdecydowanie nie, powinien zbadać. Lekarz konował - do wymiany. Mam nadzieję że nie skasował Cię za tę wizytę...
Nie, bo na NFZ. Wizyta trwała dosłownie minutę. Żadnego wywiadu nie zrobiła. O nic nie pytała. Wymieniłam objawy, a ona, że to grzybica. Wypisała receptę i powiedziała, że to wszystko.
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 08:00   #3479
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
Nie, bo na NFZ. Wizyta trwała dosłownie minutę. Żadnego wywiadu nie zrobiła. O nic nie pytała. Wymieniłam objawy, a ona, że to grzybica. Wypisała receptę i powiedziała, że to wszystko.
Masakra, nie wiem co kierowało tą kobietą gdy szła na medycynę. Przecież nawet na wizytach na nfz to oni sobie mogą zrobić "reklamę". Gdyby mnie lekarz super obsłużył na nfz a miałabym pilną sprawę to bez wahania poszłabym do niego prywatnie a nie szukałabym innego, który nie wiadomo jaki może być A gdyby mnie ktoś obsłużył tak jak Ciebie to chyba bym wolała farmaceutę poprosić o pomoc niż płacić takiemu "lekarzowi" za prywatną wizytę.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:59   #3480
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Pójdę w poniedziałek do innego lekarza w tej samej przychodni. Opowiem w rejestracji jak tamta lekarka mnie potraktowała i będą musieli mnie przyjąć tego samego dnia. Jestem Zasłużonym Krwiodawcą, a oni powinni być przyjmowali poza kolejnością. Tym bardziej, że to pilne, bo nie wydaje mi się, żeby grzybica miała taki ostry przebieg.
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.