Biznes - gotowe pakiety produktów na obiad - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-25, 11:15   #1
kanku1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1

Biznes - gotowe pakiety produktów na obiad


Witam drogie Panie, w mojej głowie zrodził się plan na biznes Chodzi o sprzedaż pakietów produktów z dołączonym przepisem (wszystko co potrzebne na danie w odpowiednich proporcjach). Wiem że istnieje już coś takiego ale zamówienie trzeba zgłaszać 48h wcześniej i paczka dostarczana jest do domu. A mi chodzi o coś takiego ze wchodzicie do spożywczaka łapiecie torbę płacicie i wychodzicie na samym początku byłyby to proste dania typu spagetti (że świeżych składników bez żadnych torebkowych sosów) czy np zupy. Z czasem może współpraca z doświadczonymi szefami kuchni i trochę bardziej wyszukane posiłki. Korzystalybyscie z takiej oferty? Oczywiście za rozsądną cenę.
kanku1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 13:56   #2
melba91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 98
Dot.: Biznes - gotowe pakiety produktów na obiad

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, ja bym kupowała Jestem z gatunku niezorganizowanych ludzi i często zdarza mi się, że dopiero w sklepie zastanawiam się, co by tu zjeść, szukam na szybko w telefonie przepisu, a potem chaotycznie biegam po sklepie, więc coś takiego bardzo by mi pomogło i zaoszczędziło dużo czasu. Tylko od razu pomyślałam, że sklepy mogłyby mieć problem z przechowywaniem takich zestawów, bo np. mięso czy śmietana musiałyby leżeć w lodówce, a niektóre warzywa nie powinny.
melba91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 14:37   #3
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Biznes - gotowe pakiety produktów na obiad

Cytat:
Napisane przez melba91 Pokaż wiadomość
Tylko od razu pomyślałam, że sklepy mogłyby mieć problem z przechowywaniem takich zestawów, bo np. mięso czy śmietana musiałyby leżeć w lodówce, a niektóre warzywa nie powinny.
O tym samym pomyślałam.
Osobiście jestem pewna że nie skorzystałabym z takiej paczki, chociaż dostrzegam pewne plusy - odważone gotowe ilości składników pozwalają uniknąć marnowania jedzenia, ale właśnie co z przechowywaniem? Co gdy część paczki sie zepsuje - np zgnije pomidor i zwiędnie sałata ale reszta będzie dobra? Zwrot do "Ciebie" i przepakowywanie?
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 07:40   #4
Andriu90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 21
Dot.: Biznes - gotowe pakiety produktów na obiad

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;8675025 4]O tym samym pomyślałam.
Osobiście jestem pewna że nie skorzystałabym z takiej paczki, chociaż dostrzegam pewne plusy - odważone gotowe ilości składników pozwalają uniknąć marnowania jedzenia, ale właśnie co z przechowywaniem? Co gdy część paczki sie zepsuje - np zgnije pomidor i zwiędnie sałata ale reszta będzie dobra? Zwrot do "Ciebie" i przepakowywanie?[/QUOTE]

To pewnie musiałby by z bardzo krótką datą przydatności. Taką jaki ma najbardziej narażony produkt. Albo wszystko zapakowane w dodatkowe opakowania bo jak wiemy makaron może leżeć długo, a takie mięso już nie.
Andriu90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 21:50   #5
Domcziiik
Raczkowanie
 
Avatar Domcziiik
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 132
Dot.: Biznes - gotowe pakiety produktów na obiad

Dużo zależy od ceny, rozsądna to bardzo ogólne stwierdzenie.

Trudno też poweidzieć, czy by się to w ogóle kalkulowało biorąc pod uwagę konieczność bardzo częstych dostaw.
Domcziiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 13:55   #6
Naryya
Przyczajenie
 
Avatar Naryya
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 5
Dot.: Biznes - gotowe pakiety produktów na obiad

Moim zdaniem pomysł taki sobie z ważnego powodu:

Po to ludzie zamawiają takie rzeczy do domu, żeby nie chodzić do sklepu )

Także przede wszystkim wybadaj rynek. Zrób ankiety na grupach poświęconych tego typu żywieniu albo grupom fit itp i dopiero zastanawiaj się dalej.
Naryya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 08:28   #7
Hanella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 13
Dot.: Biznes - gotowe pakiety produktów na obiad

Nie wiem czy to warto. Bo cenowo musiałby być dużo taniej niż zamawianie gotowego jedzenia.
Hanella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-25, 08:32   #8
MalaGosia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 11
Dot.: Biznes - gotowe pakiety produktów na obiad

Ja bym nie skorzystała z tego. Nie podoba się takie pakowanie bo nie mogę sobie wybrać warzyw ani mięsa. Tu będzie mi się podobać jedno a tu drugie.
MalaGosia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 16:59   #9
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 95
Dot.: Biznes - gotowe pakiety produktów na obiad

Cytat:
Napisane przez kanku1995 Pokaż wiadomość
Witam drogie Panie, w mojej głowie zrodził się plan na biznes Chodzi o sprzedaż pakietów produktów z dołączonym przepisem (wszystko co potrzebne na danie w odpowiednich proporcjach). Wiem że istnieje już coś takiego ale zamówienie trzeba zgłaszać 48h wcześniej i paczka dostarczana jest do domu. A mi chodzi o coś takiego ze wchodzicie do spożywczaka łapiecie torbę płacicie i wychodzicie na samym początku byłyby to proste dania typu spagetti (że świeżych składników bez żadnych torebkowych sosów) czy np zupy. Z czasem może współpraca z doświadczonymi szefami kuchni i trochę bardziej wyszukane posiłki. Korzystalybyscie z takiej oferty? Oczywiście za rozsądną cenę.
Widziałam takie coś na Amerykańskim YouTube Zamawia się danie np. jakieś risotoo i oni dostarczają głównie suche składniki. Myślę, że korzystałabym z takiej opcji ale nie w przypadku takich potraw jak spaghetti czy zupy - są banalne, a najsmaczniejsze z domowych przepisów - a w każdym domu inne smaki są

Ja bym zamawiała takie coś, żeby spróbowac nowych przepisów - czasami zrobiłabym rybę z czymś tam / w jakieś panierce, ale jak widzę ile przypraw muszę kupić, jakiś rodzaj kaszy / ryżu, którego akurat nie mam w domu... a tak by wszystko samo przyjechało
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-27 17:59:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.