Mamy lipcowe 2022 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-31, 20:06   #2101
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez dominikaha Pokaż wiadomość
Przedwczoraj miałam test tolerancji glukozy i wczoraj wizytę u ginekologa. No i niestety, po 2h mam nieco podwyższoną glukozę, a więc cukrzyca ciążowa. Dostałam glukometr i od wczoraj pilnowanie diety i kontrola glikemii. Ale z dzieckiem na szczęście wszystko dobrze, waży już 840 g


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To piona. Ja też z cukrzycą,tyle że u mnie problem z cukrem na czczo i pewnie wleci insulina.
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 20:34   #2102
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
To piona. Ja też z cukrzycą,tyle że u mnie problem z cukrem na czczo i pewnie wleci insulina.
Oj, to już trochę gorzej. Masz jakieś powikłania/konsekwencje cukrzycy jak dotychczas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 20:42   #2103
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez dominikaha Pokaż wiadomość
Oj, to już trochę gorzej. Masz jakieś powikłania/konsekwencje cukrzycy jak dotychczas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie,na razie kompletnie nic nie widać zeby cos było nie tak.
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 05:17   #2104
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Ładna waga, super że zdrowo rośnie!Na pewno dieta pomoże wyregulowac poziom, super waga maleństwa

Ja tez chcę mieć wyprawkę z głowy szybciej, bo choć jestem z końca listy, to mam obawy, że tym razem urodzę przed terminem a nie zgodnie. No i od lipca będę mieć przedszkolaka w domu z powodu przerwy wakacyjnej, to będę miała zajęcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cały miesiąc macie zamknięte przedszkole?

Ja właśnie wypełniłam papiery, że nie mamy żadnych wakacji i na szczęście moja starsza będzie chodzić do żłobka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 07:32   #2105
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Cały miesiąc macie zamknięte przedszkole?

Ja właśnie wypełniłam papiery, że nie mamy żadnych wakacji i na szczęście moja starsza będzie chodzić do żłobka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas żłobek jest zamknięty w drugiej połowie lipca ale tylko na tydzień. Zresztą po porodzie i tak nie zamierzam puszczać starszaka do żłobka.


Ja właśnie siedzę na teście. Czekam na ostatnie pobranie. Młody się strasznie rozszalała brzuchu po glukozie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 07:58   #2106
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Ja jak na razie szaleję z ciuszkami Wszystko czego potrzebuję i co już mam zapisuję w notatniku. Podzieliłam sobie na działy : torba do szpitala, kosmetyki/apteczka, gadżety/akcesoria, co do domu, ubranka. To bardzo ułatwia zakupy bo inaczej pewnie bym o połowie nie pamiętała.
Też sobie zrobiłam podobny podział, inaczej bym przesadziła pewnie

Chociaż powiem wam, że pokupowalam tych ciuszków i teraz już jakiś większy luz. Kolejne zakupy po świętach dopiero planuję. Wtedy też chcemy obejrzeć wózki i foteliki. Mam możliwość odkupienia Cybex cloud z za fajną cenę, ale jak spojrzałam na cenę bazy, to nie wiem czy Avionax z bazą taniej nie wyjdzie a jest lżejszy. Musimy przymierzyć do samochodu i wtedy zadecydujemy. No i czeka mnie paka od kuzynki, więc też zobaczę co tam jest i dopiero będę kupować kolejne rzeczy.

Ola kciuki za wyniki!

Dziewczyny jaką macie długość szyjki i czy macie mierzoną na każdej wizycie? U mnie niby w normie, ale w dolnej granicy a pierwszy raz była mierzona. I niby norma a siedzę i myślę teraz.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 08:15   #2107
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Cały miesiąc macie zamknięte przedszkole?

Ja właśnie wypełniłam papiery, że nie mamy żadnych wakacji i na szczęście moja starsza będzie chodzić do żłobka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasze przedszkole jest czynne w końcówce lipca do bodajze 15 sierpnia (trzy tygodnie), ale boimy się puścić młodego co by nam od razu nie przyniósł jakiegoś chorobska - TZ będzie brać 10 dni ojcowskiego, przed porodem przyjedzie albo teściowa albo moja mama więc ten czas ogarniemy.
Z kolei na początku lipca na 3 tygodnie i na dwa ostatnie tygodnie sierpnia musiałby iść (gdybyśmy się dostali w rekrutacji na dyżury letnie) do innych przedszkoli, to nie chcemy mu robić takiego stresu. Będziemy (przed porodem) chodzić na plac zabaw do 10-11, potem w domu i od 16 będzie chodzić z nim na jakieś bardzie wyczerpujące wyjścia TZ
Jako nauczycielka, która ma wolne wakacje (nie licząc końcówki sierpnia na rady pedagogiczne), to nawet w przyszłości będzie mi głupio zabierać miejsca rodzicom mającym tego urlopu mniej, więc raczej zawsze wakacje będą z dziećmi - aż zaczną wyjeżdżać na kolonie
Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Też sobie zrobiłam podobny podział, inaczej bym przesadziła pewnie

Chociaż powiem wam, że pokupowalam tych ciuszków i teraz już jakiś większy luz. Kolejne zakupy po świętach dopiero planuję. Wtedy też chcemy obejrzeć wózki i foteliki. Mam możliwość odkupienia Cybex cloud z za fajną cenę, ale jak spojrzałam na cenę bazy, to nie wiem czy Avionax z bazą taniej nie wyjdzie a jest lżejszy. Musimy przymierzyć do samochodu i wtedy zadecydujemy. No i czeka mnie paka od kuzynki, więc też zobaczę co tam jest i dopiero będę kupować kolejne rzeczy.

Ola kciuki za wyniki!

Dziewczyny jaką macie długość szyjki i czy macie mierzoną na każdej wizycie? U mnie niby w normie, ale w dolnej granicy a pierwszy raz była mierzona. I niby norma a siedzę i myślę teraz.
Ja sobie zrobiłam listę, jakie kolory mogę dokupic, poki nje spraedze ciuszkow u moich rodzicow, i tez juz trochę uspokoilam się z klikanie na vinted.
Mialam sprawdzana dlugosc na usg 8.03 I było 4.68 cm, i zawsze mialam sprawdzane palpacyjnie (ostatnio 14.03), to już bez podawania długości, ale że w porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez agugus90
Czas edycji: 2022-04-01 o 08:16
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-01, 08:42   #2108
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość

Ja właśnie siedzę na teście. Czekam na ostatnie pobranie. Młody się strasznie rozszalała brzuchu po glukozie

[/URL]
My właśnie też siedzimy. Jeszcze drugie pobranie i do domu.
Kurczę... ja chyba w przyszłym tygodniu tez już pojde na zwolnienie bo widzę, że w tyle jestem z wyprawką. Ubranka mam wszystkie od kogoś więc nie mam zamiaru nic kupować. Najbardziej nie jesteśmy pewnico do wózka bo przy bliźniaczych wszystko droższe no i wielkie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 10:22   #2109
patzi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 311
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja od dzisiaj na l4 jestem, cudownie było pospać dłużej, bo ostatnio mam problemy ze snem w nocy, budze sie, przewracam z jednej na drugą strone i tak potrafie 1.5 h nie spać, też tak macie? Strasznie mnie to irytuje nie wiem co robić z sobą.

Dzisiaj się obijam i odpoczywam, za oknem prawdziwa zima, pełno śniegu napadał przez noc.

My kupiliśmy w środe ta dostawke dla małego, na pierwsze miesiące spanie załatwione
Dzisiaj ide po używany leżaczek bujaczek za 25 zł, z ikei.

W kwietniu skupie sie na wyprawce do szpitala dla siebie i na foteliku do samochodu.

W kwestii aptecznych rzeczy, napiszcie liste must have dla noworodka, bo spędza mi to sen z powiek, wiem że witamina d, ale jaka? Coś przeciwbólowego, ale w syropie? Jakieś konkrety?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patzi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 10:42   #2110
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez patzi88 Pokaż wiadomość


W kwestii aptecznych rzeczy, napiszcie liste must have dla noworodka, bo spędza mi to sen z powiek, wiem że witamina d, ale jaka? Coś przeciwbólowego, ale w syropie? Jakieś konkrety?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Planuje chyba wit d tą co dla starszaka- devikap na recepte. W szpitalu podawali mu taką w kapsułkach wyciskaną -płakał po niej że hej :/ Tylko nie wiem czy od samego urodzenia ją można,ale to się dowiem.
Przeciwbólowe planuję czopki.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Właśnie zamówilam na gemini troche mokrych chusteczek,maść na sutki,pieluchy tetrowe,dwa ręczniki,wodę morską, płatki kosmetyczne,podkłady... itd. 500 zł poszło....
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 16:32   #2111
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez patzi88 Pokaż wiadomość
Ja od dzisiaj na l4 jestem, cudownie było pospać dłużej, bo ostatnio mam problemy ze snem w nocy, budze sie, przewracam z jednej na drugą strone i tak potrafie 1.5 h nie spać, też tak macie? Strasznie mnie to irytuje nie wiem co robić z sobą.

Dzisiaj się obijam i odpoczywam, za oknem prawdziwa zima, pełno śniegu napadał przez noc.

My kupiliśmy w środe ta dostawke dla małego, na pierwsze miesiące spanie załatwione
Dzisiaj ide po używany leżaczek bujaczek za 25 zł, z ikei.

W kwietniu skupie sie na wyprawce do szpitala dla siebie i na foteliku do samochodu.

W kwestii aptecznych rzeczy, napiszcie liste must have dla noworodka, bo spędza mi to sen z powiek, wiem że witamina d, ale jaka? Coś przeciwbólowego, ale w syropie? Jakieś konkrety?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupuję d-vitum w aerozolu, najwygodniej mi było to podawać Przeciwbólowe miałam czopki, dużo szybciej działały niż syrop u nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-01, 16:34   #2112
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Dziewczyny, pytanie może z kategorii głupich. Czemu w rozpiskach piszą by wziąć do szpitala pampersy 1 i 2 po dwie paczki? Czemu 1 i 2 i tak dużo? Ile taki noworodek tego zużywa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 17:04   #2113
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytanie może z kategorii głupich. Czemu w rozpiskach piszą by wziąć do szpitala pampersy 1 i 2 po dwie paczki? Czemu 1 i 2 i tak dużo? Ile taki noworodek tego zużywa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie były w szpitalu, więc nic nie brałam ale takie maluszki zużywają naprawdę dużo ale nie brałabym aż tyle, wzięłabym paczkę 1, zawsze ktoś może donieść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 17:11   #2114
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytanie może z kategorii głupich. Czemu w rozpiskach piszą by wziąć do szpitala pampersy 1 i 2 po dwie paczki? Czemu 1 i 2 i tak dużo? Ile taki noworodek tego zużywa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo teoretycznie na początku zmienia się co 3 godziny, więc idzie min. 8 dziennie, nam szło więcej, bo kiepsko na początku zapinalismy i mieliśmy często przesikane dziecko. Ja biorę tylko jedynki do szpitala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 17:45   #2115
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
U mnie były w szpitalu, więc nic nie brałam ale takie maluszki zużywają naprawdę dużo ale nie brałabym aż tyle, wzięłabym paczkę 1, zawsze ktoś może donieść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też są w planowanym szpitalu, ale gdyby trzeba było brać to też bym wzięła paczkę jedynek. Jak braknie to mąż doniesie a szkoda miejsca w torbie Jeszcze może się okazać, że te wybrane uczulają więc zapasy na początek raczej nie są wskazane.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 18:40   #2116
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pytanie może z kategorii głupich. Czemu w rozpiskach piszą by wziąć do szpitala pampersy 1 i 2 po dwie paczki? Czemu 1 i 2 i tak dużo? Ile taki noworodek tego zużywa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja biorę tylko 1 paczkę jedynek. Najwyżej mąż dowiezie.


Pytanie do dziewczyn które chcą karmić piersią. Czy kupujecie w razie czego juz butelki gdyby jednak się nie udało?
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 18:45   #2117
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja też tylko paczkę 1 biorę. Moli2iii tak, ja kupuje butelkę tak czy inaczej, nie jest to nie wiadomo jaki wydatek a awaryjnie wolę miec żeby nie jeździć i szukać.

Mam wyniki testu, ale w go nie ogarniam. A wizyta dopiero w środę.

Na czczo mam 71.40, po godzinie 143.10 a po dwóch 103.70

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 18:45   #2118
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Dzięki dziewczyny, tak właśnie myślałam, że to jakaś przesada i że jedna paczka najmniejszych wystarczy...
Ja chyba butelke kupię, ewentualnie może siostrze ciotecznej uda się odzyskać pożyczona to bym od niej wziela z nadzieją że nie skorzystam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 18:48   #2119
moli2iii
Zadomowienie
 
Avatar moli2iii
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1 228
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Ja też tylko paczkę 1 biorę. Moli2iii tak, ja kupuje butelkę tak czy inaczej, nie jest to nie wiadomo jaki wydatek a awaryjnie wolę miec żeby nie jeździć i szukać.

Mam wyniki testu, ale w go nie ogarniam. A wizyta dopiero w środę.

Na czczo mam 71.40, po godzinie 143.10 a po dwóch 103.70

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dobre wyniki,możesz się cieszyć
moli2iii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-01, 18:55   #2120
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
dobre wyniki,możesz się cieszyć
No to dobrze reszta też jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 18:55   #2121
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
Ja biorę tylko 1 paczkę jedynek. Najwyżej mąż dowiezie.





Pytanie do dziewczyn które chcą karmić piersią. Czy kupujecie w razie czego juz butelki gdyby jednak się nie udało?
Miałam w planie kupić jedną butelkę, w razie potrzeby, ale dostałam od położnej. Chociaż mam nadzieję, że nie będzie konieczna

Ola wygląda to dobrze. Na czczo nawet bardzo dobrze
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 19:41   #2122
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

A ja się przyznam, że przy pierwszym kp się nie udało, 5 miesięcy odciagalam laktatorem i teraz w ogóle mnie do kp nie ciągnie, choć wszyscy mówią, że przy dwójce dzieci zdecydowanie wygodniej będzie kp niż robić sobie sesje z laktatorem.
Także mam w sumie dwie butelki avent po starszym, i już dokupilam do nich nowe smoczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 21:15   #2123
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość

Mam wyniki testu, ale w go nie ogarniam. A wizyta dopiero w środę.

Na czczo mam 71.40, po godzinie 143.10 a po dwóch 103.70
Ja mam prawie takie same. 72.1, 146, 108,4 i z tego co googlowałam to jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 21:30   #2124
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Przygotowałam sobie koszyk w gemini, łącznie z wit D, espumisanem, czopkami itd. Ale jeszcze nie klikam, żeby nie dostać produktów z za krótkim terminem ważności, bo w końcu u mnie jeszcze 4 msc
Ale zamówiłam kocyk bambusowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 21:35   #2125
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez moli2iii Pokaż wiadomość
Ja biorę tylko 1 paczkę jedynek. Najwyżej mąż dowiezie.


Pytanie do dziewczyn które chcą karmić piersią. Czy kupujecie w razie czego juz butelki gdyby jednak się nie udało?
Ja mam butelki, przy każdym chociaż trochę na początku używałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, tak właśnie myślałam, że to jakaś przesada i że jedna paczka najmniejszych wystarczy...
Ja chyba butelke kupię, ewentualnie może siostrze ciotecznej uda się odzyskać pożyczona to bym od niej wziela z nadzieją że nie skorzystam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na rozmiar 2 to wskakiwalismy dopiero w okolicach miesiąca więc też byłabym rozmiar 1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
A ja się przyznam, że przy pierwszym kp się nie udało, 5 miesięcy odciagalam laktatorem i teraz w ogóle mnie do kp nie ciągnie, choć wszyscy mówią, że przy dwójce dzieci zdecydowanie wygodniej będzie kp niż robić sobie sesje z laktatorem.
Także mam w sumie dwie butelki avent po starszym, i już dokupilam do nich nowe smoczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam podobnie. Przy pierwszym synku od początku kp to była męka i nie wspominam dobrze. Na laktator juz patrzeć nie mogłam i pod koniec 3 miesiąca sciagalam co 3h 10 ml... Przy drugim od razu stwierdziłam że będę dawać mm jak nie będzie szło kp bo jednak przy dwójce dzieci nie było czasu na odciąganie a okazało się że karmiłam rok i 4 miesiące bez żadnego problemu. Teraz córeczkę też karmiłam rok i 3 miesiące i też super miło wspominam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-02, 09:16   #2126
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Ja miałam parę butelek z darmowych paczek, ale moja nie chciała w ogóle z nich korzystać, więc trzymam dla drugiej teraz chcę czasem jej podawać w butelce żeby nie było takiej sytuacji jak z pierwszą córką, że tylko cyc, bo nie można samemu nigdzie wyjść. A tak zostawiam butle i lecę
Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Ja mam butelki, przy każdym chociaż trochę na początku używałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Na rozmiar 2 to wskakiwalismy dopiero w okolicach miesiąca więc też byłabym rozmiar 1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Miałam podobnie. Przy pierwszym synku od początku kp to była męka i nie wspominam dobrze. Na laktator juz patrzeć nie mogłam i pod koniec 3 miesiąca sciagalam co 3h 10 ml... Przy drugim od razu stwierdziłam że będę dawać mm jak nie będzie szło kp bo jednak przy dwójce dzieci nie było czasu na odciąganie a okazało się że karmiłam rok i 4 miesiące bez żadnego problemu. Teraz córeczkę też karmiłam rok i 3 miesiące i też super miło wspominam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiedziałam, że masz już taką gromadkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-02, 10:38   #2127
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Mamy lipcowe 2022

witam się z Wami sobotnią porą i kapuczino z mlekiem!

miałam badanie wczoraj, z dzidzią wszystko ok, ma już 1300 gr, na obrazie 3d ciuckała sobie rączkę i śpi normalnie jak mężu wciśnięta do ścianki łożyska że jej mało co było widać

to tyle z radochy, natomiast pojawił się problem, mianowicie wynikający z szyjki macicy...
otóż skraca się skubana;/
w styczniu było 3,5 cm, teraz 2,4 cm...

dostałam luteinę i zalecenie żeby leżeć i starać się nie chodzić...
max spacery 30 min są dozwolone.
smutno mi i martwię się mimowolnie, bo nie robiłam jakiś wyczynowych aktywności, a tu słysze że jeszcze mam sobie bardziej odpoczywać....

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Przygotowałam sobie koszyk w gemini, łącznie z wit D, espumisanem, czopkami itd. Ale jeszcze nie klikam, żeby nie dostać produktów z za krótkim terminem ważności, bo w końcu u mnie jeszcze 4 msc
Ale zamówiłam kocyk bambusowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


my kocyk mamy
będzie to mój kocyk, gdy ja byłam mała
jest już uprany czyściutki wygląda jak nowy^^
to samo taki materacyk do łóżeczka xd
taka sentymentalna podróż

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez patzi88 Pokaż wiadomość
Ja od dzisiaj na l4 jestem, cudownie było pospać dłużej, bo ostatnio mam problemy ze snem w nocy, budze sie, przewracam z jednej na drugą strone i tak potrafie 1.5 h nie spać, też tak macie? Strasznie mnie to irytuje nie wiem co robić z sobą.

Dzisiaj się obijam i odpoczywam, za oknem prawdziwa zima, pełno śniegu napadał przez noc.

My kupiliśmy w środe ta dostawke dla małego, na pierwsze miesiące spanie załatwione
Dzisiaj ide po używany leżaczek bujaczek za 25 zł, z ikei.

W kwietniu skupie sie na wyprawce do szpitala dla siebie i na foteliku do samochodu.

W kwestii aptecznych rzeczy, napiszcie liste must have dla noworodka, bo spędza mi to sen z powiek, wiem że witamina d, ale jaka? Coś przeciwbólowego, ale w syropie? Jakieś konkrety?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

mam tak samo z tym snem;/
budzę się o 2/3 w nocy, kręcą się, idę siku, i potem spać nie mogę...
a nie jem niczego ciężkostrawnego na noc, ani nie siedzę na tel nie wiadomo ile...
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-02, 10:59   #2128
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Ja miałam parę butelek z darmowych paczek, ale moja nie chciała w ogóle z nich korzystać, więc trzymam dla drugiej teraz chcę czasem jej podawać w butelce żeby nie było takiej sytuacji jak z pierwszą córką, że tylko cyc, bo nie można samemu nigdzie wyjść. A tak zostawiam butle i lecę Nie wiedziałam, że masz już taką gromadkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taak U nas już trójka na pokładzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-02, 11:41   #2129
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Cytat:
Napisane przez agugus90 Pokaż wiadomość
Przygotowałam sobie koszyk w gemini, łącznie z wit D, espumisanem, czopkami itd. Ale jeszcze nie klikam, żeby nie dostać produktów z za krótkim terminem ważności, bo w końcu u mnie jeszcze 4 msc
Ale zamówiłam kocyk bambusowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki kocyk? Daj znać jak przyjdzie czy fajny

Kathy u mnie też właśnie szyjka nie jest imponująca, 2,5 cm. Lekarz mówił, że ok i faktycznie jeszcze jest w normie, ale w granicy. Czy się skraca nie wiem bo na połówkowych nie miałam zamierzonej.

Do tego wczoraj się dowiedziałam, że mama w ostatniej ciąży leżała w szpitalu właśnie z powodu skracajacej się szyjki. Ale wyciągnąć coś z niej też trudno, więc nie wiem czy tylko w tej ostatniej ciąży był problem czy taki urok. Wtedy był szpital, bo w domu roczne dziecko, więc nie było jak leżeć.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-02, 11:54   #2130
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy lipcowe 2022

Moja apteczka dla małego wygląda tak:
- witamina D w kropach ( Vigantol)- tak radzili w szkole rodzenia
- woda morska w spreyu do czyszczenia noska
- sól fizjologiczna do przemywania oczek
- delicol - krople na kolki- polecane na szkole rodzenia
- vivomixx- krople jest to priobiotyk, ponoc po nim nie ma kolek, zobaczymy
- termometr bezdotykowy

Na gorączkę nic nie mam, jak będzie jakiś problem apteka jest pod blokiem

Ja zamówiłam na allegro kocyk bambusowy, dwa kocyki muślinowe i pieluszki bambusowe ( tetrowe, muślinowe i flanelowe mam).
Kocyki dziś będą, dam znać jak jakość

I łóżeczko zamówiliśmy takie szczebelkowe, jeszcze dostawka do łóżka została ale to już póżniej

Ja butelki kupiłam dwie z Avent i mam w planie podgrzewacz do butelek 4 w 1 z funkcją sterelizatora. Ogólnie jestem jakoś źle nastawiowa na kp, obawiam się, że skończy się mm.

Byłam wczoraj u okulisty bo zauważyłam, że zaczęłam bardzo źle widzieć w moich soczewkach ( miałam -2,75). No i przez ciąże poleciało aż na -3,25!
Muszę nowe soczewki kupić i w planie mam też okulary bo raczej soczewek do szpitala nie będę brać ( nie można w nich rodzić ani SN ani podczas CC) a i później nie wiadomo czy będzie jak włożyć a tak okulary na nos i już. Chciaż będzie śmiesznie bo ja 19 lat noszę ciągle soczewki, okulary to były w podstawówce

Dziś znajomi do nas przychodzą i będę piec domową pizzę niam! aż mi ślinka cieknie hihi
Tydzień temu byliśmy z kolei my u znajomych i zamawialiśmy z dziewczynami tortille, no bardzo zdrowo
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-08 12:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.