co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu? - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-21, 12:22   #1501
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Pomyliłam Po wysiłku same węgle proste + białko. Tak, wiem, po co zaleca się białko z węglami prostymi po wysiłku.

Ale nie to było sednem mojego pytania. I nie pytam po to, żeby dostać odpowiedź "no wiesz, nikt Ci nie zabroni" - bo tyle to i ja wiem Więc jeszcze raz - czy w posiłku przedtreningowym mogę jeść tłuszcze zamiast węglowodanów złożonych, jakie to ma efekty, czym to skutkuje?
Źródłem energii dla pracujących mięśni są węglowodany. Po prostu
Tłuszcze są wykorzystywane jako źródło energii przy krótkich, maksymalnych wysiłkach - np. biegach sprinterskich

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
po treningu musimy nakarmić mięśnie aby miały siłe na nastepny raz i tu tez jemy wegle
nie chodzi o karmienie mięśni (cokolwiek to znaczy) tylko o naprawienie mikrouszkodzeń mięśni spowodowanych treningiem i odbudowanie zapasów glikogenu, który zużywa się w trakcie wysiłku

Cytat:
Napisane przez Malinuch Pokaż wiadomość
Mam pytanie, ćwiczę około godzinę aeroby i delikatne ćwiczenia siłowe. Czy będzie ok jeżeli przed treningiem zjem owsiankę z jogurtem i wiśniami, a po omlet na samych białkach z bananem i miodem?
taki "trening" naprawdę nie wymaga żadnych specjalnych posiłków przed i po
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 18:52   #1502
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Mam pytanie, czy jeśli zaczęłam ćwiczyć z płytą treningową - Ewy Chodakowskiej - skalpelem. No i nie wiem, czy jak będę jeść wg redukcji będzie ok? Chciałam przejść na dietę strażników wagi - czyli około 1300kcal - i posiłki rozłożone zgodnie z rozkręceniem metabolizmu (bez słodkiego...mało kasz, ryżu, ale są).
Bo wg mnie ten mój trening nie jest siłowy i chyba nie jest aż tak ważne, żebym się męczyła jedzeniem ryżu z mięchem na noc. Ćwiczę od 18 do 19 z minutami. Chodzę spać po 21. Więc niestety za wiele jeść nie mogę na noc.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:12   #1503
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
Źródłem energii dla pracujących mięśni są węglowodany. Po prostu
Tłuszcze są wykorzystywane jako źródło energii przy krótkich, maksymalnych wysiłkach - np. biegach sprinterskich



nie chodzi o karmienie mięśni (cokolwiek to znaczy) tylko o naprawienie mikrouszkodzeń mięśni spowodowanych treningiem i odbudowanie zapasów glikogenu, który zużywa się w trakcie wysiłku





taki "trening" naprawdę nie wymaga żadnych specjalnych posiłków przed i po
A skąd wiesz jakie to areoby jaka intensywność ?
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:58   #1504
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
A skąd wiesz jakie to areoby jaka intensywność ?
Jeśli nie jest to HIIT to to nic strasznego

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy jeśli zaczęłam ćwiczyć z płytą treningową - Ewy Chodakowskiej - skalpelem. No i nie wiem, czy jak będę jeść wg redukcji będzie ok? Chciałam przejść na dietę strażników wagi - czyli około 1300kcal - i posiłki rozłożone zgodnie z rozkręceniem metabolizmu (bez słodkiego...mało kasz, ryżu, ale są).
Bo wg mnie ten mój trening nie jest siłowy i chyba nie jest aż tak ważne, żebym się męczyła jedzeniem ryżu z mięchem na noc. Ćwiczę od 18 do 19 z minutami. Chodzę spać po 21. Więc niestety za wiele jeść nie mogę na noc.
Dieta 1300 kcal to trochę mało. Wiesz jakie jest Twoje CPM? Nie możesz poniżej niego schodzić, bo spowolnisz metabolizm, obojętne co będziesz jadła.
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 20:47   #1505
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Jeśli nie jest to HIIT to to nic strasznego
Nie zgodze sie z tym
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 20:58   #1506
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Nie zgodze sie z tym
Rozwiń proszę
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 09:51   #1507
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Jeśli nie jest to HIIT to to nic strasznego


Dieta 1300 kcal to trochę mało. Wiesz jakie jest Twoje CPM? Nie możesz poniżej niego schodzić, bo spowolnisz metabolizm, obojętne co będziesz jadła.

Ok, doczytuję ciągle dietę i jednak jest większa ilośc kalorii. Ale czy jak będę jeść jak na R + 45-60minut ćwiczeń, nie patrząc na to, że przed i po treningu trzeba jeść tak samo (nie wiem, czy ja już to rozumiem), i będę jeść po treningu przed snem białko, to będzie ok? Nie chcę na noc się zapychać.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 08:50   #1508
Tu_pak
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: szwędam się :)
Wiadomości: 150
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Jeśli uda mi się zmobilizować do porannych ćwiczeń to jem coś lekkiego, staram się zresztą zawsze aby moje drugie śniadanie było lekkie ale odżywcze. Płatki owsiane są dobrym rozwiązaniem A że ostatnio jadam późną porą również rano staram się serwować płatki musli ze śliwką i jabłkiem
http://www.sante.pl/p33/musli_sliwkowo-jablkowe_350g
Ale to raczej w weekend, kiedy mnie nie ma w pracy
Tu_pak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 15:47   #1509
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Ok, doczytuję ciągle dietę i jednak jest większa ilośc kalorii. Ale czy jak będę jeść jak na R + 45-60minut ćwiczeń, nie patrząc na to, że przed i po treningu trzeba jeść tak samo (nie wiem, czy ja już to rozumiem), i będę jeść po treningu przed snem białko, to będzie ok? Nie chcę na noc się zapychać.
Generalnie posiłek po treningu jest jeszcze ważniejszy niż ten przed. Ale jak to są lekkie aeroby, a nie siłowe, to nie musisz się tym przejmować.

Edytowane przez Solciuchna
Czas edycji: 2012-08-30 o 15:48
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 17:25   #1510
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Generalnie posiłek po treningu jest jeszcze ważniejszy niż ten przed. Ale jak to są lekkie aeroby, a nie siłowe, to nie musisz się tym przejmować.

O dziękuję ślicznie Nie chcę mocno trenować, bo zależy mi na wysmukleniu, nie chcę mięśni. Ale dobrze wiedzieć, że mogę jeść lekko.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 10:18   #1511
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
O dziękuję ślicznie Nie chcę mocno trenować, bo zależy mi na wysmukleniu, nie chcę mięśni. Ale dobrze wiedzieć, że mogę jeść lekko.
A co trenujesz? Jak aeroby to żadne mięśnie Ci nie urosną, bez względu na intensywność Ba, na siłowni mięśnie Ci nie urosną.
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 11:12   #1512
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
A co trenujesz? Jak aeroby to żadne mięśnie Ci nie urosną, bez względu na intensywność Ba, na siłowni mięśnie Ci nie urosną.

Skalpel z Ewą Chodakowską - ten trening na 4 tygodnie.
Na skakance poskakałam 3 tygodnie i przytyłam.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:10   #1513
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Skalpel z Ewą Chodakowską - ten trening na 4 tygodnie.
Na skakance poskakałam 3 tygodnie i przytyłam.
Przytycie to nie rozrost mięśni
Możesz puchnąć, bo mięśnie są nieprzyzwyczajone do tak dużego wysiłku, ale w życiu Ci od czegoś tak lajtowego, jak skakanie na skakance nie urosną. Bez paniki
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:41   #1514
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Przytycie to nie rozrost mięśni
Możesz puchnąć, bo mięśnie są nieprzyzwyczajone do tak dużego wysiłku, ale w życiu Ci od czegoś tak lajtowego, jak skakanie na skakance nie urosną. Bez paniki

Reasumując, jedząc 5 posiłków dziennie, 2 przekąski i 3 większe + aeroby (skakanka, rower, bieganie, skalpel, killer, stepper - piszę moje możliwości wykonywania powyższych czynności) - kończyć białkową kolacją po treningu a przed treningiem tą 3 wg planu przekąską, będzie ok?

Jak to puchnąć?
Ogólnie co do zatrzymywania płynów - jeśli o to Ci chodzi, to z takim puchnięciem mam spory problem
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3


Edytowane przez dziuba85
Czas edycji: 2012-08-31 o 20:43
dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 09:20   #1515
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Reasumując, jedząc 5 posiłków dziennie, 2 przekąski i 3 większe + aeroby (skakanka, rower, bieganie, skalpel, killer, stepper - piszę moje możliwości wykonywania powyższych czynności) - kończyć białkową kolacją po treningu a przed treningiem tą 3 wg planu przekąską, będzie ok?
Tak, będzie ok.

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Jak to puchnąć?
Ogólnie co do zatrzymywania płynów - jeśli o to Ci chodzi, to z takim puchnięciem mam spory problem
Jeśli Twoje mięśnie nie są przyzwyczajone do ćwiczeń to na początku możesz mieć opuchliznę, zwiększą się obwody, ale to będzie woda właśnie. Nie panikuj i nie przestawaj ćwiczyć, bo to przejdzie, a potem będzie już tylko lepiej.
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 18:09   #1516
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Tak, będzie ok.


Jeśli Twoje mięśnie nie są przyzwyczajone do ćwiczeń to na początku możesz mieć opuchliznę, zwiększą się obwody, ale to będzie woda właśnie. Nie panikuj i nie przestawaj ćwiczyć, bo to przejdzie, a potem będzie już tylko lepiej.
Ha! Czyli niepotrzebnie zaprzestałam ćwiczenia! Teraz jestem przed okresem, więc puuuchnę podwójnie. Ogólnie mam spory problem z ta wodą. Ale nie poddam się. Jeden dzień przerwy tylko zrobiłam z ćwiczeniami. Tak codziennie mały trening
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 09:55   #1517
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Ha! Czyli niepotrzebnie zaprzestałam ćwiczenia! Teraz jestem przed okresem, więc puuuchnę podwójnie. Ogólnie mam spory problem z ta wodą. Ale nie poddam się. Jeden dzień przerwy tylko zrobiłam z ćwiczeniami. Tak codziennie mały trening
Jeden dzień przerwy w tygodniu warto zrobić dla regeneracji
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 10:57   #1518
FISIUNIA_A
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Witam,

jestem mamą 13 miesięcznego chłopczyka i bardzo chętnie przeczytałabym całe forum, ale nie mam na to czasu....
Może znajdzie się ktoś tak miły, że poświęci mi chwile swojego czasu i napisze propozycje co jeść przy moim trybie życia
Dodam, że mam 170 cm wzrostu, ważę 61 kg i chciałabym schudnąć około 4 kg a przede wszystkim pozbyć się brzuszka. W trakcie ciąży przytyłam 10 kg, ważyłam 72 kg, wychodząc ze szpitala ważyłam już 62 kg i później trzymając dietę matki karmiącej schudłam do 57 kg, ale niestety później rozochocona tym, że mogę jeść już słodycze itd. przytyłam do 63,5 kg. Dwa tygodnie temu zaczęłam ćwiczyć i moja waga właśnie spadła do około 61 kg i ćwiczę nadal, ale widzę, że brzuszek nadal jest.
Wstaje około 6-7 rano, na śniadanie około 8 jem kanapkę z ciemnego chleba z wędliną, pomidorem lub parówkę lub kanapkę z serem białym i konfiturą własnej roboty, później ok 11 jej jakiś owoc i idę ćwiczyć pół godziny na hulahop, po ćwiczeniach jem np. chrupka ryżowego z konfiturą, około 14-15 jem zupę np. rosół, pomidorowa, koperkowa, pieczarkowa itp. , około 17-18 jej drugie danie czyli ziemniaki lub ryz lub makaron z rybą pieczoną, udkiem gotowanym i opieczonym, z owocami morza w sosie pomidorowym itp., około 21 ćwiczę 30-40 minut na orbitreku + pół godziny hulahop + 10 minut ćwiczenia na brzuch czyli głównie tzw. brzuszki czyli ćwiczę do około 22.00-22.30 później po około pół godziny jem kolacje czyli jogurt siedem zbóż + pomidor lub serek wiejski i pomidor, ogórek lub kanapka z ciemnym pieczywem i rybą z puszki w sosie pomidorowym lub kanapka z wędliną i pomidorem i idę spać około 24-1 w nocy.
Czy moje odżywianie jest ok czy powinnam coś zmienić, aby efekty były widoczne i aby nie spalać mięśni tylko tłuszcz?
I co z tym brzuchem, jak się go pozbyć?
FISIUNIA_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 23:37   #1519
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Tkanki tłuszczowej nie spala się miejscowo. Żeby pozbyć się brzucha najważniejsza jest odpowiednia dieta i ćwiczenia cardio (aerobik, bieganie. rower, pływanie itd) Jak wpiszesz w youtube 'cardio' to pojawi się mnóstwo propozycji treningów. Samymi brzuszkami nic nie zdziałasz, bo mięśnie wzmacniają się, owszem, ale nie widac tego przez tłuszczyk na wierzchu Dlatego ćwiczenia na partie miesniowe musza być własnie dodatkiem do cardio. Co do Twojej diety to zmieniłabym niemal wszystko w 1 cześci dnia. Przed obiadem jesz za mało- jedna kanapka to nie śniadanie. Owoc na 2 sniadanie tez nie. Jedz 2-3 kromki przynajmniej ciemnego chleba, dabra wedlina lub twarogiem, kurczakiem lub tunczykiem. Świetne są też jajka na sniadanie czy kolacje. Albo najlepiej jedz też owsianke na mleku lub wodzie- np z owacami, jajkiem, serkiem wiejskim, jogurtem, orzechami itd. Na 2 śniadanie tez weglowodany+ białko, a owoce jako dodatek, a nie głowny posiłek. Parówki wyrzuć, tak samo jak chrupkie pieczywo- to bezwartosciowe jedzenie i nie nadajace sie na redukcje. Obiad i kolacja w miarę ok, ale pamietaj tez o zdrowych tłuszczach- oliwie, pestkach np z dyni czy slonecznika, o orzechach, kakao itd.
Tyle ode mnie i powodzenia Pamietaj,ze dieta to ok 70 proc sukcesu

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2013-08-04 o 23:38
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-19, 16:37   #1520
AnaVu
Przyczajenie
 
Avatar AnaVu
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 20
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Witam.
Ćwiczę codziennie- jeśli mogę lub co drugi dzień Mel B - nogi, ramiona oraz Tiffany Rothe, schodzi nad tym 40-50 min. Staram się nie obżerać bardzo, odstawiłam w miare możliwości tłuste, słodkie. Pytanie moje jest następujące, co powinnam jeść przed i po takich 'treningach'?
AnaVu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 11:02   #1521
Elnaja
Przyczajenie
 
Avatar Elnaja
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Mam pytanie. Jestem na redukcji-jeśli ćwiczę 30 minut z Tamilee Webb,a potem biegam przez kolejne 30 minut,to jak powinny wyglądać moje posiłki okołotreningowe? Ćwiczę wieczorem, inaczej nie da rady. Jeśli dobrze zrozumiałam, to:
I posiłek (około godziny 19) to 2 kurze jajka + 1 białko + warzywa (jestem wegetarianką)
II węgle proste - kisiel ?
III: znów białko+ węgle złożone... czyli wychodzi mi tutaj 6 jajek i kasza gryczana.

Nie za dużo białka (kcal potem z tego wszystiego) ? Plus to, że ćwiczę dość późno. Proszę o szybką odpowiedź.
__________________
So for the time being, I'm being patient
And amidst this bitterness
If you'll just consider this, even if it don't make sense
All the time
Give it time...


I'm an extraordinary machine.
Elnaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 08:33   #1522
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Wprawdzie zadalam to pytanie na innym watku, nie dostalam niestety odpowiedzi, wiec sprobuje tutaj: ) Od 3 miesiecy uprawiam intensywnie sport, jestem na R (rzucilam palenie i przytylam strasznie...no dobra, wczesniej tez nie bylam chudzinka ) . Wiem ze moja aktywnosc sportowa jest dosyc duza, 3x w tyg.silownia, raz cwiczenia aerobowe z elementami tanca, raz w tyg boks (bez sparringu oczywiscie. ..) i w ladna pogode Nordic walking. Jak mozna bylo przypuszczac, nie schudlam ani grama, zbyt pozno odkrylam wizaz i zbawienne dzialanie zbilansowanej diety i posilkow okolotreningowych. Pomalu ogarniam to, ale mam pytanie, jak mam jesc w dni beztreningowe? Czy mimo braku wysilku fizycznego mam trzymac moje wyliczone ok.2000 kcl czy mniej?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 09:09   #1523
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
Wprawdzie zadalam to pytanie na innym watku, nie dostalam niestety odpowiedzi, wiec sprobuje tutaj: ) Od 3 miesiecy uprawiam intensywnie sport, jestem na R (rzucilam palenie i przytylam strasznie...no dobra, wczesniej tez nie bylam chudzinka ) . Wiem ze moja aktywnosc sportowa jest dosyc duza, 3x w tyg.silownia, raz cwiczenia aerobowe z elementami tanca, raz w tyg boks (bez sparringu oczywiscie. ..) i w ladna pogode Nordic walking. Jak mozna bylo przypuszczac, nie schudlam ani grama, zbyt pozno odkrylam wizaz i zbawienne dzialanie zbilansowanej diety i posilkow okolotreningowych. Pomalu ogarniam to, ale mam pytanie, jak mam jesc w dni beztreningowe? Czy mimo braku wysilku fizycznego mam trzymac moje wyliczone ok.2000 kcl czy mniej?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A jakie Ci wychodzi zapotrzebowanie w ogole? Ja bym na poczatek zostawila i zobaczyla co z tego wyjdzie, ewentualnie troche inaczej bym rozkladala BWT w dni treningowe i nietreningowe.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 09:15   #1524
MindfulLifestyle
Raczkowanie
 
Avatar MindfulLifestyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 36
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Nawiązując do tematu tego wątku - moja kolacja po treningu wczoraj (plus ser biały i mleko), a potem grzecznie spać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg weglowodany1.jpg (112,5 KB, 24 załadowań)
__________________
Żyj świadomie, w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Poznawaj siebie, rozwijaj się, przeżywaj coraz bardziej pełne i satysfakcjonujące życie. Znajdź równowagę na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej, o którą coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

http://www.mindful-lifestyle.pl
MindfulLifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 10:05   #1525
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
A jakie Ci wychodzi zapotrzebowanie w ogole? Ja bym na poczatek zostawila i zobaczyla co z tego wyjdzie, ewentualnie troche inaczej bym rozkladala BWT w dni treningowe i nietreningowe.
Wyszlo mi ok.2400 kcl dziennego zapotrzebowania. Jestem na R wiec wyszlo mi ok.2000. No i teraz mam problem, co z dniami beztreningowymi. 2000 kcl to dosyc duzo, tym bardziej ze latami jadlam tyle w ciagu 3 dni

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 10:39   #1526
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
Wyszlo mi ok.2400 kcl dziennego zapotrzebowania. Jestem na R wiec wyszlo mi ok.2000. No i teraz mam problem, co z dniami beztreningowymi. 2000 kcl to dosyc duzo, tym bardziej ze latami jadlam tyle w ciagu 3 dni

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Specem nie jestem, bo na dobra sprawe sama dopiero sie ucze rozgryzac moj organizm i jego potrzeby. Ale... Jesli dopiero od 3 miesiecy probujesz ogarnac kwestie odzywiania, to licz sie z tym, ze organizm jeszcze nie "skapowal", ze nie musi magazynowac kalorii Mam chyba podobna przeszlosc dietetyczna (z tym ze ja nigdy nie palilam) i u mnie ten etap "przestawienia" trwal wlasnie jakies 3-4 miesiace. Na razie nic bym wiecej nie ciela, tylko zostala przy 2000, uzbroila sie w cierpliwosc i ewentualnie kombinowala z podaza wegli i tluszczy (wiecej wegli mniej tluszczy w dni treningowe, nieco mniej wegli a wiecej tluszczy w nietreningowe). I obserwuj co sie bedzie dzialo.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 11:00   #1527
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Specem nie jestem, bo na dobra sprawe sama dopiero sie ucze rozgryzac moj organizm i jego potrzeby. Ale... Jesli dopiero od 3 miesiecy probujesz ogarnac kwestie odzywiania, to licz sie z tym, ze organizm jeszcze nie "skapowal", ze nie musi magazynowac kalorii Mam chyba podobna przeszlosc dietetyczna (z tym ze ja nigdy nie palilam) i u mnie ten etap "przestawienia" trwal wlasnie jakies 3-4 miesiace. Na razie nic bym wiecej nie ciela, tylko zostala przy 2000, uzbroila sie w cierpliwosc i ewentualnie kombinowala z podaza wegli i tluszczy (wiecej wegli mniej tluszczy w dni treningowe, nieco mniej wegli a wiecej tluszczy w nietreningowe). I obserwuj co sie bedzie dzialo.
Od 3 miesiecy to ja cwicze intensywnie, natomiast kwestie odpowiedniej diety okolotreningowej ogarniam od, uwaga, tygodnia: ) W ciagu 3 miesiecy nie schudlam ani grama, wiec zaczelam szperac w internecie, odkrylam watki na wizazu i wiem juz, co robilam zle (naiwnie wierzylam, ze sport i malo kalorii przyniosa oszalamiajace rezultaty. ..ech ja glupia )
Teraz mam problem z przelaczeniem sie na wlasciwe tory, caly czas mysle, ze taka ilosc BWT jaka pochlaniam, to jak nic poczatek rozmiaru XXXL


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 11:07   #1528
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
Od 3 miesiecy to ja cwicze intensywnie, natomiast kwestie odpowiedniej diety okolotreningowej ogarniam od, uwaga, tygodnia: ) W ciagu 3 miesiecy nie schudlam ani grama, wiec zaczelam szperac w internecie, odkrylam watki na wizazu i wiem juz, co robilam zle (naiwnie wierzylam, ze sport i malo kalorii przyniosa oszalamiajace rezultaty. ..ech ja glupia )
Teraz mam problem z przelaczeniem sie na wlasciwe tory, caly czas mysle, ze taka ilosc BWT jaka pochlaniam, to jak nic poczatek rozmiaru XXXL


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To sie nie wystrasz, jesli na poczatek spuchniesz Najlepiej zaloz watek, latwiej bedzie ogarnac i podpowiedziec.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 11:45   #1529
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
To sie nie wystrasz, jesli na poczatek spuchniesz Najlepiej zaloz watek, latwiej bedzie ogarnac i podpowiedziec.
Spuchne znaczy przytyje? ? Jeszcze wiecej? ! A moglam nie palic. ..
Czy moge w takim razie liczyc kiedykolwiek na efekty? Gubie sie w tym nieco, bo w pracy kolezanki nie jedza np .cukru i chudna, a ja jem jak zawodnik sumo i uprawiam intensywny sport,a nie chudne ani grama. To lekko deprymujace...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 09:46   #1530
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu?

Jestem na R. Próbuję jakoś ułożyć sobie jadłospis, od miesiąca się odchudzam, tutaj moja próba przełożenia to na mój tryb dnia. Biegam rano, wieczorem ćwiczę około 50-60 min zestawy cardio + siłowe. Trochę nie rozumiem, dlaczego nie powinnam jeść produktów mlecznych w posiłkach okołotreningowych- mógłby mi ktoś wytłumaczyć? Na wielu stronach o dietetyce podczas redukcji zalecają jedzenie jogurtów i serków przed treningiem.

Śniadanie lekkostrawne 7:00 (jemy jak najwcześniej, minimum 30 min przed wysiłkiem)
Węglowodany złożone (bo dają nam dużo energii przez długi czas)
Białko w postaci produktów mlecznych ( bo szybko zostają wchłonięte i organizm nie będzie pobierał aminokwasów z mięśni)
Zero tłuszczu

Bieganie 9:00

II śniadanie 10:00 (30 min - 60 min po treningu)
Węglowodany proste (potrzebujemy dużego zastrzyku energii)
Białko w postaci jajek lub mięsa, wędlin (które odbuduje urazy mięśni i będzie trawiony przez dłuższy czas)
Dużo wody (nie pijemy jednym łykiem - bo wtedy rozciągamy swój żołądek, tylko powoli sączymy)
Minimalnie tłuszczu

Obiad 13:00
Wg uznania

Podwieczorek 16:00 (min 30 min przed treningiem)
Węglowodany złożone (bo dają nam dużo energii przez długi czas)
Białko w postaci produktów mlecznych ( bo szybko zostają wchłonięte i organizm nie będzie pobierał aminokwasów z mięśni)
Zero tłuszczu

Ćwiczenia cardio 75% + siłowe 25% 18:00

Kolacja 20:00 (30 - 60 min po treningu)
Białko w postaci jajek lub mięsa, wędlin (które odbuduje urazy mięśni, zregeneruje je przez noc)
Mała ilość węglowodanów prostych (nie potrzebujemy dużej dawki energii podczas snu)
Dużo wody (nie pijemy jednym łykiem - bo wtedy rozciągamy swój żołądek, tylko powoli sączymy)
Minimalnie tłuszczu

Czy to na pewno dobrze ? Poprawcie mnie, jeśli się mylę
__________________
a head full of fears has no place for dreams
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-31 19:13:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.