trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-11, 18:43   #1
o0ania0o6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 7
Unhappy

trądzik


Witam Mam z pozoru mały problem- dla mnie to zmora każdego dnia. Mam trądzik młodzieńczy ( jeśli chodzi o wiek- 14 wiosen za sobą) . Stosowałam wiele preparatów, typu: benzacne, maść cynkowa, clindacne, tormentiol, wiele innych, nie licząc wszystkich produktów różnych firm (under twenty itp), łykałam zincas forte, robiłam maseczki...I nic! Aktualnie używam differin. Nie jestem do końca zadowolona, ten preparat strasznie wysusza mi skórę więc jak już usunę największe pryszcze muszę nawilżać skórę, więc one powaracją Jestem strasznie zdesperowana! Ograniczyłam mój nałóg- czekoladę, co jest największym poświęceniem. Oczywiście byłam u dermatologa, przepisała mi zincas forte, clindacne, differin. Wszystko razem. I nic! Zastanawiam się nad kupnem Acnezine, jednak troszkę funduszy na to pójdzie, więc chciałabym przemyśleć to. Mogłybyście mi doradzić coś w sprawie tego preparatu? Może poleciłybyście mi inny? A może jakaś dietka? Błagam, pomocy!

Edytowane przez o0ania0o6
Czas edycji: 2010-11-11 o 18:44
o0ania0o6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 19:12   #2
madzia0202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2
Dot.: trądzik

Ja używam Izotek. I jest genialny. Najlepiej zapytaj się dermatologa o jakąś naprawdę silną kurację
madzia0202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 22:23   #3
muszkae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 32
Dot.: trądzik

leczyłam trądzik 8 lat i wiem coś o nim niestety. po pierwsze popros dermatologa o zbadanie PRZYCZYNY trądzika, a nie tylko likwidowanie objawów ( u mnie okazało sie ze problem leży w regulacji hormonalnej organizmu). potem, no cóż, musisz poddać się doświadczeniu lekarza, sam powinien wiedzieć jakie leki najlepiej zastosować (ja mam za sobą antybiotyki, dlugą listę maści , w końcu uczulenie na jakiekolwiek maści stosowane na twarz ) . przede wszystkim nie zaniedbuj leczenia, to najwazniejsze, po drugie właściwa pielegnacja, kosmetyki do cery tradzikowej zadbają o odpowiednie nawilżenie (nie natuszczenie) skóry jak i maja wlasciwości antybakteryjne. myj skóry conajmniej 2 razy dziennie żelem lub pianką antbakteryjną, obowiązkowo tonik i krem. najlepiej wszystko z tej samej serii przeciwtrądzikowej. raz wtygodniu peeling i maseczka (mi osobiscie sluży seria Soraya Care& Control, ale kazde inne kosmetyki dobrane do rodzaju cery juz beą pomocne. przy lekach takich jak differin, faktycznie skóra jest bardzo wysuszona, dlatego krem i odpoweidnie nawilzenie jest takie wazne. powodzenia w walce z ta zmora- trądzikiem !
__________________
"Zawsze staraj się postępować jak należy. Chyba że sumienie ci nie pozwala."
muszkae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 22:31   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: trądzik

Przede wszystkim nie musiałaś zakładać nowego wątku. Wątków o trądziku jest mnóstwo, mogłaś się do któregoś dopisać.

Cytat:
Napisane przez o0ania0o6 Pokaż wiadomość
(under twenty itp)
Under20 nie nadaje się dla skóry z trądzikiem. To zwykłe badziewie.
Cytat:
Aktualnie używam differin. Nie jestem do końca zadowolona, ten preparat strasznie wysusza mi skórę więc jak już usunę największe pryszcze muszę nawilżać skórę, więc one powaracją
Czym nawilżasz skórę? Skoro krem cię zapycha, zmień go.
Polecam Humektan (choć może niedostatecznie nawilżać) lub Babydream z rumiankiem, pantenolem i wit. e z rossmanna.
Cytat:
Oczywiście byłam u dermatologa, przepisała mi zincas forte, clindacne, differin. Wszystko razem. I nic!
Ile się leczysz tym co przepisał dermatolog?
Nie powinnaś się szybko zniechęcać, trądzik czasem leczy się latami. Warto być pod stałą kontrolą dobrego dermatologa.
Cytat:
A może jakaś dietka?
Żadna dietka nie wyleczy Cię z trądziku.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 16:45   #5
o0ania0o6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 7
Dot.: trądzik

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nie musiałaś zakładać nowego wątku. Wątków o trądziku jest mnóstwo, mogłaś się do któregoś dopisać.


Under20 nie nadaje się dla skóry z trądzikiem. To zwykłe badziewie.

Czym nawilżasz skórę? Skoro krem cię zapycha, zmień go.
Polecam Humektan (choć może niedostatecznie nawilżać) lub Babydream z rumiankiem, pantenolem i wit. e z rossmanna.

Ile się leczysz tym co przepisał dermatolog?
Nie powinnaś się szybko zniechęcać, trądzik czasem leczy się latami. Warto być pod stałą kontrolą dobrego dermatologa.

Żadna dietka nie wyleczy Cię z trądziku.

że nie wyleczy to wiem, ale może wspomagać ;D
bywało, że miałam aż czerwone plamy na skórze, a każdy muśnięcie jakimkolwiek kremem okazywało się katuszą. W tak ektremalnych przypadkach wazelina okazała się być pomocna. Nawilżam niveą, bądź taki krem, nie pamiętam nazwy, skończył się, jednak nie byłam z niego zadowolna. Na pewno polecę do rossmana kupić to 'Babydream'
Jestem strasznie niecierpliwa, ale staram się, wiem, że trądziku nie pozbędę się już od tak. Kuracje (tą od dermatolog) zaczęłam w czerwcu... Ale niektóre pryszcze są tak duże i sprawiają niekiedy ból, więc chcę sięgnąć po coś ostrzejszego. Wiem, że jest wiele wątków o tej tematyce, jednak chciałam przedstawić swój problem, warunki i używane kremy.
o0ania0o6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 16:56   #6
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: trądzik

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40113,gesichts-und-korpercreme-stara-wersja.html&next=1
Tu masz link do KWC, poczytaj opinie o tym kremie.

Jest też wątek o polecanych dermatologach, może znajdziesz tam jakiegoś dobrego dermatologa w Twojej okolicy?

A powiedz mi jeszcze czym myjesz twarz? Jak wygląda pielęgnacja Twojej cery?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 21:56   #7
o0ania0o6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 7
Dot.: trądzik

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40113,gesichts-und-korpercreme-stara-wersja.html&next=1
Tu masz link do KWC, poczytaj opinie o tym kremie.

Jest też wątek o polecanych dermatologach, może znajdziesz tam jakiegoś dobrego dermatologa w Twojej okolicy?

A powiedz mi jeszcze czym myjesz twarz? Jak wygląda pielęgnacja Twojej cery?
Dermatolog zaleciła nie używać żadnych preparatów, żeli myjących, postawiła na zwykłe mydło. Kupiłam sobie antybakteryjne mudełko, 3 razy dziennie myję twarz nim.
Dziękuję za pomoc
a co myślisz o otcie jabłkowym? moja mama podłapała opinie od kumpeli, że jest dobre, może wiesz coś o tym ?
o0ania0o6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-12, 22:06   #8
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: trądzik

Cytat:
Napisane przez o0ania0o6 Pokaż wiadomość
Dermatolog zaleciła nie używać żadnych preparatów, żeli myjących, postawiła na zwykłe mydło. Kupiłam sobie antybakteryjne mudełko, 3 razy dziennie myję twarz nim.
Dziękuję za pomoc
a co myślisz o otcie jabłkowym? moja mama podłapała opinie od kumpeli, że jest dobre, może wiesz coś o tym ?
Mydło? Mydło nie jest dobre do mycia twarzy z tego co wiem. Lepsze są delikatne żele - choćby do higieny intymnej.
Dodatkowo obowiązkowo trzeba używać toniku.

Co do octu, nic na ten temat nie wiem.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 22:13   #9
o0ania0o6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 7
Dot.: trądzik

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Mydło? Mydło nie jest dobre do mycia twarzy z tego co wiem. Lepsze są delikatne żele - choćby do higieny intymnej.
Dodatkowo obowiązkowo trzeba używać toniku.

Co do octu, nic na ten temat nie wiem.
Toniki jakieś mam, mama również używa, żel też.
Bardzo bardzo bardzo bardzo dziękuję za pomoc !
o0ania0o6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 07:42   #10
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: trądzik

Tylko czasem nie używaj żadnych clearasili nie tym podobnych, bo tylko bardziej wysuszysz sobie skórę.

Tonik jaki? Z alkoholem? Jeśli tak, to odstaw i kup jakiś bez alkoholu - choćby ziaja ogórkowa za 5 zł.

I nie rezygnuj z dermatologa.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 15:56   #11
jenascia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 44
Dot.: trądzik

Cytat:
zincas forte

Hej
ja jestem zainteresowana tabletkami Zincas forte i dlatego chciałabym wiedzieć czy ktoś z was je używa i jakie są efekty ???
jenascia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 21:08   #12
Anne1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: trądzik

oprócz czekolady wyłącz mleko (też mi ciężko wytrzymac ) produkty tłuste i przetworzone i tak jeszcze ewentualnie napisze, alkohol
co do mycia, ja używam emulsji CETAPHIL- nie ma delikatniejszej
Anne1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 13:15   #13
3006pati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: trądzik

ja rowniez mialam problemy z tradzikiem.. i powiem szczerze ze tez probowalam wielu rzeczy ktore mi tylko szkodzily az trafilam przypadkiem na tabletki do ssania AcneCol

po zuzyciu jednego opakowania (60 tabletek - 2x dziennie po jednej) moja twarz wygladala duzo lepiej.. obecnie jestem w trakcie drugiego opakowania, stan mojej twarzy nieco sie pogorszyl bo mialam problem z tym zeby je kupic ale juz wraca do normy

tabletki kosztuja jakies 34-37zl i mozna je dostac bez recepty, a jesli nie bd w aptece to z reguly mozna zamowic i pojawiaja sie na drugi dzien
pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszym zwalczaniu
3006pati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 23:23   #14
o0ania0o6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 7
Dot.: trądzik

dziękuję!
mnie trochę przekonała nauczycielka od angielskiego-podała adres do pewnej kosmetyczki, która ją wyleczyła, gdy ta była w naszym wieku. Bo co by się tu dużo nie oszukiwać- dermatolodzy nieraz mają umowę z różnymi producentami leków i przepisują te leki, choć nie zawsze są skuteczne, ale zysk jest. Same tabletki raczej nie pomogą, mogą być dodatkiem do kuracji.
Pozdrawiam
__________________
'W bezsensie sens jest jedynym awansem...'

pozbędziemy się cholerstwa!
o0ania0o6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.