Szybkie pytanie dot. mleczka myjacego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-04, 21:50   #1
accpet89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 10

Szybkie pytanie dot. mleczka myjacego.


Mianowicie - jestem facetem i szukam czegoś do mycia mojej facjaty. Zauważyłem, że po użyciu zelow myjących (nawet o dobrym składzie) moja skóra staje się sucha przez co muszę ją ciągle nawilżac. Czy mycie mleczkiem zniweluje choć trochę ten problem? Zależy mi też na tym żeby zlagodzilo mi trądzik wokół ust, który mam po goleniu.
accpet89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 17:31   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Szybkie pytanie dot. mleczka myjacego.

Cytat:
Napisane przez accpet89 Pokaż wiadomość
Mianowicie - jestem facetem i szukam czegoś do mycia mojej facjaty. Zauważyłem, że po użyciu zelow myjących (nawet o dobrym składzie) moja skóra staje się sucha przez co muszę ją ciągle nawilżac. Czy mycie mleczkiem zniweluje choć trochę ten problem? Zależy mi też na tym żeby zlagodzilo mi trądzik wokół ust, który mam po goleniu.
Mleczko jest do demakijażu/wstępnego oczyszczania a nie do mycia, chociaż może sprawdziłoby się jako solowy produkt przy cerze suchej lub normalnej. Jeśli masz ściągniętą skórę po myciu żelem, to znaczy, że najprawdopodobbniej używasz zbyt mocnych żeli.

Od golenia nie dostaje się trądziku tylko zapalenie mieszków włosowych i metoda mycia niekoniecznie coś na to pomoże. Rozwiązanie to antybiotyk miejscowo, odkażanie golarek, dezynfekowanie skóry (Octeniseptem, nie środkiem na alkoholu), produkty z mocznikiem jako profilaktyka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 11:32   #3
Romannka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Chełmno
Wiadomości: 43
Dot.: Szybkie pytanie dot. mleczka myjacego.

Jeżeli masz faktycznie suchą już skórę po tym wszystko to już jak coś to bym jednak brała jakiś olejek do mycia twarzy albo naturalny żel do mycia. Mleczko do mycia jakoś w ogóle mi nie pasuje, bo bardziej jak juz to pasuje do mleczka do demakijażu (jak pisano wyżej) i to nie jest to samo co żel, olejek, pianka itp.
Romannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 13:52   #4
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Szybkie pytanie dot. mleczka myjacego.

Cytat:
Napisane przez accpet89 Pokaż wiadomość
Mianowicie - jestem facetem i szukam czegoś do mycia mojej facjaty. Zauważyłem, że po użyciu zelow myjących (nawet o dobrym składzie) moja skóra staje się sucha przez co muszę ją ciągle nawilżac. Czy mycie mleczkiem zniweluje choć trochę ten problem? Zależy mi też na tym żeby zlagodzilo mi trądzik wokół ust, który mam po goleniu.
Kombinujesz pan nie w tę stronę co trzeba. Chociaż jak używasz zbyt wysuszających żeli to jak najbardziej warto to zmienić. Nie wiem co znaczy "dobry składowo", skoro nie jest trafiony - widocznie to nie jest dobry skład dla Ciebie, Twojej skóry. Chyba nie ma za bardzo aż tak uniwersalnych kosmetyków dobrych na wszystko i dla wszystkich

Środek do mycia to jedno, ale może sam nawilżacz jest za słaby, niewystarczający? I tak przydałoby się regularnie stosować, czysto profilaktycznie, bo łatwiej zapobiegać przesuszeniu niż później się z niego zbierać - tak że zmiana żelu na mleczko i tak nie zastąpi nawilżania po myciu, jeśli o to chodzi.

Trądziku byle żelem czy mleczkiem też się nie pozbędzie. Zamiast kombinować warto ustawić się do dermatologa po receptę na preparat z antybiotykiem, bo przy stanach zapalnych to jednak substancje dostępne tylko na receptę są bezkonkurencyjne.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Romannka Pokaż wiadomość
Jeżeli masz faktycznie suchą już skórę po tym wszystko to już jak coś to bym jednak brała jakiś olejek do mycia twarzy albo naturalny żel do mycia. Mleczko do mycia jakoś w ogóle mi nie pasuje, bo bardziej jak juz to pasuje do mleczka do demakijażu (jak pisano wyżej) i to nie jest to samo co żel, olejek, pianka itp.
A czym się różni naturalny żel do mycia od tych nienaturalnych? Zdaje się i tak musi mieć jakiś surfaktant?
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-15 14:52:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.