Ochrona środowiska - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-02, 16:06   #31
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Ochrona środowiska

No niestety moi znajomi 2 lata po studiach i nadal pracy nie mają, pracują w call centerach, sklepach spożywczych, albo wcale, niektórzy mają staże, a pracujących w zawodzie mogę policzyć na palcach jednej ręki i to przeważnie są ci co mieli znajomości.
Ja pracowałam trochę w logistyce, obsłudze klienta i szukam w tym kierunku ogłoszeń.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 21:01   #32
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Ochrona środowiska

a ja mam problem wielki może mi pomoożecie miałam iść do pracy na wakacje do firmy zajmującej się oceną oddziaływania na środowisko ale teraz wyszło ze oni chcieliby przyjąc mnie na stałe tylko że to jest w katowicach a ja chciałam iść dziennie na mgr z oś i dodatkowo na inż bezpieczeństwa i nie wiem co mam zrobić czy lepiej isć do pracy i na zaocze czy nie isć do pracy a iść na dzienne ;( jestem w kropce co byscie wybrały??
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:20   #33
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Ochrona środowiska

Tak jak ci pisałam na pw wybrałabym pracę, a jak jej nie chcesz to chętnie się jej podejmę bo właśnie takiej szukam. Szkoda że nie odpowiedziałaś mi na pw.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 15:48   #34
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Ochrona środowiska

Binolka chyba raczej z niej nie zrezygnuje

Tez marzę o takiej pracy.. raporty OOŚ, pozwolenia wodnoprawne itp.
W tym roku kończę ochronę środowiska i nie wiem co ze sobą zrobić, czy isc na podyplomowe?czy dać sobie spokój z oś i przekwalifikować sie? mam taka pustka w glowie..
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 19:50   #35
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Ochrona środowiska

Hej dziewczynki przepraszam że nie odpisałam juz piszę jak postanowiłam ponieważ ten kierunek pochłonął mnie całkowiciei jestem w niebo wzieta że zdecydowałam sie go studiować nie zrezygnowałam z dziennych studiów mało tego obroniłam właśnie licencjat i zapisałam sie na mgr i inżynierie bezpieczeństwa i środowiska a ta praca mysle ze będzie na mnie czekac za 2 lata i wtedy spróbuję jeszcze raz. Szkoda jest mi tego bardzo ale oddałam swoje miejsce mojej koleżance która mainz srodowiska i jest z okolic katowic i tym jestem pocieszona aobecnie sprzedaje prywatnie tanie koszulki ładne od 10 do 25zł jakb ktoś był zainteresowany to na pw moge napisać zeby reklamy nie robić a firma znajduje sie blisko pkp nie wiem dokładnie jaka to ulica ale w kamienicy takiej duzej a obok jest sklepik z mydełkami takimi naturalnymi i innymi cudami firma nazywa sie tebodin projekt i nudują oni drogi i mosty to jest firma budowlana ogólnie :P
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 21:04   #36
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Ochrona środowiska

Tebodin? O kurcze to jutro im wysle podanie, dzięki wielkie. Może zechcą jeszcze jedną osobę.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 23:24   #37
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Ochrona środowiska

Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki przepraszam że nie odpisałam juz piszę jak postanowiłam ponieważ ten kierunek pochłonął mnie całkowiciei jestem w niebo wzieta że zdecydowałam sie go studiować nie zrezygnowałam z dziennych studiów mało tego obroniłam właśnie licencjat i zapisałam sie na mgr i inżynierie bezpieczeństwa i środowiska a ta praca mysle ze będzie na mnie czekac za 2 lata i wtedy spróbuję jeszcze raz. Szkoda jest mi tego bardzo ale oddałam swoje miejsce mojej koleżance która mainz srodowiska i jest z okolic katowic i tym jestem pocieszona aobecnie sprzedaje prywatnie tanie koszulki ładne od 10 do 25zł jakb ktoś był zainteresowany to na pw moge napisać zeby reklamy nie robić a firma znajduje sie blisko pkp nie wiem dokładnie jaka to ulica ale w kamienicy takiej duzej a obok jest sklepik z mydełkami takimi naturalnymi i innymi cudami firma nazywa sie tebodin projekt i nudują oni drogi i mosty to jest firma budowlana ogólnie :P
Bionolka naprawde zrezygnowalas z tej pracy?? Szkoda, skoro to było Twoje marzenie... Ja tez wlasnie się obronilam i zostaję na doktorat
Mam jeszcze takie pytanie: na jakiej uczelni jest ta inzynieria bezpieczenstwa?
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 20:16   #38
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Ochrona środowiska

W częstochowie na ajd zrobili od tego roku 2 kierunki inżynieryjne ten i jeszcze jakiś zrezygnowałam bo chcęiśćna mgr i na inż dziennie a poza tym mysle ze jak juz zrobię tego mgr to pójdę tam do pracy dajcie znać co i jak a i tam wymagana była znajomość autocada
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 15:09   #39
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Ochrona środowiska

Binolka a co masz tam jakiegoś znajomego że jesteś pewna że tam będziesz pracować po studiach?
Ja Autocada znam, mam mgr inż. pewnie bym sobie tam dała radę tylko oby się odezwali...
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 13:58   #40
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Ochrona środowiska

no powiedzmy ze mam nie moge zdradzić ale mysle ze jezeli bedą potrzebowali kogosjak skończę to jakos sie załapie
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 15:23   #41
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Ochrona środowiska

Hej ja sie dostałam na OŚ na UR w Krakowie, zlozylam juz papiery i w ogole ale dostalam sie tez na Towaroznawstwo i w sumie nie wiem co wybrać.. na prawde przerażacie mnie z tym brakiem pracy po OŚ..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-20, 15:41   #42
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Ochrona środowiska

Naprawdę nie wiem co można robić po towaroznawstwie Może faktycznie OŚ lepsza, ale nic nie sugeruję, poczytaj na forach co można robić po towaroznawstwie. Może jakieś magazyny, logistyka itp.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 22:12   #43
winylowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Ochrona środowiska

Witam wszystkich, ja też studiuję OŚ, na politechnice wrocławskiej, własnie skonczyłam 1 rok- jak narazie jestem zadowolona : )
winylowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 09:33   #44
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Ochrona środowiska

Cytat:
Napisane przez winylowa Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, ja też studiuję OŚ, na politechnice wrocławskiej, własnie skonczyłam 1 rok- jak narazie jestem zadowolona : )
Zobaczymy, czy będziesz taka zadowolona po 5 roku :P
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 10:49   #45
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Ochrona środowiska

NO WŁAŚNIE. Choć może za 5 lat będzie wiecej takich firm i wieksze zapotrzebowanie choć to samo nam mówili 5 lat temu.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 11:16   #46
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Ochrona środowiska

Juz odbiegając od tego czy jest po tym praca czy nie, to w ogole ten kierunek jest ciekawy?
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 11:28   #47
miserablegirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 33
Dot.: Ochrona środowiska

Witam wszystkich ,,ochraniaczy środowiska" W październiku zaczynam sudia na UKSW w Warszawie. Jak na razie planuję przesiedzieć na nich tylko rok, a potem próbować dostać się na UW na mój wymarzony kierunek. No chyba, że ochrona mnie wciągnie, a przedmioty wydają się na niej bardzo ciekawe.
miserablegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 15:08   #48
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Ochrona środowiska

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
Juz odbiegając od tego czy jest po tym praca czy nie, to w ogole ten kierunek jest ciekawy?
Według mnie jest ciekawy, bardzo przekrojowy, każdy znajdzie jakąś działkę dla siebie. Najgorszy jest ten brak pracy po tym kierunku. Ja narazie zostanę na mojej uczelni na doktoracie, ale jednoczesnie bede szukac pracy. Interesująca mnie działka to przede wszystkim wszelkiego rodzaju raporty i opracowania dotyczące oś.

Co myślicie o tych studiach podyplomowych?
http://studia.biz.pl/287/wyzsza-szko...odowiska/7334/
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 15:38   #49
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Ochrona środowiska

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
Juz odbiegając od tego czy jest po tym praca czy nie, to w ogole ten kierunek jest ciekawy?
Bardzo! Najlepsze moim zdaniem są zajęcia laboratoryjne. Badasz wody, powietrze, gleby itp pod względem zanieczyszczeń. Do tego masz laborki z biologi, toksykologii, monitoringu środowiska.
Jednak najbardziej brakuje w tych studiach przedmiotów takich jak: pisanie raportów środowiskowych, operatów wodnoprawnych, decyzji itd. Tego głównie wymaga pracodawca po skończonych studiach i wszystko inne odchodzi na dalszy plan.

Cytat:
Napisane przez kumkumkum1986 Pokaż wiadomość
Interesująca mnie działka to przede wszystkim wszelkiego rodzaju raporty i opracowania dotyczące oś.

Co myślicie o tych studiach podyplomowych?
http://studia.biz.pl/287/wyzsza-szko...odowiska/7334/
Ja też bym chciała pisać raporty.
Kurcze fajne te studia, ale czy podyplomówka to wystarczy by pracę dostać? Wydaje mi się że trzeba mieć przynajmniej roczne doświadczenie w zakładach produkcyjnych by mieć jakiekolwiek pojęcie o jakości, BHP i środowisku w firmie.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 17:18   #50
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Ochrona środowiska

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Bardzo! Najlepsze moim zdaniem są zajęcia laboratoryjne. Badasz wody, powietrze, gleby itp pod względem zanieczyszczeń. Do tego masz laborki z biologi, toksykologii, monitoringu środowiska.
Jednak najbardziej brakuje w tych studiach przedmiotów takich jak: pisanie raportów środowiskowych, operatów wodnoprawnych, decyzji itd. Tego głównie wymaga pracodawca po skończonych studiach i wszystko inne odchodzi na dalszy plan.



Ja też bym chciała pisać raporty.
Kurcze fajne te studia, ale czy podyplomówka to wystarczy by pracę dostać? Wydaje mi się że trzeba mieć przynajmniej roczne doświadczenie w zakładach produkcyjnych by mieć jakiekolwiek pojęcie o jakości, BHP i środowisku w firmie.
Ja niby pracowałam przez rok w firmie produkcyjnej (na umowę zlecenie i to nie na caly etat), przyjrzałam się w jaki sposób dbają tam o jakość, widać tam także efekty wprowadzenia normy ISO 14001. Ja pracowalam w dziale kontroli jakości, aczkolwiek była to kontrola wyrobów gotowych czy komponentów, a więc za bardzo nie liczy mi się do doświadczenia.

Odnośnie fioletowego to zgadzam się z Tobą w 100%. Uwielbiałam na studiach zajęcia laboratoryjne, zwłaszcza z mikrobiologii i oczyszczania wody, ale wiadomo, że ciężko jest dostać pracę w laboratorium. Powinno się kłaść większy nacisk na wszelkiego rodzaju raporty, opracowania, decyzje o uwarunkowaniach środowiskowych, operaty, pozwolenia zintegrowane, naliczanie opłat itp. Mimo, iż to wszystko było na studiach to jakoś tak powierzchownie, w efekcie mam wrażenie,że po studiach tak naprawdę nic nie wiem.

Czytalam wiele poradnikow, jak zaplanować swoją karierę zawodową, i wszędzie pisze, by czynnie wykorzystywać wakacje na wszelkiego rodzaju praktyki itp. Niektórych nie stać na to, by wakacje poświęcić na jakieś bezpłatne praktyki, każdy chce zarobić, by móc się utrzymać w roku akademickim. Albo biegła znajomość jezykow obcych - na naukę trzeba poświęcic naprawde duzo czasu i nierzadko - mase pieniedzy.

Jestem tak zdolowana brakiem perspektyw, ze odechciewa mi sie wszystkiego. Nie wiem czy nie rzucic tego wpi**u i się przekwalifikować. Tylko na co?

Znalazlam jeszcze takie studia podyplomowe - odnośnie sporządzania raportow OOŚ:
http://www.ka.edu.pl/wydzialy/centru...na-srodowisko/
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:57   #51
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Ochrona środowiska

A jak się chcesz przekwalifikować? Zacząć znowu studia i potem znowu bez doświadczenia szukać pracy? Dla mnie to bez sensu.
Ja pracowałam trochę w logistyce i mam nadzieję w tym kierunku znaleźć pracę, a potem ewentualnie zrobić z tego studia. Lub inaczej - pracować tam i robić studia z BHP, prawa oś, ochrony wód i szukać nadal w zawodzie. Jakbym miała te 3 rzeczy na papierku to myślę że byłabym chociaż zapraszana na rozmowy z branży.
Jednak na razie jestem w tzw "czarnej dupie" nie mam pracy, ani doświadczenia w wyuczonym zawodzie tylko marne doświadczenie 5 miesięczne w dwóch firmach. Jakoś nikt mnie nie chce na stałe mimo że daję z siebie 200% w pracy. Przychodziłam pierwsza, wychodziłam ostatnia, szukałam nowych przewoźników z własnej inicjatywy (branża spedycyjna) chciałam się dużo uczyć nowych rzeczy, bo ciągle robiłam to samo podczas gdy pracownicy pozostali robili inne różne rzeczy oprócz tego co ja, to mi mówili że nie muszę, że mam robić swoje po czym mnie wy*******ili po 3 miesiącach bez powodu. Aż szkoda gadać.
Na staż UP też nie chce mnie wziąść bo już niby przysługuje mi tylko 3 miesiące (a miałam staż tylko 2,5 m-ca 3 lata temu) i każdy UP inaczej interpretuje przepisy. Zresztą nawet byłam na rozmowie o staż w państwowej firmie to stwierdzili że mam za wysokie doświadczenie.
Także do pracy mam za mało doświadczenia, a do stażu za dużo albo nie spełniam warunków.
PO PROSTU IŚĆ I SIĘ POWIESIĆ!!!

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Co do tych studiów podyplomowych:

"Zakres tematyczny:

1. Ekologia i ochrona przyrody
2. Podstawy prawne i administracyjne instrumentów zarządzania środowiskiem. Dyrektywy UE i ustawy tzw. okołośrodowiskowe dotyczące ochrony i kształtowania środowiska. Aspekt prawny i obecny stan systemu OOŚ w Polsce w świetle obowiązujących ustaw, dostosowanie polskiego prawa do prawa Unii Europejskiej w zakresie ocen oddziaływania na środowisko
3. Standardy jakości środowiska
a) Standardy emisyjne
b) Standardy imisyjne
4. Koncepcja rozwoju zrównoważonego i podstawowe wskaźniki oceny środowiska
5. Ocena przestrzennych skutków działalności gospodarczej w kategoriach lokalizacyjnych, zasobowych i jakościowych
6. Jakość życia jako kryterium oceny środowiska
7. Polityka ekologiczna oraz ekonomiczne aspekty ochrony środowiska
8. Technologie stosowane w ochronie środowiska. Technologie małoodpadowe i gospodarowanie odpadami
9. Elementy zarządzania środowiskowego. Sformalizowane i niesformalizowane systemy zarządzania i analiz środowiskowych. Systemy audytów środowiskowych w Unii Europejskiej
10. Proekologiczne strategie marketingowe i ich rola w promocji ładu przestrzennie zintegrowanego i czystej produkcji
11. System oceny środowiska dla potrzeb pozwolenia zintegrowanego - Ekspertyzy ekologiczne
- analiza istniejącego stanu środowiska.
- charakterystyka poszczególnych elementów środowiska i ich udział w funkcjonowaniu przyrody ,
- unikalność w aspekcie utrzymania bioróżnorodności a szczególnie podatność na degradację oraz tendencje dalszych przekształceń na skutek wpływów zewnętrznych i procesów obecnego zagospodarowywania obszaru w określonych warunkach rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.


To wyżej mogli by sobie darować, na studiach wszyscy to mieli, takie sra...e w banie.

12. Procedura i metody sporządzania OOŚ skutków realizacji planów i programów odnoszących się do określonych sektorów, terenów lub obszarów geograficznych. Etapy postępowania:
12.1. Ustalenie zakresu raportu. Procedura i metody przeprowadzania ocen oddziaływania na środowisko skutków realizacji pojedynczych zamierzeń inwestycyjnych. Prawne wymagania stawiane inwestorowi oraz rola administracji i służb ochrony środowiska w postępowaniu dotyczącym uzyskiwania WZIZT (ULI i ULI CP).
12.2. Identyfikacja oddziaływań na środowisko charakterystycznych dla ocenianej instalacji. Określanie stopnia uciążliwości poszczególnych branż lub projektów inwestycyjnych. OOS dla inwestycji liniowych, urządzeń wodno melioracyjnych, zagospodarowania terenów rolnych i leśnych, infrastruktury sportowej i turystycznej oraz obiektów i urządzeń związanych z gospodarką odpadami oraz infrastrukturą wodno-ściekową .
12.3. Określanie powiązań między czynnikami mającymi wpływ na zmiany w środowisku. Metody opisowe, macierze i modele symulacyjne, ustalanie kryteriów i wag, Wskazanie skutków negatywnych i wybór właściwych wariantów w celu ich ograniczenia
12.4. Opiniowanie raportu przez organy administracyjne i Udział społeczeństwa w podejmowaniu decyzji środowiskowych
13. Studium przypadku - Sporządzanie raportów OOŚ dla wybranych przedsięwzięć komunikacyjnych ,budowlanych, przemysłowych lub inwestycji liniowych i wodnych. Zastosowanie metod związanych z pozyskiwaniem i wprowadzaniem danych w celu ich szczegółowej analizy numerycznej, sporządzanie map aktualnego stanu środowiska i map prognozy oddziaływania inwestycji oraz zestawianie negatywnych oddziaływań wraz z ewentualnymi przedsięwzięciami minimalizującymi ich skutek a także sporządzenie raportu odpowiadającego wymogom ustawowym
14. Metodyka wykorzystania podstawowych źródeł informacji dla analiz środowiskowych
- inwentaryzacja przyrodnicza dla gminy lub jej części ,
- studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy lub województwa,
- akty prawne i dokumentacje dotyczące obszarów chronionych, obszarów Natura 2000, uzdrowisk i stref ochronnych, plany ochrony parków narodowych i krajobrazowych,
- opracowania fizjograficzne i ekofizjograficzne wykonane dotychczas dla potrzeb planowania przestrzennego na danym obszarze,
- prognozy skutków wpływu ustaleń planu na środowisko przyrodnicze wykonane do planów zagospodarowania przestrzennego oraz oceny oddziaływania na środowisko,
- branżowe plany i programy działań np. plany urządzania lasu, programy gospodarki odpadami itp.
- opracowania studialne i projektowe dotyczące gospodarki wodno-ściekowej,
- publikacje naukowe dotyczące środowiska i stanu zagrożeń danego terenu.
15.Seminarium dyplomowe"

Reszta ok
__________________
wisienka na torcie

Edytowane przez Ariena
Czas edycji: 2010-07-21 o 17:48
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 19:01   #52
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Ochrona środowiska

Ja się właśnie dzisiaj dowiedziałam w moim UP-ie, że skonczyla sie kasa na staże. Nie wiem co mam teraz robic.. czy czekac na staż do przyszlego roku? znalazlam kilka firm w ktorych bym sie widziala. Ariena a Ty nie myslalas o zalozeniu swojej firmy?

Przekwalifikowanie się - mialam na mysli jakis kurs fryzjerski albo coś..
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 19:31   #53
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Ochrona środowiska

Owszem myślałam, ale nie jestem pewna czy by przynosiła zyski wystarczające na opłacanie ZUSu itd. Zresztą skąd wziąść kasę, w UP są kolejki po dotacje. Poza tym nie mam pojęcia jaki biznes by wymyślić. U mnie na osiedlu nie ma sklepu z bielizną co mnie denerwuje, ale tak jak mówie - nie wiem czy to by było opłacalne.
Myślę też o firmie zajmującej się sporządzaniem wniosków na dotacje UE na przedsięwzięcia proekologiczne, na ochronę środowiska. Ale wpierw bym musiała mieć jakieś doświadczenie w tym.
Ja chyba naprawdę nie mam nic do roboty w tym życiu, może poza urodzeniem dziecka kiedyś i taka moja rola.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez kumkumkum1986 Pokaż wiadomość
Nie wiem co mam teraz robic.. czy czekac na staż do przyszlego roku? znalazlam kilka firm w ktorych bym sie widziala.
Nie czekaj tylko uderzaj do firm i składaj wnioski, będziesz wyżej w kolejce i jak tylko będą mieć kasę to dostaniesz staż. Ja się też tak zastanawiałam no i minął mi rok od obrony już a mogłam mieć staż niby na 9 m-cy, a teraz maks 3.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 20:20   #54
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Ochrona środowiska

Byłam juz w kilku firmach i to jeszcze sporo przed obroną i w każdej nie chcieli nawet slyszec o stażystce. Nie wiem, czy mieli takie zle doświadczenia?ja kombinowalam by rok posiedziec na stazu, podpatrzec co sie da a pozniej zalozyc podobną firmę. Ehh marzenia.. Ale masz rację, musialo by sie to oplacac, by po oplaceniu wszystkiego wyjsc na plus. A tych firm wbrew pozorom jest sporo, dowiedzialam sie dopiero jak zaczelam szukac wczesniej myslalam ze jest ich 2 czy 3 w moim miescie
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 18:42   #55
winylowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 12
Dot.: Ochrona środowiska

Ariena, kumkumkum198 jakie skończyłyście uczelnie i w jakim mieście?
winylowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 18:45   #56
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Ochrona środowiska

Ja kończyłam ochronę środowiska studa inżynierskie dzienne na Politechnice Śląskiej i oś magisterskie dzienne na Uniwersytecie Śląskim.
__________________
wisienka na torcie

Edytowane przez Ariena
Czas edycji: 2010-07-22 o 21:52
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 20:01   #57
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Ochrona środowiska

Ja skończyłam ochronę środowiska na Politechnice Częstochowskiej
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 17:20   #58
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Ochrona środowiska

Ja dziewczynki złozyłam papiery jeszcze na inżynierię bezpieczeństwa która również od tego roku bedzie na moim wydziale, bo teraz zrobiłam licencjat z oś i idę na 2 stopnia na oś ale że nie mam inż to idę na bezpieczeństwo a poza tym specjalizacja to inżynieria bezpieczeństwa i środowiska bardzo mnie to zainteresowało szczególnie niektóre przedmioty mam nadziejęze uda mi sie zdobić wiekszego doswiadczenia odnosnie raportów OOŚ i po skończeniu tych 3,5roku załoze własny buznes nie wiem czy sie uda ale zawsze warto spróbowac jestem uparta wiecmoze dam radę
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 17:38   #59
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Ochrona środowiska

mam do Was pytanie czy któraś z Was miała cos więcej na studiach odnośnie tej OOŚ ? bo ja tylko tak pobieżnie a chciałabym sie więcej dowiedzieć i nauczyć mniej wiecej jak to działa i jak sie sporządza te raporty
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 20:10   #60
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Ochrona środowiska

Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
a ja mam problem wielki może mi pomoożecie miałam iść do pracy na wakacje do firmy zajmującej się oceną oddziaływania na środowisko ale teraz wyszło ze oni chcieliby przyjąc mnie na stałe tylko że to jest w katowicach a ja chciałam iść dziennie na mgr z oś i dodatkowo na inż bezpieczeństwa i nie wiem co mam zrobić czy lepiej isć do pracy i na zaocze czy nie isć do pracy a iść na dzienne ;( jestem w kropce co byscie wybrały??
Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
mam do Was pytanie czy któraś z Was miała cos więcej na studiach odnośnie tej OOŚ ? bo ja tylko tak pobieżnie a chciałabym sie więcej dowiedzieć i nauczyć mniej wiecej jak to działa i jak sie sporządza te raporty
Wiesz co, te raporty OOŚ to nie taka prosta sprawa... pobieżne wiadomości nie wystarczą, ja miałam taki przedmiot na politechnice, w ramach ćwiczeń pisaliśmy raport OOŚ dla wybranej inwestycji poza tym nie rozumiem czemu zrezygnowałaś z tej pracy? Dziewczyno przecież doświadczenie jest najważniejsze, studia możesz dorobić zaocznie, ludzie konczą studia magisterskie i ich nie chcą w firmach, które zajmują się OOŚ bo wszedzie chca z doświadczeniem... Poza tym, skąd wiesz,ze za 2 lata znajdziesz w tej pracy miejsce? Że kolezanka zrezygnuje? Moim zdaniem niemądrze zrobiłaś, ale to tylko moja opinia

Z własnej działalności zajmującej się tylko pisaniem raportów nie wyżyjesz, poza tym bez doświadczenia w tej dziedzinie jak sobie wyobrażasz ich pisanie?
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.