Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-14, 19:40   #1951
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Tytanowe chyba całkiem przystępne cenowo i trwalsze niż srebro Ale dzisiaj łaziłam po jubilerach i piękne srebrne ala obrączki można kupić
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 19:58   #1952
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Tytanowe chyba całkiem przystępne cenowo i trwalsze niż srebro Ale dzisiaj łaziłam po jubilerach i piękne srebrne ala obrączki można kupić
Właśnie o tą trwałość chodzi:p tytanowe są aż za bardzo trwałe i ciężko zmieniać rozmiary, nie można chyba jej rozciąć na palcu (w razie jakiejś kontuzji) nawet. Dlatego napisałam, że raczej srebrne
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 22:21   #1953
B l a i r
Raczkowanie
 
Avatar B l a i r
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 275
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

A ja, jakbym dostała pierścionek z białego złota, nie omieszkałabym skłamać, żeby sprawdzić reakcję takich osób na wiadomość, że nasz zaręczynowy pierścionek jest ze srebra i z cyrkonią. To byłaby dobra okazja, żeby dać im do zrozumienia jakimi są materialistami
__________________
14.02.2011
04.10.2014
2017


09.09.2013 - Pajdka
Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat.

Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem Intensywny!
B l a i r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 22:36   #1954
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez kognisia Pokaż wiadomość
Właśnie o tą trwałość chodzi:p tytanowe są aż za bardzo trwałe i ciężko zmieniać rozmiary, nie można chyba jej rozciąć na palcu (w razie jakiejś kontuzji) nawet. Dlatego napisałam, że raczej srebrne
A tego to nie wiedziałam! W takim razie też zdecydowałabym się na srebrne

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Cytat:
Napisane przez B l a i r Pokaż wiadomość
A ja, jakbym dostała pierścionek z białego złota, nie omieszkałabym skłamać, żeby sprawdzić reakcję takich osób na wiadomość, że nasz zaręczynowy pierścionek jest ze srebra i z cyrkonią. To byłaby dobra okazja, żeby dać im do zrozumienia jakimi są materialistami
Haha, wątpię, że takie osoby zrozumiałyby aluzję
Raczej przyjęłyby taką informację jako doskonały temat do plot i obgadania
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 23:29   #1955
B l a i r
Raczkowanie
 
Avatar B l a i r
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 275
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
A tego to nie wiedziałam! W takim razie też zdecydowałabym się na srebrne

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------



Haha, wątpię, że takie osoby zrozumiałyby aluzję
Raczej przyjęłyby taką informację jako doskonały temat do plot i obgadania
No to można to zaraz sprostować Ale najpierw uświadomić kogoś jakim jest materialistą, dla którego nie liczą się zaręczyny tylko pierścionek, a raczej jego cena.

Swoją drogą, pamiętam jak dostałam od TŻ pierścionek, którego zdjęcia wstawiłam niżej. Wiedziałam, że jest srebrny. Byłam zawiedziona jak mi go "wręczył" bo cały czas czekałam, aż zapyta czy zostanę jego żoną. Mimo tego, że był srebrny i z cyrkonią to ja cały czas liczyłam, że padnie przede mną na kolana... Nie padł, dopiero rok później to zrobił
__________________
14.02.2011
04.10.2014
2017


09.09.2013 - Pajdka
Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat.

Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Krem Intensywny!
B l a i r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 09:08   #1956
andromacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 59
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Tytanowe obrączki były hitem jakiś czas temu, moja koleżanka biorąc ślub trzy lata wstecz się na nie zdecydowałam i po tym, co jej się z nimi działo, wiedziałam, że to naprawdę słaby pomysł. Obrączki już po pół roku były bardzo porysowane, a kupowała je w Aparcie. Tytan jest bardzo twardym i trwałym metalem, ale równocześnie kruchym (brzmi to trochę dziwnie, wiem). Zatem nie polecam, bo naprawdę szybko się niszczą.
andromacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 09:35   #1957
asdii
Wtajemniczenie
 
Avatar asdii
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez kognisia Pokaż wiadomość
Właśnie o tą trwałość chodzi:p tytanowe są aż za bardzo trwałe i ciężko zmieniać rozmiary, nie można chyba jej rozciąć na palcu (w razie jakiejś kontuzji) nawet. Dlatego napisałam, że raczej srebrne
Cytat:
Napisane przez andromacha Pokaż wiadomość
Tytanowe obrączki były hitem jakiś czas temu, moja koleżanka biorąc ślub trzy lata wstecz się na nie zdecydowałam i po tym, co jej się z nimi działo, wiedziałam, że to naprawdę słaby pomysł. Obrączki już po pół roku były bardzo porysowane, a kupowała je w Aparcie. Tytan jest bardzo twardym i trwałym metalem, ale równocześnie kruchym (brzmi to trochę dziwnie, wiem). Zatem nie polecam, bo naprawdę szybko się niszczą.
Dobrze że zwróciłyście na to uwagę, bo choć wiem o właściwościach ytanu to w tym kontekscie o tym nie myślałam. To że się rysuje to jeszcze można przeżyć, ale to że jest twardy jest już większym problemem. Mojej mamie w ciąży tak spuchły palce, że nie umiała obrączki ściągnąć, palec zaczął sinieć i musieli na pogotowie jechać i rozcinać, a właśnie z tytanem mogłoby to nie być takie proste.

A poza tym to Was podczytuję Śliczne macie pierścionki wszystkie! I gratuluję nowym narzeczonym
__________________

Czytamy w 2015: 29
Czytamy w 2016: 4
asdii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 09:48   #1958
andromacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 59
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Tylko wiesz co, mi z tym rysowaniem to nie chodzi o to, że obrączka spadła Ci na asfalt czy mocno o coś nią uderzyłaś. Ona "uszkadza" się przy zwykłych, codziennych czynnościach. Nie chodzi mi też o delikatne ryski, które jedynie Sherlock Holmes by odkrył, ale są to naprawdę widoczne zarysowania. Widziałam obrączkę koleżanki jedynie po pól roku noszenia i naprawdę była już wtedy wg mnie mocno zniszczona, a ona sama powiedziała, że jakby o tym wiedziała, to już by chyba srebrne zamówiła (była właśnie przekonana, że tytan to taki jest niezniszczalny i że nic z obrączkami nie ma prawa się stać).
andromacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 10:59   #1959
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez andromacha Pokaż wiadomość
Tylko wiesz co, mi z tym rysowaniem to nie chodzi o to, że obrączka spadła Ci na asfalt czy mocno o coś nią uderzyłaś. Ona "uszkadza" się przy zwykłych, codziennych czynnościach. Nie chodzi mi też o delikatne ryski, które jedynie Sherlock Holmes by odkrył, ale są to naprawdę widoczne zarysowania. Widziałam obrączkę koleżanki jedynie po pól roku noszenia i naprawdę była już wtedy wg mnie mocno zniszczona, a ona sama powiedziała, że jakby o tym wiedziała, to już by chyba srebrne zamówiła (była właśnie przekonana, że tytan to taki jest niezniszczalny i że nic z obrączkami nie ma prawa się stać).
Ale rysują się wszystkie obrączki, szczególnie brzydko po niedługim czasie wyglądają obrączki z białego złota. Więc akurat w tej kwestii ideałem byłaby platyna. Reszta surowców się rysuje, niestety.
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 11:18   #1960
asdii
Wtajemniczenie
 
Avatar asdii
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez kognisia Pokaż wiadomość
Ale rysują się wszystkie obrączki, szczególnie brzydko po niedługim czasie wyglądają obrączki z białego złota. Więc akurat w tej kwestii ideałem byłaby platyna. Reszta surowców się rysuje, niestety.
A no, mam pierścionek z białego złota od 3 miesięcy i faktycznie od spodu ma sporo małych rysek... A na platynę to mnie chyba będzie stać w przyszłym życiu dopiero:P
__________________

Czytamy w 2015: 29
Czytamy w 2016: 4
asdii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 11:33   #1961
Tequila _ Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila _ Sunrise
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez Afrodita Pokaż wiadomość
Bardzo ładny! Gratuluje tak sie wlasnie zastanawiam, jak to jest z ta firma Aimor? Czy ich pierścionki sa dobrej jakości? Spodobał mi sie na ich stronie taki jeden pierscionek, podobny do Twojego tylko, ze tamten ma bardziej 'zaokraglona' szynę. Co jest najfajniejsze na ich stronie sa filmiki, na których mozna zobaczyć jak sie prezentują pierścionki na palcu. Bardzo fajna sprawa.. Sa piękne.. Ale czy trwałe? Hm

Mam pierscionek od kilku tygodni ale absolutnie nic sie z nim nie dzieje, zdejmuje go tylko w kuchni kiedy cos pieke lub zagniatam ciasto zeby nic w niego nie pochodziło, ze względu na jego kształt moze łatwo sie brudzic, jednak nie ma ani jednej ryski,, myje w nim naczynia, kąpiel sie, śpię i jest ok. Po zareczynach sprawdziłem firmę aimor, wydają sie solidni, dostałam gwarancje i certyfikat wszystko jak należy a ponadto 20 % zniżki bezterminowej na obraczki. Obraczki mozna kupic tylko w sklepie stacjonarnym, maja chyba 2 lub 3 placówki, napewno w Poznaniu i w Warszawie, my mieszkamy w stolicy i nawet ostatnio weszlam do nich , sklep jest w złotych tarasach, maja piękne obraczki i pierscionki.
Sam pierscionek jest solidnie wykonany i wbrew pozorom nie zaczepia sie np o rajstopy, trzeba sie przyzwyczaić 2,3 dni , teraz nawet nie czuje ze mam go na palcu, pewnie rownież za sprawa narzeczonego który trafił idealnie z rozmiarem.

Generalnie za bardzo podobny pierscionek z takim rozmiarem kamienia trzeba zapłacić w aparcie grubo ponad 2 tysiące a tutaj troszkę ponad tysiąc.
Dodatkowo firma produkuje wyroby w Polsce i nie jest to masowa z Chin jak w przypadku innych znanych firm.

Polecam ! I pozdrawiam
__________________
Razem: 5.12.2010
Zareczyny: 26.09.2014
Nasz wielki dzien: 14.05.2016
Tequila _ Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 11:43   #1962
andromacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 59
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

To jasne, że każdy metal może się zarysować (choć ja na moim pierścionku zaręczynowym z białego złota, który noszę 2,5 roku nie widzę żadnej rysy czy skazy), ale chodzi o łatwość ich powstawania i szybkość. Chyba nie jest szokiem dla nikogo jak po 30 latach noszenia złota obrączka nie jest tak piękna i błyszcząca jak w dniu ślubu. Poziom rysowania się obrazowo: obrączki złote niech będzie 2-3/10, obrączki tytanowe 8/10. Mam też wrażenie, że na tych tytanowych bardziej to widać. Oczywiście każdy sam wie czego potrzebuje i co mu się podoba, ale chciałam napisać o tych mankamentach, bo jednak niewiele osób zna ten fakt o tytanie.
andromacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 06:30   #1963
scoobs
Rozeznanie
 
Avatar scoobs
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 742
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Hej dziewczyny, podczutyje Was, bo uwielbiam ogladac blyskotki
Jestesmy w trakcie kupowania obroczek i jesli chodzi o zarysowanie, tez na pewno bym nie kupla tytanowych. Mam bizuterie z tytanu i strasznie sie rysuje.
Nie wiem, czy bedziecie nosic obraczki na tym samym palcu co pierscionki, ale jesli tak to warto wiedziec, ze gdyby byly z innych metali, wtedy ten twardszy bedzie rysowal ten drugi wiec powinny byc z tego samego metalu.
Ponoc tanszym odpowiednikiem platyny jest pallad, nie jest to metal szlachetny ale jest bardzo trwaly i ma piekny polysk. No i cena o wiele nizsza. Moj narzeczony chce taki kupic. Takie rady dostalismy od jubilerow
scoobs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 07:19   #1964
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez scoobs Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, podczutyje Was, bo uwielbiam ogladac blyskotki
Jestesmy w trakcie kupowania obroczek i jesli chodzi o zarysowanie, tez na pewno bym nie kupla tytanowych. Mam bizuterie z tytanu i strasznie sie rysuje.
Nie wiem, czy bedziecie nosic obraczki na tym samym palcu co pierscionki, ale jesli tak to warto wiedziec, ze gdyby byly z innych metali, wtedy ten twardszy bedzie rysowal ten drugi wiec powinny byc z tego samego metalu.
Ponoc tanszym odpowiednikiem platyny jest pallad, nie jest to metal szlachetny ale jest bardzo trwaly i ma piekny polysk. No i cena o wiele nizsza. Moj narzeczony chce taki kupic. Takie rady dostalismy od jubilerow
U nas pallad odpada, bo jest silnie uczulający, a skoro mam uczulenie na złoto, to nie wykluczone, że na pallad bym też dostała :p lepiej nie ryzykować - postawimy na srebro:p
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 20:27   #1965
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cześć dziewczyny,
zaręczeni jesteśmy od roku, ślub za niecałe 8 miesięcy, od niedawna przekopuję ślubne podforum wizażu i dotarłam także i tu jako, że uwielbiam oglądać biżuterię.

Pochwalę się zatem i swoim zaręczynowym-wybrałam sama, podstępem zorganizowanym przez mojego D. ale jednak Podsuwał zdjęcia, wypytywał po tym jak kiedyś wspomniałam, że nie podobają mi się typowo zaręczynowe pierścionki-tj złoto+diament osadzony w koszyczku. Powiedziałam, że mój kamień musi być koniecznie niebieski. I tak sama wybrałam sobie poniekąd moje cudo: Yes, białe złoto, blue london topaz w otoczeniu diamentów. Uwielbiam go

(Zdjęcie mojego pierścionka pochodzi z naszej jesiennej sesji zaręczynowej autorstwa YesYes Photography)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pierścionek.jpg (45,1 KB, 452 załadowań)
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 20:41   #1966
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
zaręczeni jesteśmy od roku, ślub za niecałe 8 miesięcy, od niedawna przekopuję ślubne podforum wizażu i dotarłam także i tu jako, że uwielbiam oglądać biżuterię.

Pochwalę się zatem i swoim zaręczynowym-wybrałam sama, podstępem zorganizowanym przez mojego D. ale jednak Podsuwał zdjęcia, wypytywał po tym jak kiedyś wspomniałam, że nie podobają mi się typowo zaręczynowe pierścionki-tj złoto+diament osadzony w koszyczku. Powiedziałam, że mój kamień musi być koniecznie niebieski. I tak sama wybrałam sobie poniekąd moje cudo: Yes, białe złoto, blue london topaz w otoczeniu diamentów. Uwielbiam go

(Zdjęcie mojego pierścionka pochodzi z naszej jesiennej sesji zaręczynowej autorstwa YesYes Photography)
Cudownyyyyyyyy! Gratuluję!
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 21:37   #1967
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
zaręczeni jesteśmy od roku, ślub za niecałe 8 miesięcy, od niedawna przekopuję ślubne podforum wizażu i dotarłam także i tu jako, że uwielbiam oglądać biżuterię.

Pochwalę się zatem i swoim zaręczynowym-wybrałam sama, podstępem zorganizowanym przez mojego D. ale jednak Podsuwał zdjęcia, wypytywał po tym jak kiedyś wspomniałam, że nie podobają mi się typowo zaręczynowe pierścionki-tj złoto+diament osadzony w koszyczku. Powiedziałam, że mój kamień musi być koniecznie niebieski. I tak sama wybrałam sobie poniekąd moje cudo: Yes, białe złoto, blue london topaz w otoczeniu diamentów. Uwielbiam go

(Zdjęcie mojego pierścionka pochodzi z naszej jesiennej sesji zaręczynowej autorstwa YesYes Photography)
Piękny
__________________
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 22:10   #1968
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Pięęękny Mogłabyś pokazać na palcu?
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 14:51   #1969
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Jak tylko wroce do domu zrobię zdjęcie na dłoni

Jestem i dodaję real foto na dłoni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ring2.jpg (16,8 KB, 474 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ring1.jpg (10,8 KB, 314 załadowań)
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky

Edytowane przez Lady_Kala
Czas edycji: 2014-10-21 o 19:49
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 16:34   #1970
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

kognisia - a tak z ciekawości... miałas badania robione że na pewno masz uczulenie na złoto? Pytam, bo z tego co ja wiem to jako tako na złoto nie można mieć uczulenia, tylko na domieszki metali nieszlachetnych, które znajdują się w biżuterii i np. dodaje się pallad do pierścionków i obrączek aby właśnie nie było uczulenia, wtedy jest ciut drożej... ja mam własnie pallad dodany do pierścionka i nic się nie dzieje A równiez sądziłam że mam uczulenie na złoto.
__________________


Edytowane przez agnieszka_2612
Czas edycji: 2014-10-22 o 16:36
agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 16:36   #1971
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Jak tylko wroce do domu zrobię zdjęcie na dłoni

Jestem i dodaję real foto na dłoni.
wow, naprawdę piękny kolor. Nie widziałam jeszcze takiego odcienia topazu.
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 19:03   #1972
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Odmiana ta nazywa się blue london i jest przepiękna!
Mój ulubiony kamień szlachetny. Jest ciemniejszy od tanzanitów, jaśniejszy od szafiru, pięknie"łapie" pogodę i zmienia kolor.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 19:52   #1973
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
kognisia - a tak z ciekawości... miałas badania robione że na pewno masz uczulenie na złoto? Pytam, bo z tego co ja wiem to jako tako na złoto nie można mieć uczulenia, tylko na domieszki metali nieszlachetnych, które znajdują się w biżuterii i np. dodaje się pallad do pierścionków i obrączek aby właśnie nie było uczulenia, wtedy jest ciut drożej... ja mam własnie pallad dodany do pierścionka i nic się nie dzieje A równiez sądziłam że mam uczulenie na złoto.
Testów na złoto nie ma, ale alergolog przez długi okres czasu obserwował mój wyprysk kontaktowy (w tym czasie miałam nosić złoto białe, żółte, różnych prób). Po czym uznał, że alergia jest bankowa i ze może mi przepisać sterydy, ale to całe życie musiałabym brać. A co do uczulenia na złoto, to też byłam zdziwiona i alergolog powiedział mi, że były robione badania, żeby sprawdzić czy uczulenie jest na złoto, czy na domieszki (głównie nikiel). Okazało się, że częściej uczulało złoto najwyższej próby, niż tej najniższej. W związku z tym okazało się, że to bardziej złoto uczula, aniżeli domieszki :p

A co do palladu - to silny alergen - tez od lekarza to wiem :p
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 19:53   #1974
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez kognisia Pokaż wiadomość
Testów na złoto nie ma, ale alergolog przez długi okres czasu obserwował mój wyprysk kontaktowy (w tym czasie miałam nosić złoto białe, żółte, różnych prób). Po czym uznał, że alergia jest bankowa i ze może mi przepisać sterydy, ale to całe życie musiałabym brać. A co do uczulenia na złoto, to też byłam zdziwiona i alergolog powiedział mi, że były robione badania, żeby sprawdzić czy uczulenie jest na złoto, czy na domieszki (głównie nikiel). Okazało się, że częściej uczulało złoto najwyższej próby, niż tej najniższej. W związku z tym okazało się, że to bardziej złoto uczula, aniżeli domieszki :p

A co do palladu - to silny alergen - tez od lekarza to wiem :p
Chyba że tak
Ja jestem na nikiel uczulona się okazało
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 19:56   #1975
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
Chyba że tak
Ja jestem na nikiel uczulona się okazało
No nikiel bardzo często uczula, ja podejrzewam, że na niego też jestem uczulona generalnie za chwilę się okaże, że na wszystko jestem i obrączki kupimy ze stali chirurgicznej
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 19:58   #1976
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez kognisia Pokaż wiadomość
No nikiel bardzo często uczula, ja podejrzewam, że na niego też jestem uczulona generalnie za chwilę się okaże, że na wszystko jestem i obrączki kupimy ze stali chirurgicznej
Hahaha no, bo w srebrze też jest nikiel
Przynajmniej jesteś tania jesli chodzi o błyskotki tż się pewnie cieszy
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 20:02   #1977
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
Hahaha no, bo w srebrze też jest nikiel
Przynajmniej jesteś tania jesli chodzi o błyskotki tż się pewnie cieszy
Za to mam wysokie wymagania odnośnie autentyczności kamieni szlachetnych! ale tak, no tania jestem! Damn :p!

(Na razie mój zaręczynowy się dobrze nosi! )
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 20:04   #1978
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez kognisia Pokaż wiadomość
Za to mam wysokie wymagania odnośnie autentyczności kamieni szlachetnych! ale tak, no tania jestem! Damn :p!

(Na razie mój zaręczynowy się dobrze nosi! )
Trzeba czymś nadrobić

To dobrze, niech się nosi i nie uczula!
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 20:07   #1979
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Jak tylko wroce do domu zrobię zdjęcie na dłoni

Jestem i dodaję real foto na dłoni.
Ale cudowny
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 06:56   #1980
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Jakie macie pierścionki zaręczynowe? cz. II

Lady_Kala, piękny kolor
sam pierścionek ładny, poza tym że taki duży, bo jednak wolę drobniejszą biżuterię, ale z takim kamieniem na pewno nie przeszłabyś niezauważona koło mnie
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-16 22:27:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.