2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-18, 16:03   #3331
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
smoczek: dziewczyny mam pyt dotyczace smoczków,za 2tyg musze zmienic malutkiej smoczka bo skonczy 3miesiace uzywamy Avent chcialam teraz kupic jej Lovi czy to dobry pomył ze zmiana firmy czu jak juz uzywam z aventu to zostawic???jak bylo u was przeszla zmiana jak była,bo firmowo chyba sie roznia???
Moja za tydzień skończy 4 miesiące a smoczki ma te same od urodzenia.
W sumie to nawet nie pomyślałam, żeby jej zmieniać.

Cytat:
nosek :uzywacie do noska soli fizjologicznej????mam 2 gruszki i obie zle ciagną,zastanawiam sie nad fridą-mozecie polecic czy lepszy katarek to z odkurzaczem?
Nie, używałam wody morskiej w sprayu i muszę kupić bo nam się skończyła a fajna była.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Mam pytanko do mamusiek dających soczki:
Przez jaki smoczek dajecie soczek jabłkowy lub marchewkowy?
Ja dałam przez ten sam co herbatkę, ale soczek był taki kupny z butelki.

Cytat:
Czy wasze dzieci mają spocone dłonie i stópki?
Tak, i to nie tylko nocą ale i w dzień również.

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
super z tą pobudką
a jeśli chodzi o skończenie piersiowania to jeśli tak uważasz to ja jestem za i tak długo wytrwałaś ze swoimi przebojami, nie możesz sobie nic zarzucić.. za wytrwałośc!
Właśnie się tak łamię bo mam jakieś dziwne wyrzuty sumienia, niby mleko jeszcze jest... i tak jej od dzisiaj podawać zaczęłam więcej butelki a mniej piersi...

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
do noska używam wody morskiej Disnemar, świetnie się aplikuje, odciągamy fridą, bardzo dobrze się sprawdza.. gruszkę miałam, ale wyrzuciłam, bo jest do kitu
A ja z kolei nie potrafię Fridą... no za nic.
I tak tż odciąga Fridą a ja gruszką

Cytat:
Dziewczyny, jak myślicie jaki owoc podać po jabłuszku?? Od razu mówię, że banan nie wchodzi w grę mam kupione gruszki... ale nie wiem czy to dobry wybór. najchętniej kupuję hippa... nie wiem czy zauważyłyście, że jabłuszko gerbera jest kwaśne w porównaniu z tym z hippa, moja zawsze się krzywi na to jabłko gerbera, a hippa i bobovitę wcina
Chyba najlepiej gruszkę

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
Na początku (Martynka miała 3tyg) bardzo się nie wysypiałam, bałam się że ją zgniotę, ale miała kilka dni kolki i spała z nami.. potem jakoś przestałam się bać, mam dość mocny sen, ale nigdy jej nie przygniotłam, TŻ też nie, mamy dosyć miejsca. Jestem na pewno dużo częściej wyspana niż wtedy jak musiałam wstawać do łóżeczka 2-3 razy, rozbudzałam się kompletnie. Nie wyobrażam sobie tego teraz. Myślę, że jak przejdziemy na mm, czy jak Mała zacznie przesypiać noc, to powędruje do łóżeczka. Dopóki jest na piersi to nie wyobrażam sobie inaczej.
Nam się też nigdy nie zdarzyło malutkiej przygnieść, zresztą mój tata mówi, że wszyscy się tego boją a nigdy nie słyszał żeby jacykolwiek rodzice malucha przygnietli. Ale mimo wszystko mam ten sen jakiś taki czujny, jak ona śpi z nami. A jak jest w swoim łóżeczku to się mogę odstresować no i do tż-ta przytulić
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2011-01-18 o 19:43
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 16:23   #3332
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nam się też nigdy nie zdarzyło malutkiej przygnieść, zresztą mój tata mówi, że wszyscy się tego boją a nigdy nie słyszał żeby jacykolwiek rodzice malucha przygnietli. Ale mimo wszystko mam ten sen jakiś taki czujny, jak ona śpi z nami. A jak jest w swoim łóżeczku to się mogę odstresować no i do tż-ta przytulić
ja mam tak samo. jak mała z nami w łóżku to ja śpię tak czujnie że byle jej pierdnięcie mnie wybudza, więc słabo się wtedy wysypiam. ja to w ogóle nie lubię spać z małą w jednym pokoju bo cały czas jestem na czuwaniu, no ale mamy tyko 2 pokoje więc nie ma wyboru. jak nie mogę zasnąć to po prostu idę z poduszką do salonu

dziewczyny kupuję w końcu łóżeczko turystyczne, poradźcie które lepsze
1. http://allegro.pl/lozeczko-turystycz...404478419.html
2. http://allegro.pl/caretero-grande-lo...391208603.html

Edytowane przez hagar1
Czas edycji: 2011-01-18 o 16:25
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 16:34   #3333
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Martucha, Waniliana dzięki za wyjaśnienie z tą marchewką. Też mi się coś wydawało, że gotowana na zatwardzenie a surowa na rozluźnienie. Dobrze, że mu nie dałam, bo by mi się wykończył

Dziś dałam Pascalkowi jabłuszko z bananem HIPP, bo na słoiczku pisze, że reguluje stolec. Zjadł może z 5 łyżeczek. Zobaczymy co to z nim zrobi. Jak będzie dobrze, to jutro dam mu znowu.

Klarissa dzięki za odpowiedź. No ja już kupiłam soczek jabłkowy, więc skoro ty dajesz przez ten co herbatkę, to musze dać przez '1' .
No ale na razie się wstrzymam z tym soczkiem, bo Pascal jeszcze ma za rzadką kupkę.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2011-01-18 o 16:35
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 16:37   #3334
Lenka*
Zadomowienie
 
Avatar Lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 661
GG do Lenka*
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
Lenka- dzieki za odpowiedz Olek dostal tylko zelazo w syropie, ale sama daje mu vit c i polowe folika (mam nadzieje,ze nie robie zle) On ma bardzo niska HGB tylko 8 (norma od 11).

Weronka- nie dawaj Pascalowi soku marchewkowego! On jest na zaparcia, bo rozluznia kupe! MArchew na beigunki to tylko gotowana. albo suszone jagody, ale nato jest za maly
kwas foliowy mu nie zaszkodzi, moja bierze od 7 dnia życia pół tabletki, miała hgb ok. 9, teraz ponad 11. Kwas foliowy (tak samo jak B6) pomaga zwiększyć produkcję krwinek czerwonych Tylko MArtynka ma jakiejś innej firmy, niż ten co ja brałam w ciąży, nie wiem czy to tyle samo mg jest w tej tabletce, czy po prostu lekarz jakieś tańsze przepisał

co do soczku marchewkowego to mi się wydawało, że on też zatwardza, mimo że to soczek.. ja dawałam hippa, na nim jest napisane, że zestala stolce, tu etykietka:
http://www.hipp.pl/?id=272

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Lenka*ja tez nie wiem jaki owoc podac po jablku hm...moze jablko z czyms np brzoskwinia, morela, winogrona czy banenem. A dlaczego piszesz ze banan nie?
ja narazie dawalam tylko:
jablko
marchew
jablko+marchewka
Nie wiem tez jakie warzywka moge dawac

Sa sloiczki Gerbera np: owoce lesne, krem z jablek i jagod. Ale czy to nie za wczesnie na "po 4 miesiacu"?
ja bananów kijem nie tknę śmierdzą okropnie od tej chemii.. niemowlakowi na pewno nie dam, może za kilka miesięcy

w sumie to chyba brzoskwinka będzie taka delikatna, albo gruszka, a potem morele, bo mnóstwo żelaza

tych leśnych owoców na razie nie będę dawać, może po 6 miesiącu, zresztą w tym tempie to i tak nie zdążę za tydzień 5 mcy mamy

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Lenka , twoja Martynka jest czadowa,miny robi boskie,ach wyściskałabym ją ojjj
ja cały dzień ją ściskam i normalnie mam ochotę ją schrupać

Cytat:
Napisane przez dash Pokaż wiadomość
Nie no jasne, zresztą lekarz wie co przepisuje, zdrówka dla Martynki!!! Widzisz a ja nie pomyślałam nawet, że może ją to gardełko boli i dlatego nie chciała marchewki... może za tydz spróbuje. A co do chwytania zabawek to dzieci zadziwiają, w jeden dzień ledwo trzymają gryzak a w drugi same sobie go biorą...niesamowite! u nas też etap chwytania wszystkiego, nawet wzorków na mojej bluzce
jak pomyślę jak było jak była malutka... leżała i nie ruszała się, a teraz takie sreberko.. ciągle fika i się śmieje

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
hehe laurki sie podobaly taki talent meczyl mojego Tzta ze chyba bedziemy na zamowienie robic
nieźle

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nam się też nigdy nie zdarzyło malutkiej przygnieść, zresztą mój tata mówi, że wszyscy się tego boją a nigdy nie słyszał żeby jacykolwiek rodzice malucha przygnietli. Ale mimo wszystko mam ten sen jakiś taki czujny, jak ona śpi z nami. A jak jest w swoim łóżeczku to się mogę odstresować no i do tż-ta przytulić
no i dobrze, każdy robi jak mu najwygodniej
__________________
Martynka
Lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 16:53   #3335
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moja za tydzień skończy 3 miesiące a smoczki ma te same od urodzenia.
W sumie to nawet nie pomyślałam, żeby jej zmieniać.
Kochan ja to myślę że moja synowa to kończy 4 miesiące za tydzień nie trzy

Ja zmieniłam ten smoczek i przy drugiej butli znowu darnie i polałam mu smoka "BOBOTIKIEM" który on bardzo lubi i zjadł Więc po prostu jet leniem bo z cycka mu lepiej leci
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 17:10   #3336
czekajaca na fasolke26
Zadomowienie
 
Avatar czekajaca na fasolke26
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska:)
Wiadomości: 1 145
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Klarissa a ja Ci zazdroszcze tego spaceru nad wisłą mimo że ja tez z Krakowa

Wanilliania ale super ten portret

Kotekk a co to za praca?

Nie ma szans dziś żeby coś zjadł z butli Dziewczyny on w piątek kończy 3 miesiące Kapie mu ślina jak szalona wcina piąstki dziś na potęgę Czy to mogą być zęby i dlatego z butli go np boli ?

ja mam ten sam problem i lek mi powiediała ze to zabki powoli sie wyrzynaja albo zaczynaja sie w dziąsełkach tworzyc i mala to boli moja tez butli wogóle nie pije!
czekajaca na fasolke26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 17:13   #3337
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

te zęby to bardzo prawdopodobne, bo u mojej już zaczynają iść, a nie ma jeszcze 3 m-cy... aż szkoda na nią patrzeć jak się biedna męczy, ale niestety kiedyś musiały te zęby zacząć iść
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 17:16   #3338
czekajaca na fasolke26
Zadomowienie
 
Avatar czekajaca na fasolke26
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska:)
Wiadomości: 1 145
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
te zęby to bardzo prawdopodobne, bo u mojej już zaczynają iść, a nie ma jeszcze 3 m-cy... aż szkoda na nią patrzeć jak się biedna męczy, ale niestety kiedyś musiały te zęby zacząć iść
tpo widze ze przechodzisz to co ja ale moja ma skonczone dopiero 2,5 miesiaca, az szok ze takiemu malęństwu juz zabk zaczynaja wychodzic! a co robisz? bo ja smaruje zelikiem bobodent i chyba jest troszke lepiej. pcekam jeszcze pare dni i zobacze czy butle bedzie chciała pic!
czekajaca na fasolke26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 17:18   #3339
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

moja nie daje sobie niczym posmarować... tylko ładuje rączki do buzi i aż ranę na paluchu sobie zrobiła tak 'gryzła' i jak gryzie to wykrzywia się z grymasem bolu....
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 17:27   #3340
czekajaca na fasolke26
Zadomowienie
 
Avatar czekajaca na fasolke26
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska:)
Wiadomości: 1 145
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
moja nie daje sobie niczym posmarować... tylko ładuje rączki do buzi i aż ranę na paluchu sobie zrobiła tak 'gryzła' i jak gryzie to wykrzywia się z grymasem bolu....
ojej to moze spróbuj jej posmarowac gdy jest zadowolona! mi sie udaje wtdey gdy sobie gaworzy lub usmiecha inaczej zaciska buzke!ale tez twoja strasznie sie slini i cale piiastki wkłada do buxki? moja to nawet potrafi byc zadowolona a za chwiole ryk i tak samo jest na cycku pare sekund poniupla i wypluwa i tak wkółko, mam wrazenie ze sie przez to nienajada
czekajaca na fasolke26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 17:30   #3341
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

oj tak, litry śliny produkuje, czasem aż się nią zachłyśnie/zakrztusi... a rączki to biedna calutkie ładuje do buźki i gryzie dziąsłami , butle jak wezmie to tez najpierw gryzie sobie
spróbuje jej posmarować, ale nie wiem czy się uda
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 17:33   #3342
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Kochan ja to myślę że moja synowa to kończy 4 miesiące za tydzień nie trzy
Faktycznie!

Cytat:
Ja zmieniłam ten smoczek i przy drugiej butli znowu darnie i polałam mu smoka "BOBOTIKIEM" który on bardzo lubi i zjadł Więc po prostu jet leniem bo z cycka mu lepiej leci
No moja ma różnie - czasem chce z piersi, a czasem nie chce. Ale wymieniłam jej smoczki na 2 i trochę szybciej je, chociaż nadal kombinuje. Ogólnie zaczęła jeść mniej.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Klarissa dzięki za odpowiedź. No ja już kupiłam soczek jabłkowy, więc skoro ty dajesz przez ten co herbatkę, to musze dać przez '1' .
No ale na razie się wstrzymam z tym soczkiem, bo Pascal jeszcze ma za rzadką kupkę.
Ja mam do herbatki i soczków smoczek 2
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 17:41   #3343
czekajaca na fasolke26
Zadomowienie
 
Avatar czekajaca na fasolke26
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska:)
Wiadomości: 1 145
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
oj tak, litry śliny produkuje, czasem aż się nią zachłyśnie/zakrztusi... a rączki to biedna calutkie ładuje do buźki i gryzie dziąsłami , butle jak wezmie to tez najpierw gryzie sobie
spróbuje jej posmarować, ale nie wiem czy się uda

trzymam kciuki aby ci sie udało jej posmarowac zwłasza ze te zele sa przeciwbólowe, znieczulajace i chłodzace duza ulge jej to przyniesie!
czekajaca na fasolke26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 17:42   #3344
kaska1980
Rozeznanie
 
Avatar kaska1980
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 615
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moja za tydzień skończy 3 miesiące a smoczki ma te same od urodzenia.
W sumie to nawet nie pomyślałam, żeby jej zmieniać.

Klari zakręcona mamuśko Twoje dziecie to chyba 4 miechy kończy co nie

Właśnie się tak łamię bo mam jakieś dziwne wyrzuty sumienia, niby mleko jeszcze jest... i tak jej od dzisiaj podawać zaczęłam więcej butelki a mniej piersi... [/COLOR]
Jeśli dobrze zrozumiałam, to zaczęłaś jej podawać więcej mm czy swojego przez butelke.
Ja od początku podaje małemu swoje mleko z butli. Ostatnio na noc podaję mm a w dzień tylko moje. Widzę, że po moim wytrzymuje 2- 2,5 godz a po mm 3 godz.jednak dopóki będe mieć mleko to bede mu w dzień poddawać swoje bo szkoda mi go całkowicie przeżucić na mm skoro mam jeszcze swoje mleczko, chodź przyznam że już to ściąganie mnie męczy.
kaska1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 18:31   #3345
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
oj tak, litry śliny produkuje, czasem aż się nią zachłyśnie/zakrztusi... a rączki to biedna calutkie ładuje do buźki i gryzie dziąsłami , butle jak wezmie to tez najpierw gryzie sobie
spróbuje jej posmarować, ale nie wiem czy się uda
a czy to napewno zeby? bo mi tez sie tak wydawalo po tym co Dawidek ostatnio wyprawia. A dzis pediatra powiedzila ze nie i ze to jeszcze za wczesnie na zeby. A my juz 8-mego stycznia skonczylismy 4 miesiace.
Te objawy- slinienie, pchanie raczek, gryzienie, ssanie to niekoniecznie jeszcze zabki


Wogole nie wiem juz co robic z herbatka, bo pediatra powiedzila aby jej duzo nie dawac bo potem dzieci beda chcialy pic napoje. Ze najlepiej podawac wode. Ona jest przeciwniczka herbatek i soczkow-takich ala napoje. Najwyzej sok z sokowirowki lub woda. I pytalam ile tego dawac to powiedizla ze tak po 20-30 ml zeby popijal caly dzien. Zeby nie dawac jakis duzych ilosci. Ponoc dziecko potem nie bedzie chcialo jesc.
Nie wiem teraz co robic, dawac nie dawac...uffff

A co do samej wizyty, to wszytsko jest ok Maly dobrze sie rozwija.

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2011-01-18 o 18:37
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 19:06   #3346
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
a czy to napewno zeby? bo mi tez sie tak wydawalo po tym co Dawidek ostatnio wyprawia. A dzis pediatra powiedzila ze nie i ze to jeszcze za wczesnie na zeby. A my juz 8-mego stycznia skonczylismy 4 miesiace.
Te objawy- slinienie, pchanie raczek, gryzienie, ssanie to niekoniecznie jeszcze zabki

Waniliani
moga to być zęby ja się zapytałam pediatry i tak jak Czekająca na fasolke i MisQa piszą U mojego Franka (w piątek kończy 3 miesiące) widać już białe dziąsła na dole i są rozpulchnione Jak ssie mi cyca to tak mi zaciska że umieram z bólu Ale nie jest powiedziane że się one wyrżną szybko może t potrwać 3 miesiące i etapami będzie go boleć A inne dzieci mają tak że od razu im się wyżynają
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 19:22   #3347
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Przeczytałam na szybko i tylko się melduję, że żyję ( i wcale was nie opuściłam, na fb nie siedzę ) choróbsko mnie dopadło, gile do pasa, łeb pęka i jeszcze niestety nie mam śmietany jak Lisica i będzie trzeba kilka razy wstać w nocy..ehhh...życie. korzystam z okazji ,że młoda już śpi i też idę. dobranoc

I jeszcze taka refleksja...Kasienka fajnie, że jesteś już cześciej bo jakoś tak brakowało Ciebie na poczekalni byłaś często, więc potem jakoś tak brakowało twojego towarzystwa, no ale już jesteś
p.s ja chyba mam gorączkę
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 19:36   #3348
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziękuje za odpowiedzi
lenka-super Martynka
ilona-napisz mi tą metode

Amelia dziś przeszła samą siebie płacz taki jak do spania że ledwo życze w sumie to nie płacz tylko ryk,nogi wyprostowane,smoka nie ,tylko płacz za każdym spaniem,może to kolka była??MASAKRA

wanilia-miałam tak z małą dawałam z butelki wode z glukozą i potem mi cyca nie chciała jeść musiałam jej na siłe dawac

Ja zauważyłam od paru dni że jak mała ssie cyca to troche mnie boli wczesniej nic nie bolało,widziałam dziś coś białego na dziąsłach ale wątpie by to już zęby przecież ona ma 2,5miesiaca...Amelia non stop ssie palca swojego i rączke bierze do bużki.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 19:45   #3349
kasienka1701
Zadomowienie
 
Avatar kasienka1701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: East
Wiadomości: 1 024
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
I jeszcze taka refleksja...Kasienka fajnie, że jesteś już cześciej bo jakoś tak brakowało Ciebie na poczekalni byłaś często, więc potem jakoś tak brakowało twojego towarzystwa, no ale już jesteś
p.s ja chyba mam gorączkę
Miło mi ,teraz co prawda rzadko się udzielam,bo System Eliminacji Słabych Jednostek Akademickich trwa,ale jeszcze tylko dwa egzaminy i będę mogła dalej opierniczać się siedząc na wizażu Swoją drogą tego kto wymyślił 6 egzaminów na ostatnim roku studiów to bym
__________________

kasienka1701 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 19:49   #3350
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kaska1980 Pokaż wiadomość
Jeśli dobrze zrozumiałam, to zaczęłaś jej podawać więcej mm czy swojego przez butelke.
Ja od początku podaje małemu swoje mleko z butli. Ostatnio na noc podaję mm a w dzień tylko moje. Widzę, że po moim wytrzymuje 2- 2,5 godz a po mm 3 godz.jednak dopóki będe mieć mleko to bede mu w dzień poddawać swoje bo szkoda mi go całkowicie przeżucić na mm skoro mam jeszcze swoje mleczko, chodź przyznam że już to ściąganie mnie męczy.
Więcej mm. Ja laktatorem byłam w stanie odciągnąć tylko na początku jak był nawał, a potem laktatorem mi prawie nic nie szło, może z 50 ml, a z piersi to mała pewnie i ze 100 pociągnie. Ale z godzinami było u nas podobnie - po piersi 2-2,5h, a po butli spokojnie 3 lub więcej. A teraz Natalka robi sobie przerwy po prawie 4h...

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Wogole nie wiem juz co robic z herbatka, bo pediatra powiedzila aby jej duzo nie dawac bo potem dzieci beda chcialy pic napoje. Ze najlepiej podawac wode. Ona jest przeciwniczka herbatek i soczkow-takich ala napoje. Najwyzej sok z sokowirowki lub woda. I pytalam ile tego dawac to powiedizla ze tak po 20-30 ml zeby popijal caly dzien. Zeby nie dawac jakis duzych ilosci. Ponoc dziecko potem nie bedzie chcialo jesc.
Nie wiem teraz co robic, dawac nie dawac...uffff
Co lekarz to opinia, moja mi kazała dawać po 30 ml na jedno karmienie. A co do tego, że dzieci będą chciały napoje - nie widzę nic złego w soku z jabłek czy herbacie, już nie popadajmy w taką paranoję, że sobie coca-colę i chrupki a dziecku wodę ze szpinakiem wszystko jest dla ludzi.

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Przeczytałam na szybko i tylko się melduję, że żyję ( i wcale was nie opuściłam, na fb nie siedzę ) choróbsko mnie dopadło, gile do pasa, łeb pęka i jeszcze niestety nie mam śmietany jak Lisica i będzie trzeba kilka razy wstać w nocy..ehhh...życie. korzystam z okazji ,że młoda już śpi i też idę. dobranoc
Kuruj się kobitko
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 19:52   #3351
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
ilona-napisz mi tą metode
.
Malwina daj maila na prv podeśle Ci tą książkę i przeczytasz sobie ten rozdział śnie (albo całą ) A jak nie chce Ci się czytać to ze dwie strony temu pisałam dziewczyną co robię
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 20:11   #3352
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Szkoda że nikt nie zauważył mojego posta i mojej nieobecności..no nic..fochów nie bede strzelała.

Ilona...jesli to nie problem to ja tez poprosze o książkę na emeil aaneczka21@wp.pl


malwina..tak sie zastanawiam czasem..po co Ty dajesz tą wode z glukoza??..skoro karmisz tylko piersia to Amelce powinno to starczyc jak juz chcesz dopoic to nie wystarczy czysta woda?
ja glukozy nie podawałam moim dzieciom, ani siora nie dawała, ani bratowa...wogóle to nie wiem po co sie to daje???
Tak sobie pomyslałm (pewno to głupie ale napisze) a jak mała przyzwyczai sie do tej słodyczy i nie bedzie ci chciała jesc marhewki, ziemniaczków itp??

To Lisica sie obraziła?? ech..a ile razy mi sie dostało za moje idiotyczne wypłakiwanie sie Wam o mojej niedobrej mamusi i mezu..ech ..ale sie nie obrazałam ... a ta odrazu byy byy...

Zmykam pilnować Domika bo do łazienki poleciał..a dziś o mały włos a by sie Vanisha najadł.
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 20:11   #3353
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Malwina daj maila na prv podeśle Ci tą książkę i przeczytasz sobie ten rozdział śnie (albo całą ) A jak nie chce Ci się czytać to ze dwie strony temu pisałam dziewczyną co robię
mam ta ksiazke podaj strone,moze znajde post hmmm
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 20:19   #3354
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Szkoda że nikt nie zauważył mojego posta i mojej nieobecności..no nic..fochów nie bede strzelała.
Nie fochaj się

Ja widziałam twój post i nawet miałam pisać, że dobrze, że oduczasz Dominika od smoka i mama z tż-tem nie mają racji. Poza tym łatwo im krytykować, jak sami nic nie robią.

Wodę z glukozą wg mojej pediatry podaje się dziecku przy problemach z kupką, a tak to nie powinno się tego dziecku podawać do picia. Natomiast co do Vainsha to uważaj, bo mojej koleżanki ze szkoły siostrzeniec umarł w wieku 4 lat bo napił się domestosa...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 20:21   #3355
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

aneczka-dawałam nie daje,a dlatego że wody nie chciała a glukozy dawałam szczypte,teraz daje herbatke jak kupy nie ma tak to jedziemy na cycu caly czas.A dawałam bo pediatra mi mówiła żeby podawać dopajać jak bym chciała.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 20:34   #3356
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

witam i ja po dluzszej nieobecnosci
dolanczam do aneczki i gabisun bo tez chorowałam.... goraczka 39 stopni mnie wykonczyla
nadrobilam na szybkiego

aneczka fajny pomysł z odcieciem połowy smoczka

weronisia ja tez mam sokowirówkę i zamierzam oli soczki robic ale to surowa marchewke / jabłko mozna wyciskac i podawac jej do picia??? bo kurcze sama nie wiem czy na pierwszy strzał tak mozna

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

aaaa dziewczyny trak mnie wydelo ze wygladam jakbym normalnie w ciazy była moj TZ az sie wystraszył
nie wiem czemu styrasznie mnie boli zoladek a swoja droga po porodzie jestem mało odporna, dawniej mnie nic nie łapało a teraz przeziebienie, grypa zoladkowa i wszystkie wirusy ktore kraza w powietrzu
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 20:47   #3357
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

misq jestes pewna ze to zab? tzn widzialas ze sie przebija? bo jesli nie to nie sa to zeby

moja corka robi tak samo i to jest normalny objaw rozwoju dziecka slinianki okolo 3 mc mocno zaczynaja pracowac, a gyzienie idzie natualnie..
moja tez gryzie i to mocni, pierwsza corka robila dokladnie tak samo a pierwszego zeba miala w 9 mc

aaneczkaa no chyba juz najwyzsza pora zeby dominik nie mial smoka
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 20:59   #3358
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej dziewuszki, melduję się,ze żyję,ale jakoś mi znów czasu brakuje

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość

Wogole nie wiem juz co robic z herbatka, bo pediatra powiedzila aby jej duzo nie dawac bo potem dzieci beda chcialy pic napoje. Ze najlepiej podawac wode. Ona jest przeciwniczka herbatek i soczkow-takich ala napoje. Najwyzej sok z sokowirowki lub woda. I pytalam ile tego dawac to powiedizla ze tak po 20-30 ml zeby popijal caly dzien. Zeby nie dawac jakis duzych ilosci. Ponoc dziecko potem nie bedzie chcialo jesc.
Nie wiem teraz co robic, dawac nie dawac...uffff
Ha a znów moja internista twierdzi że picie samej wody nie jest takie rewelacyjne, bo żołądek podobno musi coś trawić i lepiej przyswaja się np.woda z sokiem no ale ja i tak "czystą" piję bo mi taka smakuje A co do ilości ja znów boję się,że małą odwodnie. Przy małym dziecku szybko można do tego doprowadzić. Oczywiście jeśli karmisz piersią to nie ma potrzeby dopajać,ale mm jest gęstsze i ma więcej chemii której jakoś organizm musi się pozbyć. A co do picie vs jedzenie....marta wieczorem wypiła 70ml herbatki na raz i potem 200ml mleka. U niej herbata czy sok nie zagłuszają łaknienia. Ja myślę ze to zależy od dziecka, no ale skoro nam dorosłym każą pić dużo to dlaczego dzieciom miałoby to szkodzić?



Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Natomiast co do Vainsha to uważaj, bo mojej koleżanki ze szkoły siostrzeniec umarł w wieku 4 lat bo napił się domestosa...
No moja mama zawsze mnie uczulała,że leki i domowa "chemia" mają być daleko od dziecięcych rączek.
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 21:07   #3359
tifio
Rozeznanie
 
Avatar tifio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Mazury - NMR
Wiadomości: 680
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość

smoczek:

nosek
tifio- milej wycieczki,starucha sie nie przejmuj to jej obowiazeka moze inna bedzie milszapowodzenia
Co do smoczka to ja bym pozostała przy Avencie. Zmiana może okazać się niewypałem... Ale przecież nie musisz w dzień kiedy Twoja córcia będzie miała 3 miesiące dawać jej nowego smoczka 3-6. Też może być jeszcze dla niej za duży i znów będzie przygniatał jej nosek...

Do noska używamy wody morskiej i odciągamy fridą. Franek się śmieje zadowolony, że nic mu tam nie zalega

A kobietka nie jest stara - taka koło 40-stki i niestety tylko ta jedna tam przyjmuje... Jednak byłą dziś bardzo milutka - chyba się wczoraj troszkę przestraszyła

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno:
Czy wasze dzieci mają spocone dłonie i stópki?
Pascal ubrany jest cienko: body i na to śpiochy.
A dłonie ma mokre, czyli te piąstki.
To samo ze stópkami.
Nie wiem czy to normalne.
Frankowi też się strasznie pocą stópki tzn. ma chłodne i spocone, więc nie wiem o co chodzi? A rączki ma spocone tylko wtedy, gdy długo zaciska piąstki, ale to mu się co raz rzadziej zdarza

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
oooooo kolejna solenizantka?? to podobnie - życzę Ci odpoczynku siły wytrwałości i pieniążków zdrówka i spełnienia marzeń
udanej wycieczki hahah
Dziękuję Tylko, że ja juz dawno pisałam, ale chyba wszyscy przeoczyli
Wycieczka udana, zdjęcie cyknięte

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Tak Frankowi się pocą stopi i potem u śmierdzą
Jutro miało być szczepienie ale Franio ma jeszcze trochę katar i ja też więc odpuszczamy na tydzień
Frankowi tez śmierdzą stópki
A to wy już mieliście mieć szczepienie na 3 miesiące? My idziemy w czwartek i już mam gęsią skórkę...

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Witam..
pamietacie mnie jeszcze?

Oczywiście, że pamiętamy

Jejciuś myślałam ze bede miała mniej do nadrobienia dzieki fb, ale nieee...dałyscie rade zapisać 7 stron
Przyznaje sie bez bicia..nie dam rady tego nadrobić

Też tak myślałam i co? Czytałam i czytałam i czytałam

Ja leżaąłm chora cały week...a teraz moje biedaczysko Patryczek strasznei kaszle..byłam dziś u lekarki i niby to nic poważnego bo tylko delikatnie mu zalega w płuckach..ale małego i tak ten kaszelek męczy do tego straszny katar... buu...nie śpimy przez to w nocy

Zdrówka dla Patryczka!

Wczoraj byłam na usg bioderek i wszystko ok tak apropo tego, to ten gość od usg ma super podejscie do dzieci..mały non stop sie śmiał do niego

Cieszę się, że z Patryczka biderkami wszystko w porządku

Do tego postanowiłam "odsmoczkować' Dominisia. uciełam mu większe pół smoczka i powiedziaąłm że sie popsuł...młody szybko przyjoł to do wiadomości i nie doi go tylko i AŻ 2 dni.. musze byc teraz konsekwentna i mu nie dawac ..bo czasem sobie o nim przypomina i woła..ale teraz chodzi i mówi "pśuty nenuś"...musze chować smoka małemu bo jakby zobaczył to moje starania poszłyby w niwecz..dlatego Patrys dostaje smoka tylko w nocy ale jakoś za nim nie płacze
Moja mama i tż sa temu przeciwni i każa mi oddac Domikowi smoka ale sie uparłam i koniec

Bądź konsekwentna, bo to już chyba czas i pora, żeby Twój kawaler pozbył się smoczusia. Tylko uważaj, żeby Patryczkowi nie podwędził
Jeśli są przeciwni to w jakim wieku dziecko powinno się oduczyć ciągania smoka? Jak będzie szło do szkoły?


No i dziś w końcu okres dostałam..juz porzadnego stracha miałam
A już myślałam, że będzie córa!

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
zrobiłam fajne fotki Martynka lubi ssać kciuk przez gryzaczek
Czadowe foteczki Kocham oglądać Twoją Martynkę!
__________________
We Dwoje 24.04.2004r.
We Troje 15.10.2010r.
FRANIULA 3900gram, 59cm



tifio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 21:21   #3360
tifio
Rozeznanie
 
Avatar tifio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Mazury - NMR
Wiadomości: 680
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Moja za tydzień skończy 4 miesiące a smoczki ma te same od urodzenia.
W sumie to nawet nie pomyślałam, żeby jej zmieniać.

Właśnie się tak łamię bo mam jakieś dziwne wyrzuty sumienia, niby mleko jeszcze jest... i tak jej od dzisiaj podawać zaczęłam więcej butelki a mniej piersi...
Czy ja dobrze zrozumiałam, że nie wymieniałaś Natalce smoczka przez 4 miesiące?
A co do karmienia to się tak nie zamartwiaj, przecież dla Natalki najważniejsza jest szczęśliwa i wyspana mama, a nie ta z wyrzutami sumienia i podpuchniętymi oczami trzymającymi się na zapałkach...

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Przeczytałam na szybko i tylko się melduję, że żyję ( i wcale was nie opuściłam, na fb nie siedzę ) choróbsko mnie dopadło, gile do pasa, łeb pęka i jeszcze niestety nie mam śmietany jak Lisica i będzie trzeba kilka razy wstać w nocy..ehhh...życie. korzystam z okazji ,że młoda już śpi i też idę. dobranoc
Zdrówka!

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Szkoda że nikt nie zauważył mojego posta i mojej nieobecności..no nic..fochów nie bede strzelała.

Zmykam pilnować Domika bo do łazienki poleciał..a dziś o mały włos a by sie Vanisha najadł.
Przecież zauważyłam! Co się żalisz
Tylko wtedy kiedy Ty chciałaś żeby Twój post był zauważony to mnie nie było, a jak tylko zaczęłam czytać co wszystkie naprodukowałyście to nie mogłam ominąć Twojego posta bez echa, bo mnie bardzo zainteresował



A ja się chwalę, że Franek zaczął łapać w rączki wszystko co jest w ich zasięgu. Co prawda robi to dość nieudolnie, ale próbuje i czasem naprawdę fajnie mu to wychodzi
A najlepiej mu idzie wyciąganie smoka z buzi i zdziwiona miną bądź ryk, że go tam nie ma



Ps. I znów mi wyszedł jeden post pod drugim... Dlaczego tak się stało?
__________________
We Dwoje 24.04.2004r.
We Troje 15.10.2010r.
FRANIULA 3900gram, 59cm



tifio jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.