2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-25, 13:39   #4861
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Co do byków to mój tż na szczęście piszę tylko na kompie i błędy mu podkreśla, ale czasem mnie woła zdziwiony czemu mu podkresliło, jak dobrze napisał ale on to jest dyslektyk...
a jeśli jesteśmy przy czepianiu się hahah to mąż dyslektyk czy dysortografik? bo dysleksja to kłopoty z czytaniem a dysortografia z błędami

Cytat:
Napisane przez bibet Pokaż wiadomość
supeerr jaki to cudny widok siedzący maluszek teraz tylko czekać jak maluchy niebawem zaczną siadać jeden po drugim, Patryk przeciera szlaki na wątku

ja ostatnio pisałam, że zuzki nie interesuje podnoszenie głowy na pleckach i co dzisiaj mała zaczęła coś kombinować w tym kierunku
dziękuję a widzisz... codziennie coś nowego

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
O widzisz ja jeszcze nie widzialam pomidora w skladzie sloiczkow, znalazlam w jakims po 7 miesiacu, a przegladac fora kiedy mozna dac zupke pomidorowa tez znalazlam, ze dopiero po 7 miesiacu dawali... No nie wiem o co chodzi Najwyzej podaj ugotowanego, pewnie tez niedlugo sprobuje Ale nie mialam pojecia, ze w sloiczkach juz jest pomidor...
są na bank bo w Patrykowych też znalazłam i to nie w kuchniach świata a w jarzynkach

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

ooo tu http://www.hipp.pl/?id=327 i tu http://www.hipp.pl/?id=443

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

a tu znalazłam przecier http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl...ductid/21.aspx

http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl...ductid/22.aspx

i tu są pomidory to chyba tyle
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl...ductid/38.aspx
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2011-02-25 o 13:44
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 13:40   #4862
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Wlasnie ja na HiPPa glownie patrze jak gotuje i tylko w tym po 5 miesiacu znalazlam No coz, czlowiek cale zycie sie uczy
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 13:45   #4863
bibet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 37
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Już jestem, małej płucka czyste ale gardełko zaczerwienione, dostała syropek jakiś na receptę, ufffff...teraz jestem już spokojna ja dalej zdechlak i lecę na apapie dzięki dziewczyny za kciuki, przydały się

Anilkadro u nas katarek mały, ale dzięki za radę

aaneczka ja każdy błąd widze i wyłapuję, ale nic mi do tego, mój tż tyle byków robi ,że już się zdąrzyłam przyzwyczaić ja za to przez ciąże robię mnóstwo literówek to znaczy literki mi się w wyrazach przestawiają

Dziuba no mi też dziewczyny pisały, że mała coś mało je, bo słóiczke to góra 100ml na obiadek, ale widocznie tyle jej trzeba. dorośli też przecież różnie jedzą na lipcówkach też dziewczyny piszą ,że duży słoiczek ( 190 to na dwa dni
super, że z małą ok, teraz tylko Ty się wykuruj U nas też duży słoiczek na dwa razy do tego mała miała okres, że mleko jej też nie wchodziło ale w ośrodku powiedzieli mi, że to ok i dziecko to inteligentna istota która dokładnie wie czego jej potrzeba.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
A zioła jakie daję, to tylko koperek i zielona pietruszka.

PAULA a co z pomidorkiem?
Sorki, że cię tak męczę
Ale ja nigdy nie dodawałam dzieciom pomidorków, a dziś udało mi się kupić pomidorki BIO i chciałabym mu dać, tylko nie wiem czy surowego wrzucić, czy lepiej też na parę? Jestem w temacie pomidorowym zielona
Pytanie nie do mnie ale ja dzisiaj właśnie dałam zupkę z hippa z pomidorkiem w składzie. Na słoiczku który podałam małej pisze że jest on od 6 mies a w składzie ma 43% warzyw takich jak pomidor, marchewka i groszek.
bibet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 13:48   #4864
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

My dzisiaj mamy ziemniaki z brokulami, kalafiorem, groszkiem, malutka iloscia marchewki, natka pietruszki, piersia z kurczaka i olejem rzepakowym tylko cos mi dziecko sie obudzic nie chce
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 13:51   #4865
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
a jeśli jesteśmy przy czepianiu się hahah to mąż dyslektyk czy dysortografik? bo dysleksja to kłopoty z czytaniem a dysortografia z błędami
ha ha no i odezwał się pedagog robi tylko błędy..,a widzisz a ja myślałam, że dysleksja jest od byków
on napisze coś, ja się brechtam z niego, a on kompletnie nie ma pojęcia, w którym miejscu zrobił błąd
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 14:01   #4866
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
ha ha no i odezwał się pedagog robi tylko błędy..,a widzisz a ja myślałam, że dysleksja jest od byków
on napisze coś, ja się brechtam z niego, a on kompletnie nie ma pojęcia, w którym miejscu zrobił błąd
takie me zboczenie zawodowe ale faktycznie to on ma dysortografie... bo jest jeszcze dysgrafia ale to już pisanie tak najprościej mówiąc jak "kura pazurem"
a przestawianie liter podczas czytania tworzenie nowych słów z literek itd to dysleksja
oczywiscie wszystko mocnooooo uprościłam

Paula zaszalałaś my mięliśmy dziś ziemniak marchew brokuł masło i koperek ooo i pół żółtka
dziś wyszło bez mięcha zapomniałam powiem szczerze
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 15:38   #4867
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
O widzisz ja jeszcze nie widzialam pomidora w skladzie sloiczkow, znalazlam w jakims po 7 miesiacu, a przegladac fora kiedy mozna dac zupke pomidorowa tez znalazlam, ze dopiero po 7 miesiacu dawali... No nie wiem o co chodzi Najwyzej podaj ugotowanego, pewnie tez niedlugo sprobuje Ale nie mialam pojecia, ze w sloiczkach juz jest pomidor...
Może po prostu w Polsce są inne niż w Niemczech?

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
A to dopiero dziwne. Ja właśnie te 2 słoiczki dawałam Pascalowi, ale u nas na nich pisze : po 4 m-cu, a nie po 5.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 15:50   #4868
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Może po prostu w Polsce są inne niż w Niemczech?


A to dopiero dziwne. Ja właśnie te 2 słoiczki dawałam Pascalowi, ale u nas na nich pisze : po 4 m-cu, a nie po 5.
bo widocznie niemieckie dzieci są "zahartowane" bardziej niż polskie hahaha
a tak na prawdę to u was są pewnie inne kalendarze żywienia i te wszystkie wytyczne niż u nas.. więc...
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 15:53   #4869
bibet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 37
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Może po prostu w Polsce są inne niż w Niemczech?


A to dopiero dziwne. Ja właśnie te 2 słoiczki dawałam Pascalowi, ale u nas na nich pisze : po 4 m-cu, a nie po 5.
Napewno skład się rózni w zależności od kraju nie wiem dlaczego ale tak jest.

No i jeszcze jedno rzuciło mi się w oczy zwróćcie uwagę że link martuchy jest do opisu słoiczka na stronie producenta. Pisze że to risotto jest dla dzieci po 6 miesiącu (na górze w opisie) a na słoiczku etykietka po 5 miesiącu. Dlatego ja już się nie dziwię nikomu kto nie rozumie od czy po którymśtam miesiącu jak sam producent zdecydowany nie jest bo dla mnie to bzdura zamiast konkretnej informcji jest. Najlepsza intuicja i zdrowy rozsądek.

Zuza po zupce z pomidorkiem pospała 2 godzinki, jak na razie nic jej nie ma a zupka smakowała jej bardzo
bibet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 16:12   #4870
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bibet Pokaż wiadomość
Napewno skład się rózni w zależności od kraju nie wiem dlaczego ale tak jest.

No i jeszcze jedno rzuciło mi się w oczy zwróćcie uwagę że link martuchy jest do opisu słoiczka na stronie producenta. Pisze że to risotto jest dla dzieci po 6 miesiącu (na górze w opisie) a na słoiczku etykietka po 5 miesiącu. Dlatego ja już się nie dziwię nikomu kto nie rozumie od czy po którymśtam miesiącu jak sam producent zdecydowany nie jest bo dla mnie to bzdura zamiast konkretnej informcji jest. Najlepsza intuicja i zdrowy rozsądek.

Zuza po zupce z pomidorkiem pospała 2 godzinki, jak na razie nic jej nie ma a zupka smakowała jej bardzo
masz całkowitą racje czad jak nic aż im wiadomość napisałam, jak to z tym risottem jest ciekawe czy nam odpiszą
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 16:39   #4871
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bibet Pokaż wiadomość
Napewno skład się rózni w zależności od kraju nie wiem dlaczego ale tak jest.

No i jeszcze jedno rzuciło mi się w oczy zwróćcie uwagę że link martuchy jest do opisu słoiczka na stronie producenta. Pisze że to risotto jest dla dzieci po 6 miesiącu (na górze w opisie) a na słoiczku etykietka po 5 miesiącu. Dlatego ja już się nie dziwię nikomu kto nie rozumie od czy po którymśtam miesiącu jak sam producent zdecydowany nie jest bo dla mnie to bzdura zamiast konkretnej informcji jest. Najlepsza intuicja i zdrowy rozsądek.

Zuza po zupce z pomidorkiem pospała 2 godzinki, jak na razie nic jej nie ma a zupka smakowała jej bardzo



Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Witam

Chyba bede mogła być już z WAmi na bierząco bo moim chłopakom lepiej
Na fb dziewczyny strasznie krytykuja osoby co ortografy popełniaja..ja z ortografi byłam i jestem kiepska wiec jak was razi jakis mój błąd to z góry przepraszam
Super, że dzieciaczki mają się już lepiej
Co do błenduf to naprawdę nie masz się czym przejmowac. Myślę, że każdej się czasami zdarzy


Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Już jestem, małej płucka czyste ale gardełko zaczerwienione, dostała syropek jakiś na receptę, ufffff...teraz jestem już spokojna ja dalej zdechlak i lecę na apapie dzięki dziewczyny za kciuki, przydały się
Bardzo się cieszę, że to nic poważnego


Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
A z tym jedzonkiem tak zaczęłam czytać, bo Szcześliwa napisała, że jej mała zjada 150ml i że moja trochę mało, więc się wystraszyłam. Ale po prostu więcej jej nie trzeba wreszcie ma coś po mnie
Gabisun powtorzę, po raz kolejny, że nie sugeruję się schematami (może czasami, ale baaaaaaaaardzo rzadko) a już napewno nie przejmowałabym sie gdyby mi któras z dziewczyn napisala, że skoro jej zjadła tyle a moja tyle to znaczy że moja za mało czy za dużo. Skoro Kinia je tyle to znaczy, ze tyle jej starcza


Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość

Dziewczyny..czy dawałyście dzieciom polizać jakies zakazane produkty typu lizak? bo Jak ja jem albo Dominik to Patryk prawie zuca sie na et nasze pyszności...ostatio włąsnei Dominiś miał lizaczka i dał Patryczkowi polizać..ale miał mine

aha i jakie dodajecie zioła do obiadków??
Ja też dałam Wiktorii polizac mojego chupa-chupsa ( czy jak to się tam pisze) dokładnie o smaku jogurtowym i UWAGA moje dziecko zyje i ma się całkiem nieźle Nie uważam też, żeby była to jakaś zbrodnia. Przecież nie zje tego lizaka a dosłownie muśnie go języczkiem ze dwa razy i tyle.
Aaneczka spoko, masz już starszego synka, który jest zdrowiutkim dzieckiem, więc z młodszym rób tak jak z poprzednim a wszystko bedzie ok.

Edytowane przez dzidzia_aim
Czas edycji: 2011-02-25 o 16:41
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 16:45   #4872
Pomidora
Zakorzenienie
 
Avatar Pomidora
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kociewie
Wiadomości: 5 848
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Martuś, dziękuję bardzo w imieniu Tymcia Jaki Patryk już duży jest! Niesamowite - zazdroszczę tego siedzenia, mój nawet tej główki nie podnosi Ale w czwartek neurolog to sie dowiem co i jak - już sie boję. No i chcę oznajmić, ze wszystko dobrze z nereczką Strasznie się cieszę, podobno takie rzeczy u małych dzieci się same często naprawiają. Kontrola we wrześniu i ma być dobrze
No i po cichu się pochwalę, że wszystkie moje aniołki z jednej galerii poszły - normalnie chodzę 10 cm nad ziemią

A tak poza tym to własnie morduję moje dziecko, bo drugi dzień drze się jak opętany - nie wiem co mu jest, ale wiem, co może być mu za chwilę
__________________
Jestem zakochana..
Tymek
Maluchowo

28.09.2014





Pomidora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 17:19   #4873
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

bibet pij szałwie to pokarm zaniknie,mi to położna mówiła,a ostatnio kumpeli pytałam to piła 3czy 4 dni szałwie i pokarm szybko zanikł,a zeby nie bolało to odciagnij aby poczuc ulge i reszte zostawic

martucha no ślicznie już synek siedzi a jaki przystojniak
Molina mi nie chodzi już o to wiazanie,ale jak coś robie to wole aby synek był okob,a nie zawiazany w chuste,bo za dużo się nie zrobi,ale jest wiazanie na plecy,ale wole widziec co dziecko robi,więc wózek czy leżaczek bardziej mi odpowiada,chusta jedynie się sprawdza,gdy synuś marude załaczy a ja sił już go nosić nie mam to wielka ulga dla rąk,ale za to kręgosłup obciążony.
Ja też daje wode,ale on herbatek czy soków to nie bardzo pije,a wode lubi.
Paula ja wypełniałam i ankiete i na ich stronie i już nie wierze,że coś mi przyślą,zapomnieli o mnie i tyle.
aneczka witaj w klubie to ja też z góry przepraszam za moje błędy,ale niestety z ortografii noga byłam,literówki przemiana liter też sie zdaża jak szybko chcę napisać,a i kropki i przecinki też nie w tym miejscu co trzeba,ale niestety j.polski to noga na całego.
Ale jak ktoś to wyłapuje to go razi to wszystko,ale trzeba też zrozumieć,że są ludzie którzy nie umieją tego.Mi to nie przeszkadza czy jest błąd czy nie nie zwracam na to uwagi,literówki jak się przypatrze to są,a tak to nie widze,a jak ktoś przecinka czy kropki nie zrobi też potrafie zdanie rozszyfrować nie potrzebne mi znaki,ale jak ktoś musi miec to to nie umie zrozumieć.
o martucha dobrze wiedzieć że mam dysgrafie bo pisze jak kura pazurem człowiek po latach się dowiaduje
Pomidora dla Tymusia z okazji pół roczku najlepszego

Weronisia a u was czasem nie ma słoiczków co 2 miesiace ze 4,6,8itd

My na pomidory musimy uważać,bo go uczuliły

a ja jestem wykończona synuś taki dziś koncert mi dał,ze padam od godziny 14 do tej pory przed chwilą padł płakał i płakał i nic nie pomagało nawet ręce były be.
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 18:15   #4874
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

My uciekamy na weekend, także życzę wam miłej zabawy, my już spakowani, jeszcze czekam żeby nakarmić Natkę i będziemy jechać.

----------------
Gabisun w sumie jak mówisz, że nafta ok, to może po weekendzie się skuszę...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 18:34   #4875
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
My dzisiaj mamy ziemniaki z brokulami, kalafiorem, groszkiem, malutka iloscia marchewki, natka pietruszki, piersia z kurczaka i olejem rzepakowym tylko cos mi dziecko sie obudzic nie chce
Skąd czerpiesz przepisy na dania dla synka??Wrzucasz co popadnie czy np ze słoiczków też ściagasz?

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
Hej

dawno sie nie odzywalam ale na nic nie mam czasu

chcialam sie pochwalic ze bylismy dzis na ostatnim szczepieniu i Maja taki dala popis ze az sie spocilam haha a zaczela juz plakac na przewijaki jak lekarka jej klate mierzyla zimnym metrem a potem zimna waga to juz calkiem wqrzyla moja corke haha chyba nawet nie poczula jak dostala szczepionke bo tak sie darla aa no i wazy rowne 8 kg (za 4 dni skonczy 5 mcy)

no i teraz mam prosbe lekarka kazala nam wprowadzac gluten (pewnie przerabialyscie to juz tu tysiac razy ) a ja zupelnie nie wiem jak i co. Tzn wiem ze okolo 1 lyzeczke albo do mleka albo do deserku czy zupy ale co polecacie kupic??jakiej firmy macie??moja lekarka powiedziala ze mam se na necie poczytac

lekarke to masz heee a moja nie lepsza jak Ami na początku wymiotowała moim mlekiem to jak poszlam z małą to nawet jej nie zbadała tylko powiedziała z 10 razy odstawić piers podawac BEBIKO odstawić piers,nie dawać-a ja dawałam i karmie do tej pory <fffuuuj>zmienie ją tylko 30 marca mamy 3 szczepienie ,po szczepieniu przepiszemy się -ważna się zrobiła bardzo,jak mnie leczyła x lat temu to była fajna,miła itp

Co do glutenu jak zaczne to będę do zupek podawać na początku-kasze manne
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g

Edytowane przez malwina1204
Czas edycji: 2011-02-25 o 18:35
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 18:35   #4876
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
My uciekamy na weekend, także życzę wam miłej zabawy, my już spakowani, jeszcze czekam żeby nakarmić Natkę i będziemy jechać.

----------------
Gabisun w sumie jak mówisz, że nafta ok, to może po weekendzie się skuszę...
próbuj próbuj miłego wyjazdu życzę

Boszzzz ja umieram przez ten katar zamiast iść spać to siedzę na necie
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 18:44   #4877
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Molina Pokaż wiadomość
Uff jednak nie mam bana. To idę z kolejnym pytaniem, bo właśnie się zastanawiam czy nie zabrać Małej do neurologa. Kiedy indziej nawet bym się nie zastanawiała, ale przez te latające wirusy 5 razy się zastanawiam zanim gdzieś wyjdę (zwłaszcza w kierunku służby zdrowia) - oprócz spacerów oczywiście.

No więc sprawa jest taka, że moja Mała za 2 tyg skończy 6 miesięcy a nadal nie przewraca się na brzuszek i generalnie nie cierpi leżeć na brzuszku. Dotąd cierpliwie czekałam, kładłam ją jak najczęściej ona wytrzymywała max 10 min. i w ryk. Pozycję ma dobrą - nie przewraca się głowę dźwiga ładnie, ale po chwili widzę że się męczy.
No i teraz do tego doszło prostowanie nóżek. Tzn leżąc na plecach dźwiga główkę jakby do wstawania i wtedy prostuje i blokuje nóżki. A gdzieś wyczytałam, że to nie jest dobre. Czy wasze dzieciaczki też tak mają? Czy powinnam z tym biec do lekarza?

W dodatku przestała gadać - tzn ćwiczy jakieś dziwne dźwięki ale tylko przy... robieniu kupki (po tym poznaję że coś się szykuje). Czy wasze dzieci miały jakąś przerwę w mówieniu zanim zaczęły prawdziwe gaworzenie?
a Rozmawiasz do swojego dziecka??Ja od urodzenia gadam całymi dniami do niej i śpiewamy sobie razem ja jestem w kuchni ona w pokoju ja jakiś dzwiek wydobywam np yyyyyyyyy a Amelia robi to samo tak sobie gadamy naprzykład, śpiewamy sobie całymi dniami i gadam do niej tak ze japa mi sie nie zamyka wiec gadaj do dziecka.Amelia moja bardzo lubi leżec na brzuszku od poczatku uczyłam , baw sie z nią rozłóż koc na podłodze i obracaj ją z plecków na brzuszek z brzuszka na plecki itp smiej sie przy tym napewno jej sie spodoba.....a jak bedziesz na wizycie powiedz o swoich obawach.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
próbuj próbuj miłego wyjazdu życzę

Boszzzz ja umieram przez ten katar zamiast iść spać to siedzę na necie
suuuper,że z małą lepiej )) a ty się kuruj zdrowia!!!
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 18:54   #4878
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Malwina dzięki kuruję się, zjadłam dzisiaj kanapkę z czosnkiem tż nie moze do mnie podejść a ja nic nie czuję, poza tym że w jęzor mnie pali
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 19:02   #4879
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
Weronisia a u was czasem nie ma słoiczków co 2 miesiace ze 4,6,8itd
Tak, właśnie są po 4 m-cu, potem po 6m-cu, po 8, 10, 12.
Sprawdzałam inne firmy niż HIPP i też są pomidory po 4 m-cu.
A więc chyba dam mu jutro. Dorzucę do zupki, którą dałam mu dziś.
A odnośnie zupek, to Pascal nadal gardzi łyżeczką. No nie mam już siły z nim walczyć. Głodny jest okropnie ale nie chce jeść z łyżeczki. Odruch ma wymiotny, aż oczy się robią czerwone i go cofa.
Jak już coś do buzi trafi, to i tak to wypluwa.
Po walce przelałam zupkę do butelki, dodałam wody bo za gęste i wypił wszystko.
Próbowałam karmić na głodnego, na nie głodnego, na gęsto, na rzadko... a on jak nie chciał tak nie chce.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 19:11   #4880
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Malwina dzięki kuruję się, zjadłam dzisiaj kanapkę z czosnkiem tż nie moze do mnie podejść a ja nic nie czuję, poza tym że w jęzor mnie pali
inhalacje z ziół sobie zrob
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 19:14   #4881
anilkadro
Rozeznanie
 
Avatar anilkadro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 533
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość

anilkadro..mysle ze kurteczka i cienki polarkowy kocyk wystarczą

Dziękuję za podpowiedź


Na fb dziewczyny strasznie krytykuja osoby co ortografy popełniaja..ja z ortografi byłam i jestem kiepska wiec jak was razi jakis mój błąd to z góry przepraszam
W tym szaleństwie jest metoda, czyli przez Twoje błędy zaczęłam zwracać baczniejszą uwagę na Twoje posty (ale nie myśl, że czytałam je ze słownikiem w ręku, bo mi też jakiś chochlik potrafi się wkręcić ) i wciągam się w "życie" Twoich łobuzów
Swoją drogą super, że już się lepiej czują


Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
bo widocznie niemieckie dzieci są "zahartowane" bardziej niż polskie hahaha
a tak na prawdę to u was są pewnie inne kalendarze żywienia i te wszystkie wytyczne niż u nas.. więc...
Ja też mam akurat te słoiczki z HIPPa i jest w nich pomidor i tutaj są od 4 mca
Więc angielskie dzieci są chyba zahartowane jak niemieckie
(co jest dziwne bo powiedzieli mi że mam Małej nic nie dawać aż do 6 mca )

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
Ja też dałam Wiktorii polizac mojego chupa-chupsa ( czy jak to się tam pisze) dokładnie o smaku jogurtowym i UWAGA moje dziecko zyje i ma się całkiem nieźle Nie uważam też, żeby była to jakaś zbrodnia. Przecież nie zje tego lizaka a dosłownie muśnie go języczkiem ze dwa razy i tyle.
Aaneczka spoko, masz już starszego synka, który jest zdrowiutkim dzieckiem, więc z młodszym rób tak jak z poprzednim a wszystko bedzie ok.
Ale nie chodzi o to że dziecko jakoś nagle zachoruje po dwóch lizach ale o złe nawyki żywieniowe. I o to że cukier osadza się wewnątrz jamy ustnej i próchnica gotowa. Starsze dziecko pogonisz żeby wyszorowało zęby a takiego maluch nie.
Ostatnio słyszałam o 2-latce która pod narkozą miała usuwane mleczaki, bo były już tak popsute, że nie było sensu męczyć dziecka i ich leczyć.
Ale decyzja należy do matki...

Miłego łikendu () życzę Wam kochane
anilkadro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 19:26   #4882
Molina
Raczkowanie
 
Avatar Molina
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 114
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

gabi1985, Paula SHIN, martucha84 - dzięki za pocieszenie, może nie popędzę od razu do neurologa poobserwuję ją poćwiczymy a za 10 dni mam wizytę szczepienną to zapytam.
dzidzia_aim - chyba dość podobne z zachowania te nasze dzieciątka
Cytat:
Napisane przez bibet Pokaż wiadomość
Witaj dla własnego spokoju lepiej sprawdzić jak tam z napięciem itd. ja będąc w Pl skorzystałam z usług fizjoterapeuty pokazał nam parę ćwiczeń i od tej pory mój leniuszka która nie lubiła leżeć na brzuszku, że już nie wspomnę o ułożeniu przy tej pozycji, do tego stopnia polubiła brzuszek że potrafi na nim leżeć baardzo długo i każdą okazję wykorzystuje do przekręcania się i oglądania świata z tej pozycji.
Sprawdzę na pewno
Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
a Rozmawiasz do swojego dziecka??Ja od urodzenia gadam całymi dniami do niej i śpiewamy sobie razem ja jestem w kuchni ona w pokoju ja jakiś dzwiek wydobywam np yyyyyyyyy a Amelia robi to samo tak sobie gadamy naprzykład, śpiewamy sobie całymi dniami i gadam do niej tak ze japa mi sie nie zamyka wiec gadaj do dziecka.Amelia moja bardzo lubi leżec na brzuszku od poczatku uczyłam , baw sie z nią rozłóż koc na podłodze i obracaj ją z plecków na brzuszek z brzuszka na plecki itp smiej sie przy tym napewno jej sie spodoba.....a jak bedziesz na wizycie powiedz o swoich obawach.
Pewnie że rozmawiam, od samego urodzenia ale widzę że ona bardziej uczy się jak jest dużo osób w domu - kiedy mamy gości i ona tak posłucha jak ludzie rozmawiają między sobą to potem taka dość nakręcona jest i coś więcej powie. A tak to ja całymi dniami sama z nią w domu - może juz po prostu dość ma mojego gadania . Kocyk na podłodze to nasze stałe umeblowanie - leży na nim zwłaszcza rano - wieczorem częściej kładę ją na łóżku.

Aaneczka jak mi wcięło tego posta to się przestraszyłam że dostałam bana i zaczęłam się zastanawiać za co - przeczytałam więc regulamin forum. Nic zakazanego oczywiście nie napisałam. Ale wiesz co tam wyczytałam? Że nie wolno na forum zwracać innym uwagi na złą ortografię! Jak widać jest to w bardzo złym guście bo co niby taka osoba zwracająca ci uwagę oczekuje? Że pokonasz dla niej swoje problemy z ortografią czy że przestaniesz pisać?

Edytowane przez Molina
Czas edycji: 2011-02-25 o 20:11
Molina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 19:50   #4883
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
masz całkowitą racje czad jak nic aż im wiadomość napisałam, jak to z tym risottem jest ciekawe czy nam odpiszą
noo własnie ale moze poprostu jest pomyłka 'PO 5mc" albo "OD 6mc ' bo to niby to samo

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
Aaneczka jak mi wcięło tego posta to się przestraszyłam że dostałam bana i zaczęłam się zastanawiać za co - przeczytałam więc regulamin forum. Nic zakazanego oczywiście nie napisałam. Ale wiesz co tam wyczytałam? Że nie wolno na forum zwracać innym uwagi na złą ortografię! Jak widać jest to w bardzo złym guście bo co niby taka

osoba zwracająca ci uwagę oczekuje? Że pokonasz dla niej swoje problemy z ortografią czy że przestaniesz pisać?
wiem..czytałam regulamin..ale mysle ze moje błędy nie sa az tak bardzo razące..no moze czasem czasem tez pisze wieczorem przy lampce nocnej i nie zwracam wtedy wiekszej uwagi na błędy


anilkadro a tak apropo moich łobuzów..to Domik nauczył sie słowów "pośe , kuje, paśam" prosze dziekuje przepraszam..i dzis se bąka walnoł i mówi "POŚE"

gabisun..a moze syropek z cebuli wyprobujesz ponoc działa

Weronisi..chyba przyzwyczaiłas Pascalka do butli..moj ma odwrotnie..butla gardzi ale z łyzeczki je ładnie i masz babo placek

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2011-02-25 o 19:53
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 20:01   #4884
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
znalazłam samą manną kaszkę bez gotowania,
ja kiedyś o tej kaszce pisałam- ale może na fb a nie tutaj U nas niestety odpada, bo z bananami (no i Ola trochę za młoda na to)
Cytat:
Napisane przez Molina Pokaż wiadomość
No więc sprawa jest taka, że moja Mała za 2 tyg skończy 6 miesięcy a nadal nie przewraca się na brzuszek i generalnie nie cierpi leżeć na brzuszku. Dotąd cierpliwie czekałam, kładłam ją jak najczęściej ona wytrzymywała max 10 min. i w ryk. Pozycję ma dobrą - nie przewraca się głowę dźwiga ładnie, ale po chwili widzę że się męczy.
u nas też tak jest. Jak byłyśmy ostatnio u neurologa to Ola miała 5 m-cy i 3 dni. Lekarka powiedziała, że nie mam się czym przejmować ale pokazała jak mogę podczas zabawy pokazywać Oli jak przekręcać się na brzuszek- położyć dziecko na boczku (albo zaczekać aż samo się przekręci), złapać za pupę i udo i ciągnąć do przodu - za nóżkami powinna pójść też górna część ciała. Za jakiś czas dziecko zajarzy o co chodzi. Przynajmniej teoretycznie, bo Ola też nie lubi leżeć na brzuszku, więc nie jestem pewna czy sama będzie chciała się tak obracać- ale takie turlanie się z moją pomocą podoba jej się
No i teraz do tego doszło prostowanie nóżek. Tzn leżąc na plecach dźwiga główkę jakby do wstawania i wtedy prostuje i blokuje nóżki. A gdzieś wyczytałam, że to nie jest dobre. Czy wasze dzieciaczki też tak mają? Czy powinnam z tym biec do lekarza?
Ola też tak blokuje nóżki, spina się- ale wydaje mi się, że tak ma być
W dodatku przestała gadać - tzn ćwiczy jakieś dziwne dźwięki ale tylko przy... robieniu kupki (po tym poznaję że coś się szykuje). Czy wasze dzieci miały jakąś przerwę w mówieniu zanim zaczęły prawdziwe gaworzenie?
u nas jest różnie- raz więcej, raz mniej gadania. Najczęściej przy jedzeniu, z paćką w buzi albo ze smoczkiem
gabisun dobrze, że to tylko "zwykłe" przeziębienie. A u nas obiadku też nie schodzi więcej jak 100 ml. A czasem i to na dwie tury w ciągu dnia.

A- i z karmieniem słoiczkami i tarkowanym jabłkiem jest lepiejjest lepiej
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 20:35   #4885
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

martucha ..co do mannej to ja juz tu dawałm linka do ekspresowej
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl...zna_manna.aspx
tą Domikowi dawałam..ale ona jets na mleczku..

http://www.lubella.pl/pl/Produkty/Ka...a_blyskawiczna a t a nozesz na wodzie zrobic i do mleka dodac

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2011-02-25 o 20:39
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 21:57   #4886
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Przeczytałam co napisałyście ostatnio, ale musicie mi wybaczyć, bo odpisywać nie będę z racji podłego nastroju.

Ogólnie, to Borysek od poniedziałku ma coraz brzydszą buzię, do tego dziś doszła jakaś nowa wysypka na brzuszku i klatce. I nie wiem, czy to od zmiany Oilatum z mydła na emulsję, marchewy od innej kobietki, wprowadzenia glutenu, czy może drugiego słoiczka jabłka Gerber... A może to od czegoś, co głupia matka zjadła.
Męczy się to moje dziecko w problemami skórnymi od 2 msca życia i jak już raz się poprawi to za dwa dni jest znów gorzej. Nie radzę sobie i nie mam nad tym żadnej kontroli. Nie ważne, co ja jem, co Boryskowi daje, czym go smaruje, myję - wysypka i zaczerwienienie jest. Ogólnie to du*a, du*a, du*a

Mam MEGA doła, z du*y ze mnie matka, idę spać. Dobrej nocki wszystkim. Może mnie jutro najdzie na konkretne wyżalanie.
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 06:28   #4887
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Przeczytałam co napisałyście ostatnio, ale musicie mi wybaczyć, bo odpisywać nie będę z racji podłego nastroju.

Ogólnie, to Borysek od poniedziałku ma coraz brzydszą buzię, do tego dziś doszła jakaś nowa wysypka na brzuszku i klatce. I nie wiem, czy to od zmiany Oilatum z mydła na emulsję, marchewy od innej kobietki, wprowadzenia glutenu, czy może drugiego słoiczka jabłka Gerber... A może to od czegoś, co głupia matka zjadła.
Męczy się to moje dziecko w problemami skórnymi od 2 msca życia i jak już raz się poprawi to za dwa dni jest znów gorzej. Nie radzę sobie i nie mam nad tym żadnej kontroli. Nie ważne, co ja jem, co Boryskowi daje, czym go smaruje, myję - wysypka i zaczerwienienie jest. Ogólnie to du*a, du*a, du*a

Mam MEGA doła, z du*y ze mnie matka, idę spać. Dobrej nocki wszystkim. Może mnie jutro najdzie na konkretne wyżalanie.
Ycnan w pierwszej kolejności odstaw gluten i oilatum a myj jakimś zwykłym mydełkime dla dzieci, i jak zejdzie wysypka to wprowadź powoli znowu gluten. Ja bym jednak obstawiał na oliatum, bo wysypka jest też na klatce, a pokarmowa jest głównie na buzi i uszkach. U na po oliwce była na brzuszku, a pokarmowa właśnie tylko na buzi
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 09:01   #4888
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej dziewczyny,

nie było mnie jeden dzień a tu trzy strony do nadrobienia

a u nas jakaś wysypka małą coś uczula i teraz nie wiem co. czy to jedzenie czy coś innego. wysypkę ma tylko na karku mocno i trochę na buzi. nie wiem może to od jakiegoś ciucha, albo od płynu do prania, ale trochę to dziwne by było skoro piorę w tym samym od początku. albo na barwnik z tego materiału od chusty jest uczulona. kurcze sam już nie wiem

do tego od wczoraj mała robi kupę jak plastelinę, dziś zrobiła 2 bobki. to chyba przez to że tak mało pije.

szczęśliwa dzięki za link

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
U mnie jest to samo - to znaczy wszędzie w domu, w łóżku, na ubraniach, a czasem nawet w pampersie małej znajduję włosy. A raz jednego ewidentnie połknęła bo był w jej kupie a jedzenie włosów, szczególnie długich jest niebezpieczne. Nie jestem w stanie tego opanować, wiąże je itd. ale i tak wszędzie leżą, jak tak dalej będzie to chyba zacznę po domu w czepku pływackim chodzić...
masakra, mam to samo. też znajduje czasami w pieluszce moje włosy. nie wiem czy to się przy przewijaniu zaplątało czy ona zjada te włosy. nie wiem jak tego uniknąć. staram się jak najczęściej szczotkować włosy wtedy więcej jest na szczotce a mniej w całym domu.

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
no i teraz mam prosbe lekarka kazala nam wprowadzac gluten (pewnie przerabialyscie to juz tu tysiac razy ) a ja zupelnie nie wiem jak i co. Tzn wiem ze okolo 1 lyzeczke albo do mleka albo do deserku czy zupy ale co polecacie kupic??jakiej firmy macie??moja lekarka powiedziala ze mam se na necie poczytac
ja też mam wprowadzać gluten. moja lekarka powiedziała że mam dodawać do zupek zwykłą kaszę manną, kupić zagotować i dawać po pół łyżeczki albo kupić dania już z dodatkiem glutenu.

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Hagar U nas herbatek nie chce za bardzo pic, ale daje soczki, najczesciej domowe - jablko, marchew, albo kupne - jablko, marchew, banan. I tez mamy zarloczka. Na jeden posilek potrafi zjesc mniej wiecej pojemnosc 2 sloiczkow. Dzisiaj byla u mnie znajoma i w szoku byla jak zobaczyla ile mu naszykowalam Mozesz normalnie ugotowac, chociaz gotowane na parze ma wiecej witamin i lepszy smak, nawet dla nas. Uwielbiamy warzywka gotowane na parze I jak najbardziej mozesz ugotowac razem. Jedynie nie powinno sie
no moja ma tak samo zjada cały słoiczek i zapewne zjadłaby i drugi jakbym jej dała, tylko nie wiem czy to nie za dużo dla takiego malucha. dlatego chce dawać jeden słoiczek i coś do popicia.

Cytat:
Napisane przez onevittoria Pokaż wiadomość
hagar ciekawe jak Wam pójdzie ta dynia z ziemniakiem, bo u nas porażka, młody jest absolutnie na nie, próbowaliśmy go wczoraj oszukać i podsuwać na zmianę z owockami, ale po pierwszej łyżeczce dyni się zorientował i drugiej już sobie nie pozwolił podać Skąd te maluchy takie cwane są
jak otworzyłam słoiczek to zapach tej dyni aż mnie odrzucił nie mówiąc o smaku a mała zjadła ze smakiem. śmiem twierdzić że ona wszystko by zjadła nie zależnie od tego co bym jej dała.

Cytat:
Napisane przez Molina Pokaż wiadomość
No i tu pojawiają się pierwsze pytania. Kupiłam słoiczek "Moja pierwsza marchew" Hippa. Mała nie miała nic przeciwko, zjadła a potem dostała uczulenia... Trudno na razie marchew odstawiłam ale zastanowiło mnie to że ta marchew pachnie tak jakby dodano do niej jabłka. Na składzie pisze 90% marchew 10% woda. Nic o jabłku. Czy miałyście może ten słoiczek i jak wasze wrażenia? Czy mam już jakieś zwidy?
witam
my jadłyśmy marchewkę z hippa ale ja tam jabłka tam nie wyczułam.
Cytat:
Napisane przez Molina Pokaż wiadomość
Ja będę starać się nie dawać soczków ani herbatek - zamiast soczków owoce a do picia woda.
no ja też chciałam małą do wody przyzwyczaić ale niestety ona samej wody pić nie chce. weźmie łyka i się krzywi.
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 10:05   #4889
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez anilkadro Pokaż wiadomość

Ale nie chodzi o to że dziecko jakoś nagle zachoruje po dwóch lizach ale o złe nawyki żywieniowe. I o to że cukier osadza się wewnątrz jamy ustnej i próchnica gotowa. Starsze dziecko pogonisz żeby wyszorowało zęby a takiego maluch nie.
Ostatnio słyszałam o 2-latce która pod narkozą miała usuwane mleczaki, bo były już tak popsute, że nie było sensu męczyć dziecka i ich leczyć.
Ale decyzja należy do matki...

Miłego łikendu () życzę Wam kochane
Eeeeeee tam, nie będę się kłócic że polizanie lizaka dwa razy raczej do próchnicy nie doprowadzi, pozatym nie robię tego notorycznie żeby miało byc to nawykiem
Nic nie poradzę, że ja mam troszkę inne metody niż większośc mam. Uważam że przez takie cackanie sie, że tego nie dam spróbowac, tamtego też bo za wcześnie często później odbija się różnego rodzaju uczuleniami u dzieci gyż okazuje się, że za poźno zostały niektóre rzeczy wprowadzone a maluch jest juz na tyle duży i jego organizm nie przyzwyczajony do "nowości" i potem reaguje wysypka, biegunka itp.
Powtorzę Twoje słowa: ale decyzja należy do matki.... i tu sie z Tobą absolutnie zgadzam

Życzę wzajemnie miłego wekendu
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 10:40   #4890
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
ja też mam wprowadzać gluten. moja lekarka powiedziała że mam dodawać do zupek zwykłą kaszę manną, kupić zagotować i dawać po pół łyżeczki albo kupić dania już z dodatkiem glutenu.

na poczatku mam zamiar zrobic tak jak Ty a potem bede jej dawac sloiczki z dodatkiem glutenu juz nawet jeden taki mamy ooo taki http://www.hipp.pl/?id=195

dzieki dziewczyny za odp odnosnie glutenu

a ja wlasnie gotuje Mlodej zupke pierwszy raz bedzie jadla moje dzielo zobaczymy czy jej podejdzie wiec trzymajcie kciuki

a ja dzis znowu zalatany dzien nawet nie mam czasu kawy wypic tylko taka zimna z doskoku
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.