Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-17, 18:17   #691
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Dzis sie dowiedzialam ze mam torbiel -6x4cm. Bylam na wizycie kontrolnej bo staramy sie o dziecko; doktor jak zobaczyl torbiel to byl w szoku. Jutro jade zrobic badanie ca125, poki co przepisane mam czopki, i za pare dni zaczac brac luteine. Boje sie zeby nie okazalo sie nic groznego. Przez wlasna glupote sie tego nabawilam - szkoda mi bylo isc prywatnie na wizyte i przez 3 lata chodzilam z nfz, i mi tego nie wykryli. Przegladam ten watek i mam nadzieje ze ja to wylecze, bo widze ze jest szansa...
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 09:44   #692
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
Dzis sie dowiedzialam ze mam torbiel -6x4cm. Bylam na wizycie kontrolnej bo staramy sie o dziecko; doktor jak zobaczyl torbiel to byl w szoku. Jutro jade zrobic badanie ca125, poki co przepisane mam czopki, i za pare dni zaczac brac luteine. Boje sie zeby nie okazalo sie nic groznego. Przez wlasna glupote sie tego nabawilam - szkoda mi bylo isc prywatnie na wizyte i przez 3 lata chodzilam z nfz, i mi tego nie wykryli. Przegladam ten watek i mam nadzieje ze ja to wylecze, bo widze ze jest szansa...
na pewno będzie wszystko dobrze, nie martw się
i nie zadręczaj się, że to Twoja wina! ciesz się, że zostało to wykryte i możesz szybciutko to wyleczyć
też miałam pobieraną krew do badania CA-125, ale się wtedy bałam, jejku

ja też muszę wybrać się do lekarza, przestałam brać tabletki anty 3 miesiące temu i już znów mam podejrzenia, że mam torbiel czy ja całe życie będę tylko jechać na tych tabletkach???
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 09:55   #693
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Lekarze wysyłają Was na badanie ca125 bo pewnie chcą wykluczyć lub potwierdzic przypuszczenia o endometriozie.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 10:05   #694
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Lekarze wysyłają Was na badanie ca125 bo pewnie chcą wykluczyć lub potwierdzic przypuszczenia o endometriozie.
to badanie jest po to, aby wykluczyć lub potwierdzić czy może być to nowotwór...
gdy poziom jest podwyższony może świadczyć między innymi o raku jajnika, ale też o endometriozie, o której wspomniałaś.
Pamiętam, gdzieś rok temu to było, gdy lekarz mnie wysłał na takie badanie. Ile ja się strachu najadłam! Dobrze, że mój TŻ był przy mnie. I do lekarza ze mną chodził, i na badanie krwi, potem po wyniki, znów do lekarza... Jejku, gdybym wtedy była sama, chyba bym zwariowała, strasznie się bałam, gdy dowiedziałam się czemu to badanie służy
Ale dzięki Bogu, wszystko w porządku było
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 10:25   #695
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tass822 Pokaż wiadomość
to badanie jest po to, aby wykluczyć lub potwierdzić czy może być to nowotwór...
gdy poziom jest podwyższony może świadczyć między innymi o raku jajnika, ale też o endometriozie, o której wspomniałaś.
Pamiętam, gdzieś rok temu to było, gdy lekarz mnie wysłał na takie badanie. Ile ja się strachu najadłam! Dobrze, że mój TŻ był przy mnie. I do lekarza ze mną chodził, i na badanie krwi, potem po wyniki, znów do lekarza... Jejku, gdybym wtedy była sama, chyba bym zwariowała, strasznie się bałam, gdy dowiedziałam się czemu to badanie służy
Ale dzięki Bogu, wszystko w porządku było
Miałam juz nie raz robiony ten marker. Dziewczyna która leżała ze mną w szpitalu miała wynik 200 przy normie ok 30. I każda z nas skończyła z endometriozą a nie z nowotworem. Jak przyszłam z podwyższonym wynikiem do lekarza to usłyszałam "tak jak myślałem endometrioza".
Lekarz Cie poinformował o tym że wysłał Cie na to badanie po to żeby sprawdzić że masz nowotwór czy nie czy wyczytałaś to sobie w necie?? Poza tym samo to badanie to za mało żeby jak to napisałaś potwierdzić czy to może być nowotwór czy nie. Jest trochę za ogólne.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 13:44   #696
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Miałam juz nie raz robiony ten marker. Dziewczyna która leżała ze mną w szpitalu miała wynik 200 przy normie ok 30. I każda z nas skończyła z endometriozą a nie z nowotworem. Jak przyszłam z podwyższonym wynikiem do lekarza to usłyszałam "tak jak myślałem endometrioza".
Lekarz Cie poinformował o tym że wysłał Cie na to badanie po to żeby sprawdzić że masz nowotwór czy nie czy wyczytałaś to sobie w necie?? Poza tym samo to badanie to za mało żeby jak to napisałaś potwierdzić czy to może być nowotwór czy nie. Jest trochę za ogólne.
nie naskakuj na mnie. nic w necie sobie nie wyczytałam.
u mnie było akurat tak, że jak lekarz zobaczył mój "torbiel" to zebrał resztę lekarzy ze szpitala, aby im to pokazać. Mówił, że to już nie "zwykły" torbiel. Wiem, że podejrzewali wszyscy, iz może być to coś złośliwego. Wysłali mnie na te badanie, wynik był na szczęście dobry. Po kilku dniach, torbiel, lub cokolwiek to było, pękł. Lekarze się dziwili, nie wiedzieli o co w tym w ogóle chodzi. dostałam tabletki anty, brałam je przez 11 misesięcy. Niedawno przestałam i znów mam podejrzenia, że coś mi sie zrobiło na jajniku
niedługo wybiorę się do lekarza i (chyba nie mam wyjścia) poproszę o tabletki. Nie chcę ich brać, ale wolę już to od wycinania...
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 18:11   #697
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Dzis bylam u 2 lekarza. Troszke mnie uspokoil, wyjasnij wszystko. Co dziwne dzis torbiel byla o cm mniejsza. Wyniki ca125 dostane dopiero w czwartek po poludniu. Lekarz powiedzial ze nie wyglada to na nic groznego, ale dla pewnosci kazal zrobic. Za miesiac mam przyjsc i powie jak bedzie wygladac operacja - wg niego konieczna. Do tej pory mam brac czopki - po ktorych czuje ze cos mi sie dzieje w brzuchu - nie wiem czy to dobrze
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 19:39   #698
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
Dzis bylam u 2 lekarza. Troszke mnie uspokoil, wyjasnij wszystko. Co dziwne dzis torbiel byla o cm mniejsza. Wyniki ca125 dostane dopiero w czwartek po poludniu. Lekarz powiedzial ze nie wyglada to na nic groznego, ale dla pewnosci kazal zrobic. Za miesiac mam przyjsc i powie jak bedzie wygladac operacja - wg niego konieczna. Do tej pory mam brac czopki - po ktorych czuje ze cos mi sie dzieje w brzuchu - nie wiem czy to dobrze
ja tym bardziej nie wiem...
rzeczywiście ta operacja jest konieczna? nie ma innego wyjścia?
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 09:12   #699
_Natalee_
Zadomowienie
 
Avatar _Natalee_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 067
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

u mnie tez wykryto torbiela,ale wlasciwie nie orientuje sie zbytnio jak i co. Czytalam troche w necie,ale tam o operacjach mowia, dlatego postanowilam zajrzec na wizaz i sie uspokoilam mam nadzieje,ze uda sie go wyleczyc bez ingerencji chirurga
__________________
"Życie jest za krótkie lub za długie
bym mogła pozwolić sobie
na luksus aż tak złego życia"

_Natalee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 09:55   #700
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

No wlasnie z ta operacja to juz tez nie wiem... Pierwszy lekarz powiedzial ze sprobuje tabletkami to zwalczyc ale jak nie da rady to operacja; natomiast u 2 jak bylam to nawet nie bral pod uwage zadnych tabletek tylko rozgadal sie o operacji. W sumie po @ mam przyjsc do niego i opowie mi szczegoly i gdzie najlepiej ja wykonac bym nie byla cala pocieta...
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 10:43   #701
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
No wlasnie z ta operacja to juz tez nie wiem... Pierwszy lekarz powiedzial ze sprobuje tabletkami to zwalczyc ale jak nie da rady to operacja; natomiast u 2 jak bylam to nawet nie bral pod uwage zadnych tabletek tylko rozgadal sie o operacji. W sumie po @ mam przyjsc do niego i opowie mi szczegoly i gdzie najlepiej ja wykonac bym nie byla cala pocieta...
w takim razie może wybierz tego lekarza, który chce Ciebie wyleczyć tabletkami?
Ja sama dwa razy uniknęłam operacji, choć lekarz bardzo na to nalegał i także nie widział innego wyjścia...
ale ja powiedziałam, że nie zgodzę się na operację, że najpierw chcę spróbować leczyć to farmakologicznie. I tak się uparłam, że nie miał wyjścia przepisał tabletki i wszystko było ok
tylko jak pisałam wcześniej, przestałam je brać prawie po roku i znów chyba się zaczyna "przygoda z torbielem"
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-19, 11:28   #702
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

tass822 dziekuje ci bardzo za odp. Co do lekarzy to chyba bede chodzic na razie to tych 2. Pierwszy niby podjal sie leczenia, ale byl tak wystraszony moim torbielem ze nie byl w stanie mi nic wytlumaczyc co to jest. Wyszlam od niego jak z wyrokiem smierci! Natomiast 2 spokojnie mi opowiedzial i czulam sie lepiej u niego, tylko ze smuci mnie to ze chce mnie od razu kierowac na operacje...
Biore czopki, za pare dni mam zaczac luteine i mam nadzieje ze bedzie lepiej. Z jednej str mysle ze bedzie OK bo cos mi sie dzieje w brzuchu po tych czopkach, i moze torbiel sie zmniejszy; a z 2 str to te oczekiwanie na wynik ca125 to horror!!
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 12:17   #703
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Torbiele powyżej z tego co pamiętam 4 cm powinny być kierowane na laparoskopie jeżeli leczenie farmakologiczne nie przynosi efektów. Mogą być poprostu zagrożeniem dla życia w razie pęknięcia.
Tak poza tym trochę dziwnych macie tych lekarzy. Ja sie wogóle nie bałam wyniku ca125 bo zostało mi wyjaśnione co taki wynik oznacza a jak wyjdzie podwyższony to jakie dalej będzie postępowanie. Bez wyniku histopatologicznego i innych badań nie ma co sie nawet przejmować. Bo to badanie może równiez pokazać jakis stan zapalny w jajniku.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 12:25   #704
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
tass822 dziekuje ci bardzo za odp. Co do lekarzy to chyba bede chodzic na razie to tych 2. Pierwszy niby podjal sie leczenia, ale byl tak wystraszony moim torbielem ze nie byl w stanie mi nic wytlumaczyc co to jest. Wyszlam od niego jak z wyrokiem smierci! Natomiast 2 spokojnie mi opowiedzial i czulam sie lepiej u niego, tylko ze smuci mnie to ze chce mnie od razu kierowac na operacje...
Biore czopki, za pare dni mam zaczac luteine i mam nadzieje ze bedzie lepiej. Z jednej str mysle ze bedzie OK bo cos mi sie dzieje w brzuchu po tych czopkach, i moze torbiel sie zmniejszy; a z 2 str to te oczekiwanie na wynik ca125 to horror!!
nie martw się, wszystko będzie dobrze
ja też czekając na wyniki badania krwi przezywałam horror.. pamiętam to jak dziś. W pracy chodziłam jak struta, nic do mnie nie docierało. myślałam tylko o tym, że od godz. 14 będą wydawane wyniki... Ale nie ma się czym przejmować, musi być dobrze głowa do góry
zapewne Tobie nie przepiszą lekarze tabletek antykoncepcyjnych, ze względu, że chcesz się starać o maleństwo dlatego próbują leczyć czopkami
a skoro czujesz, że coś pozytywnego się dzieje, to zapewne tak jest kobieca intuicja musi mieć rację
na pewno ominie Cię cięcie, wyjdziesz z tego szybciej niż Ci się wydaje
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 12:57   #705
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja tabletek anty nie moge brac, bo kiedys tak sie nimi zalatwilam ze do dzis chodze na kontrole zyl.
A lekarze to malo tlumacza, wiecej na wizazu sie dowiedzialam o torbielu. Samej operacji sie nie boje i ze potem blizna bedzie to mi jedno, ale przeraza mnie to ze moga mi wyciac wiecej niz potrzeba i potem bede miala problemy z zajsciem w ciaze. Wynik ca125 mialam zrobic jak to dr powiedzial by wykluczyc nowotwora, i przy okazji wynik na grupe krwi(nie wiem jaka mam) - potrzebne do operacji.
Potem zaleznie jaki bedzie wynik bede robic dalsze.
Dostalam od dr foto usg z torbielem - mam go nosic ciagle przy sobie, by w razie czego pokazac w szpitalu.
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 13:04   #706
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
Ja tabletek anty nie moge brac, bo kiedys tak sie nimi zalatwilam ze do dzis chodze na kontrole zyl.
A lekarze to malo tlumacza, wiecej na wizazu sie dowiedzialam o torbielu. Samej operacji sie nie boje i ze potem blizna bedzie to mi jedno, ale przeraza mnie to ze moga mi wyciac wiecej niz potrzeba i potem bede miala problemy z zajsciem w ciaze. Wynik ca125 mialam zrobic jak to dr powiedzial by wykluczyc nowotwora, i przy okazji wynik na grupe krwi(nie wiem jaka mam) - potrzebne do operacji.
Potem zaleznie jaki bedzie wynik bede robic dalsze.
kurcze, a dlaczego tak zadziałały na Ciebie te tabletki anty??
właśnie, niestety takich mamy lekarzy aj, szkoda po prostu gadać
ja nie chciałam się zgodzić na operację właśnie z tego powodu, którego i Ty się boisz. Że wytną coś więcej, że coś uszkodzą, że potem będę miała problemy z zajściem w ciążę...
naprawdę nie wiem co Ci teraz poradzić ale na Twoim miejscu robiłabym wszystko (jeśli wyniki będą dobre), aby nie dopuścić do wycinania. Przecież to da się wyleczyć! Nie zawsze od razu operacja jest jedynym rozwiązaniem. Póki są środki farmakologiczne, trzeba z nich korzystać. Dopiero jeśli nie przyniosą efektu, ostatecznie trzeba się poddac cięciu
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 13:39   #707
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Nieprawda że każda torbiel da się wyleczyć. Wszystko zależy czym torbiel jest wypełniona. Są torbiele których poprostu nie da się usunąć farmakologicznie. Potrzebna jest laparoskopia ale laparoskopia a nie laparotomia.
Torbiel niszczy zdrową strukture jajnika i jeżeli ona sobie dalej będzie rosła bo pacjentka nie zgadza się na operacje po próbnie leczenia farmakologicznego to poprostu dla jajnika może to się źle skończyć.

Do operacji nie tylko potrzebana jest grupa krwii ale takie badania jak WR HBS morfologia poziom cukru i kilka innych jak np prześwietlenie płuc. W szpitalu chcielu również zaświadczenie że byłam szczepiona przeciw żółtaczce typu C. Ale z tego co sie juz zorientowałam nie każdemu szpitalowi zalezy na tym żeby dokładnie przebadać pacjentkę.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 13:53   #708
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Wlasnie dr mi mowil ze jesli po braniu czopkow, za miesiac nic sie torbiel nie zmniejszy to trzeba bedzie robic operacje - i nie zwlekac bo potem gdy sie powiekszy to zaszkodzi jajnikowi i wraz z jajnikiem mi torbiel usuna. Juz sama nie wiem o robic. Bede konsultowac to z 2 dr i zobaczymy jak to sie skonczy.

A po anty mialam straszne problemy. Bralam diane35, przytylam 10 kg, zaczely mi puchnac nogi, zyly sie uwypuklaly, czulam ze mi nogi dretwieja - zyly przepuszczaly krew.. i okazalo sie ze mam zdolnosc do zakrzepow - i koniecznie musialam zrezygnowac z anty. To juz ponad 3 lata i bylo juz dobrze, do teraz jak wykryli tego wstretnego torbiela.

tez mnie zastanawia czy moge brac luteine? Dr nie pyt mnie o zadne przebyte choroby, a ja tez nie pomyslalam o tym.
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 15:17   #709
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
Wlasnie dr mi mowil ze jesli po braniu czopkow, za miesiac nic sie torbiel nie zmniejszy to trzeba bedzie robic operacje - i nie zwlekac bo potem gdy sie powiekszy to zaszkodzi jajnikowi i wraz z jajnikiem mi torbiel usuna. Juz sama nie wiem o robic. Bede konsultowac to z 2 dr i zobaczymy jak to sie skonczy.

A po anty mialam straszne problemy. Bralam diane35, przytylam 10 kg, zaczely mi puchnac nogi, zyly sie uwypuklaly, czulam ze mi nogi dretwieja - zyly przepuszczaly krew.. i okazalo sie ze mam zdolnosc do zakrzepow - i koniecznie musialam zrezygnowac z anty. To juz ponad 3 lata i bylo juz dobrze, do teraz jak wykryli tego wstretnego torbiela.

tez mnie zastanawia czy moge brac luteine? Dr nie pyt mnie o zadne przebyte choroby, a ja tez nie pomyslalam o tym.
na pewno się wyleczysz lekami sama pisałaś, że na ostatnim badaniu torbiel była o 1cm mniejsza widocznie czopki dają skutki

ja tez kiedys brałam te tabletki, diane35. Jejku, straszne, że tak na nie zareagował Twój organizm. Co do luteiny, to zanim zaczniesz ją brać, lepiej powiedz lekarzowi o tych przygodach z anty.
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-19, 15:48   #710
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

tass822 chodzi o to ze torbiel byl mniejszy o cm, a jeszcze nawet nie zaczelam brac tabletek. Widoczie dr musial zle go zmierzyc. Tak czy inaczej musze sie go pozbyc i potem kontrolowac sie czesto.
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 17:29   #711
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
tass822 chodzi o to ze torbiel byl mniejszy o cm, a jeszcze nawet nie zaczelam brac tabletek. Widoczie dr musial zle go zmierzyc. Tak czy inaczej musze sie go pozbyc i potem kontrolowac sie czesto.
aha, myslałam, że on się zmniejszył po tym jak zaczęłaś tabletki przyjmować...
znaczy się czopki

Edytowane przez tass822
Czas edycji: 2008-07-19 o 17:30 Powód: poprawka
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 07:55   #712
Alka133
Raczkowanie
 
Avatar Alka133
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 32
GG do Alka133
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Dziewczyny! ja miałam torbiel, 4/5 i na początku nie było mowy o żadnej operacji! Przez pół roku moja p. doktor próbowała wyleczyć to tabletkami niestety nie udało się, a więc wtedy zostałam skierowana na laparoskopię, którą moja pani dr. mi wyonywała w specjalistycznej klinice ginekologicznej na polnej. teraz jajniki mam czyste, i jest wszytsko ok.. wiec nie rozumiem niektórych waszych lekarzy. i jeśli jesteście z Poznania lub okolic, ja mieszkam 50km na południe, to polecam dr. Beatę Kubiaczyk Paluch, to swietny specjalista, zreszta co wam będę mówiła, same zobaczycie jeśli skorzystacie.. Naprawdę WARTO!! pozdrawiam torbielki) I glowa do góry, po laparoskopi wcale niebyło tak strasznie
Alka133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 09:37   #713
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja mieszkam w Zgorzelcu i sam dr powiedzial ze ciezko bedzie znalesc dobre miejsce do operacji. Prawdopodobnie bede ja miala prywatnie we Wroclawiu; bo u nas w szpitalu to rozetna mi caly brzuch i nie wiadomo czy dobrze zoperuja... Ja narazie nie mysle o tym, martwie sie by wyniki byly dobre, a potem jakos dam rade. A co do leczenia to jak teraz mi sie zmniejszy po czopkach torbiel to mam brac potem anty-choc ze wzgl. zdrowotnych nie moge
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 12:52   #714
Makaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 212
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
Dzis bylam u 2 lekarza. Troszke mnie uspokoil, wyjasnij wszystko. Co dziwne dzis torbiel byla o cm mniejsza. Wyniki ca125 dostane dopiero w czwartek po poludniu. Lekarz powiedzial ze nie wyglada to na nic groznego, ale dla pewnosci kazal zrobic. Za miesiac mam przyjsc i powie jak bedzie wygladac operacja - wg niego konieczna. Do tej pory mam brac czopki - po ktorych czuje ze cos mi sie dzieje w brzuchu - nie wiem czy to dobrze
Klejuszku ja również brałam przed laparoskopią czopki. Niestety po nich czułam się bardzo źle. Miałam zarówno bóle brzucha, jak i głowy. Gdy opowiedziałam o tym swojemu lekarzowi, pozwolił mi na ich odstawienie.
Makaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 14:02   #715
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja te czopki biore bo moze sprawia ze torbiel wsiaknie, ale to moze. Dr powiedzial ze to poczatek leczenia - jesli wogle cos sie ruszy. Jak nie to tylko operacja
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 14:44   #716
Alka133
Raczkowanie
 
Avatar Alka133
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 32
GG do Alka133
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Dziewczyny, kochane... ja mam to już za soba, aaa co do laparoskopi to Wasz lekarz powinien dac wam skierowanie do jakiegoś dobrego szpitala..ja nie dopuszczałam do siebie innej mysli jak ta ze to moja pani doktor zrobi mi laparoskopie no i udało się teraz mam tylko dwa malutkie ślady których nikt już nie dostrzega..
aaa operacja hym najgorszy był pierwszy dzien po niej, ja źle zniosłam znieczulenie i wymiotowałam cały czas a najgorsze było to ze nie mogłam nawet wstać do łazienki bo takw szytsko bolało, ale póxniej było już tylko lepiej:d Nom ale wiecie co gorsza od zabiegu była lewatywa heh, neistety przed laparoskopia koneiczna, aby przeczyścić jelita, bo moga przeszkodzić w zabbiegu.. POzdrawiam Was serdecznie
Alka133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 17:23   #717
Zasmutana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Ze swojego pokoju:P
Wiadomości: 299
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
A ja mam do was pytanie - czy torbiel na przydatkach to to samo co torbiel na jajnikach? Mialam torbiela na przydatkach (cokolwiek to jest) i mi sam zniknął... Miał ok. 5cm

Nom na jajnikach czy na przydatkach to jest to samo Mi lekarz na zwyklym usg zoladka wykryl torbiel na jajniku ok 3cm.Poszlam do ginekologa i on powiedzial ze nic nie widzi i mozliwe ze przed okresem ten jajnik tak wygladal jakby cos tam bylo ale to zwykle zgrubienie ktore potem zniklo samo a jesli juz to nie trzeba tego usowac chirurgicznie tylko sa jakies zabiegi na wysuszenie tego lub tabletki
Zasmutana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 18:30   #718
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klejuszek Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Zgorzelcu i sam dr powiedzial ze ciezko bedzie znalesc dobre miejsce do operacji. Prawdopodobnie bede ja miala prywatnie we Wroclawiu; bo u nas w szpitalu to rozetna mi caly brzuch i nie wiadomo czy dobrze zoperuja... Ja narazie nie mysle o tym, martwie sie by wyniki byly dobre, a potem jakos dam rade. A co do leczenia to jak teraz mi sie zmniejszy po czopkach torbiel to mam brac potem anty-choc ze wzgl. zdrowotnych nie moge
Nie wykonują u Ciebie w szpitalu laparoskopii?? dziwne myslałam że wszędzie ją robią.

Czemu prywatnie we Wrocawiu?? nie wierze ze panstwowo nie zrobia Ci laparoskopii. Polega to na zrobieniu 3 otworkow 0,5 cm tu nie ma mowy o zadnym pocieciu.
Piszesz tak ogolnie o operacji. Pytalas sie lekarza jaka on ma na mysli opracje laparoskopie czy laparotomie?? jezeli on chce Ci dac skierowanie na laparotomie to lepiej skonsultuj to z innym lekarzem bo potna Cie moze bez potrzeby.

Alka133 nie wszystkie szpitale robia lewatywe przed laparoskopia
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 19:08   #719
klejuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 171
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

aneczka8 dr mi powiedzial ze laparoskopii u nas w szpitalu nie zrobia mi bo moj torbiel jest za duzy. Dodal ze nawet z mniejszym tna caly brzuch bo tak im wygodniej. Nie wiem jaka jest prawda bo wiecej sie nie dowiadywalam. Na pewno wole na miejscu miec zabieg jakikolwiek niz jezdzic do Wroclawia. A wogle nie stac mnie na kliniki prywatne. Jezeli bede musiala isc na operacje to skonsultuje sie z jeszcze innym dr. Poki co modle sie by wyniki ca125 byly dobre.
klejuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 22:12   #720
Alka133
Raczkowanie
 
Avatar Alka133
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 32
GG do Alka133
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

To zazdroszczę tym którzy nie mieli robionej:P
Alka133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.