Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy! - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 13:08   #1801
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego lekarza ginekologa-endokrynologa w Warszawie? Wcześniej chodziłam do Pani doktor Wierzbowskiej,która zdiagnozowała u mnie PCO i przez prawie 3 lata leczyla mnie tymi samymi lekami, i w ogóle długa historia. Postanowiłam zmienić lekarza. Wczoraj byłam u Pana Doktora Poduszczaka:/ hmm wrażenia nie zbyt przyjemne.. Pierwszy raz miałam badania ginekologiczne i niestety nie był delikatny, bardzo mnie bolało na dodatek co jakiś czas głaskał mnie po udzie;/ tragedia.. Jeszcze to jego bezczelne poczucie humoru.. Nie wzbudził mojego zaufania i szczerze muszę powiedzieć, że wychodząc z tamtąd czułam się dosłownie w jakiś sposób wykorzystana Szukam jakiegoś delikatnego ginekologa endokrynologa, który mi pomoże w moich problemach z hormonami i prawdopodobnie z PCO
Na samej górze masz przyklejony watek.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 13:12   #1802
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
Na samej górze masz przyklejony watek.
No tak,tylko,że to tylko ginekolodzy
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 16:55   #1803
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aniah91 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że podejdę do tego tak samo optymistycznie jak Ty Super nastawienie. Gratuluję
Dziękuję nie chcę myśleć o tym, jak o czymś strasznym i mam nadzieję, że się nie rozczaruję
Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
na pewno sie nie zawiedziesz na dr Hoffman
byłam juz u niej dwa razy
między innymi ze względu na Twoje posty dotyczące tej ginekolog wybór padł na nią (mimo że przychodnia na Kłopotowskiego jest mi niezbyt po drodze )
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 16:59   #1804
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego lekarza ginekologa-endokrynologa w Warszawie? Wcześniej chodziłam do Pani doktor Wierzbowskiej,która zdiagnozowała u mnie PCO i przez prawie 3 lata leczyla mnie tymi samymi lekami, i w ogóle długa historia. Postanowiłam zmienić lekarza. Wczoraj byłam u Pana Doktora Poduszczaka:/ hmm wrażenia nie zbyt przyjemne.. Pierwszy raz miałam badania ginekologiczne i niestety nie był delikatny, bardzo mnie bolało na dodatek co jakiś czas głaskał mnie po udzie;/ tragedia.. Jeszcze to jego bezczelne poczucie humoru.. Nie wzbudził mojego zaufania i szczerze muszę powiedzieć, że wychodząc z tamtąd czułam się dosłownie w jakiś sposób wykorzystana Szukam jakiegoś delikatnego ginekologa endokrynologa, który mi pomoże w moich problemach z hormonami i prawdopodobnie z PCO
I wlaśnie dlatego ja wole kobiete. Juz nie chodzi o delikatność, ale przynajmniej nie będe się czula zmolestowana.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 17:03   #1805
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
między innymi ze względu na Twoje posty dotyczące tej ginekolog wybór padł na nią (mimo że przychodnia na Kłopotowskiego jest mi niezbyt po drodze )

mi tez na Kłopotowskiego nie po drodze, ale już miałam różne przejścia z ginekologami, że wole sie przejechac przez pół miasta niż znowu trafić na jakiegos tragicznego lekarza
a z dr Hoffman mi sie rozmawiało jak z koleżanką
wybieram sie do niej za 2-3 miesiace na "przegląd"
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 17:16   #1806
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
I wlaśnie dlatego ja wole kobiete. Juz nie chodzi o delikatność, ale przynajmniej nie będe się czula zmolestowana.
Wiesz, wydaje mi się, że takie przypadki nie zdarzają się zbyt często, a trzeba wziąć pod uwagę, że i kobieta może być nieprzyjemna i, jak to nazwałaś,zmolestować, ale np. psychicznie - wygłaszając komentarze nie na miejscu..
Moim zdaniem nie płeć ma znaczenie, a profesjonalizm i nie można generalizować, że jak facet, to zło

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość

mi tez na Kłopotowskiego nie po drodze, ale już miałam różne przejścia z ginekologami, że wole sie przejechac przez pół miasta niż znowu trafić na jakiegos tragicznego lekarza
a z dr Hoffman mi sie rozmawiało jak z koleżanką
wybieram sie do niej za 2-3 miesiace na "przegląd"
Przejrzałam forum gruntownie i właśnie przejść chciałabym uniknąć nie chciałabym się zniechęcić po pierwszym razie, a to się zdarzało wielu Wizażankom
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 22:08   #1807
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Witam, ja mój pierwszy raz u ginekologa wspominam średnio...Byłam u pani ginekolog, która była bardzo zainteresowana moim dziewictwem (pytała o to co najmniej 3 razy) potem mnie ochrzaniła, że się tam depiluję i bez "ostrzeżenia" zbadała mnie per rectum na końcu dała skierowanie na USG z ironicznym komentarzem "bo w pani przypadku (byłam dziewicą) to trzeba zrobić USG przez powłoki brzuszne". Ogólnie mówiąc mimo iż byłam u kobiety poczułam sie zmolestowana :/ Jutro ide znowu ale tym razem do pana i mam nadzieje ze bedzie lepiej Pozdrawiam
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 18:15   #1808
aniaslonko
Raczkowanie
 
Avatar aniaslonko
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 116
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

mam pytanie do lekarza ginekologa, który wypowiada się na tym forum
wczoraj byłam na pierwszej wizycie u ginekologa, wiem, że późno bo mam 21lat ale wcześniej...wiadomo - zawsze nie po drodze
jestem dziewicą, mam regularny okres niezbyt bolesny, nie mam żadnych niepokojących objawów - bóli itp. - krótko mówiąc - wszystko w normie..chyba.
pani doktor, polecana przez koleżanki powiedziała mi, że nie widzi sensu żeby mnie badać - przez pochwę nie ma takiej możliwości, a przez rectum nie chce mnie stresować.
Pogadałam sobie z nią o szczepieniach na HPV, które są polecane kobietom w mojej sytuacji i..wyszłam.
powiedziała mi, że mam się zgłosić do lekarza po pierwszym stosunku, pomimo że uprzedzałam ją, że nie planuję w najbliższym czasie rozpoczynać współżycia.
Czy naprawde nie ma się czym martwic i pójść do lekarza za kilka lat, czy jednak zmienić lekarza i zarządzać badań?
tylko jakich? usg brzucha?
proszę o odpowiedź specjalistę, bo z tego co czytałam ten wątek to dziewczyny były jednak badane per rectum.
__________________
"żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!"
aniaslonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 11:13   #1809
nicole8002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

hej dziewczyny nie wiem czy tutaj moge o to zapytac, ale no niechcialam zasmiecac forum nowymi watkami. dzis dermatolog skierowal mnie do ginekologa , gdyz mam duze problemy ze skora, i chodzilo jej o badanie hormonow. ja nigdy jeszcze u gin nie bylam, jestem tez dziewica..i tak zastanawim sie , ze jezeli ide do niego z problemem -tradzik, i hormony, bedzie chcial mnie badac?
nicole8002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 16:27   #1810
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nicole8002 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny nie wiem czy tutaj moge o to zapytac, ale no niechcialam zasmiecac forum nowymi watkami. dzis dermatolog skierowal mnie do ginekologa , gdyz mam duze problemy ze skora, i chodzilo jej o badanie hormonow. ja nigdy jeszcze u gin nie bylam, jestem tez dziewica..i tak zastanawim sie , ze jezeli ide do niego z problemem -tradzik, i hormony, bedzie chcial mnie badac?
przejrzyj chociaz pare stron watku...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 17:04   #1811
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Ja już po pierwszej wizycie (w piątek), było naprawdę bardzo dobrze Żadnego bólu, niepotrzebnego stresu (na początku byłam zestresowana, ale to szybko minęło). Dr Hoffman to fenomenalny lekarz, nie spodziewałam się, że będę aż tak dobrze się czuć u niej w gabinecie, ogromny komfort.
Cieszę się, że dłużej nie zwlekałam na pewno będę jej wierną pacjentką warto było pójść chociażby dla świadomości, że wszystko ze mną w porządku
Marwari, miałaś rację
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 20:51   #1812
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

hej dziewczyny!! Miałam iść do ginekologa tydzień temu ale znów nie wypaliło, tym razem z tego powodu iż coś mnie podkusiło (i Bogu dzięki) i postanowiłam sprawdzić w internecie opinie na temat lekarki do której zamierzałam się udać. Wcześniej jak sprawdzałam to nie było jej w bazie danych, a teraz pojawiły się komentarze. Negatywne. Więc czym prędzej zrezygnowałam z wizyty i dziś zarejestrowałam się do innej pani ginekolog, tym razem prywatnie, która ma pozytywne opinie na wielu stronach, więc myślę, że tym razem wybrałam dobrego lekarza. Wizyta we wtorek za tydzień. Przynajmniej nie trzeba czekać miesiąc tak jak na kase chorych... :P
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 14:40   #1813
adek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

witam jestem tu nowa..mam kilka pytan bo chce isc do ginekologa, jeszcze nigdy nie bylam..ale jak to jest jak moj ostatni raz byl rok temu?a teraz chce tabletki bo w pazdzierniku mam slub i dopiero zaczne wspolzyc po slubie? na co mam sie przyotowac? czy jak pojde w spodnicy to tez mam ja zdjac?moze pytania sa dziwne ale sie boje
adek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 17:01   #1814
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
Ja już po pierwszej wizycie (w piątek), było naprawdę bardzo dobrze Żadnego bólu, niepotrzebnego stresu (na początku byłam zestresowana, ale to szybko minęło). Dr Hoffman to fenomenalny lekarz, nie spodziewałam się, że będę aż tak dobrze się czuć u niej w gabinecie, ogromny komfort.
Cieszę się, że dłużej nie zwlekałam na pewno będę jej wierną pacjentką warto było pójść chociażby dla świadomości, że wszystko ze mną w porządku
Marwari, miałaś rację
ciesze sie

Cytat:
Napisane przez adek Pokaż wiadomość
witam jestem tu nowa..mam kilka pytan bo chce isc do ginekologa, jeszcze nigdy nie bylam..ale jak to jest jak moj ostatni raz byl rok temu?a teraz chce tabletki bo w pazdzierniku mam slub i dopiero zaczne wspolzyc po slubie? na co mam sie przyotowac? czy jak pojde w spodnicy to tez mam ja zdjac?moze pytania sa dziwne ale sie boje
przejrzyj wątek!
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 19:30   #1815
martusiaxdxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

.witam
jestem tutaj nowa
od pewnego czasu zastanawiam się z chłopakiem nad rozpoczęciem współżycia... tzn, on juz tego chce, a ja nadal mam niestety wątpliwości
on twierdzi, że prezerwatywa wystarczy, a ja i tak mimo tego boję się żę sobie wpadniemy...
.mam pytanie, czy warto iśc do ginekologa, bo szczerze powiedziawszy się trochę boję, przede wszystkim tego, że będzie mnie oglądał obcy facet, jak i tego, że tabletki nie pomogą
iść czy nie iść? w pewnym sensie odczuwam jego nacisk, żeby ta wisyta się odbyła, ale ja tak bradzo boję się tego pierwszego razu, że cos pójdzie nie tak
.HELP!!:ma d:
martusiaxdxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 19:36   #1816
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martusiaxdxd Pokaż wiadomość
.witam
jestem tutaj nowa
od pewnego czasu zastanawiam się z chłopakiem nad rozpoczęciem współżycia... tzn, on juz tego chce, a ja nadal mam niestety wątpliwości
on twierdzi, że prezerwatywa wystarczy, a ja i tak mimo tego boję się żę sobie wpadniemy...
.mam pytanie, czy warto iśc do ginekologa, bo szczerze powiedziawszy się trochę boję, przede wszystkim tego, że będzie mnie oglądał obcy facet, jak i tego, że tabletki nie pomogą
iść czy nie iść? w pewnym sensie odczuwam jego nacisk, żeby ta wisyta się odbyła, ale ja tak bradzo boję się tego pierwszego razu, że cos pójdzie nie tak
.HELP!!:ma d:
przede wszystkim skoro masz takie obawy to poczekaj ze wspolzyciem a do lekarza zawsze warto isc.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 21:59   #1817
Malinkaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z Daleka. xD
Wiadomości: 16
GG do Malinkaaaaaa
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Hej
Mam 18 lat, i mniej więcej od roku współżyję z moim chłopakiem. To mój pierwszy chłopak z którym współżyłam i doszło do czegoś głębszego niż pocałunku.. Dzisiaj odkryłam, że z pochwy wydzieliło mi się coś jak galaretka.. Miała w sobie takie białe kuleczki, otoczone tą galaretką.. Czy to oznacza, że jestem na coś chora?

Wiem, że już dawno powinnam to zrobić i pójść do ginekologa, ale strasznie się bałam.. Planuję do niego iść w najbliższych dniach..
Któraś z Was to miała? Wiecie co to jest?
__________________
You Had Your Dreams, I Had Mine
You Had Your Fears, I Was Fine.
You Showed Me What I Couldn't Find
When Two Different Worlds Collide ...
And I Needed You To Believe!
Malinkaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 14:38   #1818
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martusiaxdxd Pokaż wiadomość
.witam
jestem tutaj nowa
od pewnego czasu zastanawiam się z chłopakiem nad rozpoczęciem współżycia... tzn, on juz tego chce, a ja nadal mam niestety wątpliwości
on twierdzi, że prezerwatywa wystarczy, a ja i tak mimo tego boję się żę sobie wpadniemy...
.mam pytanie, czy warto iśc do ginekologa, bo szczerze powiedziawszy się trochę boję, przede wszystkim tego, że będzie mnie oglądał obcy facet, jak i tego, że tabletki nie pomogą
iść czy nie iść? w pewnym sensie odczuwam jego nacisk, żeby ta wisyta się odbyła, ale ja tak bradzo boję się tego pierwszego razu, że cos pójdzie nie tak
.HELP!!:ma d:
Nie musisz iść do gina faceta. Poza tym skoro boisz się i lekarza i seksu, to nie powinnaś rozpoczynać współżycia, bo będzie to totalnie nieodpowiedzialne z twojej strony.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 14:50   #1819
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Nie musisz iść do gina faceta. Poza tym skoro boisz się i lekarza i seksu, to nie powinnaś rozpoczynać współżycia, bo będzie to totalnie nieodpowiedzialne z twojej strony.
święta racja
seks to zaangażowanie i chęć obojga stron, a nie chęć jednej i poświęcenie drugiej...
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 21:52   #1820
ella12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 32
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Wizyta u ginekologa jest konieczna, nawet jeśli tym razem masz drobną infekcję, która minie -- to jest po prostu część standardów dbania o zdrowie, panujących w naszej części świata. To, że się trochę boisz, to normalne. Możesz iść z mamą lub kimś bliskim.

Możesz też poszukać na forum białej listy ginekologów.
__________________

ella12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:49   #1821
rybenka_
Zadomowienie
 
Avatar rybenka_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 158
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

a ja mam taki głupi problem chce pojsc do ginekologa prywatnie , i jesli on zaleci mi jakies badania nr hormonalne , to za te badania pewnie tez bede musiala placic? a jak odbiore te wyniki i pojde z nimi do tego lekarza to pewnie znowu bee musiala placic za wizyte u niego?:O
__________________
`Mój wymiankowy Zapraszam. ODPISUJCIE U MNIE !
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=287610


`Jeśli któraś z was ma ksiązke TORI SPELLING - "STORI TELLING" bardzo prosze wejdż w watek poniżej !


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=288532
rybenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 15:47   #1822
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rybenka_ Pokaż wiadomość
a ja mam taki głupi problem chce pojsc do ginekologa prywatnie , i jesli on zaleci mi jakies badania nr hormonalne , to za te badania pewnie tez bede musiala placic? a jak odbiore te wyniki i pojde z nimi do tego lekarza to pewnie znowu bee musiala placic za wizyte u niego?:O
to już zależy od lekarza.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 19:29   #1823
rybenka_
Zadomowienie
 
Avatar rybenka_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 158
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

A więc melduje że umówiłam się dziś prywatnie (az 120 zł ) do ginekologa na 23.06 oczywiście powiem wam po wizycie jak było i czy było się czego bać ;P ide przygotowana w wyniki badan : Alat ,Aspat, morfologie z ob i glukoze. Ide tam głównie ze względu na tabletki anty mam nadzieje ze je dostane , długo się zbierałam na pojscie do ginekologa
__________________
`Mój wymiankowy Zapraszam. ODPISUJCIE U MNIE !
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=287610


`Jeśli któraś z was ma ksiązke TORI SPELLING - "STORI TELLING" bardzo prosze wejdż w watek poniżej !


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=288532
rybenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 08:14   #1824
menorka
Rozeznanie
 
Avatar menorka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 828
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Byłam 3 dni temu chyba u ginekologa(mam nieskończone 19 lat). Byłam u pani ginekolog. I bardzo się ciesze, że właśnie na panią się zdecydowałam. Weszłam, usiadłam, powiedziałam, że chce tabletki, powiedziała ok, zrobiła wywiad no i zapisała mnie na jakieś badania(krwi dokładnie), potem było badanie, którego się bardzo bałam. Okazało się, że nie było czego. Lekarka była bardzo delikatna, a samo badanie nawet nie wiem kiedy się skończyło
Na badaniach krwi już byłam, czekam na wyniki i z nimi lecę do ginekolog. Mam nadzieję, że wreszcie dostanę te tabletki
Podsumowując mi się wizyta u ginekologa bardzo podobała i nie ma się czego bać
__________________
Nie narzekaj, że masz pod górę skoro wspinasz się na szczyt.

***


menorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 12:01   #1825
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Coyoti Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny, to mój pierwszy post na tym forum, ale dużo tematów przeglądnęłam i chciałabym prosić o jakieś rady.

Współżyję z moim TŻ od ponad pól roku no i zdecydowalismy ze chyba rozsadnie byloby zmnienic metode antykoncepcji

tylko ze ja strasznie sie boje isc do ginekologa;(( Mam 20 lat i myslalam ze to pozno na wizyte, ale przeczytalam juz kilka postow ktre mnie pocieszyly ale i tak nie wyobrazam sobie tego badania chcialabym oczywiscie dostac tabletki mam nadzieje ze nie bedzie zadnych przeciwskazan. na prywatne wizyty raczej mnie nie stac, wiec tez takie pytanie ile zwkle sie czeka na wizyte w publicznej przychodni?? Moze jest ktos z Krakowa? A jesli mi lekarz zleci jakies dodatkowe badania to place za nie z wlasnej kieszeni czy jak?
I jeszcze jedno, powinnam iść w ileś tam dni po okresie??

Prosze o jakies slowa otuchy bo strasznie sie boje, mialam juz isc gdy bylam z poprzednim chlopakiem, no ale wtedy nie zaczelismy wspolzyc:P
na wizyte z nfztu czeka sie miesiac a czasem dluzej... ale popytaj w roznych przychodniach, ja bylam po tabletki 2 lata temu i mialam szczescie- znalazlam przychodnie gdzie przyjmowala nowa pani ginekolog i rejestracja wygladala tak, ze przychodzilo sie w dzien przyjec rano i stalo w kolejce i czekalo.. pol dnia, ale przynajmniej nie musialam czekac kilka tygodni... wiec warto rozejrzec sie po przychodniach i popytac
co do badan to niektorzy je zlecaja niektorzy nie... ale lepiej na tym nie zalowac i je zrobic. osobiscie to nie wiem czy zdecydowalabym brac tabletki bez jakichkolwiek badan... mi pani ginekolog zlecila jakies tam proby watrobowe, zaplacilam za te badania jakies 40 zl bo nie sa refundowane. a badania ginekologicznego naprawde nie trzeba sie bac a co do tego kiedy isc- tylko nie w czasie okresu. a w ktorym dniu to bez znaczenia- to ma tylko znaczenie gdyby ci cytologie zalecili, chociaz tez nie koniecznie. ja mialam zawsze robiona ' z marszu' mimo ze podobno sa jakies zalecenia do niej odnoscnie dni cyklu
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:16   #1826
Licealistka18
Raczkowanie
 
Avatar Licealistka18
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 242
Wink Ginekologia- Moja pierwsza wizyta

Hej. Jestem tu nowa. Od dzisiaj właściwie, ale często czytałam Wasze wypowiedzi, szczególnie o pierwszej wizycie u ginekologa. I w przeciwieństwie to większości nie chcę wiedzieć jak wygląda pierwsza wizyta- ponieważ dużo się już naczytałam na tym forum, i wydaje mi się że o samym "badaniu" wiem wszystko, chodzi mi jednak o coś innego.
Za dwa miesiące skończe 18 lat. Jestem dziewicą, nie uprawiam pettingu i inych tego typu rzeczy . U ginekologa byłam raz z mama, jednak lekarz nie badał mnie na "fotelu" uważał że nie było powodu mnie denerwować. Byłam u niego ponieważ okres miałam dwa tygodnie :/. Nie pamiętam dokładnie ale zlecił chyba USG i okazało się że było okey wszystko. Miesiączkuję od dwóch lat, dosyć późno dostałam okres. Jednak cały czas mam nieregularne i bolesne miesiączki. I wreszcie moje pytanie brzmi. Czy to jest powód pójści pierwszy "drugi" raz do ginekologa? Uważam również że to już czas na pierwszą wizytę, chociaż to nie jest strach a raczej wstyd. Jak sobie pomyślę że mam pokazywać TO komukolwiek to aż się trzęsę cała . Aha i chciałabym też iść aby dowiedzieć się czy jest wszystko okey, zrobić cytologię....jeszcze kwestia "wydzieliny z pochwy" czasami ma inny kolor niż biały nie umiem określić jaki. Czy mogę mieć jakąś infekcje? Przestrzegam codzinnej higieny i zmiany bielizny. U mnie w moim mieście przyjmuje tylko Pan Ginekolog więc raczej nie mam wyboru co do płci. Aha czy muszę iść z mamą jeśli nie chcę żadnych leków antykoncepcyjnych i innych plastrów. Pamiętajcie nie mam jeszcze 18 lat. Doradzcie mi moje drogie Wizażystki

Edytowane przez Licealistka18
Czas edycji: 2009-06-20 o 18:18
Licealistka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:45   #1827
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Ginekologia- Moja pierwsza wizyta

Wizazanki jak juz.

Jeśli miesiączki są bolesne to oczywiscie, ze mozesz isc raz jeszcze do lekarza. Cytologii nie musisz robic jeśli nie wspóżyjesz ale jesli wydzielina Cię niepoki to możesz isc do lekarza.
Nie musisz isc z mamą chociaz rożne rzeczy się slyszy, niektorzy lekarze wymagają rodzica.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:57   #1828
Licealistka18
Raczkowanie
 
Avatar Licealistka18
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 242
Cool Dot.: Ginekologia- Moja pierwsza wizyta

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Wizazanki jak juz.

Jeśli miesiączki są bolesne to oczywiscie, ze mozesz isc raz jeszcze do lekarza. Cytologii nie musisz robic jeśli nie wspóżyjesz ale jesli wydzielina Cię niepoki to możesz isc do lekarza.
Nie musisz isc z mamą chociaz rożne rzeczy się slyszy, niektorzy lekarze wymagają rodzica.
Przepraszam Wizazanki . No z tą cytologią skoro nie muszę to nie muszę lekarz powie dokładnie. A jeżeli chodzi o mamę to właśnie nie wiem, jedni mówią że musi być, inni że jeżeli jestem niepełnoletnia to tak albo to tylko wtedy jeżeli chciałabym recepty? I własnie nie wiem :/ Chciałabym iść z przyjaciółką ona też nigdy nie była, jest pełnoletnia . A ta wydzielina może tak bardzo mnie nie niepokoi ale boję się żeby mi się nie zrobiło coś gorszego. A jeżeli chodzi o nieregularne miesiączki to zapomniałam powiedzieć że lekarz powiedział że miesiączka może się uregulować dopiero po pierwszej ciąży!!! <szok> a ja już mam miesiączke dwa lata i nic :/
Licealistka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 20:08   #1829
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Ginekologia- Moja pierwsza wizyta

wiek nie ma nic do pierwszej wizyty. jest potrzeba to idziesz. ja nei mam jeszcze 18 lat a ide do ginekologa. tak poprostu, chce dbac o swoje zdrowie bo to jest w zyciu najwazniejsze.
Mama mi do wizyty nie potrzebna, ide na swoj rejon i tylko pesel i legitymacja mi potrzebna.

poza tym jak mowisz ze wydzieliny maja rozny kolor itd. to moze warto wlasnie dlatego tam sie udac, moze to wlasnie zapalenie.
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 20:16   #1830
Licealistka18
Raczkowanie
 
Avatar Licealistka18
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 242
Red face Dot.: Ginekologia- Moja pierwsza wizyta

poza tym jak mowisz ze wydzieliny maja rozny kolor itd. to moze warto wlasnie dlatego tam sie udac, moze to wlasnie zapalenie.[/QUOTE]

No własnie trochę mnie to martwi. Ale boję się że lekarz zarzuci mi brak higieny :/ a o higiene dbam, tak mi się przynajmniej wydaje. A jeszcze jedno. Czy trzeba ogolić okolice bikini? Czy może całość? Moja koleżanka mówiła że goliła tylko dół czyli bezpośrednio wokół pochwy, a wzgórka łonowego niee. Czy jest na to jakaś reguła?
Licealistka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-10 14:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.