Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-21, 17:06   #2761
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Witajcie

Byłam u ginekologa z tymi bólami jajnika. Zostałam zbadana i lekarz wykluczył torbiel. A okresu brak.. Spodowowane jest to najprawdopodobniej stresem, który przezyłam w ciągu 2 miesięcy( 2 operacje mamy) Dostałam luteinę. Poczekam jeszcze na okres może przyjdzie sam, a jak nie to luteina idzie w ruch.
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 07:53   #2762
Moonspell90
Raczkowanie
 
Avatar Moonspell90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 233
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Dziewczyny, byłam miesiąc temu u ginekologa, bo kilka dni spóźniał mi się okres. Nie dostałam w ogóle owulacji i miałam objawy typowe przed, co za tym idzie śluz spływał ze mnie jak wodospad, źle się czułam, miałam obolałe piersi i podbrzusze. pęcherzyk Graafa nie pękł i zrobiła się mała torbiela. Pokazał mi ją. Dał luteinę, po czym oznajmił, że jak dostanę okres to mam się nie martwić, gdyż torbiela się wchłonie. Ok, był okres, potem normalnie wszystkie objawy ustąpiły, ja happy. Po tygodniu poszłam na badania, które wykazały zapalenie pęcherza. Brałam furagin (6 tabl. dziennie). Okres miałam wywołany 20 X. Teraz mam powtórkę z rozrywki, tyle tylko, że owulację mialam, bo czułam a okresu ni ma. Nie wiem co się dzieje. Z chłopakiem uważaliśmy.
Moonspell90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 09:06   #2763
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez Moonspell90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam miesiąc temu u ginekologa, bo kilka dni spóźniał mi się okres. Nie dostałam w ogóle owulacji i miałam objawy typowe przed, co za tym idzie śluz spływał ze mnie jak wodospad, źle się czułam, miałam obolałe piersi i podbrzusze. pęcherzyk Graafa nie pękł i zrobiła się mała torbiela. Pokazał mi ją. Dał luteinę, po czym oznajmił, że jak dostanę okres to mam się nie martwić, gdyż torbiela się wchłonie. Ok, był okres, potem normalnie wszystkie objawy ustąpiły, ja happy. Po tygodniu poszłam na badania, które wykazały zapalenie pęcherza. Brałam furagin (6 tabl. dziennie). Okres miałam wywołany 20 X. Teraz mam powtórkę z rozrywki, tyle tylko, że owulację mialam, bo czułam a okresu ni ma. Nie wiem co się dzieje. Z chłopakiem uważaliśmy.
lutku złoty.
torbiel a nie torbiela

skąd wiesz, że nie miałaś owulacji?
może pęcherzyk Graafa pękł a nie zanikło ciałko żółte?
tego też nie wiesz.

może zmień ginekologa? zrób badania hormonalne i wszystko będzie jasne. bo wiesz, takie branie luteiny co cykl dobre nie jest.
__________________

Edytowane przez anoska
Czas edycji: 2010-11-22 o 09:19
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 13:30   #2764
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Od ostatniego mojego postu minęło trochę czasu no i cud nie nastąpił. Torbiel nadal jest mimo leczenia orgametrilem. Na 1 grudnia mam termin stawienia się do szpitala i czeka mnie laparoskopia.
Trzymajcie kciuki proszę
Mam nadzieję że potem na dłuższy czas będzie spokój.
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś


gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 14:27   #2765
aniaff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 18
torbiel jajnika a duphaston

Witam

Próbuję wyleczyć cystę jajnika ( 7 cm ). Po raz drugi dziś zaczęłam brać duphaston ( 3x dziennie ). Miesiączka miała mi się zacząć dopiero za 4 dni a zaczęła się dziś po wziąciu pierwszej tabletki rano . Moje pytanie - czy mam brać dalej tabletki czy dopiero po skończeniu miesiączki ( a może to plamienie - ale takie bardzo owfite hmm ) ?
Proszę o szybką pomoc, może ktoś wie - bo mam zaraz wziąć kolejna tabletkę
aniaff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 14:46   #2766
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: torbiel jajnika a duphaston

nie lepiej skontaktować się z lekarzem?

Jeeeezu, a jakby ktoś powiedział Ci, że masz wziąć 5 tabletek, wzięłabyś?
Wydaje mi się, że tak, skoro ufasz ludziom z forum którzy w większości nic wspólnego z medycyną nie mają niż lekarzowi.
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 16:19   #2767
aniaff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 18
Dot.: torbiel jajnika a duphaston

lekarz dopiero za tydzień będzie i pytam czy któraś może brała ten lek i miała taką sytuację
aniaff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-23, 05:33   #2768
puma1991
Wtajemniczenie
 
Avatar puma1991
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 040
Dot.: torbiel jajnika a duphaston

.

Edytowane przez puma1991
Czas edycji: 2017-12-31 o 22:45
puma1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 08:04   #2769
aniaff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 18
Dot.: torbiel jajnika a duphaston

Cytat:
Napisane przez puma1991 Pokaż wiadomość
ale telefon czyba ma czynny? jak nie to zadzwon do przychodni podejrzewam ze nawet dobra polozna ci odpowie bo to standardowe leczenie.

ja bralam ten lek ale nie mialam takiej sytuacji u mnie bylo krwawienie w pore ale moge cie pocieszyc ze 2 torbiele w miesiac zniknely (3 i 4 cm)
Zdecydowałam nie brać podczas okresu tego leku bo w tej dawce którą mam brać mógłby mi wstrzymać krwawienie .
Tylko teraz się zastanawiam kiedy go zacząć brać , w którym dniu po miesiączce . Poprzednio jak mi go przepisywał nic nie mówił że od któregoś tam dnia tylko kupić i brać .
Teraz mam dylemat czy zacząć od razu po skończeniu miesiączki czy później .
aniaff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 09:14   #2770
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: torbiel jajnika a duphaston

Co to za lekarz ktory nie mowi pacjentce jak brac leki?a jak do tej pory bralas lek?
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 13:47   #2771
Ewa1161
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Witam

Mam 17 lat . Rok temu wykryto u mnie torbiel 5,5cm . Leczenie farmakologiczne nie przyniosło żadnych efektów .W zeszłym tygodniu miałam przeprowadzoną laparoskopie podczas której usunieto mi pol jajnika i zastsowano dren .Mam pytanie jak długo może utrzymywać się opuchlizna podbrzusza i czy może występować krew w stolcu . Bardzo proszę Was o odpowiedz .
Ewa1161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-23, 20:48   #2772
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Witam

Cytat:
Napisane przez Ewa1161 Pokaż wiadomość
Mam 17 lat . Rok temu wykryto u mnie torbiel 5,5cm . Leczenie farmakologiczne nie przyniosło żadnych efektów .W zeszłym tygodniu miałam przeprowadzoną laparoskopie podczas której usunieto mi pol jajnika i zastsowano dren .Mam pytanie jak długo może utrzymywać się opuchlizna podbrzusza i czy może występować krew w stolcu . Bardzo proszę Was o odpowiedz .
dlaczego usunięto Ci pół jajnika? w ogóle powiedziano Ci, że masz usunięte pół jajnika czy domniemasz przez to, że miałaś założony dren?
co to była za torbiel? co wykazała histopatologia? (chociaż pewnie jeszcze nie ma wyników -.-)
wiesz, to kiedy całkowicie powrócą siły jest sprawą zupełnie indywidualną. mi po zdjęciu szwów było lepiej (po tygodniu), ale nadal czułam się pełna z wypchanym brzuchem.
odpoczywaj i nie przemęczaj się. i niczego nie dźwigaj!
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 10:23   #2773
patusiaaaq14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cześć ;] mam czternaście lat i mam ten sam problem co ty. miałam problem z nerkami, pojechałam do lekarza i przy okazji wykryto u mnie torbiel o wielkości ok 3 cm. trochę się boję ale zobaczymy co dalej
patusiaaaq14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 12:28   #2774
maferka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cześć. U mnie torbiel wykryto w sierpniu, dostałam hormony na 3 miesiące, po pierwszym okresie torbiel się wchłonęła Pierwszy miesiąc nie biorę hormonów i ból wrócił, miałam nadzieje że było to związane z owulacją, ale boli już tydzień :-( W przyszłym tygodniu postaram się dostać do lekarza, ale czy śnieg mi pozwoli
maferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 09:57   #2775
Melmelina
Przyczajenie
 
Avatar Melmelina
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 5
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Będąc na USG w sprawie nerek, lekarz obejrzał przy okazji i jajniki. Okazało się, że na obu mam tych torbieli dosyć sporo. No i kurde, co z tym fantem teraz zrobić ;/ Niby mogą nie zaszkodzić, ale cholera wie. *******e. Idę do gina.
Melmelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 13:42   #2776
YourPioson
Raczkowanie
 
Avatar YourPioson
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 36
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Mialam calkowicie rozregulowany okres [albo 2 razy w miesiacu, czasem nie bylo go 3 miesiace]. Trwalo to bardzo dlugo, ale biore leki, ktore mogly byc tego przyczyna. Cos mnie tknelo i poszlam do ginekologa skierowala mnie na USG, z ktorego wyniklo, iz mam torbiele na obu jajnikach wielkosci 5 i 6 cm. Naczytalam sie o tym w internecie i szczerze mowiac zalamalam sie bo mam dopiero 16 lat. Teraz biore leki - mam nadzieje, ze sie wysusza i ze nie bedzie konieczny jakikolwiek zabieg. Za miesiac sie okaze. Pozdrawiam
YourPioson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 18:20   #2777
Agateczka*
Zakorzenienie
 
Avatar Agateczka*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie góry...
Wiadomości: 3 332
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Ja obecnie jestem 3 tygodnie po usunięciu torbieli o wielkości ok.5cm z kawałkiem jajnika. Miałam mieć laparoskopię ale jak się obudziłam dowiedziałam się że byłam cięta normalnie(nad łonem jak do cesarki) w związku z czym musiałam zostać w szpitalu dłużej.Wcześniej lekarz mnie uprzedzał że może się skończyć normalnym zabiegiem. Teraz czekam na @ a potem mam mieć wizytę kontrolną i będzie wiadomo jak to wszystko przebiegło. Samopoczucie jest w miarę dobre, choć czasem jeszcze trochę boli, szew i mała ranka po redonie jeszcze nie wyglądają zbyt ładnie. No i oczywiście trzeba się oszczędzać...
Aha zapomniałam napisać właśnie o opuchliźnie podbrzusza, może ktoś wie jak długo trzeba czekać aż zniknie? bo mi jeszcze nie zniknęła, i jak zapnę spodnie do ciasno mi trochę i ściska...
__________________
synek

Edytowane przez Agateczka*
Czas edycji: 2010-12-04 o 19:50
Agateczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 14:59   #2778
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: Torbiel jajnika :-(

bardzo niepokoi mnie ból jajnika po prawej stronie.. ale zacznę od początku..
mianowicie:
w październiku byłam na kontroli u mojej ginki. po badaniu usg stwierdziła, że mam małe zmiany, tj. pojawiły się minimalne pęcherzyki, które dopiero miały zacząć robić się torbielami. dostałam na miesiąc antyki qlaira. według miesiączki przypadło, że zaczęłam je brać pod koniec października. skończyłam jakoś w listopadzie. podczas stosunku, kilka razy, bolał mnie prawy jajnik. miałam wrażenie, że tak jakby partner mi go zahaczył. . ból ustąpił, następnego dnia nie czułam ani grama bólu.
podczas brania tabletek qlaira cały miesiąc plamiłam, raz bardziej raz mniej. to co uważałam za okres zaznaczyłam sobie w kalendarzyku. i wg moich obliczeń okres powinnam dostać 25 bądź 30listopada. w zależności czy utrzymałby mi się 23dniowy cykl - tak jak przed braniem tabletek, czy 28dniowy cykl - według tabletek. jednak do dzisiaj miesiączki brak.
jednak jeszcze w listopadzie zauważyłam tak jakby większą prawą stronę podbrzusza. może nie dużo, ale jednak. dzisiaj odczuwam ból tej strony. nieważne czy siedzę, chodzę..
bardzo proszę o odpowiedź, bo do ginki mam dopiero na 14grudnia termin, a niepokoi mnie ta sytuacja
ps nie wiem czy to ma wpływ, ale nawet po odstawieniu antyków partner kończył we mnie dwa razy.
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 22:31   #2779
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez colds Pokaż wiadomość
bardzo niepokoi mnie ból jajnika po prawej stronie.. ale zacznę od początku..
mianowicie:
w październiku byłam na kontroli u mojej ginki. po badaniu usg stwierdziła, że mam małe zmiany, tj. pojawiły się minimalne pęcherzyki, które dopiero miały zacząć robić się torbielami. dostałam na miesiąc antyki qlaira. według miesiączki przypadło, że zaczęłam je brać pod koniec października. skończyłam jakoś w listopadzie. podczas stosunku, kilka razy, bolał mnie prawy jajnik. miałam wrażenie, że tak jakby partner mi go zahaczył. . ból ustąpił, następnego dnia nie czułam ani grama bólu.
podczas brania tabletek qlaira cały miesiąc plamiłam, raz bardziej raz mniej. to co uważałam za okres zaznaczyłam sobie w kalendarzyku. i wg moich obliczeń okres powinnam dostać 25 bądź 30listopada. w zależności czy utrzymałby mi się 23dniowy cykl - tak jak przed braniem tabletek, czy 28dniowy cykl - według tabletek. jednak do dzisiaj miesiączki brak.
jednak jeszcze w listopadzie zauważyłam tak jakby większą prawą stronę podbrzusza. może nie dużo, ale jednak. dzisiaj odczuwam ból tej strony. nieważne czy siedzę, chodzę..
bardzo proszę o odpowiedź, bo do ginki mam dopiero na 14grudnia termin, a niepokoi mnie ta sytuacja
ps nie wiem czy to ma wpływ, ale nawet po odstawieniu antyków partner kończył we mnie dwa razy.
Nie chciałam już wnikać w tekst bo dość trudno napisany lepiej jednak naciskać te duże litery to pomaga w odbiorze czasem.
ale z tego co zrozumiałam: na pewno w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych torbiel Ci się nie zrobił, gdzie tam owulacje zdąrzyłaś mieć? Z zasady to jak się pojawia torbiel to się nie powinno odczuwać bólu. Wiem że koiety odczuwają, ale idź do ginekolog i tak powiedz.... dowiesz się że ból to żaden dowód i żaden fakt, bo teoretycznie nie powinno boleć. Jajniki bolą przy zapaleniu jajników, albo jak już torbiel się okręci.
Radziłabym Ci zrobić usg jamy brzusznej, bo możliwe że coś innego w okolicach jamy brzusznej Cię tam boli i napuchło. Nawet gdybys miała torbiela 6 na 6cm to nie byłoby widać tego. A co dopiero napuchnięcie, myślę że powinnaś zainteresować się innymi przyczynami... Ale to już nie u lekarza ginekologa bo oni są zapatrzeni wyłącznie w swoją specjalizację ...

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
dlaczego usunięto Ci pół jajnika? w ogóle powiedziano Ci, że masz usunięte pół jajnika czy domniemasz przez to, że miałaś założony dren?
co to była za torbiel? co wykazała histopatologia? (chociaż pewnie jeszcze nie ma wyników -.-)
wiesz, to kiedy całkowicie powrócą siły jest sprawą zupełnie indywidualną. mi po zdjęciu szwów było lepiej (po tygodniu), ale nadal czułam się pełna z wypchanym brzuchem.
odpoczywaj i nie przemęczaj się. i niczego nie dźwigaj!

może Ty mnie pocieszysz. Tobie nie usuneli części jajnika razem z torbielem..?


zastanawia mnie czy wogóle po tym ten jajnik jest aktywny, może wrócić do aktywności? (tzn po usunięciu jego części)
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-05, 23:08   #2780
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

podczas wspolzycia mozna odczuwac bole "na koncu". na usg tak samo czulam, pani dr byla nie zbyt delikatna, pan dr bardzo, nawet nie czulam aparatury w sobie. co do samych torbieli to czulam delikatne klocia ale malo wybijajace z rytmu dnia codziennego

ja za kazdym wspolzyciem mowie partnerowi : delikatniej prosze bo jednak zbyt mocno - boli

nie fajnie ze dr kazala brac po 1 opakowaniu hormonow, bo to nie jest zbyt zdrowe

ja mialam 1 torbiel ktora po luteinie sie zmniejszyla , na dokladke dostalam 2 opakowania tabletek ale ja wzielam 1 opakowanie i 1 tydzien (przerwalam bo nie moglam wytrzymac) . po naturalnej miesiaczce druga pani dr (u ktorej bylam tym razem prywatnie) pokazala mi druga torbiel na drugim jajniku. a mialam do tej pory tylko 1. chyba tym przedwczesnym odstawieniem namieszalam sobie powiedzialam prywatnej pani dr o calym zajsciu ale nic nie skomentowala tylko zbadala mnie i powiedziala co jest grane

co do wspolzycia, kazde wspolzycie bez zabezpieczenia jest ryzykowne. jesli ktos nie ma zamiaru kontynuowac dalszej wspolpracy z tabletkami to uznaje sie ze ost dzien bezpieczny = ost tabletka z blistra. przerwa jest zabezpieczona jesli zaczyna sie nowe opakowanie . nie wiem jakie sa szanse na ciaze z torbielami, czy zaczynajace sie tworzyc ale radzilabym zrobic test ciazowy. chyba ze nie masz obaw, a wspolzyliscie np w gumce


u mnie pan dr powiedzial ze bedzie jajnik ratowac jesli sie da. ale jesli naprawde nie ma wyjscia to ja zakladam z gory ze niech wycinaja tyle ile jest potrzeba zebym tylko doszla szybko do siebie i zebym byla ogolnie zdrowa
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 07:41   #2781
flower21
Raczkowanie
 
Avatar flower21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gorący kraj:)
Wiadomości: 221
Dot.: Torbiel jajnika :-(

.

Edytowane przez flower21
Czas edycji: 2010-12-08 o 07:50
flower21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 08:26   #2782
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Cytat:
Napisane przez flower21 Pokaż wiadomość
hej, ja mam pytanie, jezeli odczuwalyscie bol (obojetnie po ktorej stronie) to na wysokosci pępka czy duzo nizej?
Odczuwalyscie bol podczas oddychania, tzn. podczas pobierania duzej ilosci powietrza? Wtedy mnie kuje wlasnie. Tyle ze na wysokosci pępka i sie zastanawiam czy to nie zolądek? Na wizyte do lekarza czekam...ale kolejki i skoro podejrzewam ze moze to jednak zolądek to najpierw pojde do zwyklego lekarza?
proszę Cię otwórz pierwszą lepszą książkę z biologii i spójrz gdzie są umiejscowione jajniki a gdzie żołądek. bynajmniej nic z tych rzeczy nie jest na poziomie pępka

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość

może Ty mnie pocieszysz. Tobie nie usuneli części jajnika razem z torbielem..?


zastanawia mnie czy wogóle po tym ten jajnik jest aktywny, może wrócić do aktywności? (tzn po usunięciu jego części)
hmm, nie, chyba nic mi nie usuwali. pytałam przy każdej laparoskopii czy mam całe jajniki, mówiono że tak i że nie ma żadnych zrostów. aż zaczęłam się zastanawiać, hmm

co do aktywności, to pytałam swego czasu ginekologa i mówił, że nawet jak połowę jajnika się usunie to pozostała część nadal funkcjonuje.
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 19:37   #2783
tonieani
Raczkowanie
 
Avatar tonieani
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: daleko ;)
Wiadomości: 94
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Byłam dziś u gina.. okazało się że mam torbiel na lewym jajniku. Okres mi się spóźnia jakieś 2 tygodnie. Miałam zrobione tylko USG i tylko po tym badaniu lekarz przepisał mi jakieś tabletki anty Syndi-35. I kazał je brać już od dziś, bez żadnego wywoływania okresu. I nie wiem co robić, czy kupić je i zacząć od jutra czy skonsultować się z jakimś innym lekarzem?
tonieani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 19:48   #2784
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

jak mnie sie okres zatrzymal, to tak samo dr zrobila badania i dostalam luteine, po wystapieniu miesiaczki - kontrola, i dostalam recepte na tabletki,. mialam czekac na okres zeby zaczac op ( w sumie to i ten drugi tez wywolalam bo mialam dosyc czekania)

jesli zaczniesz teraz tabletki to bedziesz zabezpieczona dopiero od 2 opakowania

jak ja to mowie - druga czy trzecia konsultacja nigdy nie zaszkodzi
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 06:55   #2785
flower21
Raczkowanie
 
Avatar flower21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gorący kraj:)
Wiadomości: 221
Dot.: Torbiel jajnika :-(

.

Edytowane przez flower21
Czas edycji: 2010-12-08 o 07:50
flower21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 07:39   #2786
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Torbiel jajnika :-(

zamiast zgadywac co ci jest to udaj sie do lekarza a jeszcze lepiej na izbe przyjec.

ja sie nad ranem obudzilam z potwornym promieniujacym bolem brzucha, kazdy ruch, zmiana wysokosci itp powodowaly ze bol sie potegowal

bylam w 2 dc, nie przypuszczalabym ze mozna miec taki bol miesiaczkowy ale po zbadaniu okazalo sie ze mam zapalenie przydatkow
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 08:58   #2787
ania091283
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
zabieg/badanie ginekologiczne w szpitalu

Witam wszystkich na forum. Jestem tu pierwszy raz i chciałabym żeby ktoś mi doradził i odpowiedział na moje pytanie. Opowiem po krótce moją historię. Lekarza gin zmieniałam w swoim życiu kilkia razy bo często pojawiały się u mnie zapalenia. Zawsze była to Pani doktor, bo jeśli chodzi o mężczyznę nie mam do nich zaufania bo dużo przeszłam w życiu i nie chcę żeby jakiś kolo mnie dotykał. Obecna moja Pani doktor wykryła u mnie torbiel jajnika, którą trzeba usunąć tylko operacyjnie. Moje pytanie jest następujące: czy w szpitalu przez zabiegiem mam możliwość wyboru lekarza który będzie mnie badał
? Bo chciałabym żeby to była kobieta, mężczyzny nie chcę!!!! Proszę o odpowiedź, PS. zabieg mam mieć wykonywany w Katowicach na SUM
ania091283 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 10:47   #2788
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zabieg/badanie ginekologiczne w szpitalu

Nie sądze aby na specjalne życzenie zatrudniali dla ciebie kobietę.
Idz prywatnie tam mozesz wybrać nawet kolor oczu pani doktor.
Jeśli masz problem z facetami idz do psychologa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 13:49   #2789
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: zabieg/badanie ginekologiczne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez ania091283 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich na forum. Jestem tu pierwszy raz i chciałabym żeby ktoś mi doradził i odpowiedział na moje pytanie. Opowiem po krótce moją historię. Lekarza gin zmieniałam w swoim życiu kilkia razy bo często pojawiały się u mnie zapalenia. Zawsze była to Pani doktor, bo jeśli chodzi o mężczyznę nie mam do nich zaufania bo dużo przeszłam w życiu i nie chcę żeby jakiś kolo mnie dotykał. Obecna moja Pani doktor wykryła u mnie torbiel jajnika, którą trzeba usunąć tylko operacyjnie. Moje pytanie jest następujące: czy w szpitalu przez zabiegiem mam możliwość wyboru lekarza który będzie mnie badał
? Bo chciałabym żeby to była kobieta, mężczyzny nie chcę!!!!
Proszę o odpowiedź, PS. zabieg mam mieć wykonywany w Katowicach na SUM
Gdyby ja miała wybór lekarza robiącego zabieg, to chciałabym, żeby był najlepszy, bez względu na to, czy to kobieta, czy mężczyzna. Czemu tak bardzo chcesz kobiety-lekarza?
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 14:12   #2790
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: zabieg/badanie ginekologiczne w szpitalu

Podczas zabiegu pewnie i tak będziesz pod narkozą więc co za różnica?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.