Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-13, 23:11   #2281
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Prawda. Niestety prawda wygląda tak,.ze mało kogo obchodzi ideologia danej partii, a pieniądze i owszem. Pieniądzem łatwo jest kogoś zachęcić do oddania głosów...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A czym innym ma zachęcać?
Ja głosuje swoim portfelem, tym za rządów której partii mi lepiej się powodzi.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 23:11   #2282
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Szkoły prywatne się tam specjalnie reklamować nie muszą, są wystarczająco popularne wśród najbogatszych Polaków, bo maja po prostu lepszą ofertę. Robi się tam dużo rzeczy ponad program (często na przykład trzy języki zamiast dwóch i to tak na serio, a nie niby dwa razy po 45 minut w grupie liczącej trzydzieści osób). Lekcje trwają tam przez to dłużej, dzieci mają sporo zajęć dodatkowych do wyboru, nauczyciele odrabiają z nimi lekcje, często jest jeszcze ta atmosfera prestiżu, bo klasy małe, a do tego wiele z tych szkół wprowadziło mundurki, więc to wszystko jest takie trochę posh (choć niekoniecznie neutralne światopoglądowo, bo wśród najlepszych szkół prywatnych sporo jest tych prowadzonych przez zakonnice). Tak swoją drogą to w Warszawie jest już 260 prywatnych szkół na różnych poziomach, a czesne wynosi często około tysiaka od łebka miesięcznie.

Prawdopodobnie właśnie w tym kierunku idzie nasza edukacja. Szkoły publiczne będą coraz bardziej niedofinansowane, będą zatrudniały coraz słabszych nauczycieli, bo nikt nie będzie chciał za taką kasę robić, będzie coraz bardziej ubywało godzin lekcyjnych, a program będzie coraz bardziej okrajany w ramach dalszych oszczędności. Tymczasem społeczeństwo będzie się coraz bardziej rozwarstwiało, a mieszkający na zamkniętych osiedlach bogaci będą posyłali dzieci do dobrych prywatnych szkół. Idziemy ewidentnie w stronę systemu amerykańskiego, w którym szkoły publiczne są marne i zapewniają karierę woźnego i mieszkanie w przyczepie, a bogaci mają swój świat, swoje szkoły i chodzą na Harvard. I ja się wcale temu nie dziwię, bo gdybym kiedykolwiek miała mieć dzieci (hipotetycznie, bo nie planuję), to też nie wysłałabym ich do szkoły publicznej, żeby marnowały tam czas i niczego się nie nauczyły, jak ja marnowałam.
Smutne co piszesz.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 23:13   #2283
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Smutne co piszesz.


Niby dlaczego smutne?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 23:27   #2284
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Niby dlaczego smutne?
Bo nie jest osiągnięciem mając pieniądze inwestować w edukację dzieci, bogaci od zawsze tak robili.

Masz fart że jako biedne dziecko z w tym przypadku wiejskiej rodziny miałeś możliwość skonczyć studia nauczycielskie, i w ogóle fajnie że chodziłeś do szkoły, ogólnie dzięki dostępowi do wiedzy nauczyłeś się korzystania z jej zasobów i dobrze że one są, dzięki czemu możesz teraz szpanować że jesteś programistą za 20 kafli.
Zawdzięczasz to temu wszystkiemu co tak chętnie krytykujesz.
Gdybyś pisania i czytania nauczył się jak Kaziuk z Konopielki to byś nie był tym kim jesteś.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-04-14 o 00:04
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 05:27   #2285
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Bo nie jest osiągnięciem mając pieniądze inwestować w edukację dzieci, bogaci od zawsze tak robili.

Masz fart że jako biedne dziecko z w tym przypadku wiejskiej rodziny miałeś możliwość skonczyć studia nauczycielskie, i w ogóle fajnie że chodziłeś do szkoły, ogólnie dzięki dostępowi do wiedzy nauczyłeś się korzystania z jej zasobów i dobrze że one są, dzięki czemu możesz teraz szpanować że jesteś programistą za 20 kafli.
Zawdzięczasz to temu wszystkiemu co tak chętnie krytykujesz.
Gdybyś pisania i czytania nauczył się jak Kaziuk z Konopielki to byś nie był tym kim jesteś.


Pisania, czytania i podstaw liczenia nauczyłem się w domu. Dlatego poszedłem wcześniej do szkoły i do tego mogłem przeskoczyć jedna klasę.
Wiec bez przesady z wychwalaniem dobrodziejstw szkoły.
Bycie programista zawdzięczam sobie, nie nauczycielom ze szkoły.
I nie kończyłem studiow nauczycielskich. Musiałoby mi odbić żeby na takie iść.

---------- Dopisano o 06:27 ---------- Poprzedni post napisano o 06:24 ----------

Nie rozumiem tego gloryfikowania zawodu nauczyciela.
Jeśli ktoś wykonuje właściwie swój zawod, za który mu się płaci to należy sie za ten fakt się pochwała? No chyba nie.
Raczej należy zwolnić tych licznych, którzy tego nie robią.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 05:53   #2286
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

A ja żałuje, że byłam w prywatnej podstawówce. Tylko kasa i kto co miał się liczyło. Nie miałeś/aś najnowszego pamiętnika wtedy z NICI to już byłeś wyśmiewany. Tak to wspominam, dlatego w życiu nie chce aby moja córka poszła do prywatnej.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2019-04-14 o 05:56
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 06:56   #2287
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;86706410]A ja żałuje, że byłam w prywatnej podstawówce. Tylko kasa i kto co miał się liczyło. Nie miałeś/aś najnowszego pamiętnika wtedy z NICI to już byłeś wyśmiewany. Tak to wspominam, dlatego w życiu nie chce aby moja córka poszła do prywatnej.[/QUOTE]Myślisz, że w państwowych jest inaczej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-14, 07:01   #2288
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
setki ludzi robi robotę po godzinach za darmo. Nauczyciele pod tym względem nie są wyjątkowi.
I dla was to jest tak normalne, ze aż staje się argumentem w dyskusji
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 07:29   #2289
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Absolutnie nie miałam na myśli darmowych nadgodzin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 07:54   #2290
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Pisania, czytania i podstaw liczenia nauczyłem się w domu.
Nauczyłeś się od ludzi, którzy nauczyli się tego w państwowych szkołach.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 08:19   #2291
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I dla was to jest tak normalne, ze aż staje się argumentem w dyskusji
Nie uwazam ze to normalne ale nie zmienia faktu że tak jest.
Po drugie to jest argument którym posługują się nauczyciele ze tak źle tak ciężko bo po godzinach pracują,bo wywiadówki, wycieczki itd.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-14, 08:23   #2292
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Myślisz, że w państwowych jest inaczej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak z moch doswiadczen wynika ze inaczej , na pewno nie we wszystkich. U corki tego nie ma, ze kasa i kasa. Jak ja chodzilam do panstwowek absolutnie sie z tym nie spotkalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 08:57   #2293
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:07   #2294
madame Emi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 97
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I dla was to jest tak normalne, ze aż staje się argumentem w dyskusji
Też dziwi mnie niepomiernie, że komukolwiek to mogło przyjść to głowy.
madame Emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:09   #2295
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:18   #2296
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Nie rozumiem, dlaczego rząd wzbrania się przed kolejną turą rozmów z udziałem negocjatora/mediatora. Przecież tak by było najkrócej i najprościej. Consensus jest wtedy, gdy obie strony nie są w 100% zadowolone z wyników/ustaleń, ale każda ze stron musiałaby się dostosować.

Czemu służy takie okopywanie się rządu na z góry ustalonych pozycjach? I nauczyciele i reszta społeczeństwa są już sytuacją zmęczeni. A Szydło, Zalewska i Kłameusz swoje. Jak katarynki. Słuchać już tego się nie da.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:20   #2297
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Pisania, czytania i podstaw liczenia nauczyłem się w domu.
Od rodziców nauczycieli? Z książki napisanej przez nauczycieli? Czy sam, zupełnie sam?

W innym systemie robiłbys na polu od rana do wieczora i wątpię, żebyś miał czas na "pierdoły".

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;86706638]Tak z moch doswiadczen wynika ze inaczej , na pewno nie we wszystkich. U corki tego nie ma, ze kasa i kasa. Jak ja chodzilam do panstwowek absolutnie sie z tym nie spotkalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja byłam w prywatnej i państwowej.

Spotkałam to w państwowej.

Kwestia szczęścia, masz dowody anegdotyczne, nierozsadnie jest wyciągać z nich wnioski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:24   #2298
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Od rodziców nauczycieli? Z książki napisanej przez nauczycieli? Czy sam, zupełnie sam?

W innym systemie robiłbys na polu od rana do wieczora i wątpię, żebyś miał czas na "pierdoły".

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Ja byłam w prywatnej i państwowej.

Spotkałam to w państwowej.

Kwestia szczęścia, masz dowody anegdotyczne, nierozsadnie jest wyciągać z nich wnioski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze i szczescia, ale tak czy siak nie uwazam tego za nierozsadne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:25   #2299
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, dlaczego rząd wzbrania się przed kolejną turą rozmów z udziałem negocjatora/mediatora. Przecież tak by było najkrócej i najprościej. Consensus jest wtedy, gdy obie strony nie są w 100% zadowolone z wyników/ustaleń, ale każda ze stron musiałaby się dostosować.

Czemu służy takie okopywanie się rządu na z góry ustalonych pozycjach? I nauczyciele i reszta społeczeństwa są już sytuacją zmęczeni. A Szydło, Zalewska i Kłameusz swoje. Jak katarynki. Słuchać już tego się nie da.
Już ci pisałem wyżej. Karty w ręku ma rząd, więc z jakiej racji ma ustępować i iść na jakiś kompromis?
Ja wiem, że sporo osób tutaj uważa, że PiS to w całości jakieś przygłupy po podstawówkach ale tak po prostu nie jest. Mało tego to nie pamiętam w III RP partii, która tak sprawnie odczytywałaby nastroje społeczne i wykorzystywała je w swojej polityce. Taki mamy klimat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-14, 09:33   #2300
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Już ci pisałem wyżej. Karty w ręku ma rząd, więc z jakiej racji ma ustępować i iść na jakiś kompromis?
Ja wiem, że sporo osób tutaj uważa, że PiS to w całości jakieś przygłupy po podstawówkach ale tak po prostu nie jest. Mało tego to nie pamiętam w III RP partii, która tak sprawnie odczytywałaby nastroje społeczne i wykorzystywała je w swojej polityce. Taki mamy klimat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie do końca.
Myślę, że frekwencja przy najbliższych wyborach będzie wysoka, jak nigdy i do urn ruszą nie tylko wyborcy PiS ale też ci, którzy nie ruszyli się w czasie poprzednich wyborów. Różnie może byc. Przypomnij sobie, jaka była frekwencja, dzięki której PiS wybory wygrał. Obecnie poziom wnerwienia społeczeństwa osiąga poziom wrzenia. Nie zazdroszczę edynie tym, którzy ten cały bałagan po PiSie przejmą i będą musieli się z nim uporać jakoś.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:37   #2301
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;86706814]Moze i szczescia, ale tak czy siak nie uwazam tego za nierozsadne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Wnioski niepoparte faktami uważasz za rozsądne?

Wysyłaj dzieci, gdzie chcesz, żaden problem.

Ale twoje obserwacje to po prostu nie reguła.

To decyzja podjęta z irracjonalnych powodów. I spoko, takie decyzje też ludzie podejmują, twoje prawo, naprawdę się nie czepiam.

Nie lubię tylko, kiedy ludzie twierdzą, że mają racjonalne powody, kiedy ich nie mają. Uczucia i przemyślenia to też powody, żaden problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Już ci pisałem wyżej. Karty w ręku ma rząd, więc z jakiej racji ma ustępować i iść na jakiś kompromis?
Ja wiem, że sporo osób tutaj uważa, że PiS to w całości jakieś przygłupy po podstawówkach ale tak po prostu nie jest. Mało tego to nie pamiętam w III RP partii, która tak sprawnie odczytywałaby nastroje społeczne i wykorzystywała je w swojej polityce. Taki mamy klimat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie nastroje społeczne. Nastroje mniej wykształconych biedniejszych mas.

To coś innego.

Ale zgadzam się, ciężko im odmówić mistrzostwa w manipulacji tymi masami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:40   #2302
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:41   #2303
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wnioski niepoparte faktami uważasz za rozsądne?

Wysyłaj dzieci, gdzie chcesz, żaden problem.

Ale twoje obserwacje to po prostu nie reguła.

To decyzja podjęta z irracjonalnych powodów. I spoko, takie decyzje też ludzie podejmują, twoje prawo, naprawdę się nie czepiam.

Nie lubię tylko, kiedy ludzie twierdzą, że mają racjonalne powody, kiedy ich nie mają. Uczucia i przemyślenia to też powody, żaden problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Nie nastroje społeczne. Nastroje mniej wykształconych biedniejszych mas.

To coś innego.

Ale zgadzam się, ciężko im odmówić mistrzostwa w manipulacji tymi masami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje za pozwolenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:41   #2304
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I dla was to jest tak normalne, ze aż staje się argumentem w dyskusji
Nie u ludzi co robią ponad 8 godzin nie jest normalne, a taki do 8 h etat to argumentują akurat nauczyciele i to podkreślają,że też tyle robią. Wuec wywiązała się na ten temat dyskusja, że to nie jakus wyczyn pracować 40h tygodniowo
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:46   #2305
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Już ci pisałem wyżej. Karty w ręku ma rząd, więc z jakiej racji ma ustępować i iść na jakiś kompromis?
Ja wiem, że sporo osób tutaj uważa, że PiS to w całości jakieś przygłupy po podstawówkach ale tak po prostu nie jest. Mało tego to nie pamiętam w III RP partii, która tak sprawnie odczytywałaby nastroje społeczne i wykorzystywała je w swojej polityce. Taki mamy klimat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak uważam, wczoraj w Gdańsku na manifestację popierającą nauczycieli przyszło tylko około 800 osób, z czego pewnie większość to nauczyciele, ich rodziny i przyjaciele.


Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie do końca.
Myślę, że frekwencja przy najbliższych wyborach będzie wysoka, jak nigdy i do urn ruszą nie tylko wyborcy PiS ale też ci, którzy nie ruszyli się w czasie poprzednich wyborów. Różnie może byc. Przypomnij sobie, jaka była frekwencja, dzięki której PiS wybory wygrał. Obecnie poziom wnerwienia społeczeństwa osiąga poziom wrzenia. Nie zazdroszczę edynie tym, którzy ten cały bałagan po PiSie przejmą i będą musieli się z nim uporać jakoś.
Jeszcze trochę pis postraszy możliwym wprowadzeniem euro, obieca kolejne + i różnie to może być. Tym bardziej, że mają jeden dobry argument - ,,my spełniamy obietnice".
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:55   #2306
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie do końca.
Myślę, że frekwencja przy najbliższych wyborach będzie wysoka, jak nigdy i do urn ruszą nie tylko wyborcy PiS ale też ci, którzy nie ruszyli się w czasie poprzednich wyborów. Różnie może byc. Przypomnij sobie, jaka była frekwencja, dzięki której PiS wybory wygrał. Obecnie poziom wnerwienia społeczeństwa osiąga poziom wrzenia. Nie zazdroszczę edynie tym, którzy ten cały bałagan po PiSie przejmą i będą musieli się z nim uporać jakoś.
Nie wiem czy będzie aż tak wysoka. Poza tym nie uważam, żeby ci, którzy nie chodzili do tej pory, a pójdą teraz, z automatu głosowali przeciw PiSowi. Oni też wyrwali sporo swojego elektoratu z letargu i pokazali, że warto na nich głosować.

Btw. Sondaż onetowy, więc trudno im zarzucić przychylność PiSowi.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...-onetu/d2mnym7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wnioski niepoparte faktami uważasz za rozsądne?

Wysyłaj dzieci, gdzie chcesz, żaden problem.

Ale twoje obserwacje to po prostu nie reguła.

To decyzja podjęta z irracjonalnych powodów. I spoko, takie decyzje też ludzie podejmują, twoje prawo, naprawdę się nie czepiam.

Nie lubię tylko, kiedy ludzie twierdzą, że mają racjonalne powody, kiedy ich nie mają. Uczucia i przemyślenia to też powody, żaden problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Nie nastroje społeczne. Nastroje mniej wykształconych biedniejszych mas.

To coś innego.

Ale zgadzam się, ciężko im odmówić mistrzostwa w manipulacji tymi masami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mniej wykształceni, biedni, głupi i zacofani też mają prawa wyborcze. Witamy w demokracji.

P.S. Z tym wykształceniem elektoratu to bym się tak nie rozpędzał, bo z tego co kojarzę to wcale nie tak mało z wyższym głosowało na PiS. Nie wiem nawet czy nie na równi z głosującymi na PO.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:55   #2307
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Nie wiem czy widzieliście, ale jest okazja wesprzeć finansowo strajkujących nauczycieli. Sama wpłaciłam symboliczną kwotę
https://znp.edu.pl/wspieram-nauczyci...usz-strajkowy/



Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A czym innym ma zachęcać?
Ja głosuje swoim portfelem, tym za rządów której partii mi lepiej się powodzi.
I serio tą partią jest PiS? Ciężko mi sobie wyobrazić inną bardziej nieprzyjazną programistom. Likwidacja limitu składek ZUS, niedawny pomysł z "testem przedsiębiorcy", żeby ukrócić samozatrudnienie...
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:56   #2308
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Oczywiście.

Ale w małej miejscowości można sobie pozwolić na kawalerkę.

I o tym rozmawiamy, o różnicy między dużym miastem a wsią, bo ktoś się oburzył, że na wsi to też mało.

Tak, ale nie wynosi tyle, co wynajem mieszkania. xD

I, sorry, ja dziękuję za pokój do końca życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cóż... mieszkałam we Wrocławiu i Olsztynie. Teraz wróciłam do mniejszego miasta rodzinnego i ceny są takie, że zbieram szczenę z podłogi. W tym małym mieście mogę sobie wynająć mikro kawalerkę w cenie mieszkania 2-pokojowego we Wrocławiu albo znacznie drożej niż mieszkanie 2-3 pokojowe w Olsztynie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 09:58   #2309
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, dlaczego rząd wzbrania się przed kolejną turą rozmów z udziałem negocjatora/mediatora. Przecież tak by było najkrócej i najprościej. Consensus jest wtedy, gdy obie strony nie są w 100% zadowolone z wyników/ustaleń, ale każda ze stron musiałaby się dostosować.

Czemu służy takie okopywanie się rządu na z góry ustalonych pozycjach? I nauczyciele i reszta społeczeństwa są już sytuacją zmęczeni. A Szydło, Zalewska i Kłameusz swoje. Jak katarynki. Słuchać już tego się nie da.
Myślę że nawet w kwesti negocjatora byłby duży problem się dogadać, zauważ że wszystko u nas jest upolitycznione. Bodnar deklarował że chętnie będzie pelnił tą funkcję, no ale swoimi wieloma działaniami niejednokrotnie udowodnil że jest rzecznikiem praw obywatelskich jednej cześci społeczeństwa.
Nawet ten strajk przez działania Broniarza min. bywanie na platformerskich spędach, czy też jak ostatnio przypięcie sie Trzaskowskiego do wieców ZNP nie wspominając już o podjudzaniu nauczycieli do strajku przez prezydentów miast z nadania szeroko rozumianej opozycji o występach artystycznych strajkujących nie wspominając w odczuciu dużej części ludzi stał się polityczny.
Nie należy zapominać że solidarność podpisała porozumienie, a zapewne ostatnią rzeczą jaką zrobi pis będzie dewaulowanie tego związku... koszula bliższa ciału.

No i najważniejsze, na większe podwyżki może już nie być kasy, a nauczyciele chcą nie oszukujmy się sporo.

Reasumujac narracja powoli robi się taka że poprzez strajk nauczyciele chcą odsunąć pis od władzy, a wydaje mi się że jest to sytuacja odpowiadająca politykom z dwóch stron.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 10:12   #2310
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Hultaj, edanowi nie przetłumaczysz. Jest on za to świetnym przykładem, jak krótka i ulotna jest pamięć zbiorowa i jak szybko ludzie zapomnieli, że edukacja jeszcze nie tak dawno temu nie była dla wszystkich dostępna i dla wielu ciągle nie jest. A przecież jeszcze moja babcia mogła skończyć tylko cztery klasy podstawówki, bo wiejskich dzieci nikt wtedy nie posyłał dalej, a jedyną dostępną dla niej "karierą" było wyjście za mąż i praca na roli.

Teraz takie rzeczy, których uczymy się na etapie podstawówki, wydają nam się oczywiste. Wszyscy piszą i czytają, znają podstawową matematykę czy podstawową geografię. Na tej bazie możemy sami douczać się różnych rzeczy. Edukacja daje nam też choćby podstawy angielskiego, dzięki czemu możemy się potem tego języka douczyć i już potem dzięki Internetowi uczyć się w tym języku innych rzeczy. Zauważylibyśmy, że te podstawy są ważne, dopiero kiedy by ich zabrakło.

Właśnie sobie wczoraj zaczęłam ogląda serialową wersję "L'amica geniale". Sednem historii życia tych dwóch dziewczynek, które chodziły razem do podstawówki w latach 50., jest to, że jedna mogła kontynuować edukację, a druga nie. Ta, która kończy edukacje na podstawówce, jest tak naprawdę bardziej zdolna, uczy się sama, ale na jej sytuację zawodową to nie ma wpływu i zostaje jej praca fizyczna. Łatwo zapomnieliśmy, że jeszcze niedawno tak wyglądała rzeczywistość społeczna. I w wielu krajach tak naprawdę historia zatacza koło. Podałam przykład Stanów Zjednoczonych, bo to kraj z bardzo małą mobilnością społeczną. Jeśli rodzisz się jako white trash w przyczepie, najczęściej jako white trash w przyczepie umierasz. I owszem, jest to smutne, że idziemy w kierunku tego modelu, bo co jak co, ale równy dostęp do edukacji i równe szanse na starcie są ważne nawet dla nas jako społeczeństwa, bo pozwalają nie marnować talentów. Po tej podstawówce niech się już ludzie rozwarstwiają wg pracowitości i zdolności.

Ale, jak mówiłam, sama bym dziecka do publicznej szkoły nie posłała, bo po prostu pamiętam, jak to wyglądało, kiedy sama do niej chodziłam. A wyglądało to tak, że po prostu marnowałam czas. Wychodziłam z tej szkoły śmiesznie wcześnie, a potem przez cały dzień nie miałam co robić, więc albo oglądałam anime, albo spałam. Opanowanie skromnego materiału na lekcje to było maksymalnie pół godziny. Uczyliśmy się takiego minimum zakładanego przez program i tyle, a niestety większość dzieci nie wpadnie sama na to, że mogłaby się nauczyć więcej jeszcze w tym wieku. Znane mi osoby, które chodziły do szkół prywatnych (albo do tych najlepszych publicznych, choć tu już głównie na poziomie liceum) po prostu przerobiły w szkole i przyswoiły sobie znacznie więcej rzeczy, co potem procentowało w ich dorosłym życiu, a nie marnowały czas latami, żeby potem się douczać jak ja.

Emanuelle_Noire, masz rację, nie wiedzieliśmy, co to NICI, ale za to śmialiśmy się z najbiedniejszych dzieci, które miały dziurawe buty. Powiem Ci też jedną tajemnicę: rodzice i nauczyciele najczęściej nie byli tego świadomi, bo im nie mówiliśmy. Poza tym nauczyciele tego nie ogarniali, jeszcze w podstawówce jak w podstawówce, ale w gimnazjum to był u mnie taki spęd (po 40 osób w klasie, a klas dziewięć w każdym roczniku), że nauczyciele w ogóle nie wiedzieli co się dzieje (chyba że już któryś dostał czymś na lekcji w głowę, co też się zdarzało).
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.